DE OVERWINNING DER DAMES TSJECHEN EN ZWITSERS NUMMER EEN KAMPIOENSCHAP PERSONEEL SABEL s DE NEDERLANDERS N0i 9 EN 11 INDIVIDUEELESABELWEDSTRIJDEN ZE KOMEN .BEIDEN IN DE BESLISSING A.Z. en P.C.-S.V.H. 5-3 Het 1ste vermoedelijk kampioen GYMNASTIEK Hel werk der Sokoh De laatste dag van het tour nooi. De laatste dag van het tumtournooi gaf weer mooie prestaties te aanschouwen. Op het plankier moesten alle landen hun vrije oefeningen naar keuze maken. Een der meest eigenaardige series werd door de Joego-Slaven vertoond. Op populeir6 muziek, o.a. een marsch uit Faust. werd een stuk geschiedenis de vrijheidstrijd van, de Slaven voorstellende door verschillende houdingen en bewegingen uitgebeeld. Het en- ensemble was een lust voor het oog, doch de gymnastische waarde was betrekkelijk. In dit opzicht was het werk van de Sokols superieur. Veel werk was er gemaakt van opstelling, waardoor het gch'eele optreden rijk aen ver rassingen werd. Zwitserland heeft aan dit on derdeel nogal wat punten verspeeld. De oefe_ ningen waren wel goed samengesteld, doch het geheel maakte den indruk, dat vrije oefe ningen nu juist niet tot het beste werk van de Zwitsers behoorden. Nederland behaalde aan dit onderdeel een belangrijk aantal punten, zelfs Italië, Frankrijk Hongarije, Amerika, Luxemburg en Engeland moesten hierbij de Hoilandschc meerderheid erkennen. De serie was dan ook goed samen gesteld han/dstand was het moeilijkste on derdeel, dat de meesten, doch helaas niet al len, wel onder den knie hadden. Intusschen was de strijd om de eerste plaats tusschen Zwitserland en Tsjecho-Slo» wakije steeds spannender geworden. De Zwit sers hadden in totaal 1966.75 tegen 1948.75 voor de Tsjechen. We! moet hierbij rekening worden gehouden met het feit. dat van elk land de 2 minste turners afvallen, zoodat na het laatste onderdeel, paardspringen, do cij fers wel eenige verandering zullen ondergaan Naast het landen-klassement wordt tevens de beste turner aan elk toestel tot Olympisch kampioen uitgeroepen. De volledige uitslagen hiervan zijn Paard I Haenggi, Zwitserland. Ringen 1 Stukelj, Joego-Siavië. Brug 1 Vacha. Tsjecho-Slowakijc. Rek I Miez, Zwitserland. Paardspringen I Mark, Zwitserland. De Hollanders plaetscn zich onderling a.v 1- Melkman 199.50. 2. Van Dam 190.375. 3. Jacobs 190. 4. Wijnschenk 182.625 5. Pauw 182,375 6. v. d. Vinden 169. Boot 169. Licher 144. De laatste middag van het Olympisch turn- evenement was weer gewijd aan demonstra ties. Hongarije opende de rij der naties met 25 dames. Vrije oefeningen en knodsoefeningrn wisselden elkaar af. Vooral de gelijkheid van uitvoering viel zeer te roemen, alhoewel de oefenstof tot de gewone soort gerangschikt mocht worden. Volgens marcheerden 16 dames uit Tsjecho Slowakije Sokolletes naor binnen. Met springtouwtjes werd allereerst gedemonstreerd op de wijze zooals in Holland springrietjes worden aangewend. Daarna werd een onge- 1 ijk handige brug een bijzondere fantasie ge demonstreerd. Van één hoog gestelde legger werd o.a. door 2 dames een fraaie handstand-. overslag gemaakt. Met een fraai nummer knodszwaaien werd de<ze demonstratie be sloten. De algemeene indruk van het optreden was van dien aard, dat het te betreuren valt, dat deze afdeeling niet aan het damestournooi had ingeschreven. Ongetwijfeld zouden zij het Holland heel lastig hebben gemaakt. De Poolsche heeren gaven een goed num mer Niels Bukh oefeningen. Steeds dezelfde indrukken kwamen van de buitenlanders naar