R J. W. VAN ACHTERBERG H WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN &Zn, COMPLETE MEUBSLEERINGEN BEHANGERIJ westsi^gel 12-13 GROOTE SORTEERING FAUTEUILS STOFFEERDERIJ Rijwielhandel W. Sluiter STADSNIEUWS.; TELEFOON No. 233 UTR.S1RAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1923 POUJEAUX MOUUS f 1.» f40.- Gewas 1920 31. EMILION f 1.40 f 56.- HASSELL EN CRAMER GERED De Eskimo's merkten hun rooksignalen HET LOT VAN AMUNDSEN Alle hoop opgegeven SPORT Nationale zwemwed strijden A.Z.C. „Neptunes" Het 15 jarig bestaan UIT DEN OMTREK, MEVR. NOORDEW1ER- REDDINGIUS Ontelbare telegrammen BIJZONDER AANBEVOLEN Per flesch Per anker, Nadat, zij reeds opgegeven waren New 7 o r k5 Sept. (V. D.) De vliegers Hussell en Cramer, die midden Augustus voor de vlucht van Amerika naar Zweden startten, en sindsdien verdwenen waren, zijn naar uit Mount Evans (Groenland) gemeld wordt, ge red. Na oen buitengervoon moeilijken tocht door de ijswoestijn, die twee weken duurde, werden de beide vliegers door de Hobb's-expc- ditie opgemerkt en gered. Deze expeditie was door Esikimo's opmerkzaam gemaakt op rook signalen, welke van de beide vliegers afkom stig bleken te zijn. De beide vliegers verkeeren in goeden toestand. Zij worden per motorboot naar Mount Evans gebracht. Een drijver van 't vliegtuig opgepikt Uit'Tromsö wordt bericht, dat het vis- Schersvaartuig Brodd een drijver heeft opge pikt, die waarschijnlijk deel heeft uitgemaakt van het vliegtuig Latham, waarmee Amund sen c.s. vertrokken waren. De drijver was gerepareerd met een kope ren plaat. Het Noorsch tëlegaafbureau heeft den commandant van het watervliegkamp te Bergen hierover gevraagd, die verklaarde, dat één van de drijvers van Guilbaud's Latham te Bergen was hersteld met een metalen plaat. Hij verklaarde bovendien, dat de drijver blauw grijs van kleur was, evenals de drijver, die door den visscher is gevonden. ZWEMMEN Een uitgebreid programma Zaterdagmiddag vond, na tweemaal uitge steld te zijn, het zwemfeest plaats van de A. Z. C. „Neptunus". Ditmaal droegen de zwemwed strijden in verband met het 15-jarig bestaan een bijzonder karakter n.l. dat de 1 K.M. wed strijd voor Dames- en heeren in de beek, als mede de korte baan-wèdstrijden nationaal wa ren. De inschrijvingen op alle nummers waren nu vrij groot. Zoo prijkten op het programma namen als de Man, Korpershoek, Ambachts heer en de dames van Norden en de Groo'., namen die zoowel in de zwemwereld als daar buiten een goede reputatie genieten. De strijd zou dus fel worden. En inderdaad is dit het geval geweest. Doch laten wij niet vooruilloo- pen maar een chronologisch overzicht van de wedstrijden geven. Het is te begrijpen dat de 1 KJVÏ. wedstrijd de clou van het programma vormde. Was de start en finish van genoemd nummer vorige jaren in de zweminrichting, dil jaar zou hier van af geweken moeten worden daar het water van dt Luntersche beek waar aan de zwemschool is gelegen nog in een te desolaten toestand verkeerde om er in tc zwem men. Er werd nu vanuit de zweminrichting voor af gegaan door het muziekkorps van het R.O. G. onder leiding van den heer Pala, naar de Baineveldsche beek aan den Randcnbroekerweg gemarcheerd. De start vondt plaats bij de mi litaire zweminrichting terwijl het keerpunt bij de Roode 'brug was. Bij aankomst op het ter rein werden de deelnemers(sters) en officials p'ei Èoot overgezet naar de kleedgelegenheid varv de inrichting, welke welwillend door den Com mandant van het 1 R. H. was afgestaan. Al spoedig verschenen de dames