AHEDSF00RT5CH DAGBLAD" BINNENLAND. DE GRIJZE DAME TWEEDE BLAD Woensdag 25 April 1928 N.V. COMPAGNIE LYONNAISE Elis. Arden's Preparaten voor de verzorging der huid. FEUILLETON. 26e JAARGANG «DE EEMIANDER" No. 253 UIT DE STAATSCOUFA'IT Benoemd tot ridder ir\ de orde van de Ne- d'erlandsohc Leeuw Prof. Dr. Roden Ario Hoeshoin Djajadiningrat, Ld van de directie van het Kon. Bataviaansch Genootschap van Kunsten enWetenscheppentot ridder in de Oranje Nassati-orde C. C. F. M. Ie Roux, adj. conservator van de ethnografische verza meling van het Kon. Bat. Genootschap. Bij K. B. is goedgekeurd het besluit van den Raad der gemeente Amsterdam van 22 Maart j 1. houdende benoeming van Dr. J. van Ebbenhorst—Tengbergen, röntgenloog aan het Wilhelminagasthuis te Amsterdam tot bui tengewoon hoogleeraar in de rörvtgenolog.c aan de Gemeentelijke Universiteit te Amster dam. Cp verzoek eervol ontslagen J. Kost man als lceroar aan de R. H. B. S. te Gouda Op verzoek eervol ontheven van zijn te genwoordig beheer de directeur van het Post en Telegraafkantoor te Smilde H. Koens en fs hij benoemd tot commies der posterijen en Telegrafie, zulks met bepaling dat hij rang zal nemen onmiddellijk na den commies der P. en T. A. P. T. van Rijen. Opnieuw benoemd tot plantkundige aar het Rijkslandbouwproefstation voor veevoeder- onderzoek te Wegeningcn Ir. Tj. Huisman. De minister van financiën heeft ontbonden met dankbetuiging voor den door haar ver richten arbe.'d, de commissie voor het onder zoek naar de mogelijkheid van. een belasting op de duwc tabak. Bij beschikking van den minister van finan ciën is de reg.'stratieontvangcr D. G. Kruis heer verplaatst van Medemblik naar Kam pen. benoemd tot vice-president der rechtbank te Rotterdam mr. S. G. Canes, thans rechter in gemelde rechtbank; idem te Leeuwarden mr. E. J. baron van Im- hoff, thans rechter in gemelde rechtbank; tot rechter in de rechtbank te Amsterdam mr. H. P. van Berkum, advocaat en procureur, tevens rechter-plaatsvervanger in gemelde ïechtbank, wonende te Bussum; idem te Utrecht mr. D, Kaars Sijpesteijn, thans rechter in de rechtbank te Tiel; tot griffier bij het kantongerecht te Oost burg mr. H. A. Laman de Vries, advocaat, wo nende te Lochem; idem te Lemmer mr. J. C Bloem, waarne mend griffier bij het kantongerecht te Rotter dam. Benoemd tot kantonrechter-plaatsvervan- ger in het kanton Lemmer H. Daan, gemeente secretaris tc Lemsterland, wonende Lemmer. Door de arrondissements-rechtbank te 's Gravenhage is ter vervulling der vacature van kantonrechter te Delft de navolgende alphabe- tischc aanbeveb'ngslijst opgemaakt: jhr. mr. di. B. van den Brandeler, substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Haarlem; mr. J Stheeman Hesse, griffier bij het kantongerecht te Arnhem; jhr. mr. J. Lunsingh Wichers, grif fier bij het kantongerecht te Delft. Door de arrondissements-rechtbank te 's Gravenhage is ter vervulling der vacature van griffier bij haar college de navolgende alp'ha- betische aanbevelingslijst opgemaakt: mr. A van de Koppel Jr., mr. F. M. PJeyte, mr. H. Seret Opzoomer, allen substituut-griffier bij ge melde rechtbank. Bij K. B. is met ingang van 16 April 1923 aan den eerste-luïtenant J. H. P. M. Gitsels, van het wapen der infanterie, op het daartoe door hem gedaan verzoek een