R J. W. VAN ACHTERBERGH COMPLETE MEUBILEERSNGEN GROOTE SORTEERING FAUTEUILS STOFFEERDERIJ STADSNIEUWS. BERICHT BEH^3E*]J WESTSINGEL 12-13 TELEFOON No. 238 mm RADIO-PROGRAMMA UIT DEN OMTREK, SPORTNIF.U WS A.s. Vrijdag (Goede Vrijdag) zal het Amersfoorlsch Dag blad NIET verschijnen. Onze kantoren zullen dien dag gesloten zijn. LUCHTVAART DE DOOD VAN ADOR ZIJN UITVAART PRINS HENDRIK TEGENWOORDIG Aan het graf van Ador heeft gisteren eerst ds. Frank Thomas gesproken. Daarna heeft president Schulthess namens den Bondsraad het woord gevoerd. Hij stelde in het licht, dot de verkiezing, van Ador tot lid van den Bonds raad in den bewogen oorlogstijd de positie var. Zwitserland in menig opzicht heeft vergemak kelijkt. De keuze van Ador was toen een natio nale noodzakelijkheid. Dit naam van den Raad van State van Genève sprak staatsraad Turettini, uit naam van de democratische partij het lid van den Nationalen Raad Tunoir, uit naam van de Int Roode Kruisorganisatie de. vice-president van het R. K. Comité Bernard Bouvier. De correspondent der N. R. C. te Genève meldt nader De begrafenis van Gustav Ador vond gisteren onder groote belangstelling plaats. Overal, waar de stoet langs trok, had zioh een dichte menigte belangstellenden verzameld. In de kathedraal de St. Pierre vond een eeredienst plaats, welke geleid werd door ds. Frank Tho mas, één der vooraanstaande personen in de Geneefsche predikantenwereld. Prins Hendrik bevond zich onder de aanwezigen en was ge zeten tusschen bondspresident Schulthess en den secretaris van den Volkenbond, sir Eric Diummond. De offirieele genoodigden bega ven zich na een défiié voor de familie Ador naar de salie de l'Alabama van het stadhuis Na afloop van de begrafenis te Cologny zat Prins Hendrik met drie leden van den bonds raad aan het noenmaal ten huize van de familie Ador aan. Gistermiddag ontving Prins Hendrik in Hotel des Bergues ds. Frank Thomas en den heer Van Notten, Nederlandsch consul te Ge nève. Om vijf uur verliet hij het hotel om zich naar Lugano te begeven, waar hij mannacht om halfd rie denkt aan te komen. De aanwezigheid van Prins Hendrik bij de begrafenis van Ador wordt door de Zwitsersohe outoriliten zeer op prijs gesteld. HET INCIDENT OP DE ROYAL OAK DANIEL VEROORDEELD KONING AMANOELLAH IN ENGELAND GROOTSCH VLOOTVERTOON Londen, 3 April. (H. N. Draadloos). Koning Amanoellah is vandaag getuige geweest van een grootsch vlootvertoon. Hij scheepte zich to Portland op de Nelson in, het nieuwe slagschip van 33.500 ton, dat tevens liet vlaggeschip van vice-admiraal sir Hubert Brand, den opperbevelhebber van de Atlanti sche vloot, is. De koninklijke 21 saluutschoten werden gelost, toen de koning aan boord kwam Zoodra de Nelson een paar mijl van de kust verwijderd was, begonnen verschillende ma noeuvres. Koning Amanoellah sloeg deze van een der observatie-platformen gade. Aan zijn zijde stonden vice-admiraal Brand cn prins George, die stafofficier van het oorlogsschip is en in het Fransch de operaties aan den koning verklaarde. Onderzeebooten doken onder en schoten torpedo's op het slagschip af. Eén der duikbooten kwam aan de oppervlakte en viel ook met kanonnen aan. Het vlaggeschip signa leerde de aanwezigheid vein de duikboot aan de duikbootjagers, die spoedig in actie kwamen en de duikbooten verjoegen. Het Atlantische eskader kwam in het zicht, dat majestueus in drie colonnes naderde. Het loste de koninklijke saluutschoten cn stelde zich vervolgens in slag orde op. De oorlogsschepen lagen over een linie van verscheidene mijlen. Daartoe behoor den de slagkruisers Repulse en Renown, ieder 26.500 ton groot, de slagkruiser Hood, die met een snelheid van 25 knoopen opstoomden