AMElSFOlOraSCR DAGBLAD Slagroomhoorns. BINNENLAND. TWEEDE BUD 27e JAARGANG uDE EEMLANDER? Vrijdag 27 Juli 1928 Dr. P. A, A. BOESER Rede van prof. v. d. Leeuw HOOGER BEROEP Tegen twee verdachten GRONDAANKOOP DOOR PHILIPS Behoud van natuurschoon N.V. COMPAGNIE LYONNAISE Laatste week der Uitverkoop. Opnieuw verlaagde prijzen. DS. KERSTEN EN DE NENYTO BRAND IN GARAGE Gevolg van het in brand geraken eener autobus 's Ministers meening MAISON OE JAGER FEUILLETON. De Verdwenen Noodmunten No. £3 Huldiging ten zijntn huize Hedenmiddag is te zijnen huize dr. P. A. A. Boeser, lector in de Egypt ologie ean de Leidsche universiteit, oud-onderdirecteur van het Rijksmuseum voor Oudheden te Leiden, de grondlegger van de studie in de Egyptologie hier tc lande, gehuldigd door een commissie uit zijn vrienden, leerlingen en ou<I-leerlingen, wrike zich in verband met zijn. zeventingsten verjaardag had gevormd. Namens deze commissie is dr. Boeser toege sproken door prof, dr. G. van der Leeuw uit Groningen, die de redenen uiteenzette, waar om deze commissie in het leven is geroepen en waarom zijn, vrienden, oud-leerlingen en leerlingen hadden gemeend, dezen dag niet on opgemerkt te mogen laten voorbijgaan. In het kort schetste prof. Van der Leeuw hierbij de groote verdiensten van dr. Boeser als geleerde zoowel als docent en bood hem vervolgens els stoffelijk blijk van waardeering, voor het geen hij voor zijn oud-leerlingen en leerlingen is geweest, een enveloppe met inhoud aan, olsmede een album met de namen dergenèn, die aan dit stoffelijk huldeblijk hadden bijge dragen. Hem ook als mensch schetsend, zeide prof. Van der Leeuw o.m.: „Toen wij U pas leerden kennen, meenden wij, dat gij, behalve Egyptisch, eigenlijk niets kendet, want gij hieldt niet op ons te verzeke ren, dat veel te veel vakken aan uw zorg waren toevertrouwd. Archaeologie en grammatica, literatuur en geschiedenis, Kentisch en Demo- tisch, en dat gij van de naburige terreinen, als Assyriologie, Hellonisme, eigenlijk niet veel vist. Maar wij merkten spoedig, dat Uw be scheidenheid voortkwam uit kennis en niet uit onkunde en dat gij van al deze terreinen beter op de hoogte waart dan menig specialist. Dezo bescheidenheid, die U siert, heeft ons als man nen van wetenschap nog wel het beste gegeven van wat wij aan U donken en ons iets bijge bracht van het besef, zonder hetwelk geen wetenschappelijke arbeid tot stand komt. Dat alleen hij iets weet, die zich de grenzen van zijn kennen en verstaan bewust is." Dr. Boeser dankte hierna voor de hulde hem gebracht. Vanavond zal dr. Boeser met de commissie leden aanzitten aan een maaltijd door de com missie te zijner eere aangericht De senaat der Leidsche universiteit heefi heden, gezien dat dr. Boeser had te kennen ge geven dezen dag niet officieel te vieren, hem een in hartelijke woorden gesteld schrijven met ge- lukwenschen doen toekomen. VERKEERSSTREMMING OVER DE SLUIZEN TE UMUIDÊN. Rolbrug. Naar het Hbld. verneemt zal men binnen kort tot het plaatsen van de groote rolbrug over de doorvaart aam de zeezijde van de oude sluizen te IJmuiden overgegaan. Wanneer deze brug gereed is, zal dit een groote verkeers- verbetering zijn, omdat thans bij het openstaan der sluisdeuren aan den zeekant de nienschen geruimen tijd moeten wachten of verplicht zijn de gehecle sluis rond te loopen, hetgeen bij het binnenkomen of vertrek der mailbooten zeer onaangenaam is en het werk op de slui zen belemmert. De nieuwe rolbrug zal zoo breed worden, dat ook kleine voertuigen over heen kunnen Het O.M. teekent hoogcr beroep aan in de Veendammcr-zaak buitenlandsche onderscheidingen. Bij K B. is aan Mr. M. A. M. ^Vaszink, minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschappen, verlof verleend tot het aannemen van het Grootkruis in de Orde van Civiele verdiensten van Spanje en is aan Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland, minister van buitenlandsche zaken, verlof verleend tot het aannemen van het Rid der Grootkruis in de orde van Karei III van Spanje. DE GEREF. ZENDINGSFILM. 