eervol ontslag ols zoodanig verleend uit den militairen dienst. ONZE GEZANT TE BRUSSEL. De Nederlandsohe gezant te Brussel, jhr. mr. O. F. M. van Nispen tot Sevcnoer, ver toefde gister te 's-Gravenhage. MR. A. J. BARON NAGELL VAN AMPSEN DE TERAARDEBESTELLING OP DE PARTICULIERE BEGRAAFPLAATS PRINS HENDRIK ONDER DE AANWEZIGEN Gistermiddag is op het landgoed Ampscn onder Laren in Gelderland het stoffelijk over schot van mr. A. J. baron van Nagell van Ampsen, lid van de Eerste Kamer, in den familiegrafkelder bijgezet. Dc Prins der Neder landen, vergezeld van zijn adjudant, majoor jhr. Lemon Trip, woonde de plechtigheid oij. Voorts v/aren o.a. aanwezig jhr. A. G. Sickinghe, kamerheer, graaf Du Moncenu, grootmeester van het huis der Koningin, jhr- C L. van Suchtelcn van de Haare, intendant van Het Loo, jhr. Reigersberg Versluys, adju dant in b. d., jhr. Van Citters, oud-commis saris der Koningin in Gelderland, de Eeiste Kamerleden, Smeengc en Koster, het Tweede Kamerlid Van Roppard, hel lid van Ged. Sta ten van Gelderland A. D. V. van Löben Seis, en de griffier der Staten, jhr. mr. Snouck Hurgronje. Vooraf was een rouwdienst gehouden, geleid door ds. P. J. F. van Voorst Vader. Om 1 uur verliet dc rouwstoet het kasteel. De baar, door dc twaalf oudste pachters ge- drogen cn door tal van bloemstukken gedekt, werd gevolgd door den Prins met zijn adju dant, door de familieleden, het geheele per soneel, vele autoriteiten, tal van deputation en ten slotte de overige pachters. De weg voerde, langs talrijke belangstellenden, door een der mooie lanen van het landgoed, naar de particu liere begraafplaats van Ampsen. Aan den grafkelder heeft eerst de waarne mend burgemeester van Laren namens het ge meentebestuur gesproken. Hij zeidc, dat dc bur gemeester zelf <loor ziekte verhinderd was tegenwoordig te zijn, maar dat hij gaarne de taak overgenomen had om op deze plaats woorden van dankbaarheid te spreken voor al hetgeen de overledene als burgemeester van Laren heeft gedaan in de 25 jaar dat hij dit ambt heeft vervuld. Spr. herinnerde eraan dat de vader van den overledene feitelijk het thans zoo bekende Barkhem heeft gesticht. In dezen geest heeft de zoon voortgewerkt, al stichtte hij niet als zijn vader een kerk, toch deed hij veel aan de maatschappelijke en geestelijke ontwikkeling van de bevolking. Hij had steeds een open oog voor de toekomst, bevorderde den aanleg van vele wegen, schonk grond weg om een nieuw gemeentehuis gebouwd te krijgen cn was ook voor de minder gunstig bedeelden te allen tijde een hulp metterdaad. Spr. eindigde met een woord tot dc familie: het lichaam van den overledene hebben wij uitgedragen, maar het goede dot in hem was, en dot was zeer veel, zal voortleven van ge slacht tot geslacht. Daarna spraken het Eerste Kamerlid Smeengc, een afgevaardigde van het studenten corps, waartoe de overledene indertijd behoe de, en mr. F. W. R. Wttewaal, burgemeester van Lochcm. Nadat graaf Van Lynden van Sandcnburg, schoonzoon van den overledene, namens do familie in de allereerste plaats den Prins be dankt had voor zijn aanwezigheid en daarna de sprekers, deputaties en andere aanwezigen, was de plechtigheid geëindigd. Van het nabij Ampsen gelegen gemeentehuis van Laren woei de vlag halfstok en de luiken waren gesloten. G. VAN SILLEVOLDT