vorengoed gekozen oefenstof, niet al te zwaar, doch steeds in de perfectie uitgevoerd Waarlijk het is voor de Hollanders een schit terende leerschool geweest, ongetwijfeld wa ren allen, d.w.z. met demonstreeren, beter dan onze landgenooten. In het algemeen waren de sprongen van de Tsjechen iets beter, doch het is de groote vraag, of hiermede de achterstand op Zwitser land ingeloopen kon worden. Nadat alle onderdeelen verwerkt waren, bleek het dot Zwitserland met een overzicht van 6% punten over Tsjecho-Slowokije had gezegevierd. Wanneer wij onze gelukwenschen aan den. overwinnaar bieden, dan kunnen wij niet nalaten zoowel de eerste als nummer twee in één adem te noemen. Op zoo'n groot pun- tenaanta! is waarlijk het verschil wel mini maal. Holland bezette in het landenklassement de 8ste plaats, gevolgd dooT Luxemburg, Hon garije en Engeland als hekkensluiters. Over de leiding van het tournooi kunnen wij tevreden zijn, het weer werkte mee. Hoofdlei der Sommer heeft er vooral voor gezorgd, dat alles geregeld op tijd was verloopen. Slechts één ding was bepaald slecht, nl. de inlichtingen di? de journalisten moesten ont vangen. Hadden eenige Amsterdamsche colle ga's geen eigen dienst ingericht, zeer zeker hadden wij dan thans nog geen uitslagen kun nen geven. 1 Eenige cijfers uit het «eeren- tournooi. De telmachine komt er bij te pas. In een gymnastiekwedstrijd gaat het nu een maal anders don bij een 100 M. hardloopen, of een ander athletisch onderdeel; bij dit laat ste krijgt de deelnemer 10'A sec., of hij werpt een speer 70 M. en de journalist zal er voor zorgen^ dat de geheele wereld het 12 secon- den later weet. Bij turnen wordt 's morgens om 9 uur begonnen en 3 dagen later zijn de deel nemers gereedhet optellen der resultaten neemt dan nog ettelijke uren in beslag, zoo dat het publiek maar rustig afmarcheert en zoodra het thuis komt naar de courant grijpt, in de vaste overtuiging, dat het „resultaat- gerecht" wel gereed voor het gebruik zal zijn. Zoo denken ook de gymnasriek-verslaggevers er over, doch tusschen denken en doen zit een groot verschil en wel„optellen". Van elk land turnen 8 man, aan 10 toestellende totale 'itslag moet dan verminderd worden met c-t- -twee laagst geplaatsten. Daar een courantenman echter bovenal moet waarnemen, is de laatste dag door écn der collega's een „echte" optelmachine met as sistentie meegebracht, waardoor het thans mo gelijk is u de volgende uitslagen te melden, alvorens deze door het offideele telbureau zijn vastgesteld. Een blik terug. Hallo, hallo. Cérémonie protocolaire Olym pique. Le champion Olympique dc gymnas ts que. Als dit hedenmiddag voor de laatste maal geklonken heeft, behoort het 9e Olympisch gymnastiektournooi ook alweer tot het verle den Het was een mooie strijd, een tus schen de naties, een strijd om de eer van het vaderland. Ben ieder heeft zijn beste kunnen laten zien, heeft loten zien wat er te bereiken valt na maanden en maanden oefenen. Hoe werden wij verrast door dc dansjes der Hon- gaarsche dames, hoe bewonderden wij de ele gance der Francoises, doch niet minder dc kracht, welke uitging van de oefeningen van onze eigen Hollandsche dames. Hoe juichten en klapten wij, als wij één der schitterende keurnummers der Zwitsers of Tsjechen te aan schouwen kregen. Hoe bruiste ons bloed door onze aderen, toen daar, voor de tweede maal gedurende de Olympische Spelen, het oronje- blanje-bleu de lucht inging. Wij voelden allen het verschil tusschen de