2000 meter. De Geref. Zendingsfilm van Java en Soem* ba, die nu in aanmaak is en 2000 meter lang is, zal in het begin van Nov. a.s. in den Die rentuin te 's-Gravervhage voor de Geref. Zen dingscommissies draaien. In de bekende strafzaak der „Vcendammei Hypotheekbank" heeft de Substituut Officier van Justitie Mr. Reilingh, te Amsterdam, hoo- ger beroep eangcteekenj t.a.v. de vonnissen tegen den verdachte W. Sr. en den verdach te A C. M. Naar men zich herinnert is W. Sr. door de Vleide Kamer der Rechtbank aldaar veroor deeld tot vier jaren gevangenisstraf, terwijl A. C. M. werd vrijgesproken. Het O. M. h£d tegen beiden resp. 6 jaar en T j::ar en drie maandvn gevangenisstrf geëischt Een gedeelte ten eeuwigen dage wandelpark VERKEERSSTREMMING OP DE WAAL. Rijnaak aan den grond gevaren. De scheepvaart van Rotterdam over de Waal naar den Rijn is den laatstcn tijd enorm druk. Soms passeeren er elkaar voor Nijmegen viei sleepcn tegelijk twee op, twee af. Dat dit bij den huidigen niet te hoogen wa terstand niet zonder gevaar is, bleek Dinsdag nog op de Waal voor Nijmegen, toen een zware met 2200 ton steenkool geladen Rijn aak uit Mannheim nabij de aanlegplaats dei stooir.pont aan Lentsche zijde is vastgevaren. Men heeft al geprobeerd met sleepbooten de lange aak, welke dwars over de rivier ligt, los te trekken, maar tevergeefs. De scheep vaart wordt er ernstig door bemoeilijkt. De sleepbooten moeten nu telkens op elkaar wachten drie gaan er op, dan drie af, ter wijl de stoomponten er telkens doorheen moe ten laveeren voor het passagiersvervoer. Woensdagochtend om 10 uur is er wedei een Rijnaak, thans een Hollandsche hoot, vast geraakt. Men slaagde er evenwel in haar weer vlot te krijgen. Men verwacht heden een kraan uit het Roer gebied, om de Mannheimerboot te lichten. Het verkeei, dat ook nog veel stagnatie on dervond, wordt geregeld door den Rijkswater staat. DE NED HERV. GEMEENTE TE SCHOONHOVEN. De confessioneelen krijgen* écn keer per maand een morgen- en avonddienst. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Schoonhoven heeft op een verzoek namens do minderheid'sgroep tot hem gericht, besloten aan de Confessioneelen één keer per maand een morgen- en avonddienst ef te staan. Na de vacantia der beide predikemten zullen de beur ten door den kerkeraad worden vastgesteld Tot nu toe vergaderde de minderheidsgroep elk© veertien dagen in het Nutsgebouw. Uirechtscheweg 10 Tel 179 Amersfoort De gemeenteraad van Valkcnswaord heelt onlangs besloten tot verkoop van ruim 166 H.A. grond aan de N.V. Philips' Grondmoat- schappij, een on dei neming van dc bekende gloeilampenfabrieken ie Eindhoven. Ook de gemeente Waalre zal thans aan die zelfde maatschappij een oppervlakte van bijna 100 H.A. verkoopen. Dc desbetreffende besluiten \an beide ge meenteraden zijn bereids door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant goedgekeurd. De onderhavige terreinen, die slechts dooi een strook grond van ongeveer 100 M. zijn gescheiden, liggen ten oosten van den Rijksweg AalstEindhoven, waaraan zij gedeeltelijk gienzen. Zij munten uit door natuurschoon, ei komt niet minder dan 150 H.A. bosch op voor. de rest is heidegrond van afwisselende hoogte en begroeiing, terwijl, naast heuvels, moeras sige gedeelten met schilderachtige vennen (heideplassen) worden aangetroffen. Deze belangrijke grondverkoopen geschie den niet voor industrieele doeleinden, doch tot behoud van natuurschoon. Ofschoon de be wuste gronden binnen afzienbaren tijd stellig in aanmerking zouden komen, voor bouwterrein, is juist de bepaling gemaakt, dat er geen fa brieksgebouwen of arbeiderskolonies mogen worden gesticht, terwijl