STADSNIEUWS. AVONTUREN VAN ADAMSON L' HIRONDELLE" AMERSFOORT CONFECTIE EN HOEDEN MGR. AENGENENT ALS BISSCHOP GEWIJD PAUSELIJKE NUNTIUS ALS CONSECRATOR UIT DEN OMTRE&] VRACHTAUTO VERSPLINTERD Geen persoonlijke ongelukken SPORT De verontreiniging van de Luntersche Beek De E.N.K.A; onschuldig? CS 16—18 LANGESTRAAT I Wegens uitbreiding der afdeelingen worden alle heeren, dames en kinder pyama's, dames en meisjes nachthemden en alle dames en kinderschorten TOTAAL UITVERKOCHT MET 30% KORTING A CONTANT Indrukwekkende plechtigheid ic Haarlem Tal van autoriteiten aanwezig Mgr. AENGENENT. f Men meldt ons uit Haarlem, dd. 25 Juli. ft Is nog slecht enkele maanden geleden, dat her bisdom Haarlem, ja eigenlijk heel Katholiek Nedetland in rouw gedompeld was door het verscheiden van den beminden bisschop, wij len Mgr. Callier. En groot was toen. zoowel van de zijde der Katholieke geestelijkheid als van die der burgerlijke autoriteiten de belang stelling bij de ontroerende plechtigheden, welke aan de in allen eenvoud plaats gehad hebben de uitvaart zijn vooral' gegaan. De Kathedraal was toen tot op de laatste plaats gevuld met een groote schare kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders, autoriteiten van land, gewest en stad en verder met tal van een voudige lieden, die treurden om het verlies van hun Doorluchtigen Herder. Ver.daag was het prachtige kerkgebouw weer geheel gevuldt met meercndeels dezelfde per sonen, die bij de uitvaartdiensten en wijlen Mgr. Callier tegenwoordig waren. Maar nu heerschte er een opgewekte stem ming, want al deze geestelijke en burgerlijke autoriteiten waren de feestelijk versierde kathedraal bijeengeko men, om getuigen te zijn van de zeldzaam indrukwekkende plechtigheden bij dc wijding van den nieuw benoemden bisschop van Haarlem, Mgr. Joannes, Dominicus, Josephus Aengenc-nt Om half tien in den ochtend waren alle plaatsen in de Kathe draal sterk bezet, be houdens enkele, die gereseerveerd waren, voor de Hoogwaardig heden en burgerlijke autoriteiten, die in den stoet meekwamen. Vóór het altaar was een kostelijke planten- en bloe menversiering aangebracht, terwijl het kerkge bouw verder met banieren van verschillende katholieke corporaties en schoone wandversie ringen was getooid. Bij de prachtige versiering domineerde in hoofdzaak het rood. Kerkelijke en Burgerlijke autoriteiten waren er in zoo grooten getale dot het niet wel doen lijk is allen bij name tc noemen. Er waren ver- schil'ende prelaten, kanunniken van het kapit tel en vele geestelijken uit het bisdom. Wij za gen er Mgr. B. Eras uit Rome, verder den ver tegenwoordiger van den Bisschop van Namen Z. D. H. H Bootstra en den hoofdaalmoezenier Mgr. kolonel H. Evers. Dan waren de meeste familieleden van Mgr. Aengenent aanwezig.. Onder de talrijke burgerlijke autoriteiten merkten we o.m. op de leden van den Raad van State Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien en Mr. J. J. I Harte van Tecklenburg, verder vele katholieke leden van de Eerste en Tweede Kamer der Sta ten Generaal, alsmede de Katholieke Gedepu teerden uit Noord- en Zuid-Holland en uit Zee land, de Katholieke raadsleden uit Haarlem en een groot aantal bestuurderen van onderschei dene Katholieke corporaties. Op hetzelfde tijdstip, waarop de deuren van <de Kathedrale Kerk voor het publiek werden gesloten, verlieten de burgerlijke authoriteiten in een lange rij van auto's het Bisschoppelijk Paleis, waar zij met de Hoogwaardigheidsbc- kleeders waren samen gekomen. Onder hen, die zich in de auto's hadden, be geven, op weg naar dc Kathedraal bevonden zich onder meer dc Minister van Oorlog, de Heer Lambooy en de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Waszink, de commissaris der Koningin in Noord-Holland, Jhr, Mr. Dr. A. Röell, de