overwinning op athletiek- of op gymnastiekge- bied. Het laatste was niet de krachtige over winnaar, welke uit den strijd naar voren trad, neen, het was de kunstenaar, die zijn werk bekroond zag. Ja, kunst hebben wij gezien, gezien en geno ten. Wat wij zagen was zuiver, wij zagen geen kromme ruggen of bcenen, geen hangende hoofden, reen, alles was in stijl, alles was recht, alles was even mooi alles was kunst Het is voorbij, het Olympisch gym nastiektournooi. Vier jaren zullen wij moeten wachten, vier jaren, waarin nieuwe krachten geboren zullen worden, vier jaar, waarin nieu we kunst zal ontluiken, om dan weer door die duizenden aanschouwd te worden Vier jaren en dan Hallo, hallo. Céré monie protocolaire Olympique 1932 Los Angelos. SCHERMEN Hongaarsche successen SCHERMEN Succes voor de Jong en v. d. Wiel De Olympische schermwedstrijden werd» hedenmq^gen voortgezet met het tournooi op sabel individueel. Voor dezen wedstrijd waren 64 sabelscher mers ingeschreven, vertegenwoordigend 25 landen. Verschillende sabelschcrmers ontbraken op het morgen-appèl, zoodat al spoedig bleek, dat Cuba, Griekenland, Oostenrijk, Polen, Argen tinië, Tsjecho-Slowakije en Finland zich terug getrokken hadden en het aantal deelnemers dus tot 44 was geslonken. Er werd op 8 loopers gewerkt om 5 tou chés. Voor Nederland kwamen majoor A. E W. de Jong, kapitein Wynoldi Daniels en v. d Wiel uit. Uit iedere poule werden dc drie besten ge plaatst voor de halve beslissing. De resultaten waren als volgt Poule I ging niet door, aangezien daai zóóveel schermers uitvielen, dat de drie over- blijvenden Castro (Chili), Brookfield (Enge land) en Charaoui (Egypte) zonder strijd in de halve beslissing komen. Poule 2. 1 Bini (Italië) met 4 winstpartijen en 14 ontvangen treffers. 2. Osiier (Denemar ken) 3 met 17; 3. Fristeau (Frankrijk) 3 met 20 Niet geplaatstNiazzi (Egypte) 2 met 20; Frelich (Jougo-Slavië) 2 met 23; Notley (En geland) I met 21. P o u 1 e 3. 1 Petschauer (Hongarije) 5 me! 9; 2. Berthelsen (Denemarken) 3 met 15; 3 Ducret (Frankrijk) 3 met 16. Niet geplaatstMuray (Amerika), I mei 21; Wynoldi Daniëls (Nederland) 1 met 24; Harry (Engeland), 2 met 22. Onze landgenoo; had een uiteict zware poule getroffen met sa belschermers als Petschauer, Berthelsen en Ducret. Poule 4. I. 'A. E. W. d e J o n g (Nedei- land), 5 met 22; 2. Moos (Duitschlond) 4 mei 15; 3. Lacroix (Frankrijk) 2 met 19. Niet geplaatstVassileff (Bulgarije), 2 met 19. Deze Bulgaar stond in ontvangen treffers gelijk met Lacroux, doch viel af omdat hij 14 touchés bracht, terwijl de Franschman er 22 plaatste; Stilling Andersen (Denemarken), 2 met 21; Nami (Turkije) 0 met 25. P o u 1 e 5. 1. J. v. d. Wiel (Nederland) 4 met 13; 2. Brasseur (België) 2 met 12; 3. Hufman (Amerika) 2 met 13. Niet geplaatst Gonzales Mendoza (Span je), I met 19; Mouhiddin (Turkije) 1 met 19. Poule 6. 1. Gombos (Hongarije) 5 met 11; 2. Devecchi (Italië), 4 met 13; 3. Dolecsko (Roemenië) 2 met 18. Niet geplaatst: Goyoaga (Chili) 2 met 21; Lekarsky (Bulgarije) 0 met 25; Yves (Belgic) 2 met 19. Poule 7. 1. E. Casmir (Duitsohland) 4 met 5; 2. Cohn (Amerika) 3 met 10; 3. Kestc- loot (België), 2 met 12. Niet geplaatstGonzalez Badia (Spanje), 0 met 20; Akre 'Aas (Noorwegen) 1 met 19. Poule 8. 