STADSNIEUWS. DE POLITIEK IN DEN ELZAS Groote publieke belangstelling ACHTERVOLGING VAN MISDADIGERS DE OPPOSITIE IN RUSLAND Verdere arrestaties verwacht GEVECHT MET ROOVERS De nood van den Duitschen landbouw DOOD IN DE BERGEN Een Nederlander gered DE TUNNEL ONDER HET KANAAL UIT DEN OMTREK. Discussies in de Fransche '~J Kamer 3 Parijs, 24 Jan. (H. N.) In de Fransche Kamer zal vanmiddag het debat over de re geeringspolitiek in Llzas Lotharingen be ginnen. Door verschillende partijen zijn in terpellaties ingediend, terwijl voor het de bat reeds acht sprekers ingeschreven staan. Bovendien hebben de nieuw gekozen afge vaardigden voor Colmar en Altkircb aan gekondigd. dat zij voornemens zijn in den loop van het debat eveneens het woord te voeren. Aangezien Poincaré de interpella ties in een uitvoerige rede zal beantwoor den, verwacht men, dat het debat oenige zittingen in beslag zal nemen Poincaré heeft in een brief aan de stad Metz reeds zijn meening over het vraagstuk van Elzas- Lotharingen gezegd. De gemeenteraad van Metz heeft onlangs geprotesteeerd tegen het plan voor een grondwet voor Elzas- Lotharingen, dat een Klzassiscb afgevaar digde heeft uitgewerkt, die aan Klzas- Lotharingen een eigen autonoom bestuur fcoeegekend wil zien. Poincaré verklaart in dit schrijven, dat Lotharingen nooit onder een bijzonder bestuur gesteld zal worden. Nooit zullen hervormingen in overweging xaorden genomen, waardoor de kunstma tige, door Duitschland in het leven geroe pen verbinding van Elzas en Lotharingen hernieuwd zal worden. De Fransche pers toont voor het a.s. debat buitengewoon groote belangstelling. Zoowel Echo de Pari» als Petit Parisien verlangen wette lijke maatregelen tegen de autonomisten, evenals de Gaulois. het blad van Coty, dat overigens in een afzonderlijk artikel Duitschland aanvalt en tal van citaten uit Duitsche bladen geeft om te bewijzen, dat Duitschland de hand in de autonomistische beweging heeft De behandeling P a r ij s, 24 Jan. (H. N.) De Kamer is van daag met de behandeling der interpellaties over El/as Lotharingen begonnen. De eerste sprekers waren Elzassische afgevaardigden, die de grieven der bevolking uiteenzetten en er op wezen, dat de bevolking van den Elzas rijkelijk deelneemt aan het leven van Frankrijk doch ook zijn eigen onafhanke lijkheid 9teeds als een eerste voorwaarde heeft beschouwd. De regeering moet het vertrouwen weer herstellen. De ontstem ming in den Elzas is reeds begonnen op den dag, toen de Fransche troepen binnenruk ten en ook de regeering van de nationale eenheid heeft deze ontstemming niet kun nen doen verdwijnen. Behalve de regeling van het taal- en school vraagstuk werd ook de toelating van het gebruik van de beide talen voor de rechtbanken verlangd. De be weringen van een der sprekers dat bij het proces tegen de autonomisten te Colmar de gezworenen onder een druk hadden ge staan, werd door Poincaré ten krachtigste ontkend. Ccn rumoerig slot. Parijs, 24 Jan. (H. N.). Kort voor het einde van de Kamerzitting van heden kwam het tot een scherpe uiteenzetting tusschcn den afgevaardigde Walter en Poincaré. Toen Walter in zijn rede verklaarde, dat Ricklin en Rossé tijdens den wereldoorlog hun landslieden zeer belangrijke diensten had den bewezen, stond Poincaré op en zeide op zeer opgewonden toon, dat het wel niet van pas kwam na te gaan, welke houding de Elzassers tijdens den oorlog hebben aange nomen, toen zij zich in het Duitsche regime moesten schikken, doch dat men toch niet te ver moet gaan. Ricklin heeft niet alleen aan Duitschland doch ook aan den Keizer zijn trouw verkondigd, daar hij eens een re devoering hield, die hij besloot met de woorden: „Leve Elzas, leve Duitschland, le- ,ve den keizer". Poincaré citeerde vervolgens een artikel uit de Gazette des Ardennes, waarin Dr. Ricklin verklaardde, dat