burgemeester van Haarlem, de heer Maarschalk, en de wethou ders Heerkens Thijssen en Slingenberg, verder de Gezant van de V.S., Oostenrijk, Frankrijk, en Polen en de zaakgelastigden van Spanje. Ar gentinië en Hongarije. Aan den hoofdingang van den Kathedrale Kerk werden deze autoriteiten ontvangen en naar hunne plaatsen geleid. Om kwart voor tienen verlieten daarop de Kerkelijke autori teiten het Bisschoppelijk Paleis. De Hoogwaar- chgheden reden in de volgorde van hunne waar digheid en wel aldus: In de eerste auto: Mgr. M. P. J. Mölleman in de tweedeMgr. Dr Jon Olav Smit, Apostolisch-vicaris van Noor wegen in de derde Mgr. D. Theelen, Bisschop van Nicopolisin de vierde Mgr. J. Biermans, A'g. Overste der Congregatie van Mill-Hin in de vijfdeMgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's Heitogenboschin de zesde Mgr. G. Gijis- v/ijk, Apostolisch dclcgaat te Bloemfontein in dizevende: Mgr. H. v. <L Wetering, de aarts bisschop van Utrechtin de achtste Mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda in de negende Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond in de tiende de wijdeling Mgr. J. D. J. Aengenent cn in de Tide Mgr. L. Schioppo, de Pause lijke Nuntius. Allo Bisschoppen waren verge» zcld van hunne secretarissen. Langs den weg, dien de stoet passeerde, stonden vele personen, die de Doorluchtige Hoogwaardigheden cerbie- idiglijk groetten. Ook had men in verschillende straten ter ge legenheid van dc bisschopswijding zoowel na tionale als Pauselijke vlaggen doen wapperen, for ontvangst van d«n wijdeling en dc kerke- iijke Hoogwaardigheidsbekleders hadden zich aan den hoofdingang verschillende prelaten en geestelijken opgesteld. Na de begroeting schreed de stoet van Bis schoppen met den wijdeling en de begeleidende geestelijken naar den Sacramentskapel, terwijl dc zangeis hen begroetten met den feestzang „Ecce Sacerdos". Na een korte aanbidding bij het Sacraments altaar begaf zich Mgr. L. Schioppa, die de Con secrator was naar den Bisschoppelijken Troon om zich te kleeden als voor een Pontificale Mis gebruikelijk. De assisteerende Bisschoppen Mgr. L Schrijnen en Mgr. P. Hopman kleedden zich aan het andere altaor met dc paramenten, n-1 rechet aminct stool en koorkap. Evenals de conccciator droegen ook zij hun gewaad in het rood, de kleur van den dag. De wijdeling kleedde zich met de amiet, sl- becingel en stool die hij nog als eenvoudig priester over de borst gekruist droeg en met den koorkap. De Consecrator begaf zich naar het Groot- Aüaor, waar Zijne Doorluchtige op den zetel, den rug gekeerd naar het Altaar plaats nam Intusschen geleidden de assisteerende Bisschop pen, den mijter dragende, den wijdeling met de bonnet op het hoofd voor den zetel van den Consecrator. Zonder zich te ontdekken begroet ten de assisteerende Bisschoppen den Conse erator met een kleine hoofdbuiging. De wijde ling echter ontblootte het hoofd en boog zich diep neder. Daarna gingen allen naar de voor hen bestemde zetels en zetten zich daar neder, Na het gebruikelijk ceremonieel, werd dc Pau- se'ijke lastbrief door den secretaris van den Consecrator voorgelezen. Hierin wordt getuigd, dat de formaliteiten der keuze onderhanden zijn er. deze door den Paus zijn goedgekeurd. Na de voorlezing stond de wijdeling van zijnzetel op, knielde voor den consecrator en sprak het eedsformulier uit. In dien eed zwoer bij gehoorzaamheid aan den H. Stoel en de heilige Canons en beloofde hij de kerkelijke eigendommen, wier bestuur hem wordt toever trouwd. goed tc zullen behoeren. Na de eedsaflegging las de Consecretor het z.g. onderzoek voor, waardoor hij zich wilde overtuigen o.a. of de wijdeling in staat is het ware geloof te verdedigen. Daarop ving de H. Mis aan, die de wijdeling met den consacree' renden bisschop