KON. MIL. ACADEMIE Aanbieding van een schilderij KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN HET DRAMA TE GROOTEGAST Groote belangstelling BENOEMINGEN EN VERKIEZINGEN WOONWAGENKAMP Een voorstel van B. en Wi Het geschenk van de officieren, burgerleeraren en amb; tenaren. Op de Kon. Mil. Academie te Breda heeft Dinsdag een bijzondere plechtigheid plaats gehau. Het door de officieren, burgerleer aren cn ambtenaren toegedachte geschenk voor de jubileerende inrichting was niet op tijd gereed gekomen, om het gedurende het eeuwfeest aan de Academie aan tc bieden. Het geschenk is een schilderij, waarop de namen voorkomen van al degenen, oud leerlingen van de K. M. A., die het ridder kruis der Militaire Willemsorde hebben verworven. Het geheel is ontworpen door den heer Jan de Qauck en uitgevoerd door den heer Adrinan N. Visser. Tn tegenwoordigheid van den gouverneur de officieren, burgerleeraren en ambtena ren, het cadettenkorps, de leerlingen van do school voor reserve-officieren der militaire administratie, de onderofficieren en een af vaardiging van het personeel beneden dien rong, benevens eenige andere genoodigden. heeft oud majoor der infanterie van het Xed.-Indische leger II. J. Voskuil onder het uitspreken van een rede het tableau aan den gouverneur overhandigd. Deze sprak woorden van dank, waarna nog kolonel Steenkamp heeft gesprokqp en de senaats voorzitter, cadet-sergeant Maurcnbrccher, namens het cadettencorps een krans voor dit tableau heeft neergelegd, hiermee de ridders van de Mil. Willemsorde eerende. De voorzitter herdenkt de Unie van Utrecht en spreekt een nieuw; jaarsrede uit, waarin hij een overzicht geeft van de ge beurtenissen in het dis; trict der Kamer in het afgeloopen jaar De begrafenis der veldwachters Meijer en v. d. Molen Onder groote belangstelling heeft gisteren te Opende en te Grootegast de teraardebe stelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van de beide gemeenteveldwach ters uit Grootegast die de vorige week het slachtoffer van hun plicht zijn geworden, Ten tien uur vertrok een 250 tal politie mannen uit Groningen naar Opende er Grootegast ter bijwoning,van de begrafenis sen. Te twaalf uur heeft de teraardebestel ling van het stoffelijk overschot van den gemeenteveldwachter Meijer tc Opende plaats gehad. Er was een zeer groote be langstelling- zoowel langs den weg al* op Opening. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei kwam gisterraid- dag in openbare vergadering bijeen in het gebouw der Kamer aan de Arnhemsche weg. De voorzitter, de heer II. C o z ij n z e n Gzn uit Harderwijk opende de openbare zitting met 'n kort woord van welkom tot den Burgemeester dezer gemeente, die de ver gadering voor een gedeelte bijwoonde en van gelukvvenschen met het nieuwe jaar tot de leden der Kamer en tot de vertegen woordigers van de pers. Herdenking van de Unie van Utrecht. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den Minister betreffende de herdenking van de Unie van Utrecht sprak de voorzitter hierop de volgende woorden ..Het is heden juist 450 jaar geleden, dat de Unie v a nl U t r e c h t werd gesloten tusschcn de gewesten Holland. Zeeland, Utrecht en de Ommelanden, welk aantal zich in den loop van datzelfde jaar met nog enkele gewesten uitbreidde. Heden waait ter eere daarvan de drie kleur van ons gebouw. En gelukkig is het, in dit verband ook historisch juist, de Princevlag, oranje-blanje-bleu. Oncler dien driekleur zijn wij één Nederlandsche natie geworden, in steeds nauwer samengroeiend staatsverband. De fundamenten daarvan zijn heden voor 450 jaar gelegd. En is dat geen herden kingswoord waard? Weer, als zoo vaak. was het een Oranje, die toen de Nederlandsche pijlenbundel wist te omsnoeren tot een eenheid en tot een versterkt wapen in de klauwen van den vaderlandschen leeuw. Er zijn er, die dat grootsche feit in somber licht wil len zien. Zij aanschouwen in die Unie der Noordelijke Nederlanden niet in de eerste plaats de samenbinding van bij el kaar hoorende Nederlanders, maar