de Elzas-Lotharin- gers niet wilden, dat de oorlog om hun nentwil zal worden voortgezet aangezien de Elzas Duitsch wil blijven. Wie dit geschre ven heeft mag zich niet aan het hoofd van een separatisten bende stellen. ARGENTIJNSCH GOUVERNEUR GEARRESTEERD. Wegens wanbeheer. Londen24 Jan. (H. N.) Het te Buenos 'Aires verschijnende blad Nacion meldt dat de politie der provincie San Juan den vroe geren gouverneur dezer, provincie, Aldo Cantoni, den vroegeren leider van het de partement van binnenlandsche zaken der provincie Domingo Vignoli en den beheer der van het departement van financiën Carlos Valenzuela heeft gearresteerd in verband met ambtsmisbruiken, waaraan zij zich schuldig gemaakt zouden hebben. Can toni is een bekend Argentijnscb politicus, die buitengewoon populair was, doch hij heeft zijn populariteit ingeboet, omdat hij bij een politieke moordzaak is betrokken. Hij is de grootste tegenstander van presi dent Irigoyen en heeft tijdens de presi dentsverkiezingen een belangrijke rol ge speeld. Twe gevaarlijke individuen ingerekend Na een dramatische jacht door de straten van do hoofdstad is de politie er in ge- slaaed de beide boeven Berckmans en De- moor, die een paar dagen geleden een paar agenten met revolverschoten verwond hadden en die als zeer gevaarlijke misda digers bekend stonden, een paar uur na elkaar in hechtenis te nemen. Bij de vechtDartij. die aan Demoor's aanhouding voorafging, werden nog twee agenten zwaar gewond. Demoor zelf weid door een revolverschot bulten gevecht gesteld en is naar een ziekenhuis overgebracht. Beide boeven waren bij hun aanhouding in het bezit van een revolver met een flinke voor raad munitie. Trotzki ontsnapt? Londen, (V D.). De Daily Mail meldt nog omtrent den strijd van de Sovjet-re geering tegen de Trotzkisten uit Riga, dat Trotzki uit zijn verbanningsoord is ge vlucht en reeds een tamelijk groot aantal aanhangers achter zich moet hebben. Kof no, 23 Januari. (V.D.). Naar uit Mos kou gemeld wordt, heeft de arrestatie van de 150 leden van de oppositie, die tot de be weging van Trotzki behoorden, groot op zien gebaard in Moskousche politieke krin gen. Men is van meening, dat er nog meer arrestaties zullen volgen. Bovendien staan ook in andere steden der Sovjet-Unie arres- staties te wachten. De leden der oppositie hebben verklaard, dat zij hun strijd tegen Stalin ondanks alles niet zouden opgeven en verder zouden strijden. Er zijn huiszoekingen gedaan bij zes lei ders van de oppositie, die eveneens gear resteerd werden GELICHTE SCHEPEN. Moskou, 2 3 Jan. (V. D.) Naar verluidt, is men er in den loop van de laatste vijf jaar in geslaagd van den bodem van de Zwarte Zee 39 schepen te lichten, waarvan 19 gerepareerd zijn cn weer deel uitmaken van de sovjetvloot. Meer dan 5000 ton ver schillende metalen zijn bovendien uit ver schillende andere gezonken schepen ge haald tot een gezamenlijke waarde van 33 milliocn roebel, terwijl de kosten niet meer dan 2 millioen roebel bedroegen. Dezelfde maatschappij, die deze schepen lichtte, heeft ook de Engelsche L 55 uit de Finsche Golf gelicht. Men zet het lichtingswerk voort. UIT DE VIERDE VERDIEPING OP STRAAT GESPRONGEN. Hage, 23 Jan. (V. D.) Hedenavond is een vrouw, die reeds ecnige weken geleden gepoogd had zich zelf en haar beide kinde ren van het leven door gas te berooven, waarbij het jongste kind dood gevonden werd, terwijl zij en het oudste nog gered konden worden, uit de vierde verdieping op straat gesprongen. Zij was onmiddellijk dood. De vrouw was reeds lang neerslach tig. BRAND IN HET CENTRALE KUNST PALEIS TE MOSKOU. Het zoogenaamde centrale kunstpaleis te Moskou is door brand vernield. De beeld houwwerken zijn grootendeels verb*; nd. De schilderijen van moderne Russische kunste naars zijn echter gered. ZELFMOORD VAN EEN SCHOLIER. Een