GZN. -J- Op 58-jarigen leeftijd is te Rotterdam over leden den heer G. van Sillevoldt Gzn., in leven deelgenoot in dc firma C. M. Sillevoldt, aldaar De overledene was o.m. commissaris van „Het Onderling Crcdiet". U1rech:scheweg 10 Tol 179 Amersfoort Het gebouw der Hoogere Krijgsschool. HET JUBILEUM DER HOOGERE KRIJGSSCHOOL DE GESCHIEDENIS DEZER INSTELLING Aangezien in Mei 1918 de wereldoorlog op zijn hevigst woedde, ging het 50-jarig bestaan dezer inrichting voor hooger militair onder wijs ongemerkt, voorbij cn wordt thans, zoo als reeds vermeld, het 60-jarig jubileum fees telijk herdacht. Op 1 Mei 1868 werd te Huarlem de school ter opleiding van officier bij den Generalen Staf te Haarlem opgericht. De eerste direc teur was de majoor van den generalen stof Schuurman, een dor eerste leerlingen was dc ïuitennat-generaal de Bas, toen nog Tc juite*- nant. Slechts een jaar verbleef de H. K S. te Haarlem, 1 November 1868 kwam zij onder den naam van „De Stafschool" te Breda, al waar zij tot 1 November 1878 verbleef, direc teur werd de majoor later luit.-koloneJ van der Star. De laatste drie jaar van haaj ver blijf te Breda onder den naam van „De Krijgs school voor officieren". Op 1 October 1878 kwam de krijgsschool tc Den Haag, directeur was dc majoor der genie Eland. Het gebouw was toen gevestigd in het Noordeinde, in een poort vlak benoorden het Kon. paleis. De ruim te in dit gebouw bleek bij den aanvang ai nau welijks voldoende omdat ook dat jaar officie ren van het Ned. Indische leger de Krijgsschool volgden (het is dus thans juist 50 jaar gele den, dot de inrichting regelmatig door Indi sche officieren wordt bezocht). Op 1 Octobei 1880 werd ook een cursus voor de intendance ingesteld. Het oude gebouw in het Noordeindc werd 1 November 1895 verlaten cn entree genomen in het gebouw der voormalige Kanongieterij, aan den Nieuwen Uitleg, hetzelfde gebouw, waar thans nog de H. K. S. is gevestigd. Tijdens de mobilisatie werd de H. K. S. ge schorst cn eerst 1 September 1919 wederom officieel geopend, hoewel van 27 Januari '17 tot 1 Maart '19 verkorte cursussen plaats vonden. Op 1 November 1918 werd de Hoo gere Marine Krijgsschool opgericht, welke dus tevens thans haar 10-jorig bestaan her denkt. Deze voor het leger zoo nuttigo instelling kan met voldoening op haar 60-jarig bestaan terugzien, bijna alle leidende persoonlijkheden op militair gebied hebben deze inrichting be zocht. Tenslotte wordt er op gewezen, dat ci juist in het nieuwe leger een bijzondei loo- nende en hoogst gewichtige taak voor de H. K. S. is weggelegd, omdat waar ons ootlogs- leger belangrijk grooter en zeer aanzienlijk samengestelder werd, de vredeskern daaren tegen kleiner werd, de encadrccring minder hecht, de oefentijden aanzienlijk korter. Als gevolg hiervan dienen de methodische voor bereidingen in de bureau's, de hoogere aan voering en den dienst in de stoven door een stelselmatige ontplooiing van de kleine vre deskern beter verzorgd tc worden, waardooi van de H. K. S. gevraagd zal worden jaar lijks een grooter aantal officieren van hooger staand gehalte te schenken. HEN PROCESSIE MET MILITAIR GELEIDE? Vragen van het Kamerlid Lingbeck Het Tweede Ka mei lid de hoer Lingbeek heeft den minister van Justitie en van Oorlog de volgende vragen gesteld Is het den