®!ElS?OOB:TSCfi»AömAB BINNENLAND. De Wettige Erfgenaam Maandag 4 Februari 1329 .DE EEMLANDEIV. 27e Jaargang No. 183 DE BEGRAFENIS VAN Dr. ROYAARDS Geen redevoeringen MOTOR-ONGELUK BIJ NAARDEN De motorrijder zwaar verwond KRANKZINNIGEN WEI GEWIJZIGD W etsontwerp ingediend FEUILLETON. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot rid der In de Orde van den Nederlandschen Leeuw dr. L. F. E. Lourens. directeur van de Hijks-seruminrichting te Rotterdam. DE SCHUTTEVAER TE LISSABON AANGEKOMEN. De reddingboot „Schuttevaer" is volgens een Lloyd's bericht den 24slen Januari op reis van Plymouth, naar New York, via de Azoren, te Lissabon aangekomen. UIT DE S. D. A. P. Eet ledental In het jaarverslag van de S. D. A. P. oordL naar Het Volk bericht, vermeld Het aantal afdeelingen steeg van .=>93 lot 603. Kr werden 10 afdeelingen opgeheven en 21 nieuw opgericht. Het ledental steeg van 46,169 tot 53.395. In de 23 grootste gemeenten is 55 pCt. van het aantal leden gevestigd. DE VORST. Zwaar drijf ijs op den Rijn. Uit Lobith wordt gemeld: Op den Rijn heeft zich. mede door de strónge vorst, zeer zwaar drijfijs gevormd. De scheepvaart is echter niet noemenswaar dig verminderd. Schiermonnikoog gelsoloerd. De Wadden on het Fricsche Gat zijn dooi de strenge vorst herscharen in een onafzien baar ijsveld. De overtocht met de veerboot Is absoluut onmogelijk geworden, zoodal het eilend sedert drie dagen volkomen ge isoleerd is, terwijl ook de post, die van Oostmahorn komt niet overgebracht kan worden. Zelfs de drinkwaterputten, die se dert langen tijd niet bevroren waren, zijn met eon dikke laag ijs bedekt De veerboot Oostmahorn-Schiermonnik oog heeft wegens den Oostenwind en den toestand van het ijs den dienst niet kunnen hervatten. Ook de postboot Nes-Hol werd kon Zater dag weer niet uitvaren, zoödat Ameland roods twee degen geïsoleerd is. Er bevindt zich vee! ijs In de Wadden, waardoor de I.eurischepen van Gebr. Bruin, op de reede \an Hol'um voor anker liggend, gevaar loo- pen door het opzettende ijs beklemd te raken. Veerdiensten opgeheven De A. N. W. B., Toeristenbond voor Ne derland, deelt mee, dat tengevolge van de órst en ijsgang in de rivieren de veerdien eri te Katerveer, Lixkensveer, Opheusden hevcer, te Culemhorg en te Zaltbomme: in gestaakt; de veerdienst te Nijmegen zal aarsehiinlijk hedenavond gostaakt worden Voorts zijn do schipbruggen te Deventer Doesburg en Arnhem weggenomen. EEN HONDERDJARIGE OVERLEDEN. Zaterdag is de oudste ingezetene van Lei den, de wed. G. van I.eeuwenLaterveer, in het Piar.onessenhuis «.idaar overleden. 8 April zou zij 101 jaar geworden zijn. DIEFSTAL VAN F 0000. De Betuwe onveilig? Te Angeren (Betuwe) is een brutale dief- c;!al gepleegd. Ten huize van den landbou wer v. G. heeft men zich toegang weten te verschaffen tot een slaapkamer en uit een daar staande kast ruim fGOOO aan contan ten meegenomen Twee briefjes van i 1000 deeft men laten liggen. Er is in den laatsten tijd !n de Betuwe herhaaldelijk ingebroken. llona Durigo zingt in den Stadsschouwburg Do uitvaart van dr. W. Royaards is be paald op Dinsdag a.s. Mevr. Ilona Durige heeft- Zaterdagmiddag uit het buitenland doen weten, dat het haar mocht gelukken, zich voor dien dag vrij te maken. Hierdoor, cn dank zij de spontaan aangeboden mede werking van het Concertgebouworkest (on der leiding van Cornelis Dopper), zal de wensch van dr. Royaards in vervulling gaan Dat tijdens zijne opbaring in den Stadsschouwburg mevr. Durigo „Abschiei uit Mahler's „Lied von der Erde" mocht zingen. De plechtigheid in den Stadsschouwbur-r te Amsterdam zal aanvangen te tien uur precies. Na dit uur