WIJNHANDEL J.A. SCHOTERMAN Zn. Gewas 1923 POUJEAUX MOULIS f1.~ f 40.- Gewas 1920 St. EMILIONf 1.40 f 56.- L 'HIR ONDELLE" UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 BIJZONDER AANBEVOLEN Per flesch Per anker, LOODG1ETERS EN GAS FITTERSPATROONS Mededeelingen over de staking LIBERALE RADIO- VEREENIGING DE V.I.R.A. opgericht KORT NIEUWS W, K, v, ROSSUM AMERSFOORT Ontoangen Ve nieuwe 'ajaarsboeden Speciaal atelier voor het vervormen en moderniseeren 24e bondsvergadering en congres te Apeldoorn Te Apeldoorn is de 24ste algemeene verga dering gehouden van den Bond van Loodgie ters- en Fitterspatroons in Nederland. De voor zitter, de heer J. H. Harmeyer, von Rotterdam, opende de vegadering, waarna de voorzitter der atdeeling Apeldoorn, de heer W. J. Gro tenhuis, een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen richtte. Als het voornaamste punt van het programma volgde de bespreking van het al of niet wenschelijke van een landelijk collectief arbeidscontract. Dit onderwerp werd ingeleid door den heer Harmeyer Jr., die, wij zende op de voor- en nadeelen, tot de conclusie kwam, dat een collectief contract den Bond zou verzwakken, omdat de belangen van de verschillende afdeelingen niet dezelfde zijn. Daarom beval hij het vormen van vrijwillige combinaties aan voor die gemeenten, welke in vrijwel gelijke omstandigheden verkeeren. Bij stemming werd het voorstel met 466 te gen 157 stemmen verworpen. Ter vergadering waren 23 afdeelingen tegenwoordig. De heer Ten Veldhuis vroeg eenige inlich tingen over de heerschende staking in de vier giootc steden. Hij verklaarde te erkennen het recht van don gezel om onder zekere omstan digheden niet te werken, doch protesteerde te gen de mishandeling van den werkwillige en diens kinderen. De heer J. M. L. A. Hakkenbroek, uit Den Haag verklaarde, dat de toestand nog volko men dezelfde is als bij het uitbreken van de staking op 8 Mei en drong er bij de afgevaar digden op aan in dezen strijd zooveel moge lijk steun te verleenen. Nadat de Bondsvoorzit ter mededeeling had gedaan van niet geslaag de onderhandelingen om tot een oplossing te geraken, deed hij een woord van protest hooren tegen de redactie van het Dagblad De Tele graaf, die het verslag aan het persbureau Vaz Dias, zoo verminkt en onvolledig had opge nomen, dat hij aan een ieder het lezen van dat dagblad moest ontraden. Met algemeene stemmen nam nu de verga dering een motie aan, waarin de handelwijze van de Telegraaf gewraakt werd. Als plaats van de volgende jaarlijksche ver gadering ter viering van het 25-jarig bestaan werd Rotterdam aangewezen, terwijl te Amster dam in 1930 het volgend congres zal worden gehouden. Des middags om 3 uur werd het congres geopend. Behalve de congressisten waren daar bij tegenwoordig de heer M. van Wijhe Ezn, wethouder van de bedrijven, de heer M. Le vert, directeur van de gasfabriek, de directeur van het rijksnijverhcidslaboratorium en de voorzitter en secretaris van den R. K. bond van loodgieters- en fitterspatroons in Nederland, die allen door den voorzitter werden verwel komd. Op dit congres werd het woord gevoerd 'door den heer J. van Binsbergen Jr. en door den secretaris van de Kamer van Koophandel 1o Haarlem, jhr. J. C. Mollerus. De eerste be handelde dé sociale verzekeringswetten en per spectieven welke deze bieden voor de toe komst. Hij concludeerde, dat men zal moeten komen tot een algeheele