F. H. LOMANS Wij leveren U een complete Radio-Installatie f/ï. Schoteiman i2n. graves Supéiieut p" STADSNIEUWS. aangesloten op het electrische licht com pleet met Luidspreker, accu en antenne voor den prijs van f 205.— Gemakkelijke betalingscondities Utrechtschestraat 15 Telefoon 483 UIT DEN OMTREK. onder volle garantie De Amersfoortsche 1 andheélkundige Polikliniek Bergstraat hoek Utrechlscheweg Tel. 294 Geopend op Werkdagen van9—12 uur Dinsdag Vrijdag van 78 uur n.m, Vast tarief Wijnhandel Utr. str. 17 Gevestigd 1878. lel 145, Bijzonder aanbevolen Per anker f 63- GESCHENK VAN NEDERLAND AAN CHINA ingediend is een ontwerp om een bestemming te geven aan de in de jaren 1926 tot en met 1940 vervallende, aan Nederland toekomende termijnen van de door China op grond van VI van het Slotprotocol, geteekend te Peking op 7 September 1901, verschuldigde schadever goeding. Zoools destijds bekend werd gemaakt heeft de Regeering in de overstroomingen van de Gele Rivier, die in 1925 China hebben geteisterd, aanleiding gevonden om in de maand October van dot jaar aan de Chineeschc Regeering voor te stellen dat na 31 December 1925 vervallen le, aan Nederland toekomende termijnen van de z.g. Boxerindemniteit besteed zouden worden in China's belang, waarbij in de eerste plaats gedacht is aan een onderzoek en het maken van een plan tot verbetering van de Gele Rivier Dit aahbod, dat zich aansloot bij de houding, door verscheidene andere bij de Boxerindem niteit belanghebbende landen aangenomen, werd door de Chineeschc Regeering met dankbaar heid aanvaard. Het bedrog dat na 31 December 1925, nog door China uit hoofde van de Boxerindemniteit aan Nederland verschuldigd is, bedraagt 1528.263.06. De laatste betaling zou in 1940 moeten plaats hebben. Terwijl voor de definitieve omschrijving van het doel waarvoor de gelden zullen worden be steed en dc voor die besteding zelve te treffen maatregelen een gunstig tijdstip zal moeren worden afgewacht, is het gewcnscht de ♦ermij- nen na 31 December 1925, vervallende, tot een afzonderlijk fonds te vormen. Daar de jaarlijks beschikbaar komende bedragen niet hoog zouden zijn en op zich zelf bezwaarlijk een voldoende grondslag v.oor te verrichten wei- ken zouden vormen,wordt op deze wijze tev°ns de mogelijkheid geschapen tot het aankweken van een aanzienlijk beschikbaar bedrag. DE TELEFOONVERBINDING MET AMERIKA. Ook Rotterdam spreekt Ook Rotterdam heeft met Amerika gespro ken. De Amerikaansche consul, de heer Daw, heeft verbinding gehad met den Nederland- schen consul-generaal te Ncw-York, den heer Montijn. Ook de heer Gips, directeur van de Hol land—Amcrika-lijn, heeft met New-York ge sproken. Over en weer verstond men elkander zeer goed. EEN GEVAL VAN AFPERSING. De ven-aderlijke zilverbon. Men. meldt ons uit Breda, 30 Jan. Een dezer dogen heeft de heer Vroolijk te Fijnaart een anoniem schrijven ontvangen, waarin geëischt werd, dat hij een bedrag van 900 op een bepaalde plaats moest neer leggen, wijl anders zijn schuur in brand worden gestoken. Hem werd den tijd gegeven tot Zondagmiddagvoor Dinsdagmiddag 12 uur moest het daar worden gedeponeerd, an ders zou aan de bedreiginig uitvoering wor den gegeven. Op den raad van den burgemeester werd op de aangeduide plaats ook inderdaad een flesch neergelegd, bevattende een zilverbon van een rijksdaalder, waarvan het nummer genoteerd was. Toen de politie Zondagavond evenwel op de bewuste plek aankwam om z.ich daar ver dekt op te stellen, teneinde de daders op hee- terdoad te kunnen betrappen, was de zilver- bon reeds verdwenen. Wel heeft men er nog eenige dagen de wacht gehouden, doch men boekte hierbij geen resultaten. Andere