HOOG MILITAIR GERECHTSHOF DE BEROOVINGEN IN DE SCHE- /VENINGSCHE BOSCHJES EN AAN «ET SCHEVENINGSCHE STRAND Het Hoog Militair Gerechtshof heeft heden uitspraak gedaan in de zaken tegen den korpo raal T. K. en de dienstplichtige huzaren C. N. en M. v. D., die door den krijgsraad te 's-Her- togenbosch wegens twee feiten van berooving werden veroordeeld onderscheidenlijk tot 2 jaar, drie jaar en één jaar gevanenisstraf, met aftrek van vooarrest en ontslag uit den mili tairen dienst. Overeenkomstig den eisch van den advocat- fiscaal bevestigde het Hof de vonnissen van den krijgsraad. DIETSCHE BOND TWEE MOTIES Het bestuur van den Dictschen Bond heeft de volgende moties aangenomen I. Het bestuur van den Dietschen Bond, be treurende dat door de houding der autoritei ten te Roosendaal en te Breda ter gelegenheid van den Vlaamschen begroetingsdag op 24 Juli 1.1. de beste vrienden van Nederland in (België op noodeloos ruwe wijze zijn voor het hoofd gestooten en dat zulks van ministerieele zijde in een op het belangrijkste punt, ontwij kend antwoord op de vragen van den heer mr. A. van Gijn, is goedgekeurd, gaat over tot de orde van den dag. IL Het bestuur van den Dietschen Bond, kennis genomen hebbende van het voornemen der Belgische en Nederlandsche regeeringen om een verdrag ter bevordering van de intel- lectueele toenadering tusschen Nederland en België te sluiten, dringt aan op tijdige bekend making van den tekst van de ontworpen over eenkomst. CONFERENTIE VAN DIEREN- TUINDIRECTEUREN TE ROTTERDAM GEHOUDEN Gistermorgen is in het administratiegebouw der Rotterdamsche Diergaarde de jaarlijksche conferentie van Dierentuin-directeuren begon nen. Bij deze conferentie, welke enkele jaren geleden nog een speciaal Duitsch karakter be zat, zijn thans aangesloten dc diergaarden van Bazel, Berlijn, Breslau, Dresden, Dusseldorp, Elberfeld, Frankfort aan de Main, Hannover, Keulen, Koningsbergen, Leipzig, Neurenberg, Rotterdam en Weenen. Bijne alle instellingen zijn vertegenwoordigd. IVoorzitter is dr. Wundcrlich, uit Keulen, die echter in verband met zijn minder goed ge hoor, de leiding van de vergaderingen over laat aan den ondervoorzitter, prof. dr. L. Heek uit Berlijn. Nadat de eerste vergadering had plaats gehad, ondernam men een rondwandeling door de Diergaarde, die dus aan een deskundige inspectie werd onderworpen. Meer in het bij zonder werd aandacht besteed aan de apen- collectie, de steltloopers, het zeeleeuwen- en pinguinverblijf, de struisvogels, het reptielen huis, het vogelhuis met de paradijsvogels en de nieuwe vliegkooi, die bijna voltooid is. Ook aan de plantenserres werd een bezoek ge bracht. Na afloop hiervan bood het bestuur der Diergaarde aan dc deelnemers en hun dames een lunch aan in het Sociëteitsgebouw. De voorzitter, do heer L. V. van Rossum, sprak een woord van welkom. Met genoegen, zoo zeide, hij had het bestuur in het vorige jaar (het voorstel van den directeur om tot deze conferentie toe te treden, aangenomen, omdat het overtuigd was, dat bij een zoo speciaal bedrijf als het diergaardewezen geregelde uit wisseling van denkbeelden en ervaringen tus schen de leiders, niettegenstaande veel vel schil in plaatselijke omstandigheden, slechts nuttig kan zijn. Het verheugde het bestuur dat de heeren spoedig daarop besloten hadden, dit jaar in Rotterdam te vergaderen. Spr. hoopte, dat de vergadering de overtuiging zou meenemen, dat Rotterdam met eenig recht niet slechts tro+sch is op zijn havens