tf!»>¥,A- IFPH— ONZE ILLUSTRATIE S Uit de stakingsdis- tricten in hot Duit- sche mijngebied; do toegang tot een der mijnen bij Mansfeld wordt nauwkeurig in het oog gehou den. Ieder moot zijn papieren toonen om toegelaten te mogen worden. Lloyd George, de leider der Britsche liberalen, heeft te Finchley dit standbeeld een vrouwentiguur. die in de rechterhand een opgeheven zwaard vasthoudt onthuld. Het is aangeboden door viscount Rothermere en bet symboliseert de opluchting die gevoeld werd toen het geallieerde leger de Dultschers in het Mamogebied terugdreef. Het is merkwaardig zooveel torens als op 't cogentyik in Nederland gerestaureerd worden. Ook die te Élst (B.j op de N. H. kerk (dateerend uit de 14e, eeuw) is onder hapden. De opening van den N. D. O. te Huizen vond ZaterdaR plaats. Onder de aanwezigen in het Palace Hotel te Hil versum zagen wij de volgende personen: van links naar rechts, de Bordes, burgemeester van Bussum. oud-minister van Dijk, Min. Ruys de Beerenbroeck, min. van der Vegte, Oud-min. Heemskerk, oud-min. Schokking, Ir. Damme. Dir. Gen. der Post- en Tèlegraue." Een trieste foto uit modern Mexico: de rebellenleider generaal Guj&no even voor hij zijn „opstand" met den dood moest betajen. PROF. DR. R. SISSTNGH OVERLEDEN. Te Amsterdam is in het getouw der Vereeniging voor Ziekenverpleging aan de Prinsengracht op 69-jarigen leeftijd over leden prof. dr. R. Sissing, hoogleeraar in de natuur kunde aan de Universiteit te Amsterdam. Vrijdagmiddag werd de postbeambte H. A. Schouten van het postkantoor te-Noordwijk aan Zee onverhoeds overvallen. De heer Schouten werd bewusteloos geslagen. De dader slaagde er in met de kas, waarin ongeveer 700 gulden, er van door te gaan. De heer H. A. Schouten en het loket waarvoor de aanslag plaats vond. Het huis waarin het postkantoor te Noordwijk aan Zee is gevestigd. 4 «4 -Jm- J Zaterdag had de onthulling plaats van hét monument van Mgr. Zwijsen. te Kerkdriel. De Parijsche advo caat André Gpudin, die de balie voor de planken der Opéra Comique verwis selde, Koning Foead van Egypte word op bet station Bois de Boulogne o.a. door president Doumer- gue, talrijke ministers en een groot aantal Fransche troepen ontvangen Vrijdagmorgen heerft op torberg in het Militair Vlieg kamp een ongeluk plaats ge had. Een militair-vliegtuig be mand met Lt Brink en den me canicien van der Geest stortte naar beneden en gemakte in brand. Beide inzittenden werden ernstig gewond. De mecanicien van der Geest. Mgr. Diepen te 's Hertogenbosch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8