WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN &Zn, CQNTROLE Gewas 1923 POUJEAUX MOULiS f 1— f40.» Gewas 1920 St. EMILIONf 1.40 f56.» ACCQUNTANTSKANTOOR D. SNAPPER UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 TELEFOON 145 Belastingen, Bezwaar- en Beroepschriffen DEVEENDAMMER HYPOTHEEKBANK EEN OVERZICHT DER ZAAK WEDEROM GROOTE BELANGSTELLING Het getuigenverhoor aangevangen MR; DR. G C. GEERTSEMA f j Zijn beteekenis voor "4 de Gron. Universiteit 1 HUMOR HOEKJE BIJZONDER AANBEVOVEN Per flesch Per anker (Lid v. d. Ned. Bond v. Accountants). Tel. 873. AMERSFOORT Varkensmarkt 15a Ons kantoor belast zich met Inrichten en Bijhouden van Administraties. De behandeling in hooger beroep voor het Amsterdamsche gerechtshof Een verzoek tol schorsing der zaak afgewezen Men schrijft ons uit Amsterdam Versch ligt nog in het geheugen de gerucht makende strafzaak der „Veendammer Hypo theekbank", aan welker behandeling de Vierde Kamer der Rechtbank te dezer stede niet min der dan 12 lange zittingen heeft moeten wij den alvorens zij de beschikking had gekregen van het uitvoerige vonnis. En gistermorgen ruim 3 maanden na de uitspraak der Rechtbank, is ten opzichte van drie verdachten voor het Amsterdamsche ge rechtshof de behandeling van het hooger be roep aangevangen. In vier dagen hoopt het Hof 21'jn onderzoek betreffende de gepleegde mal versaties, welke niet alleen in Veendam en om - ge\ing, doch in financieele kringen van het ge- heele land een geweldigen schok hebben te weeggebracht, te voltooien Verdachten voor de Rechtbank waren naar men weet de heeren J. J. W., 52 jaar, zijn zoon J. P. H. \V., 25 jaar, beiden te Hilversum woonachtig, A. C. M., accoutant, 39 jaar en mr. E. M. B. K., 41 jaar, advocaat en procureur to 's Gravenhoge. De uitvoerige ten laste legging komt in het kort hierop neer, dat verdachten zich tezamen of in vereeniging of ieder afzonderlijk hebben schuldig gemaakt aan bedriegelijke bankbreuk. 'Zij hadden n.l. in Juni 1927 ter bedriegelijke verkorting van de rechten der schuldeischers, van de op 5 Januari 1.1. door de Amsterdam sche Rechtbank in staat van faillissement ver klaarde „Veendammer Hypotheekbank", be halve verschillende goederen als villa's, auto's en vorderingen, 26 hypothecaire schuldvorde ringen ten bedrage van ruim twee milliocn gul den aan den boedel onttrokken, althans om niet of beneden de waarde vervreemd. Ter herinnering diene dat het aondeelen- bezit der familie W. in de „Veendammer" f 965.000.—, waarop 10% gestort was vooi niet minder dan twee en een half millioen gul den werd verkocht aan de Discontobank voor Credietinstellingen, alias den beruchten Salo mon Liebermann, die kortgeleden in Finland is gearresteerd. Op deze wijze werd genoemde Discontobank eenige aandeelhoudster van de ..Veendammer". Er werden nieuwe commissa rissen en een nieuwe directie gekozen en deze nieuwe leiding was het, die er op 25 Juni 1927 toe overging, de vordering der familie W. op Liebermann ven 2k* millioen te voldoen, door voor ongeveer een gelijk bedrag aan hypothe ken en vaste goederen der „Veendammer" over te dragen, zonder dat daartegenover een zake lijke zekerheid voor de pandbriefhouders be stond). Subsidiair was aan dc W/s ten laste gelegd, het plegen van de bovengeschreven feiten te hebben uitgelokt; terwijl subsidiair alle vier verdachten er van beschuldigd werden, dat zij gezamenlijk die verschillende goederen hebben verduisterd. Voorts werd aan verdachte M. afzonderlijk ten laste gelegd bedriegelijke bankbreuk, n,l. doordat hij, nadat het faillissement der „Veen dammer" was uitgesproken, als directeur de zer Bank bedragen heeft onttrokken, door deze of te geven aan Salomon Liebermann en aan Paardekooper, directeur der Buiten landsche Handelsbank. W. Sr. was tenslotte verduistering