leerling der hoogste klasse van het gymnasium te Keulen-Lindenthal werd gis teren in het scheikundelokaal der school dood gevonden. Hij had zich vergiftigd met een mengsel cyaankali cn zwavelzuur, dat hij had weten machtig te worden door een ruitje van de kast met vergiften stuk te slaan. Om er bij te komen, was hij uit een raam van de derde verdieping langs een goot naar beneden geklauterd, had een ruit van het scheidekundelokaal stukgeslagen en was door de opening gekropen. De jongeman, een van de begaafdste scho lieren der klasse, was een volle wees en verdiende geld met lesgeven. Wat hem tot de droeve daad heeft geleid, weet men nog niet. DE GRIEPEPIDEMIE IN AMERIKA. L o n d e n, 24 Jan. (H. N.) Het bureau voor de statistiek te Washington deelt mede, dat de vorige week in 69 steden der Vereenig- de Staten 995 personen aan griep zijn over leden tegen 1318 in de voorafgaande week. Een bloedige afloop. P a r ij s2 4 Jan. (H. N.) Volgens een be richt uit Belgrado aan de bladen hebben Zuid-Slavische gendarmes in een dorp urenlang een gevecht geleverd met twee roovers, die zich in een huis gebarricadeerd hadden. Twee gendarmes werden tijdens het gevecht gedood en één gewond. Tenslot te werden soldaten ontboden, die het huis met een kanon van klein kaliber onder vuur namen en het in brand staken. Ten slotte sprongen de roovers met brandende kleeren uit het huis en werden doodge schoten. Regeeringsonderzoek loegezegd De rijkskanselier heeft gisteren, in tegen woordigheid van de ministers van buitcn- land^che zaken, van economische zaken en van landbouw cn voedselvoorziening, de voorzitters ontvangen van den Rijksland- bond. De door den landbond voorgestelde maatregelen tot leniging van den door iedereen toegegeven nood van den land bouw werden grondig besproken. Het rijks- kabinet zal eerlang een zorgvuldig onder zoek instellen naar de kwestie van den nood van den landbouw. lil—WWPIW I '.ui Skiloopers door een lawine bedolven Uit Lech (Vorarlberg) wordt gemeld, dat gistermiddag ten Noorden van de Ivrieger Alpen een lawine is neergekomen, waar door vier skiloopers bedolven zijn. Len red- dings-expeditie is terstond naar de plaats des onheils vertrokken. Over het ongeluk dat plaats had ten N. van de Krieger-Alp op de Salzcnflut oncler de Mohnenflut, wordt nog gemeld Een gezelschap, bestaande uit acht Duit- schers cn één Ilollandsche dame, besteeg onder leiding \an den skileeraar Joclium een helling, toen een Lawine van 50. M. breed cn 70 M. lang naar beneden kwam. De lawine bedolf drie dames en twee hee- ren. Onder leiding van den skileeraar, dien de lawine slechts een eind meegesleurd had, begon onverwijld het reddingswerk. Men slaagde er in twee dames en één heer levend uit de sneeuwmassa fe voorschijn te halen. Bij één heer cn één dame bleven de pogingen, om de levensgeesten weer op te wekken, vruchteloos. Frankrijk bereid mede te werken Een belangrijke verklaring werd gister avond afgelegd door den Franschen gezant te Londen aan een diner in verband met de beweging ten gunste van den aanleg van een tunnel tusschcn Frankrijk cn En geland onder het Nauw van Calais. Fleu- riau zeide: „Ik ben gemachtigd te zeggen, dat de Fransche regeering bereid is, wan neer de Engelsche regeering zulks is,om de kwestie van de tunnel ter hand le nemen en de vereischte overeenkomst of schik king te maken. Wij kunnen thans niet meer doen De parlementaire Engelsche arbeiders partij heeft een motie aangenomen ten gunste van de onmiddellijke bespreking van het plan van een tunnel onder liet Kanaal, zonder toe te staan, dat militaire overwegingen de economische cn de uit het verdrag van Kellogg voortvloeiende poli tieke overwegingen uitsluiten. .i .j i EEN DUEL TUSSCHEN VROUWEN. Dezer dagen zal Boedapest voor het eerst een duel tusschcn twee vrouwen beleven. In