mvmmmM X X V.P.N. Krommestraat 63. X NEDEi&llfóCHE B. SchooSeman L. J. Luycx Zn. Bruidssluiers Bruidsfakfes Witte en Zwarte Zijden Stoffen Bel dan op No. 42 lncasse?rt op Binnen en Buitenland J Electriciteit op elk gebied Hebt U een Taxa of Auto noodig? A. ROODHUIJZEN ZELFMOORD OF MISDAAD? Een feestmaaltijd AUTO VERSPLINTERD De inzittenden ongedeerd o«c:>c: AI. H. van Raalte M. H. van Raalte Opfokvoeder en Kuikenzaad, ellcvlci pitnvee fccrcccfcclec'cn. Broedmachines en onderdeelen bij de J. S. v. d. Werf F. Bosman - Kamp 8 Meubelen en Kinderwagens J. VISScR GYMNASTIEKSCHOENEN W.SteenbesUZn1™'?"' E. J. KRAUSE H. ZWAN, Hof 22 Drogisterij „DE ASPERIN" Bezoekt Café „De Oranjeboom" H. IEKEL - Leusderweg 101 Van Perseyn straat 4, Vraagt Demonstratie v. fersevnstraat 19. Telet 423 LAN3ESTR. 49 - TEL. 190 Druk bezochte receptie. Een man in bezousteloozen toestand op de Stationsweg te Amsterdam gevonden Gisteravond is aan den Stadion weg te Amsterdam een man in bewüsteloozen toe stand aangetroffen. Aanvankelijk dacht men dat hij reeds was overleden. In zijn nabijheid werd een revolver gevonden Door den Geneeskundigen Dienst werd hij naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Daar bleek dat hij door een schot was getroffen in het rechteroog. Hij was dermate gewond, dat hij niet kon worden gehoord. Gisteravond kon nog niet worden vast gesteld of deze als heer gekleede persoon het slachtoffer was van een misdaad dan wel of hij zelfmoord had willen plegen. RIJKSSTRAATWEG AMSTERDAM— AMERSFOORT. Actie van Bussum. B. en W. van Bussum hebben besloten zich tot Ged. Staten van Noord-Holland te wenden, teneinde alsnog te voorkomen dat een gedeelte van de heide te Blaricum zal worden afgegraven ten behoeve van den aanleg van de rijksstraatweg Amsterdam —Amersfoort Men meldt ons uit den Haag: Gistermiddag heeft de heer Roodhuyzen ter gelegenheid van zijn TOen verjaardag in huize Voorhout een druk bezochte receptie gehouden. Ook waren bij de huldiging aanwezig de minister-president jhr. mr. D. de Geer, mr. J. Kan, minister van Binnenl. Zaken en Landbouw, de oud-ministers A. Heemskerk, _J. de Visser, H. Colijn, prof. J. Kraus, de laatste tevens als president-coram. van het Vad., het lid der Eerste Kamer mr. P. Rink, de leden der Tweede Kamer dr. J. Beumer, Th. Ketelaar en J. Schaper, de oud-Kamer leden J. N. IJzerman en F. Drion, dr. W. W. van der Meulen, wethouder van den Haag, D. Hans, voorzitter van den Ned. Journalis tenkring, mr. J. van Bolhuis, voorzitter der Haagsche Journalistenverecniging, mr. J. Crena de Iongh, lid van Ged. Staten, mr. W. v. Leeuwen, oud-vice-president van den Raad van State, J. Pattist, Rijksinspecteur L. O., de heer E. de Lang, directeur van Het Vaderland, de heer II. Nijgh, directeur der Nieuwe Rotterdamsche Ct., mevr. Co- hen Tervaert, lid der Prov. Staten, de heer C. L. van Balen, oud-hoofdredacteur van Het Vad. cn oud-hoofdredacteur van De Locomotief, mr. F. Snijder van Wissen- kerke, mr. J. Verbroek, voorzitter der afd. den Haag van de Liberale Staatspartij, de heer W. J. H. Muiier, oud-hoofdredneteur van de Deli Ct., mr. L. Plemp van Duive- land, oud-hoofdredacteur van de N. Ct., eere-voorzitter van den