ten laste gelegd, doordat hij van anderen volgestorte aandeeien heeft overgenomen en zich de op die nandeelen vrijwillig gestorte 90% door de „Veendammer Hypotheekbank" heeft doen uit betalen. Zooals men zich herinnert is mr. K. op 20 Juni 1.1., tijdens de achtste zitting, door de Rechtbank uit de voorloopige hechtenis ont slagen daar zij toen reeds den indruk bad dat mr. K. den speelbal is geweest van geweten- looze lieden. Ten aanzien van hem vorderde het O.M., mi. D. Reilingh Wzn, op 29 Juni vrij spraak. Tegen W. Sr., W. Jr. en M. wier schuld de officier bewezen achtte, eischte hij resp. zes jaren, een jaar en drie maanden en eveneens een jaar en drie maanden gevangenisstraf. Op 16 Juli 1.1. wees de Rechtbank vonnis Daarbij werden de verdachten mr. K en M. vr ij gesproken, en wel over de geheele li nie, terwijl de verdachten W. Sr. en W. Jr. ter zake van het ten laste gelegde sub. 1 (bedriege lijke bankbreuk) weiden veroordeeld resp. tot vier jaar en één jaar gevangenisstraf. De Rechtbank nam aan dat K. en M. te goe der trouw hadden deelgenomen zij overwoog voorts dat de W. gemeenschappelijk en teza men hebben gehandeld. Zij verklaarde voorts niet bewezen wat overigens aan beide laatsten was ten laste gelegd en sprak hen daarvan vrij. Vader en zoon W. gingen van dit vonnis in hooger beroep de officier deed dit ten aanzien van de heeren W. Sr. en M. Vader en zoon W. werden voor de recht bank verdedigd door mr. Th. Muller Mossis; om tactische redenen was deze verdediging thans gesplitst en treedt voor den jongen W. op mr. C. M. J. F. Gooseling. Voor verd. M. treedt wederom op mr. F. A. Kokosky. Het gerechtshof is samengesteld uit mr. J. M. Jolles, president, mrs. W. N. J. M. Smit en W. Boekhout, raadsheeren en mr. J. J. van Geuns, griffier. Procureur-generaal is mr. A. baron van Ha- rinxma thoe Slootcn. De belangstelling van publiek en balie voor deze zaak was wederom zeer groot. Te half elf neemt verd. M., die reeds cenigen tijd in de zaal aanwezig was, in de bank der verdachten plaats; even later worden vader en zoon W. binnengeleid. De president wijst er dan met name de ver dediging op, dat men hier te doen heeft met een zaak, die in eerste instantie zeer uitvoerig is behandeld, zoodat het hof in geen geval in onnoodige herhalingen zal treden. De procureur-generaal leest vervolgens een kort resumé van de dagvaarding voor. Daarna vraagt mr. Kokosky het woord, die namens zijn cliënt M. een verzoek wil doen PL wijst cr op, dat hij thans handelt zondei raadpleging van de andere raadslieden mrs. Muller Massis cn Gooseling. Schorsing der zaok gevraagd. Mr. Kokosky verzoekt den president dan, dc zaak voor onbepaaldcn tijd te willen schorsen, Het volle licht zegt hij kon in deze zaak niet schijnen, als de man, die de auctor-intel- lectualis is geweest, niet aanwezig is. De détails der zaak kunnen alleen naar voren komen als Salomon Liebermann hier verschijnt. In eerste instantie is pl/s verzoek afgewezen, thans is het een ander gevalLiebermann heeft men nu te pakken en het zal een kwestie van weken zijn voor de beslissing gevallen is of Lieber mann al of niet uitgeleverd zal worden. Mr. Muller Massis, de verdediger van den ouden W., voert aan, dat mr. Kokosky zijn verzoek gedaan heeft numens een verdachte die op vrije voeten is. Als het Hof dit vcrzocV inwilligt, dan moet het in aanmerking nemen dat pl/s cliënt niet geschaad mag worden. PI is niet zoo optimistisch als zijn confrère; do eventueele uitlevering kan een kwestie var maanden zijn. PI. wenscht dat bij schorsing van de zaak zijn cliënt voorloopig in vrijheid zal worden gesteld. Mr. Gooseling, dc verdediger van den jongen W., betoogt, dat voor de belichting der positie van zijn cliënt de komst van Liebermann niel noodig is, Bij schorsing der zaak dringt