aan de start ter wijl even later met regelmatige tusschenpoozen de heeren in ploegen van 5 te water ginge;-» om het traject af te leggen. Vanaf de brug aan iden Rrandenbroekenveg was het een imposan te aanblik de zwemmers(sters) het water te zien doorklieven. Hier was de belangstelling, ook enorm groot, doch ook langs de beek stonden verscheidene zwemliefhebbers en supporters hun. favorieten aan te moedigen. Vooral de zwemmer de Man van U.Z.C. mocht zich in een ongekende belangstelling van zijn club genoot en verheugen en de uitioepcn van de vrouwelijke supporters „Hup Dick" „Hup Dick" waren niet van de lucht Trouwens het mede- zwemmen van de Man is al een attractie op zich zelf. Feitelijk heeft niemand het hem las- stig gemaakt of het moest Ambachtsheer zijn die een kort maar hevig due! op den terugweg met hem leverde, dat in het voordeel van eerst genoemde uitliep. Bij de dames was het krachts verschil, nu de dames Leibbrand en Vierdag niet opkwamen, uitermate gering. Tenslotte bleek Mcj. de Ru de sterkste op dezen afstand en tikte als eerste aan. Intusschen liet het mu ziekkorps zich niet onbetuigd door het spelen van eenige pittige mnrschen. Tegen vijf uur marcheerden de „1 K.M. trekkers" met aan het hoofd de muziek, weer terug naar de zwem inrichting om het verdere programma af te werken. Onmiddellijk werd hiermede begonnen en hoewel de inschrijvingen op enkele nummers zeer groot was en enkele races zeer spannend waren, werd het programma in een snel tempo afgewerkt. Moesten we vorige jaren wel eens in iets minder prettige toon over de regeling schrijven, thans bleek alles uitstekend geregeld te zijn Ook de samenwerking met dc pers was in orde, zoodot we onmiddellijk na het eindigen van ieder nummer de uitslagen in ons bezit kre gen. Eere wien eero toekomt I De wedstrijden werden besloten met schoonspringen voor da mes en heeren. Er werden door eenige heeren en dames keurige sprongen uitgevoerd. Vooral de heer Ku.hr. die ook zeer terecht den eer sten priis verwierf, sprong soms op verbluffende wijze. Daarom betreuren wij de slechte op komst van het publiek in de zwemschool, wat wc vermoedelijk moeten toeschrijven aan de huldiging van onzen Clympischen kampioen, waarvan elders in dit nummer een verslag voor komt. Des avonds vond in de zaal van „De Valk" de feestavond en dc prijsuitreiking plaats bij monde van den heer Wesseling. Namens een damescomité bood Mevr. Hout man mt een korte en kernachtige speech een' nieuwe chrbvlag aan. De heer Wesseling dankte voor het geschonkene met een opwekking aan de leden om achter het bestuur eendrachtig on der de nieuwe vlag propaganda voor de zwem- sport te maken. Tevens memoreerde spreker nog het ongeval van het eerelid den heer Groo- tendorst, die thans tot zijn leedwezen het 3e lustrum niet kan meemaken en wenscht hem een spoedig herstel toe. Daarna was het woord aan den voorzitter van A.Z. en P.C., die de vereeniging complimenteerde met haar 15- jarig bestaan en sprak daarbij den wensch vit, dat de goede verstandhouding, welke op hel o ogenblik tusschen beide véreenigingen heerschte zou blijven bestaan. De heer C. Minnes Jr., voorzitter U.P.Z.B. en Secretaris N.Z.B. roemde eveneens dc goede verstandhouding tusschen de clubs en Neptu- nus. Voornamelijk is dat tc danken aan hel bestuur, dot met een volhardend doorzettings vermogen het werk wat zij op zich nam tot een goed einde brengt. Het verdere gedeelte van den avond was ge wijd aan Terpischore afgewisseld door oen hu morist. En als c'e band met zijn verleidelijke muziek met een slcepende fox-trot of een ryth- mische step ten' dans noodde was het een exo dus naar de dansvloer. Hoe lang het feest duur de durven we niet te verklappen. Alles te zamen kan het bestuur van Neptu- nus met .voldoening op haar 3c lustrum terug zien. De uitslagen zijn I K.M. wedstrijd, nfdeeüng Heeren 1. Th. de Man (U. Z. C.) 15 min. 7 sec. winnaar Miss Blanche beker on verzilverde medaille. 