ZATERDAG 131 NOVEMBER WEER WCIfm IPC" Zendt tijdig Uw JaCjA 1 cl £iad „KEITJES" in. UIT DEN OMTREK. DE MENSCHELIJKE KOGEL. (Vervolgd wegensrijwieldiefstal. Te Maastricht heeft, naar de „L. K." meldt, een Duitscher terechtgestaan wegens diefstal van een rijwiel, waarmee hij nog een ongeluk had gekregen ook. De man bleek de mensche- lijke kogel te zijn, die uit het kanon van hex circus Gleich werd afgeschoten. Hij is deze „betrekking" thans kwijt, zijn bezittingen zijn bij Gleich in Engeland en als politiek veroor deelde kan hij niet naar Duitschland terug. De eisch wordt niet vermeld. DE RIJKSVERZEKERINGSBANK EN DE ACADEMIE VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. De Maatschappij tot bevordering van de Ge neeskunst heeft zich met een adres tot den minister van Arbeid gewend, houdende bezwa ren tegen het contract, dat de Rijksverzeke ringsbank gesloten heeft met de Vereeniging tot bevordering van wetenschappelijke leiders voor lichamelijke opvoeding te Amsterdam, woarbij aan deze vereeniging de uitsluitende heilgymnastischc en massagebehandeling van patiënten, vallende onder de Ongevallenwet, wordt opgedragen. De chirurg, die de vereeniging aan zich wilde verbinden, heeft bedankt op advies der Maat schappij tot bevordering van de Geneeskunst, en ook de aangewezen masseur heeft zich terug getrokken. DOOR VALLEND GESTEENTE GETROFFEN. Doodelijk mijnongeval te Heerlcr- hcidc. In do Oranje-Nassaumijr. ill le Heerierheide heeft, naar de Tel. meldt, een doodeiijk mijn ongeval plaats gehad. De arbeider W. P., die ondergronds bezig was, werd door vallend ge steente getroffen en gedood. Hij was 27 jaar oud en ongehuwd. CONSULAIRE DIENST. Onze consul te Jeruzalem. Noor uit Zionnistische kringen vernomen wordt, zou de heer mr. S. A. van Vriesland, die een bestuursfunctie in de Zionnistische or ganisatie te Palestina uitoefent, eerlang den heer J. H. Kann, die sedert geruimen tijd we der te 's-Gravenhage vertoeft, op te volgen als consul van ons land te Jeruzalem. Academische Examens. Amsterdam. Geslaagd voor het candi- doatsexamen in de wis- en natuurkunde mej. B B Venema en de heeren L. Stroboer, G. de Haas, G. J. Jambroes en J. T. Wiersma. KOLONEL J. G. C. VERMEULEN, f Te 's Gravenhage is overleden, 61 jaren oud, de heer J. G. C. Vermeulen, gepens. kolonel tit. der kon. maréchaussee, officier in de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. Jlertog Hendrik" was Woensdag middag om 12 uur op 29 gr. 17 min. N.B. en 43 gr. 50 min. WL. Alles wel aan boord. DE INBREKERSBENDE IN DE MIJNSTREEK. Men meldt ons uit Vaals De inbrekersbende, die den laotsten tijd in de mijnstreek opereerde, is thans te Vaals be land en heeft daar reeds haar slag geslagen. De justitie is een onderzoek begonnen in verband met den brand, welke eergisteren in den bekenden Uitzichttoren woedde; men ver moedt brandstichting. GOEDERENWAGEN ONTSPOORD. Op het stationsemplacement te Leiden is de locoomtief van een binnenkomenden trein tegen een stilstaanden goederenwagen aangereden. De goederenwagen ontspoorde en werd ernstig be schadigd, terwijl de lijn, sïootblokken enz. be schadigd werden. GEEN SPRAKE VAN VERKEERDE GENEESMIDDELEN. Het overlijdensgeval op de „Oranjo Nassau." Wij lezen thans in de T e I.: Dezer dngen maakten wij melding van het overlijden van een Deensche dame, die aan malaria leed aan boord van het s.s. „Oranje Nassau." De familie had er op aangedrongen, dat het lijk geprepareerd zou worden Bij aankomst te Amsterdam diende zij, zooals men zich her inneren zal, een klacht in tegen den scheeps arts en