opdroeg. Toen hierbij de wijdeling door de assistee rende bisschoppen naar zijn altaar werd geleid, weid hem de koorkap afgenomen en deden de acolythen hem de sandalen aan. Vervolgens ontving hij het borstkruis over de stool, die nu niet gekruist, maar van weerszijden recht van de schouders afhing, waarover dc tuniek, de dalmatiek, het kazuifel en de manipel Daarna werd mgr. Aengenent precies vol ger s- het voorgeschreven ceremonieel tot bis schop gewijd. Hierbij werd hem door den con secrator de plichten en de voorrechten van het bisschoppelijk ambt medegedeeld. Do wijding ging gepaard met het uitspreken van verschillende gebeden, telkens afgewisseld door het maken van drie kruisteekens met de rechterhand. De gewijde bisschop ontving daarna uit de handen van zijnen consecrator de onderscheidingsteekenen van zijne bis schoppelijke waardigheid; eerst den staf, het zinnebeeld zijner herderlijke bediening, daarna den zegelring, het symbool van het zuivere ongerepte Geloof, dot hij in zijn kerk moet be waren, en ten slotte het Evangelieboek, ten teeken dat hij het Evangelie moet verkondigen. Ten slotte boden de consecrator en de assis tent-bisschop den gewijden bisschop de vrede kus. Do H. Mis werd daarna door mgr. Schioppa en mgr. Aengenent, ieder aan hun eigen altaar voortgezet. Bij het einde der mis werd de mijter gewijd, in het wijdingsgebied genoemd .Galeam munitionis et salutis"", „dc helm der steikte cn des heils". Door den consecrator werden achtereenvol gens den mijter en de handschoenen,die dc nieuwe bisschop zijn gegeven als symbool van tinheid en vlekkeloosheid, gezegend. En dan volgde de laatste plechtigheid, n.l. de plech tigheid der intronisarie. Na het aanheffen van de Hymne „Te Dcum" schreed daarop de nieuwe bisschop, geleid door de beide assisteerende bisschoppen, al zegenend door de kerk. Verschillende ceremo- nier. wisselden zich vervolgens nog af, totdat het eind van de indrukwekkende plechtigheid was genaderd. Na het verrichten van hun dankgebed en een konc aanbidding bij het Sacraments-aJtaar ver lieten ten slotte de bisschoppen, die zich in middels van hun gewaad ontdaan hadden on der orgelmuziek, de kathedraal, die kort na het vertrek der kerkelijke en burgerlijke auto- xitpiten leegstroomde. De wijdingsplechtigheden hebbr-n ruim twee uur geduurd. De bisschoppen, de familie van mgr. Aenge nent en de burgerlijke autoriteiten hebben zich no afloop naar dc groote zaal van de Plebanie begeven, waar zij den nieuwen bisschop hunne gelukwenschen aanboden. Des middogs om half twee werd in het bisschoppelijk paleis een door vele geestelijken bezochte receptie gehouden. Daarna werd in het Seminarie Hegcveld te Hecmste aan een aanta: genoodigden een feestmaaltijd aange boden. Op een beicaakten overweg te Veenendaal Veenendaal. Gistermorgen ongeveer half elf werd op den bewaakten overweg der Staatsspoorwegen nabij Veenendaal een vrachtauto door een sneltrein gegrepen cn totaal versplinterd. De vrachauto van de firma Iammerts uit Rhenen, beladen met stenen, wilde den over weg passeeren, toen juist aan den anderen kant een luxe-auto den overweg opreed. De vrachtauto haalde naar rechts uit, waardoor het rechtcr-achterwiel in den berm van den weg verzakte. De luxe-auto kon daardoor juist passeeren, doch de vrachtauto bleef vastzitten Juist werd de D.-trein 68 uit de richting Utrecht gesignaleerd. Alle pogingen om de vrachtauto achter- of vooruit te krijgen mis lukten. Ten leste begaf de overweg wachter zich met de roode vlag op de lijn en liep den nade renden trein tegemoet. De machinist blijkt dit noodsignaal niet te hebben waargenomen. Met een geweldigen knal greep de sneltrein de zwaar beladen vrachtauto, die totaal versplin terd werd. Het onderstel der auto werd onge veer twee honderd meter medegesleurd, alvo rens de trein tot stilstand kwam. De stukken der auto lagen honderden meters verspreid. Na een oponthoud van ongeveer tien minuten kon de sneltrein naar Arnhem doorstoomen. Dit is de tweede maal, dat op dezen bewaak ten overweg een vrachtauto door een trein ge.