1. Tersztyanszky (Hongarije) 5 met 14; 2. Marzi (Italië) 6 met 10; 3. H. Thom son (Duitschland) 4 met 16. Niet geplaatst En ver (Turkije), Roiciu (Roe menië); Garcia Orcoyen (Spanje), Diaz (Chili) Onze landgenooten majoor A. E. W. de Jong en luitenant J. van der Wiel boekten reeds een fraai succes door beiden als eerste uit hun poule naar de halve beslissing te gaan. De demi-finale. Om half twee begon men met de wedstrijden om de halve beslissing. Er waren 3 poules van 12 sabelschermers samengesteld. In poule 1 trokkenMoos, Tersztyanszky, v. d. Wiel, Brasseur, Ducret, Dolecsko, Berthel sen en Bru. In poule 2 Lacroix, de Vecchi, Petschauei, Chanaoui, Casmir, Castro, Brookfield en Huf man. In poule 3. dr. Gombos, Thomson, Fristeau, Cohn, Ossier, A. E. W. de Jong, Marzi er. Kesteloot. Totaal 3 Hongaren, 3 Duitschers, 3 Fran- schen, 3 Italianen, 2 Nederlanders, 2 Amen- kanen, 2 Denen, 2 Belgen, 1 Engelschman, I Roemeen, I Chileen en 1 Egyptenaar, Voor Nederland waren dus alleen poule 1 en 3 van belang. Luitenant Van der Wiel begon goed. De vrij sterke Deen Berthelsen kon hij gemakke lijk hebben. Onze vertegenwoordiger won met 5I. Op den anderen looper verloor majooi De Jong echter van den Duitscher Thomson met 2—5. Een spannende kamp bracht de ont moeting- v. d. Wiel—Bini, die tenslotte eervol met 4—5 door eerstgenoemde verloren werd In Poule 3 verloor majoor De Jong intusschen ook zijn tweede partij, n.l. met 3—5 tegen den Hongaar dr. Gombos, die, in deze poule 6terk favoriet was. Op looper 2 hadden Pet schauer en De Vecchi de leiding, terwijl Casmii die met 5—1 van Lacroix wist te winnen, ook een goed figuur maakte. In de poule van Van der Wiel ging het onzen afgevaardigde niet voor den wind, hij verloor zijn partij van den Franschman Ducret met 25. Op dezen loo per had Bini de leiding. Luitenant Van der Wiel liet zich echter niet ontmoedigen en een tweetal overwinningen dadelijk na elkander, n.l. van 5—3 en 5—4 op den Roemeen Dolecsko en op den Belg Bras' scur gaven alleszins hoop voor zijn plaatsing in de finale. De kansen voor majoor De Jong daalden meer en meer. Ook diens derde partij leverde een nederlaag op; dc 'Amerikaan Cohr» won van hem met 5—0. De partij Pctscheuer (Hongarije) en De Vec chi (Italië) op den middelsten looper eindigde met de eerste nederlaag voor den Hongaat met 35, een mooi succes voor de Vecchi. Een fraaie partij trok en won v. d. Wiel tegen Tersztyanszky 5—3. Handgeklap in het Hol landsche kamp kondigde een overwinning van majoor De Jong aan (de eerste) op den Franschman Fristeau met 5—2. Onze sobreui v. d. Wiel wilde van verliezen niet meer weten en ook zijn laatste partij won hij met 5—2 van den Duitscher Moos. Luitenant van der Wiel komt dus in de beslissing. De resultaten van de poules 1 en 2 waren Uit Poule 1 plaatsten zich voor de finale 1 Bini (Italië) met 5 met 15; J. v. d. Wiel (Ne der land) 5 met 23; (31 gegeven treffers); 4. Ducret (Frankrijk) 5 met 23 en 30. Niet geplaatst Berthelsen (Denemarken), 3 met 25; Moos Duitschland) 2 met 30; Doles- ko (Roemenië) 1 met 35; Brasseur (België) 0 met 35. Uit poule 2 plaatsten zichI. Petschauci (Hongarije) 6 met 14; 2. Casmir (Duitschland) 6 met 16; 3. De Vecchi (Italië) 6 met 18; 4 Lacroix (Frankrijk) 3 met 24. AfgevallenHufman (Amerika) 3 met 26 Brookfield (Engeland) 2 met 30; Charoui (Egypte) 1 met 31; Castro (Chili) 1 met 34. De poule waarin majoor de Jong trok liep niet zoo vlot van stapel. Tegen den Deen Os- lier boekte onze landgenoot een zwaarbevoch ten zege van 54. Hij scheen er nu wat be ter in te komen, want ook de Italiaan Marzi overwon hij en wel met 52. De spanning ia De Duitscher Thomson verloor achtereen weer 2 parijen n.l. met 3—5 