pl. e« eveneens op aan, dat dc jonge W. uit de voor loopige hechtenis ontslagen zal worden. De procureur-generaal merkt op, dat, wal de tijdsduur van dc uitlevering betreft, hij aan de zijde van mr. Muller Massis staat. Spr. ver zet zich legen het eventueel in vrijheid stellen van dc W/s. Geen schorsing. Nadat mr. Kokosky bij zijn verzoek gepersis teerd heeft, gaat het Hof in raadkamer. Het keert reeds eenige minuten later terug om mede te deelen, dat, hoewel het buitengewoon veel prijs stelt op de aanwezigheid van Lieber mann, die dan de president legt daar den nadruk op verdachte zal zijn, er op het oogenblik geen reden is om de zaak te schor sen. Het getuigenverhoor vangt hierna aan Als eerste getuige wordt gehoord Mr G. J Salm, advocaat en procureur te Amsterdam en curator in het faillissement de» „Veendammer." Get. deelt op een vraag; van den president mede, dat de familie W.. toen dc boel mis was, haar volle medewerking, verleend heeft om de geleden schade zooveel mogelijk te herstellen. President (tot verd. W. Sr.): „Bent U nu straatarm Verd.: „Straatarm, president." Vervolgens wordt gehoord Mr A. S. van Nierop, directeur van de Hypotheekbank voor Nederland, eveneens curator in het faillisse ment der „Veendammer." Get, geeft inlich tingen over de wijze, waarop vanwege de „Veendammer" taxaties geschiedden en bouw- credieten verstrekt en geëxecuteerd werden. „Het was een roekelooze en onoordeelkundige wijze van zaken doen", oordeelt deze getuige. Voorts zegt get. het veikoopen van hypothe caire vorderingen door een Hypotheekbank- directeur uit den booze ie achten. En get is er van overtuigd dat de pandbrieven ten tijde van den verkoop der „Veendammer" Juni T927 niet meer volledig gedekt wareri. Op 25 Juni 1927 was de toestand beslist slecht De volgende maanden Juü en Augustus is de toestand slechter geworden. In het Noorden heeft get. met mr. Salm vergaderd met de pandbriefhoudeTs. Get. weet, dat vooral de kleine luiden het slachtoffer van de slechte financieele politiek zijr geworden. Bij de onderhandelingen, welke leidden tot de dading, heeft familie W. coulant medegewerkt President„Kunt LI zich indenken hoe W. Sr. aan zijn aandeeien een waarde van 2J^ miilioen heeft toegekend Get.: „De waarde van de aandeeien is moei- 'ijk te bepalen, men leefde van de Bank, terwijl de oude W. zijn persoonlijke behoeften u'\- de kas voldeed. Maar 2% millioen is veel en veel ie hoog." President (tot verd. W. Sr.): „In 1926 sluu de Bank met een nadeelig saldo van 260,000; hoe kon U er dan een rendement van een ton uihalen V' Verd.: „Ik heb met mijn zoon niet meer dnn 20,000 ontvangen." President„En die ton danr waarop U zich o.m. baseerd voor de motiveering van de ver koopwaarde van 2% millioen Verd.: „Dat was bedrijfswinst, die niet in de baions tot uiting is gekomen.' Als don verd. W. Sr. een uitvoerige uiteen zetting geeft van zijn berekeningen, ontstaat tusschen hem en mr. Van Nierop een debat, dat bijna een kwartier in beslag neemt, lïci Hof blijft lustig toeluisteren. Als men komt tot dc plannen van Liebermann, interumpceii Mr. Muller Massis„Die had de beste bedoe lingen President „O ja I" (gelach). Verd. W. Sr. zegt dan dat hij steeds te goe der trouw heeft gehandeld en rimmer iets onbehoorlijks heeft gedaan Pres.,,Ja, vergeet U de ontbindings-clau- stilc niet. Als U Uw geld niet kon krijgen, nam U de aandeeien terug. Möhring zette U dan natuurlijk direct op straat en dan zot U weer aan het loadje l" (vreugde in dc zaal). Mr. Gooseling „De neer W. spreekt doot- loopend van wijmaar hij spreekt slechts voor zichzelfik wil daar nadrukkelijk op wijzen." De volgende getuige is mr. I. Goudek'et, advocaat en accountant te Amsterdam. Pres. (tot get.) „Het terugvorderen van vrijwillig op aandeeien bijgestorte bedragen, is dat een gewoonte De minister heeft het recht van terugstorting in strijd geacht met art. W. v. K. Verd. \V. Sr., h-eeft dit sinds November 1925 geweten." Get.