2. J. H. v. d. Woud (R. Z. C.) 16 min. 10 sec. 3. J. Hemsbergen (Waterratten) 16 min. 13 sec. 4. G. v. Voorst (A. Z.) 16 min. 26 sec. 5. W. Ambachtsheer (A. Z.) 16 min. 35 sec. 6. A. M. Arendsen (Zwemlust) 17 min. 42 sec. 7. G. W. v. Ommeren (A. Z. en P. C.) 18 min. 16 sec. 8. G. van Duinen (Neptunus) winnaar Miss Blanche beker voor het eerstaankomende Nep tunus lid. 9. T. Kobus (P. Z. cn P. C.) 18 min. 35 sec. 10. H. A. v. d. Wilt (B. Z. C.) 18 min. 55 sec. 11. D. W o Iters (U. Z. C.) 13 min. 56 sec. 12. K. ten Hoedt (Neptunus) 18 min. 59 sec. 2e aankomend Nept. lid verz. med. 13. Th. Jacobs (B.Z.C19 min. 7 sec. 14. J. v. d Berg (B. Z. C.) 20 min. 1 sec. 15. A. C. Katte (Zwemlust) 20 min. 4 sec. 16. K. Greve (B. Z. C.) 21 min. 11 sec. 17. J. J. M. T Donckers (Zwemlust) 21 min. 19 sec. 18. J. v. d. Berg (B. Z. C.) 21 min. 24 sec. 19. Kuperie (A. Z. en P. C.) 21 min. 42 sec. 20. A. Smeitink (Neptunus) 21 min. 46 sec. (3en prijs Neptimuslid). 21. J Bongcrtman (H.V.G3.) 21 min. 47 sec. 22. O. J. v. d. Linde (Neptunus) 21 min. ,49 23. W. Wildeman (B.Z.C.) 22 min. 17sec. sec. Aldeeling Dames: 1. Mej. 1. de Ru (U. Z. C.) 19 min. 48 sec. (Uiltjesbeker). 2. M. van Galen (Waterratten) 20 min. 17 sec. 3. Mej. M. Alleijn (U. Z. C.) 20 min. 21 sec. 4. M. W. v. Dijk (Zwemlust) 21 min. 21 sec. 5. C. v. d. Horst (Zwemlust) 22 min. 59 sec. 6. Mevr. Houtman (Neptunus) 26 min. 1 sec. (Ie aank. Nept. lid Indiana lauwertak en Vcrz. medaille). 7. B. Dekkers (2e aank. Nept. lid) 27 min 57 sec. Veteranen. 1. A. Minnes (U. Z. C.) 17 min, 52 sec. Win naar Lauwerkrans, aangeb. door Chr. Nat Werkmansbond. 2. A. J. Gerritsen (Waterratten) 18 min. 52 scc. 3. A. Wennekes (A. Z. en P. C.) 17 min. 22 sec. 4. W. A. Coerengel (A. Z.) 21 min. 21 scc. 5. C. Dekkers (Ie aank. Nept. lid) 24 min. 28 sec. 6. H. Zoethout (2c aank. Nept. lid) 25 min. 44% sec. Sportvereeniging Rood-Wit 1. J. Gennissen 24 min. 44 sec. 2. J. Lebrun 26 min. 32 sec. 3. H. Olivic-r 28 min. 6 sec. 4. P. de Munck 28 min. 21 sec. 5. D. v. d. Mijn 28 min. 45 sec. 6. P. Rutgers 30 min. 10 scc. 7. C. Vcrslraten 30 min. 18 sec. 8. J. v. Dantzig 33 min. 29 sec. 9. Th. Meijzen 34 min. 55 sec. 10. A. Mullens, 36 min. 14 sec Popduikcn voor heeren. 1. S. van Haselen (A. Z. en P. C.) 26% scc. 2. L. Korpershoek (R.Z.C.) 2Ö?T sec. Popduiken voor dames. I. Mej. M. Sutherland Royaards (H. D. Z.) 51 sec. 50 M. reddend zwemmen waarvan 25 M. mei drenkeling voor leden N. Z. B. 1. R. J. Rohlïs (Waterratten) 59 sec. 2. S. van Haselen (A. Z. en P. C.) 59% sec. 5. C Vrugt-(Waterratten) 1 min. 7% sec. 100 M. rugzwcminen voor Heeren. 1. W. Ambachtsheer (A. Z.) I min. 31% sec. 2. H. v. Haselen (A. Z. en P. C.) 1 min. 32 sec. 3. J. Brandenburg (Waterratten) I min. 32,2 sec. 100 M. snel zwemmen, borst vrije slag voor dames. T. J. Korthof (H.D.Z.) I min. 23% scc. 2. G. Kunst (A.D.Z.) 1 min 26% sec. 3. A. dc Groot (U Z C.) 1 min. 51% sec. 75 Meter wisselslag Heeren boven 55 jaar (School-, rug- en zijslag) 1. W. A. Coerengel (A. Z.) I min. 22% sec. 2. W. Goorhuis (Neptunus) I min. 35% sec. 100 Meter snelzwemmen, borst-, vrije slag. voor heeren 1. M. Schat (U.Z.C.) I min. 11% sec. 2. G. van Voorst (A. Z.) 1 min. 13% sec. 3. H. Schat (U.Z.C.) 1 min. 17 sec. 4. J. H. v. d. Woud (R.Z.C.) I min. 18 sec. 100 M. schoolslag voor dames. T. G. van Norden (U.Z.C.) 1 min. 37 sec. 2. J. Boulonais (D.A.W.) 1 min. 39% sec. 5. L. Kollerie (Waterratten) 1 min. 40% sec. 100 M. schoolslag voor heeren. 