en haven inrichtingen, maar ook op zijn Diergaarde, en uitte de beste wenschen voor het welslagen der samenkomst. Na een koite middagvergadering werd een bezoek gebracht aan het raadhuis, waar de deelnemers ontvangen werden in de Burger zaal door den waarnemend burgemeester, mr. A de Jong, die hen namens het gemeente bestuur toesprak. Hierna werd een thee aan geboden. OVERTREDING DER LOTERIJWET. Zeep- en zeeppoederbons. Voor de Zutphensche rechtbank is in hoo- ger beroep behandeld de zaak van K. de H., 55 jaar en A. van B., 53 jaar, beiden direc teur van een zeepfabriek te Apeldoorn, die in appèl waren gekomen van een vonnis van den kantonrechter te Apeldoorn, waarbij zij waren veroordeeld ieder tot I boete subs. I dag hechtenis wegens overtreding der Loterijwet Verdachten hadden in pakjes zeep en zeep poeder, die zij in den handel brachten, bons doen verpakken, welke het publiek moest ver zamelen, dat daardoor in het bezit kon komen van cadeaux. De inzenders van minstens 100 bons werden in de gelegenheid gesteld mede te dingen naar extra cadeaux. Deze werden toegekend aan de inzenders van de eerste twee brieven met 100 bons, die iederen morgen (be halve Zaterdag en Zondag) ten kantore dei zeepfabriek werden ontvangen. De officier van justitie achtte hier overtre ding der Loterijwet aanwezig en vroeg beves tiging van het vonnis van den kantonrechter. Als gemachtigde tevens verdediger van do beide verdachten trad op mr. M. Oppenhei- mer, die van meening was, dat deze zaak niets met loterij te maken had en hier derhalve geen veroordeeling kon volgen. Uitspraak 7 October a.s EERSTE KAMER. Vergadenng van Dinsdag 27 Sept. Geopend te 8.40. Voorz. J. J. G. Baron v. Voorst tot Voorst. De V o o r z. deelt mee, dat 'het adres van antwoord op de Troonrede door de commissie aan de Koningin is aangeboden en dat het we derantwoord van H. M. op dit adres reeds in druk aan de leden is toegezonden. De Voorz. zegt verder, dat het in zijn voornemen lag de wetsontwerpen betreffende de nnaml. vennootschappen en de fusie der de partementen van oorlog en marine zoo spoedig mogelijk te doen behandelen. Evenwel is spr. na ampele bespreking in de afdeelingen en ook over hetgeen hij overigens heeft vernomen, tot de overtuiging gekomen, dat dit onmogelijk is en dat de eerste weken nog geen afdeelings- onderzoek kan plaats hebben. Dit zal vermoe delijk geschieden op 18 October. Verder zal op lö of 19 October de benoe ming van een commies-griffier plaats hebben. De heer W i b a u t (S. D. A. P.) vraagt of deze benoeming niet zou kunnen worden voor bereid door een commissie, die een aanbeve ling, dus niet een voordracht, zou kunnen op maken, ter voorkoming van wellicht vele stem mingen. De Voorz. antwoordt, dat het opmaken van een aanbeveling de onpartijdigheid der stemming in gevaar zou kunnen brengen. Over het denkbeeld van den heer Wibaut is gedacht, doch spr. wilde de Kamer daardoor toch niet eenigermate binden. De heer Wibaut repliceert. De Voorz dupliceert. De vergadering wordt te 8.50 verdaagd tot heden half twee. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen in de faculteit der geneeskunde voor het onderwijs ir*. de verloskunde en de leer der vrouwenziekten tot gewoon hoogleeraar dr. J. L. B. Engelhard, arts te Utrecht; tijdelijk benoemd aan de R. H. B. S. te Venlo tot leeraar C. W. Pape en H. J. Pröpper, bei den thans tijdelijk als zoodanig werkzaam en W. J. A. Schloor, te Venlo; wegens huwelijk eervol ontslagen mej. S. de Groot, te Amsterdam, als bureelambtenaar bij het stoomwezen. Opnieuw benoemd tot burgemeester van Oudenbosch P. J. A Hoeks; van Terheijden W. A. J. van der Meulen; van Nieuw-Lekkerland F. M. A. von Rovaart; van 'sGraveland en Anke veen mr. D. J, A. baron van Harinxma thoe Slooten; van Warmenhuizen J. Burger; van Zoutelande D. Kodde; van Groede en Nieuwvlict M. Wagtho, secretaris dier gemeen te en van Loosurecht jhr. Q. J. van Swinderen. DE TOESTAND DER LAND ARBEIDERS EEN ONDERZOEK VANWEGE DEN HOOGEN RAAD VAN ARBEID De voorzitter van den Hoogcn Raad van Arbeid heeft benoemd tot voorzitter, leden en secretaris van de commissie, welke een on derzoek zal instellen naar den toestand van de landarbeiders en naar de middelen, welke kunnen worden aangewend om in dien toe stand verbetering te brengen: lid en voorzit ter C. J. Ph. Zaalberg; leden mr. A. M. Engels, mr. J. W. Goedbloed (Chr. Boeren- en Tuinb Bond), P. Hiemstra (Ned. Bond v. Arb. in hc» landb.bedrijf), I. G. J. Kakebeeke, inspecteur van den Landbouw, P. L. Kleijburg, landbouw kundige bij de Arbeidsinspectie, A. J. Loerak ker (Ned. R.-K. Bond van Landarb.), prof. dr. G. Minderhoud, dr. J. Oortwijn Botjes (Kon Ned. Landb. Comité), dr. F. E. Posthuma, oud-minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, H. Ruijter (R.-K. Ned. Boeren- cn Tuind. Bond), R Siemons (Ned. Chr. Land arb. Bond), en F. V. Valstar; lid en secretaris mr. D. G. W. Sputzen. DOODELIJKE* VAL. Aan de Philips Tabaksfabriek te Maastricht is zekere T., een weduwnaar, wonende Jeker- weg, die het dak aan het herstellen was, plot seling van het dak gevallen. Zwaar gewond werd hij per auto van den G. G. D. naar het hospitaal vervoerd, waar hersenschudding werd geconstateerd. Zondag verergerde de toestand en gistermiddag is hij overleden. DE F1NANCIEELE VERHOUDING VAN RIJK EN GEMEENTEN. Een verzoek van de Staatscom missie aan de gemeentebesturen. Naar aanleiding van verschillende verzoe ken van gemeentebesturen, ingekomen bij het bureau van de Staatscommissie inzake de fi nancieel© verhouding van rijk en gemeente heeft dit bureau zich thans in verbinding ge steld met alle gemeentebesturen, ten einde van deze gemeentebesturen een overzicht te ver krijgen van het bedrag der rijksuitkeering, dat benoodigd zoude wezen, wanneer de door d^ Staatscommissie voorgedragen grondslagen werden berekend op de basis van de cijfers, vastg^.teld in de goedgekeurde gemeentere kening 1926. De berekeningen van het bu reau gemaakt in den zomer van 1926 konden slechts worden gedaan met inachtneming van de toen laatstelijk vastgestelde gemeentereke ning 1924. De berekeningen zijn dus verou derd. Daarenboven zijn de verstrekte gegevens niet in het bijzonder door Gedep. Staten ge controleerd. Het ligt in de bedoeling van het bureau, thans aan Ged. Staten een niet officieele controle te verzoeken en daarna de gege vens opnieuw te verwerken. DE KINDERZEGELS. Nader is bepaald, dat de „Kinderpostzegels" zullen worden uitgegeven van 15 December tot 15 Januari a.s. STADSADVOCAAT TE LEIDEN. B. en W. van Leiden hebben benoemd tot stadsadvocaat in dc pits vn Mr. E. A. Cosman, Mr. P. E. Briët. LIJKVERBRANDING DE ALGEMEENE VERGADERING TE DEVENTER EEN LANDELIJK CREMATIEFONDS Tc Deventer heeft de Verceniging voor Fa cultatieve Lijkverbranding haar algemeene ver gadering gehouden, onder voorzitterschap van prof. dr. L. van Itallic, uit Leiden. Deze zeide in zijn openingswoord, zich te verheugen