me «y/- Ter gelegenheid van het vijf-en-zeventigjarig bestaan der Noorder afd. Gron. Mij. van Landbouw, wordt te Uithuizen het historisch tafercelenspe! van Om meiander Borgen" opgevoerd van mr. A. T. Vos, terwijl Adr. Hooykaas de regie heeft. Links, een groep „meesters", de symbolen van aardrijkskunde, geschiedenis, schrijven en de straf. Rechts, „Claes Stortebeker" met zijn roovers. ONZE Ofori Atta, do negerkoning van do Goudkust in Afrika, is naar Londen gekomen om daar door den Engelschen koning tot ridder te worden geslagen. Hij vervult hier zijn koninklijken plicht, door het leggen van een krans bij de Cenotaaf. EEN MODE-SNUFJE? Deze dame, gefotografeerd in de straten van Goes, heeft met dit ouderwctsrhe costuum misschien meer bekijks, dan menige dame met een modern toilet.... Voor de kinderen van de openbare school te Santpoort heeft de „Vereeniging tot bevordering van volksonderwijs" een feest georganiseerd. 'Dit versierde wagentje ging o.a. in don optocht mee. Tom Mix, de held op het witto doek, houdt zich ook nog wel eons op andere wijze bezig, dan op paarden te rennen en roekelooze staaltjes uit te halen Men ziet den filmheld hier bij een bezoek aaq een kinderziekenhuis te New York, HET OPENLUCHTSPEL TE UITHUIZEN. Een tooneel uit het historisch tafereelenspel van „Omme- Jander Borgen", dat in Uithuizen opgevoerd wordt. Een kinderballct. (Zie onder). Een der nummers van een liefdadigheidsvoorstelling ten bate van een vacantiefonds voor arme kinderen in het „Strand" theater to Londen, was een dansuitvoering voor meisjes in Japansch costuum. Een der populairste sporten in Engeland is zeker wel de paardensport. Zoowel het aantal menschen, als het enthou siasme dat voor paardenrennen bestaat, geven hiervan een duidelijk beeld. Do finish van den wedstrijd om „de gouden vaas" te Ascot. „Maid of Perth", de favoriet, aan den kop. Miss Earhart. de eerste vrouw die met het driemnto ne Fokker-watervliegtuig „Friendship" den tocht over dei Oceaan gemaakt heeft, kwam in Wales aan. Een reeks filmoperateurs, persfotografen en journalisten wachten haa r komst tQ Southhampton af.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 8