ei) 2—5 van La croix en Bini. Onze vertegenwoordiger v. d. Wiel verloor daarop met 25 van den Hon gaar Tersztyanzski, waarna Gombos met 4—5 van de Vecchi verloor. Dc Duitscher Casmir bevocht vervolgens een fraaie zege 5—0 op Majoor de Jong, terwijl deze het n\ct 2—5 ook tegen Dr. Gombos moest afleggen. Dc Hongaar Petschauer liet wederom 2 winstpartijen boe ken, n.l. 51 op onzen landgenoot v. d. Wiel en 52 op den Italiaan Marzi die daardoor zijn tweede verliespartij kreeg. De snelle Italiaan Bini klopte Ducret met 5—2, waarop Tersz- tyanszki den Duitscher Thomson met 5—0 den looper liet verlaten. Casniir zegevierde met 5—1 op Lacroix, doch verloor dadelijk daarop eervol met 45 van Marzi. Op de helft van den wedstrijd hadden Pet schauer en Bini de leiding, elk met 5 winst- partijen, daarop volgden Marzi, Gombos, de Vecchi en Tersztyanszki ieder met 4 winst partijen; vervolgens Ducret met 3; Casmir dc Jong en Lacroix elk met 2, v. d. Wiel met 1 en Thomson zonder winstpartij. Luitenant v. d. Wiel kon juist op hel kantje I af met 54 van den Duitscher Thomson win nen. Dr. Gombos won met 5—3 van Ducret, waarna Petschauer den Italiaan dc Vecchi een 54 nederlaag toebracht. Marzi en Dr. Gom bos wonnen met 5—1 en 5—2 van Thomson die nog geen enkele partij had kunnen winnen. Ook v. d. Wiel verloor daarna weer twee par tijen n.l. tegen Dr. Gombos en Casmir met 25 en 15, terwijl Casmir het met 05 tegen Ducret moest afleggen. Majoor de Jong en Lacroix werden beiden tweemaal verslagen Eerstgenoemde met 2—5 en 1—5 door Bini en Petschauer, de laatste met 0—5 en 2—5 door de Vecchi tn Tersztyanszki. Na een uiterst spannenden strijd moest Bini met 3—5 voor Tersztyanszki zwichten. Ducret verloor met 45 van Marzi; waarop Majoor de Jong weer op den looper kwam tegen den links schermen de Tersztyanszki. Na met 44 gelijk te heb ben gestaan plaatste de Hongaar dc winnende touché 54. Ook v. d. Wiel verloor daarop zijn partij tegen Ducret met 3—5; Marzi met 45 van Gombos, terwijl Petschauer met twee winstpartijen 51 en 53 tegen Lacroix en Bini het eerst als gereed zijnd schermer den looper verliet. Zijn landgenoot Tersztyanszki volgde hem op door met 53 op de Vecchi te eindigen. Majoor de Jong boekte daarna een overwinning op Lacroix, hetgeen het rang nummer van onzen sabelschermcr ten goede kwam. De laatste partij van Thomson eindigde evenals al zijn vorigen in een nederlaag, nu van 25 tegen Ducret. Ook v. d. Wiel trok met zijn laatste partij tegen Marzi met 25 zijn laatste verliespartij. Casmir slaagde er in om Dr. Gombos een nederlaag van 54 toe te brengen; waarna Majoor de Jong zijn laatsten partij tegen de Vecchi met 5—3 won; terwijl de partij Bini—Lacroix in een Italiaanscho zege van 51 eindigde en daarmede tevens het Olympisch schermtoudnooi. Aangezien de Hongaren Tersztyanski en Petschauer beiden negen partijen gewonnen hadden, hoewel met een verschil in ontvangen treffers van 5 en in gegeven treffers van 1 ten voordcele van Petschauer. wordt een Olym pisch kampioen niet aangewezen op een ver schil in touches; zoodat beide Hongaren een barrage-partij moesten trekken, die tenslotte in liet voordeel van Tersztyanszki met 5—2 eindigde, zoodat deze Olympisch kampioen werd. De eindstand was: Namen gew. ontv. geg. part. tr. tr. 1. Tersztyanski (Hong.) 9 33 51 2. Petschauer (Hong.) 9 28 52 3. Bini (Italië) 8 32 49 4. Marzi (Italë) 8 34 49 5. Dr. Gombos (Hong.) 8 38 49 6. Casmir (Dnitschl.) 6 32 44 7. de Vecchi (Italië) 5 36 44 8. Ducret (Frankr.) 