pogingen hadden evenwel meer succes in den omtrek is n.l eer. ondcr-oek ingesteld bij winkeliers en caféhouders naar de zich in hun bezit bev'rdende rijksdaalders; en inderdaad slaagde men erin op deze vsnjze een spoor te ontdekken Dit heeft tenslotte geleid tot arrestatie van zekeren G. D te Heiningen, en na verhoor achtte men voldoen de termen aanwezig om hem in ve^zekeide bewaring te stellen. Ook zijn nog verschiller- de andere personen gehoord, doch deze zip •Hen op vrije voeten gesteld. HET RIKA HOPPER THEATER ONTSLAGNAME VAN COMMISSARISSEN TEGEN VERGROOTING VAN HET BEDRIJFSKAPITAAL Het Hbld. schrijft Hardnekkige geruchten, die reeds langer dan een maand de ronde doen en ons telkens weet bereiken; geruchten als zouden commissaris sen van het Rika Hoppertheater hun ontsla gen hebben genomen, gaven ons aanleiding nader te informeeren. Daarbij is ons gebleken, dat inderdaad, a\ kort vóór Kerstmis, de vijf commissarissen van deze N.V., de heeren H. J. van Hengel, L. B van Nierop, H. Meinesz, J. Schlencker en Van Leeuwen Boomkamp hun ontslag hebben genomen. Zij deden dit uitsluitend en alléén omdat zij zich niet konden vereenigen met de plannen van de theater-directie om het bedrijfskapitaal te vergrooten. Vier der vijf bovengenoemde commissaris sen hebben dit ontslag persoonlijk genomen, zij deden dit tevens namens den heer Van Hen gel, die op den terugtocht is van een reis om de wereld. ROODE KRUIS De prins, voorzitter van het Ned Roodo Kruis, heeft gistermiddag, vergezeld door eenige leden van het hoofdbestuur van het Roode Kruis, in het Departement van Oorlog een bespreking gehouden met minister Lam- booy. EEN TEKORT. 30.000 uit een ontvangerskas. Te Schildwolde (Gr.) is eenigen tijd geleden gestorven W. Tdie ontvanger van het water schap Duurswold was en tevens secretaris ontvanger van molenpolders. Er is nu een te kort in zijn kas ontdekt; men spreekt van een tekort van 30.000. OVERTREDING DER WET OP DEN KINDERARBEID. De kinderrol in de opera „Butterfly". In dc opera „Butterfly" komt een scène vooi, waarin een kind, een meisje, op het tooneel verschijnt en aldaar eenigen tijd in slapende houding op een kussen moet liggen De N.V. Italiaansche Opera heeft in het vorig jaar dezo opera een aantal keeren in Carré te Amster dam opgevoerd en gebleken is, dat voor ge noemde rol steeds een kind beneden den 14- jarigen leeftijd gebruikt werd. Dc politie maak te van deze overtreding der Wet op den Kin derarbeid proces-verbaal op en thans diende een dezer zaken voor het .kantongerecht te Amsterdam. Nadat de politic-inspecteurs hun proces-ver baal hadden toegelicht werden nog gehoord een Italiaansche en een Japonsche jongedame, die beiden als zangeres in „Butterfly" waren opgetreden. Zij verklaarden via een tolk, dat in alle landen van Europa en ook daarbuiten gebrui kelijk is, dat een jeugdig kind in deze opera de bewuste rol vervult Nederland was hel eenige land geweest, waar te dien aanzien moeilijkheden waren gerezen. De ambtenaar van het O. M. wees erop, dat de wet het onderhavige optreden van kinderen nu eenmaal verbiedt, hetgeen trouwens reeds door den Hoogen Raad is uitgemaakt. Spr. vorderde derhalve bekrachtiging van het reeds gewezen vonnis, f 10 boete. De verdediger mr. Van Gigch wenschte een principieele uit spnnak en beriep zich voorts op art. 31 der Arbeidswet, 6e lid, waarbij de overtreding, in het eerste lid bedoeld, onder bepaalde omston digheden als gerechtvaardigd kan worden be schouwd. Uitspraak over acht dagen. J. W. AREIWS f Te Finsterwoldc is plotseling overleden 46 jaar <*ud, de heer J. W, Afendta, notaris aldaar LIMBURG ZAL ZICH NIET AFSCHEIDEN VAN DE SD.AP. Uit Keulen wordt