ftMERSFOOttfSCF DAGBIAD B. NIEWEG r BINNENLAND. Nieuwe Parijsohe en Weensche Hoeden A. H. VAN NIEUWKERK Het Geheimzinnige Genootschap 27e Jaargang No. 89 -DE EEMLANDtft' Zaterdag 13 October 192 8 DERDE BLAD. UIT DE STAATSCOURANT HIJ ZOU RIJK TROUWEN Een jaar gevangenisstraf WIJZIGING INDISCHE STAATSINRICHTING Prof. Dr. J. A. Eigenman over het wetsontwerp N.V. COMPAGNIE LYONRAISE Hebt U wel eens last van kolendamp bij Uw ouden haard? Neem een Victoria. P.NlEROP Complete Woning nrichting Speciale aanbieding CLUBFAUTEUILS „Ivory" Empire-Serviezen Elk onderdeel los verkrijgbaar L.J. LUYCX ZOON LAMPEKAPPEN HAAR BLINDEN MAN VERGIFTIGD ZIJN VROUW BEDREIGD Van vier tot een jaar FEULLETON. Verleend de zilveren eere-medaile der Oran je Kassauorde aan H. L. C. v. d. Groen, deur waarder en oud-Rijksklerk Ie klasse bij hel Kantongerecht te 's-Gravenhage. Met ingang van 10 October is bevorderd tot luitenant ter zee 2e klasse bij de Konink lijke marine-reserve de luitenant Ier zee bij die reserve W. H. Snijders. Sluwe oplichters Een schrijven van de Nationale Unie aan de Siaten-Generaal Naar aanleiding van dc aanhangige wijziging der Indische Staatsinrichting heeft de Raad van bestuur dei Nationale Unie aan de Staten- Generaal een uitvoerig memorandum aangebo den, getiteld „Indië en het Koninkrijk" Het is bewerkt door prof. dr. J A. Eigeman. Schr., die verbond legt tusschen het wets ontwerp en de staatsrechtelijke organisatie van het Koninkrijk, zooals dit in art. I van de Grondwet in 1922 is omschreven, is van mee ning, dat de wetgever in de uitwerking van dit artikel in de Indische staatsregeling is te kon geschoten, vooral in zooverre als men niet de consequentie getrokken heeft uit het feit dat men na 1922 het Koninkrijk hetwelk niet meer samenvalt met het Rijk in Europa vrijwel ongeorganiseerd heeft gelaten Schi. tiet daarin bezwaren ten opzichte van de ver houding van Kroon, minister en landvoogd Hij stelt zich op het standpunt van de motie-Feber in zoover ook hij meent, dat het Rijksverband vordert, dat het recht van de Kroon om bin dende aanwijzingen te geven, gehandhaafd moet blijven. Voor het algemeen gedeelte van zijn beleid tou de landvoogd aldus schr. verant- woordelijk blijven aan den Raad van ministers en slechts voor het departementaal gedeelte aan den minister van Koloniën In verband hiermede pleit schr. voor grooter homogeni teit en bevoegdheid van den minister-president. In het ontwerp is men volgens schr ten gevolge van het ontbreken van leiding uit het moederland in Indië, staatsrechtelijk niet op den goeden weg. Het is voor schr. duidelijk, dat men met dit wetsontwerp aanstuurt op een wij ziging van de verhouding van Indië tot het moederland, die in T922 noch bedoeld noch geformuleerd is De Rijks-regeering in haai geheel behoorde den landvoogd in dezen te hebben geïnstrueerd, maar inplaats daarvan heeft de regeering den landvoogd volstrekt los gelaten en alles aan hem overgelaten. De fout van alle moeilijkheden ligt hier bij onze Re geering en de verantwoordelijkheid van dit ne gatieve beleid treft den ministerraad. De schr. ziet de oplossing aldus, dat welis waar de meerderheid van den Volksraad aan de inheemschen gegeven wordt, en dus de autonomie dan ook scherp begrensd wordt, zoo dat de autonomie geen middel kan worden tot het uitlokken van conflicten met het Koninkrijk De schr. acht het noodig, de door de In dische Staatsregeling onopgelost gelaten vraag stukken ernstig ter hond te nemen en wil de door de aanhangige wijziging geboden gelegen heid daartoe niet loten voorbijgaan. Een in de buurt van Utrecht wonende land bouwer had een advertentie geplaatst, waarin hij zijn kapitale boerderij te koop aanbood. Kort daarop kreeg hij bezoek van een persoon, die vertelde, dat