Journalistenkring, dr. J. Kalf, directeur van het bureau van Monumentenzorg, generaal VV. van Ter- wisga, mr. J. Romeyn, oud-wethouder, de president van den Hoogen Raad Jhr. mr. De Savornin Lohman, dr. J. Nederbragt, chef der directie van Economische Zaken van hét Dep. van Binnenl. Zaken cn vele anderen. De ontvangzaal was met palmen versierd en fraaie bloemstukken waren gezonden door de Kweekschool van hot Instituut van Lichamelijke Oefening, de Kiesverecniging Enkhuizen en Cor en Annie v. d. Lugt Mel- sert. Te klokke half 4 werd de jubilaris met zijn echtgenoote binnengeleid door de hee- ren C. M. Schilt, hoofdredacteur van Het Vaderland on P. J. de Kanter. oud-lid der Tweede Kamer, die den heer en mevr. Roodhuyzen van hun woning hadden afge haald. Mevrouw Roodhuyzen werd een ruiker roode rozen namens het comité aangebo den. Terstond daarop heeft mr. D. Fock, mi nister van Staat, oud-gouverneur-generaal v n Ned.-Indië> namens het Comité, den 70- jarige toegesproken. Aan het einde van zijn toespraak löpndè mr. Fock het cadeau, dat door de véle vrienden en vereerders den heer Roodhuy zen wordt aangeboden: een fraai bewerkte pendule. Met luid applaus betuigden de talrijke aanwezigen hun instemming met de woor den van den heer Fock. De heer Roodhuyzen bedankte Vervolgens voor de hem gebrachte hulde. Onder de velen, die den heer Roodhuyzen kwamen gelukwenschen, waren behalve de reeds genoemde personen, nog minister v. d. Vegte, de vice-president van den Raad van State, graaf Van Lynden van Sandenburg, de oud-ministers Van Gijn cn Bosboom, de vice-president van den Hoogen Raad, jhr. mr. De Savornin Lohman, de commissaris der Koningin in Zuid-Holland jhr. Van Karnebeek, het Tweede Kamerlid Snoeck Henkemans, de referendaris van het depar tement van Onderwijs de heer P. Visser, gep. generaal Van Terwisga, jhr. mr. dr. Van Beresteyn, mr. Plemp1 van Duiveland, de heer Bothenius Brouwer, de directeur der Nieuwe Rotterdamsche Courant, de heer H. Nijgh en de hoofdredacteur, mr. G. G. v. d. Hoeven, de directeur en de algemeen hoofdredacteuren van het Vaderland, de heeren Lang cn Schilt, benevens verschil lende redacteuren van dat blad, de nestor der Nederlandsche journalisten, de heer Haaxman, Albert Vogel, dr.Uerlage, jhr. Jan Feith cn voorts nog vele anderen. Een groot aantal telegrammen was inge komen, o.a. van mr. G. Vissering, van dr. Nolens, van mr. H. Smecnge, van mej. Joh. Westerraan, de familie Goeman Borgesius cn van Louis de Vries. Onder de aanwezigen ter receptie worden ook nog opgemerkt de heer Trouw, lid der Provinciale* Staten en eenige liberalen uit het voormalige kiesdistrict Brielle. Een feestmaaltijd. Ter gelegenheid van den zeventigsten verjaardag van den heer A. Roodhuijzcn is gisteravond in Huize Voorhout te Den Haag ec.n feestmaaltijd gehouden waar ongeveer 40 personen aan deelnamen. Tafelpresident was de minister van Staat, mr. D. Fock. Onder de verdere aanwezigen waren de minister van Staat mr. Heemskerk, lid der Tweede Kamer, de minister van Staat mr. dr. v. Karnebeek, Commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland, het lid van den Raad van State mr. Limburg, de leden der Tweede Kamer oud-minister