zij zien daarin allereerst de breuk met Zuid-Neder land. Ik geloof, dat dit onbillijk is jegens onze voorvaderen. En de schitterende historie de begraafplaats Mlereerst werd het woord van ons kl®*ne land heeft anders uitgo gevoerd door mr. J. P. Hofstede, Officier van Justitie te Groningen, als vertegen woordiger van den minister van Justitie.; Hij bracht hulde aan de nagedachtenis van den overledene, die viel door de hand van een lagen moordenaar, wiens brein vergif tigd-is door mcnschonleerenden leerstellin gen. Spreker prees Meijer's takt en zijn rustige wijze van optreden. Vervolgens sprak de hoofdcommissaris van politie te Groningen de heer J. J. Ton- ckens namens het Groningsch politiecorps. Spr. zeidc dat uit de enorme deelneming ton duidelijkste blijkt hoe het gcheelo land medeleeft in het leed. dat hier geleden wordt. Meer dan ooit voelen alle politie mannen in dit oogenblik zich één en zijn zij zich bewust van bun schoone levenstaak liet bevorderen van orde en rust en veilig heid. Daarna spraken de heeren P. J. H. C. Herten, districtcommandant van de Rijks- veldwachl te Groningen, mede namens den procureur-generaal en fungeerend directeur der politie te Leeuwarden, inspecteur J. J. Kruizinga namens den hond van hoogere politieambtenaren in Nederland cn den heer W. Bonnema, burgemeester van Groote gast. Voordat de stoet ge4ormd werd, werd on der leiding van ds. Adema een rouwdienst gehouden in de Geref. Kerk. Hier spraken de burgemeester van Grootegast, ds. Pol en vele vertegenwoordigers van Politiebonden. Daarna werd de stoet gevormd met het Rot- terdamsch Politiemuziekcorps voorop. Te ongeveer half twee bereikte de stoet het kerkhof. De naaste collega's van den overledene droegen de kist. onder klokgelui naar het graf. Ds. Adema leidde ook hier den dienst. Hierbij waren de politiecorpsen van Soest, de Bilt, Zeist, Baarn, Amers foort cn Middelburg vertegenwoordigd, zoo mede de vertegenwoordigers van politie corpsen, die ook gisteren te Groningen de plechtigheid hadden bijgewoond. Het woord werd nog gevoerd door mr. Lisman, namens de Groningsche rechtbank, den heer Modderman namens den Hoofd commissaris van Amsterdam, de inspecteurs en het Amsterdanische Politiecorps. Vervol ger" spraken nog enkele vertegenwoordi ger* van stedelijke politiecorpsen in den lar**e. 65. Adema dankte namens de familie. De begrafenis was ongeveer 3 uur afgeloopen Begrafenis van den veldwachter v. Molen. Ook te Grootegast was de belangstelling voor de begrafenis van den gemeenteveld wachter van der Molen buitengewoon groot. Ook hier werd het woord gevoerd door den vertegenwoordiger van den minister \an Justitie, door den burgemeester van Groo tegast en politieverecnigingen. Tevens sprak nog notaris Bruins, namens de burgerij van Grootegast en ds. Noest. Te half zes was de plechtigheid afgeloo pen en was ook de laatste der vier slacht offers van het afschuwelijke drama te Groo tegast ter aarde besteld. op het vinden van de juiste methodes, om zelf aan te pakken, en van de dingen te maken wat er het best van te maken is. Onze middenstanders zakken al verder weg in de misère, indien ze zich laten leiden en zich op sleeptouw laten nemen in niets doen achter menschen, wier wijsheid in mopperen bestaat, wier daden zich beper ken tot critiek op wat bestaat en wat an deren doen. Middenstandscongres. liet is mij dan ook een genoegen, zoo vervolgt spreker, dat ik op het door onze Kamer verleden jaar georganiseerde mid denstandscongres aanvankelijk reeds vrucht kan constateeren. Dat congres toch bedoel de wel in duidelijke taal den middenstan ders onzer Geldersche Vallei één der me thoden voor te houden, om in dezen tijd zich als zakenman op de been tc houden, n.l. in bijhouden en vermeerdering van al- gemeene zakenkennis. En in Amersfoort, Doorn en Xijkerk zijn na dat congres cursussen gehouden, die be doelden in practijk om te zetten, wat op dat congres als raad werd gegeven. In Bar- neveld verrees een middenstandsvereeni- ging, en, naar ik verneem is te