A l. w Een schilderij van wijlen mr. H. C. Dresselhuys, vervaardigd door den Haagsehen kunstschilder H. van Meegeren. Zaterdag is het portret op de partijvergadering aan den Vrijheidsbond overgedragen. Als blijvende plaats Is aangewezen de groote zaal van het „Thorbecke-huls" te 's-Qra- venhage, dat dezen zomer voltooid zal worden. Hoe In een moderne ma chinefabriek als de Krom- houtmotorenfabriek coni sche kamwielen gemaakt worden. Als inzet de steek beitels, op de „Kromhout"- film „Kracht". Da staklngsbaell... op een Berlljnsehe achool. Een groot aantal scholleren bleef weg omdat het godsdienst-onderwijs van Het schoolprogram verdwenen ie. Een paar stakingspropagandisten. De Kon. Ned. dacht Ver. heeft in de omgeving van Hamersveld (bij Leusden) een jachtrit achter honden gehouden. Het passeeren van slooten bleek voor de deelnemers geen bezwaar te zijn. De ruiters doorwaden zoo'n hindernis. Vrijdagmiddag werd te Koegras een demonstratie gehouden met de nieuwo draineer-methode van prof. Visser, waarbij de drainbuizen, liggende op aan elkander gekoppelde planken, rechtstreeks achter den molploeg en in den door dezen ge- maakten gang worden getrokken. Ais laatste ««slachtoffer" der afbraak van Bruynzeel's schaverij, te Rotterdam, viel Vrijdagmiddag met dondarand geraas dt groota schoorsteenpijp. DOSZYNSKI, de Poolsche sociaal-democraat, die tegen den zin van Pilsoedskl tot tejm-maarschalk werd gekozen Te Los Angeles is een school waar men tot brand weerman kan wordon opgeleid. Een kijkje tijdena ds Jes. Een brandend „fabrieksgebouw" els aanschouwelijk voorbeeld bij het onderrtfihfc De trouwe viervoeters kunnen de menschen groote diensten bewijzen, dat heeft ons o.a. ook de wereldoorlog geleerd. We beelden hier eenige Duitsche legerhonden af, voorzien van gasmas kers, die hen ook bij de jongste demonstraties In Duitschiand tegen de „gasaanvallen" beschermden DE VERWOESTING IN SANTOS. Zooals wij uitvoerig bericht hebben is te Santos een deel van den berg Montserrat verzakt. Talrijke huizen werden onder de aarde bedolven ew verscheidene bewoners verloren er het leven bij. De berg, met bovsn het Casino en links het groote Ziekenhuis. In Kennemerland is men al vroeg bezig met de aspergeteelt. Een kijkje in een broeikas te Wijk aan Duin. De tuinbaas bij het „stoken" der asperges. DRENTE IN AMSTERDAM. Het Interieur van eon Drentsch huis, op de Drentsche Opbouw-Tentoonstelling, die op het oogenblik in het „Paleis voor Volksvlijt" te Amsterdam, gehouden wordt Bent u er al geweest?

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 8