over het feit, dat in de hal van het crematorium Wcslerveid thans stijlvolle banken zijn aange bracht. Verdere verfraaiing van deze huil wordt overwogen als men er in zal slagen het gebouw droog te stoken. Het bestuur besloot daarom tot het aanbrengen van wurmwoterver- warming, gestookt met gas. Men hoopt, in circa drie jaren het zoover te brengen, dat dc inrichting met de beste van dien aard kan worden vergeleken. Het jaarverslag over 1926 vermeldde o.a. dat opgericht zijn de afdeelingen Enschedé en Beverwijk. Het aantal crematicaanvragen be droeg 320. Er hadden 318 verasschingen plaats, of 56 meer dan in 1925. Dc goedkeu ring van de crematie-documenten moest twee maal aan dien O. v. J. te Haarlem worden ge vraagd. Beide keeren werd het fiat tot crematie verleend. Van 1 Oct. 1926 tot 1 Jan. 1927 werden verkcht 159 nissen, n.l. 40 open nissen met uniforme urnen, 40 open nissen met urnen naar vrije keuze, 78 sluitplaatnisscn en één standplaats. Het ledental nam met 557 toe. Van de 313 crematies hadden 155 plaats tegen het ledentarief, 163 tegen dot voor niet-leden. De Haagsche ufdeeling vroeg, welke wijze van stoken der ovens het voordeeligste zal zijn en of het gebruik van gas daarbij wel het beste blijkt te zijn. Ook werd aangedrongen op contante betaling der crematies. De voorzitter zeide, dat er ethische bezwaren zijn tegen het gebruik van cokes als brandstof. De penningmeester voegde daaraan toe, dat het gebruik van gas niet onvoordcelig is. C e- ddet wordt niet gegeven, doch met bgiafenis- ondeinemingen kan het voorkomen, dat zij niet direct betalen, als zij veel crematies doen ver richten. Bij de bestuursverkiezing werd prof. dr. van Itallie als algemeen voorzitter herkozen. De afdeeling Haarlem schonk een gave voor aanschaffing van een orgel, dat eerlang zal worden gekocht. Aangenomen werd het voorstel Amsterdam, tot het opmaken van een sprekerslijst, Am sterdam stelde voor, om een eenvoudige, wei nig kostbare urn benevens ccn lager tarief voor nisverkoop of huur te doen ontwerpen, voor bijzetting der asch van minder financieel krachtige leden en deze urnen niet afzonderlijk, doch- gemêleerd te plaatsen in het columba rium. Het hoofdbestuur meende, dat het ge mêleerd plaatsen in reeds in gebiuik genomen afdeelingen een onoverkomelijk bezwaar zal opleveren Besloten werd, de exploitatieuit komsten af te wachten en dc regeling aan het hoofdbestuur over te laten. De tarieven wor den voorshands gehandhaafd. Medegedeeld werd, dat den heer F. Blaauw de titel van di recteur von het crematorium is verleend. Behandeld werd een rapport en voorstel der commissie tot stichting van een landelijk cre- motiefonds Dit rapport kwam hierop neer, dat verzekerd kan worden voor uitkccring tot een maximum van. 700 met een minimum van 2.50. Het hoofdbestuur stelde het maxi mum van 1000. De verzekering geschiedt door middel van de Nationale Levensverzeke- rings Bank te Rotterdam. De verzekering werd aldus ingericht, dat het verzekerd bedrag- aan de vcreeniging wordt uitgekeerd. Het overblij vende, na aftrek der crematiekosten, wordt aan de nabestaanden der verzekerden gerestitueerd. Het reglement werd aangenomen, zooals door het hoofdbestuur gewijzigd. Na langdurige discussie werd bepaald dit indien geen crema tie plaats vindt, het recht op uitkcering ver valt behoudens verhindering der crematie door wettelijke bezwaren of door buitenlands over lijden van den betrokken persoon. Als plaats voor de volgende