en met hun kanonnen van 15 inch op een doel schoten. Later werd een aanval van vliegtuigen, opgelaten van een moederschip, op de Ne'son ondernomen. De grootste sensatie van den dag was echter, toen een flottille van torpedo jagers de Nelson en de begeleidende kruisers aanviel en een spiegelgevecht volgde. Koning Amanoellah, die zijn levendige be langstelling voor het schouwspel betuigde, werd door de vloot en een eskader van vlieg tuigen naar Portmouth terug begeleid. Ko ningin Soeriya heeft den koning niet begeleid Zij bleef te Londen en bracht een bezoek aan bet Koningin Charlotte-hospitaal, waar zij zich op de hoogte van het werk van dit hospitaal stelde en zeer onder den indruk was, toen de directrice haar mededeelde, hoe laag het sterftecijfer der kinderen in Engeland is, Donderdag 5 April. Da ven try (Exp. station), 491,8 M. I.302.10. Kerkdienst tijdens 't Diner. 3.20. Symph. Concert door het Boirrn. Sted. Orkest. 4.50. Namiddagconcert. 6.50. Tijdsein, weerber., nieuwsberichten. 7.05. Dansmuziek door het B. B. C.-dans- orkest. 8.20. Orgelconcert. 9.20. Een Mendelssohn Programma. Studio Koor en versterkt Orkest. 10.35. Een gemengd Concert. Hilversum, 1060 M. 12.— Politiebericht. 12.30. Lunch muziek door het trio van het restaurant Trianon te Amsterdam. 3.Uurtje voor wees- en ziekenhuizen door Mevr. Ant van Dijk. 4.Halfuurtje voor de Ver. van Huis vrouwen. 5.30. Vooravond1 concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. 7.15. Enngelsche les voor meer gevorder den door Fred Fry. 7.45 Politieberichten. 8.05. Kamermuziek door het concertgebouw strijkkwartet. 9.10. Lezing over „De Vrouw en de Lief de bij G. B. Shaw" door W. Vogt. 10.—. Persberichten van Vaz Dies. 10.10. Kamermuziek voortzetting. Huizen, 1950 M. (voot u uur 3.40.9 M.) 12.301.45. Lunchconcert. 6.8. N.C.R.V. Gramofoonmuziok. 8.15. N.C.R.V. Concert te Leeuwarden 10.30. Persberichten. Langenberg, 469 M. 12.251.50. Middagconcert. 7.35. Volksconcert m. m. v. het Wcrag- koor. Daarna laatste berichten. Londen en Daventry, 1600 M. 10.35. Een korte Kerkdienst. 10.50. (alleen Dav.) Tijdsein en weerbericht. II.20. (alleen Dav. Gramafoonplaten. 12.20. Licht Concert door het Madeline Mooney Kwartet. 1.202.20. Nieuwe Gramafoonplaten. 4.20. Het Astria Cinema Orkest. 5.20. Orgelconcert door Pattman uit Asto ria Gnema. 6.20. Het B.B.C.-daffèórkest. 6.40. Vcrv. Dansmuziek. 6.50. Tijds., weer-, nieuwsber. 7.35. De grondslagen der Muziek. 8.05. Muziek en Zang van de Schotsche Hooglanden. Het Oban Keltisch Koor. 8.35. Ballade Concert. 9.20. Weer- en nieuwsber. 9.50. Plaatselijk nieuws (Alleen Dav.) Scheepsbei ichten. 10.5012.20. Dansmuziek door de Savoy Orpheans, Fred Elizalde en zijn Band, cn dc Savoy Tango Band, uit Savoy Hotel. Vrijdag 6 April. Daventry (Exp. station), 491,8 M. 3.505.50. Matthaus Passion, v. J. S. Bach. Het Birm. Studio Koor en versterkt Orkest. 6.20. Kamermuziek. 8.20. Het Victor O'lof Sextet. 9.20. Ween- en nieuwsber. 9.3010.20. Vervolg Victor Olaf Sextet. Hilversum, 1060 M. 12.00. Politiebericht. 12.30. Orgelconcert. 5.30. Gewijd programma door het Omroep oikcst o. 1. v. Nico Treep. 6.00. Tijdsein. 7.15. Lezing door den heer G. van Gelder Onderwerp Verleden, heden en toekomst der Wal visch vaart". 8.05. Uitzending van de Johannes Passie, J. S. Bach. Uitgevoerd door de Haagsche Onder- wijzerszangvereeniging in het Geb. voor K. en W. te den Haag. Huizen, '1950 M. (voor 6 uur 340 9 M.) 12.301.30. Lunohmuziek. 5.00—4.00. Vrouwenuurtje. 4.00—5.00. Orgelconcert. 5.00—6.00. Wijdingsdienst in de Studio. 7.00—7.30. Cursus Gregoriaansch. 7.40. V.P.R.O. uitzending uit het Geb. v. d N. P. B. tc Hilversum. 10.30 Persberichten. Langenberg, 469 M. Evangelische Morgenwijding. 