hij makelaar was van iemand die er warmpjes inzat. ,,Zijn lantgever zou de boerderij wel willen koopen. ,,'t Beste is, dat die mijnheer dan maar eens komt", oordeelde de landbouwer. Met het gevolg dat de per soon, die zich makelaar genoemd had. terug keerde met een invalide man en dezen als zijn lastgever voorstelde Waarop de invalide van wal stak om te vertellen .dat hij er een auto opnahield en op het punt stond, met een rijke weduwe in het huwelijk te treden. Bij den landbouwer gingen deze vertelsel? er als koek in en de koop werd gesloten. Ook had hij er heelemaal geen bezwaar in om 150 hondgeld te betalen. Eerst toen hij van de zaak niet meer hoorde begreep hij het slachtoffer te zijn geworden van twee sluwe oplichters en waarschuwde hij de politie. De invalide kreeg een jaar gevangenisstraf; de „makelaar" heeft zich op 27 September 1.1 in hooger beroep voor het Gerechtshof te Amsterdam te verantwoorden gehad. De Utrechtsche Rechtbank had hem een jaar en zes maanden gevangenisstraf opgelegd, met aft'ek van prevonlieve hechtenis. Het Hof heeft gister het vonnis der Recht bank vernietigd en den man, opnieuw recht doende, veroordeeld tot één jaar gevangenis straf BRAND BIJ GOES. Drie bekroonde hengsten omgekomen. Gisternacht tc half twee brak brand uit in de schuur van den heer G. Thoienaur te s Heer- hendrikkinderen bij Goes. De schuur met in ventaris stond tengevolge van den krachtigen wind spoedig in lichte laaie. Onder meer kwa men in de vlammen om 3 meermalen bekroon de hengsten. Het woonhuis wist men gedeel telijk te behouden. De bewoners konden zich met moeite redden. Verzekering dekt de scha de. De oorzaak is onbekend. DE OVERVAL OP DEN SINGEL. De cisch voor het Amstcrdamsche gerechtshof. In de strafzaak tegen den 27-jarigen koffie- huisbediende H. K en den 2I-jarigcn timmer man P. V., beide te Amsterdam en thans ge detineerd in het huis van bewaring in hooger beroep voor het Amsterdamsche gerechtshof terecht staande als verdacht van de lafhartige berooving van een 78-jarigen banklooper in den morcren van 15 Februari op den Singe' bij de Treefsteeg, had gister dc procureur-gene raal baron mr. van Harinxma thoe Slooten be vestiging in zijn geheel geëischt van het vonnis van de rechtbana K. en V. waren daarbij respectievelijk tot 3 jaar en 9 maanden en tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld. DE MUIDER TOLKWESTIE De to'gaarder vrijgesproken. De kantonrechter te Hilversum heeft inzake de Muider tolkwestie den tolgaarder RündereT vrijgesproken van het hem ten laste gelegde, dat hij het verkeer op de brug in Muiden zon der verlof van het bevoegde gezag had be lemmerd De heer Floris Vos werd tot 2 maal 25 boem veroordeeld, ter zake van twee delicten, n.l. het niet voldoen aan de bevelen van de mareohaussée in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer. UTRECHTSCHEWEG 10. - TEL. 179 AMERSFOORT ^gp Lancbsth. QOJHEL.280 ALDEGONDESTRAAl 103-105-107 TEL 543 GROOTE SORTEERING CLUBFAUTEUILS en THEEMEUBELEN voorheen Lannestraat. L BERGSTRAAT 13 TEL «62 Oud Engelsch model Tafelservies 65 deelie 55 Ontbijtservies 19 deelij» i 11.75 Thceservie"- 15 deehu 10.20 LANGESTRAAT 49 TEL. 190 Atelier voor het vervaardigen van Groote keuze DRAADVORMEIV en FOURNITUREN Vijf treil iaar gevangenisstraf De rechtbank te Middelburg v« rqordee'de gister W. A. B. 26 jaar oud, weduwe do J. wenende tv Middelburg en Lians in htt «nis van bewaring gedetineerd, wegens moord op haar blinden echtgenoot gepleegd op 2 Apri 1.1., tot 15 jaren gevangenisstraf. Het Open baar ministerie had 20 jaren gevangenisstraf geëischt. DE TOLLENKWESTIE. De tollen langs het Zandpud en aan de Vechtbrug te We esp wor den opgeheven. De gemeenteraad van Weesp besloot, naar de Stand, meldt, gedeelten van het