beschuldigde hem er van dat hij ver keerde geneesmiddelen zou hebben toegepast, Het onderzoek, door deskundigen ingesteld, heeft echter uitgemaakt, dat de toegediende medicijnen volkomen in orde werden bevonden, zoodat er geen sprake is van verkeerde genees kundige behandeling. Wij wijzen er nogmaals op, dat het verwijde ren der ingewanden uit het lijk geen willekeu rige handeling van den scheepsdokter was, maar noodzakelijk is voor het prepareeren van het lijk. DOOR DE TRAM GEGREPEN. Aan de gevolgen overleden. De opperman Van der Ham, die dezer dagen bij Worth Rheden door de tram gegrepen werd en tegen een boom gesmakt, is in het Velpsclu» ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Hij laat een groot gezin achter. DE KORTE GOLF-TELEFONIEZENDER. Een mooi succes van de Rijks- teegTafie. Blijkens de uitslagen der proefnemingen op het gebied van radiotelefonie behoort het tele fonisch verkeer met Ncd. O.-I niet langer tot de onmogelijkheden. Echter zal deze verbin ding eerst don goed voldoen, als men kan spre ken op de gemeenschappelijke daguren. Wanneer het bij ons vijf uur namiddag h, is het in Indië twaalf uur 's nachts, zoodat men in het algemeen na vijf uur van de telefoon geen gebruik zal maken,, omdat men dan den correspondent in Indië uit bed moet bellen. Uiteraard heeft voor den rijksdienst, wiens taak het is een productief verkeer tc scheppen, tele fonie, die pas om vijf uur 's avonds mogelijk ia, weinig bcteckenis. Dc groote ervaring, die de Rijkstelegraaf gedurende cenigc jaren met de korte golftele- grafie heeft opgedaan, heeft aangetoond, dat telefoonverkeer vóór vijf uur alleen mogelijk is met golflengten beneden twintig meter; met grootere golflengten valt voor het dagverheer proctisch niets te bereiken. De Rijkstelegraaf heeft de groote moeilijk heden, die het werken met dergelijke ultra korte golven biedt, ernstig onder het oog ge zien en grootendeels overwonnen. Het slagen der proefnemingen op deze korte golf wekt veel belangstelling in technische kringen; uit de van alle zijden ontvangen rapporten blijkt groote waardeering voor de op een zoo korte golf be reikte resultaten. RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 19 November. Daventry (Experimenteel station!, 491.8 M. 3.20 Populair orkestconcert. Dc Birming ham Studio-orkest. 4 20 Dansmuziek dcor de London radio dansband. 6.05 Kinderuurtje. 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05 Lichte muziek. Pattison's orkest. 8.00 R.U.R. (Rossum's Universal Robots), een stuk van Kurel Capek, vertaald door Paul Sclver. 9.50 Middlesex Hospital Concert 10.20 Weerbericht, nieuws. 10.35—11.35 Dansmuziek van <3e Riviero Club. Dc dansband onder leiding van H Josephs. Hilversum, 1060 M. 12.— Politiebericht. 12.35 Lunchmuziek door het trio bestaand© uit John Helden (viool), M. van 't Woud (cel lo) G. Verhey, (piano). 24. Filmmuziek. Aansluiting v. d. Cinema Royal tc Amsterdam, Orkest o.l.v. Hugo do Groot. 44.30 ïtaliaonschc les door Giovanni Riz- zini. 4.305.15 Fransch door Marcel Triccot 5.15—6.—. Duitsch door Edgar Grünn. 6—7.15 Vooravond concert door het A. N. R. O. orkest o.l.v. Nico Trcep. Met medewer king van het Arnhcmsch Dubbelmannenkwar- tet 7.15J.45 Tuinbouw halfuurtje. Spreker: R. Lijsten uit Arnhem. OnderwerpHet kweeken van mooi fruit. 7.45 Politiebericht. 8.10 Avond van den Algemeenen Ncderland- schen Gehecl-Onthoudersbond. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. Huizen, 1840 M. (Na 6 uur T950 M.). 12.301.30 KRO. Lunchmuziek door trio Winkels. 3.004.00 Kinderinirtje. KRO. J. Suerinlc Ria Mulder en Mej. Leeflang. 