Ministers bekend, dat op 6 Mei as het „mirakeleuze beeld der Lieve Vrouwe in een plechtige optocht zal worden vervoerd van Utrecht naar dc Roomsche kerk te Ren- kum, volgens de mededeeling van het rege- 1 ingscomité in de plaatselijke bladen, „ge ëscorteerd door een militaire eercwacht Is de Min. van Justitie niet van meening, dat wij hier te doen hebben met een vermom de processie, in strijd met het bestaande pro cessieverbod Is de minister van Oorlog niet overtuigd van het ongepaste van het zich bedienen van een militair escorte ter opluistering van een plechtigheid, die voor een groot deel van Rcnkum's bevolking tot gvoote ergemis zal zijn Zijn de ministers bereid om stappen te doen, teneinde tijdig zulk een ergernis te voorkomen? MR. W. DE BRUYN KOPS. f In den ouderdom van 36 jaar is te Den Haag overleden de heer mr. W. de Bruyn Kops, agent van de Kon. Paketvaart-Maatschappij te Singapore. HET LUCHTVERKEER MET INDIF. Proef voor een geregelde n postdienst. In een gistermiddag- door den heer Plesmen, directeur van dc K. L. M., voor het Kon. In stituut van Ingenieurs gehouden lezing ovei het Luchtverkeer in en naar Indië, werd de medJedeeling gedaan, dat met medewerking ven de Nederlandsche en zeer waarschijnlijk cok van de Indische postadministratie in den loop van 1929 en het begin van 1950 12 meandelijksche vluchten NederlandIndië en terug zullen worden uitgevoerd, dit ter be studeering van de mogelijkheid om een gere gelde wekclijksche of veertiendaagsche lucht postverbinding op Indië in te stellen. Voor de met deze vluchten te vervoeren jxiststukken zal het luchtrecht opnieuw wor den vastgesteld aan de hond van dc crvar'n- gen, welke zullen worden opgedaan met dc 4 ir. den loop van dit jaar uit tc voeren vlieg tochten naar Indië. GEMEENTEWERKEN HILLEGERSBERG. Voordracht gem. ingenieur. B. en W. van Hillegersberg hebben de vol gende alphabetische voordracht ingediend voor hoofd van den technischen dienst (gemeenie- ingenieur): 1. ir. W. C. van Goor, Bergen-op- Zoom2. ir. H. Popping, Voorburg3. dr. ir. M. J. W. Roegholt, Utrecht. VOLKBNEONDS- VEREENIGINGEN JAARLIJKSCH CONGRES DER UNIE VAN 2 TOT 7 JULI TE DEN HAAG Het jaarlijksch congres van de „Union In ternationale des Associations pour lu Sociétó des Nations" tc Brussel gevestigd, zal dit jaar van 2 tm. 7 Juli te 's-Gravenhage samenko men. Dc regcering heeft zich bereid verklaard om voor de op-ningszitting de Ridderzaal be schikbaar te stellen, terwijl aan het congres en do voorbereidende comnvissiën, die daaruit worden gekozen, gelegenheid wordt gegeven om in het gebouw von de Tweede Kamer te vergaderen. Voor dit congres heeft zich, naast een uit gebreid Nationaal Comité, dot omvat perso nen, vertegenwoordigende de verschillende po litieke en godsdienstige richtingen en <ie ver schillende dcelcn der samenleving, een eere- comité gevormd. In dit cerecomité 'hebben zich bereid verklaard om zitting tc nemen: jhr. dr. D. J. de Geer, jhr. mr. T Beclaerts van Blokland, dr. J. Donner, mr. M. A. M Waszink, mr. dr. J. C. Koningsberger, de heer A. Gucsaloga, D. Anzilotti, dr. C. J.. K. van Aolst, H. Colijn, mr. P. W. A. Cort van der Linden, mr. D. Fock, jhr mi. A. C. dc Gracfl, mr. Th. Heemskerk, A W. F. Idenburg, jhr. mr. dr. H. A. van Kaïnebeek, mr. dr. W. F. van