d.d. 29 Jan. aan de Ct gemeld Heden vergaderden de bestuursleden van het gewest Limburg der SD.AP. ter behandeling van het bekende rapport in zake de verhou ding van het Gewest en de moderne vakbon den. Hoewel de vergaderden zich met den inhoud vqn het rapport niet konden vcreenigen, werd besloten de conclusies, daarin vervat, toch aan te nemen. Het Gewest Limburg zal zich dus niet van de SJD A.P. afscheiden. De partij-propagandist de heer Van der Ploeg, heeft uit zijn verschil lende functies ontslag genomen OVERTREDING DER LOTERIJWET. De Expresse-Bank. De Hooge Raad heeft verworpen het cassa tieberoep van de directeuren der Expresse- bank te Schiedam tegen een vonnis van de Rotterdnmsc&e rechtbank, waarbij zij ieder tot 100 boete zijn veroordeeld wegens over treding van de Loterijwet. DOOR STROOPERS MISHANDELD. De 6I-jarige H. Boelen wandelde Zondag middag bij Kollenber, onder Sittaid, en werd daar eensklaps overvallen door twee stroo- pers, die hem verweten, dat hij door hen ge plaatste strikken zou hebben uitgerukt. Zi) mishandelden hem en gaven hem bovendien een trap tegen het onderlijf, met het gevolg, dat B ernstig gewond in het ziekenhuis te Sittard moest worden vervoerd. No opera'ief ingrijpen Maandagmiddag was zijn toestand iets beter. AANVARING. Men meldt ons uit SlicdrechtGister had tengevolge van den dikken mist een ernstige aanvai ing plaats tusschen de Salonrodcrstoom- boot „W F. Leeman" van de reederij Fop Smit Co. te Rotterdam, en de goederen- boot „Koningin Wilhelmina". Van de „Lee man" werd de steven ingedrukt, terwijl ook de „Koningin Wilhelmina belangrijke schade opliep. DE GAS-QUAESTIES. Ontslag van den gosdirecteur te Soest. Soest. In de gistermiddag gehouden raadsvergadering te Soest is aan den heer L. E. Visser, directeur van het gasbedrijf aldaar, op diens verzoek met ingang van I Maart of zoo ragelijk eerder indien de dienst dit toc- laot, ontslag verleend uit zijn functie. Na het verschijnen van het rapport van de commissie van onderzoek zal worden beslist of dit ontslag eervol of niet eervol zal zijn. Dc heer Vissei heeft aan den burgemeester bekend 700 gulder. van de fa. Wilson ontvangen te hebben, om- dot hij voor die firma tijdens ziekte van den opzichter het toezicht had uitgeoefend bij het leggen van het buizennet. De heer Visser erkent, dot het een fout ge weest is, dat hij van te voren niet aan B. en W. toestemming gevraagd heeft, mede dit toezicht uit te oefenen. Hiertegenover staat, naar de di recteur aan een persvertegenwoordiger mede deelde, dat den directeur, die toén nog tijdelijk in functie wa§, noch een instructie noch een reglement was voorgeschreven, zoodat het hem niet verboden was, voor anderen iets, te gen betaling, te verrichten. Niettegenstaande dat, heeft de burgemeester, nadat de heer Vis ser hem medegedeeld had. dat hij het bedrag van 700 had aangenomen, dezen geadviseerd zijn ontslag aan te vragen. De beide wethou ders hebben daarop nog aan den heer Visse» gevraagd, of deze bereid was de f 700 terug te storten in de gemeentekas, in welk geval zij bereid waren hunne medewerking te ver- leenen tot zijn handhaving, maar dan op mini mum salaris. Hierop heeft de heer Visser ge meend in geen geval te moeten ingaan, omdat hij van oordeel is, dot de gemeente absoluut geen recht heeft op die f 7C0. NATIONALE SCHIETWEDSTRIJD SCHERPENZEEL. Scherpen zeel. Nationale Schietwedstijd Uitslag van den Nationalen Schietwedstrijd op Buks, gehouden van IT tot en met 28 Januari 1928, uitgeschreven door de Schiet- vereeniging „Scherpenzeel" te Schorpenzcel (OW.). Afd. I. Korpswedstriid. Maximum 250 punten. Deelgenomen door 22 vijftallen. 