10.50—11.50. Albrecht Düver herdenking m. m. v. koor en solisten. 12.001.00. Orgelconcert door Gerard Bunk. 3.50—4.50. Concert door dc mannenzangv. Schlagel und Eisen. 5.00. Koor- en Orkestconcert door het Volkskoor Bielefeld en het versterkte Sted Orkest en Koor Bielefeld. 6.50. Concert door het Volkskoor Barmen Judas MakkabSus, oratorium voor soli, koor en orkest, van G. F. Handel. Londen en Daventry, 1600 M. 10.50. (Alleen Dav.) Tijdsein, weerbericht. 3.50. Het Casano Octet. 5.356.05. Kinder kerkdienst. 6.20. Goede Vrijdag, gedicht d. John Mase- field. Liederen en bijbéhoorende muziek dooi G. O'Connor Moris. 7.208.05. The Passion. Een speciale dienst, gerelayeerd uit St. Ann's kerk, Man chester, orgel. 3.20. Nat. Symph. Concert. 9.20 Weer- en nieuwsberichten. Plaatselijk nieuws (Alleen Dav.). Scheepsberichten. 9.35—10.35. Vervolg Symph. Concert. Or kest Goede Vrijdag Muziek. Herbert Heynet en OrkestAmfortas' Gebed (uit Acte 151). Or kest Interlude en Slotscène. RIJWIELPADEN. Vergadering der rijwielpadver- eeniging „Utrecht met omstre ken". De viering van het tienja rig bestaan. Zaterdagmiddag kwam de Rijwiel- padvereeniging „U.M.O." onder presidium van den heer ir. L. A. M. Ankersmit in algemeen© vergadering bijeen in Hotel „Figi", nadat vooraf een bestuursvergadering gehouden was De voorzitter opende de vergadering met een kort woord van welkom, in 't bijzonder tot den heer Pos van Laren, vertegenwoordiger van den A.N.W.B. en het nieuwe 5e bestuurslid, den heer W. H. Beyerinck, tot wiens benoe ming in een vorige vergadering reeds besloten was en welk besluit nogmaals door de verga dering bekrachtigd werd. Na lezing der notulen werd door den secre taris, den heer J. Robertson, het jaarverslag uitgebracht, waaraan het volgende ontleend is. De vereeniging verkeert in een welvarenden toestand. Behoudens de benoeming van een 5e bestuurslid, den heer Beyerinck, tot commis saris voor de paden, kwam in het algemeene bestuur geen verandering. In het laatste jaar was de toename van nieuwe leden niet zoo belangTijk als vorige jaren, als gevolg van het achterwege laten van reclame-drukwerk. Het ledental bedraagt thans 3100 met een totaal contributie van 4921 een vooruitgang dus van 50 leden met een contributie van f 21 Nieuwe paden werden niet aangelegd. Het aan brengen van ijzeren kappen heeft vele bezwa ren tegen de z.g. „paddestoelen" weggenomen Van groot belang voor de paden dezer ven- eeniging was de inwerktreding van de nieu we motor- en rijwielwet met het daarbij be- hoorende reglement. De nieuwe voorschriften hebben op één punt echter verslechtering ge bracht. Was onder de oude wet een pad of berijdbaar öf gesloten voor motorrijwielen, thans kan de eigenaar van het pad aan hen, die er om vragen, schriftelijk of mondeling ver gunning' verleenen om het pad met motorrij wielen te berijden, zoodat de controle prac- tisch onuitvoerbaar is. Het bestuur heeft zich in deze zaak tot den minister van water§tau' gewend met het verzoek het absolute verbod voor motorrijwielen weer in tc voeren. Een eindbeslissing is nog niet genomen. De rekening cn verantwoording van den penningmeester, den heer B. Ferman, sloot met een bedrag aan inkomsten van 10.796.59 en aan uitgaven van 8509.79zoodat in kas is een voordeelig saldo van 2286.79/-J Aan subsidies werd genoten van de gemeente Amersfoort 500, van dc Bilt 25. van Soest 25, van Zeist 256.25 en van Prov Staten van Utrecht 2734.50. Contributie over 1927 was 4921. •Aan onderhoud der paden werd betaald 5283.30^. Aan den heer Ferman werd onder instem ming der vergadering dank gezegd voor zijn accuraat beheer. De begrooting voor 1928 sluit aan