reorganisatie van onze sociale verzekering (unificatie) en dat deze voor de Ongevallenwet zal moeten brengen do gelegenheid tot uitvoering los van het staats orgaan. Jhr. mr. Mollerus refereerde over overheids bemoeiingen in het licht van den tegenwoor- digen tijd. Spr. stelde 2ich op het standpunt, dat dc overheid een algemeen regelende taak heeft en niet in finesses dient te treden. En hiei- toe behoort het houden van winkels door de gemeenten. In dit opzicht heeft de middenstand een beginselstrijd te voeren met de S. D. A. P Om zes uur werd het congres met woorden van dank aan de beide sprekers gesloten. JAC. DE MOS. f Het stoffelijk overschot te Den 2 Haag ter aarde besteld. Op dc Algemeene Begraafplaats te 's-Gra- venhage werd gistermiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Jac. de Mos, in leven oud-luitenant ter zee 2de klasse, inspecteur le klasse bij den dienst van Han delszaken der Nederlandsche Spoorwegen. Vooraf had ten sterfhuize een rouwdienst plaats waarin voorging ds. van Noppen, Ned. Herv. predikant. Op de begraafplaats had zich een breedc schaar van vrienden en bekenden van den overledene verzameld, waaronder waren dr. Overbeek dc Meijer en jhr. Elias, beiden chef van den dienst der Handelszaken der Ned. Spoorwegen; de heeren dr. Roest Crollius, Boogaarts en Bouwmeester, inspecteurs bij de Ned. Spoorwegen; ds. Drijver en ds. Tichel man, Ned. Herv. pred. te Schevcningen, en voorts het personeel van het bureau van den overledene. Een afzonderlijk rijtuig, geheel beladen met bloemen en kransen volgde achter den lijk wagen. Aan do groeve werd het eerst het woord gevoerd door dr. Overbeek de Meijer, die als chef van den overledene woorden van groote vvaardeering en hoogachting sprak jegens zijn ontslapen medewerker, dien hij had leeren kennen en waordeeren niet alleen als ambte naar, maar ook als beminnelijk persoon. Namens de inspecteurs van vervoer voerde dc oudste inspecteur, de heer Boogaarts uit de inspectie Maastricht het woord. Spr. bracht een groet namens degenen, die uit het Zuiden zijn gekomen om hun beminden chef cn col lega de laatste eer te bewijzen Ten slotte sprak ds. Tichelman, die in en kele woorden herdacht wat dc overledene ge weest is voor de Nederl. Hervormde gemeente te Scheveningen. Spr. eindigde met het uitspreken v het Onze Vader. Nadat allen bloemen op de kist gestrooid hadden, dankte een broeder van den overledene voor de belangstelling. DIEFSTAL VAN F.EN BELGISCH JACHT. Bij Walsoorden omhooggevaren. Gisterochtend is het Belgische jacht Squibs, eigenaar Roosens uit Antwerpen, gestolen. La ter is het jacht nabij Walsoorden omhoog ge varen. Inmiddels was de heer Roosens met een endere motorboot uit Antwerpen vet trokken. Heeft te Walsoorden den brigadecommandant van de Koninklijke Marechaussee aan boord ge nomen, cn is naar het gestrande jacht gevaren, alwaar zich een persoon, die Engelsch sprak, aan boord bevond. Deze lag, toen men aan boord kwam, te slapen. Volgens zijn verklaring bleken er nog twee andere personen aan boord te zijn geweest. Deze is de politie nog niet op het spoor. De berging van de Squibs is inmid dels opgedragen aan Smit's Bergingsbedrijf te Wemeldinge. Het jacht zal door de politie in beslag worden genomen, terwijl dc persoon, die op het schip werd aangetroffen, naar Mid delburg is overgebracht. (N R. Ct.). ONTROUWE PENNINGMEESTER. Hij had het geld verloren Op den Linker