dr. De Visser, mr. Droogleever Fortuyn, burge meester van Rotterdam, mr. Beumer, mr. Boon en Ketelaar, het lid der Eerste Kamer mr. Rink, oud-minister prof Kraus, de oud- Tweede Kamerleden Drion, dr. IJzerman, mr. De Kanter, de leden der Prov. Stoten mevr. Cohen Tervaert—Israéls, mr. Trouw, de oud-griffier der Kol Staten van Surina me de heer Fernandes, de hoofdredacteur van „Het Vaderland" de heer C M. Schilt en verdere leden der redactie van dat blad. de directeur van „liet Vaderland" de heer De Lang de directeur der Nieuwe Rotter damsche Courant de heer Nijgh, de voorzit ter der Ned. Journalisten Kring, de heer Hans, do voorzitter der Haagsche Journa listenverecniging mr. Van Bolhuis, mej. Blaauw, lid van den Gemeenteraad, de heer Fabricius, letterkundige, dr. J Kalff, direc teur van het Rijksbureau voor de Monu mentenzorg, de hoofdredacteur van de F.nk- huizer Courant, waarvan de jubilaris me dewerker is. de heer Anholt en familiele den van den heer Roodhuijzen De tafelpresident bracht bij den aan vang van den maaltijd een toast uit op den jubilaris Onder de ingekomen telegrammen van gelukwenschen waren er van dr. Nolens, Smecnge, Van Vuurcn, mr. Vissering e.a. Aan het dessert hebben een aantal spre kers het woord gevoerd om hulde te bron gen aan den jubilaris. In de eerste plaats minister van Staat mr. Th. Heemskerk, üio verschillende oude herinneringen opdiep te; voorts mr. Rink, prof. Klaus, oud-mi nis ter van Waterstaat, dr. De Visser, die hulde bracht voor de wijzo waarop de heer Rood huijzen als lid van de pacificatie-comtnis sie, de pacificatie op onderwijsgebied heeft gediend: minister van Staat jhr. Van Kar nebeek, die Roodhuijzen zelfstandigheids zin, eerlijkheid en geest prees, de Kamerle den mr. Boon en Ketelaar, de heer Hans na mens de journalisten, mr. Cohen Tervaert Israëls die hem dank bracht namens de Nederlandsche vrouwen, omdat hij de vrouw heeft leeren denken over de schoo ne, nobéle politiek cn'tenslotte notaris'Van den Brink, uit den Brlel, die het tijdperk herdacht dat de heer Roodhuijzen het dis trict den Bnel heeft vertegenwoordigd. De jubilaris heeft in hartelijke bewoor dingen bedankt voor de hem gebrachte hulde. Een vrachtwagen op een onbe-- iyaakten overweg bij Soest door een trein 80 Meter meegesleurd. Soest. Gisteravond is op den onbewaak- ten overweg nabij de Molenstrat alhier de vrachtauto van de firma Oostveen te Utrecht gegrepen door het locaaltreintjo dat om 6.18 uur van Baarn naar Utrecht vertrekt De auto werdo ver een lengte van onge veer' tachtig meter meegesleurd en werd totaal vrsplinterd. De bestuurder en do passagier dio naast hem zat, kwamen met den schrik vrij. De inhoud van den wagen, die geladen was met polten haring, rolmops en hokking. ging natuurlijk geheel verloren De oorzaak van dit ongexal moet gezocht worden in het feit, dat de bestuurder geen acht heeft geslagen op den naderenden trein. Beide passagiers zijn met hetzelfde locaal treintje waardoor zij zijn aangereden, naar Utrecht doorgereisd. Volgens de poli tic te Soest treft den machinist geenerlei schuld. Wij hebben on3 gisteravond nog tot den heer Oostvoen, den eigenaar van de auto, gewend om eenige nadere