DE RESULTATEN DER OLYMPISCHE SPELEN Het Athletiek-tournooi Zeilen Moderne Vijfkamp Gymnastiek Zwemmen Roeien Scher men Wielrennen Krachtsport Ruiterspelen Kunst-Tournooi. Olympische Voorspelen CHR. NAT. WERK MANSBOND Algemeene vergadering AÜiïeticfc 100 M. 200 M. 400 M. 800 M. 1500 M. SOCO M. 10.000 M. 110 M. horden 400 M. horden 3000 M. hindernis •1 X 100 M. estafette 4 X 400 M. estafette Kogelstooten Kogelslingeren Discuswerpen Speerwerpen Hoogspringen Verspringen Hinkstap- sprong Polsstokhoog Marathonloop Tienkamp 100 M. dames 800 M. dames 4 X 100 M. cstfctie dames Hoogspringen dames Discuswerpen dames Olympisch kampioen Amsterdam 1028 NaamLand P. Williams, Canada P. Williams. Canada R. Barbutti, Amerika D. G. R. Lowe, Engeland. H. E. Larva, Finland V. Ritola, Finland P. L. Nurmi, Finland S. Atkinson, Zuid-Afrika D. Lord Burghley. Engel T, A. Loukola, Finland Amerika. Amerika. J. Kuck, Amerika P. O'Callaghan, Ierland C. Houser, Amerika E. H. Lundqvist, Zweden R. King, Amerika E. Ham, Amerika M. Oda, Japan S. W. Carr, Amerika EI Ouafi, Frankrijk P. J. Yrjöla. Finland E. Robinson, Amerika L. Radke, Duitschland Canada. Cathcrwood, Canada H. Konopacka, Polen Tijd of Afstand of Punten lO'/s sec. 21 Vs sec. 47*/s sec. 1 min. 514/ssec. Olymp Record 3 min. 531/» sec. 14 min. 38 sec. 30 mln.l8'/5sec. Ol.vmp. record 14'/* sec. 53J/a sec. 9 min. 2lVssec. Olymp. record 41 sec. 3 min. 14j/5 sec. 15.87 M. W. en 01. ree. 51.39 M. 47.32 M. 66.60 M. Olymp. record 1.94 M. 7.73 M. Olymp. record 15.21 M. .4.20 M. Olymp. record 2 uur 32 min. 57 sec. 8.053,290 Wereldrecord 12l/o sec. 2 min.l64/s sec. Wereldrecord 48!/s sec. Wereldrecord 1.59 M. Wereldrecord 39.62 M. Wereldrecord Tweeden Naam Land Derden Naam Land J. E. London, Engeland. W. Rangeley, Engeland. J. Ball, Canada. E. Byhlèn, Zweden. Ladoumègue, Frankrijk. P. L. Nurmi, Finland. V. Ritola. Finland. J. Arderson, Amerika. F. J. Cuhel, Amerika. P. L. Nurmi, Finland. Duitschland. Duitschland. H. Brix, /merika. O. Sköld, Zweden. A. L. Kivl, Finland. B. Szepes, Hongarije. B. Hedges. Amerika. S. P. Cator. Haiti. Casay, Amerika. W. Drocgemuller, Amer. La Plaza, Chili. A. C. J&rvinen, Finland. F. Rosenfeld, Canada. K. Hitoml, Japan. Amerika. C. Gisolf, Nederland. (1.56 M.). L. Copeland, Amerika. G. Lammers, Duitschland. H. Körnig, Duitschland. J. Btichner, Duitschland. E. Purje, Finland. E. Wide, Zweden. E. Wide, Zweden. J. Collier, AmHka. Al. Taylor, Amerika. O. Anderson, Finland. Engeland. Canada. E Hirschfcld, Duitschland. E. Black. Amerika. J. Corson, Amerika. 0. Sunde, Noorwegen. C. Menard, Frankrijk. A. Bates, Amerika. V. Tuulos, Finland. Mc Oinnes, Amerika. Martilainen, Finland. K. Doherty, Amerika. E. Smith, Canada. 