Amersfoort een kwijnende vereeniging aan 't. opleven. Zulke resultaten zijn voor de Kamer een bewijs, dat het congres bestaansrecht heeft. Want wij moeten niet vergeten, dat het congres bedoelde, een proef te zijn. En dit slagen van de proef is ons genoegzame re den, om ons voor te bereiden op een twee de congres, dit jaar te houden. Ik geloof, dat onze Kamer dit jaar op een tweede congres de middenstanders der Geldersche Vallei weer moet bijeen verzamelen Op het gebied van het maken van re clame voor eigen zaak op gepaste cn ener gieke wijze liehbcn wij in 1928 in ons dis trict welgeslaagde pogingen gezien door de gemeenten Barneveld en Vecncndaal. Hel Geldersche-Vallei kanaal. laatstgenoemde gemeente De wezen Wel was 1579 het jaar van de Unie van Utrecht, het jaar van de samenbinding der bij elkaar hoorende Nederlandsche westen. Maar 1579 is ook het jaar van begin van een periode van zeer veel tegenspoed, moei lijkheden, ontzettend groot vaak. Cn laten we deze les der historie leeren, Mijne Heeren, dat in dagen van staatkun dige en maatschappelijke druk, van le venstegenspoed in het algemeen, het niet de eerste plaats aankomt op het groo- getal. Maar laten we leeren, dat het er dan allereerst om gaat, dat er eenheid in le gelederen is. Een kleine groep heeft ge toond, dan wonderen te kunnen doen, als dié groep zelf één is. Laat die les der historie ook ons een vin gerwijzing zijn. Indien onze samenwerking gevraagd wordt in druk en tegenspoed, pok op com mercieel en maatschappelijk terrein, laten we vóór alles zorgen te betrachten de les van de Unie van Utrecht„Eendracht maakt macht". Na goedkeuring der Notulen van de vori- c vergadering hield de voorzitter de ge bruikelijke nieuwjaarsrede, waarin hij een overzicht gaf van de voornaamste gebeur tenissen in het district der Kamer in het afgeloopen jaar, waaraan wij het volgende ontleenen Nieuwjaarsrede voorzitter. Bedrijfsleven en bedrijïsverkeer. van den In de samenstelling der Kamer zijn, noch in die van het Bestuur in 1928 wijzigingen noodig gebleken. Ook in de personeelsbe zetting ten bureele der Kamer is geen wij ziging te constateeren. Spreker wijdde vervolgens enkele woor den aan gewénschte veranderingen in het onderling bedrijfsverkeer. Ook in onzen onderlingen concurrentiestrijd, aldus de voorzitter, in het weren ven verkeerde practijken, zou, vaak met meer reden de overheid zijn terug te dringen, indien ons spreken over particulier initiatief meer in daden uitkwam. Er is in onze dagen een groeiend gevaar dat men vraagt om allerlei verbeteringen, dat n«ra spreekt over zijn verlangens, maar dat men intusschen wacht, of een machtige, en bij voorkeur de staat, de hand aan den ploeg zal slaan, om de verlangens in daden om te zetten. Dat kweekt een al te groote gemakzucht in het maatschappe lijk leven. Nu is er in den laatsten tijd veel ge klaagd over malaise en over druk op het bedrijfsleven. En inderdaad, die malaise is niet te ontkennen. Maar dan is het ook hoogst gevaarlijk, als we in zoo'n tijd van druk teekenen zien van gemakzucht, van futloosheid. Dan is immers meer dan ooit noodig een geest van initiatief en durf. Dan moet de geest gescherpt worden, om te zien, wat de tijd eischt. Dan moet het hart moed gevoelen, om aan die eischen to vol doen. Dan moet het verstand zich spitsen ontleende haar aantrekkingskracht voor reclame in 1928 voor een groot deel aan het actueel worden van de oplossing van de waterver- bindingsquaestie Amsterdam-Boven Rijn. Indien toch het kanaal door de Geldersche Vallei zou tot stand komen, zou zulks Vee- ncndaal cn zijn industrie in één ruk naar voren schuiven. Toch is dat niet en nooit liet hoofdmo tief geweest, dat ons deed pleiten voor de- ze kanaalverbinding. Dat is een voor ons toevallige bate. Het doet mij genoegen, U thans te kun nen wijzen op het stellige bericht in de bladen, dat de Minister definitief gekozen heeft het Vallei-plan. De verwachting, die ik vroeger uitsprak, dat in dezen tenslotte zin voor zakelijkheid en breede opvatting tenslotte