jJ|| L. J. Luycx Zn. CorsetfsR en Corse!eites DE REGEERINGSCRISIS TE BERLIJN Kabinet-Müller blijft aan DE SCHEEPSBOUW DER WERELD BRAND OP EEN TANKSCHIP DE VERWARRING IN AFGHANISTAN Geen Britsche inmenging EEN INCIDENT IN DEN RIJKSDAG Woldemaras, de beul! Dr. CURTIUS LUCHT ZIJN HART Voorzichtig met de statistiek! LUCHTVAART LINDBERGH GELAND STADSNIEUWS. tA£a yiinp d'n&£e£, tAUun,im.Jcrmn,'rS*rJl5i£ "-iViSS Welwillende oppositie van't centrum B e r 1 ij n, 7 Febr. (V.D.) Officieel wordt tnedegedoMd liet ri;fc8kabinet hield zich ln zijn heden gshoudcn zitting bezig met den door het aftreden van Von Guerard ontstancn toe stand. Het kabinet was eensgezind van meening, dat de buitenlandsche en binncn- landsche politieke toestand, in het bijzon der do a.s. onderhandelingen over het scha- devergoedingsvraagstuk, het de rijksreeee- ring tot een onafwijsbaren plicht maakt het bewind voort te zetten op den grond slag van de regeeringsverklaring van 3 Juli van het vorige jaar. De rijkskanselier heeft den rijkspresident ln kennis gesteld van de meening van het kabinet. De rijks president heeft het standpunt der regee- ring goedgekeurd, keurde de ontslagaan vrage van Von Guerard goed en belastte overeenkomstig het voorstel van den rijks kanselier den rijkspostminlster dr. Scbützl met de waarneming van het rijksverkeers ministerie en den rijksminister van bin- nonlandsche zaken Severing met de waar neming van het rijksministerie voor de be zette gebieden. Engelands belangrijke aandeel Londen, 6 Febr. (V. D.) Thans zijn de cijfers van Lloyds Register over den vve- reldscheepsbouw in 1928 gepubliceerd. Daaruit blijkt, dat Groot-Britannic en Ier land meer scheepsruimte produceerden dan alle andero landen ter wereld te zamen. De productie van de Britsclie en Iersche scheepswerven bedroeg derhalve 53,0 van de wereldproductie, hetgeen juist hetzelfde percentage is als ln 1927. De productie der andere landen was als volgt: Dultschland 377.000 ton, Nederland 177.000 ton, Denemarken 139.000 ton, Zwe den 107.000 ton. Japan 101.000 ton, Vereenig- de Staten 92.000. Bijna 44 van de op geheele wereld te water gelaten schepen bestaat uit motor schepen. Jolin Barr, de vroegere president van de werkgevers-federntie in de scheepvaart, gaf als 2ijn meening te kennen, dat de toestand in den Britschcn scheepsbouw beter is dan gedurende vele Jaren het geval was. Twee dooden en vier vermisten Londen, 7 Febr. (H. N.) In de buurt van Rangoon is brand uitgebroken aan boord van een petroleumtankschip. De brand sloeg over op drie andere tanksche pen en er volgde een geweldige ontploffing. Twee man zijn om het leven gekomen, ter wijl er vier vermist worden, die waarschijn lijk eveneens het leven hebben verloren. De brandende petroleum verspreidde zich over het water cn leverde een groot gevaar op. Verder onheil is echter niet aangericht. OPNIEUW ONLUSTEN TE BOMBAY. Londen, 7 Febr. (H. N.) Nioltegen- slaancJe de Rngelsche troepen te Bombay versterkt zijn, hebben vandaag opnieuw on- iusten plaats gehad Op twee punten van ri* stad hebben de troepen op de onrusstto- ka n gevuurd. Bij de straatgevechten van var» laag zijn 6 personen gedood cn 51 •rns «g gewond. Zonder de slachtoffers van vandaag bedraagt het totaal der dooden 35 en dat der ernstige gewonden 327, terwijl het Aaniaï iicht gewonden rneer dan 500 be draagt In de navenwijk ziju vanmorgen drie pathans met steenen doodgegooid. In een andere wijk werden 7 hindoe's gedood De FCngelsche troepen hebben thans op alle belangrijke punten van de stad machinp geweren opgesteld. BHAND IN DE