het café Carlton had de vrouw van een bekend koopman een inuziekleerares ver weten met haar man te koketteeren en haar beleedigd. De leerares, die, behalve muzi kaal, ook sportief van aanleg is, heeft haar rivale daarop een uitdaging tot een duel toegezonden, die prompt is aangenomen. DE MAATREGELEN TEGEN DF. SPRINKHANEN. Hoe de strijd aangebonden wordt. Een officieel bulletin, gisteren te Jeruza lem uitgegeven, bevat een levendige schets van de reeds door ons gemelde pogingen, de laatste drie dagen door groote zwermen sprinkhanen ondernomen om uit Transjor- danié Palestina binnen te vallen. De hoofd- zwerm trachtte over de Allenbybrug te ko men, een andere zwerm streek op vier mijl beoosten Jericho neer. Een veldcompagnie, uitgerust met geweren en vlammenwerpers, geholpen door een groot aantal inwoners, heeft een deel van dezen zwerm vernietigd. Andere zwermen zijn gisteren bij Hebron en ten Oosten van Berseba waargenomen aan de grens, die door patrouilles kameel- ruiters wordt bewaakt. DE PLANNEN MET „DE SCHELDE". De correspondent van 't Vad. te Brussel meldt, dat het Vlaamsche-nationale dag blad „De Scheldedat te Antwerpen ver schijnt, binnenkort door een naamlooze vennootschap die thans in wording is, zal worden overgenomen. Daarmede zal een aanzienlijke uitbreiding van dezo courant gepaard gaan. Vermoedelijk wordt dr. Borms Dresidcnt-commissaris van de nieu we onderneming, terwijl dr. J. A. Spince- maille, thans nog te 's-Gravcnhage. gede legeerd commissaris zou worden. Het Ka merlid Herman Vos blijft echter hoofdre dacteur BRAND IN DE HOOGESCHOOL VAN SOFIA. Door de ontploffing van een met petro leum gevuld toestel in een vleugel van het Universiteitsgebouw te Sofia, waarin de landbouwafdeeling ondergebracht is, brak een brand uit. Vier personen werden ge wond. De brand kon spoedig gebluscht wor den. De stoffelijke schade is gering. DE ZAAK TEGEN KOELLING EN HOOFTMANN. Dc uitspraak. Berlijn, 24 Jan. (H. N.). De tuchtscnaat van het Pruisische Kamergerecht heeft vandaag tegen de Maagdcnburgsche rech ters Koelling en Ilooftman uitspraak ge daan. Koelling is wegens vergrijp tegen den dienst tot overplaatsing met behoud van hetzelfde salaris en een boete van 50 Mk. veroordeeld., Hooftman tot overplaatsing cn *ii boete van 200 M. veroord. Tegen Hooft man is het in eerste instantie uitgesproken vonnis gehandhaafd terwijl het vonnis voor Koelling verzwaard is, daar een eerste in stantie door den tuchtscnaat te Naunburg slechts tot een berisping was veroordeeld. DE WISSELVERVALSCHINGEN TE BERLIJN. Berlijn, 2 4 Jan. (V. D.) Door de bo- moeiingen van de justitie, in samenwerking met een aantal accountants, is het thans eenigermate gelukt een overzicht to krijgen van den omvang van de door den gevluch- ten bankier dr I.ewin en zijn beide helpers van het bankiershuis I.oewenberg Co. te Berlijn bedreven wissel ver val êchingen. Het is echter nog niet mogelijk het totaal be drag der vervalschingen vast te stellen, aangezien men nog niet weet, hoeveel valschc wissels zich in Nederland en in Frankrijk bevinden. De nasporingen waren des te moeilijker, doordat I.ewin voor zijn vlucht alle bezwarende documenten heeft vernietigd. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT In de gisteren gehouden zitting van den Utrechtschen Gemeenteraad werd in behan deling genomen een voordracht inzake de verbouwing van het voormalig museum voor Kunstnijverheid. B. en W. stellen den Raad voor te be sluiten: a. tot verbouwing van een gedeelte van dit museum ten behoeve van het lyceum voor meisjes cn daarvoor een aanvullend crediet te verleenen van f 11. CS5 (in de raadszitting van 8 Juni j.l. werd terzake reeds een cre diet van f 13.600 toegestaan); b. tot verbouwing van het overblijvende gedeelte van genoemd museum, ten behoeve van het bureau voor