1. K. Qentzel, Zweden. Duitschland Wiley, Amerika. R. Svedberg, Zweden. Damesturuen (Driekamp) Landentournooi Persoonlijke overwinningen Rek Brug Springen Nederland. Zwitserland. G. Miez, Zwitserland. Miez, Zwitserland. Vacha, Tsjecho Slovakije. Mack, Zwitserland. Italië. Tschecho Slowakije. H. Hanggi, Zwitserland. Neri, Italië. Priinozlc, Yoitgo Slavië. Löffler, Tsjecho Slovakije. Engeland. Yougo Slavië. L. Stukelj, Yougo Slavië. Mack, Zwitserland. Haenggi. Zwitserland. Dergane, Yougo Slavic. Dames: 4uü M. vrije slag 200 M. schoolslag 4X100 M. estafette 100 M. rug. 100 M. vrije slag. Torensprlngen. Schoonspringen Waterpolo: Heeren: 1500 M. vrije slag 200 M. scbooslag 100 M. rugslag 400 M. vrije slag 4 X 200 M. estafette 100 M. vrije slag. Torenspringen. Schoonspringen A\. Norelius, Amerika 5 m. 42,2 s. W.- en O.-rec. Schrader, Duitschland 3 min. 12 3/5 sec. Amerika 4 min. 47 3/5 sec. Olym. rcc. M. Braun, Nederland. 1 min. 22 sec. Osipowiek, Amerika. 1 min. 11 sec., Olymp. Ree. Pinkston, Amerika. Meany (Amerika) Duitschland Arne Borg, Zweden 19 m. 51,4 s. Olymp. ree. Tsuruta, Japan 2 min. 48 4/5 sec. 01. ree. Kojac, Amerika 1 min. 81/5 scc. Zorrilla (Argentinië) 5 min. 1 3/5 sec. Olym. ree. Amerika 9 min. 361/5 sec. Olym. ree. J. Wcissmüllcr, Amerika 58 3/5 sec. Desjardins, Amerika. Desjardins, Amerika Al. Braun, Nederland Al. Baron, Nederland Engeland King. Engeland. Garathy, Amerika. Coleman, Amerika. Poynton (Amerika) Hongarije A Charlton, Australië Rademacher, Duitschland Laufer, Amerika Charlton (Australië) Japan Barany, Hongarije. Simaika, Egypte. Galitzen, Amerika J. Mc Kim, Amerika Miihe, Duitschland Zuid-Afrlka Cooper, Engeland. Cooper, Engeland. Sjökvist, Zweden. Coleman (Amerika) Frankrijk C. Crabbe, Amerika Ildefonso, Philippijnen Wyatt, Amerika Arne Borg, Zweden Canada Takaishi, Japan. Galitzen, Amerika. Simaika, Egypte Skiff Australië, (Pearce). Amerika. Engeland. Twee zonder stuurman Duitschland. Engeland. Amerika. Zwitseland. Frankrijk. België. Amerika. Canada. Oostenrijk. Engel Amerika. Italië. Vier met stuurman Ita!' Zwitserland. Polen. s» Amerika. Engeland. Canada. Olympisch kampioen Amsterdam 1928 Tweeden Derden Naam. Land. Naam. Land. Naam. Land. Zesmeterjachten Aclitmeterjachten Noorwegen („Norma" Prins Olaf). Frankrijk (L'Aile IV). Zweden (A. G. Thorell). Denemarken. Nederland („Hollandia"). Noorwegen. Estland. Zweden. Finland. Floret (Equipe) Floret (Person. Heeren) Floret (Person. Dames) Degen (Equipe) Sabel (Equipe) Sabel (Personeel) Italië Gaudln, Frankrijk Mayer, Duitschland Italië Gaudin, Frankrijk Hongarije Tersztyanszky, Hongarije. Frankrijk Casmir, Duitschland Freeman, Engeland Frankrijk Buchard, Frankrijk Italië Petschauer, Hongarije. Argentinië Gaudinl, Italië Oelkers, Duitschland Portugal Calnan, Amerika. Polen Blni, Italië. 1 K.M. tegen het horloge 1 K.M. Sprint 4 K.M. Achtervolging 2 K.M. Tandem Wegwedstrijd Falck Hansen Denemarken 1 min. 143/ö sec R. Beaufraud Frankrijk 131/© sec. Italië 4 min. 6J/s sec. Nederland ll'fc sec. H. Hansen Denemarken 4 uur 47 min. 18 sec. Denemarken 15 uur 9 min. 14 sec. Bosch van Drakesteyri, Nederland. A. Maizairac, Nederland. Nederland. Engeland. Southal! Engeland. Engeland. Gray, Australië. Falck Hansen, Denemarken. Engeland. Duitschland. Carlson. Zweden. Zweden. Gewichtheffen: Vedergewicht Olympisch kampioen Amsterdam 1928 Tweeden Derden Naam Land Naam