ONZE DE EERSTE HONDEN-PASSAGIER OP DE HAAGSCHE TRAM. Van deze week af is het geoorloofd een hond als passagier op de Haagsche tram mede te nemen, 't Gaat nosr een beetje onwillig maar aangezien Leo aan de ketting zat, ging het toch wel. SJALJAP1NE IN ZIJN GEBOORTEIAND. De vermaarde Russische zan ger als winter-sportsman in zijn slede; advter Sjaljapine zijn kamerdienaar. Gisterenmiddag bracht dc Commissaris der Koningin van Noord-Holland Jhr. Mr. Dr. Roell, vergezeld van Mevr. Roell de Vos van Steemvijk een bezoek aan het Parkherstellingsoord 1 in het Oosterpark te Amsterdam. Op onze foto ziet men v. 1. n. r.: Mevr. KoekMuller, Dr. de Hartogh, Mevr. Roell, Jhr. Mr. Dr. A. Roell, Dr. Stumpf, Freule van Rijn van van Alkemade, Dr. W, Iven, en Dr. van Trooyen. Een gouden bruiloft in de Engelsche „soci- ty": de markies en markiezin van Aberdeen zijn Maandag een halve eeuw getrouwd. Deze ondernemende juf frouw, miss Cossley Batt. een oud-studente van Oxford, wandelt den aardbol rond. Ze is thans in Californië en men ziet haar gekleed in bet costuum waarmee zij naar .Indië aaat Ook op de Place de la Con corde te Parijs is, in hef belang van het verkeer, een electrisch verlicht mijlpaaltje aangebracht, dat in den avond en nacht automobilisten en voet gangers moet helpen Bisschop Pater Trimble, van Alaska. draagt niet het plechtige gewaad van den kerkvorst In het ijs- en sneeuw] and moet ook de geestelijks zich aanpassen. Ziehier zijü bisschons- costuum. Gisterenmiddag werd tc Hon'sg-ersdijk. de eerste Westlandsehe Crysantlicmum- tentoonstelling geopend in het gebouw der Centr. Westlandsehe Snijbloemen- veiling. De commissie bestaande uit de heeren v. 1. n. r.: A. II. Spoor, J. Zonne veld, A. van dex Sandc, J. J. Z wemstra. i UIT BOLSJEWISTISCH RUSLAND: het park voor de St. Izakskathedraal te Le- nengrad, vroeger voorzien van bordjes, die verboden de grasperken te betre den. Thans nestelt er zich ieder, die er lust, toe gevoelt... De nieuwe Duitsche gezant in Washing ton, dr. Vou Pritt- witz. Hij volgt, naar men weet, den ver ongelukten gezant. Von Maltzan, op. Leerlingen van de „Van Dcventer- school" te Semarang, bezig met de batikles. De school is genoemd naar mr. C. Th. van Deventer, en met regeeringssubsidie opgericht door het „Kartinifonds". Dinsdag 8 Nov. herdacht Mej. S. Dijkman het feit, dat zij gedurende 25 jaren als hoofd was verbonden aan de Protestansche Bewaarschool te Zeist, Door de belastingambtenaren werd wegens belastingschsjW be slag gelegd op den inboedel van den caféhouder in de Ferd. Bol straat te Amsterdam. Er is door de heeren die dit beslag uitvoer den danig in het perceel huisgehouden, lampen werden van de zolder getrokken, de tapkast van de muur gesloopt, enz. De café houder gaat echter in zijn ontruimde café rustig(?, door en be dient zijn klanten met de bescheiden middelen, welke men hem heeft gelaten zoo goed mogelijk, terwijl hij van uen nood door toepasselijke reclame een deugd gemaakt heeft. Een foto van daze vreemde situatie. Vaak kan inen. in den vroegen ochtend, op den Amstel deze oefenboot zien \.i- ren, bemand door een achttal meisjesstuden ten van ..Nereus". Mej. M. Visscher ziet met Argusblik toe of haar pupillen den juisten stijl beoefenen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8