algemeene ver gadering verd Gouda aang'ev/ezen. Het hoofdbestuur zegde toe dat binnenkort zal worden gedacht aan het pensioengerechtigd maken van het personeel. De afdeeling Den Haag wilde het personeel verbieden fooien aan te nemen. Amsterdam vroeg pronnganda- verspreiding door radio. Dit zal worden over wogen. SMOKKELAAR TEGEN WIL EN DANK. Men meldt uit Breda aan de Msb. als his torisch Mijnheer en mevrouw zijn voor eenige da gen naur Brussel geweest en maken zich ge reed voor de terugreis. Mijnheer heeft voor zijn drie dochters ieder een flesch eau-de-co- logne gekocht er. pakt die in zijn koffertje. „Zeg vrouw", aldus mijnheer, „ik ben niet van plan de hcele reis in spanning te zitten. Ik geef die eau^dc-cologne te Roosendaal aan". Mevrouw knikt toestemmend. Aon het douanekantoor gearriveerd, ant woordt mijnheer op de stcryoticpe vraag der beambten „Niets te declareercn „Jawel, drie flesschen eau-de cologne". Hij opent het valiesje en tot zijn groote ontsteltenis ziet hij, dat de drie flesschen vei- dwenen zijn. Hoe hij zoekt, ze zijn weg I „Ze zijn me ontstolen I" roept hij uit. De menschkundige duanen zien zeer goed, dat die ontsteltenis niet gehuicheld is. Wie toch krijgt het in zijn hoofd belastbare waren aan te geven, die hij niet heeft Het echtpaar verlaat ongemoeid het kan toor en stapt in den gcreedstaonden trein in een leegen coupé eenige oogcnblikken daarna gaat het huiswaarts. Mijnheer zit zijn hersens te pijnigen met,de vraag, waar toch die eau-docologne kan^e- bleven zijn. Dan verbreekt mevrouw de stilte „Zeg man, die- eau-de-cologne „J« „Die heb ik in m'n zakken Eenige momenten blijft mijnheer sprake loos. „Maar hoe heb je dat toch gedaan V „Wel, toen je in ons hotel ging afrekenen, dacht ik, dat ik die cau-de-cologne even goed zélf kon bewaren als zc in het valiesje te la ten zitten I" VRIJHEIDSBOND VOOR EEN EIGEN GEBOUW IN DEN HAAG Op uitnoodiging van dc vrouwengroep uit den Vrijheidsbond is gistermiddag in dc Oranje-sociëteit, te den Haag, onder leiding van mej. Joh. Westerman een bijeenkomst van leden cn genoodigden gehouden, o.m. als pro paganda voor de stichting „Excelsior", ter bevordering van de liberale beginselen. Mej. Westerman constateerde in haar inlei dend woord, dat het doel der vrouwengroep van den Vrijheidsbond is, de vrouwen op te voeden voor haar taak als staatsburgeressen. Mr. P. Drooglever Fortuyn beschreef het streven der stichting „Excelsior" en zeide dat de behoefte aan een eigen gebouw bij de leden von dc Haagsche afdeeling van den Vrijheidsbond den laatsten tijd hoe langer hoe meer naar voren is gekomen. Het oog is daar voor gevallen op een perceel aan de Zeestraat dat vroeger in gebruik is geweest bij de mij. „De Landbouw". Een verbouwingsplan is op gemaakt door den architect Fels. Het ligt in de bedoeling een gedeelte van het gebouw vooralsnog te verhuren voor ullcrlei vergade ringen. De winkels van het voorgebouw kun nen voor zeer geruimen tijd worden verhuurd; met een dezer winkels is men hierin reeds geslaagd. De aankoop- en verbouwingskosten worden op 180 000 geraamd, waarvan 80.000 als eerste hypotheek zol kunnen worden verkre gen, terwijl de overige 100.0C0 uit inkom sten-obligaties worden verwacht. Het gebouw verkrijgt dan o.m. 