Kluitkalk. B. NIEWEG MEDSFOduarsce DAGIIAD BINNENLAND. a. n. hindriks n.v. compagnie lyonnaise Nieuwe Parijsche en Weensche Hoeden feulletonT" Het Geheimzinnige Genootschap 27e Jaargang No. 101 „DE EEMLANDER", Zaterdag 27 October 1928 TWEEDE BLAD. UIT DE STAATSCOURANT INT. ROODE KRUIS- CONFERENT1E Verbod chemische oorlog „Ivory" Empire-Serviezen Oud Engelsch model Handel in Bouwmaterialen Dr. W. Lj WELTER Bent U reeds Inlegger? Op zijn verzoek eervol ontslagen met T Nov. als burgemeester van Uden M. C. Wijssen; benoemd in den Marineraad tot voorzitter mr. G. Kirberger, lid van den Hoogcn Raad; tot plaatsvervangend voorzitter prof. mr. B. M. Taverne, lid van den Hoogen Raad; tot leden de gepensioneerde kapitein ter zee A. v. d. Sluis en de kapiteins ter zee J. C. F. Hooykaas, R. J. van Loer en H. J. Hartkamp; tot plaats vervangende leden de gepensioneerd kapitein ter zee J. Voogd, de kapiteins ter zee L. M. J. van Gregory en B. Kruys en de kapitein-luite nant ter zee C. Ruhl; op verzoek eervol ontslagen met ingang van den datum waarop hij het ambt van kanton rechter te Leeuwarden zal aanvaarden mr. D. Okma als voorzitter van den Raad van Arbeid te Leeuwarden; benoemd tot inspcctricc van het Nijverheids onderwijs mej. M. M. A. Michels, thans adjunct- inspectrice. benoemd met ingang van den datum der in werkingtreding van het Psychopathcn-regle- ment: tot lid en voorzitter van den Algemcenen Raad voor Psychopathenzorg mr. J. R. H. van Schaik, lid der Tweede Kamer te 's Graven- hoge; tot leden van dien Raad: prof. mr. \V. A. Bonger, hooglecraar in het Strafrecht aan de Gemeetelijke Universiteit te Amsterdam; prof. dr. L. Bouman, hoogleeraar in de Psychiatrie en Neurologiet aan de Rijksuniver siteit te Utrecht; prof. mr. J. V. van Dijck, Raadsheer In den Hoogen Raad te 's Gravenhage; mej. mr. C. F. Katz, lid der Tweede Kamer te Amsterdam; dr. C. Kortenhorst, geneesheer aan het R. K. Krankzinnigengesticht „Voorburg" te Utrecht; mr. W. L. Luyken Glashorst, officier van justitie bij de rechtbank te 's Gravenhage; tot secretaris mr. L. Lindeboom Czn., advo caat en procureur te 's Gravenhoge; benoemd tot commissaris van politie te Amersfoort G. Goorhuis, thans commissaris van politie te Middelburg; benoemd tot plaatsvervangend griffier bij dcN Raad van Beroep (O.) to Rotterdam mr. A. Blom, advocaat te Rotterdam, wonende al daar; tot plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Beroep (O.) te Rotterdam mr. S. A. la Rivière, administrateur ter gemeente-secre tarie van Rotterdam, wonende aldaar; op verzoek eervol ontslagen, met ingang var» 28 October, do rescrve-eerstc-luitenant K. A. L. Blok van Lacr, van het 8e regiment veld artillerie. DE KONINGIN-MOEDER NAAR DEN HAAG. Gistermorgen is H. M. de Koningin-Moeder met gevolg, uitgeleide gedaan door de Ko ningin, met den trein van 10.41 uit Apeldoorn vertrokken, met bestemming naar Den Haag. RUSSISCHE FILM AFGEKEURD. De directie van Fim-Film deelt mede Van de Centrale Keuringscommissie in Den Hoog ontvingen wij heden bericht dat de film „Do Kellner van het Palace Hotel" voor open bare vertooning is afgekeurd. Deze afkeuring geschiedde op grond van het oordeel der ge noemde commissie dot luidde In de film wor den te veel slechte doden getoond die door de contrast-werking van goede daden niet worden opgeheven. Stichting der internationale organisalic Een internRoodc Kruis- vloot Donderdag om 9 uur is de tweede ple naire zitting van de Internationale Roodc Kruis-confercntie aangevangen onder voor zitterschap van lirit.