„Of het een gewoonte is, kan ik niet beoordeclen, maar volgens mijn opvatting mag het niet". Ook dc volgende getuige, de accountant A. Nierhof f, deelde deze: meening. De zitting werd daarne geschorst tot kwart voor twee. Na de pauze vroeg de president, mr. J. M. Jolles aan den verdachte J. J. W., waarom deze in hooger beroep is gegaan. Verdachte J. J. W.: Omdat ik mij onschul dig achtte. De president (tot den verdachte J. I' H. W.): En u Verdachte J. P. H. W.: Ik ben mj er niet van bewust een strafbaar feit te hebben ge pleegd. Ik ben geheel te goeder trouw geweest cn heb absoluut vertrouwd op mijn vader en anderen. Bij het verdere getuigenverhoor werd veel aandacht gewijd aan de vraag of er een of twee akten van borgstellingen geweest k^ïmer» zijn van de Discontobank voor Crediefanstel- lingen met de Veendammer, welke de heer A von der Toorn Jr., reeder te Scheveningen, tec- kende. De heer Van der Toorn had in eersten aanleg gezegd, dot er slechts een borgtocht was geweest, doch dat die door Liebermann werd verscheurd, nadat hij bezwaar had ge mankt, op grond dot de Veendammer reeds in andere handen was overgegaan. De heer J. Spanjcrsberg hield, evenals in eersten aanleg vol, dot hij een akte van borgstelling gezien heeft, waarop de handteekening van den heer Van der Toorn voorkwam. Verdachte J. J W. zeidc een borgtocht te hebben gezien, welke door Liebermann cn Van der Toorn was ge- teekend Getuige H. S., die van 1910 tot 15 Oct 1927 bij de Veendammer werkzaam was, had vroeger gezegd, dat verdachte J. J. W. hem in een gesprek had meegedeeld, dat de Atlashy- pothrekbank met een kapitaal van een millioen zou worden opgericht en dat daarin de Veen dammer opgenomen zou worden. Verder liet verdachte toen doorschemeren, dat, waar de pandbrieven der Veendammer op 70 ge» noteerd stonden, hij, verdachte, recht had op het disagio van 30 Thans wijzigde getuige deze verklaring in dier voege, dat hij den in druk had gekregen, dat verdachte, in verband met d?n koers, recht op een disagio meende te hebben Een makelaar uit Utrecht verklaarde, dat I. J. W. hem een bedrag van twee millioen had genoemd, toen hij, ingevolge opdracht, bij hem infoi meerde of de aandeeien der Veen dammer te koop waren. Dien priis motiveerde verdachte met te zeggen: dc pandbrieven staan op 60 h 65 yi, maar als zii oploopen, blijf* er nog altijd een disagio van 25 over en dit vertegenwoordigt alleen al twee millioen. In den loop van het onderzoek was. behalve het kassierscontract, ook het contrart-Schim van der Loeff. waarover in eersten aanleg zoo veel te doen is geweest ter sprake gekomen. Verdachte J. J W. verzekerd? echter, dat bei de contracten absoluut buiten hem om zijn gegaan. A s Vrijdag voortzetting HET SPOORWEGONGELUK BIJ STATION D. P De oorzaak. De treinbotsing aan het station D. P., waar bij een binnenkomenden trein op een stilstaan- den trein is gereden, valt naar alle waar schijnlijkheid te wijten aan onoplettendheid van den scinhuiswachtcr. Wanneer deze trein n.l. het slation binnenloopt, staat op een dood loopend spoor, dat in het perron is uitgesne den, een trein van zes wagens. Maandagavond bestond deze trein uit zeven wagens en daar door is het einde van dezen trein te dicht bij den vlak voor het perron liggende wissel ge komen, tengevolge waarvan geen voldoendes ruimte meer over was voor den trein, die uit Den Haag- binnenkwam. De seinhuiswachter heeft zich hiervan blijkbaar geen rekenschap gegeven en hij heeft het perron vrij gegeven voor d<en inkomenden trein Deze trein is toen met het rechter gedeelte van de voorzijde te gen het linker achtergedeelte van den stil- staanden