1. L. Korpershoek (R.Z.C.) I min. 24% sec. 2. C. Vrugt (Waterratten) 1 min. 27 sec. 3. G. H. Ritzer (Zwemlust) I min. 30 scc. Estafette 4 X 50 Meter vrije slag, voor ge mengde ploegen. 1. H.D.Z./A.Z. 2 min. 21% sec. 2. U.Z.C. I 2 mia 21% scc. 3. U.Z.C. 2 min. 28 sec. Blind zwemmen 1. G. van Duinen. 2. O. J. v. d. Lirde beiden Neptunus. Schoonspringen voor heeren. 1. H. Kuhr (Zwemlust) 181.3 punten. 2. J. Wierth (U.Z.C.) 129.7 punten. Schoonspringen voor dames. 1. Mej. A. de Groot (U.Z.C.) 147.1 punten. 2. G. Kunst (A.D.Z.) 144.6 punten. AMSVORDE-SOPLA. 0-3. Op de seriewedstrijd van Soesterberg om de zilveren motor kwamen beide Amersfoortselifc vereenigingen in dc finale met als result,"at aai Sopla won. De nederlaag van Amsvorde is echter te verklaren als men aanneemt dat J Hofland op zoo'n danige manier tegen den grond werd gewerkt dat hij een ernstige schou derfractuur opliep en naar het hospitaal tc Utrecht vervoerd moest worden. Even latei moest de Goede het veld verlaten. De uuldiging ie Hilversum bij haar 60en verjaardag Op de onderlinge zwemwedstrijden van U Z. C. te Utrecht behaalde Mej. 'G. Vierdag ir het nummer 50 M. snelzwemmen vrije sing voor dames den eersten prijs in 37 scc. Te vens behaalde zij de vorige week op de kam pioenschappen der U.P.Z.B. een tweeden prijs in het nummer ICO Meter vrije slag voor da mes in den tijd von 1 min. 28 sec. Voetbal. H.V.C. I—ZWOLSCHE B07S I 3-6. De voetbal rolt weerdoch het publiek toonde nog geen lust te hebben om het lede:, of beter gezegd het spel te komen aanschou wen. Tenminste bij de wedstrijd TI. V. C. I— Zwolsche Boys I waren slechts een klein aan tal kijklustigen aanwezig. Of ze gelijk had den Wij waren alleen nieuwsgierig naar de nieuwe gezichten en de „overwintering van de vaste kern der rood-wittc ploeg. Eerlijk ge zegd is het spel van H.V.C. niet achteruit ge gaan, doch nu sukkelde men weer met het ont breken van den elfden man waardoor het eer ste gedeelte met 10 spelers werd gespeeld. In de tweede helft bracht een reserve spelei de ploeg weer in numerieke verhouding. De voorhoede telde 2 nieuwe spelers nl. de Vos en Kerstholt. Laatstgenoemde is geen' onbekende, doch ook de Vos speelde heel goed. W. de Haan deed in de half-linie geen bijzondere din gen terwijl de keeper van het tweede elftal hel doel verdedigde. Over het geheel genomen is er niet slecht gespeeld. Voor de rust scoorde Zwolsche Boys driemaal en cvenzoo vele ma len er na terwijl H.V.C. 3 maal tegenscoorde. De leiding was in handen van den heer Brits Hilversum. Gistermorgen heelt mevr. A. NoordewierReddingius tal van brieven en telegrammen ontvangen van vrienden en andere bewonderaars. Daaronder waren er \an Mengelberg, Evert Corneiis, Meta Rcidel uit Keulen, het hoofdbestuur ven Toonkunst, de heeren Van Berestcyn, Cronheim, Kor Kuiler te Groningen, Van Houten :e Wccrp, Stork te Hengelo, Chr. Orot. Vereen, te Utrecht, van Toonkunst te Zeist, Bash i Gcsang-Verein Sursum Cordo te Leiden, Excelsior te 's-Gra- venhage, het Sanatcrium Hellèndoorn. Haar lem's Gemengd Koor, den heer en Mev.ouw Roland Holst, mevr. PoolmanMeivncr, Buch- vereeniging te Haarlem, dr. P. van Anrooy te 's-Graverihoge, Toonkunst