-kol. jhr. Röcll. De Prins woonde een gedeelte van deze zitting bij. Bij den aanvang gaf dc voorzitter het woord aan dr. Joh. Steincr (Oostenrijkscho Roodc Kruis), die uit naam van het Oostenrijksche Roodc Kruis en van de regeering van Oosten- tijk gTocten aan de conferentie overbracht. Meer in het bijzonder wenschto hij deze ge legenheid te benutten om het Nederlandsche Roode Kruis en het Nederlandsche volk te danken voor de grootmoedige hulp aan de Oostenrijksche bevolking verleend in dc zeer moeilijke omstandigheden van den na-oorlogs tijd. Aan de orde was daarna het plan-Graolo tot het stichten van een Internationale Unie voor hulpverleening bij rampen, voorgesteld door het Roode Kruis en onderzocht door de eerste commissie, namens welke de senator Francois (België) rapport uitbracht. Een desbetreffende resolutie werd zonder stemming aangenomen. In de voortgezette plenaire zitting werd behandeld het onderwerp van de internationale organisatie. Zooels bekend heeft de speciale commissie van gedelegeerden een ontwerp-statuten voor deafe organisatie opgesteld. Volgens dit ontwerp omvat het Internatio nale Roode Kruis de nationale organisatie, hot Int. Comité en de Liga van Roode-Kruisver- eenigingen. De hoogste autoriteit is de inter nationale conferentie, die is samengesteld uit alle nationale vercenigingcn, afgevaardigden der staten, die aan de conventie van Genève deelnemen en dc afgevaardigden van het Int. Comité en van dc Liga. Do conferentie zal eens in de vier jaren vergaderen, of, indien de omstandigheden dit noodig maken, eens in de twee jaren. De Raad van Gedelegeerden is samengesteld uit gedelegeerden van de nationale vereeni- gingen, erkend door het Int. Comité, uit ofge- aardigden van het Int. Comité en uit afge vaardigden van dc Liga. De Raad van gou verneurs is georganiseerd overeenkomstig do statuien van de Liga. De speciale en regionale conferenties kun nen zich slechts bezig houden met vraagstuk ken, die een speciaal of regionaal karakter hebben en kunnen geen enkele beslissing ne men over vraogstukken, die reeds door een Int. conferentie in behandeling zijn genomen of door de conferentie zijn gereserveerd voor d'c agenda van een volgende conferentie (art. VI). Het Internationale Comité van het Roodc Kruis blijft een onafhankelijke instelling. Dc Liga is een vereeniging van nafcior.o'lc Roode Kruis-organisaties. Het Int. Comité en de Liga werken samen op terreinen die ei kaars werkzaamheden raken in het bijzonder wat betreft het verleenen van bijstand in ge val ven nationale of internationale rampen. Er wordt een permanente commissie samen gesteld uit vijf leden benoemd door dc Int. Conferentie twee vertegenwoordigers van het Int. Comité twee vertegenwoordigers van het Ligahaar zetel is gevestigd tc Genève. In de overgangsbepalingen wordt o.m. be paald, dat de elgemeene vergadering van de Liga is opgeheven en dat dc I4e Int. Confe rentie in 1930 zal worden gehouden. Dr. Mox Huber, voorzitter van het Int. Co- KEGIAAJMDS. Van 1—4 regels ƒ4.05, elke regel meer I.— voorheen LangcstraaL L. BERGSTRAAT 13. TEL. 462. Tafelservies 65 dcelig Ontbijtservies 19 dcelig 1 11.75 Theeservies 15 deelig C 10.20 Elk onderdeel los verkrijgbaar Groote Koppel 11 - Tel. 1135 UTRECHTSCHEWEG 10. - TEL. 179. - AMERSFOORT mité bracht over dit voorstel der speciale com missie rapport uit. Na een overzicht der ge schiedenis von de voorbereiding, waarbij hij hulde bracht aan de nagedachtenis van Gus- tave Ador, die vóór zijn dood nog de groote lijnen van hét werk kon aangeven, en waarin hij dank bracht o.a. 