-«ml ONZE LLUSTRATIE Zaterdagmiddag werden op het Galgewater bij Leiden door den Westelijken Roeibond on derlinge wedstrijden gehouden. Het nummer overnaadsche Vierriemsgieken seniores. Het Spaarne en Laak. KEES VAN DONGENs VROUW ALS MODE-TEEKENARES. De vrouw van den veelbeproken Hollandschen, in Parijs woonachtigen schilder Kees van Dongen, is ontwerpster van pyjama's voor de „upper ten". Hier zien wij haar in één van haar creaties. Generaal Nobile, de Poolreiziger, is thans te Berlijn. Een aardige foto van den Italiaan met zijn dochtertje. Het College van Commissarissen der jubileerende „Witte" te Den Haag. Van links'naar rechts de he eren C. A. Abbing, voorzitter; C. E. Hastink, mr. C Schenk, secretaris; mr. A. C. Crena de Jongh, onder voorzitter; A. C. Dunlop. J. Roostnberg, penningmeester. De Engeische kolenboot „Whitworth" is Vrijdagmorgen te Amsterdam bij de gemeentelijke katoenüoodsen tus schen de Coenhaven en de Phosphaat- fabriek, tegen een steiger aangevaren. Een kraan en kraanhuis zijn door den schok omgeslagen en door het dak van de loods gevallen. De sohade wordt geschat op een ton gouds. Te Venlo werden internatio nale Honden-Rennen en een springconcours voor honden gehouden, georga niseerd door de Eerste Ned. Exploitatie tot het houden an Windhondenrennen in Nederland. Een mooie koppel windhonden. Zaterdagmiddag werd te Tilburg de R.K. Handelsschool in aanwe zigheid van vele kerkelijke en burgerlijke autoriteiten officieel ge-« opend. Een foto van het gebouw. V-/ HF -i, 'V S Prof. ir. S. J. Ver- ma es, de overleden hooglecraar aan de Technische Hooge- school te Delft. Jean Ant Villeinln, de tuberculose-on- derzoeker wiens honderdste geboorte dag herdacht zal worden in de Sorborne. •e .asfc* '.-'e 'c?' f-• Door liet Mauritshuis te Den Haag ia, met steun van de Verceniging „Rembrandt", te Berlijn aangekocht een bijzonder mooi, levensgroot mansportret van Ferdinand Bol, gedateerd 1658, een der beste beste weiken van dezen leerling van Rembrandt, Vrijdag heeft de minister van Arbeid, vergezeld van mr. L. Lietaert Peer- boltn en den directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering, een bezoek gebracht aan het Parkherstellingsoord I in het Ooeterpark te Amsterdam. Minister Slotemaker bij de patiënten. Mgr. v. d. Wetering gaat „de Mieuwe Harmonie" binnen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8