5 47 42 9. A. E. W. de Jong (Ned.) 4 46 32 10. Lacroix (Frankrijk) 2 51 26 11. J. v. d. Wiel (Ned.) 2 51 24 12. Thomson (Duitschl.) 0 55 21 WATERPOLO Max van Haselen liaalt hel score record van het seizoen deze poule was groot omdat verschillende schermers evenveel overwinningen hadden, zoodat de laatste partijen den doorslag zou den moeten geven. Majoor de Jong trok zijr, laatste partij tegen den Belg Kesteloot en w met 54, waardoor ook hier in deze poule onze vertegenwoordiger zich voor de finale plaatste. Uit Poule 3 gingen over naar de beslissing. 1. Marzi (Italië) met 6 winstpartijen en 22 ontvangen treffers; 2. Thomson (Duitschland) 4 met 26; 3. Dr. Gombos (Hongarije) 4 mei 27; 4. A. E. W. de Jong (Nederland) 4 met 27. Afgevallen Osiier (Denemarken) 3 met 27, Fristeau (Frankrijk) 3 met 29; Cobn (Ameri ka) 2 met 26Kesteloot (België) 2 met 30. In de beslissing die morgen om 10 uur aan vangt trekken dus 3 Hongaren, 3 Italianen, 2 Nederlanders (A. E. W. de Jong en J. van der Wiel), 2 Franschen en 2 Duitschers. Gisteren had de A.Z. en P.C. hare laatste wedstrijden te spelen. Door het niet opkomen van Nereus (Zaandijk) 2 en 3, wonnen het tweede en derde zevental gemakkelijk, doch op niet gewenschte wijze met 5—0 reglemen tair. Daar de S.V.H. om twee uur nog niet aanwezig was, werd eerst een vriendschappe lijke partij gespeeld tusschen twee A.Z. en P.C. zeventallen. Hierna volgt dc wedstrijd S.V.H. I A.Z. en P.C. I. Als -A.Z. en P.C. dezen wed strijd met sprekende cijfers wint, is zij tevens kampioen van haor afdeelmg. S.V.H. begint zeer gelukkig. Reeds kort na het begin wordt een der S.V.H. voorspelers onvoldoende gedekt en van grooten afstand wondt gedoelpunt. Kort hierop maken zij nog twee doelpunten, en leiden nu met 3—0. Groote teleurstelling in het A.Z. en P.C. kamp. H. P. van Haselen, die eerst midden-voor speelde gaat nu naar de achterhoede en het blijkt, dat deze wijziging tevens een keerpunt in het wed-- strijdverloop brengt. De aanvallen dei S.V.H. worden nu onderschept en weldra krijgt Max van Haselen den bal toegespeeld en scooi t met een formidabel hard schot het eerste tegen- punt. Vreugde bij de -A.Z. en P.C.. Met nieu wen moed wordt de bal gehaald, even over en weer spelen, en nu is het van Dommelen, die met een zeer taktisch schot de achterstand verkleint. A.Z. en P.C. komt nu goed opzet ten, het samenspel vlot uitstekend. Dan krijgt Max den bal en met een onverwacht achter- waartsch schot maakt hij onder daverend ge juich van het publiek den gelijkmaker 3—3. Rust gaat in met gelijken stond. Het blijkt in de pauze, dat de keeper der S.V.H. door een der eigen spelers bij het afzetten een trap kreeg, waardoor hij niet verder kon spelen. Zeer sportief stemt A.Z. en P.C. er in toe, der I de keeper door een der reserves wordt ver- vangen. KX. en P.C. heeft nu het ondiepe doel te verdedigen. Het blijkt weldra, dat A.Z. en P.C. zal gaan winnen. Herman haalt den bal, speelt terug, de bal komt bij Max en weer is het zijn achterwaartsch schot, dat A.Z. en P.C. het winnende doelpunt verschaft. A.Z. P.C. is het eerst bij den balde bol blijft in handen der A.Z. en P.C. en wordt snei en taktisch vanman tot man gespeeld, totdat het leder bij Max komt, die schiet, en hoewel de keeper den bal nog stopt, was deze de doel lijn gepasseerd. Stand 5—3. Hierna trachten de voorhoedespelers der S.V.H. het 2 meter spel toe te passen, maar Sam en Tiheo zijn niet te passeeren, terwijl van