zal geen toegang meer worden verleend. Bloemen zullen moeten worden afgegeven aan den hoofdingang van den schouwburg voor 9 uur 30 's mor gens. Op verzoek van den overledene zal niet worden gesproken, ook niet aan het graf De plechtigheid in den schouwburg zal om streeks 11 uur zijn geëindigd; hun die hier van getuigen zullen zijn. wordt verzocht de schouwburgzaal niet te verlaten voor dat de begrafenisstoet vertrokken is. De begrafenis zelve zal geschieden na aankomst van trein 12 uur 46 te Wester- veld. Daar deze trein eerst te 12 uur uit Amsterdam vertrekt, hebben dus ook zit. die de plechtigheid in den schouwburg bij woonden. ruimschoots den tijd zich naar het station te begeven. De stoet zal zich van het Leldscheplein Innes Stadhouderskade. Nassaukade. door de De Clernstrnat. den Admiraal de Ruyter weg. via Sloterdljk naar de begraafplaats Westerveld begeven. De wenseh van den overledene is. dat de lifknuto niet gevolgd zal worden, zoodat de volgauto's onmiddellijk zullen aanslui ten. Het laat zich aanzien, dat het aantal ver doeken tot hijwoning van de plechtigheid in den Stadsschouwburg te groot zal zijn dan dat alle kunnen worden ingewilligd Het zal ook niet mogelh'k zijn een ieder di»> nlnats toe te bedeelen die men hem gaarne had gegund. Voor n°^ere inlichtingen kan men zich zoo noodig wenden tot den heer F. G Pothoff, Keizersgracht 428, Amsterdam. GIFTEN VOOR KERKBOUW. Ds. A. G. H. van Moogcnhuyze te Amster dam heeft twee giften van duizend gulden ontvangen, één obligatie van duizend gul den van de Juliana Bank voor de Eltheto kerk en de W. de Zwiigerkerk elk f500. Op een omzendbrief: „Onze laatste poging" heeft Ds. van Hoogenhuvze in drie weken ontvangen, behalve twee giften, ruim f5200 Ds. A. B. te Winkel, Ned. Herv. predikant, te den Haag. heeft een gift van f1000 ont vangen voor de 10e Ned. Herv. (Bethlehems) Kerk aldaar en Ds. J. C. Se.hullcr ontving toezegging van meer dan f 1000 voor dit doel DE ARRESTATIE TE HUIGEN. H. P. B., die wegens zedenmisdrijf mot minderjarigen was gearresteerd, is na on derzoek vrijgelaten cn naar zijn woonplaats Parijs teruggekeerd. IN KOKENDE VERF GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. De 54-jarige chef-smid-monteur Z., bij de Chem. Fabriek voorheen dr. Haagen te Roermond, die voor eenige dagen in een ke tel met heete verf viel en met ernstige brandwonden naar het Louisahuis werd overgebracht, is aan de gevolgen overleden. DE GEMEENTE SECRETARIS VAN DOETINCHEfci. Gocn disciplinaire straf. In antwoord op he» adres van zeven raadsleden tegen het besluit van den raad der eremeente Duetinchcm om den gemeen tesecretaris na zijn vrijspraak niet discipli nair te straffen,'hebben Ged. Staten adres santen bericht, d.u zij niet tot vernietiging van bedoeld raadsbesluit bevoegd zijn. Doch ook afgezien daarvan, vinden Ged. Staten in deze zaak, mede op grond van een reeds vroeger door hen ingesteld onderzoek, geen reden voor hun tusschcnkomsL EEN BANGE NACHT. In het Znlderzeoijs bekneld. Een ingenieur van de Zuiderzeewerken ging, naar het „llbl meldt. Vrijdagmiddag, vergezeld \ati zijn echtgenoote, per motor boot van Den Oever naar Medemblik. Op den terugweg naar Wleringen geraakte hij evenwel met zijn boot in het zee ijs bekneld en was genoodzaakt den nacht in de open boot door te brengen. Gistermorgen is hij echter gelukkig heelhuids weer op Den Oever aangekomen. HEIDE- EN VEENBRAND. Ovor een breedte van circa 2 K.M. Vrijdagavond te ongeveer C uur ts 'n groo te brand uitgebroken in de Peelalüis 12—13 en Ospei-Nederweerd, waarschijnlijk is het alleen een heide en veenbrand Omstreeks 10 uur gisteravond