wel de overhand zou behalen, is dus gebleken niet ijdel te zijn geweest. Wel doet zich nog felle tegenstand op. Deze zal wel bij sommigen zoover gaan, dat men liever deze zaak door verwerping van het plan des Ministers weer van de baan wil hebben, dan genoegen te nemen met het Valleikanaal. Inzonderheid van de zijde van de hoofdstad onzer provincie schijnt men niet terug te schrikken voor deze po ging, die dan voor Amsterdam beteekenen zal nieuw uitstel, wie weet, tot wanneer Ook de uitlating van een enkel lid der Kamer te Arnhem wijst in dezelfde fana tieke richting, hoewel de Kamer le Arn hem zelve lid is onzer Kanaalvereeniging „De Geldersche Vallei". Het is de vraag, of te verwachten is, dat dit drijven, dat nu de voldoening aan het Amsterdanische verlangen van meer dan een halve eeuw opnieuw zou bedreigen, in ons Nederlandsche Parlement genoegzame steun en aanhang zal vinden. Verwerping van het door den Minister voor te stellen Vallei-plan wil zeggen voorshands niet een kanaal. Men zal misschien nog kunnen probeerën, om de behandeling in de Twee de Kamer aan te doen houden lot na de verkiezingen. Verwacht men daarmee een kans op eenanderen Minister en een an der plan, dan is dat toch een uitstel van minstens een jaar. Dat is wel erg vreemd van een zijde, die juist pleit voor de plan nen, die de spoedigste oplossing brengen, althans beloven. Wij zullen, hoewel met meerder hoop. de verdere ontwikkeling dezer quaestic met kalmte en nuchterheid moeten blij ven aanzien, en niet nalaten, wat onze hand vindt om te doen ter bereiking van deze voor Amsterdam en ons land beste oplossing door de Geldersche Vallei. Laat in elk geval min of meer groote opgewon denheid bij vele tegenstanders tegen ons kanaalidee voor ons geen reden zijn, om zelf wat van stuur te raken. Laten we za kenlieden blijven, clus kalm, zakelijk I Verkesrsvraagslnkken. Een andere verkeersquaeslie, die van de verharding van den Zwartebroeker Zand weg, is helaas min of meer op een dood spoor gekomen. Wij zullen moeten trach ten, deze zaak weer spoedig aan het rollen te krijgen en zoo mogelijk tot verheugende oplossing. Wanneer ik de verkeersquaestie voor ons district eens algemeen bezien wil, in den zin speciaal van toeristenbezoek en pen- Sionwezcn, dan geloof ik, dat 1928 ons veelszins tot dankbaarheid kan stemmen. De ylolte autobusverbindingen werkten bezoek en ook vestiging in ons district in de hand. De actieve bootverbindingen van Harderwijk met Amsterdam deed menig een gebruik maken van deze gezellige ge legenheid, om vanuit het groote stadsleven zich een wijle te verplaatsen naar de ruige streken der Veluwe. Zuiderzeevisscherij. Wanneer ik over booten spreek, denk ik in ons district onwillekeurig aan de Zui derzeevisscherij. Hoe meer wij de afsluiting naderen, hoe meer het vraagstuk van de werkverschaffing der visschers nadert cn brandt. Voorshands lijkt ons de oplossing voor de vele in Harderwijk cn ander kust plaatsen wonende jonge visschers, dat do Regeeringssteun zou bestaan in het ver schaffen van motorbooten, Noordzee-waar- dig. De huidige steun aan de vissclicrsbevol- king kan weinig mijn bewondering hebben. Zij geeft mij te veel den indruk van on voldoende kennis der werkelijkheid. De ge deeltelijke afsluiting door den Zuiderzee dijk is gebleken de visscherij ten goede te zijn gekomen. Veel visch, die anders door de Zuiderzee zwemmende, deze bij Wie- ringen weer verliet, is nu daarin verhin derd en in de Zuiderzee gebleven, wat de vischvangst zeer heeft gebaat. Doch meer dan de laatste opvlamming van een ster vende visscherij op de Zuiderzee is 't niet. Pluimveebedrijf. Het pluimveebedrijf bleef in bloei. Voor al de eendenhouderij onder Ermelo bleek een goed rendeerend bedrijf te zijn. De ge meente Ermelo bleek hierbij met wijsheid haar eigen belangen en die van deze be drijven te willen vereenigen. Immers werd de door deze ondernemingen veroorzaakte kwade geuren tengevolge van de voedering der eenden met vischjes een gevaar voor de de dezelfde omgeving beginnende