ONZE ^ILLUSTRATIES Wat de congressisten van het Anthropologisch Con gres in Gieten (Dr.) te zien kregen: een oude boerenbruiloft. Het bezoek van den President der republiek Liberia, King, aan ons land. V. 1. n. r.: kol. Davis, Vieweg (consul Liberia) en kapt. King; zittend: president King, mevrouw King, daartusschen het zoontje Cecil King. De bekende kunstschilder Jan Sluyters is op net oogenblik bezig aan een schilderij voorstellende het portret van Kardinaal van Rossum. Op de spoorlijn BrusselAntwerpen heeft Donderdagmorgen een treinbotsing plaats gehad, waar bij ongeveer 80 personen meer of minder ernstig gewond werden. Een van de wagens die vrij wel geheel vernield werd. De schrijfster Margaretha Meyboom, die, 71 jaar oud, te Voorburg overleed. HERMANN SUDERMANN, de Tï.jitsche romanschrijver, werd heden zeventig jaar. Donderdag bereike generaal Snijders den 75-jari- gen leeftijd. Teneinde zich aan alle huldebetoon te onttrekken scheepte onze oud-opperbevelhebber zich te Amsterdam in aan boord der „Oranla" van den Kon. Holl. Lloyd, tot het maken van een bui- tenlandsche reis. De generaal aan boord. GENERAAL UMBERTO NOBILE de Italiaansche Poolreiziger, hield lezingen in Neder land. Tc Hoorn werd ter gelegenheid van de Handels en In dustxie tentoonstelling een schaakwedstrijd gehouden met levende figuren. De heeren Tenson en Fruin die de eigenlijke schaakpartij speelden met de vier spelleiders bij het schaakbord. ,.Am Ma'rktplatz", een kleurig en pittig nummer op het nieuwe pro gramma van het cabaret „Der blaue Vogel", op muziek van Moes- eorgsky. Hele.. de .mIs „Miss'. Pokerface I •:n!e ten nisspeelster, zooals men-haar gemeen lijk niet ziet: De Amcrikaansche buiten de tennisbaan. In Brussel wordt een „Boekenbeurs" gehouden, georganiseerd door bekende moderne Belgische auteurs, die er zelf, bij „stands" met eigen werk, te bewonderen vallen. Hierboven Camille Poupeye ach ter zijn uitstalling. PROF. Mr. J. E. HEERES. Zaterdag, is het 25 jaar geleden, dat prof. mr. J. E. Heeres aan de Leid- sche universiteit het hoogleeraarsambt in de geschiedenis van Nederlandsch- Indië en de historie en de methode der zending aanvaardde.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 12