strekte de brand zich uit over een breedte van circa 2 K.M. Botsing met een hollend paard Zaterdagochtend omstreeks negen uur is op den Naarderweg een voor een wagen ge spannen paard op hol geslagen en in bot sing gekomen met den motorrijder V. uil Utrecht V. werd daarbij van den motor ge- slinvprd en kwam tegen een boom terecht Met incedrukte borstkas en hevig bloeden de wonden non het hoofd is hij naar hel ziekenhuis overtrebrncht Het motorrijwiel bekwam ernstige scha de. Het paard, dat zwaar gewond was. moest later worden afgemaakt. PROF. L. POLAK, loaugureele redo le Groningen. Hedenmiddag hield prof. mr. dr. L. Po lak. hoogleernar in de geschiedenis der wijs begeerte, de logica en de metaphvsica te Groningen zijn inaiigureele rede. welke door ziekte was uitgesteld. De rede was getiteld Het probleem der buitenwereld". DE ROOFOVERVAL TE LIEROP. Twee hoofdverdachten in vrij heid gesteld. In verband met den onlangs ten hu!zc var de echtelieden Wvlaers te Lierop gepleegden nachtelijken roofoverval, waarbij 5 perso nen als verdachten werden aangehouden zijn chauffeur G. v. d. R. uit Heerlen cn de koopman J. K. uit IJden, waarin men meende de hoofdschuldigen gevonden te hebben, weer op vrije voeten gesteld. DE RAMP VAN DEN PRINS DER NEDERLANDEN. Door Je Directie der Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreuke lingen is een premie van 100 uitgeloofd op het vinden van de drie nog vermiste opva renden van de Prins der Nederlanden. Gok de verpleegde zal zijn ontslag kunnen verzoeken Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der wet tot regeling van het Staats toezicht op krankzinnigen en aanvulling van art 39. der Armenwet. Het heeft geen principieele wijziging van de Krankzinnigenwet tot grondslag. De voornaamste wijziging betreft het ontslag van verpleegden Naar geldend recht kunnen alleen degeen cp wiens aanvraag de opneming geschied of het verblijf in het gesticht het laatst ver lengd is. en eventueel andere bloed of aan verwanten, het ontslag verzoeken, niet ook de verpleegde zelf Daarin wordt thans ver andering gebracht. Ook de verpleegde zal zijn ontslag kun nen verzoeken. o De gang van zaken zal in al deze geval len aldus zijn het bestuur van het gesticht vraagt naar aanleiding van het verzoek om ontslag het advies van den gestichtsgcnces- kundige Luidt het advios toewijzend, dan volgt het ontslag I uidt het niet toewijzend, dan worden de stukken gesteld in hnnden van den officier van justitie, die de beslis sing vraagt van de rechtbank. Deze beslist in hoogste ressort. Echter dient te worden voorkomen, dat steeds maar weer opnieuw verzoeken in be handeling moetpn worden genomen en dat de autoriteit en haar tijd zouden moeten ge ven aan schrifturen van personen, wier toe stand ontslag kennelijk toch niet gedoogt. Daartoe zijn bepalingen in het ontwerp op genomen In dp daar genoemde gev.illen be hoeft de officipr de rechtbank niet lastig te vallen, terwijl hij tevens kan toestaan dat rok het gestichtsbestuur een verzoek buiten behandeling laat. waardoor wordt voorkomen, dat de gestichtsgeneeskundige steeds weer opnieuw advies zou moeten uitbrengen. Wanneer de zaak voor de rechtbank komt moet deze niet alleen pen nader onderzoek kunnen hevelen, doch deskundigen kunnen aanwijzen Bovendien moet, wanneer «-en behoorlijke observatie zulks eischt. de ob servatie door de deskundigen ook buiten hel gesticht in een andere omgeving kunnen plaats vinden. Hierin \oorzlei het ontwerp. Ten slofte is een regeling voor .1* kosten voorgesteld. liet is niet onbillijk, dat de kos ten van deskundigen en obsa-varie in laai ■de instantie worden