6.007.00 KRO Orgelbespeling. 7.007.30 KRO. Hollandsch. D. G. G. v. Ringelestein 7.30800 KRO. Kerkgeschiedenis, Prol. W. Nolet Warmond. 8.008.30 KRO. R.-K. Staatspartij. J. ft. Vesters, Redacteur v. h. Huisgezin. 8 3010.00 KRO. Concert. C. J. v. Munstet tenor. Nico Verhoeff, piano. KRO-trio (W. Laghuwitz, viool). (B. Pelzer, cello). (F. Bos- hart piano) Pater A. Bergman, O.P. Prof. te Huis sen bij Arnhem. Langenberg, 469 M. T.301.50 Concert onder leiding van Evsoldt 1.50—1.55 Hoe blijf ik gezond? 3 003.50 Opening van de groote tentoon stelling Samt imd Seide, en de revue Berlin in Krcfeld. 3.50—4.20 Boekbespreking 4.50—515 Engelsche les. 5.20—6.20 Orkestconcert door het Werag- orkest 7.057.50 Rhijnlandsch dialect. 7 057.50 (Alleen voor Munster en Dort mund). Westfaalsch dialect. 7.50 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. London 361.4 M. ein Daventry 1600 M. 10.50 (Alleen Dav.) Tijds., weerbericht. 1.202.20 Dansmuziek door dc London radio dansband. 3.20 Thé dansant. De London radio dans band. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Militaire bandccenccrt. Dc militaire kapel. 6.50 Tijdsein, weerbericht. 7.35 De grondslagen der muziek, 12e I3e en 14e Fuge ven Bach. James Ching, piano. 7.45 Sportcauserie. Miss Edith Thompson Women's Hockey at Home und abroad. 8.05 Paljas, een opera in 2 actcn van Leon cavallo. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.50 Nieuwsbericht (alleen Dav.). 9.55 Community laughing. Een charivari van L. du G. Opgevoerd door vroolijke lui voor vroolijke lui. Muziek van S. Robinson. 10.50—12.20 Dansmuziek van het Savoy- Hotel. Savoy band en Savoy Orphcans. GEMEENTERAADSZITTING VAN UTRECHT In de Donderdagmiddag onder voorzitter schap x'an den burgemeester, Dr. J. P. Fockc- ma Andreac gehouden gemeenteraadsvergade ring werd naar B. en W. om pracadvies ver zonden o.m. een adres van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond, verzoekende spoedig tc wil len behandelen het voorstel tot wijziging van de wachtgeldcnregeling voor dc ambtenaren in dienst der gemeente Utrecht. Op hoor verzoek werd eervol ontslag ver leend els regentes van het Gesticht der Liefde aan Jonkvr. W. A. C. de Jonge. Na eenige beraadslaging werd goedgekeurd een voordracht tot verhuring van grond aan den Alg. Nederl. Spoon.vegboekhandel van den heer H M Bruna om op een tweetal plaatsen in de gemeente kiosken, voor verkoop van lec tuur te plaatsen. Langdurig heeft de raad zich vervolgens be zig gehouden met een voorstel von B. en W. om, op verzoek van Ged. Staten in te trekken het raadsbesluit, waarbij een gratificatie is toe gekend aan den gewezen onderwijzer G. Post- ma. Het voorstel betreffende deze aangelegen heid (welke reeds dateert van April 1911) werd tenslotte met 21 tegen 14 stemmen verworpen, zoodat Ged. Staten zeer waarschijnlijk het raadsbesluit niet zullen goedkeuren. Een voorstel van mevr. Wolthers—Amofelii om, gezien den financieelen toestand der ge meente, slechts 100 subsidie te vcrlcenen aan den Bond van Ned. Onderwijzers ten be hoeve van het Centraal Bureau voor Kinderbe scherming, werd verworpen met 23 tegen 14 stemmen. Daarna zijn de verordeningen op de heffing en invordering van kraangeld opnieuw vastge steld. Dan kwam aan de orde een voorstel van B en W. om eene dading aan te gaan, waarbij zonder eenige betaling afstand wordt gedaan van de wederzijdschc vorderingen, tusschen ge meente en Nederl Jaarbeurs. Bovendien wordt een regeling voorgesteld inzake het gebruiken van openbaren grond in de jaren 1917—1925, en