WIJNHANDEL J, S. SCHOTERMAN Zn. DE RUIf'OlYMPIADE AH VAN NIFIIWKFPK COMPLETE WQS*I!NG-IWRICHT1KG Gewas 1923 POUJEAUX MOUUS f 1.-- f40.- Gewas 1920 St. EMILION f 1.40 f 56.- amBWiMi «Bi w Ip%II B I Ik wW 1% Specialiteit in Winkel- en Etalage-Betimmeringen Vitrines voor alle UTR.S1RAAT 17 Gevestigd 1878 TELEFOON 145 KLEINE ADVERTEMTIEM Driemaal voor ÉÉN Gulden DE RADIO-UITZENDING OP 30 APRIL DE OLYMPISCHE SPELEN lAOH-ZEEPFABRIEKEfiOE DUIF v/hCHRPLEIJHE5-DEMD0L0ER ALDEGONDESTRAAT 105-107 TELEFOON 543 Doeleinden - Prima Afwerking - Vraagt Prijsopgaaf - Vele Referentien BIJZONDER AANBEVOLEN Per flesch Per anker, Bij Huur, Verhuur, bij Koop, Verkoop, Is 't meest afdoend een „KEITJE". Het resultaat Is altijd groot, En *t kosteen „kleinigheidje". 'S MINISTERS ANTWOORD OP DE VRAGEN VAN DE KAMERLEDEN BOON EN KRIJGER EEN HISTORISCH OVERZICHT 'S MINISTERS OVERWEGINGEN Aan zijn antwoord op de vragen van de iheeren Boon en Krijger inzake de radio-uitzen ding uit Hilversum op 30 April laat de minis ter van Waterstaat een kort historisch over zicht voorafgaan. Toen in het begin van 1927 de inwerking stelling- van den tweeden zender in het zicht kwam, heeft in het kabinet van don minister een bespreking plaats gehad over de verdceling van de zenduren van den Hilversumschen zen der, waaraan o.a. werd deelgenomen door be stuursleden van H.D.O. en van de V.A.RA. Tot dien tijd had de V.A.R.A. voot haar uit zendingen ter beschikking gekregen den Za terdagavond. Thans vroeg zij uitbreiding, waar bij op den voorgrond werd ges'eld, dat zij niet veeleischend wilde zijn en genoegen zou wil len nemen met uitbreiding over den Zondag morgen on ten hoogste een tiental „hoogtij den", waarvan als voorbeelden werden ge noemd de 1-Meidag en het partijcongres. De minister heeft toen aangeraden de be spreking buiten zijn kabinet voort te zetten en 200 mogelijk *ot overeenstemming te geraken, omdat hij anders verplicht zon zijn de verdee ling voor te schrijvon. Deze nadere bespreking is gehouden in tegenwoordigheid, als toehoor der, van een afgevaardigde van het hoofdbe stuur der P.T.T. en heeft tot overeenstemming geleid. De V.A.R.A. verkreeg toen bij den Zaterdags avond den Zondagmorgen en een „aantal hoog tijdagen", als daar o.a. zijn 1-Mci en de vóór avond, een Kerstrede, een demonstratie, tot een maximum van 10, welke zoo vroeg mogelijk te voren worden aangekondigd". Deze regeling is aan het departement mede gedeeld de minister heeft geen aanleiding ge vonden daartegen bezwaar te maken. Spoedig daarop was het 30 April on I Mel. De 30ste April viel op Zaterdag en dus T Mei op Zondag. Krachtens de bestaande icgeling had de VAR A. de beschikking over bedoel den Zaterdagavond ze heeft toen een wij- di-ngsprogramma uitgevoerd, waartegen, vooi zoover bekend, van geen enkele zijde opmer kingen zijn kenbaar gemaakt. In October 1927 was inmiddels de tweede zender gereedgekomen en zijn de zendtijden, zoowel voor de inmiddels in plaats van dr HJD.O. getreden A.NR.O. als voor de V.A R.A., voorloopig in afwachting van de defi nitieve regeling krachtens de nieuwe wet vastgesteld, waarbij van de in April 1927 ge»- troffen regeling is uitgegaan. Omstreeks 26 April j.l. gaf de V.A.R.A aan het hoofdbestuur P.T.T. kennis, dat zij haar programma voor 30 April en 1 Mei a.s. ter publicatie had ingezonden. en De V.AR.A. deed dezo mededeeling onder opmerking, dat zij bij geruchte had vernomen, dat de A.V.R.O. ook een programma had op gesteld, wat naar haar meening in strijd met do afspraak zou zijn en waarom zij voor dat geval, tor voorkoming van moeilijkheden, tus- schenkomst veTZOcht. Van de zijde van het hoofdbestuur rijn toen bij de A.V.R.O. inlich tingen ingewonnen, die er op wezen, dat de A-VR.O oorspronkelijk niet aan een eigen uit zending had gedacht, maar waarop was terug gekomen en nu wèl een uitzending dacht te doen alzoo bleek dan ook, toen in het eind van die week het algemeen programma ver scheen. Dit had tot gevolg, dat de tusschenkomsi van den minister is ingeroepen ter beslissing van de vraag, welke van de twee programma's tot uitvoering zou komen. Het was kort dag en er was dus voor overleg zeer weinig tijd. De minister stelde rich toen drie vragen To. wat zijn partijen overeengekomen 2o. wat is het karakter van het VAR.A.