- grepen is. Ook dezen keer waren geen persoon lijke ongelukken te betreuren. SPORT IN BEELD. Het nummer van deze week van Sport in Beeld bevat ccnige foto's van Mej. Lcibrand, die de Zuiderzee over zwom, verder van de tennismatch Nederland-Austrolië, draverijen te Alkmaar, het vlieg-feest te Rotterdam, motor races op Duindigt, de Kaag-week en het gou den feest van H. C. C. Kortom van al het be langrijke sport-gebeuren van de laatste dagen. Van do vele artikelen noemen v/ij „Eenige wen ken voor de Olympische Spelen" door Kapt. Doorman. Dc oorzaken van de vervuiling i an het water in de Beek cn dc In „De Neder-Veluwe" komt een uitgebreid artikel voor over de oorzaken van de ver ontreiniging van het water in de Luntersche Beek. Speciaal wordt daarin de aandacht ge vestigd op de verschillende fabrieken, die hun afval-producten loozen op de Beek. Wij ontleenen aan dit artikel het volgende: Vermoed werd, dat voor een groot gedeelte de schuld van de verontreiniging gezocht moest worden bij de E.N.K.A.-fabricken te Ede, waarvan tijd tot tijd ?.g. „putten" ge leegd worden op de beek. Om beurten zijn dat „zwarte" en „witte" putten. Door den thans zeer langzamen stroom duurt het lang eer dot zwarte en witte water in Amersfoon is. Maandagavond was in Veenendaal alweer het „witte" water te zien, dat veel gelijkt op chloorwater. Over eenige dagen (als er geen wolkbreuk komt voor dien tijd) zal dus het zwarte water hier verdreven worden door wit. Ook uit Veenendaal, door de bewoners der Zandstraat, die het meeste last van het be dorven water hebben, is een protest bij dc inspectie der volksgezondheid ingezonden. In andere gemeenten langs de Luntersche beek is 'het niet minder erg. Ook daar kunnen dc bewoners geen deur of raam hunner woning openzetten In gewone tijden wordt dc zelfreinigende werking van het water middels de flora nicï belemmerd, hetgeen thans wel het geval is. Wij verwijzen in dit verband ook naar het geen Dr. J. F. B. van Hasselt hierover vori ge week in ons blad schreef. D'r. van Hosselt kwam daarbij tot de conclusie, dat er drie mogelijkheden zijn: lo. Of er is te veel vuil water in de beek geloosd; 2o. of er was tijdelijk te weinig wa ter in de beek; 3o. of door chemicaliën in het afvalwater is de heilzame reinigende flora gedood- Als remedie tot verbetering geeft dr. v. Hasselt aan: het niet meer toevoeren von afvalstoffen. Wanneer de eerste der drie zooeven ge- noemdf oorzaken wat nader beschouwen, dan vragen we ons af, of het absoluut onmogelijk is om afvalwater eerst op fabrieksterrein te doen zuiveren alvorens het in openbaar water komt. Hier Jigt een taak voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei. Is de oorzaak: te weinig water in de beek, dan moge dit het Eemcollege te denken ge ven. Dat college toch is volgens de bepalin gen in oude keuren verantwoordelijk voor het doorstroomen van het water. Natuurlijk waren er toen nog geen fabrieken, die het water met chemischen afval verontreinigden, maar het zou stellig interessant zijn eens na tc gaan. wat het bovengenoemd Eemcollege in den lóóp der jaren heeft gedaan tegen ver ontreinigingen als thans plaats hebben. Merkwaardigerwijs laat men in regentijd te veel water door de sluizen aan den Koppel wegvloeien, waardoor in heete zomerdagen, zooals we nu beleven, de beek zoo goed als droog is. Het komt zelfs voor, dat de Lunter sche beek wordt opengezet, terwijl aan do overzijde van den Koppel de sluis van de Bar- neveldschc beek hardnekkig gesloten blijft. Het