de betrokken gemeen ten tal van voorwaarden hebben gesteld, di© beoogen het landschapsschoon zoo ongerepi mogelijk te laten. Op het terrein, dat door de gemeente Valkcnswaard wordt verkocht, moet een oppervlakte van 25 H.A. door de koopster ten eeuwigen dage worden bestemd tot open baar wandelpark. Lange arbeidstijd en de zedelijkheid Hedenmorgen te half negen is te 's Hertogen bosch brand uitgebroken in de autogarage van de fiima De Rooy aan den Boschvelderweg aldaar. Het vuur is vermoedelijk ontstaan door het in brand geraken van de autobus. Het ge- heele gebouw stond in korten tijd in lichte laaie. De bovenbewoners moesten ijlings het hifis verlaten. Dc brand duurt op het oogen- blik voort. Wet naamlooze vennootschappen. Dc Minister van Justitie heeft ingesteld een commissie, aan welke is opgedragen hem voor te lichten over de vraag of, en zoo ja, in hoeverre wijziging is te brengen in de nieuwe wettelijke regeling van de naamlooze vennootschap (wet van 2 Juli 1928) voor wat betreft openbaarmaking van balans en winst en verliesrekening. De minister heeft benoemd tot lid cn voor zitter der commissie mr. dr. L. E. Visser, raadsheer in den Hoogen Raad der Neder landen, te Den Haag; en tot ledenmr. w. F. Fruin, raadadviseur bij de eerste afdeeling van het Dep. van Justitie te den Haagmr. G. H A. Grosheide, advocaat en procureur, tevens accountant le Amsterdam; prof. mr. E. J. J. van der Heyden, hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen ir. W. H. van Leeu wen, onder-voorzitter van den Nijverheids- raad te Delft; prof. Th. Limperg Jr., hoog leeraar aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam t© Amsterdam; Abram Muiier, oud lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken v.oor Amsterdam, te Amsterdam; J. G. van Neerven, accountant te Eindhoven, en A. H. van Walchren, lid van het bestuur der Vcr- eeniging voor den Effectenhandel to Wasse naar. Aan de commissie is als secretaris toege voegd mr. J. B. W. p. Kickert te Enschede. Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Kersten, luidende Is het den minister bekend, dat op dc Nenijto tc Rotterdam zeven dagen in de weck gewerkt werd dat dagelijks langer werd gearbeid dan de wet toestaat, en dus de Arbeidswet wekelijks met ccn groot aantal uren werd overschreden Heeft dc minister vernomen, dat deze ten toonstelling met dc daaraan verbonden kermis, niet bevorderlijk is aan het zedelijk welzijn der bevolking Is de minister bereid, maatregelen te nemen tot heiliging van den Zondag Acht de minister het niet van groot zedelijk belang, de regeling van den arbeidsduur zoo te stellen, dat in de avonduren niet gewerkt wordt heeft dc minister van arbeid, handel cn nijverheid geantwoord Het is den ondergeteekende bekend, dat op de Nenijto te Rotterdam in tal van stands en andere gelegenheden op zeven dagen per week gewerkt wordt Echter zijn slechts enkele ruimten, waar op die tentoonstelling arbeid in den zin der Arbeidswet 1919 verricht wordt, te beschouwen als fabrieken of werkplaatsen. En aangezien behoudens een weinig belangrijke en hier niet ter zake doende uitzondering de arbeids- en rustlijdenbepalingen van genoemde wet tot nu toe alleen met betrekking tot arbeid in fabrieken en werkplaatsen in werking ge treden zijn, behoeft dan ook slechts in enkele stands bij de regeling van de arbeids- en rust tijden van het aldaar werkzame personeel met de bepalingen der Arbeidswet rekening gehou den te worden. Aanvankelijk werd in laatstbedoelde stands ook wel op Zondag arbeid verriqht, doch nadat zulks ter oor© van de arbeidsinspectie gekomen was, heeft deze daaraan een einde gemaakt. Alle verzoeken om vergunning om op Zon dag op de Nenijto arbeid te mogen doen ver richten, zijn afgewezen cn bij de laatstgehou den controle, op Zondag T Juli j.l., zijn geencr- lei overtredingen