Zandpad Amsterdam—Weesp over te drogen aan de provincie, waarvoor de gemeente dan 80C0 aan de provincie zal betalen. Dan zullen de- tollen langs het Zandpad, benevens den tol over de Vechtbrug opgeheven worden. Voot de derving der tolgelden zal de provincie jaar- 'ijks de gemeente 6000 betalen. GEMEENTE-ONTVANGER RHEDEN. De voordracht. B. en W van Rheden dragen ter benoeming tot gemeente-ontvanger voorI. J. Swart,, commies eerste klasse teT gemeente-secretarie van Rheden 2 J. W Wcggelaar, ontvanger der gemeente Wisch. Plotseling medelijden Het Gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in de zaak van den 28-jarigen ma gazijnmeester, die in hooger beroep had te rechtgestaan terzake van poging tot doodslag. Verdachte, die dooi zijn vrouw, met wie hij vooitdurend in onmin leefde, verloten was. had zich op 3 Mei 1.1 naar do woning van zijt, schoonouders begeven. Hij trof daar zijn vrouw met nog zeven andere mcnschen in de huiskamer aan. Toen zij weigerde met hem mee te gaan, had verd. een geladen revolver op zijn vrouw gericht Tot schieten kwom het echter niet; volgens verd. omdat hij plotseling medelijden met de vrouw had gekregen, vol gens zijn schoonmoeder en een kennis, omdat zij zijn moorddadige voornemens verhinderd en hem de kamei uitgewerkt hadden. De Rechtbank had verd. op 28 Juni 1.1. we gens poging tot doodslag veroordeeld tot viei jam gevangenisstraf. Het Hof heeft het vonnis dc-r rechtbank vernietigd en, opnieuw rechtdoende, v. d B. terzake van bedreiging met een misdrijf, te gen bet l«*ven gericht, veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. DE KON MIL. ACADEMIE. Aunbieding van een Bredosch huldeblijk. In de bibliotheek van de Kon. Mil. Academie is gisteren het huldeblijk van de Stad Breda en van het 3de reg infanterie aun de K M. A. ter gelegenheid van haar eeuwfeest aangebo den. Het geheele corps stond in de zaal met den kapelmeester L de Morree opgesteld. De gouverneur, generaal-majoor van Evcrdin- gen, trad de zaal binnen, vergezeld van officie ren en burgerleeraren. Namens het corps bood de kapelmeester een portret van den gouver neur aan, een prachtige crayonteekening van den heer Do Morree De gouverneur dankte hartelijk en zeide, dat hii ganine dit geschenk voor de K. M A zou aanvaarden Hij wijdde een dronk aan den staf en zijn kapelmeester. DE ZWEEDSCHE TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. Bezoek van Prins Hendrik. Z. K. H de Prins, die Woensdagavond van het Loo të 's-Gravenhnge is aangekomen, ver trekt heden naar Amsterdam om met de Koningin het voorgenomen bezoek aan de Zweedsche Tentoonstelling aldaar te brengen. De Prins zal Zaterdagavond deel nemen aan het diner, dat de burgemeester van Amster dam ter gelegenheid dezer tentoonstelling geeft en waaraan ook zal worden deelgeno men door Prins Eugenius van Zweden. Voorts zal dc Prins aanzitten bij het diner, dat het Comité voor de Tentoonstelling van Zweedsche Kunst Zondagavond geeft in hel Paviljoen van het Vondelpark te Amsterdam. ONGEVAL MET DrN INDISCHEN ZENDER. Een overdreven bericht. Het ongeval bij den Indië-zendcr van Philips te Huizen is veel minder ernst'g geweest, dan het a'ormeerende bericht, overgenomen uit de „Gooi en Eemlonder", zou doen vermoeden, zoo meldt het Hbl 1. Een der zendmoarten, hoog zestig meter, 's gemonteerd. Met het opstellen van de tweed® was deze week een beg'n gemaakt. Daarvan stonden de vier hoekstukken van zwaar hoek ijzer ruim 25 Meter overeind. Woensdagmor gen h ng eon on 'erdeel van den zendmast, in den uit zware ijzeren buizen samengestelden, 65 M hoogen hulpmast opgeheschen, juist op het hoogste punt en de werklieden stonden klaar om noar boven te klimmen, teneinde dit onderdeel te stellen, toen ongeveer half 12 de eindmast doorboog, verder