ergste van deze kwestie is nu wel, dat reeds maanden te voren werd gewaarschuwd, dat deze toestand kom^n zou. Het gemeente bestuur heeft gewaarschuwd, maar dc papie ren weg is weer lang. Er kan nog wat gedaan worden. Maar dan moet het gauw gebeuren. De sluizen, waar door het vuile, bedorven en voor dc gezond heid gevaarlijke water wegstroomt moeten dichtgezet worden, opdat het peil in de beken zoo hoog wordt, dat afvloeiing via de Grebbe mogelijk wordt. Als het Rijnwater op hooger peil stond konden bij de Grebbe do balken worden opengezet en dan is het vuile water spoedig weg. Maar zoolang het water in den Rijn lager blijft gaat dat niet. Trouwens de plantenwereld in de Luntersche beek is, zij het niet geheel, dan toch voor een belangrijk deel reeds uitgestorven. De bladeren en sten gels zijn zwart gew-orden evenals het water. Op vele plaatsen ligt nog een dik, vettig vlies op het water, waarin zoo nu en dan een blaasje springt, dat mot stinkend moerasgas gevuld was. Al die blaasjes bij elkander bederven de gezonde frissche lucht. Het onreine water is ook doodelijk voor de visschen, zij het niet direct. Eenige visschers verklaarden b.v., dat bij het lichten der fuiken dc visch dood gevonden wordt. Ook te Veenendaal is een ernstige toestond ontstaan, die door de droogte en hitte der laatste dagen nog onhoudbaarder is geworden. De menschen wonende om en bij het water de Grift en de Boveneindsche Grift moeten dag en nacht hun ramen en deuren gesloten houden voor de dampen, die uit den bodem van dit watertje opstijgen. Eenige malen is het reeds voorgekomen, dat des nachts me dische hulp moest worden ingeroepen voor menschen, die onwel waren geworden. Klach ten bij gemeente- en polderbestuur hielpen niet, daar een oplossing moeilijk tc vinden is. Het inlaten van water uit den Rijn is on mogelijk wegens den lagen waterstand van deze rivier. De inspecteurs van de Volksgezondheid uit Arnhem en Utrecht hebben op verzoek den toestand opgenomen, te zamen geconfereerd en medewerking toegezegd. Een gTOot deel van de ontstane moeilijkheid vindt zijn oor zaak in het feit, dat twee derde deel van de agglomeratie von de plaats Veenendaal, zoo wel als de polder onder de provincie Utrecht ressorteert, terwijl het andere derde deel on der Gelderland ligt en bij de gemeente Ede hoort. Genoemde Griften en het onderhoud daarvan staan, onder het beheer der gezamen lijke polders der exonereerende landen, terwijl de Grift voor een groot deel dc scheiding vormt tusschen beide gedeelten van de plaats Veenendaal. Bovendien kunnen de gemeentebesturen van Veenendaal en Ede het blijkbaar niet eens worden over de middelen tot verbetering van den onhoudbaren toestand. Nog onlangs is het bestuur der gemeente Veenendaal het eens geworden met bet polderbestuur om een ge deelte van de Grift te dempen en de water lossing daarvan naar het omlcidingskanaal over te brengen. Om nu echter dat plan met suc ces uit te voeren is de medewerking van het andere gedeelte, met name, dat onder Ede ressorteert, noodig, daar anders het onwelrie kende water van de „E.N.K.A.-fabrieken dat ook dc~- de Griften van Veenendaal zijn weg vindt, luet verwijderd zal kunnen worden en zonder die verwijdering kan demping en om leiding van het water, het onheil slechts ver plaatsen. Om deze en vele andere redenen heeft Veenendaal reeds lang aangedrongen op hereeniging" van beide dcelen der gemeente, als zijnde dat het eenige afdoende middel tot spoedige oplossing van dezen onhoudbaren toestand. Billijkheidshalve dient in dit verband op gemerkt, dot door de ENKA en het Gemeente bestuur van Ede monsters genomen zijn van water uit de spoorslooten voor dit in de Grift komt, dus ENKA-watcr. Dit monster was vrij helder. Vervolgens van water, dat van den kant van "Vageningcn er in komt. Dit was tamelijk troebel. Daarna heeft men nog twee monsters van Griftwater genomen bij eenige fabrieken. Bij een fabriek was het zeer donker en bevatte zelfs faccaliën. Bij een andere fabriek was het ook erg aonkei gekleurd. Wat de weinige medewerking van het Ge meentebestuur van Ede betreft, is daar tegen aan te voeren, dat dc heer de Klein reeds voor drie jaar op demping van de Grift aan gedrongen heeft, doch de heer Heij, het raads lid uit Geld.