ONZE LLUSTRATIE Ter gelegenheid van de Schaepmanherdenklng wordt op het oogenblik te Nijmegen een Schaepman-tentoonstelling gehouden, die zich in een m'aard^°D(fn 'sistern"' groote belangstelling mag verheugen. Wij geven hierbij een hoekje uit de zaal, op den voorgrond het doodenmaskor. heeft te Moite Carlo „de bank laten springen." Twee zonen van wijlen koning Slsowath uit Kambodsja, gaan school ta Nice. Het prlnsenpaar voor het Lyceum, In Den Haag is Prins Varr^vaidya, Siameesche gezant te Londen en Den Haag, aangekomen. VLIEGBOOTEN VOOR NED. INOIE. Minister Lambooy bracht een bezoek aan de Vlieg- tuigenfabriek ..Aviolnnda" te Pnpendr'cht Op onze foto inspecteert Mini-ter Lambooy een der groote Dormer-Wal vliegbooten, die voor Ned. Indië in aanbouw zijn 7ooals men weet, bestaat het plan enkele dezer vlleobootan door da lucht namr India hranoen. De Amerikaansche millionair Van Laer Black, de beste klant dien de Kon. Luchtvaart Mij. ooit had, is Woensdag weer in Nederland gekomen» We kiekten ziin aankomst ad Schiphol. Naast den Amerikaan de vlieoera Scholte (midden) en Gevssandorfer (rechts). Te Pijnakker werd door Burgemeester Jhr. J. K. Hesselt van Dlnter het Gasbedrijf officieel geopend, ter gelegenheid waarvan een Gastentoon- stelling werd georganiseerd. Daarbij vond ook de In gebruikneming van het eerste gas In deze gemeente plaats. Op onze foto ziet men den Burgemeester (met pistool in den hand) het eerste gas aansteken. Woensdag had de plech tige inzegening door Mgr. Diepen plaats, van de St. Annastichting te Nijmegen. Een foto van het monumentale ge bouw. De „tand des tljds" knaagt nu reeos eeuwen aan Nederlands' prachtigste bouwwerk, de St. «Janskathedraal van 's Hertogenbosch. Sinds jaren ziet men steeds tusschen de beeldenrijen menschen werken. De oude beeld? houwwerken worden zooveel mogelijk door den beeldhouwer nagebootst en thans zijn de werkzaamheden zoo ver gevorderd, dat het de moeite waard is er eens enkele deelen van onder de oogen der lezers te brengen. Ongeveer twee millioen gulden werd reeds aan het herstelwerk besteed. Nog „slechts" een twintigtal jaren en de Kathedraal staat weer In haar sierlijken middeleeuwschen tooi.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 8