te Zwolle, M. Bauer, Toonkunst te Utrecht. Rolterdamsche Onder wijzers Zangverccniging, Herbschleb, prof. Van Moerkerken, De Wolf te Arnhem, Robert te Tilburg, Toonkunst te Zaandam, George Rijken te Rotterdam cn vele anderen. Dc huldiging in de plaats harer inwoning droeg een zeer intiem karakter. Te half drie werd in den schouwburg van h<_ i Hof van Holland zen operette opgevoerd, getiteld Een stem-consult bij mevrouw Noordewier, muziek van dr Joh art Wagenaar. Deze voorstelling v/as alleen toegankelijk voor leerlingen en oud- leerlingen. Te 4 uur werd een recept.e gehouden in den foyer van het Hof van Holland. Zeer velen maakten hiervan gebruik om de jubilnresse te complimentecrcn. De burgemeester van Hil versum, die haar namens het gemeentebestuur zou hebben gehuldigd, was wegens ongesteld heid verhinderd. Voor hem sprak de heer H. F. Kernkamp, lid van het huldigingscomité. Spr zeide, dat deze eiite Septemberdag" van grootc bctee- kenjs wordt geacht in dc gchecle vaderland- sche kunstwereld dit is wei gebleken uir lal vnn vvarmgestclde artikelen in verschillende couranten. Zich tot de jubilaiessc richtend, zei- de spr. o. m. „Wij danken u voor al hetgeen u ons hebt geschonken. Uw zang ging van hert tot hart. Wij eeren u als Neerlands groot ste zangeres, als zangeres, met een wei eld- r.nam. Moge u als kunstenares, als vrouw en als moeder gezegend blijven." Namens het gemeentebestuur en namens het huldigingscomité bood spr. bloemen aan. Tijdens deze redevoering, die luide werd toegejuicht, was mevrouw Noordewier zicht baar aangedaan. Op het podium prijkte te midd m van bloo men do marmeren buste der jubila«erse. Deze buste is enkele jaren geleden door den Hon- goarschen beeldhouwer prof. Eduiard Telcs ge beeldhouwd. Zij is het eigendom van de firma Begeer. Het ligt in de bedoeling van vrienden en bowondeiaars te trachten deze buste aan te koopen en haar te plaatsen iri het Stedcriik Museum to Amsterdam. Wij lezen nog in de Gooi - en Eemlander „De bloemen zijn in het Hof van Holiand co de telegrammen heb ik nog niet opengemaakt" was het bescheid, dot mevrouw Nooidevviei ons hedenmorgen gaf ,toen wij daarnaar kwa men informeeren. En zij toonde ons bij die woorden twee dikke pakken met telegrammen, brieven en kaartjes. „Maar van de cadeaux wil ik u wel het eer. en ander laten zien." Dat wij dit aanbod dankbaar aanvaardden laat zich begrijpen. En zoo kregen wij dan tc bewonderen een prachtige pastel van Maurits van der Valk, een shawl, ontworpen en gebatikt door Bog1.- man, een schemerlamp van Van Pesch, een ets, voorstellende dc kerk te Haarlem, van den organist Robijn, een Perzisch tafelkleed, een leeren fauteuil, een theetafel, een groot aantal kussens en klecden, een stapel werken ovei componisten, alles van oud-leerlingen. Ook he ten oud-1 -serlingen muziek, welke de zangeres lief is, voor haar inbinden in leer <-n perka ment door mej. Menolda. Van het Concertge bouwsextet te Amsterdam ontving mevrouw Noordewier een antiek stel ivoor, de zes bla zers voorstellende. Toen wij de voornaamste cadeaux, tot dus ver ontvangen, hadden bekeken, bracht een be steller juist opnieuw een sLapel telegrammen Dat was „een bof", want mevrouw Noot de- wier zei„Nu wil ik wel eens even voor u kij ken of hier nog wat voor u bij is." Daarmee hadden wij het pleit gewonnen want natuurlijk was er een heeleboel voor ons bijl Tusschen tal van particuliere telegraio- men, waarbij mevrouw Noordev.ier en haai zoon, dc- fluitist, nu en dan voor onoplosbare problemen kwamen te