doorzakte en in zijn val de reeds staande voetstukken mee sleepte. De staaldraodtinen knapten af, het hijschblok met ketting kwam in aanraking mot het zendgebouw, waardoor een lichte bescha diging van de daklijst ontstond Het ijzerwerk von den mo«rt was verbogen en moet geheel wot den gedemonteerd De werklieden bevonden zich allen op den begenen grond en konden zich bijtijds in veiligheid stellen, waarbij do rondslingerende, afgeknapte tuien nog het meeste gevaar opleverden. De iender-zclf is dus onbeschadigd geble ven. De tweede mast zou bij goed weer o.s. Woensdag gereed gekomen zijn. Heel veel veitraging in het gereedkomen van den Indië- zender zal het ongeval, nont wij vernemen, niet brengen, daar de installatie zelf nog long niet geheel gemonteerd is. Men werkt hicroon geregeld voort, terwijl het stellen von de en- tenne door een andere ploeg werklieden zou geschied zijn. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Een passugicr gedood, een an der gewond. Gisternamiddag half vijf is onder Wijtgaord (Fr.) een auto bestuurd door D. Swierstra, landbouwer te Schillaard op een recht stuk weg uit den koers geraakt. De auto botste tegen drie boom<fin en sloeg ten slotte over den kop. Hendrik Bakker, 40 jaar, koopman te Baard, die naast den bestuurder zat, werd dood on der den wagen vandaan gehaald. De andere inzittende, Hyltje Bakker, 64 jaar, uit Mant- gum, brak een paar ribben en liep uit- en in wendige kneuzingen op. De bestuurder kwom er met een lichte hoofdwonde af; de auto was totaal vernield. FRIESLAND PROV. KEURINGSDIENST. Benoeming onderdirectrice. Met ingang van 1 November is benoemd tot onderdirectrice van den provincialen keurings dienst in Friesland mej. S. C. L. Geinritzcn, scheikundige bij dezen dienst. DE ZWEEDSCHE TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. Het bezoek der Koningin. De Koningin is gistermorgen naar wij reeds met een enkel woerd meldden, om ongeveer kwart voor twaalf per auto, met klein gevolg, uit Het Loo te Amsterdam aangeko men, teneinde 's namiddags de heden te ope nen tentoonstelling van Zweedsche kunst in het Stedelijk Museum te bezoeken. Later arriveer den ook Prins Hendrik en Prinses Juliana. Aan het noenmaal dat ten paleize gebruikt werd, zot mede aan Prins Eugen van Zweden, wiens werk ook op de tentoonstelling te zien is. Aan het Stedelijk Museum werden gister middag de hooge bezoekers ontvangen door den directeur, den heer C. W. H. Baard. Boven, voor den ingang van de tentoonstelling, die, evenals het gebouw zelf, versierd was met de Zweedsche vlag, wachtte het tentoonstellings comité, bestaande uitprof. dr. ir. D. F. Slot houwer, voorzitterH. P. Rohusen, secreta ris-penningmeester Erik Weltergren, intendant van het Nationaal Museum te Stockholmde heer A. M. Gorter, voorzitter vun het Genoot schap Arti et Amicitiae; jhr. D. C. Röcll, con servator van het Rijksmuseum, en J E. Rosen berg, vice-consul von Zweden te Amsterdam. Ook was hier aanwezig de heeT Schmidt-Dege- ner, hoofddirecteur van het Rijksmuseum. De Koningin bezichtigde allereerst de drie, in de groote zaal opgestelde, cartons voor de fresco's van Prins Eugen in het stadhuis te Stockholm en het daarvoor geplaatste werk van den beroemden Zweedschen beeldhouwer Carl Milles, benevens de in de eere-zijzaal op- ghangen foto's van het werk van Milles. Vervolgens den Zweedschen textielarbeid en het Zweedsch glaswerk. Het bezoek werd be sloten met de bezichtiging van de schilderijen van Prins Eugen in de lootste zaal. Na afloop van het bezoek aan de Zweedsche tentoonstel ling, gebruikte dc Kon. familie ten pelcdze de thee. Tegen half vijf zou zij weder naar het Loo terugkeeren Tijdens het Koninklijk bezoek stonden de vertegenwoordigers van de verschillende