OPELFABRIEKEN. V Drie ton schade. Frankfurt a M., 7 Febr. (V. D.) He denmiddag zijn op het terrein der Opel- automobielfabrieken alhier eenige nieuwe fabrieksruimten In brand geraakt. Door Jen storm kon de fabrieksbranóweer niets uit richten. Trots vele benzine-onlploffiiigen gelukte het de naburige gebouwen te behou den. De schade beloopt ongeveer 300,000 die door verzekering gedekt is. Er zijn gren menschenlevens te betreuren. Als oorzaak komt óf kortsluiting in aanmerking óf een door een der arbeiders weggeworpen siga ret. Tevens zijn 4 spoorwagens, die voor de werkplaats stonden, mede verwoest. Overweegt Ali Achmed een aanval op Kaboel Londen, 6 Febr. (V.D.) Twee Engelsche legervliegtuigen hebben gisteren opnieuw pen retourvlucht van Pesjawar naar Kaboel gemaakt en 28 burgers, onder wie vrouwen en kinderen, uit Kaboel gehaald. Den dag tp voren was een even groot aantal perso nen, onder wie drie Duitschers, een Fransch- man en een Syriër, uit Kaboel gehaald. Londen, G Feb r. (TI. N.) Uit New Delhi wordt gemeld, dat te Kaboel een paniek onder de bevolking is ontstaan door wilde geruchten dat Ali Achmed een aanslag op de stad zou overwegen De strijdkrachten van Ali Achrned hebben Boetsjak, 16 mij) ten N.O. van Kaboel, bereikt. Zij moeten daar echter door troepen van Hobib Oellah teruggeworpen zijn, waarna Ali Achmed zich naar Jagdalak heeft teruggetrokken. Londen, 6 Febr. (II. N.) In het Lager huis heeft Chamberlain op een vraag om trent de houding der Engelsche regeering tegenover Afghanistan verklaard, dat de Engelsche regeering er niet aan denkt om zich in den burgeroor log in Afghanistan ten gunste van een der partijen te mengen. De bekende kolonel Lawrence is teruggeroepen, omdat de re geering van Afghanistan herhaaldelijk te gen diens aanwezigheid aan de ïndisch- Afghaansche grens had geprotesteerd. Nader verklaarde Chaimberlain op de vraag, of de Engelsche regeering op een of andere wijze officieele erkenning of vriend- schappelijken steun had verleend aan een of meer troonpretendenten in Afghanistan, dat de Britsche gezant te Kaboel niet- offi cieele aanraking had met het do facto-ge- zag, dat in de stad het licft in handen' had in verband met locale aangelegenheden zooals de veiligheid en evacuatie van bui tenlandsche onderdanen. Desgelijks had de Britsche consul te Kandahar niet-officieele aanraking met do regeering van koning Araan Oellah. De communisten roeren zich Berlijn, 7 Febr. (H. N.) Hedenmiddag is het in den Duitsche nRIjksdag bij de be handeling in tweede lezing van hel Dmtscli -Llthausche handels cn scheepvaartver drag tot rumoerige tooneelen gekomen Nu dat de Duifsch-Natlonale afgevaardigde von Lindeiner cn de sociaal democraat I.ufft ten gunste van het ontwerp hadden gespro ken, voerde de communistische afgevaar digde Kollwitz het woord. Mij protesteerde tegen het ontwerp, omdat het uitzonderincs bepalingen tegen do communisten bevatte. „Vijftig Lithnusche emigranten zullen uit Oost-Pruisen worden uitgewezen om hen aan den Lithauschen beul Woldemaras uil te leveren!" hiep hij uit onder luid ge schreeuw en interrupties van communisti sche cn socinnl-clemocratische zijde. Toen de spreker een beroep deed op de Duitsche en de Lithausche arbeiders om deze .litwij- zing te verhinderen riep president Loebe hem tot de orde waarop de spreker den voorzitter toeriep „Gij hebt natuurlijk de taak den beul Woldemaras te verdedigen President Loebe beval den afgevaardigde Kollwitz. na zulk een onbehoorlijkheid de zaal te verlaten. Een groot tumult ontstond, waarbij vooral de communistische