Maasover te Rotterdam er gens in een café bestaat een spaarvereeniging Ons eigen belang. Van deze vereeniging is een jaar geleden de stukadoor G. H. penningmees ter geworden. In den loop van het laatste jaar is in het kastje van de vereeniging, hangend in het café een bedrag van 462.27' gespaard, dat door den penningmeester met den secre taris te zamen bij gedeelten op gezette tijden werd te voorschijn gehaald en gesteld. De pen ningmeester kreeg dan het geld mee om het op de spaarbank te plaatsen. Hij had dat evenwel niet gedaan, maar den naam der vereeniging waarschijnlijk geïnterpreteerd alsmijn eigen belang. Althans de 462.27 zijn nooit op de spaarbank gebracht. Terzake van verduistering van dit geld heeft G. H. voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan. Hij ontkende verontwaardigd, dat hij zich aan dat feit heeft schuldig gemaakt. Hij moest echter toegeven, nooit geld te hebben weggebracht, dc rente zou hij zelf wel vergoe den. De secretaris T. G. Hillebrand kwam verkla ren, dat hij geregeld met H. samen den inhoud van het kastje controleerde en noteerde. Bij kasopname, die een paar keer heeft plaats ge had, klopten de notities van beiden partijen. Eén keer heeft verdachte ook een boekje laten zien, dat op een spaarbankboekje leek en waar van het eindcijfer klopte met het bedrag, dat in kas moest zijn. Een reeks getuigen kwam nog verklaren, dat ze in het kastje geld hadden gespaard en ver dachte geen verlof hadden gegeven het geld te zijnen bate aan te wenden. Het O. M. vond, dat H., die sljerlci uitvluch ten en verhalen debiteerde, zijn spaargenooten gemeen had behandeld. Eisch T jaar gevange nisstraf. Verdachte vroeg een voorwaardelijke straf, die dc president, in het systeem van verdachte, die zich als onschuldig voordoet, onlogisch vond. VRIJZ.-DEM. BOND. Dc voorzittersbenoeming afdeelfng Leiden. De afdeeling Leiden van den Vrijzinrug- Democratischen Bond heeft gisterenavond tot haar voorzitter gekozen prof. mr. R. Kranen burg. Besloten werd aan het hoofdbestuur le verzoeken het daarheen te ieiden, dat bij de a.s. Kamerverkiezingen, direct na de 7 aftre dende leden, een arbeider op dc candidaten- lijst zal worden geplaatst. Ten overstaan van notaris H. L. Morra te 's-Gravenhage heeft vanwege het comité dat zich ten doel stelt zoo spoedig mogelijk een verspreiding van de liberale beginselen langs radio-telefonischen weg te verkrijgen, en zich daartoe reeds geruimen tijd geleden tot den minister van waterstaat heeft gewend met een officieelc aanvraag inzake een vergunning tot uitzending over een door den minister aan te wijzen zendstation, plaats gehad de oprich ting van de vereeniging van Liberale Radio- Amateurs (V.L.R.A.). Namens genoemd comité traden als oprich ters van de vereeniging op de heeren mr. D. Fock, Wt. J. Bastiaan, mr. G. A. Boon, H. P. Gclderman, prof. mr. G. M. Verrijn Stuart en S. Wijnbergen. Blijkens haar statuten stelt de vereeniging zich ten doel, de belangstelling voor de radio- wetenschappen op te wekken bij de Ncderland sche bevolking en haar leden door middel der radio-lelefonie en -televisie nuttig en aange naam bezig tc houden en door middel van bovengenoemde wetenschappen de beginselen te verspreiden van de Liberale Staatspartij, den Vrijheidsbond. De vereeniging tracht dit doel le bereiken door het uitzenden van redevoeringen, lezin gen, debatavonden, concerten, enz.; het orga- niseeren