inkom sten en uitgaven met een bedrag van 11.444.65. Het bestuur der afd. Bilthoven zal de fin3n- ciëele commissie vormen voor 1928. Hierna werd de viering van het 10-jarig 1 staan der vereeniging besproken. De voorzitter memoreerde, dat de vereeniging op 1 Mei 1918 is opgericht door een 13-tal hoeren, waaronder de heer Robertson, die gedurende al dien tijd bestuurslid is geweest. Het bestuui meende, dat dit feit niet ongemerkt mag voor bijgaan, waarom reeds 1000 is uitgetrokken voor de herdenking. Als datum is bepaald Za terdag 9 Juni, op welken dag men 's middags in hét „Jagershuis" in het Zeisterbosch zo bijeenkomen om 1 uur of half 2 om gezamen lijk ccn fietstocht te maken over dc pa^ naar Amersfoort, waar in het „Berghotel" de thee zal aangeboden worden. Daarna zal to Zeist gedineerd worden en zullen de leden een verrassing krijgen Het ligt in de bedoeling van deze feestelijke herdenking een grootc pro paganda voor U.M.O. te doen uitgaan. Het bestuur zal de leden tijdig van een cn ander op de hoogte brengen. Vervolgens werd nog breedvoerig het adres aan den minister inzake de rijwielpaden be sproken en werd door den voorzitter medege deeld, dat het bestuur was uitgenoodigd op het ministerie dit adres nader toe te lichten en to verdedigen. Nadat bij dc rondvraog nog de propaganda en den aanleg van nieuwe paden besproken werden, sloot de voorzitter deze geanimee; vergadering. OLYMPISCHE SPELEN 1928, AMSTERDAM. De bouw van het Stadion in de afgcloopen maand. Het Hoofdstadion is thans op enkele klei nigheden na geheel voltooid, ook het boks stadion nadert zajn voltooiing. Het schermsta- dion zal in den loop van, de maand April ge reed zijn. Van het Zwemstadion is dc bak thans geheel gestort. De Marathontoren is op enkele meters na voltooid. Het cgaliseeren van het terrein, het leggen van de bestrating en de verharding zijn met kracht ter hand genomen Het congres der journalisten. Voor het Congres ven de Federation Inter nationale de la Presse Sportive, dat geduren de de e.s, Olympische Spelen zal worden ge houden, heeft Arris de groote concertzaal be schikbaar gesteld en de te verwachten 500 congressisten uitgenoodigd de beroemde ver zameling van het genootschap onder deskun dige leiding te bezichtigen. KENNISGEVING. Miltvuur. De Burgemeester van 'Amersfoort maakt be kend, dat zich in de gemeente Zeist een ge val van miltvuur 'heeft voorgedaan. Amersfoort, 30 Maart 1928. De Burgemeester van Amersfoort, v. RANDWIJCK. EXAMENS. Voor het op 30 Maart j.I. te den Haag ge houden examen Stenografie „Groote" slaagde onze stadgenoote, mej ^jerda Ruths. PERSONALIA. Door de Onderwijs-Commissïe van de Ned. Chem. Vereeniging werd op verzoek van de Inspecteurs van het M.O. en na machtiging door het Dageiijksch Bestuur van genoemde Vereeniging de heer D r. P. H. B e ij e r, leer- aar aan de R.H.B.S. alhier nog als lid toege voegd aan de speciale Commissie tot het ver krijgen -van meerdere eenheid in. het schei— kunde-ondervvijs aan de H.B.S. A, BIOSCOOP AMTCITIA. De wonderen van het heelal. De bioscooop Amicita heeft een speciaal Paasch-programma met twee hoofdnummers samengesteld. Een van deze hoofdnummers „Dc wonderen van het heelal" is gewijd aan de grondbeginselen der sterrekunde, echter in zulk een populairen vorm, dat een ieder kan begrijpen, wat op het doek vertoond wordt. Door middel van enkele (natuurlijk als zoo-» danig gesignaleerde) concessies aan do men- schelijke mogelijkheden, krijgen we een uiterst levendig beeld van het zonnestelsel en de on eindigheden daarbuiten. Het is eenvoudig ver bazingwekkend, hoe de regisseurs Johannes Mayer en Rudolf Biebrach kans hebben gezien al die moeilijke begrippen van