'aan het Amerikaanschc Roode Kruis, aan prins Karei van Zwe4cn.cn aan alle personen, die aan het totstand komen van de samenwerking hebben meegewerkt, lichtte spr. de verschillende artikelen der sta tuten afzonderlijk toe. Namens de vier Roode Kruisvereenigingcn uit Denemarken, Zweden, Noorwegen en Fin land dankte de heer Hammarskjöld de spe ciale commissie en den rapporteur, die blijk hadden gegeven de houding der vier vereeni gingen te begrijpen. Ten slotte merkte spr. op, dat vijf jaren geleden de arbeid voor de stichting van deze organisatie begon in een studie-commissie onder voorzitterschap van een inwoner van dit land, den heer H. C. Dresselhuys. Spr. wenschte aan diens nagedachtenis een woord te wijden en hoopte, dat raast Gustave Ador ook hij verdiende in dankbare herinnering te blijven vooitleven. Bij de hoofdelijke stemming stemden alle aanwezige vereenigingen (50)-vóór, van welke de vier genoemde vereenigingen een reserve maakten ten aanzien van art. VI35 regee- ringen stemden voor, vijf (Denemarken, Zwe den, Noorwegen, Finland en Litouen) onthiel den zich van stemming. De Liga en het Int. Comité stemden eveneens vóór. Aan de orde was vervolgens het voorstcl- Boland, van het Nederlandsche Roede Kruis, betreffende de stichting van een internationale Roode Kruis-vloot. Admiraal Amet (Frankrijk) rapporteerde namens de eerste commissie. Het voorstel hdcld in de vorming van een technische com missie voor de bestudeering der maatregelen tc nemen ten opzichte van de slachtoffers van zeerampen en om zich bezig te houden met de verwerkelijking van het plen-Boland. Spr. zeide dat dc commissie het ocgenblik nog niet gekomen achtte voor de samenstelling van een commissie van deskundigen. In beginne) had dc commissie zich' voor het Nederlandsche voorstel uitgesproken. Het voorstel der commissie strekt om het Internationale Comité mandaat te geven tot het nemen van maatregelen noodig opdat <!e voornaamste Maritieme mogendheden een ver tegenwoordiger zullen hebben in de toekom stige commissie en opdat aan deze commissie van deskundigen de medewerking van alle krochten van het Int. Roode Kruis worde ver zekerd en om voorts aan de nationale ver eeniging, voorzoover zij bij de vraagstukken waarom het gaat geïnteresseerd zijn, aan te bevelen ieder voor eigen rekening de studie von het onderwerp aan tc vangen en aan de toekomstige commissie alle voorstellen te doen, die zij nuttig zullen oordeelen. Dc resolutie werd zonder stemming aan genomen. Eveneens werd zonder stemming aangeno men dc resolutie der tweede commissie betref fende het verbod van den chemischon en bac- teriologischen oorlog (voorgesteld door het Poolsdh'e Roode Kruis). De heer v. Notten Nederlandsch consul te Genève (Int. Unie voor Hulpverleening aan kinderen) verdedigde de resolutie die als volgt luidt De 13e Int. Conferentie overtuigd de tolk te zijn van de publieke op'nie der gcheele be schaafde wereld in het verooideelen van den chemischon en bac teriologischen oorlog, con stateert dat het protocol van Genève van 17 Juni 1925 betreffende het verbod van het ge bruik in den oorlog von bedwelmende, vergif tige of dergelijk gassen on van bacteriologi sche middelen, tot nu toe slechts d'oor een zoo beperkt aantal staten is geratificeerd en ver zoekt h'et Int. Comité van het Roode Kruis opnieuw de aandacht der regeeringen te ves tigen op het groote belang dot de mcnschheid erbij heeft, dat zij in een zoo nabij mogelijke toekomst hun definitieve deelneming aan dit protocol te verklaren. De vergadering werd verdaagd tot Vrjjdog helf tien. Na de plenaire zitting van gisterenmorgen heeft in den namiddag de Raad van Gouver neurs der Liga in plenaire en commissoriale zittingen vergaderd. Deze vergaderingen had den een besloten karakter. Ontvangst ten Kon. Paleize. Na afloop der werkzaamheden heeft Z.K.H. de Prins de afgevaardigden ter conferentie ten paleize in het Noordc-inde ontvangen. Mede waren daar o.a. genoodigd het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis en de onlvangstcommissie der conferentie. Dc leidsman van prinses Juliana Wij lezen im dc Nederlander: Ds. W. L. Weiter, een van de kranige aristocratische figuren onder de Hervormde predikanten van. Den Haag, de hofpredikei, de leermeester van Prinses Juliana, h'ceft tegen 1 