- programma, en 3o. wat is het karakter van het A.VR.O.- programmau DE OFFICIEELE INGEBRUIKNEMING VAN HET HUISVESTINGSBUREAU EEN UITEENZETTING VAN DEN DIRECTEUR Wat de eerste vraag betreft, bleek hem uit mededeelingen van hem, die de besprekingen namens het hoofdbestuur had bijgewoond, dat met de uitdrukkingvóóravond van 1 Mei-dag, werkelijk is gedacht aan den avond met 30 April, want toen reeds was opgemerkt, dat die avond bedoeld was als een wijdingsavond met het oog op den volgenden I Mei-dag, zooals ook in 1927 het geval is geweest. Ook uit den aard der zaak volgt deze bedoe ling, want een dergelijke uitzending heeft wel zin, indien zij aan de Mciviering voorafgaat, maar zij zou haar doel missen, indien zij mid den in de Meiviering zelf zou vallen. De mi nister besliste op dit punt daarom, dat de uit legging van de VA.R.A. dc juiste was; daar de tweede zender inmiddels in werking was getre den, behoefde deze uitlegging er niet toe to lel den, dat de radio voor de nationale bcteekenis van 30 April dan gesloten zou zijn, omdat im mers de tweede zender die taak zou kunnen vervullen. Door deze beslissing was echter de zaak zelf nog niet beslist, want de minister zou ook dan nog gerechtigd zijn geweest de uitzending van de V.A.RA. door die van de A.V.R.O. te doer vervangen, indien de omstandigheden daartoe aanleiding gaven. Daartoe heeft hij toen de programma's bezien. Dat van de VAR.A. voldeed oan het doel en gaf geen aanleiding tot opmerkingen. Het programma van de A.VR.O. bleek niet an ders te geven dan een slechts aan bescheiden eischcn beantwoordend muziek- en voordracht»- avondje met een bleek nationaal tintje. Van het hoorbar maken voor velen van een tref fende nationale viering van den Julianadag was geen sprake. Onder deze omstandigheden gevoelde hij geen vrijheid, waartoe hij overigens wel het recht meent te hebben, om de uitzending door de VA.R.A. te beletten. Hij was er zich van bewust, dat zij, die naai een nationale uitzending op dien dag verlang den, daardoor teleurgesteld zouden zijn, maar hij overwoog, dat zij die toch niet zouden heb ben gekregen, en overwoog tevens, dat het or- ganiseeren en uitvoeren van nationale feesten tot nu toe, te recht, niet de taak der regce is, maar moet opkomen uit het initiatief van de volkskringen, die zich daartoe geroepen ge voelen. Daarbij kwam en dit kon, naar zijr mecning, ecnige bevrediging geven, dat de Hui zcr zender wèl een nationaal programma gef al was dit niet bedoeld voor alle luistervin ken, en dat er dus geen enkele beletsel was, om op dien dag door dc radio in nationalen zin gesticht te worden. In het vervolg zal, wanneer de wijziging van de Telepraaf- en Telefoon wet tot stand mocht komen, de minister, nadat hij den Radioraafl zal hebben gehoord, op wettelijke basis ec regeling kunnen treffen, die meer bevrediging schenkt dan nu in dit jaar het geval is ged weest. De beantwoording van de vragen van den heer Boon ligt in het bovenstaande opgesloten Blijkens zijn beslissing is er voor don mi nister geen aanleiding om ter opheffing van een verschil van interpretatie, in de overeen komst wijzigingen tot stand te doen brengen Dit brengt echter, gelijk uit de fnleiding blijkt niet mede, dat ook voor een volgend jaar een zelfde regeling van den omroep op 30 Aprf zal gelden. Ook de vragen