Ommeren het enkele schot onschadelijk maakt. Nog ver schillende pechschoten van de voorhoede der groen-witten en dan blaast scheidsrechter La Quante uit den Haag, die zeer verdienstelijk geleid heeft, het eindsignaal. Zoodoende heeft de A.Z. en P.C. met 5—3 haar laatsten wedstrijd verdiend gewonnen Het zal nog moeten blijken of zij afd. kampioen wordt, omdat de S.V.H. vermoedelijk een be ter doelgemiddelde heeft. Had het zevental steeds volledig uit kunnen komen, zoo had zij beslist ongeslagen de hoogste plaats b&- reikt. Als wij de spelers van dit seizoen de revue laten passeeren, blijkt dat zij een zeer goed team hebben gevormd. Max van Haselen kon door zijn opdracht, pm pén der voor In- i dië bestemde verkeersvliegtuigen over te bren gen, weer voor zijn oude club uitkomen en heeft blijk gegeven het polospel nog lang niet verleerd te hebben. Wij kunnen hem gerust tot de sterkste spelers der A.Z. en P.C. re kenen en is hij beslist de beste schutter van het team. Hij heeft in de vijf wedstrijden 16 goals gemaakt, wat een voldoende bewijs is voor zijn goalgetters prestaties. Dc andere broeders van Haselen, die geen enkelen wed strijd hebben gemist, zijn in alle opzichten hun plaats in het eerste zevental der A.Z. en P.C. waard en hebben getoond dat zij uit nemende spelers zijn. De opstelling Sam en Theo als backs en Herman als spil heeft in alle wedstrijden een overwinning tot resultaat gehad; door zwakke reserves, woordoor deze opstelling moest worden gewijzigd, werden dan ook alleen twee uitwedstrijden verloren. L. v Dommelen, die door zijn verblijf in Utrecht veel van de speelwijze der Utrechte naren kon overnemen heeft met zijn twee me ter spel verschillende doelpunten gemaakt. Ook Jan Kleber, hoewel hij niet alle wedstrij den heeft kunnen medespelen heeft toch blijk gegeven een taaie en flinke speler te zijn. L. van Ommeren, de doelwachter, heeft zich dit seizoen goed geweerd en het -A.Z. en P.C.-doel op uitstekende wijze verdedigd. Het groote nadeel der A.Z. en P.C. is het niet 's winters kunnen oefenen. Zelfs dezen zomer moest een wedstrijd worden uitgesteld, wegens verregaande verontreiniging van het zwemwater. Het is te hopen, dat Amersfoort spoedig een overdekt bad rijk wordt. Niet al leen voor de polo-spelers, moor ook voor dc vele zwemliefhebbers. AGENDA. A' D e g e 1 ij k s Theetuin „Amersfoortsche Berg". Middag en Avondconcert. Hotel Monopole. Avondconcert en Dancing. Kunstmoi „Sierkunst". Ucrechtscheweg 111. Museum Flehite, Westsingel Leeszaal Handelsregister, Amh. weg 23. Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theos Ver. Regentesselaon. (Zaterdags van 1.30— 2.30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal) en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstmat 24. Princess-room. Zondag, middag- en avond" concert Danszaal Klaassen. Zondag Dancing. 8 Sept. Birkhovcn Concours Bedrijfsauto's. 6 Oct de Valk. Sociéteit Eensgezindheid. 910 Oct. Remonstrantsche Gemeente Ba»- zar „De Helpende Hand". 20—21 Oct de Valk. Ned. Ver. Spoor- en T amwegpersoncel 15, 16, 17, 18 November A K.V. Pluimvee»' tentoonstelling 24 Nov. de Valk Ned. Reis vereniging. 27 Oct. de Valk. Amersfoorts' Mannenkoor. OMREKENINGSKOERSEN. Oft. Not Niet Off. Not* 11 Aug. 13 Aug. 12 uur Londen 12.10*6 12.IO14 59.38 59.37 parijs -«....a 9.74 H 9.74 34.6814 48.00 48.02 35.18V& 35.15 66.56 66.60 66.56 66.60 66.71 6680 New-York r» 2,49,75 2,49.35

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 7