Januari a.s. emeritaat aangevraagd. Ds. Welter, die thans 79 jaar oud is, heeft 54 dienstjaren achter zich en zal, wanneer hij van de Haogsche gemeente afscheid neemt, deze gemeente ruim 34 jaar gediend hebben. Hij werd in 1849 te St. Petersburg geboren, waar zijn vader predikant was van de Hol- lendsche gemeente. Uit zijn prilsten jeugd bewaart ds. Weiter aardige herinneringen aan het contact met dc Russische hofkringen» Toen hij voor 't eerst don tsaar ontmoette, pakte deze hem, klein kereltje nog, op. om hem hoog in dc lucht te steken. Werd het eerste onderwijs in de Russische hoofdstad genoten, later studeerde hij aan het beroemde gymnasium te Schulpflora in Thüringcn, daar na aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. In 1873 werd de jonge WeJter, die in het Duitsch even onberispelijk preeken kon als in het Hollandsch, candidaat, om in het voor jaar van 1874 door zijn vader in Bunnik bevestigd te worden. Welters welverzorgde prcckcn trokken zeer de aandacht en het Is van prof. dr. W. J. Brill bekend, dot hij des Zondags gaarne von Utrecht naar Bunnik wandelde, om den jongen Weiter te hooren. Na Bunnik diende hij de gemeenten Dedéms- vaart, 1880, Heemstede, 1883, Zwolle 1885, Arnhem 1888, en 's-Grovcnhage, waar hij 9 December 1894 zijn intrede deed en wijk XI aan zijn zorgen werd toevertrouwd. Niet onvermeld mogen wij laten de be noeming van ds. Weiter tot hofprediker, in 1918 provisorisch', in 1920 definitief. Want het is niet onbekend, dat het de vreugde van zijn ouderdom is geweest, dat hij vier jaar lang dc leidsman des Prinses mocht zijn op het gebied der hoogste dfngen. EUREKA I Iedereen is thans verkouden. Niemand meer geheel normaal. Het staat ohicq om mee te niezen In de najaors-modc-kwoal. O, hoe gaarne zou ik meedoen, Mode blijft mijn grootste zwak. 'k Kon tot gister nog wel uitgoon Zonder zakdoek »'n mijn zak. 'k Was een ware buitenbeender. Ouderwets en abnormaal, Tc Stond geïsoleerd, on-modisch. Midden in de ncuzenkwaol. Slapclooze nachten had ik, 'k Woelde me dan om on om. Tc Riep wanhopig in vervoering „O, verkoudheid, kom, o kom I" 'k Peinsde uren op een middel, Steeds vervloog opnieuw mijn hoop. Dit „artikel" bleek met geld zelfs Onbereikbaar I Niet to koop I In gezelschap was 't een folt'ring. 'k Voelde mij conservatief. En mijn helder witte zakdoek. Was en bleef onproductief. M*n omgeving hoestte, kuchte, Huiv'rend bij de minste kou. Ik benijdde hen den „zegen". Die bij mij niet komen wou. 'k Liep an mijn colbertje buiten, 'k Maakte zelfs geen kachel an, Maar men maakte in dit najaar Fijn met mij „de-kochel-un." 'k Was wanhopig, 'k zocht naar uitkomst, 'k Zot doorloopend op den tocht, 'k Voelde me zoo diep ellendig. Dat ik een revolver kocht Gist'ren kwam ik „in-de-modc". Weer U hoe dat zoo maar kon 'k Wachtt' een half uur op m'n treintje Op ons tochtig spoorperron 11 GROBGROE. (Alle rechten voorbehouden). 1 Geen beter keuze had H. M. do Koningin kunnen doen, zoo schreef dr. F. van Gheel Gildemeester destijds in de Haogsche Kerk bode bij de benoeming van ds. Welter tot hofprediker. Wont Welter vleit niet, hij praat niet. hij is een heer I En dat het Koninklijk gezin den band gevoelde met den waardigen hofprediker, is wel telkens gebleken, in 't bijzonder bij de viering van zijn 50-jarig ambtsfeest, toen dc Koningin, de Prins en dc Prinses hem te zijnen huize gecomplimenteerd hebben, waarbij H. M. den grijzen predikant mededeeling deed van zijn benoeming tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw, als weardeering voor zijn arbeid als voorzitter van de commissie tot de zaken der Protcs- tantsche Kerken in Ned. O.- cn W.