-Veenendaal, vond dat toen niet noodig. Nu heeft hij in de voorlaatste ver gadering zelf die bekende motie ingediend, die zonder stemming is aangenomen. De E.N.K.A. onschuldig Dc voorzitter van de commissie van toe zicht op het Rijksinstituut voor zuivering van Afvolwatei deelt naar aanleiding van deze be richten en beschouwingen het volgende mede: Reeds vóór de oprichting der kunstzijdefabriek te Ede veroorzaakte het afvalwater van Vee nendaal ernstige vervuiling van het bcckwatei. De aanmerkelijke uitbreiding der industrie, gepaard met de bevolkings-tocnamc van deze plaats, hebben de grens der zintuigelijk opval lende verontreiniging in stroomafwaartsche richting verschoven. Het is dus geenszins een verrassing, dat in droge en warme perioden ook nog te Amersfoort de gevolgen van den huidigen toestand zich zeer hinderlijk doen gelden. De loozingen von de kunstzijdefabriek mo gen dus zeker niet voor de ondervonden over last verantwoordelijk worden gesteld. Stelselmatige rioleering en gemeenschappe lijke zuivering van de industrieele en huishou delijke afvalwateren van Veenendaal welk»1 verbeteringen zoowel technisch als financieel doorvoerbaar zijn zullen herhalingen van dit euvel afdoende kunnen voorkomen. ONZE WINKELS Horopening Kruidenierszaak J. Visser Utrechlschcweg 55. Heden heropent de heer J. Visser in pzreeel Utrechtscheweg No. 55 zijn bekende zaak in comestibles, fijne vleeschwaren en kruideniers waren. Reeds bij eerste aanschouwing maakt dit, onder leiding van architect B. W. Rooij in forschcn lijn gebouwden dubbel winkelpand, een aongenamen indruk. Het gebouw, opgetrokken in dunne gele handvormsteen voorzien van praktische teak houten picn, omgeven door graniet, waarop de firmanaam is aangebracht, kan ongetwijfeld als een verfraaiing van dit winkelgedeelte aan de Utrechtscheweg worden genoemd. Ook het interieur is aesthetisch en hygiënisch goed verzorgd. De vloeren, wanden cn toon bank zijn van een pittige betegeling voorzien, waarmede het glas in lood en het schilderwerk een hatmonisch geheel maakt. Behalve de stof vrije etalages en glazenkasten zijn ook de vak jes voor kruidenierswaren stofvrij afg:>lotcn, terwijl vanzelf de ontontbeerÜjke „Koelcel" riet ontbreekt, zoodat alle waren koel en uiterst hygiënisch kunnen worden bewaard. De bouw werd uitgevoerd door den aanne mer J. A. van Keulen het schilderwerk werd verzorgd door het schildersbedrijf „Dc Com binotie" de clectrische verlichting door firma Atteveld, alles onder leiding van den reeds ge noemden architect B. W. Rooij. HET TORENCONCERT VAN HEDEN AVOND Het bestuur van Amersfoort's Mannenkoor verzoekt ons te willen mededeelen, dat een ver zoek is ingekomen om het geluid met een luid spreker te doen versterken. Hier zij medege deeld, dat daaraan reeds is gedacht en pogin gen jn die richting zijn mislukt, vanwege de hooge kosten. Het plaatsen van een Philips-luidspreker ter versterking van dit torenconcert kost 200. een bedrag, dat A.M.K. niet voor zijn rekening kon nemen. Misschien dat bij een volgende ge legenheid een onzer stadgenooten eens diep in den zak wil tasten om dit pion tot uitvoering te brengen TOREADOR TEGEN WIL EN DANK I vii' iIt' CQPK'ftHT P I e. soa. coPtwtoCN De koe niet. „Haha, hoe heb ik hem dat geleverd?"

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 2