beroepskeuze en daar voor een crediet te verleenen van f 13.671, verhoogd met f 1155 voor meubileering en stoffeering. c. tot aanleg van centrale verwarming in het lyceum en de voor het bureau voor be roepskeuze aangewezen lokaliteiten en daar voor een crediet te verleenen van f 21.400; d. hun op te dragen, zoodra mogelijk een voorstel te doen tot verkoop van het perceel Wittevrouwensingel 89, waarin thans het bureau voor beroepskeuze is gevestigd. Het voorstel-De-IIaas-Frijda beoogt de door den Raad vastgestelde wijziging der wachtgeldregeling voor onderwijzend per soneel (verbod werkzaamheden te verrich ten of functies te bekleeden, zonder dat daarvoor een normale belooning wordt ge noten, terwijl toch in het algemeen daarvoor een belooning of wedde wordt .toegekend) eerst te doen ingaan tegen 1 April a.s. Dit werd aangenomen met 20 tegen 16 stemmen. De heer F r ij d a (V.B.) wees erop, dat men door den bouw van het nieuwe gymnasium verschillende geb.ouwcn vrij krijgt. Spr. had in 't algemeen bezwaren tegen de thans voorgestelde hoogere kosten. De heer Lustig (V. D.) zou zijn stem aan de voordracht geven. De heer J. C. de H a a s (S.D A.P.) vroeg in lichtingen over de huisvesting van den ge meentelijken geneeskundigen dienst, die reeds lang in andere lokaliteiten moest zijn ondergebracht. De heer Bredero (R. K.) ontwikkelt tal van bezwaren tegen den financieelen opzet van het plan. De heer G. L. de Haas (S.D.A.P.) consta teerde, dat er geen vaste lijn gevolgd wordt door B. cn W. ten aanzien van dezo plan nen. Daartoe wijken de voordrachten met een tusschcnruimte van 8 maanden teveel van elkaar af. Toch kan spr. fractie zich in 't algemeen wel met de voordracht veree nigen. De wethouder mr. M. H. d e B o e r (V. B.) erkende, dat de wijze, waarop deze zaak ter kennis van den Raad is gebracht niet heel fraai is geweest. Spr. zou graag met een vast omlijnd plan zijn gekomen, maar ver geten mag niet worden, dat er thans nog tal van gebouwen zijn die door combinatie van bedrijven vrij komen maar nog niet vrij ziin. Over de huisvesting van don geneeskundi gen dienst kon spr. nog geen mededeelingen doen. NEDERL. VEREENIGING TOT AFSCHAF* FING VAN ALCOHOLH. DRANKEN. Herdenking van het 20-Jarig bestaan der aideeling Amers foort. In een der zalen van „Amsvorde" had gisteravond een feestelijke bijeenkomst plaats van de afdeeling Amersfoort der Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, ter herden king van het twintigjarig bestaan dezer af deeling. Het bleek, dat de zaal bijna te klein was om het groote aantal belangstel lenden een plaats te kunnen bieden, zoodat het noodzakelijk was de stoelen nauw aan een te sluiten. Hetgeen pleit voor de groote sympathie, waarin deze vereeniging zich mag verheugen. De voorzitter, de heer D. Westerlaan, opende de bijeenkomst met de aanwezigen een woord van hartelijk welkom toe te roe pen. In de eerste plaats tot de leden der afdeeling en dan ook tot de afgevaardigden van zusterorganisaties en verdere belang stellenden. Het doet spreker goed, dat het Hoofdbestuur blijk geeft van belangstelling en medeleven, door hier aanwezig te zijn en dat zoovelen zich geroepen gevoeld heb ben deze feestelijke bijeenkomst met bun tegenwoordigheid op te luisteren. In het bijzonder verheugt het spreker hier te mo gen zien verschillende afgevaardigden van vereenigingen, die hetzelfde doel nastreven. Dit nastreven van hetzelfde doel maakt noodig een krachtige samenwerking, opdat met vereende krachten den strijd gevoerd kan worden tegen het alcoholisme. Het is nog korten tijd geleden dat de strijd tegen het alcoholisme betrekkelijk weinig ge steund werd door de moderne vakbewe ging. En toch is ook van deze zijde een krachtige steun en medewerking noodzake lijk. Want ook voor de arbeiders-beweging is de bestrijding van het