afge vaardigde Iloernle allerlei scheldwoorden naar het hoofd der sociaal-democraten slin gerde waarop Loebe ook hem beval zich uit de zaal te verwijderen. Toen hij daaraan niet voldeed, en ook na de tweede somma tie in de zaal bleef, werd de zitting onder groot tumult voor 5 minuten geschorst. Na de hervatting deelde de voorzitter mede, dat Hoernle \oor acht dagen van de zittingen van den Rijksdag was uitgaslo ten. De communist Kollwitz die onmiddel lijk na de aanmaning van den voorzitter de zaal had verlaten, werd alleen voor he den van de zitting uitgesloten. Aanvanke lijk bleef de stemming nog rumoerig en moesten verschillende communistische af gevaardigden tot de orde geroepen worden. Het Duitsch Lithausch handels- en scneep- vaartverdrag werd daarop in tweede en derde lezing aangenomen. liet Rijk en de landen dienen lot elkaar te komen Berlijn, 7 Febr. (H. N.) Dr. Curtius, de rljksmit'ister voor economische aangelegen heden ï.eeft vandaag voor den hond van de Duitsche pers een rede gehouden over de verhouding tusschen het rijk en de landen cn het vraagstuk der schadevergoeding. Met betrekking tot de rijkshervormingen ver klaarde de minister, dat men moet trach ten, een oplossing te vinden om een einde te maken aan de onverdragelijke spanning, waardoor de bestuursinrichtingen van het rijk met lamheid worden geslagen. Het In cident tusschen Deieren en Pruisen is ge lukkig bijgelegd doch is het niet grotesk, dat Duitsche landen onder elkaar in diplo- matiekon vorm verkeeren of zelfs ook niet verkeeren? Is het niet te betreuren dat het rijk en de landen tegen elkaar processen mcelen voeren? Bij de beraadslagingen op de landcnconfercntie en in de commissies dezer conferentie zijn het rijk en de landen en ook de landen onderling nader tot elkaar gekomen en de daar gevoerde onderhande lingen moeten in den zelfden geest worden voortgezet. Het is noodlg, dat de financieele strijdvragen tusschen het rijk en de landen tot oplossing worden gebracht. Het is niet waar, dat men te Berlijn geen rechtsgevoel voor de aanspraken van de landen heeft, dat eerlijkheid en goede trouw te Berlijn verdwenen zijn. Wat de onderhandelingen van de deskun digen voor de regeling van de schadever goeding betreft, kan het Duitsche volk en het Duitsche economische leven overtuigd zijn, dal hun lot in goede handen berust. Iedere stap van Duitschland in het vraag stuk der schadevergoeding is tot nu toe steeds voorbereid door onafhankelijke des kundigen. De eigenlijke politiek moet daar om blijven rusten, lot de voorstellen der deskundigen bekend zijn. Bij dezen staat van zaken is het ook ongewenscht, dat de regeering haar standpunt tegenover het laatste rapport van den agent-generaal voor de schadevergoeding uiteenzet. De agent- generaal is de vertegenwoordiger der geal lieerde schuhleischers cn een polemiek over het rapport zou slechts het werk van de deskundigen kunnen bemoeilijken. Wat het statistische materiaal betreft, zal bij het oordeel over het Duitsche prestatie vermogen ook rekening moeten worden ge houden met den moeilijken toestand van den Duitschen landbouw. Bij het oordeel over de andere takken van het economisch leven, zullen de z.g. conjuctuur cijfers al leen niet den doorslag geven, aangezien er ook Imponderabillia zijn, die gewicht in de schaal leggen. Men mag geen gevolgtrek kingen over de vorming van kapitaal ma ken, uit het toenemen van de credieten. Ook bij een oordeel over het volksinkomen, moet men voorzichtig te werk gaan. De uiterlijke If venstandaard in de groote steden met veel vreemdelingenverkeer