van de ontvangst hiervan voor een zoo groot mogelijk aantal personen het ver strekken van inlichtingen op radio-technisch gebied aan haar leden en het verkrijgen van een eigen zendstation RIJKSACADEMIE VAN BEELDENDE KUNSTEN. Belangrijke Aziatische aanwinst. De opstelling der door dc Vereeniging van Vrienden der Aziatische Kunst beheerde ver zameling der Aziatische kunst, in de Rijksaca demie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, heeft cenige verandering ondergaan. Deze staat in hoofdzaak in verband met de schen king door den heer W. van der Mandcle te Bloemendaal, bestuurslid der vereeniging, van een fraai en zeer belangrijk Chincesch houten beeld ut de Tng-periodc (618907). De figuur stelt een Bodhisattva, staande op een lotus kussen, voor. De armen van modern maaksel, zijn vóór de opstelling verwijderd. De hoogte der figuur bedraagt T.50 meter. Houten beelden uit den Tang tijd zijn uiterst zeldzaam. Europa en Amerika bezitten slechts zeer enkele stalen van deze kunst. Doch de beteekenis van deze importante schenking ligt in de eerste plaatst in de aanmerkelijke schoonheidswaarde. Deze figuur demonstreert de grootheid der T'ang beeldhouwkunst dui delijker nog dan het meerendeel der plastiek in steen en in brons, en der grafceramiek. Met de beide reeds in dc verzameling anwezigc werken, vertegenwoordigt zij de Chineesche houtplastiek op zeer gelukkige wijze. Voorts is dc prachtige Dhyoni Boeddha- kop, zeker een der fraaiste koppen van den Boroboedoer, die op de tentoonstelling van Indische beldhouwkunst, in 1922 in Den Haag gehouden, was geëxposeerd, in het bezit van den heer Van der Mandele overgegaan, cn in dc verzameling opgesteld. Het geëmailleerde porselein tut de collectie W. F. van Heukelom, is vervangen door een aantal monochrome stukken. Er is derhalve alle aanleiding voor een her nieuwd bezoek an de tentoonstelling in de Rijks-academie, die Dinsdags, 's-middogs van 2—4, kosteloos is te bezichtigen. DE AUTOBUSKWESTIE TE BERGEN OP ZOOM. Vragen aan Ged. Staten van N.- Brobent. De heer C. Danen Gz., lid der Provinciale Staten van Noord-Brabant, te Willemstad, heeft o.a. de volgende vragen aan Ged. Staten van Noord-Brabant gesteld Is het waar, dot Uw College zelf de dienst regeling voor den heer Liefbroer heeft vast gesteld, zoo ja, aan welke wet is dan deze bevoegdheid ontleend Is het waar, dat de door Uw College vast gestelde dienstregeling voor den heer Lief- broer is opgesteld in overleg met de Stoom tramweg Mij. en niet met den heer Liefbroer zelf, en acht LTw College het niet in strijd met een behoorlijke uitvoering der wet op de openbare vervoermiddelen, dat de dienstrege ling voor den heer Lielbroer in overleg met zijn concurrent wordt opgesteld Heeft Uw College den heer Liefbroer bevo len voor een bepaalden prijs de passagiers te vervoeren, terwijl aan de Stoomtramwegmij. een dergelijke voorwaarde niet is opgelegd en is Uw College er mee bekend, dat gedurende geruimen tijd de Stoomtramwegmij. voor een lager tarief de passagiers heeft vervoerd, dan aan den heer Liefbroer is toegestaan? Acht Uw College het niet noodzakelijk, dat zoo spoedig mogelijk een einde moet worden gemaakt aan den ongezonden toestand DE SPOORWEG TE EINDHOVEN. Verhooging te duin. Op de vragen van den heer Winterman» betreffende verhooging van den spoorweg in de gemeente Eindhoven heeft minister Van der Vegte geantwoord, dat de