-Indic. Zondag 12 Juni 1927 is een van de hoogte punten uit het leven van ds. Welter geweest, toen hij zijn geliefde leerlinge, Prinses Ju- liona, mocht bevestigen als lidmate der Her vormde Gemeente. Ontroerend was toen het persoonlijk woord, dat hij in dc oogenblikken tot de Prinses richtte. Er zijn dingen zoo ging hij aan zijn diepste gevoelens voorbij die zich niet laten uitdrukken door woor den, die er te heilig en te teer voor zijn, die alleen verstaan worden door God en door de ziel Met ds. Weiter gaat een van de oude garde heen uit den kring van dc Hervormde predikanten uit Den Haag. CAMPBELL, v In den ouderdom van 83 jaren is tc 's-Gra- venhage overleden dc gepensionneerde luite nant-generaal J. M. Campbell, oud-inspecteur van het wapen der infanterie. De thans ontslapene was Ridder in do Orde van den Nederlandschen Leeuw en Officier in de Oranje-Nassou-Orde. Wat gij alleen kunt doen, roep daar geen ander bij. Naar het Engelsch van I. S. FLETCHER door Met A. T. 55 Jimmic keek lang naar de buitengewone ge daante. Hij week terug naai den muur achter zich, do pocik steeds vasthoudend. Daarna wees hij op Scraye. „Wat hebt gc met hem gedaan?' vroeg hij op eens. Dokter Frobenius keek Scraye aan, alsof hij een dier in een kooi was. „Ah I" zei hij. „Lord Scraye vertoont slechts de vrees, die een niet al te sterk verstond steeds toont in tegenwoordigheid van een groeten geest als de mïjne. Hij is onderwor pen door de macht van mijn verstand. „Onzin", spotte Jimmie. „Vervloekte onzin I Ik ben het in ieder geval niet. Waarover is dit alles? Het is een leugen, dat ge zegt, dat gc niets met hem gedaan hebtge hebt hem ver giftigd. Een geweer of geen geweer. Ik zal je met deze pook aframmelen, als ik er zin in hebik geloof, dat ik dat nog wel eerst zal kunnen doen. Spreek dus 1" Dokter Frobenius boog het hoofd onbezorgd. Toen stak hij een ringer op. En in het dui zendste deel von een seconde, waarin Jimmie een ontploffing hoorde en van den tegenover- gestelden muur een flikkering zag, voelde hij een kogel zijn oorlelletje raken en met een scherpen klonk terecht komen in het eiken pa neel waartegen hij stond. Vermetel als hij was, sprong hij bevend op zijde. Wat Scraye be treft, hij kroop in zijn stoel en bedekte, droe vig kreunend zijn gezicht met zijn handen. „Ik denk", merkte dokter Frobenius op, dat u nu bemerken zult, dat iedere poging tot geweld van uw zijde vruchteloos is. mijnheer Trickett. Ga zitten. Laten wij praten in vrede. Een zekere mate van verslagenheid was over Jimmie gekomen. Hij hod reeds lang dc meening opgevat, dat dokter Frobenius een krankzinnig© was, die op de een of andere manier in geslaagd was zijn geheimzinnige plannen uit te voeren en zich ook door andere mcnschen te doen helpen. Maar hij zag nu, dat als hij krankzinnig was, er in zijn krankzinnig heid iets was, dat veel gevaarlijker was dan de kalmste daden van iemand, die bij zijn verstand was; hij begreep, dat Scraye gelijk had met te zeggen, dat hun leven in gevaat was Onbewust haastte hij zich ditmaal, de be velen van dokter Frobenius te gehoorzamen en ging vermoeid zitten in den stoel, die hom aangewezen was. Maar zelfs toen verliet zijn geestkracht hem niet cn hij keerde zich woe dend naar do vreemde gestalte voor den les senaar. „Hoor eens I" zei hij „Ge moogt hier wel aan denker, wie ge ook zijn moogt. Ge kunt ons vermoorden, als ge wilt, on ge kunt die twee onbeschermde vrouwen vermoorden, zoo ge verkiest, maar zoo ge het doet. weet gc, dat ge opgehangen wordt. Wij zijn in Enge land I Vergeet dat niet I" Dokter Frobenius kreeg zijn snuifdoos en nam er met zichtbaar genoegen een snuifje uit. „Ik verknoei nooit mijn tijd met zaken tc bespreken, die waarschijnlijk nooit gebeuren, jongmcnsch", zei ik. „Als ik u vermoordde, en lord Scraye, cn de twee dairies. die nu vei lig en wel in de handen von mijn mcnschen zijn, en nog een half dozijn mcnschen boven dien, zou ik er zeer zeker niet voor opgehan