staan; zoo was cr een telegram uit Tilburg „Van alle zonlichters" HET MEESTE GENIET U PER FIETS INDIEN HET EEN E IJ S I N K, U N I O N, OF W. S. A. IS PR. JULIANAPLEIN 7 TEL. 958 Uit Zwitserland was reeds een telegram ge komen van Willem Mengelberg, uit Berlijn e-sn brief van Willem de Haan; ook de Haarlem- sche Bach v ereeniging zond. een brief met gc- iukwenschen. Een telegram uit Kediri van een oud-leerling", deed de zangeres vertellen, dat zij van een anderen oud-leerling uit Bandoeng een kussen had gestuurd gekregen. Eén tele gram was er. dat mevrouw Noordewier zicht baar gelukkig maaktevan haai zoon en schoondochter uit Amerika. Zorgvuldig werd het onder het portret van de jonge famiiie Noordewier gelegd, dat door middel van vrien den ook vanmorgen was ontvanger, en dat het eerste was, dot mevrouw Noordewier op dei morgen van haar feestdag onder de oog -i kreeg ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zeist. Gisteravond is op den Woudenberg*» schen straatweg de auto van den heer K. uit Utrecht door onbekende oorzaak aan den linkerkant van den weg geraakt. De aulo, die van dc richting Pyramidc kwam, sloeg om en kwam met het voorste deel in tegenover gestelde richting te staan. De auto bevatte als passagiers twee dames, twee kinderen cn den bestuurder. Een kind werd bewusteloos, één werd gewond, terwijl één der beide dames een arm brak en ter verdere behandeling naar de Rijksklinieken in Utrecht is vervoerd. De ove rige inzittenden bekwamen lichte schrammen. Een geneesheer uit Amersfoort verleende dc eerste hulp. De auto, welke zoo goed als ge heel vernield was, is door een kraan wagen uit Zeist opgehaald. GEMEENTE-BEGROOTING. B. en W. van Amcisfoort brengen ter open bare kennis, dat de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienst jaar 1920 van heden tot den dag der behan deling in den gemeenteraad ter Secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelogd cn tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar ge steld. Amersfoort, 28 Augustus 1928. B. en W. voornoemd, Dc- Secretaris, De Burgemeester. K. KAAN Jzn. v. RAND WIJCiv HINDERWET. Burgemeester cn Wethouders van Ainers- f oort. Gelet op artikelen 6 en 7 der Hinderwet, Brengen tor kennis van het publiek, -d*"* een door C. Emmer ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tct het uitbreiden van een metaalwarenfabriek, waardoor in totaal in werking zuilen zijn 8 electromotoren totaal van 11 P.K. tot het aandrijven van verschil lende machines in het perceel, alhier gelegen aan de Kleine Nachtegaalstraat 6, bij het Ka daster bekend onder Sectie B. No. 3504 op de secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Zaterdag, den 15 September aanstaan de, des voormiddags te elf ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven, om, ten over staan van het Gemeentebestuur 'of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het uit breiden van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in artikel 15, Ie lid der hinderwet, zijn volgens de bestaande jurisprudentie alleen zij gt rechtigd, die over eenkomstig artikel 7 der hinderwet voor gemeente-bestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 1 September 1928. De Secretaris, Dc Burgemeester, K. KAAN Jzn. v RANDWIJCK. NUTSSPAARBANK. Overzicht Augustus. Ingelegd in 10.293 posten 385.404.29 Terugbetaald in 3794 posten 297.698.94 Meer ingelegd dan terugbetaald 87.705.35 Nieuwe boekjes uitgegeven 116 Gespaard in busjes 1.130.59

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 2