onmetelijke af standen in beelden uit te drukken, zonder den toeschouwer te vermoeien met dorre cijfers of doode schema's. Het is een reuzenarbeid ge weest, waaraan zij twee jaar onafgebroken met de auteurs Kornblum en Krieger hebben ge-, werkt. En in een uurtje is het resultaat van hun moeizaam en vernuftig werken vertoond l Met alleraardigste tusschenbeelden, uit de historie der astronomie, met pakkende voor beelden (wat er zou gebeuren, els plots de aantrekkingskracht der aarde ophield, wordt ons bijv. heel markant getoond), weet men de film aantrekkelijk te maken en tenslotte maken we een reis met een fantastisch-theorctlsch luchtschip, dat ons tot ver buiten het zonne stelsel voert. Maar bij alle fantazie, bij alle aardige en ontspannende illustraties, blijft toch de groote lijn intact; het denkbeeld van wat de sterre kunde over den hemel weet, wordt niet ge schonden. En dót is juist het goede van deze film op deze boeiende manier geeft zij elkeen een overduidelijkcn indruk van astronomische begrippen, die bij héél velen maar «1 te een voudig of vaag zijn. TENTOONSTELLING. Lotte Uyldert Mayer. In de toorikamer voor kunstnijverheid „De Wigwam" aan de Prins Hendriklaan 21 te Zeist zal van 3 tot 17 April een tentoonstelling van schilderijen en teekeningen van Lotte Uyldert Mayer worden gehouden. N.V. HOLLANDSCHE KANTFABRIEK. Jaarlijksche algemeene verga dering. Blijkens een advertentie in dit nummer zal do jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Hollandsche Kantfa- briok plaats hebben op Vrijdag 20 April a.s. tc 10 uur ten kantore der Vennootschap. RECTIFICATIE. In de lijst der uitslagen van de wedstrijden der Utr. Prov. Zwembond, die gisteren in ons bind stond afgedrukt is een fout geslopen. De tijden van de Dames 66 Meter vrije slaff zijn 1. A. dc Groot, U.Z.C., 45^ sec. 2. Mej. Vierdag, U.Z.C., 46 sec, Er stond resp. vermeld, 45}£ en 53 Londen, 3 'April. (H. N. Draadloos). De krijgsraad te Gibraltar heeft vanmiddag com mandant Daniel in vier gevallen schuldig be vonden aan vergrijp tegen de tucht en hem veroordeeld tot overplaatsing en een scherpe berisping. De beschuldiging was in hoofdzaak ontleend aan den brief, door Daniel aan den kapitein Dewar geschreven, waarin critiek op het gedrag van schout-bij-nacht Collard werd geoefend. De verdediger van den beklaagde wees er op, dat de daad van Daniel te goeder trouw is geschied en dat zelfs, indien hij aan een technische overtreding schuldig werd ge acht, hij zich heeft laten leiden door bezorgd heid voot het moreel op zijn schip. Aan den anderen kant stelde de vervolger zich op het standpunt, dat Daniel in zijn schrijven termen heeft gebezigd, die tegen de krijgstucht in- druischen en in strijd waren met de voor schriften ion den koning, terwijl hij deze passa ges ook in het openbaar in de groote kajuit had voorgelezen. De door Daniel gevolgde methode was volgens hem ten zeerste ongepast en heeft wellicht de getuigen voor het hof von onderzoek bevooroordeeld gemaakt. De vervol ger oefende ook critiek op de handelwijze van beklaagde, die incidenten uit het verleden had opgerakeld en wees erop, dat het in de marine gewoonte is, dat klachten terstond behandeld moeten worden en niet stil gehouden mogen worden om later weer ter sprake te worden ge bracht. Een dergelijke gang van zaken is noo- dig, om het recht te handhaven. De krijgsraad sprak het vonnis uit, na 90 minuten te hebben beraadslaagd. STAAT EN KERK IN ITALIË. Rome, 3 April (V. D.) Onder 1 n titei „Objectieve opmerkingen" publiceerde ei Os»- servatore Romano heden een artikel naar .in leiding van de laatste rede van den paus. Het blad van het Vaficaan wijst daarbij op het feit, dat