overgangen over den Staatsspoorweg te Eindhoven, en in het bijzonder die in den weg van de voormalige gemeente Woensel naar de binnenstad, voor het gewone verkeer hinderlijk zijn. De groei der gemeente Eindhoven verergert dezen toe stand. Verhooging van den spoorweg ligt wegens de daaraan verbonden Kooge kosten niet in het voornemen. Omtrent overbrugging van den Wocnsel- schen overweg zijn tussohen de gemeente Eindhoven en de Nederlandsche Spoorwegen onderhandelingen gevoerd, ten gevolge waar- van een plan is ontworpen, dat thans bij de gepieente in onderzoek is. DE MOORD OP HET KONINGSPLEIN. Zooals bekend is, heeft dc Italiaan Domenico Nurdi, die eenigen tijd geleden op het Konings plein tc Amsterdam met twee revolverschoten zijn vroegere verloofde van het leven beroofde en deswege door de Amstcrdamschc rechtbank tot zes jaar gevangenisstraf is veroordeeld, appèl tegen dit vonnis aangeteekend. Dc be handeling van deze zaak in hooger beroep zal, naar wij vernemen, plaats hebben op 20 Sep tember a.s. voor het Amsterdamsche gerechts hof, des morgens te TO uur Evenals in eerste instantie, zal de verdachte ook in hooger beroep verdedigd worden door mr. J. de Vrieze te Amsterdam. UIT HET RAAM GEVALLEN. Bij het ramen zecmen. Donderdagavond is de 5I-jarige mej. H. L. V. in haar woning in de St. Laurentsstraat tc Rotterdam bij het ramen zcemen uit een raam van de eerste verdieping gevallen. Zeer ernstig gewond is zij naar het ziekenhuis ver voerd, waar zij in den loop van den nacht is overleden. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Een spiegeltje op een motorrijtuig niet verplichtend. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft beves tigd het vonnis van den Krijgsraad te 's-Her- togenbosch, waarbij de tweede luitenant B. van het regiment kust-artillerie is vrijgesproken van de beschuldiging, dat hij op 5 Juni 1928 te Oost- en West-Souburg, als bestuurder van een motorrijwel met zijspan, daarmede heeft gereden over den openbaren rijweg, Nieuwe Vlissingschewcg, zonder dat dit motorrijtuig was voorzien van een spiegei, waardoor de bestuurder van zijn zitplaats het linksachterlig- gend weggedeelte kon overzien, terwijl hij ook niet een zoodanige zitplaats innam, dat hij van daar het verkeer op het bedoelde weggedeelte zonder spiegel gemakkelijk kon waarnemen. In de door het Hof bevestigde vonnis over woog de Krijgsraad niet uit wettige bewijsmid delen de overtuiging te hebben bekomen, dat beklaagde het hem ten loste gelegde feit heeft begaan, vermits naar 's Krijgsraads oordeel een bestuurder van een driewielig motorijtuig (mo torrijwiel met zijspan) gemakkelijk zonder spie gel vanaf zijn zitplates het linksachterliggcnd gedeelte kan overzien. Een Nederlandsche globetrotter als bedelaar. De Nederlander Jan de Ridder werd dezer degen in Wcenen door een agent aangehouden omdat hij voorbijgangers reclamepapiertjes overhandigde en daarvoor geld in ontvargst nam. De papiertjes hadden den »orm van een dollarbankbiljet met het portret van De Rid der en droegen bovenop de woorden Rond om de wereld 1927 tot 1956. Onder het por tret stond een verhaal, waarrn alle i.taten wer den opgenoemd welke De Ridder in een jaar al te voet was door getrokken cn de slotwoor den luiddenNeem dit biljet als aandenken en geef wat u wilt. Dc politie zag in den vorm van het reclame- biljet een overtreding tegen het W. v. S. n.l. nabootsing van