Land Naam Land S. A. Tbofelt. Zweden. Lindman, Zweden. H. Kahl, Duitschland. Lichtgewicht Midder. A gewicht Midden B gewicht Zwaargewicht Vrljworstelen: Ban tanige wicht Vedergewicht Lichtgewicht Midden A gewicht Midden B gewicht Midden C gewicht Zwaargewicht Grleksch Romeinsch worstelen: Bantamgewicht Vcdcrgewiclit Lichtgewicht Midden A gewic.t Midden B gewicht Zwaargewicht Boksen: Vlieggewiclit Bantamgewicht Vedergëwicht Lichtgewicht Lichfmiddengewicht Middengewicht Middenzwaargewicht Zwaargewicht F. Andrysck, Oostenrijk. 287.5. K. Helbig, Duitschland 322.5. F. Roger, Frankrijk. 355.50. E. S. M. Nosscir, Egypte. 355. J. Strassbergcr, Duitschl. 372.50. K. Makinen, Finland. A. Morrison, Amerika. O. Ka pp; Estland. A. J. Haavisto, Finland. E. Kyburz, Zwitserland. T. S. Sjoestedt, Zweden. J. C. Richthoff, Zweden. K. Lcucht, Duitschland V. Wali. Estland. L. Kcresztcs, Hongarije. V. A. Kokkinen, Finland. S. Moustafa, Egypte. J. R. Svensson, Zweden. A. Kocsis, Hongarije Tamagnini, Italië Van Klaveren, Nederland Orlandi, Italië Morgan, N.-Zeeland. Toscani, Italië Avendano, Argentinië Jurado, Argentinië P. Gabetti Italië. 2S2.5. H. Haas, Oostenrijk. 322.5. C. Galimberti, Italië. 332.50. L. Hostin, Frankrijk. 352.50. A. Luhaar, Estland. 360. C. Spapen, België. A. Pihlajamaki, Finland. Cli. Pacome, Frankrijk. L. Appjeton, Amerika. D. Stockton, Canada. A. Boegli, Zwitserland. A. Sihvola. Finland. J. Maudr, Tschechoslowak, E. Malmberg, Zweden. E. Sperling, Duitschland. L. Papp, Hongarije. A. Rueger. Duitschland. H. E. Nystroem, Finlaud. A. Apell, Frankrijk Daley, Amerika Pcralta, Argentinië Halaiko, Amerika Landini, Argentinië Hermanck, Tschecoslow. Pistulla. Duitschland Ramm, Zweden H. VVölpert, Duitschland. 2S2.5. F. Arnout, Frankrijk. 302.5. A. Schcffer, Nederland. 327.50. J. Verlieycn, Nederland. 337.50. J. Skobla, Tschechoslow. 357.50 J. Trifonou, Canada. J. Minder. Zwitserland. E. A. Lcine, Finland. M. Letchford, Canada. S. Rabin, Engeland. 11. Lcfcbvre, Frankrijk E. Dame, Frankrijk. O. Gózzi. Italic. O. üuaglia, Italië. E. V. Vcsterlund, Finland. A. Kttsnets, Estland. O. Pellinen, Finland. Q. Oehring, Duitschland. C. Cavagnoli, Italië Isaacs, Zuid-Airika Devine, Amerika Bcrggren, Zweden Smillie, Canada Steyaert, België Miljon, Nederland Afichaelscn, Denemarken Dressuurproef (Landenklassement) Dressuurproef (Pers. prestaties) Samengestelde wedstrijd (Landenklassement) Samengestelde wedstrijd (Persoonlijke prestaties). Zwaarhindernis (Landenklassement) Zwaarhindernis (Persoonlijke prestaties). Duitschland Freiherr von Langen, Duitschland Nederland Luit. Pahud de Mortanges, Nederland Spanje Kapt. Ventura. Tschccho-SIowakije Zweden Comm. Lesange, Frankrijk Polen Kap. de Kruyfi, Nederland Polen Luit. Bcrtran, Frankrijk Nederland Ragnac Olsen, Zweden Noorwegen Comm. Neumann, Duitschland Zweden Comm. Kuhn, Zwitserland Architectuur (Ontwerpen) Architectuur Stedebouw kundig) Literatuur (Lyriek) Literatuur (Dramatiek) Literatuur (Episch) Muziek (Zangcoinposities) Muziek (Comp. voor instru ment) Muziek (Comp. v. orkest) Schilderkunst (Schilderijen) Schilderkunst (Teekening.). Schilderkunst (Grafische kunst) Beeldhouwkunst Beeldhouwkunst (Relief)... J. Wils, Nederland Olympisch Stadion. Ilensel, Duitschland Stadion Neurenberg. Wicrzinsky-Polen. 