is nog geen maatstaf voor de beoordeeling van den nlgemeenen levensstandaard. Ook Zwitserland geldt niet als rijk wegens .le uitgaven, welke het doet, om het vreemdelingenverkeer tot zich te trekken. Curtius sloot met de verklaring dat tij dens den duur der conferentie van deskun digen z.g. patentoplossingen cn het orga- niseeren van protestacties slechts storend kunnen werken. Hij sprak de hoop uit, dat de rijksregeering op de krachtige medewer king van alle partijen met inbegrip van de communisten zal kunnen rekenen. x..i_LX*iU-."£V>. WJim»» 2300 mijl in 21 vlieguren New York, 7 F e br. (V. D.) Uit Miami wordt gemeld, dat Overste Lindbergh vei lig te Cristobal aan het Panamakanaal is geland Hij heeft den afstand PuntaAro nas (Costa Rica) Christobal, in totaal 2300 mijl vlot in 21 vlieguren afgelegd. SPAANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Twee slachtoffers. Par ij s, 7 Febr. (H. N.) Volgens een be richt uit Madrid is een Spaansch water vliegtuig, dat een proefvlucht deed. in zee gevallen. Do bestuurder en een waarnemer zijn duari ij om het leven gekomen. OFFICIEELE KENNISGEVINGEN. KEURING VAN WAREN. B. en W. van Amersfoort maken bekend, dat bij vonnis .van den Kantonrechter te Amersfoort d.d. 7 November 1928 is ver oordeeld Jan Schreuder, melkslijter te Amersfoort, wonende Hoogeweg 155 tot 25.— buete of 10 dagen hechtenis vegens het te Amers foort waren verkoopen, die niet voldoen of ten opzichte waarvan niet voldaan is of wordt aan de eischen gesteld krachtens de Warenwet (melk met veel zichtbaar vuil). Amersfoort, 2 Februari 1929. B. en W. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWIJCK. Bakkersnachtarbeld. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat ter gemeente-secretarie ter in zage ligt een aanvraag van J. Budding, om vergunning lot het verrichten van bak* kersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in bet perceel Leusder weg 72. Op Vrijdag S Maart a.s., des voormiddacs 10 uur, zal in het raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burge meester bezwaren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij. die bezwaren inbrengen, in de gelegen heid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schriftelijk te ver klaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende acht da gen vóór het bovengenoemde tijdstip, ter secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Amersfoort. 6 Februari 1929. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. JUBILEUM H.M. DE KONINGIN-MOEDER Dankbetuiging aan de Ver. „Ons Belang". Op een door het Hoofdbestuur 10 Januari j.l. verzonden telegram, werd o.s. dankbe tuiging ontvangen. „Ingevolge de bevelen van Hare Maje steit de Koningin-Moeder, heb ik de eer het Hoofdbestuur van Ons Bealng, Ver. van Onderofficieren te Amersfoort, Hoogst- derzelver dank te betuigen voor de geluk- wenschen, Hare Majesteit aangeboden ter gelegenheid var» Ilarer Majesteit's Jubi leum". ALG. NED. TYPOGRAFENBOND. Afdeeling Amersfoort. De afdeeling Amersfoort van den Alge- meencn Nederlandschen Typografenbond zal a.s. Maandag den dag herdenken, dat zij voor 35 jaar geleden werd opgericht. Dit feit zal door de afdeeling in intiemen kring van leden en huisgenooten worden her dacht met een feestavond, die Maandag avond in „Amsvorde" zal plaats hebben. Een hoofdbestuurder zal een herdenkings rede houden terwijl de humorist Ben Polak en een muziekgezelschap voor het amu sante op dezen avond zal zorg dragen. VEREENIGING VAN ONDEROFFICIEREN „ONS BELANG". Algemcene vergadering. De Algemecne Vergadering