Het palcis van Egmont. een der merkwaardigste gebouwen van Brussel, is uitgebrand. De graaf van Egmont woonde er voor hii onder Alva's bewind ter dood gebracht werd. De openingsvoorstelling „Het Leven Grijpt" in het nieuwe Rika Hopper theater te Amsterdam. Rika Hopper en Willem van der Veer. De Amerikaansche ban kier Morrow (van het Morganconcern) wiens benoeming tot gezant in Mexico veel bestrijding vindt. Dit welgedane koebeest van meer dan SOO pond gaf in 4 weken drie maal het eigen gewicht van melk. Dc te Ginncken over leden oud-hoofdcom missaris van de Am- sterdamsche poiltie, J. A. Franken. Dinsdagmiddag vertrok Willem Mengelberg van het Centraal-Station te Amsterdam naar Rotterdam om zich van daaruit in te schepen voor zijn jaarlijksche reis naar Amerika. Wij geven een foto hierbij van het vertrek van Willem Mengelberg van het Centraal Station Amsterdam. MODERNE MARTELWERKTUIGEN. Op de kapperstentoonstelling te Berlijn valt dit „Daucrwellenappuiat" met bewondering, of desge- wenscht met afgrijzen, te bezichtigen. De luitenant-vlieger Koppen uit Soesterberg zal 1 October a.s. van Schiphol vertrekken met een 3- ïnotorig Fpkkervliegtuig, voor zijn tocht AmsterdamBatavia en terug. Rechts: Luitenant Kop pen. Links: De mecanic ien Ellerman. De Dcensche stad Aalborg aan den Limfjord is een plaats waar men nog tal van oude mooie gebouwen vinden kan. Hierboven een afbeel ding van de fraaie Domkerk de Budolfi kerk, aan het einde van de middeleeuwen gebouwd, met haar blanke muren en hoogen toren. Wat er overbleef van het bij Schlciz neergestorte Duitsche vliegtuig, bij welk on geluk 0.51. do Duitsche gezant tc Washington, von Maltzan, om het leven kwam. Op de Waterstaatsbegrooting 1928 is o.m. uitgetrokken 400.000 als bijdrage aan de provincie Zuid-Holland in de kosten van den bouw eener nieuwe groote schutsluis buiten Gouda ter ver- yangiug van de zeer. anachronistische Mallegatsluis, die wij hier afbeeldep inwoonster van Florida, denkt er over om dezer dagen met kap. Haldeman naar Europa te vliegen. Zou ze nooit van de Holland-Amerikalijn gehoord hebben? TRAGISCH EINDE VAN EEN NACHTWAKER. De heer M. v. d. B. te 's Ilertogenbosch werd, doordat hij bij een benzinewaterpomp welke gebruikt wordt bij het droogmaken van een roservekanaal op de Z. Willems vaart in slaap viel, door de benzinedampen verstikt

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4