alcoholisme een hoogst belangrijk vraagstuk, heigeen door spreker nader wordt toegelicht. Met een opwekkend woord besloot de heer Westcrlaan hierna zijn openingsrede. Hierna werden de afgevaardigden der di verse vereenigingen en zuster-organisaties in de gelegenheid gesteld hunne gelukwen- schen aan te bieden. De vertegenwoordiger van de Spoorweg Onthouders Vereeniging (S. O. V.) wenschte allereerst het bestuur der jubileerende af deeling geluk met haar vierde lustrum. Spreker voegde daarbij den wensch, dat de Nederlandsche Vereeniging voortdurend in groei, bloei en ledental mag vooruitgaan. Namens het Amerfoortsch Drankweer Comité feleciteerdc de heer Dammers de afdeeling en haar bestuur met dezen dag, Het is sprekers wensch, dat de samenwer king tusschen het A. D. C. en de Neder!. Vereeniging steeds krachtig en van aange- namen aard mag zijn. Hij hoopt dat ook de volgende mijlpaal, het 2ojarig bestaan, door de vereeniging op even gelukkige wij ze gevierd raag worden. De Bond van Overheidspersoneel wensch te bij monde van zijn afgevaardigde de af deeling Amersfoort van de Nederl. Vereeni ging geluk met dit jubileum en overhan digde het bestuur een fraai bloemstuk. Vervolgens werd het woord gevoerd door de vertegenwoordigers van de O.V.J.T., van do N.B.A.S., door den heer Weijkamp na mens de Utrechtsche Propaganda Commis sie, die allen woorden spraken van hartelij- ken gelukwensch. De heer Wijkamp wees daarbij nog op de toenemende belangstel ling voor de strijd tegen den alcohol, die men in den laatsten tijd kan waarnemen van de zijde van de moderne vakbeweging. Sprekende over de te voeren strijd brengt de heer Wijkamp een woord van persoon- Ujke hulde aan den ijverigen secretaris der nfdeeling, den heer Klaar, wien niets te veel is om to arbeiden voor het welzijn der afdeeling en voor de propaganda van den den strijd tegen het alcoholisme. De voorzitter dankte hierna de verschil lende sprekers voor hun woorden en bracht ook namens het bestuur hulde aan den heer Klaar. Het programma werd hierna afgewisseld rnet enkele nummers muziek. Do Secretaris der afdeeling, de heer L. E. M. Klaar, sprak vervolgens enkele woorden namens de vaandelcommissie, waarbij bij de afdeeling een fraai nieuw vaandel aan bood. Dit vaandel, vervaardigd door mej. Brou wer, naar een ontwerp van den heer G. Adriaans, is gemaakt van blauw fluweel in 'len vorm van een driehoek. In zwart zijn op aangebracht de initialen N.V., waar onder het woord Amersfoort. Het bij het vaandel behoorende houtwerk is vervaar digd door den Heer Hendriks, terwijl de lieer Boer de kleuren aan het houtwerk traf. Ongetwijfeld een fraai stuk werk, waarop de afdeeling rnet alle recht trots kan zijn. De voorzitter sprak dan ook woorden van srrooten dank tot de vaandelcommissie en wekte de aanwezigen op zich steeds trouw te scharen in eensgezindheid achter het nieuwe vaandel, dat hen zal aansporen tot en voorgaan in den strijd tegen het alco holisme. Na een korte pauze werd vervolgens bet. woord gegeven aan mevrouw II. Strnai-- man-Kremer tot het houden van een korte propaganda-rede. Spreekster bracht in deze toespraak de groote beteekenis van den drankstrijd naar voren en wees daarbij op de moeilijke po sitie, waarin zich op den huidigen dag den drankstrijd bevind. Kon moeilijke en daar bij zeer gevaarlijke positie. Immers het openlijke drankmisbruik is thans vrijwel van de baan. doch in de plaats daarvoor is gekomen het drankgebruik in den buiselij- ken kring. Het gebruik van bier en en van wijn is in de laatste jaren geweldig toeep- nomen. En juist de strijd tegen dit drank gebruik in den huiseliiken kring is zoo om zettend moeilijk. In verband hiermede wees spreekster op het groote belang van den drankstrijd voor de moderne vakbeweging.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2