trein aangereden, zoodat de wagens met groot geweld men zegt, dat de slag tot ver in de stad gehoord is in elkaar dron gen. De instrumenten, welke rechts in de be* stuurscabine staan, zijn door den achterwand van deze cabine gedrongen in de plants, welke afgesloten is voor den hoofdconducteur. De ruit, welke zich daar in den wand bevindt, is grootendeels verbrijzeld. Door deze ruit hing do bestuurder, die met zijn beide beenen be kneld zat. Men kon den man. den 36-jariger» J. Dijkman uit c. Jon van Avcnnestroat, niet van de voorzijde uit bevrijden, daarom heeft men het schot, dat dc plaats van den hoofd conducteur scheidt van de bagageruimte, ka pot geslagen en gedeeltelijk weggebroken Toen was het mogelijk den bestuurder te bevrijden. Hij bleek zijn linker onderbeen te hebben ge broken, terwijl hij aan zijn rechterbeen ernstige schoofwonden heeft opgcloopen. In het zieken huis aan den Coolsingel is hij ter verpleging opgenomen. De dame, die in het laatste rijtuig van den binnenkomenden trein verwond werd. is geble ken te zijn de 24-jarige artiste mej. D. van Wingarden uit dc Aert van Nesstraat. Zij heeft lichte vleeschwonden en een vermoede lijke hersenschudding opgelooperi Kort na het gebeurde is zij in onmacht gevallen. Per auto van den GeneesVundirren Dienst is zij naar hef ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, van waar zij naar haar woning kon worden ge bracht. De derde gewonde is Ce 35-jarige conduc teur G. van Eeden uit de Spartastraat. Hij kreeg een wond aan het achterhoofd en had een gezwollen arm EEN WIELRIJDER DOODGEREDEN. Gistermiddag is op het rijwielpad langs den Zijpendaalschen weg te Arnhem een wielrijd- ster in aanraking gekomen met een wielrijder en daarbij op den straatweg gevallen Op dit oogenblik passeerde juist de tractor van het corps rijdende artillerie. Noodlot tigerwijzc kwam de wielrijdster met het achterwiel van den tractor in aanraking en werd daardoor ernstig aan het Tioofd verwond. Zij is in een nabijzijnd huis binnengedragen en daar na kor ten tijd overleden. Herdacht in een rouwzitting van den Grwiingschen Academischer Senaat In een rouwzitting van den Academisohen Senaat heeft prof dr. I. H. Grosser, rcctor- magnificus, in een toespraak uiting gegeven aan de gevoelens, welke de onverwachte tijding van het overlijden von mr. dr. C. C. Geerstema in den kring der universitanc docenten ge maakt heeft. Spr. wees op de ongewone beteekenis van dit sterfgeval voor de universiteit en op de goede verhouding tusschen mr. Geertsema en de pro fessoren. Spr. herinnerde er aan, dat mr. Geert sema in Januari van het volgende jaar zijn 35- jarig curatorschap en zijn 25-jarig voorzitter schap zou hebben herdacht. Nadat hij in 1917 als Commissaris der Koningin was afgetreden was het curatorschap zijn eenig openbaar ambt en hij heeft daarvoor zijn nog ongebroken werkkracht en zijn onverzwakte geestvermo gens geheel beschikbaar kunnen stellen. Onder hem en door zijn krachtdadige medewerking heeft de universiteit, uiterlijk een bijna volko men vernieuwing ondergaanis het moderne academiegebouw verrezen en zijn de talrijke la boratoria en andere universitaire inrichtingen tot stand gekomen. Doch ook het innerlijke leven der universiteit ging hem zeer ter harte. Voor een groot deel is het aan hem te danken, dat de verhouding tusschen deze curatoren en do centen hier een andere is dan aan de overige rijksuniversiteiten dat het curatorium hier meer dan elders is het filter, dot dc verschillende en soms onvereenigbarc verlangens, voortkomen de uit het onderwijzend personeel, hebben te passeeren alvorens zij de regeering bereiken. De enkeling moge wel eens geklaagd hebben, dat een door hem redelijk geachte wensch in dat filter is blijven hangen, over het geheel kan men zeggen, dot deze