bizonderheden. Deze deelde ons mede, dat de auto pas eenige maanden in gebruik is, dus nog zoo goed als splinternieuw was. De wagen is echter verzekerd. De lading vertegenwoor digde een waarde van ongeveer 200 De heer Oostveen verklaarde tenslotte dat de bestuurder, toen hij den trein zog nade ren, meer gas heeft gegeven, teneinde den overweg nog net te kunnen passeeren. Het gevolg hiervan is geweest, dat de auto is gegrepen tusschcn de vóór- en achterwie len. Hieraan is het natuurlijk ook te dan ken dat do bestuurders er ongedeerd afge komen zijn. MARECHAUSSEE'S NAAR HET ZUIDEN DES LANDS. Wegens de onveiligheid in het Zuiden van Brabant en Limburg, zijn een aantal marechaussees uit het contrum van ons land aldaar gestationneerd. NOODLOTTIG ONGEVAL. Een 16-jarige jongen, die gisteravond den Velperbuitensingel te Arnhem overstak, wilde nog voor een aankomende auto heenloopen. Op een bepaald oogenblik wist hij niet meer wat te doen, bleef staan en poogde daarna weer door te loopen. Dit werd hem noodlottig. Hij werd door het rechter voorspatbord van de auto gepakt en tegen den grond gesmakt. Toesnellende hulp bracht den jongen, die bewusteloos was, naar den kant van den weg, waarna hij per autobrancard naar het ziekenhuis werd vervoerd. Hier bleek dat hij een her senschudding had bekomen cn een gebro ken linker onderbeen. DE BURGEMEESTER VAN DEVENTER. Jhr. Humalda van Eyslnga gehuldigd. Gisteren nam de burgemeester van Devon ter, jhr. mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga afscheid van den gemeenteraad, van de ümbtenaren, alsmede van het poli tiecorps. Gistermorgen heeft in het politie bureau de commissaris van politie, de beer A. P. van Tricht, een rede gehouden en den burgemeester uit naam van het politiecorps <»cn foto aangeboden benevens een tegel tableau. het politiebureau voorstellende De burgemeester sprak een hartelijk Woord van dank. Gistermiddag was een speciale raadszit ting belegd, waarin de burgemeester een afscheidsrede hield. Hierin deed Spr. uit komen hoeveel er in de stad was veranderd cedert hij er in 1914 zijn intrede deed en Spr. eindigde met een woord van dank voor de aangename samenwerking en uitte de beste wenschen voor de stad Deventer, haar bestuur en bevolking Wethouder Kelderman, die als loco-bur gemeester zal optreden, bood hierna met eenige toepasselijke woorden het geschenk van B. en W. en den gemeenteraad aan, be staand uit een gedreven zilveren bord met motieven van Jan Steen en twee zilveren kandelaars. Vervolgens werd het woord gevoerd door het. oudste raadslid, den heer A. Eekhuis RADIPROGRAMMA Donderdag 31 JanuarL Huizen, 336,3 M. (Na 6 uur 1852 M.). 1100—pl.m. 11.30 v.m. Korte Ziekcnuurtjc, te leiden door Ds. J. L. de Vries—van Buu- AMERSFOORT A/d. -Stofjen COM I'OSé-STOFFEN voor voorjaars-itiponnrn ZWARTE en GEKLEURDE VELOUT1N E voor japonnen ZIJDEN VELOUTINE cn CRiPE SATIN WITTE ZIJDEN STOFFEN Voorjaars-Mantel-stoffen T'oor verzending naar Indië reeds in voorraad MODERNE VOILES MOUSELINES DE LAINE COTONNETTES Afd. Bonnctcric Kragen - Jabots - Vesten Lavalieres - Gespen - Shawls ren, Christelijk Gereformeerd Predikant te Bussum. 