openbare, gangbare, crediet- papieren (zonder misdadig opzet) cn diende verder tegen den wereldreiziger een aanklacht in wegens landlooperij en een wegens bede larij. Voor don districtsrechter deelde De Ridder mede vorig jaar in Dordrecht zijn wereldreis te zijn begonnen, welke hij op tien jaar ge steld had en die hem reeds door België, Fran krijk, Noord Afrika, Italië en Zuid-Slavie heeft geleid. De rechter sprak De Ridder vrij van de aan klacht van nabootsing van een gangbaar bank biljet en van de landlooperij, maar het bede len kost hem drie dagen arrest, want „ver- koopen van waardelooze reclamepapiertjes is bedelen". Daar De Ridder zijn straf al uit had door het voorarrest, is hij aan de politie overgege ven, die hem over de grens zal zetten. Een voetreiziger in Afrika. „Zuid-Afrika*' schrijft De heer Gisbertus Seubring uit Haarlem, die van Februari 1923 af te voet door Afrika trekt en verleden jaar Transkei bezocht, waar hij zeven maanden vertoefde, is na Oost-Lon- den, George, Mosselbaai en den Vrijstaat be zocht te hebben, voornemens naar Nederland terug te keeren, om daar op verzoek van het Koninklijk Nederl. Aardrijkskundig Genoot schap eenige voordrachten te houden, en don naar Amerika te gaan. Op zijn tocht van Egypte naar de Zuidkust heeft hij de zeden en gewoonten der naturellen bestudeerd, en vermoedelijk zal van zijn hand spoedig een boek verschijnen onder den titel „With Donkeys, Oxen and Camels through Africa". Het landgced „Schaluinen" ver kocht. Op de te Baarle Nassau gehouden publieke verkooping" is het Landgoed „Schaluinen" al daar, groot ongeveer 230 H.A. aangekocht door Notaris H. C. de Jongh le Ammerzoden (Bommelerwaard) voor de N.V. Landerijen Exploitatie Maatschappij 1928, gevestigd te Ammerzoden (Bommelerwaard). Ontslag bij de Zuiderzeewerken. Dezer dagen zijn, naar het Volk meldt, we derom tachtig man, werkzaam aan het bagger bedrijf bij de Zuiderzeewerken, ontslagen. Wegbcstrating. De Gemeenteraad van Rheden heeft B. en W. uitgenoodigd maatregelen te treffen, waar door voorkomen zal worden, dat de weg tus- schen De Steeg cn Velp, evenals de Rijksweg De SteegDieren, wordt gemaakt van Zweed- sche granietkeien. Staking opgeheven. De staking bij de firma D. Woudstro en Zoon in zuivclwerktuigen te IJlst is opgehe ven. Het is den heer Hofstrë, veearts te Sneek, gelukt beide partijen tot overeenstemming to brengen. Maandag a.s. wordt het werk hervat. Door gas bedwelmd. Woensdag had een dienstbode, werkzaam bij een familie aan den Amstelvecnschen weg onder Nieuwer-Amstel, de onoplettendheid, het kraantje van een gasfornuis te laten open staan. Daar zij ingedommeld was, bemerkte zij niets van het uitstroomende gas. Toen de fa milie thuiskwam, was huiten reeds een sterke gaslucht waar te nemen in de keuken vonden zij dc dienstbode voorover met het hoofd op tafel dn bewusteloozen toestand. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Men mocht er in slagen het meisje weder tot be wustzijn te brengen. Haar toestand was echter van dien aard, dat overbrenging naar een zie- kcninrichting noodzakelijk werd geacht. Twee mannen van een toren ge vallen. Door het uitglijden van twee op elkander geplaatste lodders zijn Donderdagmorgen twee werklieden uit Haarlem van den Wiaag- toren te Alkmaar gevallen, waar zij bezig wa ren met werkzaamheden voor den aanleg van bliksemafleiders. Een der mannen, genaamd P. Wassenberg, kwam op het hoofd