Leeuwen, mr. B. C. J. Loder, jhr mr. J. Loudon, mr. dr. A. F. C. Graaf van Lijnden van Sandcnburg, mr. L. P. M. H. Baron Mi- chicls van Vcrduynen, luitenant-generaal Th. F. J. Muller Mossis, mgr. prof. dr. W. H. No lens, A. S. Onderwijzer, luitenant-generaal P. J. H. van der Palm, mr. J. A. N. Patijn, L. J. Quant, jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Becrcn- brouck, jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman, mr. G. Vissering, W. de Vlugt, luitenant-ge neraal b.d. J. J. C. Baron van Voorst tot Voorst, prof. dr. F. A. F. C. Went. Z. D H. Mgr. H. van de Wetering, dr. G. J. Weijlund en mr. dr. J. Wytema, burgemeester van Rotterdam. LONDEN—INDIE. ïr. S. G. C. Longendam, de bouwer van den zender te Malabar, die in Hotel Metropole te Londen vertoefde, werd door, naar het Hoag- sche Aneto-kontoor verneemt, de vorige weck opgebeld uit Amsterdam met de mededeeling, dat hij dadelijk met Inddë verbonden zou wor den. Dit was mogelijk door inschakeling van zoodanig instrumentarium, dat een gewoon gesprek kon worden gevoerd. Het gesprek slaagde uitmuntend en het was mogelijk gc- ruimen tijd een goed verstaanbaar onderhoud te hebben met medewerkers en collega's aon de overzijde von den Oceaan. Ir. Longendam sprak met zijn vervanger den heer Hasenstab cn vervolgens sprak zijn eveneens in „Metropole" vertoevende collega Waasdorp met den heer Roclofs Valk, waar na Ir. Liebert van Radi-Hollond gelegenheid had om groeten naar Indië te zenden. Het experiment werd gedirigeerd door Ir. J. Visser van de Rijkstelegraaf, die met vol doening op den uitslag van dezen proef kan terugzien. Het gesprek moest worden afgebroken om dat velen te Amsterdam wachtten op het oogenblik om met Indië te kunnen spreken. KERKELIJK JUBILEA Ds. F. Kijft enoclt. Ds. F. Kijftenbelt, Ned. Herv. predikant te Fijenoord, viert 10 Mei zijn zilveren ambts- fcest. Hij diende achtereenvolgens dc gemeen ten van Wilnis 1903-1909). TeT Aa (1909 1912), Leerdam (1912—1918). Bodegraven (1918—1920) staat sedert 26 September 1920 tc Fijenoord. Ds. L C. G. Gobfus du Sart. Ds. I. C. G. Gobius du Sart, Ncd. Herv. pred. te Wijk bij Meusden, viert 6 Mei zijn veertigjarige ombtsbedieninng. De jubiloris werd in 1861 geboren, aanvaardde hd predik ambt te Benthuizen in 1888, vertrok vandaar in 1891 naar Eemnes-Buiten, welke gemeente hij in 1897 verwisselde voor zijn tegenwoor dige standplaats. Zorg dat de kleine zorgen van het leven U piet klein maken. Uit het Engelsch van HENRY SETON MERRIMAN. Fitz bleef, waar hij wasstaande naast den dooden man, keek hij neer op het gebogen hoofd van den priester, terwijl de klok van de kleine kapel, die bij de Casa d' Erraba hoorde, aan de vallei verkondigde, dat er een goed mon was ter ruste gegaan. HOOFDSTUK VI Een fooneclspeler verdwijnt van het tooneel. De priester begon het eerst te spreken. „Gij zijt zijn vriend, ik ookmaar wij zijn var» verschillende naties". Hij hield een oogenblik op, om het laken over het gelaat van den doode te trekken. „Hij behoorde niet tot mijn kerk. Gij hebt uw eigen gebruikenwilt ge de noodige maat regelen nemen „Ja", antwoordde Fitz eenvoudig, „zoools u wilt." Zij trokken de jolouzieëp naar beneden en gingen op het terras, waar zij langzaam heer» en weer wandelden, onder het spreken over de toekomst van Eva