van den heer Krijger vinden in de inleiding hun beantwoording. Met de strekking van de tweede vraag, na melijk dat het wenschelijk is. dat op 30 'Apri1 in overeenstemming met hetgeen overigens op dien dag gebeurt, ook de radio-omroep zoo veel mogelijk in overeenstemming rij met de nationale gevoelens, die op dien dag tot hur recht moeten komen, wordt volledig ingestemd Men meldt ons uit Amsterdam: In een der gTOOte lokalen van het Centraal Station zijn de kantoren van het Officieel-Huis- vesting-Bureau Olympische Spelen 1928. Gistermiddag zijn deze kantoorlokalen offi cieel in gebruik genomen. Bij de inwijding wa ren verschillende autoriteiten aanwezig, o.w. de burgemeester van Amsterdam en wethouder Abrahams, vertegenwoordigers van het N. O. C., de politiecommissaris Versteeg, de haven meester v d. Poll, de stationschef Muller, ver tegenwoordigers van Middenstandsorganisaties en eenige leden van de K. v. K. Na een kort welkomstwoord, uitgesproken door den voorzitter van de Vereeniging 't Kog geschip, den heer van Lottum, vcrklaorde Bur gemeester de Vlugt met een toepasselijk woord de kantoren van het Huisvesting-Bureau voor geopend. De Burgemeester releveerde, dat dit Gemeentebestuur vervuld was met de zorg, waar alle vreemdelingen tijdens dc Olympische Spelen huisvesting zouden kunnen krijgen. De vereeniging 't Koggeschip heeft daarop onmid- delijk, toen het gemeentebestuur zich tot haar gewend had, een doeltreffende oiganisatic ge vonden, waaromtrent spreker de beste ver wachtingen koestert Spr. gelooft niet, dat de geruchten juist zijn, dat er 100 300 duizend vreemdelingen op bepaalde dagen hierheen zullen komen, maar hoe het ook zij do organi satie van het Koggeschip zal *.r op gericht moeten rijn, dat iedere vreemdeling hier be hoorlijk onderdak zal kunnen vinden. Nadat dr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, voorzitter van het N. O. C. in het licht had gesteld, dat het huisvesting-bureau ook dc warme belangstelling van he N. O. C. heeft, was het woord aan den heer van Dellen, directeur van het Huisvesting-Bureau, die een breedvoerige uiteenzetting gaf van dc werk zaamheden van het Bureau. Hierin wees hij ei op, dat door een doelmatige propaganda m de buitenlandsche bladen van lieverlede de buiten landers overtuigd rijn geworden, dot gelegen heid om onderdak gebracht te worden tijdens de Olympische Spelen voldoende aanwezig is Met voldoening heeft hij de laatste weken ge merkt, dat dc vreemdelingen die zich het eerst tot het N. O. C. richtten hoe het met de huis vesting stond, zich thans regelrecht ot het Of- ficiecle Huisvesting Bureau wenden met het verzoek om logies en heeft hij aan alle wen- schen en die waren met gering van de vreemdelingen kunnen voldoen. Alle reisbu- reeux in binnen- en buitenland staan in onmid dellijke verbinding met het Bureau, en waar deze Reisbureaux, welke alle goed geoutilleerd rijn, geen kans zien om hun groepen bezoekers en to.rristen onderdak te brengen, is dat zondei veel moeite gelukt, zoodat de leiders van dezo Bureaux om zoo te zeggen als kir.d bij sprekei aan huis zijn. De hotels zijn op enkele kleine uitzonderin gen na meor dan overvol, en spelen dus begrij pelijkerwijze in de Huisvesting van Vreemde lingen geen rol, doch daarentegen zijn dc eer st e-klassc pensions alle bij het Bureau inge schreven en worden daarin groepen van goed betalende vreemdelingen gemakkelijk onderge bracht. Deze vermeerderen echter voortdurend en zal het dus niet meer zoo lang kunnen du ren of deze groepen moeten in de onmiddel lijke nabijheid worden ondergebracht, daar zij gewoonlijk niet gesepareerd willen logceren. Deze onderbrenging in de naburige gemeen ten (zooals men weet is er een denkbeeldige cirkel getrokken, wcike Haarlem, Utrecht, Den Haag, Amersfoort en Alkmaar omvat