de paus gesproken heeft als hoofd der kerk en vader van alle katholieken. Van eer. inmenging in de binnenlandsche aangelegen heden van den staat kan dan ook geen sprake zijn. Dc paus heeft hierbij dan ook uitsluitend religieusc kwesties ter sprake gebracht. De vrijheid der katholieken als burgers is niet be dreigd, evenmin hun politieke werkzaamheid. De paus heeft ook nooit de opvoeding van de jeugd als monopolie voor de kerk opge- eischt. De paus heeft slechts zijn leedwezen uitgesproken, dat de staat de taak van de kerk niet begrijpt en dat er aanwijzingen zijn, welke duiden op belemmering van den rustigen voort gang van den christelijken opvoedingsarbeid. Wanneer don ook van een conflict tusschen staat en kerk niet kon worden gesproken, dan zijn toch de geruchten daaromtrent ontstaan tengevolge van buitensporigheden van zekere bladen en ook als gevolg van de aankondiging, welke even na de rede van den paus werd ge daan, dat hervormingen zullen worden inge voerd in de jeug dop voeding. Het niet begrij pen van de pauselijke beoordeelingen en het gebrek aan eerbied voor de autoriteit vaj. den 'heiligen vader waren oorzaok van de com mentaren en gebeurtenissen, waarvoor de rede eigenlijk geen aanleiding bood. Het blad merkt danrby op, dat tal van commentaren bezield waren door den geest der vrijmetselaars. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Het aantal werkloozen in Engeland bedroeg op 26 Maart 1.033.000, d. i. 32.277 rrundei dan de vorige week en 47.929 minder dan het vorig ja or. KOEHL'S OCEAAN VLUCHT VOORBEREIDING VAN EEN WERELDVERKEER? Uit Berlijn wordt d.d. 5 April oan het Vad. gemeld Indien wij enkele bladen mogen geloovcn, zou de nieuwe poging van kapitein Koehl, om den Oceaan over te vliegen, zijn ondernomen met den steun van de Junkerswerke en den Norddeutschen Lloyd. Reeds in Februari j.l. zou een gedelegeerde van de Limerick Steam ship Company, die in Ierland de belangen van den Norddeutschen Lloyd behartigt, bij den secretaris van het parlement te Dublin zijn verschenen, om door tussdhenkomst van de Iersche regeering de noodige ondersteuning voor den tocht van Koehl cn baron von Hühne- feld te verkrijgen.. Wat nu den tocht zelf aangaat, deze zou niets anders zijn dan een algemeene repetitie voor het organiseeren vanf een transatlantisch vrachtverkeer door de lucht. In samenwerking met de Junkerswerke zou de Norddeutsche Lloyd geleidelijk een dergelijk verkeer over de ganscbe aarde willen organiseeren. Dc voor bereidingen voor een dergelijken dienst wor den sinds geruimen tijd getroffenzoo zou kapitein Killinger, de bekende Drritsche vlie ger, naar Zuid-Afrika zijn gezonden om oen dienst van Kaapstad naar Johannesburg te organiseeren. Killinger werd in Spanje, waar hij tot nu toe vertoefde, vervangen door den heer von Bentheim, die opdracht kreeg het vliegverkeer met Zuid-Amerika voor te berei den. Een verdere vertrouwensman vertrok naaT Japan, om een dienst in het Verre Oosten in te richten. Al deze medodeelingen zullen, indien ze worden bevestigd, in bepaalde kringen wel heel wat ontevredenheid verwekken. De rijks- autoriteiten zouden namelijk het liefst het gc- heele luchtverkeer geconcentreerd willen zien in handen van de Deutsche Lufthansa, terwijl nu blijkt, dat de Junkerswerke pogingen on dernemen, om de positie vaan de Lufthansa te verzwakken. VLIEGONGEVAL DRIE DOODEN TE HONGKONG Londen, 3 April. (V. D.) Naar uit Hong kong wordt gemeld, is daar een Britsch vlieg tuig in de haven neergestort; drie inzittenden vonden daarbij den dood. In de laatste 36 uur zijn nu reeds 7 Britsche militaire vliegers om het leven gekomen-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 2