1. Burgerwacht Utrecht 225 p. 2. Schietver. „Willem Teil' tc Amcrongen 22 T p. 3. Schietverceniging „Immer Vaardig" Hoek van Holland 217 p. 4. Schietver. „Wilhelmina" Amersfoort 213 p. 5. Schietver. „Prins Hendrik" Amersfoort 211 p. 6. Schietver. ,Dc Bilt", De Bilt 211 p. Hoogste korpsschutter P. van Dam te Zeist en G. van Staveren te Lunteren, beiden 48 punten. Loten. Hoogste korpsschutter van de Soherpenzeel- sche Burgerwocht H. Valkenburg JJzn. Afdeeling II Eerekorpswedstrijd. Maximum 150 punten. Deelgenomen door 21 vijftallen. 1. Burgerwacht Utrecht 137 p. 2. Schietver. „Immer Vaardig" Hoek van Holland 156 p.- 3. Schietver. „Prins Hendrik" Veenendaal 135 p. 4. Schietver. „Amstelveen", Amstelveen 134 punten. 5. Sduetver. „Doom", Doom 133 p. Afd. HL Personcele wedstrijd. Maximum 50 punten. 1. G. Roeland te Utrecht 49 46; 2. A. Dingemans te Doom 49 42; 3. H. de Groot te Arrverongen 49 39; 4. J. W. van Eist te Amersfoort 48 44; 5. J. Dekker te Hoek van Holland 47 48; 6. Th. van Ouwerkerk te Amersfoort 47 40; 7. W. van de Kaa te Lunteren 47 33; 8. J. Wittebrood te Amerongen 46 45; 9. C. N. Bijl te Amstelveen 46 32; 10. D. J. van Vooren te Utrecht 46 40 (Ö--9) 11. J. Soetekouw te Amersfoort 46 40 (6-8); 12. J. J. Detmar te Brummen 46 37; 13. A. M. van Bemmel te Amersfoort 46 - 35; 14. W. H. J. Niessen te Amerongen 45 - 49; 15 L. van Tilburg te Woudenberg 45 47; 16. R J. van Ruijven te Amersfoort 45 - 46; 17. J. Drivenroode te Doom 45 42; 18. H. A. Smit te Utrecht 45 40; 19. G. Beek te Lunteren 45 39; 20. B. H. Schikking te Amersfoort 4536; 21. A. G. van Stookhuizen te Naaldwijk 44 - 48 (7); 22. H. van Manen te Veenendaal 44 48 (6); 23. H. J. Geerling te Amstelveen 44 46 (8); 24. A. A. Saers te Rotterdam 44 46 (7); 25. J. Eggens te Diepenveen 44 45 (8) 26. K. Kleijwegt te Hoek van Holland 44 - 45 (7) 27. C. A. de Haas te Amerongen 44 44; 28. A. G. P. van Son te Lunteren 44 42; 29. J. Ram te Scherpenzeel 44 41 (78); 30. B. Hartelmen te Brummen 44 41 (7-7); Afd. IV. Vastebaanwedstrijd. Maximum 150 punten. T. Dr. B. Brand te Utrecht 146 p.; 2. J. Dekker te Hoek van Holland 143 p.; 3. A. Dingemans tc Doom 142 p. (4847); 4. J. Eggens tc Diepenveen 142 p. (49-16- 1/46) 5. H. de Groot te Amerongen 142 p. (49- 46-1/44) 6. A. C. Staalduinen te Naaldwijk 141 p.; 7. J. Duivenvoorde te Doom 139 p. (47- 46-1/46) 9. J. W. van Eist te Amersfoort 139 p. (48-45). 10. A. G. P. van Son te Lunteren 139 p, 47-45); 12. M. van Poelgeest te Amstelveen 138 p (48-455). 13. W. N. A. van Schuppen te Veenendaal 137 p. (46-45) 14. W. Enkhof te Driebergen 137 p. (47- 43-1/43) 15. C. A. dc Haas te Amerongen 137 p. 47 -45-1/42). Afd. V. Vrijebaan-wedstrijd. Maximum 90 punten. 1. J. Eggens tc Diepenveen 90 en 29/30; 2. J. Wittebrood te Amerongen 90 en 28/30; 3. J. W. van Eist tc Amersfoort 90 en 26 30 4. L. van Tilburg te Woudenberg 90 en 5,'30 5. G. van de Made te Amersfoort 90 en 4/30; 6. C. Valkenburg Jzn. te Scherpenzeel 90- 3/30-9/29-17/28 7. G. P. Gerth te Leersum 90-3/30-9/29- 15/28; 8. K. Kleijwegt te Hoek van Holland 90 en 2/30; 9. M. van Poelgeest te Amstelveen 90-1/30- 7/29; 10. Tesselhoff te Doom 90-1/30-3/29; 11. J. Dekker te Hoek van Holland 90 en I3I29; 12. H. J. Geerling tc Amstelveen 90 en 9/29; 13. N. Th. Zegwaard te Amstelveen 90 en 4129; 14. C. N. Bijl te Amstelveen 89-4/29-9/28- 3/27; 15. H. J. Weenk te Amerongen 89-4/29- 9 28-2/27 16. G. G. Schoon man te Brummen 89 en 3/29. Dagprijzen. 11. Jan. J. Dekker te Hoek van Holland; 12 Jan. J. Wittebrood te Amerongen; 13 Jan. A. M. van Bemmel te Amersfoort; 14 Jan. J. W. van Eist te Amersfoort; 17 Jar>. K. Ipenburg te Amersfoort; 18 Jan. M. van Poelgeest te Amstelveen 19 Jan. C. van Buren te Amersfoort 20 Jan. P. van Dam te Zeist 25 Jan. Tesselhoff te Doom 26 Jan. K. Kleijwegt te Hoek van Holland 27 Jan. G. P. Gerth te Leersum 28 Jan. J. Eggens te Diepenveen. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Za terdag 11 Februari 1928, des namiddags 3 uur, in de Sociëteit tc Scherpenzeel. GARNIZOEN. Het 1ste hélf regiment Huzaren naar Zutphen Naar de Avondpost" verneemt, zal het hall regiment huzaren, dat thans in Amersfoort ligt, overgebracht worden naar Zutphen, ter wijl het le regiment veldartillerie uit Utrecht naar Amersfoort zal vertrekken. Deze verplaatsing zoo gaat het blad ver der moet in verband worden gebracht met dé zeer belangrijke pressié die door dc burge rij van Zutphen op het departement van Oor log is uitgeoefend om weer een garnizoen terug te krijgen. Bij nadere informatie betreffende dit bericht werd ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat van dezo overplaatsingen hier niets bekend is In verband met den toestand der kazerne te Zutphen werd een overplaatsing van het 1ste half regiment Huzaren naar die plaats zelfc zeer onwaarschijnlijk geacht. Mutatie's, enz De eerste-luitenant P. H. Lach de Bère, van het 21e R. I. te dezer stede, wordt op 20 Februari as. gedetacheerd bij de Normaal- Schaatscbool te Den Haag. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING. Op morgenmiddag half twee. De burgemeester heeft de Raad dezer Ge meente in spoedeischende vergadering bijeen geroepen tegen morgenmiddag te half twee. De agenda luidt 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening. THEOSOFISCHE VEREBNIGING. Lezing van mevrouw Ros—Vrijman voot do Amersfoortscho Loge. Voor de Amersfoortsche Loge van de Theo sofische Vereeniging sprak gisteravond in het gebouw dier vereeniging in de Regentesselaan mevrouw W. A. L. R o s—V r ij m a n uit Den Haag over het onderwerp„De nieuwe tem pel der menschheid". In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer Bolt, de aanwezigen hartelijk wel kom, waarbij hij er zijn spijt over uitsprak, dat de zaal niet tot de laatste plaats toe bezet was. Nadat vervolgens mevrouw Cleyndert een tweetal liederen had gezongen, op het harmo nium begeleid door den heer Veen, ving mevr. RosVrijman haar voordracht aan. Wanneer wij, zoo begon mevrouw Ros Vrijman, den nieuwen tempel der menschheid willen opbouwen, dan hebben wij daarbij voor al noodig groote somenwerking. Wat hébben wij onder dezen tempel te verstaan? Het God delijk wezen, dat dc bestaande wereld tot Zijn wezen heeft gebracht bevat een plan, een denk- beweging tot het scheppen van de wereld. De ze geopenbaarde wereld zal steeds meer en meer van dat plan in de bestaande, in de zicht bare wereld doen uitkomen. Dit pogen pleegt men de evolutie te noemen. Wij leven, zoo ver volgt spreekster, in een tijd van wonderlijke gebeurtenissen, in een tijd van opbouw en of- braak, in een tijd van verwarring en zoeken. Wanneer wc de geschiedenis van de mensch heid bestudeeren, dan zien we, dat telkens, wanneer de beschavingsperiode van een of an der ras een zekere hoogte heeft bereikt, een periode van verval het gevolg is. Op het oogen- blik leven wij in zulk een periode in de "Wester- sche beschaving van de laatste 2000 jaar. Het is alsof we leven in een oud gebouw, waarin we moderniseeringen aanbrengen, waarop het oude gebouw echter niet berekend is. Doch spreekster is van oordeel, dat onder* dit oude gebouw weer de grondslagen liggen voor een nieuw gebouw, waarin we veel gelukkiger en veel beter zullen leven. Zoo gaat het ook in de beschaving. Ook daar moeten we zelf een nieuw gebouw, een nieuwen tempel opbouwen. De bouwheer van dezen tempel, van