'n zaal voor 500 en 'n zaal 150 personen. In dit verband wees spr. er op, dat de uitbreiding van Den Haag en daarmee de behoefte aan vergaderruimte in de laatste jaren veel sterker is geweest dan de voor ziening in die behoefte. Het gebouw kan, zoo eindigde spr., een li beraal centrum worden ook voor hen, die van elders komen HET TRAMBEDRIJF TE ROTTERDAM TIJDELIJK GEMEENTELIJKE EXPLOITATIE Zooals men weet, wordt met ingang van 15 October a.s. het trambedrijf tc Rotterdam overgenomen door dc gemeente. Intusschen heeft de gemeenteraad nog niet uitgemaakt, in welken vorm de exploitatie van het tram bedrijf voortaan zal plaats hebben. Wol heeft het college hiervoor een voorstel, ingediend, maar dc oude raad meende, dat de beslissing daarover aan den nieuwen Raad moet worden overgelaten. Intusschen hebben toen enkele leden nadere inlichtingen gevraagd, naar aanleiding waar van het advies van den rechtsgeleerden raads man der gemeente is ingewonnen. Deze heelt nu een stel ontwerp statuten voor een N.V. Rott. Elect. Tramweg Mij. overgelegd. B. en W. zijn echter tot de conclusie gekomen, dat ten aanzien van verschillende punten nog na*-* der overleg moet plaats hebben, zoodot het niet mogelijk zal zijn den Raad vóór 15 Oc tober een uitspraak tc laten doen. Daarom stellen zij voor van 15 October af het tram bedrijf te doen exploitecren op de wijze, waar op ook de bestaande gemeentebedrijven wordt beheerd. Het zal echter te allen tijde mogelijk zijn het tijdelijk gemeentelijk trambedrijf we der in een naamlooze vennootschap om te zetten. In afwachting van dc definitieve beslissing zal de tram op denzelfden voet blijven ge ëxploiteerd als thans geschiedt. Het personeel zal in zijn geheel worden overgenomen. Reeds vroeger was verband gelegd tusschen de loo- nen van het tram-personeel en het gemeente- personeel. Echter heeft het loon van het tram- peisoneel een verlaging met 10 pCt. onder gaan. Het college wil deze verlaging nu teniet doen cn dezelfde korting toepassen "als op het loon van het gemeentepersoneel wordt toe gepast. Een minderheid in het College heeft hiertegen bedenking. Het reglement dienst- voorwaarden zal geleidelijk en in overleg met het personeel gewijzigd worden. ONBEVOEGDE UITOEFENING DER GENEESKUNST. Een magnetiseur. De 2I-jarige H. K. L., drogist-bcdicndc tc Apeldoorn, heeft voor de rechtbank te Zutfen terecht gestaan wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. In Januari jJ. had hij te Uchelen het dochtertje van T. G. Dolman, dat lc-ed aan kinderverlamming, behandeld. Hij kwam gedurende Januari en Februari twee maal per week on maakte dan met zijn handen verschillende bewegingen over het lichaam van het meisje, bewerende dat hij over zekere krochten beschikte. Voor iedere visite liet hij zich door van Deelen 1.50 betalen. Dezelfde behondeling had hij toegepast op A. Essenstam, die een ziekte in den hals had. Ook daar ontving hij per visite 1.50. De kantonrechter te Zutphen had den magnetiseur veroordeeld tot 2 maal 150 boete subs. 2 maal 30 dagen hechtenis. Van dit vonnis was hij in appèl gekomen. Verdachte zeide, de bedoeld© bedragen te hebben ontvangen, als onkosten en niet als honorarium. Verschillende getuigen deden mededceling van de wijze, waarop zij door verdachte zijn behandeld. Getuige T. G. Veenhuis zei, door de behan deling van verdachte baat te hebben gevonden. Hij is kosteloos behandeld. Andere getuigen legden een zelfde verklaring af. De officier van justitie eischte 2 maal 25 boete subs. 2 maal 25 dagen hechtenis. Mr. James uit Apeldoorn, zeide, dat ve.