op het markt plein terecht. Ernstig gewond en bloedend uit neus en ooren werd hij naar het St. Elizabeths- gesticht vervoerd. De andere, een zekere Blom- maert, vond steun in de dakgoot en bezeerde zich slechts licht aan een knie. AGENDA- D a g e 1 ij k s Theetuin „Amersfoortsche Berg". Middag en Avondconcert. Cinema Royal. Kunstzaal „Sierkunst", Ucrechtscheweg 111. Museum Flehite, WestsingeL Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theos Ver. Regentesselaan. (Zaterdags van I.30-* 2 30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal) en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. ■'iffiffiST Princcss-room. Zondag, middag- en avond concert. Hotel Monopole. Zondags middag- en avond concert. Bioscoop de Arend. Zaterdags, Zondags en 's Maandags. Danszaal Klaasscn, Zondags Dancing. 9 Sept. Birkhoven. Landdag „Mercurius". 15. 16, 17 Sept. Amicitio. Bioscoop. 19 Sept. De Valk. Congres Kamer van Koop handel. 22, 25, 25 Sept. Amicitia. Kunst na Arbeid. 262728 Sept. Amicitia. Bazar Luth. Kerk. 27 Sept. Rem. Kerk. N.P.B.-lezing, Henri Dekking. 2930 Sept. de Valk. D. I. U. Tooncel, 29, 30 Sept., 1 Oct. Amicitia. Bioscoop. 6 Oct de Valk. Sociéteit Eensgezindheid. 7 Oct. dc Valk. Instituut Arb.-Ontw. 9—10 Oct. Amicitia. Remonstrantsche Ge meente Bazar „De Helpende Hand". 11 Oct. Amicitia. Amersf. Kunstkring. Dans avond La Argentina. 12 Oct. Amicitia. Ie Abonnements-toonecl- voorstelling. 13 Oct. de Valk. Amersf. Mannenkoor. 13. 14, 15 Oct. Amicitia. Bioscoop. 18 Oct. Rem. Kerk N. P. B.-lezing, mevr. Veenstra-Sparnaay over „Dante". 18—19 Oct. Amicitia. Nutsavond. 20—21 Oct do Valk. Ned. Ver. Spoor- en Tramwegpersoneel. 21 Oct. Amicitia. Het Speeltooneel „'n Mo del-Kamermeisje". 27, 28, 29 Oct. Amicitia. Bioscoop. 5 Nov.' de Valk. Friesch Selskip. 5 Nov. Rem. Kerk. N.P.B.-lezing. Ds. Hor reus de Haas. 7 November. 'Amicitia. 2e Abonnements- Tooneel voorstelling-. 10 Nov. de Valk. B.A.N.S. toon eel. 10, II. 12, November. Amicitia. Bioscoop. 15, 16, 17, 18 November, de Valk. A.K.V. Pluimveetentoonstclling. 22 Nov. Amicitia. Nutsavond. 24 Nov. de Valk. Ned. Rcisvereeniging. 24, 25, 26 Nov. Amicitia. Bioscoop. 27 Nov. de Valk. Oud-Kath. Jong. Ver. v* Neercassel. 28 Nov. Amicitia. 5e Abonnements-Tooneel- voorstelling. 1 Dec. de Valk. Sociëteit Eensgezindheid. 8, 9, 10 Dec. Amicitia. Bioscoop. 15, 16 Dec. Amicitia. Kunst na Arbeid, too- neel. 17 Dec. Amicitia, 4e Abonnements-tooneel- voorstelling. 22, 23, 24, 25, 26 Dec. Amicitia. Bioscoop. 28 D<"c. Amicitia. Kindermiddag Nut. 10 Jan. de Valk. Muziek Ver. Huygen cn Geveke. 12 Jan. de Valk. Korfbal Vereeniging. 13 Jan. de Valk. Instituut Arb Ontw. film. 25 Jan. Rem. Kerk. N.P.B.-lezing. Prof. van Mourik Broekman. 26 Jan. de Valk. Nederl. Reis Vereeniging. 2 Fcbr. de Valk. Sociëteit Eensgezindheid. 9 Febr. de Valk. Groninger club. 21 Febr. Rem. Kerk. N.P.B.-lezing. Tony de Ridder. 910 Maart, de Valk. Kunst na Arbeid, toó- ncel. 6 April, de Valk. Sociëteit Eensgezindheid. 13 April, de Valk. Nederl. Reis Vereeniging, UTRECHT Stadsschouwburg. 8 Sept. N.V. Het Schouwt o on eel. „De sterk ste Liefde". Kwart voor 8. (Abonn. Dl). 9 Sept. N.V. Het Schouwtooneel. „Samen uit8 uur. 15—19 Sept. Bouwmecsters-revuc. „Dat is het toppunt". 8 uur. N.V. Huis Oudegracht 345. 713 Sept. „De generale repetitie van Eer» kostbaar leven". 8 uur. i w

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 10