der Verecnl- glng cn Instellingen zal in 1929 worden gehouden op 11 en 12 Juni in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. De periodiek aftredende Hoofdbestuurs leden zijn de heeren W. Wijk, C. E. Schut- JJser en D F. Brandwijk. In het A.M.W. lezen wij, dat de afdeeling Utrecht, op den avond van den eersten dag der Algemeene Vergadering, ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan der Organi satie in het afgeloopen vereenigingsjaar, een Kunstavond aanbiedt, waar de heer A. Alt. Toonkunstenaar te Bolsward en me vrouw Jeanne Tuyten-de Ruyter, concert zangeres te Zwolle, een vertolking hopen te geven van Wagners humoristisch, paro distische opera „Die Meistersinger von Nlirnberg De gastheeren cn hun dames hopen in de eerste plaats het Hoofdbestuur, de Hoof den en verdere vertegenwoordigers der Instellingen, de Afgevaardigden en zij die voor rekening van een reiskas de Alge meene Vergadering bezoeken, c.q. allen met hun dames, op den Kunstavond te zien Voor zooveel er dan nog plaatsruimte ln de zaal beschikbaar is, zullen bok zéór gaarne de overige leden der Vereettïging,i| op hun aanvrage, worden toegelaten. Door de betrokken Regelingscommissie, zullen zeer tijdig uitvoerige mededeelingen, ook ten aanzien van den gemeenschappe- lijkcn maaltijd en het logies, worden ge daan. CINEMA ROYAL. „Watt en Half Watt" en „Do Wolga-hootman". In de Cinema Royal wordt tot en met Zondagavond vertoond als hoofdfilm een grappige klucht waarin weer de bekende komieken „Watt en Half Watt" optreden. Na de vele avonturen, die ze het publiek reed9 hebben laten meegenieten, treden z nu op als bokskampioenen. Het behoeft geen nader betoog, dat ook thans de meest dwazn situatie's ontstaan, waarom men niet an ders dan hartelijk kan lachen. Het tweede hoofdnummer is een spannende Wild- West-film „Het geheim van de Blake Ranch", een drama met Harry Carey In de hoofdrol. Vanaf Maandag tot cn met Donderdag zal men in dit theater te zien krijgen de be kende Russische film „De Wolga-Bootman", die de geschiedenis beschrijft van een Wolga-bnotman en een Russische prinses Woensdagmiddag om half drie zal een matinée worden gegeven met de Watt en Half Watt-film als hoofdnummer. NEDERL REIS VEREENIGING. o Ledenvergadering van do afdeeling Amersfor-t. In de jongste ledenvergadering van de afdeeling Amersfoort der Nederlnndscbe Reisvereeniging, bracht de penningmeester de heer Vos finantieel verslag uit. De uitgaven hadden bedragen ƒ338.086; de inkomsten ƒ69103, zoodat er een batig sóJdo is van f 262.94*. Nog kan worden op gemerkt. dat de tooneelavonden hiermede het goede financieele resultaat in de hand hebben gewerkt. Omtrent het punt benoeming van twee bestuursleden, wegens periodiek aftreden van den heer A. Pot en het bedanken van Mej. Smits ontstond een langdurige dis cussie. Het bestuur amen leerde het agen- LANGESTR. 49 - TEL. 190 De nieuwe voorjaarscollectie in de afdeeling is gereed en omvat zeer vele nisuwe modellen. dapunt in dien zin, dat 't Bestuur tot 5 wilde zien beperkt. De vergadering nam dit amendement aan met 18 tegen 17 stemmen. Gezien deze stemmenverhouding, heeft het bestuur besloten een nieuwe vergadering te beleggen waar de leden voltallig op kun nen komen en deze kwestie definitief kan worden uitgemaakt. Een deel der verga do ring had tegen deze stemming reeds protest aangeteekend. Benoemd tot afgevaardigden naar de al gemecne vergadering van de N.R.V. te Eind hoven do heeren Sinnige en Kole en tot plaatsvervangers de heeren Bremer en Wit- senburg. De heer v. Rooven deelde mede, dat op 27 Febr. in Concordia de heer Beurs» uit Utrecht voor de N.R.V. een lezing zal houden. Met anderen mcnschen voor lezin gen etc. is men nog in onderhandeling. Do heer Witsenburg ontvouwde de plannen van een Paasch- of Pinkster uitstapje naar Bolgië. Den scheidenden secretaris de heer A. Pot werden woorden van waardeering toegesproken. 