Donderdagavond is in „American" te Amsterdam, de heer Ketelaar hartelijk gehuldigd met zijn 30-jarig Kamerlid maatschap. Een groepje kopstukken der Vrijz. Dom:; zittend v. 1. n. r.: mevr. Ke telaar, Th. M. Ketelaar, mevr. Nierstrasz- Ketelaar, mr. Albert B. Gomperts, mr. II. P. Marchant, prof. mr. R. Kranenburg, mr. A. M. Joekes, mr. S. J. L. van Aal ten. Staand links: mr. P. J. Oud, rechts: dr. Abrahams. „Een nieuwe lente cn een nieuw geluid: „Ik wil dat dit lied klinkt als het gefluit, Dat ik vaak hoorde voor een zomernacht, In een oud stadje, langs de watergracht" zoo begint Herman Gorter's onvolprezen „Mei". Het stille stadje, waar Gorter zijn indrukken voor dit ontroerende gedicht opdeedmoet het Friesche Balk ge weest zijn. Hierboven een foto van een deel der omgeving waar eens de jonge dichter heeft gedwaald en ge mijmerd, tot de verzen van „Mei" in hem rijpten. Donderdag is Prinses Juliana bij de LeidscHe Universiteit als studente ingeschreven. Na de in schrijving links de Prinses, rechts prof. Wensink, de rector-magnificus. Het indrukwekkende défilé der Amerikaansche oud-strijders voor den Are de Triomphe, waar in het graf onder de altijd brandende lamp de onbe kende sol daat rust. Ten bate van een liefdadig doel is te Londen een cricketwedstrijd gehouden tusschen de Fulham Football Club ende, aan iede- ren radio-luistervink welbekende „band" van Jack Hylton. Hierboven de jazz-virtuoos naast miss Bellie Sloan, van het Hippo drome, beiden in cricket-costuum. Bij Swir.cmtinde heeft president Hindenburg een vlootrevue gehouden. Het opsioomen der vloot;, op den voorgrond de kruiser „Schleswig Holstein" mp' den president aan boord. De kuil voor Zundcrdorp's schecven toren. Zooals men weet, brandde 15 April 1925 de spits van dezen toren af. Door de gemeente Amsterdam, eigenaresse van den toren, zal nu een nieuwe spits gebouwd worden. Prof. P. L. KNAP PERT, herdacht dat hij 25 jaar geleden te Lei den als hoogleeraar ontrad. LichtgexNaamborden, voor automobilisten, die des nachts rijden, o.a. geplaatst bij de splitsing Benooidenhout- scheweg—Haaeschc straatweg bii Den Haag. De revue „Hallo Batavia", die sinus cenige weken in den Plantage Schouwburg te Amsterdam wordt opge voerd en die gewijd is aan de Indië-vlucht van Van Lear Black, werd Donderdag bijgewoond door van Lear Black, zijn bediende en den vlieger Scholte. Op onze foto de revue-artist Jo Visscher, Scholte, Van Lear Black en de revue-artist D. Goubits. DE SCI1EEVE TOREN VAN ZUNDERDOliP. Ook Nedc fland heeft thans zijn „scheeven toren". Tenende te onderzoeken, wat de oorzaak was van het cenigszins scheef staan van den toren te Zunderdorp. werd voor enkele da gen aan de eene zijde een kuil gespit. Daardoor is de toren opnieuw gaan overheellen zóó, dat de bovenkant nu eenige centimeters van de loodlijn afwijkt, cn nu de toren gestut moest worden. Links de toren, rechte de dagelijksche coatrole.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4