ter zake het leveren en beschikbaar stellen van gaskachels. Tenslotte werd den raad gead viseerd alsnog een subsidie aan dc Jaarbeurs te vorleenen ad 25.000 over het boekjaar 192223, welke subsidie het Jaarbeursbestuur had verzuimd aan te vragen. De heer Reynders (S.D.AP.) stond verbaasd over den inhoud dezer voordracht, waaruit blijkt dat men de aangelegenheden tusschen Jaarbeurs en gemeente maar heeft laten sloffen, terwijl men nu orde op de zaken wil stellen in voor de gemeente allerminst voo:- deeligen zin Met de voorgestelde dading zai spr. zich noodgedwongei vereenigen, doch hij verzette zich teger. de subsidie van 25.000 over 1922-23, die niet eens is aangevraagd In soortgelijken zin sprak de heer van Sass^ van ysselt (R.K.), terwijl de heer van Somcren (A.R.) adviseerde om de zaak nü maar zoo spoedig mogelijk met de Jaarbeurs af te doen en daartoe de voordracht aan tc nemen. De heeren van Zinniq Bergmann (R.K.) en Bredero (R.K.) informeerden naar hetgeen de voordracht precies bedoelde met de kwestie der subsidie h 25.000 en dc gaskachel- kwestie. De heer van Dijk (SD.A.P.) vulde de be zwaren des heeren Reynders nog nader aan, met de opmerking dat in 1922 door de af- deeling Openbare Werken reeds een volledige afrekening met de Jaarbeurs ter secretarie is ingezonden. Deze afrekening is echter nooit boven water gekomen. Ook inzake de gaskachels is een regeling voorgesteld, waarvan niets is geko men. Wethouder de Boer (V.B.) erkende dat in vroegere jaren geen voldoende onderscheid is gemaato tusschen Gemeentezaken en Jaar beurszaken. Inmiddels constateert spr, dat de Jaarbeurs zich thans op een coulant stand punt heeft gesteld en alles in het werk stelde om tot eene oplossing te geraken. Daarbij is niet komen vast te staan dat de gemeente op meer recht heeft dan thans woidt vastgesteld. Nadat de wethouder vervolgens de onden deelen der voorstellen van B. en W. nader had toegelicht en verdedigd, werd de vergadering geschorst lot des avonds. In dc avondvergadering werd dc. voordracht verworpen met 20 tegen 16 stemmen. UTRECHTS GEMEEN TE-FIN AN CIËN. B. en W. der gemeente Utrecht deelen den raad mede, dat de financiecle toestand der ge meente, bezinning op het fröbelschool eischt. Ook het vorig jaar werd reeds op dezen tok bezuinigd B. en W. zijn echter van oordeel, dat niet zoover gegaan mag worden, dat de gemeente haar bemoeiingen geheel staakt. Zij mcencn daarnaast, dot het bedrog dot thans op de ontwerp-begrooting var. 1928 is uitge trokken, in de tegenwoordige omstandigheden niet kon worden gevoteerd Een verlaging met rond IC0.000 is noodzakelijk, zoodat voor 1928 een bedrag van 162.348 overblijft. B. en W betoogen voorts dot opheffing van hot openbaar fröbelonderwijs hierdoor nood zakelijk wordt, terwijl het subsidie van het par ticulier onderwijs belangrijk verminderd moet worden. Het bcdreg van ƒ162.348 zou dan gedeel telijk moeten worden aangewend voor de li quidatie van het openbaar fröbelonderwijs Deze opheffing zal, in verband met den in acht te nemen opzeggingstermijn voor bet ontslag van peisoneel, "niet vóór 1 Maart a.s. kunnen geschieden. Voor het toekennen van wachtgelden enz., denken B. en W. 67.348 noodig tc heb ben, zoodat voor subsidie 95.000 overblijft. BARTHOLOMEW. AGNES- EN ST. CATHARIJNE GASTHUIS. Utrecht. Woensdag is het verbouwde Baitholomci Gasthuis on het nieuw gebouw de Agnes en St. Cotharijnc Gasthuis te Utrecht officieel geopend. Het oude Bartholomei Gasthuis bestond in dc 16e eeuw slechts uit één lange zaal welke gelegen was aan de Lange Smeestraat. In