Het Rembrandt-theater bij iederen Amsterdammer en provinciaal, die de hoofdstad bezocht, bekend gaat jubileeren! 25 jaar lang hebben dktfpenden er genoeglijke amusementskunst genoten, vroeger vooral luchtigen, melodieuzen operette-zang. de laatste jaren films van velerlei aard. Op deze bladzij zes der beste Europeesche camera-artisten, wier filmtalent in het Remhrandt-theater te zien geweest is. V, 1. n. r. Pola Negri. Emil Jannings, Asta Nielsen en Alfred Bassermann (in Wedckind's „Erdgeist"), Paul Wegener en Henny Porten. WEER TWEE OCEAAN-SLACHTOFFERS? Luit. William V. Metcalf en kap. Terrence Tully. de beide Iersche vliegers, die de „Sir John Carling" bestuurden. Dit óionuifient ter nagedachtenis aan Giacomo Matteotti, den vermoorden Ita liaan, zal 11 dezer in de witte zaal van het Volkshuis te Brussel onthuld worden. Een veel belangstelling trekkende nieuwe inwoner van Artis: de chimpansee uit den Congo, flaneerde gisteren op het grasveld van den A'damschen dierentuin. De schilder Jan Gregoine op de tentoonstelling zijner werken in het Stedelijk Museum te Amsterdam. Naast den Limburgschen kunstenaar een schilderij „Gezicht op 'Antwerpen", De op de werf de Schreide gebouwde torpedojager kwam Don derdag te Helder aan om munitie te laden. Dit is de eerstê der serie voor Indic gebouwde jagers. De „De Ruyter" aan den steiger gemeerd. De Riikscommibfie ter onderzoek van het ongeval bij Laren met de Gooische Stoomtram, 'heeft te Hilversum personeel van de Gooische Stoomtrapi gehoord. V. 1. n. r. de heeren J. Zijdelaan, p, Moltmakcr, Ir. A. H. W. v. d. Vegt, jhr. J. Röell. De overstroomingen in Zuid Polen (Galicië) hebben meer dun Beecher Stowe's vermaarde roman „De negerhut van Oom „Portret van l-'elix Timmermans'' op de tentoonstelling van 250 dooden en 20.000 dakloozen veroorzaakt. .Tom" is verfilmd. Dezer dagen gaat de „première" in New York. Jan Gregoire in het Stedelijk Museum te Amsterdam. Ziehier een der vele spannende tafreelen: Eliza's vlucht over de ijsschotser

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4