gen worden. In den loop van mijn werkzaam heden, die over zeer veel jaren gaan, heb ik gelegenheid gehad verscheidene dwaze per sonen uit den weg te ruimen, die zich even als gij zelf met mijn zaken bemoeiden, en anderen die ik verder niet gebruiken kon „Zooals monsieur cn madame Charles, ver moed ik", zei Jimmie, met een grimmigen glimlach. „Daar kunt u van donken en veronderstellen wat u wil", antwoordde dokter Frobenius, „Voor 't oogenblik wil ik slechts vreedzaam met u cn met lord Scraye praten. Nu Jimmie wees naar de ineengedoken gedaan te in den gcmnkkelijken stoel. „Ja", zai hij bit ter. „Hij is wel in een toestand om vreedzaam cn* \erstondig met iemand te spreken, vindt u niet Gc hebt de zenuwen van den mon ge schokt I Gij hebt hem nog niet dc zenuwen van een zieken kat overgelaten met uw helschc streken Dokter Frobenius draaide zich om en be schouwde zijn slachtoffer. Hij wreef nadenkend de punt vun zijn neus, stond op van zijn stoel en door de kamer naar een kast gaan de, begon hij een drank te mengen, dien hij Scraye in een klein glos bracht. „Juist', zei Jimmie, niet in staat zijn tong in bedwang te houden. „Maak er maar een einde aan I Vergiftig hem I" Dokter Frobenius koek om met kalme waar digheid. „Mijnheer Tricke'.t", zei hij „Uw taal is ruw en uw beschuldigingen getuigen van slechten smaak ik had wat beters van u verwacht. Dit is niets dar. een vrij sterke dosis vlug zout. „Drink uit I" ging hij voort, Scraye het glas overreikende. „Het zal uw gelijkmoedig heid herstellen. Nu," ging hij voort, naar zijn steel terugkeerend, „zullen wij inderdaad dit gesprek beginnen, dat wij naar ik vert:ouw, met kalmte en goeden smaak zullen voortzet ten. U ziet in, mijnheer Trickett zooals lord Scraye zeker ock doet dat u in mijn macht is „Wat ik inzie," snauwde Jimmie, is, dat wij blijkbaar in een benarden toestand verkeeren, en dat het later een kwaad ding voor u zal zijn als wij er niet goed uitkomen. Dat is duidelijk „Ik ben blij, dat u inziet, dat u in een be- nniden toestand vei'kcert, zooals li het noemt," zei dokter Frobenius. „Nu. natuurlijk moeten menschcn, die in het nauw zitten, be talen voor hun bevrijding. Ik ben vrij goed bekend met dc omstandigheden van lord Scraye iuj is rijk. Ik ben niet zoo jjoed be kend met uw omstandigheden, mijnheer Trickett, maar ik geloof, dat u ook vermogend is. Mijnheer Trickett hoeveel is u waard „Wat wilt ge probeeren vroeg Jimmie scherp. „Wat ik probeeren wil te bereiken," ant woordde dokter Frobenius, „is, hoeveel zijt ge bereid te betalen voor uw leven. Begrijp me goed uw leven HOOFDSTUK XXXIV. Dokter Frobenius geeft een verklaring. Een eigenaardig gevoel van opluchting be kroop Jimmie, toen hij dokter Frobenius zijn vraag in duidelijke woorden hoorde stellen. Hier was eindelijk iets tastbaars, iets bepaalds. Hij orriAtc minachting. „Afpersing I" zei hij met onverholen spot „Afpersing I" „Losgeld 1" zei dokter Frobenius. „Losgeld, mijn beste heer. Oorlogsschatting Schade loosstelling wat u het maar noemen wilt. Het is in werkelijkheid een losprijs. Ik heb u veroverd „Nog niet I" zei Jimmie. „Ge zult eerst nog heel veel moeten verklaren. Wat betreft u te betalen Scraye, die verschillend© onverstaanbare geluiden in dc diepte van zijn stoel gemaakt had, slaagde eindelijk er in, meer rechtop tc gaan zitten. Hij deed een paar pogingen om te spreken cn stootte eindelijkc een paar woor den uit. „Ik ik zal u alles betalen I" zed hij. „Maar bevrijd me_ hier uit Ik zal betalen I" (Wordt vervolgd.) Zoo ja, vraagt U Jan toch eens af of U op andere wijze nog profijt van Uw rekening kunt hebben. Het geschrift dat een dezer dagen ontvangt kan U daarbij goede diensten bewijzen. De Nulsspaarbank zal op 31 October van 88 geopend zijn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 5