gedragen door hem. te wiens laste ook de - oston van verpleging in het gesticht komen. TREIN ONTSPOORD. Zaterdagmorgen ts tusschen Neerpelt en Achelt de trein met Philips arbeiders, die om ongeveer half acht te Eindhoven aan komt, ontspoord. Door tijdig remmen van den machinist kon een ernstig ongeluk voor komen worden. De locomotief reed in het zand. waarbij het voorwiel bij de cylinder- as afbrak. Autobussen van Philips hebben de arbei ders naar Eindhoven vervoerd. Het verkeer ondervond eenige vertraging PER ARRESLEE OVER HET TJEUKEMEER. Een inwoner van Oosterzee (Fr.) wcnsch tb een familiebezoek af to leggen te Follcga on de kortste weg daarheen leidde over het Tjeukemeer. Na cenig beraad word ieslo ten het paard voor de arreslee te spannen en de reis over het ijs te ondernemen Het mag wel een wonder hecten, zegt de Leeuw Crt., dat dit waagstuk zonder ongelukken zoowel op de heen- als terugreis is volvoerd, daar het ijs werkelijk geen voldoende bc trouwhaarhe.id bezat 4 EEN BENAUWDE DROOM 'k Heb vannacht een zware, bange, Heel benauwde droom gehad. 'k Droomde 'k was er op m'n eentje In ons mooi plantsoen op stnp. 't Was beel donker, erg vervallon Was het park en 't onkruid wies In de paden. Banken waren Ongeschilderd, grauw on vies. Nergens mocht een lichtje branden. Armoe, lijden, enzoovoort. Sprak er uit de stadsplantsoenen Van 't eens bloeiend Amersfoort Plotseling, zeer diep verscholen Op een bankje, half vergaan. Zag Ik zachtkens iets bewegen Stijf van schrik bleef k even staan. Elnd'lijk gins? ik langzaam voorwaarts, 'k Zag toen diild'hjk; 't was een vrouw I Zeer nieuwsgierig ging ik verder, Gissen wat düt wezen zou Naderbij gekomen zag ik, Dat het mcnsch in eenzaamheid. Op een „hout je zat te bijten" Groot werd mijn nieuwsgierigheid. 'k Was tot vlak bij hnnr genaderd. 'k Zag haar armelijke kleed. En haar trekken die verrieden Kommer, tegenslag en leed. Nog een stapje en toen, lezer, Wist ik wie die stumper was, Lijdend op 't vervallen bankje, Toevende „in zak on asch" 'k Ging voorzichtig retireeren. 'k Heb haar mnar naar niets gevraagd. 't Bleek - hoe kan zoo iets droonion - Onze Stedelijke Maagd Een débacle had haar krachtig Aangepakt voorgoed geschokt In de Stads bus dienst had zij er Al haar guldentjes „vergokt" 'k Werd toen wakker, 't Was natuurlijk Dat ik naar de reden zocht Van mijn droom al zijn de droomen Nnar men zegt beslist bedrog, 'k Zag de cijfers, raarlsverslagen, Over 't Auto hus vprdriet. 'k Dacht als deze droom eens uitkwam, Was dat heusch zoo'n wonder niet!!! GROEGROE (Alle rechten voorbehouden). STATIONSCHEF TE LEIDEN De heer P. H van den Born, stationschef te Leiden, zal 15 Mei worden overgeplaatst naar het station te Apeldoorn. DE RAMP AAN DEN HOEK VAN HOLLAND. Eon gift van H. M. do Koningin* Bloeder. De Koningin Moeder heeft een belangrijk bedrag ter beschikking gesteld van bet hoofd West uur van het Nederlnndsche Ronde Kruis voor het fonds, dnt gevormd zal wor den voor de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers van reddingbooten. De inzameling van het Roode Kruis. Het hoofdbestuur van het Nederlnndsche Roode "Kruis heeft tot nu toe voor de ramp van de Prins der Nederlanden een bedrag van 100,371 ontvangen. T. F. J. MULLER MASSIS. Franscbo onderscheiding. De president van de Franscho republiek heeft den gep. luitenant generaal van het veldleger, lid van den Raad van State be noemd tot Groot-Officier in de orde van het Legioen van Eer. Ik heb alleen te maken, met hetgeen tk moet. niet met hetgeen de menschen mee- nen, dat ik doen moet. EMERSON Door K. PHILIPS O PP EN H KIM. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B. <5 - „En vertel mij nu eens, als het u blieft, waar om u niet met mij wenscht te dansen? Voor het eerst gaf Francis de reserve op welke zoo in zijn aard lag Hij was zich de laatste paar uren bewust geworden, dat een element in de door hem aangenomen levens houding moest worden gewijzigd ..Omdat", deelde hij mede. „ik zekere plan nen heb in de wereld en zekere voornemens pn u de eenige persoon d e ik ontmoet heh, is. dio er mij vanaf zoudt kunnen brengen Zij leunde een beetje terug in haar stoel Zij zag eruit of zij wilde lachen, maar in waar heid deed zij r.iets anders dan glimlachen, het zelfde lichte ondoorgrondelijke glimlachje. „Hoe oud ben je, beste ernstige jongen vroeg rij. pVfif en twint'g". dacht ik wel", antwoordde zij. „Slechts de uiterste jeugd kon zoo'n opiifnisme recht vaardigen. Iedereen begint m het leven met beginselen en voornemens Niemard houdt he« vol U heeft een sterker karakter dan de meesten Daarom zult u er meet order lijden, wanneer u niet longer kunt volhouden. Dat is alles". Zijn oogen scheten een oogenb'ik vonken. Zij boog voorover en raakte zijn hand aan. Er was een half humoristisch verzoek om vergiffenis in haar uitdrukking. „Wij worden te ernstig", ging zij voort Eens zult u mij alles vertellen van uw begin selen en dit vTeeselijk geheim op den achter grond. En u zult toestaan, dot ik Peggy Lay- ton help u te loeren dansen? U is niet mee' bang?" Hij was weer zichzelf. Hij was zelfs in staat, haar zeer mooie hondïn te bewonderen. „ïk ben bang", bekende hij. „maar natuur lijk zal ik uw oanbed aannemen". HOOFDSTUK XIV. Francis kwam een paar weken later thuis van een rit in den vroegen morgen en vond sir Stephen, die voor Chetfield House stond. „Een vroeg bezoek", merkte hij op, „wilt u blijven ontbijten?" „Donk u. Lenden heeft u zooals ik zie, uw gewoonte van vroeg cp te staan niet afge leerd". „Ik rijd eiken morgen om acht uur uit", deelde Fronds mede, soms vroeger Wij kun nen onmiddellijk ontbijten als u dit wenscht. «-n ik zal daarna pas van kleeding veranderen Zie even dat alles in orde komt, Johnson? H'erheen, sir Stephen". De advocaat gaf zijn hoed af en volgde zijn gastheer naai de ontbijtkamer. De ontbijttafel was getrokken naar de open ramen, die uit zagen op het park. Francis wees naar een fauteuil. „Ga z'trcn", verzocht hij „Het ontbijt za! dodelijk binnen gebracht werden. U werschte mi; vermoedelijk ergens over te soreken" „In zekeren zin jn". gaf sir Stephen toe, met eenige aarzeling. ..Mag ik tevoren zek*r zijn van één ding? Wilt u het beginsel erkennen dat hier bestaat tusschen een cliënt en een advccaat in Vet bijzonder een advocaat van de familie dat de laatste alles kan zeggen zcr.der schuldig te zijn aan brutaliteit?" „Ik zal dat beginsel gaarne erkennen", be loofde Frarc's. „Dan wensch ik u te vertellen dat u veel geld verteert", zeide sir Stephen. „Doe ik?" was het onverschillige antwoord. „Natuurlijk het is alles nieuw voor mij". „Lord Henry was geenszins voorzichtig", vervolgde sir Stephen, „en ik moest verschei dene obligaties te gelde maken om uw bank- rekenirg te regelen toen u die ever nam U had toen een redelijk saldo. Maar zij zeggen mij dat u chèqucs heeft g^trc' ken tot een be drog van veertig dui'end pond". „Heel wel mogelijk", erkende Francis. „Uw bankiers klagen niet. en schiinen ook niet van plan dh te deen. Behalve dat u een groot grondbezittei is, bezit u belangrijke goe deren, waarvan de acten zijn gedeponeerd Maar ik acht het mijn plicht u erep to wijzen, dat met een inkomen van tachtigduizend pond s jaars. dat is vcrm'nderd tot zestigduizend door uw toelage aan