afdee- lingen voor hun inzendingenook Carl Mille» was aanwezig. *8- Naar het Engelsch van I. S FLETCHER door Me'. A T. 3 pj>*t is gauw gezegd," antwoordde Jim- mie onverschillig. „Ik zag Curtis wie hij dan ook zijn moge gisterenavond in een loge in den schouwburg, in gezelschap von lady Scraye en mcvTouw Wytkenshawe. Ck volgde Curtis en lady Scraye naar Holgate Lodge. Ik kwam in den tuin en verborg me. Ik zag hem weggaan ik zag jou komen. Ik wig je in gesprek met lady Scraye ik wilde, dat ik gehoord had wat je zcadel Ik zag je heengaan. Dot is alles. En ik weet. wat ik denkl" Scraye gaf geen antwoord Moat weldra keek hij uit het raampje en zog, dat de auto hen al eer. eind op Grove End Road ge bracht had. „Is het niet beter, dat wij hier uitstappen? zei hij „Ik geef je mijn woord van eer, dot ik niet meer dan jij weet, of lady Scraye thuis is of niet ik heb vanochtend niets vaYi of omtrent haar gehoord, en ik zei gisterenavond niets tot haar, dot „Wat heb je haar gisterenavond gezegd vroeg Jimmie, half onbeschaamd. „Dat zou ik graag willen weten." „Nu." antwoordde Scraye, „ik heb er niets tegen, je dat te vertellen. Ik zei haar, dat i schrift van heaT gezien had, dot zeker onder verdachte omstandigheden gevonden was en dat ik, na veel nadenken, met tegenzin tot het besluit gekomen was, dat zij in betrekking stond met eenige slechte personen En, els je alles weten wilt, ik verzocht haar. mij alles te bekennen. Zij weigerde dit zij trotseerde me." „Dan heeft zij geen recht op eenige con sideratie," zei Jimmie. „Nu, laten we dan uit stappen. Wat wil je ging hij voort, toen zij uitgestapt waren, den chauffeur verzocht hadden te wachten "n een eindje den weg opgeloopen waren. „Wil je haar zelf al leen zien?' „Graag", antwoordde Scraye „Ik geloof, dat ik weet, wat ik doen en zeggen moet." „Er is maar één ding te zeggen", zei Jim mie brommig. „Zij staat in betrekking tot die lui. Zeg hear, dat, als mijn tante en juffrouw Walsden niet dadelijk veilig naar mijn kamexs worden gebracht, laten we zeggen tegen mid dernacht ik de geheele stad tegen hen lir beweging zal brengen. En waarschuw haar, dat als ook maaT het minste kwaad jrednm is „Laat het maar aan mij over," zei Scraye, kolmeerend. „Of je het inziet of niet. ik weet precies wat je gevoelt. Laat het mij over Hij keerde zich af naar de buurt van Hol gate Lodge en liet Jimmie achter, ongeduldig den weg cp en neer loopende, met Packe tot gezelschop. Het duurde ecnigen tijd, voordat Packe sprak. „Hoor eens, Jimmie," zei hij eindelijk „Ver onderstel eens, dat Scraye niet met die men- schen in aanraking komt? Ben je van plan de politie elles te zeggen „JaP antwoordde Jimmie. „Wat kan je hun zeggen?" vroeg Packe. „Kan je hun zeggen, waar ze heen moeten gaan? Kan je hun zeggen, waar zij Curtis kun nen vinden gesteld, dat hij het voornaam ste middelpunt van dien troep is Kan je hun eenige inlichtingen van practische waarde geven?" „Ik kan hun zeggen, wat ik weet van die opgemaakte Jesabel, die daar om den hoek woont, en van mevrouw Wytkcnshawe", ant woordde Jimmie. Packe keek den weg op. „Ik heb den indruk, dat de opgemaakte Jesabel verdwenen is," zei hij droogweg. „En ik zal niet verbaasd zijn, als mevrouw Wythkenshawe zich ook uit de voeten ge maakt heeft Ik heb mijn eigen gedachten om trent hot werk van gisterenavond en dezer, morgen, Jimmie Trickett, mijn vriend, en zij zullen waarschijnlijk blijken juist te zijn. Daai is Scraye. En hij heeft bot gevangen." Scraye kwam naderbij en zag er boos en geprikkeld uit Hij sohudde het hoofd, toen hij op korten afstand genaderd was „Lady Scraye is vertrokken", zei hij. „Ik heb haar huishoudster gesproken Zii heeft hier geen mannelijke bedienden. Zii is von morgen om zes uui weggegaan met haar ka menier en