Vergadering van den- Franschen Ministerraad od het kasteel Rambouillct. De ministers in den tuin na de lunch. Z. Ex. Barthou speelt met een zwaan'en zijn collega's Poincaré enz. kijken lachend toe. Lipk* president Doumergue. De blonde Duitsche boksreus Brcitenstr&ter, die zich op 't oogenblik oefent voor zijn eerstvolgend gevecht, doet dat, hevig idyllisch, op een boerderij buiten Berlijn. Ziet den geweldige hier met zijn dochtertje Ursula, honneponnig de kippen voederen ALESSANDRO VOLTA, de Italiaansche na tuurkundige, is ruim een eeuw gele den gestorven. Tc Como en Rome zul len verschillende herdenkingsplech- tigheden plaats vinden. Als op-lossing van het tramvraagstuk 111 de groote steden is al een de autobus voorgesteld. Deze week zijn te Londen bev. weer 200 van deze overdekte twee-verdiepings-bussen in bedrijf gesteld. Indien wij u er niet bij vertelden dat de hierboven afgedrukte foto koning Boris van Bulgarije voorstelde, zoudt u 't niet gelooven. De Balkan- vorst wandelt incognito door London's straten. In „Suisse" te Rotterdam vond Zaterdag een schaak kamp tusschen de beide meesters Réti en Landau plaats. Door de Nederl. Speciaal-Club voor Belgische herdershonden werd gistermorgen een wandeling gehouden door Amsterdam met de honden om propaganda te maken voor de a.s. Zondag te houden tentoonstelling. Een aardige kiek van Zorah Belga van de Scharnebier, eigenaar A. M. Brugman, een der beste politiehonden die buiten speuren nog tot andere dingen in staat is. Den 12en September herdacht de heer Chr. Wysman te Nijmegen, zijn 25-jarig jubileum als muziekleeraar, tevens als zoodanig aan het Canisius college aldaar. Betty Nuthalf, de 17-jarïgc Enjjefcche tenniskampioene, is bij haar terugkomst uit Amerika zeer hartelijk ontvangen door den burgemeester van haar woonplaats Richmond, die haar een fraaien zilveren beker aanbood. De „Yselmonde", die op den Nieuwen Waterweg bij Poortershaven is aangevaren en omgeslagen. Vier menschen kwamen om het leven. Millcrand zal waar schijnlijk weer op het politieke too- neel verschijnen. Dc oud-president der Fransche republiek is candidaat voor den Senaat Deze enorme en zeer mooie Iersche wolfshond kwam per K. L. M. uit Londen. Ilij is aangekocht door een dame te Wapenveld die reeds eigenaresse is van den grootsten hond van de wereld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4