geconstateerd. Ook wordt in de stands, waar de Arbeidswet thans reeds van toepassing is, per dag en per week niet langer arbeid verricht dan die wet toestaat. Den ondergeteekende zijn geen feiten be kend, op grond van welke hij de gevolgtrekking zou moeten maken, dat deze tentoonstelling, met de daaraan verbonden kermis, schadelijk zou zijn voor het welzijn der bevolking. Het nemen van maatregelen tot heiliging van den Zondag ligt niet op het terrein van den minister van arbeid, handel cn nijverheid. Tei bevordering van dc Zondagsrust echter is gelijk hierboven reeds werd opgemerkt in eerste instantie door dc arbeidsinspectie en in Kooger beroep door den ondergeteekende af wijzend beschikt op verzoeken om op de Ne nijto des Zondags arbeid te mogen doen ver richten. Voor enkele als fabrieken of werkplaatsen te beschouwen stands is een vergunning ver leend tot het op werkdagen tot 9 uur 's avonds doen arbeiden. Deze vergunningen houden alleen een verschuiving van den werktijd in, zodat per dag niet Linger dan 83: uur mag gewerkt worden. Het betreft in het algemeen lichten demonstiatie-orfccid, die slechts bij vol doende belangstelling van het publiek verricht wordt. De ondergeteekende acht het niet van groot zedelijk belang, tc beletten, dat die demonstratie-arbeid in de avonduren wordt verricht. Langestraat 56 Telef. 115 ER RU1SCHTE LANGS DE WOLKEN..,,, Er ruischte langs de wolken Een stem vol melodie. Muziek en klok-gebcngel, In schoonc harmonie. Ver over 't bont gewemel. Van 't alledaagsch gedoe. Klonk ons uit hooger sfecrcn. Dit schoon gebeuren toe. Gedragen door het koeltje, In stillen avondstond. Kwam tot ons duid'lijk, helder, Wat „Lange Jon" ons zond, En aan den voet der toren. Daar luisterdo de Stad. Ze heeft een heerlijk uurtje Van groot genot gehad. Ze hooide er aandachtig, Naar 't kostelijk program. Wat daar van uit den hooge, Zoo duid'lijk tot ons kwam. O, jubelende toren, Dit heerlijk avondlied. Dit muzikaal genieten. Vergeet ons Stadje niet. Zendt uit nog vele molen. Wat g ons nu hebt gebracht. Onthaal ons op Uw klanken, Uw dankbaar stadje wacht. Laat galmen duizend malen. Wat thans zoo heeft bekoord. Schenk vele zulke stonden, Aon 't hunk'rend Amersfoort. Er ruischte langs de wolken. Een licfelijken klank, Die ieder stemt tot blijdschap En tot oprechten donk. Er ruischte langs de wolken. Een stem, alom gehoord „Herhaal dit grootsch gebeuren, Tot heil van Amersfoort". GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). LAAG WATER OP DE WAAL. Tc Nijmegen een rijnaak aan den grond. Veel vertraging der scheepvaart Juist voor de stad Nijmegen is op de Waal een rijnaak, metende *2200 ton, gela.'Ien mei steenkQol, door den lagen waterstand aan der grond geloopen. Het verkeer in de scheepvaart zoowel els met de pon1 ondervindt groot© vertraging. Door overlading tracht men het schip, zoo meldt het Hbld., weer vlot te krij gen- VERDRONKEN. To Rotterdam is de 34-jarige bankwerker G. Los van de Nassauhaven in het Zuiddiep bif het zwemmen verdronken. Het lichaam werd! spoedig opgehaald, doch men slaagde er niet meer in de levensgeesten op te wekken. Het lijk is voorloopig naar het bureau van de ri vierpolitie gebracht. Te Arnhem heeft gisterovond te circa 9 uur op den Riin een droevig ongeval plaats gehad. Een'ge jongelui waren met een roei boot den Rijn afgevaren teneinde even buiten de stad te gaan zwemmen. Toen de jongens in het water waren, schoot een van hen, de 21- jarige Suat uit de Singelstroat naar beneden en verdronk. Pegingen om hem te redden mochten niet baten. Te Amsterdam is gistermiddag te half vier een 6-jarige knaap, die met een kameraadje aan het spelen was op een schuit, welke in de Prinsengracht bij de Noorriermarkt ge meerd lag, te water geraakt en verdronken. De politie heeft het lijkje opgehaald. Verveling is een spook, dat evenals andere