en van de Casa <T Erra- ha. In Spanje, evenals in andere Zuideliïke lan den, maakt men haast met het wegbrengen van den veitrekkenden gast. Twee dagen later lag Edward Challoner naast zijn vader en grootvader op het kleine kerkhof in het dal onder de Casa d' Erraha. Fitz had getelegrafeerd naar het cenig over gebleven familielid van Eva, kapitein Bontuor, en het was Fitz, die in de Casa d' Erraha bleef, tot die zeeman zou zijn aangekomen; want de dokter was genoodzaakt naar zijn schip te Port Mabon terug te keeren, en de priester sliep nooit ergens anders dan in zijn eigen kleine pastorie. En wat intusschen werd afgespeeld in de Casa d' Errnho, was tregi-comisch. Fitz achtte het correct. Eva zooveel mogcliik te vermij den, en Eva, van haar kant, zich eenzaam en ongelukkig voelend, had behoefte aan het gezelschap van den eenvoudigen jongen zee man. „Waarom gaat ge mij toch steeds uit den weg." vroeg zij plotseling, op den avond na de begrafenis. Hij was naar buiten, op het ter ras gegaan, en daar was zij hem gevolgd in haar onschuldige verontwaardiging, zonder bij gedachten. Zij stond voor hem, haar slanke, witte handen gevouwen, rustend tegen haar zwart kleed, een sombere, heel jonge gedaante in het maanlicht. Hij aarzelde een oogenblik voor hij haa» antwoordde. Zij was pas negentien, geboren en opgevoed in de Vallei der Rust tusscben de eenvoudige eilandbewoners. Zij kende niets van de wereld en hapr gebruiken. En Fitz, ge drukt door het volle gewicht van dezen won derlijken toestand* waarin hii zoo plotseling was geraakt, wilde ni-^ts b'ever in zijn jeugdige ridderlijkheid, dan alles vermijden, wat haai, als vrouw, bij het terugzien in latere jaren, onaangenaam zou kunnen zijn Hij was teeder- lijk bezorgd voor de gevoelens, die later zou den komen, ofschoon zij er nu niet waren. „Omdat", antwoordde hij, „ik mij niet goed kan uitdrukken. Ik weet niet, hoe ik je zeggen moet, hoezeer het mij voor je spijt." Hij wendde zich af en staarde over de heu vels aan de andere zijde van het dal, een on gelijke lijn tegen de lucht. „Maar", zcide zij zacht, „fk weet dat alles, zonder dat het mij gezegd is" Een zonderlinge gl'mlach trok over zijn door de zon verbrand gelaat, alsof zij zonder opzet en onschuldig, de zaak nog moeilijker vooi hem had gemaakt „En", vervolgde zij, het is, o, zoo een zaam". Zij mnokte een bijna onmerkbare beweging iii zijn richting. Kind als ze nog was, smochttt zij naar sympathie en troost. „Dat weet ik dat weet ik," zeide hij. De uitwend "ge omstandigheden waren tegen Fitz. Een heldere, geurige Spaansche nacht, de maan aan het opkomen achter de pijn- boomen, een lucht, vervuld van duizenderlei droomerig tropische geuren. En Eva, bijna volwassen, rein als de bloemen des velds, on wetend, een kind, vermoedde in 't minst niet wat zij deed. Zij gaf slechts uiting aan inner lijke stem die haar dreef tot dezen man, om een beroep te doen op zijn kracht, zijn teeder- heid, zijn bekwaumheid, hem gegeven voor haar gebruik en voor hoor geluk. „Je moet mij niet alleen loten," zeide zij. „Waarom doe je dat Heb ik iets gedaan, dat je niet aangenaam is Ik heb niemand om tegen te spreken, niemand, die begrijpt, be halve jou. De padre is er natuurlijk wel er» nurse, maar zij begrijpen niet. Zij zijn zoo oud ILaat mij hier bij