wo ningbouw. De voorschriften der gemeente ten aanzien van het doen koken der visch jes heeft de situatie gered, zoodat de be drijven intact bleven en de hinder was weggenomen. Handelsonderwijs. Het door ons begeerde wettelijk dak voor het Nederlandsch handelsonderwijs bleef uit. Wellicht openen de verkiezingen voor het Parlement in 1929 ook hiervoor betere mogelijkheden. Ook zal dit jaar weer sinds 1911 voor het eerst een internationaal congres voor han delsonderwijs worden gehouden. Wij ho pen, vooral nu dat in ons land zal gebeu ren, dat het vruchten drage, inzonderheid voor onze vaderlandsche handelsscholen. Het is een euvel van veel groote congressen dat zij meer welsprekendheid cn gezellig heid ver toon en dan zakelijk resultaat. Wij zullen afwachten, of dit congres hetere ge volgen heeft. ingekomen, waarin deze vereeniging haar bevreemding uitdrukt over de afwijzende houding der Kamer jegens haar verzoek van toelating van enkele Motorrijtuigen op rijwielpaden (hij concessie), doet de heer Huygen opmerken, dat bij er iets voor voelt doktoren toe te laten met een motor fiets op de rijwielpaden. De voorzitter merkt op, dat doktoren in spoed-gevallen toch wel van het rijwiel pad gebruik maken met hun motorfiets. Op het schrijven van genoemde rijwiel* padvereeniging wordt hierop afwijzend be schikt. Van de Nederlandsche Buurtspoorweg is een afwijzende beschikking ingekomen op het verzoek der Kamer om sneldiensten in le voeren op het tram-traject Amersfoort Zeist, aangezien dit vooral om technische redenen niet mogelijk is. Voorts is ingekomen een mededeeling van het Hoofdbestuur der Posterijen, waar in wordt bericht, dat wederinvoering van het bestellerscontrolestempel op poststuk ken vooralsnog niet vvcnschelijk wordt ge acht. Enkele andere ingekomen stukken, van te weinig belang om in het bijzonder te vermelden, werden voor kennisgeving aan genomen. De Kamer besluit vervolgens ad 25 lid te worden van het Internationaal Congres voor Handelsonderwijs, dat in September a.s. te Amsterdam wordt gehouden. In de rondvraag kwam nog ter sprake de bestelling van poststukken uit Nijkerk cn omgeving te Amersfoort, speciaal wat betreft de laatste bestelling, waarna de openbare vergadering overging in Comité- Generaal. Hel inrichten van een woonwagen; kamp aan de Eem en een op; slagplaats voor Materialen van Openbare Werken Dc Eemkwcstie. Hoewel ik gehoopt had, U van 1928 ook de oplossing van het oude Kernvraagstuk te kunnen melden, maar dat nu niet te kunnen doen, wil ik toch met dank gewa gen van de zeer belangrijke schrede voor waarts in de goede richting, die de zaak genomen heeft. Inzonderheid aan het krachtig initiatief der provincie Utrecht breng ik hulde. Het nieuwe jaar. Er wachten ons dit jaar wederom ^cn reeks van nieuwe werkzaamheden. Ons dis trict verwacht dat van ons, cn terecht. Ik hoop u niet te vaak in vergadering bijeen te roepen, omdat ik weet, dat Uw eigen za ken zulks niet toelaten. Aan den anderen kant is dat juist voor mij een reden van geruststelling, n.l. dat gij allen mannen in zaken zijt, hier samenkomende regelrecht uit de werkelijkheid en arbeid van het commercieele bestaan. Voor een lichaam als dó Kamer van Koophandel is dat een zeer groot voordeel. Ik doe daarbij in de eerste plaats een beroep op U, heeren voorzitters der beide afdeelingen. Inzonderheid ook op de leden der verschillende commissies, wier voor bereidende arbeid zoo sterk het welslagen der zittingen bevorderen. Ik doe ook een berofep op allen, buiten onze Kamer, die door hun advies, hun uit leg, hun propaganda, steunen kunnen on zen Kamerarbeid in het belang van ons mooie district. In het bijzonder richt zich daarbij mijn aandacht op onze districts pers, waarmede ook in 1928 de samenwer king zoo vlot was. In dat vertrouwen gaan wij ook 1929 in. Benoemingen ec "orkiezingen. Aan de orde zijn vervolgens verschillende benoemingen cn verkiezingen. Do aftredende algemeen voorzitter, de heer II. Cozijnsen Gzn. te Harderwijk werd met algemeene stemmen als zoodanig