en Am sterdam als middelpunt heeft) brengt natuurlijk weinig moeilijkheden mee, daar al deze ge- -meenten verlangend uitzien naar de eerste be zending vreemdehngen. Zooveel als in zijn vermogen is tracht hij echter, wanneer niet speciaal gevraagd wordt buiten Amsterdam on der dak gebracht te worden, dit tegen te gaan en eerst Amsterdam te begunstigen. Spr. deelde nog mede, dat aon het Bureau verbonden is een speciale Informatiedienst, waar de bezoekers alle mogelijke inlichtingen over huisvesting, amusementen, garages, tocht jes om en in de stad enz., zullen kunnen ver krijgen. Alhoewel hij beschikt over een zeer gïoot aantal bedden, moet hij toch rekening houden met de omstandigheid dot hij een eyentueele kans op een kampioenschap van Duitschland b.v. hij overrompeld kan worden door een groot aantal niet van tc voren aan gekondigde bezoekers. Spr. zal dus rekening moeten houden met die mogelijkheid en nauw keurig moeten toezien dot ieder bed, dot vrij komt, weer wordt geregistreerd en ter beschik king te houden voor den bezoeker. Een moeilijkheid bestaat nog, alhoewel het Bureau gedurende drukke speeldagen dag en nacht geopend zal blijven, dat bezoekers door welke omstandigheden ook (b.v. laat aankomen c. d.) niet meer op de plaats van hun bestem ming kunnen komen. Hierin zal moeten worden voorzien door een rcservcgebouw, waarin ten allen tijde bezoekers (natuurlijk tegen betaling en slechts voor één nacht) onder dak kunnen worden gebracht, hoewel spreker do officieele mededeeling van den heer Burgemeester van Amsterdam nog niet heeft, ligt het toch wel in de bedoeling een dergelijk kwartier in te rioh- ten, waarover mede de politie dan de beschik king zal hebben. En ten slotte nog dit: het ligt niet in zijn bedoeling om massa-kwartieren zelf m tc richten, doch particuliere personen, die beschikken over groote ruimten belasten zich daarmede. De daarvoor benoodigde bedden worden verstrekt door de Leger-autoriteiten, welke op een verklaring zijnerzijds, dot deze bedden benoodigd zijn voor de Olympische Spelen, tegen een matige huurprijs de bedden afstaat Verscheidene van dergelijke massa- kwartieren zijn reeds verhuurd, terwijl nog meerdere aanvragen mij regelmatig bereiken. Ten slotte heeft het N. O. C. de vriendelijk heid gehad, op het Stadion een kleine kantoor ruimte af te staan, waar bezoekers, die nog zonder logies zijn, onmiddellijk alle inlichtin gen omtrent do huisvesting kunnen krijgen. De aangeboden bedragen: in Amsterdam 35000, Den Haag 6000, Utrecht 3500, met de overige gemeenten in totaal 50768. Nadat de eerewijn was rondgediend sprak de Burgemeester nog zijn groote waardeering uit jegens het Olympisch Comité, dat op uitne mende wijze de Olympische Spelen heeft voorbereid. HOTELSCHEPEN IN DE AMSTERDAMSCHE HAVEN O.A. HET STOOMSCHIP „GROTIUS" Men meldt ons uit Amsterdam Zooals reeds vroeger gemeld, zullen tijdens de Olympische Spelen eenige hotelschepen in de Amsterdamsche haven komen te b'ggen. Er zullen twee soorten schepen komen, in de eerste plaats eenige Ncderlandsche, dit als werkelijke hotels zullen worden geëxploi teerd en in de tweede plaats de buitenlandsche schepen, die öf met deelnemers aan dé Olym pische Spelen öf met toeristen naar Nederland komen. Het stoomschip „Oranje-Nassau" van de Stoomvaart-Mij. „Zeeland" wordt reeds tegen het einde van deze maand te -Amsterdam ver wacht. Dit schip heeft vijfhonderd bedden en aan boord zal zich een cabaret bevinden. Hei komt te liggen aan de Oosterdokskade tegen over het Scheepvaarthuis. Het s.s. ,,Grotius" van do Stoomvaartmaat schappij „Nederland", dat thans zijn laatste- reis naar Ned. Indië voor genoemde maat schappij maakt, zal als hotelschip worden geëx ploiteerd en zal nabij de Marinewerf gemeerd worden. Uit Amerika komt de „President Roosevelt