12 30—1.45 n.m. Middagconcert Mevr. R A v. d. Horst—Bleekrode, piano. De heer H. v. d. Horst Jr. cello. Do heer H Hermann, viool. 2.00—2.30 n.m Schooluitzending. /.endingsles door den heer A. van Dijk. Onderwerp: „Een reisje naar de Zundings- posten Gocnoeng—Poetri en TJlgilam In het binnenland van West-Java." 6.30—7 00 nam. Literair halfuurtje. Boekbesprekingen door den heer P. J. Risseur, te Den Haag. Besproken zal worden „Knotwilligen", Fragmenten uit een vrouwenjeugd, door Gera Kraan—van den Burg. 7.00—7.30 n.m. N. D4 O. Instituut Schoe vers. Boekhouden voor beginners door den heor P. van Dam. 7.308.00 n.m. Spreker. Do heer II. E. van Heioma te Laren. Causerie over: „Runenschrift". Vanaf: 8.00 n.m. Uitzend-avond. Spreker: den WelEcrw. Zr. Gel. Heer Dr. F. W. J v. d. Berg. Ned. Herv. Predikant te NIJe- veen. Onderwerp: „De Winter in hot volksge loof en volksleven". Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de heeren: Marc. E. Bouvvmeestor, or gel; B. B. Luuring, tenor; D. Lüsschcn, fluit. Daarna Pqrsberichton Persbureau Vaz .Dias, te Amsterdam- Hilversum, 1060 M.: 10.00 Tijdsein der A. V. R. O.-klok. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.00 Politieberichten. 12.15—2 00 Lunchmuziek door het Boris Lensky-trio. 2.00—2.30 Een reeks praatjes over het on derwerp: Electriciteit in huis door W. II. Drukker. 2.30—3.00 Gramophoonmuziek. 3.00—4.00 Vervolg cursus knippen door mevr. de Leeuw-v. Rees. 4.00—5.00 Ziekenuurtje door mevr. Antoi nette van Dijk. 5.00—5.30 Sportprognose door H. Hollan der. 5.30—6.00 Gramophoonmuziek. 6.00 Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 601—7.15 Vooravondconcert door het Om roeporkest, o. 1. van Nico Treep. 7.15—7.45 14de Engelsche conversatie les door Fred Frey. 7.45 Politieberichten. 8.00 Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 8.01 Concert door de Kon. Mil. Kapel o. I. van luit. C. L. Boer. 9.15-t9.45 Lezing door Isto Luit. A. den Hertog. 9.45 Voortzetting concert. Marschmuziek. 10.15. Persberichten van Vaz Dias. 10.30—11.30 Aansluiting van het Cabaret „La Gatte" te Rotterdam. Uitzending van dansmuziek door „The Ramblers", o. 1. van Theo Uden Masman. Onthoudt deze adressen R. Berkenbosch voorheen C. J. Frins Hofieverancie. Brood- eschuit-en Banketbakker Utrechtscheweg 7. Tol. 891 G. Drieënhuizen Poelier Krommestraat 7 Tel. 750 Lavcndelstraat 11. Tel. 949 Orgel-, Piano- en Muziekhandel Ate'ier Serré Utr. weg 40 Tel. 371 Fotohandcl voor Amateurs. Lijsten. UTH. WEG 55. TEL. 551. Je adres voor fijne vleeschwarcu Het fijnste rookvleesch 20 cent per ons. vindt U nergens goedkooper als bij ons 22 27 28-34 35 42 N°' t 1.10 i 1.55 I 1.75 elk paar gegarandeerd. Electro-Technisch Bureau Soeiterweo £9 Tel. £80 Boter, Kaas, Eieren, Ver. Zuivelfabriek „Juliana Achterveld" E. v. EIJKELENBORG Leusderweg 107. Kruidenierswaren Comestibles Fijne vlesschwaren. Voor plaatsan in deze ADRES SENLIJST vrago mon inlichtingen aan de administratie van het Amersloortsch Dagblad. Tel. 513. Leusderweg 93. Tel. 651. Drogerijen en Chemicaliën. Prima consumptie. Billijke prijs. Electrische piano. Gezellig zitje. Aanbevelend J. v. SCHAICK. Schoen- en Lederhandel Annex Schoenmakerij

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7