spoTcen, alleen een gewrocht van ons zelfs is. Door J. S. FLETCHER. Geautoriseerde vertaling, uit het Engelsch door MR. G. KELLER- 36 Stcvcnege vroeg Penthony hem te volgen en begaf zich naar het politiebureau. Bij hun na dering kwam Detterling juist naar buiten. Hij schudde het hoofd toen hij de twee detecti ves zag, maar het viel hun beiden op, dat hij er niet bijzonder bezorgd uitzag. „Heeft u het nieuws al gehoord vroeg hij, toen zij bij hem waren. „Whatmore is er van doorHeeft de plaat gepoetstik heb niets meer van hem vernomen I 't Is toch wel verbazingwekkend, dat niemand iets van hem gezien heeft. „Het verbazingwekkendste is wel, dat hij kans gehad heeft er tusschen uit t© knijpen riep Stevenege. „Dat is wel het ergste I „Och, dat weet ik zoo niet", antwoorddo Detterling. „Onze cachotten zijn niet erg mo dern natuurlijk cn bovendien achtte niemand hem daartoe in staat I Het was erg stil op het bureau, alleen de oude brigadier Hopkinson was er. En Hopkinson is een attent mensch hij deed Whatmorc's cachot open en vroeg hem, of hij een kop thee lusttedat zou Hop kinson dan zelf voor hem halen. Nu. What more nam dat graag aan en daarop ging Hopkinson naar boven om aan de vrouw van den concierge een kop thee en wat geroosterd brood te vragen. Het duurde cenigcn tijd ©er het geroosterd brood klaar was en toen Hop kinson weer beneden kwam, was Whatmore gevlogen I Spoorloos verdwenen „Dat is te begrijpen, als ten minste Hop kinson do deur open liet staan, wat natuur lijk het geval was", merkte Stevenege op. „Ja, ik geloof, dat hij dat werkelijk gedaan heeft", gaf Detterling toe. „En natuurlijk had Whatmore niets anders te doen dan door de gang te loopen, de achterdeur te openen en do plaat te poetsen. In ieder geval weg is hij cn wij hebben niets meer van hem bemerkt". Stevenege herinnerde zich nu, dat Detterling Penthony nog niet had ontmoet en hij stelde de heeren aan elkander voor. „Wij hebben het erg volrwindig met die zaak, mijnheer Penthony", zei Detterling. ,,'t Is een drukke tijd voor ons, menschen I Na tuurlijk is het allerdwaast van Whatmore om zoo op de vlucht te slaan, want wij pakken hem toch weer, en dan „En dan laten jullie hem toch ook weer ontsnappen I" viel Stevenege hem in de rede. „Nu, dat zal een volgend maal weJ niet weer gebeuren", verklaarde Detterling. „Ik laat hem ergens anders heen brengen om geen verdere verantwoordelijkheid te dragen. En wat denkt de hear Penthony nu van de zaak Maar de oude detective liet zich niet uit- hooren. Lachend verklaarde hij, dat hij zich geen oordeel aanmatigde alvorens beter op de hoogte van alle feiten te ziin. Toen hij echter met Stevenege weer weg was gegaan wendde hij zich hoofdschuddend tot zijn met gezel. „Dat is me toch een zonderlinge historie, vreemd', zeide hij met gedempte stem. „Wij hebben hier niet enkel te doen met een geval van groote onachtzaamheid I Hoe kwam Det- terling er toe om een persoon in preventieve hechtenis in een cachot van het politiebureau op te sluitend Daar zal toch wel een huis van bewaring in de buurt zijn Dat moet ze ker het geval zijn Men had Whatmore on middellijk 'daarheen moeten brentren". in zoo'n .stadje als dit gebeuren altijd rare dingen", antwoordde Stevenege. „Men leeft hier van de wereld afgezonderd en doet wat men wil. Maar ik sta toch wel uiterst verbaasd over die laatste geschiedenis I Als Whatmore 'werkelijk onschuldig is, waarom doet hij dan alsof hij iets op zijn kerfstok had „Nu, in ieder geval geeft hij dc stad stof tot praten", merkte Penthony op. „Praten! Nu, en ofl" riep Stevenege uit. „De stad is er vol van I Dat zullen wij bemer ken I" Toen hij des avonds met Penthony in de conversatiezaal van zijn hotel zet. stapte de schoenmaker Hicking binnen en ging dicht bij hen zitten. Hicking igcvoelde dringend be hoefte om een praatje te maken en het duur de ook