uw familie, en met het oog op de tegenwoordige be!ast;ng, u het u mceiliik kan ter ooi loven in render dan twee maanden veertigduizend pord uit te geven" Johnscn kwam binnen, gevolgd door een lakei Z:lveren schotels met thee en koffie wei den op de elecfrische warmers geplaafst Frarcis wenkte de mannen te gaan. „Wit zullen ons zelf bedienen", verklaarde Kif. Wat gebruikt u, sir Stenhen, thee of kof fie? Bedien u zelf als 't u blieft van alles wat u wenscht". „Dank u, ik zal voor mijzelf zorgen". Nu, hoe dénkt u e'cver? vroeg dö advo- -eat een pear rrjruten later. Francis glimladhte. „Ja", zeide hij, „ik beken dat ik veertigdui zend pend heb verteerd. Daar ik nooit te vo ren veertig farthing heb kunnen uitgeven, is bet heel gced mogelijk, dat ik buitensporig ben geweest. Het ergste is dat ik vermoed, da: ik in den loop van de vo'gende weken nog veel meer wissels moeten trekken". „Groote Godriep sir Stephen uit. „U spreekt niet in ernst Jn vollen ernst, verzekerde Francis hem, zijn thee zorgvuldig bereidende. „Ik ga mor gen kijken naar renpaarden en het is hee' wel mogelijk dat ik vijf tot tienduizend pond za' uitgeven. Men kan niet voor niets een stul met renpaarden beginnen. Don moet ik Don derdag een pear brensjes koopen, waarop ik mijn zinnen heb gezet. En een particulier 1-jêdt een kleinen Perugino nan. Die moest u zien. sir Stephen, maar naar mijn meening haalden zij niet bij die eene". „Dat is alles heel moei", verklaarde sir Stephen. „Maar ik meet duidelijk tot u spre ken. U heeft een heel mooi inkomen, maar u kur.t u niet veroorloven toe te geven aan nl uwe invallen". „Ik vermeed van niet", stemde Francis toe „Hoe staat het met die stukken waarvan u .aar sprak „Het zün degelijke sooorwegaandeelen. Con sols, Oorlogsleering. alleszins betrouwbare pa oieren, tot een bedreg van bijna zeshonderd duizend pond. Uw vader was geensTins een verkwisterd man De bezittingen bloeiden vee! meer onder zijn beheer dan onder dat van 'ord Henry." „Ze*hcn 'erdd-izend pond", herhaalde Pt dp -is. JKapi^al I Nu verkcop dan een honderd ''ui-end Dat zal v'.doende zijn om de zaken r-cr ta hcuden Sir St'p'-'n we-d tco wit als een geöst. „Maat mijnheer I" riep hij uit, plotseling zijn vork en mes neerleggend. „Vergeef mij, dat kunt u niet meenen. Kapitaal opgeven. Het is cngehooid Francis scheen verwo-dprd „Waarom ongehocrd V vro-g hij. Js et bovendien niet het inkomen von de Innde- rijen, dat naar ik schat, ongeveer zesduizend s joars moet opbrengen Het is mi.in «e.d, niet waar mijn geld, dat ik kan uitgeven of laten staan, naar ik verkies „Zeker het is uw geld" luidde het waardige antwoord. „Maar er is nog een andere mèn*** om de zaak te bekijken Er zijn zekere verant woordelijkheden verbonden nan uw oosi'ie U is het hoofd van het Huis van Chntfie'd. Het is üw geld, dat u heeft te verteren, eervol en bescheiden, met verschuldigde erkenning van uw verp'ichtingen Verteer de rente, indien u verkiest, maar het kapitaalhet kapitaal be hoort aan Chatfield „Er bestaat geen officieele verplichting X* „Er is geen wettig voorschrift." „Niets, wat mij belet te doen met mijn eigen geld wat ik wil „Niets ter wereld," „Dan zult u goed doen. die honderdduizend pond waarde in d°n loep van den dag te ver korpen". ver'lanrde Francis Sir Stephen liet zijn ontbijt in den steek Hij stond op „Your Grace", zeide hij deftig. „Ik begrijp he» niet." „Ts het noodzakelijk, dat u dat doet luid de het koele antwoord „Maar wat vilt u beginnen met zooveel ■^eld U heeft toch niet gespeeld of i'ts van -lien aard U heeft daarvoor nog geen tijd ge had" (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5