herkozen. Tot vooi/.itter van ie afdeeling groot bedrijf werd herkozen do heer J. van Schuppen Hzn. De verkiezing van een voorzitter voor de afdeeling klein-bedrijf werd aangehouden tot een volgende verga dering. wegens het tc gering aantal aan wezige leden dezer afdeeling. Tot plaatsvervangend voorzitter van rle afdeeling Groot-bedrijf werd herkozen de heer J. II. van l.onkhuyzen Iii de commissie voor het Handelsregis ter werden gekozen de heeren J. F. de With, M. H. van Schuppen cn Huygen. De verkeerscommissie beslaat uit de heeren van Ettikhoven, v. Lonkhuyzen, Knotten belt. Hesp on M. II. van Schuppen. In de financieele commissie werden benoemd de heeren Kramer en de With. In de reclame- commissie de heeren Kramer, van Lonk huyzen en Roessingh. In de onderwijscom missie tenslotte de heeren Huygen, de With en Mr Scheurer Ingekomen stukken. Een schrijven van d? Rijwielpad vereeni ging West-Veluwe, dat bij de Kamer was B. en W. schrijven den Raad In Uwe vergadering van 21 December j.l. werd ons voorstel van l i December t.v. afd. I no. 5219 tot het stichten van een woonwa genkamp op een terrein aan den Lageweg verworpen cn besloten het voorstel van den heer Van Koetsveld, medeonderteekend door de heeren Spiekermann en Hofkamp, tot stichting van een woonwagenkamp op een terrein bij de Eem, in de volgende vergade ring aan de orde te stellen mèt ons terzake uit te brengen prae-advies. Wij hebben gemeend tegelijkertijd het maken van een opslagplaats van materia len ten behoeve van den dienst van Open bare Werken aan de orde te moeten stel len, waarvoor op de begrooting voor den loopend;-n dienst een memoriepost wérd uitgetrokken. Het maken van één opslag plaats, ter vervanging van die aan de Ha ven (achter „het Vischje") en clie aan de' Coninckspoort, welke laatste opslagplaats vermoedelijk binnen afzienbaren tijd zal verdwijnen, is ten zeerste gewenscht met het oog op een goede contróle. Gezien de omstandigheid dat het van groot gemak is, dat dc opslagplaats aan vaarwater ligt met het oog op den aanvoer van materialen, komt ons een terrein even eens aan de Eem gelegen uitermate ge schikt voor. Het inrichten van deze opslag plaats kan tegelijkertijd geschieden met het inrichten van een woonwagenkamp. Hoe het geheel door ons is gedacht, is aangegeven op bijgevoegde teekening. Ruimte is in het kamp aanwezig voor IS wagens. Iloe het kamp zal worden inge richt blijkt voldoende uit de teekening. Ook de wijze van afsluiting van kamp cn opslagplaats blijkt daaruit, zoo eveneens de inrichting van deze laatste. Met inbegrip van de kosten van verharding wordt de in richting van het kamp geraamd op 6500. De kosten van de opslagplaats worden ge raamd op 14.000. De keet, op de teeke ning aangegeven, zal tevens dienst doen voor schaftlokaal voor de werklieden en voor kantoortjp. Een eenvoudige houten steiger zal langs de Eem worden gemaakt, waarvan de kos ten in bovengenoemde som zijn begrepen. De terreinen voor het woonwagenkamp en voor de opslagplaats groot resp. 2800 M2. en 7500 M2. tot het Grondbedrijf behooren- de, zullen bij de veranderde bestemming daaruit moeten worden gelicht, waartoe U t.z.t. een voorstel zal bereiken. Als prijs per M2. aan dat bedrijf te vergoeden kan ge steld worden 4.50. Op dezen grondslag be dragen de totale kosten A. Voor het woonwagenkamp 6.500. B. den grond Samen Voor de opslagplaats den grond -12.600.— 19.100. 11.000.— - 33.750.— Samen 47.750. Deze kosten zijn uit geldleening te bestrij den. Kan Uwe vergadering zich met het voren staande vereenigen, dan stellen wij haar voor èn tot de inrichting van het woonwa genkamp èn tot de inrichting van de op slagplaats op de aangeduide plaats cn wijze te besluiten en daarvoor credieten tot de bovengenoemde bedragen toe te staan. Een concept-begrootingswijziging wordt tegens ter vaststelling aangeboden GARNIZOEN. Mutaties. De majoor van den Generalen Staf J. F. van der Vijver is op heden geplaatst bij den Staf IVe divisie, alhier.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6