van de United States Line met de Amerikaan- sche deelnemers aan de Olympische Spelen en hun officials. Ook brengt dit schip een twaalf tal paarden mede voor de Amerikaansche rui ters. Het wordt in Juli verwacht en komt te liggen op dc boeien ter hoogte van den steiger van de HollandAmerika-lijn. De Finsche spelers en officials komen mei het Finsche s.s. „Bellame", dat een plaatsje zal vinden in het Marine-bassin. Het Deenschc toeristenschip „Polonio" zal worden gemeerd aan de Javokade, terwijl het Engclsche s.s. „Arabic" met ongeveer duizend Noren, leden van Noorsche sportvereenigingen, komt te liggen voor loods VII oan de Sumatra- kade. De Italianen komen met een semi-regcerings- vaartuig, de „Solunto", dat gemeerd zal wor den op do boeien voor den Westerdokdijk. Het Duitsche stoomschip „Ubena. dat met een groot gezelschap touristen komt, zal zeei waarschijnlijk een plaats vinden in de Coen- haven. Het ligt in de bedoeling voor de opva renden van dit schip een loods ter beschikking te stellen, welke dienst zal doen als garage. Voor het oogenblik is niet bekend welke schepen nog meer naar de Amsterdamsche haven in verband met dc Olympische Spelen zullen komen. Er worden, er evenwel nog meei verwacht, o. a. nog een Zweedsch touristen- schip, terwijl nog overwogen en onderhandeld wordt over het inrichten tot het hotelschepen van nog eenige groote Ncderlandsche stoo- mers. Een besluit is evenwel nog niet geno men. Alle schepen, welke in verbond met de Olym pische Spelen naar dc Amslcrdamsche haven komen, zullen zijn vrijgesteld van havengeld. Het laat zich aanzien, dat in de Amsterdam sche haven tijdens de Olympische Spelen een zeer 'druk verkeer, vooral van kleine vaartui gen, die de scheepshotelbcwoners van en naai dc schepen zullen brengen, zal ontstaan. ALG SYN. COMM. NED. HERV. KERK. De voorjaarsvergadering. Dc voorjaarsvergadering der Synodale Com missie begon Dinsdag 8 Mei. Zij is aldus samen gestelddr. G. J. Wcyland, president; D. den Breems, secretarisD. Zoete, vice-president D. Eilerts dc Haan, prof. dr. W. J. Aalders, J. Barbas, J. D. J. Idenburg, A. M. Bloem en mr. H E. Cost Buddc. Dc secretaris brengt verslag uit over de sedert de najaarsvergadering in 1927 afgedane zaken. De hoer Eilerts de Haan rapporteeert over het onderzoek van het beheer van den quaestor- generaal door de commissie van toezicht op zijn administratie. Dc conclusie om de Synode voor te stellen den quaestor te déchargeeren voor zijn beheer, wordt aangenomen. Tot leden van de commissie voor het onder zoek van afschriften en rekeningen worden be noemd de heeren Barbas en Idenburg. Naar aanleiding van een verzoek van den Kerkeraad van Amsterdam worden benoemd tot afgevaardigden naar de herdenking van het 350-jarig bestoan dier gemeente de heeren dr. H. Schokking en ds. K. H. E. Gravemeyer. In behandeling komt het Fonds voor nood lijdende kerken en personen. De collecten be droegen 23 234, de renten 14,134, de gif ten 2607. Indien voor kleine toelagen wordt toegekend een bedrag van 9370, blijft voor groote toelagen beschikbaar een bedrag van 29,100. Een aanvang wordt gemaakt met het opma ken van de voordrachten voor kleine toelagen aan personen. Het totaal bedrag dezer voor drachten wordt bepaald op f 6825. In de tweede zitting wordt de behandeling van het fonds voor noodlijdende kerken en personen voortgezet. Het totaal bedrag der voordrachten van toe lagen aan personen wordt gebreoht op 6915. Daarna wordt overgegaan tot het opmaken van de voordrachten van kleine toelagen aan ge meenten. Besloten wordt oen totaal bedrag toe te kennen van 2540. Het bedrag, voor groote toelagen beschik baar, wordt hierdoor 29.015 Voor dit bedrag is een 50-tal aanvragen ingekomen, waarvan de behandeling is begonnen. V om DE [2000 DE BIOSCOOPWET EN DE