*^ dochte magnetiseur is en krachten bezit, die een dokter niet bezit. Magnetisecren is geen uitoefening van de geneeskunst. Uit de ge tuigenverklaringen is gebleken, dat alle patiënten baat vonden bij de behandeling van verdachte. De menschen waren aanvankelijk door medici opgegeven. Verdachte steit kosteloos zijn krachten in dienst van de menschhcid. Uit niets is gebleken, dat zijn handelingen schadelijk zijn. WORDT ONZE INDUSTRIE DOOR HET RIJK GEPASSEERD? VRAGEN VAN DEN HEER FLESKENS Het Tweede Kamerlid, de heer Fleskens, heeit aan den Minister van Financiën de vol gende vragen gesteld I. Is de Minister bereid, een opgave te ver strekken van de opdrachten van eenige betee- kenis tot levering van goederen of tot uitvoe ring van werken ten behoeve van het Rijk of zijn instellingen (posterijen en telegrafie. Staatsmijnen, Rijks-Inkoopbureau, enz.) welke gedurende het jaar 1926 en welke gedurende het eerste halfjaar 1927 aan buitenlandsche firma's, rechtstreeks of via Hollandsche ver tegenwoordigers, werden gegeven, onder mededeeling a. van de bedragen, welke daarmede waren gemoeid b. van de redenen, waarom de Hollandsche industrie werd gepasseerd II. Werd de Hollandsche industrie steeds in de gelegenheid gesteld om bij de levering of uitvoering van bovenbedoelde opdrachten mede te dingen III. Is de Minister in staat, de hierboven gevraagde gegevens ook te verschaffen ten aanzien van dc Nederlandsche Spoorwegen AUDIËNTIES. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Vrijdag 30 September a.s. niet plaats hebben. 445* STA ATSLOTEIUJ. Vijfde Klasse. Zesde Lijst lreliErne van 27 öeptc-iu&ei. 1000 No. 10417, 11 125, 14115. 4UU No. 4070, 4402, 16379. 2UU No. 361, 7617, 14156, 20227. 1UU No. 1314, 2179, 2300, 2724, 3703, 7262, 11003, 12514, 13383, 13974, 15386, 1625S, 20263. PRIJZEN VAN 7 70. 193 3141 5839 8520 10801 13U8U 15S90 1S31S 383 3151 5874 8556 lUb'U4 13738 15917 185U2 481 3231 5833 8579 10847 13762 15941 18667 502 3441 5901 8599 10854 13789 15997 18830 750 3195 5966 8645 lUöüU 13826 16076 18886 779 3552 6019 8872 10956 13JU6 10145 18932 952 3596 6203 8887 1HJ80 14199 16234 18974 995 3940 6229 9U38 11130 14279 16251 19035 lUU) 4210 6230 9060 11358 14336 16381 19163 1071 4263 6422 9118 114.55 11380 16542 19178 1112 4419 6883 9262 11576 14401 16580 19379 1262 4453 6391 9279 11952 145-52 16800 19510 1273 4497 6904 9406 11995 14570 16886 19553 1317 4540 6973 9421 12104 14571 16937 19609 J441 4603 6979 9429 12131 14583 16977 19647 1483 4626 7044 9430 12191 14587 17086 19663 1585 4648 7069 9137 12304 14897 17097 197SS 1639 4713 7226 9153 12332 14957 17440 19824 1616 4758 7271 9560 12342 15219 17482 19879 16S2 4760 7713 9609 12345 15223 17503 19SS7 1692 4368 7722 9650 12555 15300 17531 19997 1907 4yU2 7856 9820 12606 15301 17569 20U57 1981 5071 8218 9891 12691 15411 17616 20059 2003 5096 8254 1U0U9 12813 15423 17655 2U062 2033 519S 8333 10037 12837 15135 17693 20152 2319 5205 8372 10246 12939 15473 17775 20176 2332 5251 8392 10335 13092 15569 17777 20255 2490 5253 8431 10389 13147 15619 179S2 20311 2839 5347 8447 1U439 13341 15635 1SU41 20408 2936 5351 8501 10467 13372 15721 181563 20615 '3016 5428 8511 103(4 13471 13802 18105 20794 3113 5623 8-517 1 0678 13526 1 5871 18312 METEN. 12 2210 49CO 7033 9523 12421 1350L 18392 13 -J24 5032 7111 9526 12481 13508 18403 14 2411 5055 7119 9582 12508 15558 18405 25 2423 5106 7132 9601 12516 15559 18433 45 2129 5140 7249 9618 12630 15562 18445 71 2446 5169 7256 9630 12631 15630 18448 72 2458 5207 7281 9635 12636 15659 18485 115 2472 5244 7302 9648 12692 15697 18554 140 2513 5235 7347 9816 12695 15700 18573 167 2 3250 7-'165 9849 12711 15706 18012' 214 2552 5264 7367 9897 12775 15708 IcolS 227 2.366 5291 7380 9968 12853 15753 18627. 