reguleerende functie vani het curatorium niet vertragend heeft gewerkt dat zij bovendien bij de regeering in de recht matigheid der aanvragen, die uit Groningen kwamen, vertrouwen gewekt en een regelmati- gen wasdom van de universiteit verzekerd heeft. De verzoeken die tot hem kwamen, werden steeds met hoffelijke bereidwilligheid overwo gen en allen hebben tot het laatst van zijn leven kunnen bewonderen hoe scherp cn prac- tisch zijn oordeel was en bemerkt, dat hij aan de universiteit alles was. Zijijt leeftijd gaf hem een vaderlijke positie tegenover de univer siteit, maar de neiging om haar te „bevoderen"- had hij niet. Met fijnen tact kon hij op een afstand blijven en hij hield de ruimte vrij welke hoogleeraren en lectoren behoeven om hun werkzaamheid als docent en geleerde te ont plooien; Doch zelfs de schijn van eenige on verschilligheid was hem daarbij vreemd en op recht verheugen kon hij zich iri succes, dat de wetenschappelijke glorie der universiteit ver hoogde. De universiteit rouwt, klagen evenwel mag zij niet, zij is dankbaar voor wat deze van voor haar is geweest en zij zal dit toonen door zijn nagedachtenis in eere te houden. De rede werd door de vergadering staande aangehoord. SyMPHONIE VAN DEN ARBEID. Wijziging van het scenario. Onze Rotterdamscnc correspondent meldt ons De Rottcrdamsche filmonderneming „Trans- fiimo", die een reeks van zeer geslaagde be drijfsfilms, en o.a. de goede film van Rotter-» dam, „Van Visschcrsdorp tot Wereldstad", in opdracht van het gemeentebestuur van Rotter dam heeft vervaardigd, werkt reeds sinds maanden onder leiding van Von Barsy aan een „Symphonie van den Arbeid", die een beeld zou geven van het leven en de arbeid, die in de stad der „nijvere werkers" te vinden zijn. In verbond evenwel met het gevaar dat deze film na „Van Visschersdorp tot Wereldstad", tot herhaling zou kunnen voeren, heeft van Barsy thans besloten het scenario van de film te wij zigen en de stof ook buiten Rotterdam te zoe ken, om er zoo een meer algemeen karakter aan te geven.Opnamen zullen gemaakt worden te Berlijn, van het verkeer, terwijl daar ook aterlieropnamen zullen worden gemaakt. Half November zal de film, waarvoor Ant. Blazer de muziek heeft geschreven, worden „uitge bracht". ONVRIENDELIJKE ONTVANGST VAN EEN DEURWAARDER. Door een caféhouder to Rot terdam. Het is voorzeker geen prettige gewaarwor ding, wanneer de deurwaarder verschijnt om wegens belastingschuld beslag op inboedel en andere bezittingen te leggen. Maar ook voor den deurwaarder is dit niet een pretje zegt de Tel. vooral in volksbuurten loopt hij daarbij zekere resico's cn noodigt men hem vaak uit zijn krachten met die van den bclas- daarbij zekere risico's en noodigt men hem aan in het bezit van een of meer blauwe oogen of gebroken ormen en beenen te komen. Zoo vervoegde zich deZer dagen een deurwaarder bij een caféhouder op den Schiedamscb^dijk te Rotterdam, die weigerde z-?n belastingin ningen tc voldoen, ten einde op diens boeltje beslag te leggen. Dc caféhouder, die den deur waarder en zijn helpers toch al niet vriende lijk ontvangen had, liet hen eenigen tijd be gaan, doch wond zich allengs meer op. Ten slotte stormde hij op den deurwaarder af, rukte hem de papieren uit de hand en schreeuwde hem toe„Nou ga je d'r uit, of ik sla je d'r uit". De onthutste dc-urwaarder vond het raad zamer aan het eerste deel der invitatie ge volg te geven en vertrok. Maar hij deed na tuurlijk bij de politie aangifte van het geval. Zoodat de caféhouder nu, behalve bij den Staat, ook nog bij den rechter in het krijt komt te staan, terwijl dc beslaglegging natuurlijk toch doorgaat. Zv .Karei, je rule me een nieuwe spiegel moeten geven. Dei 'jen uit dere gegroeid". (London Opinion). J

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 6