'niet toegekend. Dr. F. Mezö. Hongarije. niet toegekend. niet toegekend, niet toegekend. Is. Israels, Nederland. J. Jacoby, Luxemburg. W. Nicholson. Engeland. P. Landowsky. Frankrijk. E. Grienauer, Oostenrijk. Rasmussen, Denemarken. J. Lambert, Frankrijk. R. Binding, Duitschland. L. de Besis, Italië. E. Weiss, Duitschland niet toegekend. niet toegekend, niet toegekend. Alme L. Knight, Engeland. A. Virot, Frankrijk. C. Moos, Zwitserland. M. Martin, Zwitserland. C. J. v. d. liocf, Nederland. Lambert, Frankrijk. M. Langer, Duitschland. J. Weltzor, Dcenemarken. niet toegekend. C. cn M. Schartcn-Antink. Nederland. niet toegekend. niet toegekend. R. Simonsen, Denemarken. W. Klemm, Duitschland. M. Skoczylas, Polen. M. Feldbauer, Duitschland. R. Sintenius. Duitschland. E. Scharff, Duitschland. Nederland. Duitschland. Dc toestand do- landarbeiders Donderdag werd te Apeldoorn de 34ste jaar vergadering van den Chr. Nalionalen Werk mansbond voortgezet. Van de afdeeling Rotterdam was het volgen de voorstel ingekomen Het hoofdbestuur van den Chr. Nationalen Werkmansbond wende zich tot de regeering met het verzoek, dat zij, die nB het volbrengen van hun militairen dienstplicht, niet in hun vroegeren werkkring terug kunnen kom<-n, in de le maand 2/3 en in de volgende maand 1/3 van het loon, hetwelk zij vóór hunne indienst treding verdienden, van het rijk zullen ontvan- - gen, indien zij daarvoor aanvrage doen en dit na onderzoek voor inwilliging vatbnar is. Beverwijk's afgevaardigde wil een commis sie benoemen die met het hoofdbestuur deze zaak nader onderzoekt en bestudeert en er rap port over uitbrengt. De voorzitter sympöthiseert met dit voor stel cn wil nog enkele deskundigen op militair gebied aan deze commissie toevoegen Rotterdam stelde verder voor Ons program Art. 6 meldt onder meerr, dal nationaliteitsgevoel en vaderlandsliefde moet aangekweekt worden en dat dientenfevolgc men zich moet wachten voor onnoodige en on doordachte envigrotie. Waar de tegenwoordige malaise en overvloed van werkkrachten oor zaak zijn dat vele ouders met zorg de toe komst van hun zonen tegemoet zien, kan emi gratie gewenscht wezen, maar zulks moet dan wel doordacht zijn. Het hoofdbestuur wil wel trachten meer ge gevens, als in bovengenoemd voorstel bedoeld te verkrijgen en die in „De Voorzorg" doen opnemen De hu-er Van Mechelen uit Rotterdam licht 't voorstel toe, dot daarna zonder beraadsla ging en zonder stemming wordt aangenomen. De afdeclfng Rotterdam had vervolgens dit voorstel ingediend. In Art. 7 van ons program wor^t volkomen tec echt gewezen op onze roeping tegenover Oranje. Meer dan ooit moet deze roeping be grepen cn in praktijk gebracht worden. Naast lauwheid en onverschilligheid wordt thans in tegenover ons staande kringen een verzet waar genomen bijv. weigeren de