weinig bagage. Niemand weet, waarheen zij gegaan is, en ook niet voor hot lang. De huishoudster weet niet eens naai welk van de stations zij gereden is" Jimmie gaf geen antwoord. Hij keeide zich naai het einde van den weg, waar de auto wachtte „Komt meel" zei hij kortaf „Maar waarheen?" vroeg Scraye „Naar mevrouw Wytkenshflwë". antwoord de Jimmie Scraye keek hem scherp aan. „Meen je, dat vroeg hii. „Als je niet mee wilt gaan, moet je het laten," zei Jimmie, weggaande „Ik ga ct heen." De anderen volgden hem naar de auto, en stapten na hem in Scraye gaf het ndres en toen zij wegteden keerde hij zich tot Jimmie. ^Het lcomt mij voor"r zei hij kalm, „dat dit is het gevaar opzoeken. Als mevrouw Wyt- kenshawe, zooals wij dot zeker gelooven, een lid van deze bende is, is het niet in het be lang van juffrouw Walsden, als je je aan haar opdringt". „Ik go naar mevrouw Wytkenshawe", ant woordde Jimmie vastberaden, „en ik ga het huis van mevrouw Wytkenshawe binnen Als je mij niet wilt voorstellen, zal ik wel mid delen vinden om binnen te komen en hoor te spreken. Ik rand je, me voor te stellen." „Ik zal je voorstellen," zei Scraye, nog rus tiger dan te voren. „Dat wil zeggen, als zij thuis is. „Dank je," antwoordde Jimmie lakoniek. „Dat zal het beste zijn. En intusschen zal het mij aangenaam zijn als je me een vraag wilt beantwoorden. Hoorde lady Scraye tot je gasten teen het kruis van den tsaar gestolen werd Scraye schrikte, en trok zich op zijn plaats terug. „Ja I" antwoordde hij. „Maar „Dat is genoeg," zei Jimmie. „Dat '.vilde ik alleen maar weten. Ik dacht juist, dat zij er mogelijk geweest was." Scraye staarde nog en keek Jimmie met een verwurden blik aan. „Wil je zeggen begon hij. Jimmie schudde het hoofd. Die handeling was raadselachtig; zij drukte bevestiging noch ontkenning uithet was het hoofdschudden, dat iemand doet, die opn meer dan één reden wanhopig is „Ik wil niets zeggen," snauwde hij. Toen herstelde hij zich en sprak minder scherp. „Hoor eens I" zei hij. „Ik vraag je vergiffenis, als ik wat uit mijn humeur ben of het schijnt te zijn ik heb er reden voor. Maar je moet toestemmen, dat er alle grond is. om te ge looven je gelooft het zelf Scraye, dat weet je zelf I dat lady Scraye tot deze bende in betrekking staat en je gelooft hetzelfde van mevrouw Wytkenshawe „Nu zei Scraye „Nu X' „Nu", ging Jimmie voort, „is het d«an niet eer» beetje vreemd, det die beide vrouwen in je huis waren, toen deze diefstal plaats had Is het r.ic-t waarschijnlijk, oppervlakkig beschouwd dat ols zij medeplichtigen in mis daden zijn, zij er bedden iets van geweten hebben Of, om het kort en duidelijk te zeg gen, dat zij er beiden bij betrokken waren Scraye en Packe keken elkander aan. „Daar heb ik nooit over gedacht," zei Scraye na een oogenblik. „Dat is nooit bij me opgekomen." „Bij mij ook niet," stemde Packe in. „Ik zou er geen oogenblik aan gedacht hebben. Maar zie je, Jimmie, wij heben pus daar juist dat omtiont lady Scraye gehoord." „En ik heb het ook pas omtrent lady Screye gehoord", antwoordde Jimmie, „maar het kwom dadelijk bij me op. En het geeft niets, of we naar Wilton Crescent gaan, want daar zullen we ook bot vangen." „Waarom gaan we dan vroeg Packe „Omdat ik er heen wil," antwoordde Jim mie. Hij wendde zich tot Scraye „Ik denk", ging hij voort, „dat, als we die vrouw niet thuis vinden, je daar genoeg bekend bent, om te vragen, binnen te komen Zou je niet kunnen zeggen, dat je een briefje voor haar wilt achterlaten „Dat zal ik doen," antwoordde Scraye, nog steeds kclm toestemmend. „Wdl je binnen gaan „Ik wil naar binnen," zei Jimmie. „Ik wil, zoo mogelijk, de kamer zien, waai zij haar brieven bewaart en schrijft." j~* (Wordt vervolgd-J

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 7