niet lang, of hij zeide „Nu. mijnheer Stevenege, wat denkt u wel van die geschiedenis van vanmiddag Ont vlucht Bah, daar geloof ik geen sikkepit van. Afgesproken werk, mijnheer I Men heeft Whatmore geholpen om te vluchten!" HOFDSTUK XVI. Doofpots-politiek. Stevenege keek Hicking van terzijd© eens aan en zag, dat hij zijn gewone avondbe zoek aan den „Koningseik" reeds had ge bracht cn dat de drank, dien hij er had ge noten, als sprankwater op hem had gewerkt. Hij gaf aan Penthony, die naast hem zat, een duwtje en keek den schoenmaker met een aanmoedigend lachje aan. „U denkt dus aan afgesproken werk, mijn heer Hicking?" vroeg hij om hem aan het praten te krijgen. „Houdt u het dus voor een doorgestoken kaart?" „Ja, mijnheer, en er zijn heel wat men- schen, die er evenzoo over denken", verklaarde Hicking met nadruk. Hij schoof zijn stoel wat dichter bij de tafel, waarachter de beide de tectives zaten cn leunde een eindje vooiover, alsof het zijn plan was een vertrouwelijk ge sprek te beginnen. „Zeker een vriend van u, mijnheer Steve nege?" ging hij voort, met zijn sigaar naar Penthony wijzend. „Vast ook iemand van het vak! Uw dienaar, meneer; aangenaam uwel kom te mogen heeten in ons stadje; u vindt het vast een raar stadje, of u zal clat wel doen, als u maar 'lang jgenoeg hier blijft. Maar dit is een heel raar zaakje, heeren, erg raar I Zooals ik zeialles afgesproken werk doorgestoken kaart!" „U weet er zeker alles van merkte Ste venege vragenderwijs op. „Wij niet natuur lijk". „Dat kan ik me best voorstellen, meneer Ste venege. Zekerdot kan ik me begrijpen. Dat is wel het laatste wat men hier doen zal, de h-eeren uit Londen in de stadsgeheimen in wijden I Dat hoort niet tot 't spelletje me neer!" „Wat voor spelletje vroeg Penthony. Hicking keek eens om. Doch behalve hem en de b( idc detectives was er niemand in het vertrek. Hij keek het tweetal aan met een ge zicht, alsof hij er alles van wist en legde ccn vinger tegen zijn ietwat roodgekleurden neus. „Nu, het spelletje iseen spelletje van zwijgen", fluisterde hij, „stiekem, stilletjes, brutaalweg 1 Met andere woordenmear 't is wel duidelijk niet Het spelletje van Alan- schester I Dat.... dat loopt prachtig Zoolang ik me kan herinneren. En dat is al heel lang 1" „Nu, dan is u er zeker goed van op de boogiezei Stevenege. Hij bleef glimla chend toekijken, terwijl Hicking nieuwe kracht putte uit zijn gles. „Maarwij kennen het niet, zooals u wel kunt nagaan." Hicking knikte .ernstig en boog zich steeds verder over de tafel heen. „Deze stad, heeren", zeide hij alsof hij in 't diepste geheim iets verklapte, „deze stad, heeren Alanschester, is bekend om do sluwheid harer burgers. Ik ben hier niet ge boren, maar ik woon hier al lang, al sinds mijn kindeijarcn. Alles wordt hier in 't ge niep gedaan, en als 't niet in 't geniep ge beurt, dan doet men het achterbaks. Wat zegt u dearvan V" „En dan die geschiedenis van vandaag?" vroeg Stevenege. „Van vandaag," zei Hicking. „Ja, de zaak van vandaag! Ik kan me begrijpen, dat u dat vraagt. Nu luister dan eens goed naar me. Wnt er vandaag gebeurd is Whatmore moest vandaag voor de rechters verschijnen onder zware vei denking ja, zeer zware verden king. Klokke tien slaat 't I Wat gebeuTt er De rechtszaal is tjokvol, van de deuren tot do ramen, geen muis kan er meer in. Het slaat tien uur. Geen rechters geen arrestant T. niets niemendal 1 Tien, twintig, dertig minu ten gaan voorbijmen merkt van niets. Hoe komt dat Ja, dat weet ik 1 De rechters Ollurd en die anderen, zitten met procureur Willoughby en juffrouw Maidment achter dich te deuren. En u is er ook bij, evenals de in specteurDat gaat alles even stiekem!" Hij tikte weer eens tegon zijn neus, knikto een paar maal gewichtig en sloeg toen krach tig met zijn wijsvinger op tafel. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 5