ONZE ILLUSTRATIE Hoe krijgt men in Los Angeles een rijbewijs? Jp een tafel heeft men in miniatuur, straten, kruis- pnnten, scholen, richtingsaanwijzers en verdere veiligheidsmiddclcn aangebracht De „leerlingen" moeten met een voertuigje daar doorheen rijden, zonder fouten te maken. Een ongewone foto van de bekende tennisspeelster, Senorita d'Alyorez, die op het oogenblik haar vacantie aan de Riviera doorbrengt, Een kiekje te Menton. <- Zondag werd te Deventer het zilveren jubileum van de bekeudo voeüjalver- eonigina Go-Ahead herdacht. i De minister van Oorlog Lamhooy bracht Maandag een be zoek aan de artillerie inrichting aan de llrmhrug. Va* L n. r.: luit kol. Oudendijk, minister Lainbooy en kapitein Tierie, I Nobelprijs voor Physira voor 1927 is toegekend aan prof. Arthur Compton aan de Universiteit te Chicago. Dezer dagen heeft te Los Angeles een geslaagde proef plaats gehad met een nieuw model reddingspak. uitgevonden door Louis d'Elia. Het pak kan een drenkeling uren lang op het water laten drijven. De kap heeft veertien kleppen, die automatisch sluiten. In het pak kunnen levensmiddelen worden meegenomen, terwijl voldoende lucht voor vele uren verzekerd is Het geheel weegt 21. pond. Hoe men met hei pak ook te water valt, het hoof.l zal steeds naar boven komen en zoo dra de kleppen boven den waterspiegel zijn, wordt de frissche lucht toegelaten. Het pak is vervaard'gei van rubber en zijde en kan in twee minuten worden aangetrokken. Zaterdag hield de Ver. voor Roode Kruishonden een demon stratie. Astor brengt een kepi naar den baas en maakt hein, erop opmerkzaam dat hij een gewonde heeft gevonden. Inzet: Astor neemt de kapi van den gewonde mede. Mary Pickford, de bekoorlijke filmster, is een groot liefheb ster van de natuur. Ook van reclame trouwens. Als zij in den tuin van Douglas Fairbanks, haar populairen man, „werkt", Is er bijna altijd toevallig een persfotograaf in de buurt. Zoo kwam ook dit aardige snapshot tot stand. Zou u zeggen, dat Mary de 40 reeds gepasseerd is? Het Loonuis te Haart, met zijn mooie omgeving, dat aanvankelijk voor bouwland bestenul was. Is dank zij de bemoeiingen van Aal ten's Belang, door aankoop, gespaard gebleven. Een schilder achtig plekje in winterstemming. Eduard Kemp te Berlijn heeft sinds midden der vorige week met een uithoudingsvermogen een beter doel waar dig, voor zijn piano gezeten. Deze klavier-vnrluoos die hier door zijn vrouw gevoederd wordt beoogt het lange afstandsrecord onafgebroken pianospelen op 100 uren, meer dan 4 dagen en nnroten dus. te brengen! Arme buren.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4