het heelal, is de Godheid, die staat rondom en boven alle dingen uit, de transcendente God. Dit in te genstelling met den immanenten God, die In het geschapene is. God in ons is de medewer ker, de helper, bewust of onbewust van den God boven ons. Zoo is dc uitvoerder van het wereldplan God in de menschheid of beter nog uitgebreider, God in de wereld. Hierna wijdt spreekster enkele woorden aan de groote wetten van liefde, zelfopoffering, broederschap en waarheid, die het geheele le ven beheerschen, de wetten van reïncarnatie en karma, waarop elke nieuwbouw moet zijn ge grondvest. Is een nieuwbouw daarop niet ge* grondvest, dan is het onherroepelijk ten on dergang gedoemd. Met enkele voorbeelden wordt dit nader toegelicht. Zelfopoffering cn liefde vraagt niet naar de behartiging van d© belangen van ons zelf, maar die van anderen In zichzelf heeft de mensch cep zekere arbeid moeten verrichten, n.l. af te dalen in ons eigen lijke leven. Wij moeten het uiterlijke niet het belangrijkste vinden, doch wel het innerlijke Spreekster betoogt voorts, dat de weg tot God boven ons voert langs den weg naar God in ons, in onze naasten. En wanneer we God in ons gevonden hebben, dan kunnen we met de werktuigen van den wil en het denkvermogen aan het werk gaan om den kosmos op te bou wen. Bouwen en werken, doch niet voor ons zelf, maar voor hen die na ons komen, opdat die iets beters zullen vinden dan wij hebben; opdat zij die na ons komen een beter gebouw kunnen bewonen, dan waarin wij hebben ge woond. 0 Sprekende over den bouw in het gezinsleven, wijst mevrouw RosVrijman op de groote be- teekenis en verantwoordelijkheid van het hu welijk. Het gezin moet zijn de plaats, waar het grootste mysterie van de wereld iederen dag weer opnieuw plaats vindt. Elk gezin behoort een heilige plaats te zijn, omdat het huwelijk is een heilige daad. De muren van het gezin zullen moeten worden uitgebouwd in de sa menleving; met andere woorden de samen leving zal in het gezin gehaald moeten worden. En zoo is de opvoeding van het kind dienst niet alleen tegenover het betrokken kind zelf, maar voor alle kinderen, vcor de menschheid der toekomst. Het gezin moet zijn een gemeen schap in het klein, waarin we zelf het voorbeeld moeten geven. In dergelijke gezinnen kunnen worden opgevoed de mannen en vrouwen, dia straks de bewoners zullen zijn van het nieuwe gebouw, waarvoor wij nu do grondslagen hel pen leggen. In verband hiermede wijst spreek ster er op, dat van groot belang is het mate riaal, dat bij de geestelijke opvoeding der kin deren, bij het onderwijs wordt gebruikt. In het vervolg van haar voordracht memo reert spreekster de godsdienstige verdraag zaamheid, die noodzakelijk is voor een gezond internationalisme. En hoe zal die nieuwe tem pel van dc menschheid er uitzien? Zal het een arsenaal zijn, zal het een woonplaats zijn voor duivels of voor goden? Het moet, aldus be sluit spreekster, een woonplaats zijn voor go den, een huis van geluk. Wij zelf zijn de bou wers van dit huis van geluk, als wij maar het materiaal gebruiken zooals God het wil, opdat Gods wil ook op aarde geschiede zooals in den hemel. Na de voordracht van mevrouw Ros—Vrij man werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen aan den inleidster noar aanleiding van het door haar gesprokene. Nadat de ge stelde vragen door mevrouw Ros waren be antwoord, waarbij zij nog enkele principieel» punten noar voren bracht, bracht de heer Bolt de spreeksteT dank voor haar levend en diep gaand woord, dat zij dezen $vond heeft gespro ken. Met zang van mevrouw Geyndert werd d* bijeenkomst hierna gesloten,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 2