je blijven, tot het tijd is om naar bed te gaar», mag ik V „Natuurlijk", antwoordde hij rustig. „Als je dat gaarne wilt. Ik denk, dat wij morgen be richt van je oom zullen krijgen. Hij zol wel komen met de boot, die morgenavond van Barcelona vertrekt. Het zal goed zijn ols hij dat doet, want ik moet weer naar mijn schip terug, zie ie" „Je zeide, dat het niet klaar zou zijn om in zee te gaan, voor de volgende maand." „Neen, maar er moet ook rekening gehou den met de discipl'ne". Hij k keek langs haar heen, op naar de ster ren, met vorschend zeemansoog ze herken nend, noemde hij ze in zichzelf. Haar oogen, gevaarlijk, geladen met tranen, wilde hij niet ontmoeten „Wat scheelt er toch aan," zeide zij. „Je bent zoo anders. Ja, je hoopt, dat mijn oom overmorgen komt je wilt weggaan, naar Mnhon, zoo gauw als je kunt. o Fitz, ik wil geen lafaard zijn I" Zij stond voor hem, met kleine toegekne pen vinsten, met geweld terughoudend de tra. nen, die in het maanlicht glinsterden. „Ik wil geen lafaard zijn ols je maat spreekt. Als je mij maar wilt zeggen wat ei is." Toen vertelde Fitz zijn eerste moedwillige leugen. „Ik heb slecht nieuws gehad," zeide hij, „over mijn broer Luke. Ik maak mij vrecselijk bezorgd over hem." Het ging hem heel goed of, wont zijn mo tief was goed. Het meisje zweeg een oogenblik en veegde toen bedaard de tronen uit haar oogen. „Wnt ben ik afschuwelijk zelfzuchtig ge weest f' zeide zij. „Waarom heb je mij dat niet eerder verteld Ik heb alleen aan mijn eigen droefheid gedacht sinds sinds mijn arme vader ik ben een zelfzuchtig wezen Ik haat mij zelf I Vertel mij wat van je broer" En terwijl ze langzaam op en neer wan delden, op het met mos begroeid terras alleen in dezen wonderbaarlijkon tropischen nacht vertelde hij haar de kleine trogedio van zijn leven. Hij vertelde haar dc g«*schie- denis eenvoudig, met hier en daar een karak teristiek hiaat, dat haar eigen verbeeldings kracht kon aanvullen. „Ik zal niet van mrs. Harrington houden", zeide Eva, toen het verhaal uit was. „Ik ben blij, dat ik niet veel met haar te maken zal hebben. Mijn vader wilde, dat ik verleden zo mer bij haar zou gaan logeeren, maar ik wilde hem niet alleen laten en om de een of andere reden wilde hij voor zichzelf de in- vitotie niet aannemen. Weet je, Fitz. ik denk, somtijds dat er een verleden is 't een of ander geheimzinnig verleden met betrek king tot mijn vader en mrs Harrington en een man de graaf de Llosetn". „Ik heb hem dikwijls ontmoet," viel Fitz In, „bij mrs. Horrington". Het meisje knikte met haar hoofd met een zonderlinge trek van hevige achterdocht „Mijn vader bewonderde hem ik weet niet waarom. En hij had zielsmedelijden met hem ik weet niet waarom". „Hij was altijd heel vriendelijk voor mij', antwoordde Fitz, „maar ik heb hem nooit begrepen." Onder het prnten vergaten zij den tijd Dot gebeurt wel meer in de jeugd. En toen de groote klok op het erf tien sloeg, kwam Eva plotseling tot het besef, dat het al Inot was. „Ik moet gaan", zeide zij „Ik ben blij, dat je mij over Lulce vertelde. Ik heb het gevoel dat ik je nu beter ken en een beetje beter begrijp. Goeden nacht." Zij verliet het terras en liep langzaam en bedroefd terug naar het huis, dat nooit meer hetzelfde kon zijn. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 5