vlag officieel te ontplooien op Nationale gedenkdagen. In iedere afdeeling van den Chr. Nationalen Werkmansbond moet 31 Augustus, de verjaar dag van onze geëerbiedigde Koningin herdacht worden, vooral door de Vaderlandschc Ge schiedenis in verband met het Oranjehuis, in herinnering te brengen Ook 30 April, de verjaardag van onze Prinses, moet in gelijke belangstelling deelen. Iedere afdeeling, zelf standig of in verbinding met gelijk gezinde vcrcenigingcrt, houden deze beide verjaardagen in levendige herinnering in hunne woon plaatsen. Het hoofdbestuur wil gaarne deze opwek king der afd. Rotterdam ondersteunen. Het vierde voorstel van Rotterdam luidde Het hoofdbestuui zoeke wegen en middc-len, dat „De Voorzorg", het orgaan van den Cht Nationalen Werkmansbond in het vervolg in alle cantines der militaire kazernes, alsook in alle militaire tehuizen en weeshuizen in ons land ter lezing aanwezig is. Ook dit voorstel gaat onder den -hamer door. Naar aanleiding van het Bondsorgaan stel de Rotterdam nog- voor Het hoofdbestuur zoeke wegen en midddelen, dal „De Voorzorg" het orgaan van den Chr. Nationalen Werkmansbond, voor allo leden verplichtend worde, of door hen ontvangen. Von dc afdeelirtg Sliedrecht was een voor stel ingekomen om telken jare als vost punt op de agenda te plaatsen Bespreking van het be stuursbeleid. In zijn prae-ndvies zegt het hoofdbesluui hiertegen geen bezwaar te hebben. Amsterdam stelt voor om bij het jaarverslag 't bestuursbeleid te bespreken. Dit laatste voorstel werd aangenomen, 't Hoofdbestuur stelde voor een onderzoek in te stellen naar den toestand der landarbeiders Na eenige bespreking vereenigde de verga dering zich rnet dit voorstel. Tenslotte was er nog een voorstel van het hoofdbestuur, om, telkens voor één jaar, op dt jaarvergadering te doen kiezen 3 leden, éic tezamen uitmaken de redactie van „De Voor zorg" Conform besloten. De heer Nahuisen, Vissei en Bakker zuilen dit jaar deze commissie vormen. TWEE AUTO-ONGELUKKEN TE OEGSTGEEST. 13 gewonden. Zateidagnncht omstreeks half één is op den Rijksstraatweg bij de bocht van het Groene Kerkje te Ocgstgeest een personen-auto, be stuurd door den heer Th. S. van Lingc uit Maerssen, in volle vaart tegen een vrachtauto bestuurd door den heer A. C. A. M. Julien uit Vooiburg opgereden. In eerstgenoemden auto zaten de echlgenoote en een zoon van den heer van L., in den vrachtauto de echtgenoote en een zoon en dochter van den heer J Allen liepen verwondingen op en zijn door dr. Varen- k'im.p verbonden. Beide auto's zijn in de sioot terecht gekomen en ernstig beschadigd. Ec-nige uren later is np den Rhijngeester- strantweg te Oegstgecst een personenauto, toe- bchooiende aan den heer Bakker te Sassenheim en bestuurd door den heer Buurman uit Sasscn- hoim, togen een lantaarnpaal opgereden, waar door deze afknapte Dc bestuurder B en vijf andere jongelui, die in de auto zaten, werden min. of meer cinstig verwond en zijn door dr Varenkamp verbonden. De auto werd zwaar ge havend.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 7