248 2609 5319 7397 10013 12885 15773 1SG19- 265 2683 5322 7129 lOOlb 12953 15785 18660 280 2693 5336 7451 10032 12960 15844 18701 281 2717 5411 7517 10055 13009 15932 lbiOó 367 2720 5434 7524 10161 13026 16008 18711 388 2738 5443 7-339 ll'207 13077 16009 18804 411 2741 5444 7555 10283 13088 16044 18820 1 427 2846 5463 7557 10364 13090 16003 188'jU: 430 2848 .5473 7601 10405 13116 1606S 1S935I 4-34 2849 5566 7629 10183 13124 16100 13989 520 2808 5589 7639 10485 13198 16125 l'JOJO, 549 2911 5590 7655 10490 13217 10245 19018 608 2979 56U3 7687 10550 13230 16316 19077. 015 3017 5619 7711 10571 13250 16318 190S5. I 624 3026 5626 7726 10648 13302 16336 190S9 635 3052 56T13 7751 10654 13312 1C342 19093 654 3064 569S 7777 10667 13333 1636-4 19126 700 3182 5793 7788 10693 18412 16405 19179 725 3264 5704 7791 10717 13423 16413 19199 I 743 3265 5744 7795 10744 13457 16423 19274 775 3307 5777 7815 10793 13483 16166 19275 799 3:134 5S07 7S43 10816 13534 1G467 19309 830 3335 5313 78S1 10824 13537 16474 19313 832 3336 5889 7884 10844 13540 165-56 19345 835 3349 5927 7939 10894 13639 16566 19389 i 836 3355 5930 7986 10920 13704 16599 19415 8-59 3.'361 5931 7991 10967 13782 16663 19422 879 3382 5968 7997 10991 13794 16723 19436 1 881 3415 5972 8004 11017 13S32 16743 19482 897 3481 6004 8027 11078 13876 16759 19503 893 3498 6053 8050 11091 13831 16784 19558 I 986 3.539 6088 8077 11112 13S82 16365 19569 1042 3550 6113 8081 11185 13992 16889 19643 1064 3573 6141 8091 11201 14126 16921 19705 10(56 35S0 6189 8105 11206 14176 16960 19749 1072 3592 6216 8108 112-54 14179 17015 19781 1073 3621 6224 8117 11297 14220 17040 19828 1127 3656 6234 8171 11327 14229 17050 19S29 1160 3660 6255 8199 11347 14233 17234 19832 1211 3698 6286 8224 11411 14238 17269 19840 1212 3709 6321 823-5 11412 14285 17305 19920 1271 3797 6324 8240 11483 14307 17315 19939 1308 3825 6344 8250 1150S 14340 1/330 19946 1328 3S31 6351 8255 11513 11346 17356 19948 1535 3923 6399 8292 11517 14372 17370 20071 1355 3991 6421 8297 11519 14105 17385 20184 1356 4006 6423 8299 11.543 14165 17447 20196 1396 4010 6428 84-80 11561 14497 17497 20202 1448 40z4 6430 8567 11667 14.532 17512 20205 1464 4105 6460 8611 11688 14596 17525 20323 1508 41:30 6462 8616 11690 1-1665 17539 20349 1524 419-5 6574 8778 11695 14*89 17549 20387 1559 4216 6619 8808 11701 14696 17706 20406 1563 4221 6636 8820 11763 14734 17806 20447 1591 4320 6680 8859 11770 11795 17861 20498 1G06 4332 6699 8906 1177-. 14902 17913 20501 1614 4422 6731 8912 11805 14917 17945 20558 1635 4499 6746 8981 11819 14926 17999 *20566 1683 4500 681*2 3'>94 11828 14940 18001 205C3 1689 4521 6834 9u07 11869 14952 1S003 20580 1757 4-572 6S35 90G1 11878 15005 18053 20074 1763 4616 694.5 9064 11893 15030 180S3 20079 1791 4620 6867 9203 11916 15112 18108 20717 1839 4623 6z97 9*212 1192*2 15123 18139 20730 1919 4674 6916 9218 11967 15151 18140 20746 1922 4675 6928 9229 120*21 15176 18160 20773 1993 4705 69*29 9306 12041 15281 182S1 20813 2016 4S81 6932 9554 1*2103 15297 18290 20823 2032 4883 6937 9436 12111 15317 i°("l 20-8*24 2114 4928 7037 9448 12253 15352 r826 2174 4942 7043 9167 123*2 15389 1836' 20953 2*201 4953 704 9 95*70 12402 15499 18365 In de vorige 'pst stond: 4253 m. z. 4283* 19140 m. z. 19146.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 6