ZONDAGSWET. Dc kantonrechter te Leiden. Mr. F. Ligtep- berg, heeft hedenmiddag uitspraak gedaan iï\ de zaken van 4 bioscoophouders te Leiden, die terecht hadden gestaan, omdat rij Zondag don len Paaschdag des avonds te 8'A uur in hun theater in openbare vermakelijkhed, n.l. een voor het publiek tegen betaling toeganke* lijke bioscoopvoorstelling waarbij tevens mu ziek ten gehoore werd gebracht, hebben gege ven, zonder dot B. en W. althans 't plaatselijk bestuur van Leiden hieromtrent een uitzonde» ring hadden toegestaan. Dc kantonrechter overwoog o.m. dat de woorden der ten laste legging „Althans het plaatselijke bestuur van Leiden" niet anders zijn op te vatten, dan als een nadere aanduding van het te voren ge noemd college van B. en W. waaronder het begrip „plaatselijke besturen" in artikel 4 der Wet van 1 Maart 1815 Staatsblad 21 (Zondagswet) moet worden verstaan genoemd college van B. en W. vermits het hier niet be treft „autonomie" doch „zelfbestuur" en dc bepaling van dit artikel niot is vervallen door artikel 188 Gemeentewet De kantonrechter was voorts van meening dat de redeneering van den raadsman van verdachten (Mr. Mar- chant) als zoude de wet van 1 Maart 1815 Staatsblad 2T door de inwerkingtreding der bioscoopwet niet meer van toepassing zijn niet opgaat, nu nergens in de bioscoopwet een uitzondering op de bepalingen van eerstge noemde is gemaakt en evenmin de beginselen dezer beide wetten met elkaar in tweestrijd zijn. De kantonrechter de feiten wettig en overtuigend bewezen en strafbaar achtende veroordeelde de verdachten mede In aanmer king nemende dat het hier een principieele zoak geit, tot I boete of 1 dag hechtenis. Naar wij vernemen gaan de betrokken bios coophouders van dit vonnis in hooger beroep. FELLE BRAND TB EINDHOVEN. Hedenochtend is te Eindhoven door onbe kende oorzaak brohd ontstaan in een woning" oan de Edcnstraat, toebehóorende aan den heer Smulders. De bewoners waren op het moment, dat de brand uitbrak, niet thuis. De woning stond in vrij korten tijd geheel in lich te laaie, zoodat de Eindhovensche brandweer er eerst na veel moeite in slaagde, de belen dende perceelen te behouden Dc woning werd totaal in de asch gelegd. Zij werd bewoond door twee families, nl. W. Jorissen en P. Tops. Assurantie dekt dc schade. De aangrenzende woningen kregen aanmerkelijke waterschade. DOOR DEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermiddag is de kruier J. van Wijk' te Rotterdam, op het D. P.-station aldaar gegrA- pen door een binnenkomenden trein, toen lüj van het Ie naar het 2e perron overstak en te gelijkertijd moest letten op dien trein en den Pullmentrein, die ook juist binnenkwam. Hij was bijna onmiddellijk dood cn laat vrouw en zes kinderen na. VROUW DOODGEREDEN. Hedenmorgen is te Amsterdam een vrouw, die zich in het Oosterpark nabij den Beukenweg naar een vluchtheuvel van de tram wilde be geven, door een vrachtauto overreden en on middellijk gedood. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld. De auto, welke aanvankelijk door de politie in beslag was genomen, is weder vrijgegeven. De chauffeur heeft volgens ge- tulgen niet met te groote snelheid gereden. Vermoedelijk heeft de vrouw bij het loopen op den rijweg niet behoorlijk uitgekeken. TWEE DOODELIJKE MIJNONGEVALLEN Gisteravond hebben twee doodelijke mijnon* gevollen plaats gehad. Op de mijn „Willem So phia" te Kerkrade is de 27-jarige mijnwerker P. Otten uit Spekholzerheide tusschen een ko* lenwagen en een balk bekneld geraakt en doodgedrukt. Hij laat een vrouw en rijf kin deren achter. Op de staatsmijn „Hendrik" te Brunssum fs de 47-jarige houwer M. Vink uit Sittard door een vollend stuk steenkool getroffen en op slag gedood. Hij laat een vrouw en vier kin deren achter.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 6