deze zeel verkeerden de oudjes dag en nacht, zij diende tot conversatie-, eet- en slaapzaal. Aan dc Oostzijde bevond zich het kapel letje. In 1644 kwam eenige verbetering door den «anboirw van twee bijgebouwen n.l. de regen tenzaal en een verlengstuk aan de kapel. Het oude Bartholomei Gasthuis werd thans geheel verbouwd. De smalle donkere gang met de muffe kamertjes maakte plaats voor een prachtige hall met een modernen hout- graniet vloer en groene banken. De oude ka pel, waar later de dokter een kamertje had met wachtkamer werd omgebouwd in een lichte eetzaal, terwijl de oude woonzaal nu dp conversatiezaol is van de vrouwen. Mnkkclijke trapoen voeren naar de slaap zalen die zoodanig zijn ingericht dot ieder ziin eigen kamertje heeft. Een aparte kamer, waarin 4 bedden, is in gericht voor degenen die licht ziek zijn en di recte hulp behoeven. Voor de monnen zijn de znlpn geheel gelijk aan d:e der vrouwen. Gelijkvloers vindt men kamers voor dokter en verpleegsters, terwijl in de twee boven verdiepingen een viertal kamers zijn, waar de hulpbehoevende ouden worden verpleegd Er is plaats voor 12 mannen en 12 vrouwen. De bouw vorderde 1M jaar en kostte on~ gevper een kwarj milHoen. Bij de officiecle opening, welke Woensdag middag in de eetzaal plaats had merkten we o.m. op den burgemeester Dr. J. P. Fockema Andreae, wethouder Smulders en verschillen de personen, welke op religieus, charitatief en medisch gebied op den voorgrond treden Dr v. d. Hoeve, huismeester van het ge sticht, gaf een overzicht der geschiedenis en groei van het gasthuis. Na deze rede verklaarde Dr. v. d. Hoevp het voor geopend. Dc burgemeester bracht hulde vooral aan het college van regenten, die hun uitsteken den zorgen wijdden aan de zieken- en gast huizen. Het is hem els regent bekend, welk een toewijding, welk een zorg dit cischt. Spr. sloot met den wcnsch van het Gemeentebe stuur, dat het gesticht in zijn hernieuwden vorm velen ten zegen moge zijn. Dr. Hoitsemo, voorz. van het bestuur van het Stads- en academisch ziekenhuis, juichte het besluit der regenten toe om in hun stich ting ouden van dogen op te nemen, wellce hier h^ter op hun plaats zijn dan in eigenlijke ziekenhuizen Spr wenscht, dat het college bevrediging vinde in zijn arbeid en er zegen op moge rusten Dr. Adrian!, secretaris van den Armenraad, spreek* namens niet minder dom 69 instellin gen, welk in den Armenraad zijn onderge bracht Spr. uit de blijdschap, welke er hetrscht bij ahe instellingen van weldadigheid te Utrecht ovpr dp heropening van het gesticht. De hper Krijgsman, voorzitter der Buurt- verceniging Lange Smeestraat, wijst op de nauwe relati'p, welke er immer bestaan heeft intusschen het College van regenten en de bewoners der Lange Smeestraat en biedt een oorkonde nan. Dr. v. d Hoeve dankte daarna alle spre kers voor hun goede wenschen, waarna dc genoodigden het gebouw bezichtigden. WEERBERICHT Noor waarneming in don ochtend van he den. Hoogste stand 777,6 te Stenselee. Laagste stond 744,3 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 19 Novem ber. Matige Z.O., later wellicht toenemende 2. of Z.W. wind, nevelig of betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk nog weinig of geen, la- ter waarschijnlijk cenigc regen, des nachts weinig verandering in temperatuur, zachter overdag. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid def' Bedactiè, Do copie wordt niet terugbeven. TESSCHELSCHADE. Er is een vorm van hulpbehoevendheid, dio de aandacht vraagt van allen, die geen direkte zorgen hebben voor wat de dag van morgen zal brengen. Wanneer gij in uw goed verzorg de huiskamer vertoeft, weet dan, dat er in Uw stad vrouwen zijn van uw eigen ontwikkeling of stond, die het o zoo moeilijk hebben, niet wetende, hoe zc door het leven moeten komen. Voor deze categorie werkt Tesselschode. Hier in Amersfoort is een afdeeling dier vereeni ging, die aan velen hulp heeft verschoft, het zij door haar bemiddelingsbureau om betrek kingen vervuld te krijgen, hetzij door steun aan studeerenden, hetzij door geldelijke toeslag. De laatste tien jaren is dit werk meer dan ooit noodig geworden, maar het ledental is in Amersfoort te klein om allen te kunnen helpen. Komt, vrouwen uit Amersfoort, gij die het goed hebt in uw leven, helpt uw zusters, die in nood zijn cn wordt lid van de afd. Amers foort van Tesselschndc. Het lidmaatschap is 1.50 per jaar. U kunt zich opgeven om het iaar 1927 of 1928 bij Mevr. M. v. d. HOEVE-v. WIJK, Utr weg 126, pTes Mevr. Jhr. ORTT—SLUITER. Huize Zandbergen, secr Mej. M. A. VEENSTRA, P. Buyslaan, pennsse. Mevr. F. E VOLLENHOVEN—NORT, Groote Koppel Dir. Bemidd.burenu. Mevr E. DROS-KEIJSER, Huygenslaan 2. HET VERKEER OP DE RIJWIELPADEN. Geachte Redactie, Uw verslag over de Kantongerecht-zitting van j.l. Woensdag, zou de meening kunnen doen gaan post vatten, dat men tegenwoordig op eon rijwielpad naast elkander rijdende bij 't tegenkomen van een anderen wielrijder, niet meer achter elkander behoeft te gaan rijden Doar dit riet geheel ju'st is, zou ik gaarne even van deze ongezochte gelegenheid ge bruik willen maken, om eens onder dc aan dacht van Uwe lezers te brengen, de ver keersregels voor de rijwielpaden, zooals deze sedert 1 November j.l. luiden In de eerste plaats zijn de rijwielpaden thans uitsluitend bestemd voor 't verkeer met gewone rijwielen (dus geen motorrijwielen meer). De gewone regels voor den weg, dus rechts uitwijken bij tegenkomen, links bij inhalen, enz. gelden in 't algemeen ook voor 't ver keer op de rijwielpaden. Echter bestaat daarop eene uitzondering, welke blijkbaar velen niet weten. Op een rijwielpad namelijk, dat met den rijweg gemeen ligt en voor hem, die 't pad berijdt, links van dien weg, gelden voor wiel rijders bij 't tegenkomen de gewone regels voor 't uitwijken, doch hij, die op zulk een rijwielpad een voor hem uitrijdend wielrijder wil voorbij rijden, moet dezen aan diens rech^ terzijde passeeren en dus zoo noodig 't rij wielpad verlaten. Wielrijders behoeven tegenover 't verkeer op den straatweg 't rijwielpad niet te verlo ten, ook al ligt dit voor hen links van dien weg. Liggen er langs een weg twee rijwiel paden, dan moet men steeds het rechts lig- gendo pad berijden. Indien men zich op een rijwielpad bevindt anders don op een rijwiel (b.v. als wandelaar) dan is men verplicht op waarschuwing van een wielrijder het pad te verlaten. Wat nu het aanvankelijke punt betreft, deze bepaling luidt thans zoo, dat, indien twee of meer wielrijders naast elkander r'jden op een rijwielpad dan moeten zij bij 't tegen komen van een anderen wielrijder an door dezen ingehaald wordende op 't rijwielpad achter elkander gaan rijden. Hij die rechts is gaat voor rijden, tenminste indien de tot voorbijrijden of inhalen noodigc ruimte op 't rijwielpad anders niet beschikbaar zoude z ij n. Tot slot doe ik wielrijders het dringend verzoek niet cp den rijweg te rijden, wanneer er daarlangs oi daarnaast «n bruïkbae? rij wielpad is, door 't onnoodig op den rijweg rijden hindert men het verkeer. Hoogachtend, de Inspecteur van Politic D. P, v. RQOIJHN.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 7