40-JARIG JUBILEUM AMERSF. MUZIEK* VEREENIGING. Aanbieding huldeblijk. De Amersf. Muziekverecniging, Dir. Ferd. de Goey, viert op 12 Maart a.s. haar 40- jarig jubileum. liet „Nut" wil deze ver- eeniging, die steeds zooveel blijmoedigheid aan alle stadgenooten tracht te schenken, huldigen, door de aanbieding van eenige nieuwe muziekinstrumenten. Het wordt dus een nuttig en noodig cadeau. In een 40-tal winkels liggen tot 15 Februari lijsten ter teekening. Met worde een hul deblijk van de geheele burgerij Iedere bijdrage hoe klein ook is welkom. Ook kan men zijn gift per giro overmaken. We verwijzen naar de in dit nummer voor komende advertenties. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers om werkkrachten boven d«. if laar. 2 behangers-stoffeerders (aank.), 1 dag meisjes, 8 dienstboden, 1 electricien, 1 hulp in de huishouding, 1 buffetchef, 1 schip persknecht, 1 kamermeisje, 3 leidsters (fa briek), 1 kookster, 4 kleermakers, 1 kruide niersbediende, 1 machine-bankwerker (half was), 1 slager, 1 winkeljuffrouw. beneden de 18 jaar. 1 inlegger, 1 leerl. timmerman, 1 aank. kistenmaker, 2 leerl meubelmakers, 1 leerl. barbier, 2 leerl. schoenmakers, 1 leerl. mach. bankwerker, 1 leerl. rijwielhersteller, 1 smid, 1 metaalslijper, 1 leerl. banketbak ker, 2 magazijnjongens, 2 loopjongens, 2 fabrieksjongens, 2 dagmeisjes. Aanbiedingen van werkzoeken den boven de 18 jaar. 4 banket en broodbakkers, 2 behangers stoffeerders, 1 boekbinder. 2 boekdrukkers, 1 boekhouder, 3 broodbakkers, 7 chauf feurs, 2 electricians, 10 fabrieksarbeiders, 67 grondwerkers, 1 huisknecht, 1 hutp in de huishouding, 5 kantoorbedienden (man.), 1 kantoorbediende (vrouw.), 10 kantoor werksters, 1 kellner, 1 bedrijfsleider 'druk kerij), 1 granietschuurder, 1 granietwerker, 3 strnatm. (handl.), 1 beeldhouwer, 1 Klin ker (voorslaander), 1 verwarm ingsmoriteur, 1 zandblnzer, 7 kleermakers, 5 letterzetters, 1 loodgieter, 125 losse arbeiders, 1 machi nale houtbewerker, 3 machine-bankwer kers. 1 magazijnknecht, 20 metselaars, 1 meubelbeitser, 4 meubelmakers, 2 mon teurs hulp c.v„ 1 naaister, 42 opperlieden, 1 reiziger, 1 rijwielhersteller, 50 schilders (huis), 1 papierbewerkcr, 1 kerver, 4 pak huisknechts, 1 venter, 1 schipper, 2 expe ditieknechts, 1 incasseerder, 2 aank. oouwk. leekennars, 7 schoenmakers, 3 sigarenma kers, 2 smeden, 3 slagers, 2 stokers. 0 straatmakers, 5 stukadoors, 2 suikerwer kers, 1 teekenaar (bouwk.), 56 timmerlie den, 4 tuinlieden, 2 veldarbeiders, 9 voe gers, 0 voerlieden, 1 wagenmaker, 5 werk vrouwen, 2 winkeljuffrouwen, 3 zadelma kers, 1 schilster. beneden de 18 jaar. 4 schilders, 1 kappersbediende, 2 mach. bankwerkers, 1 leerl. auto-monteur, 1 krui deniersbediende, 1 loopjongen, 2 fabrieks arbeiders, 1 winkeljuffrouw, 1 kantoorbe diende (Vr.). Overzicht van de werkzaam heden der arbeidsbeurs ge durende de maand Januari 1929. Afdeeling voor mannen Aanvragen van werkgevers 150aanbiedingen van werk zoekenden 762 aantal plaatsingen 77 (over de maand Januari van het vorige jaar wa ren deze cijfefs resp. 115 j 703 en 100). Afdeeling voor vrouwen. Aanvragen van werkgevers 63aanbiedingen van werk zoekenden 75 aantal plaatsingen 21? .over de nidand Januari van het >nrige mar sa- ren cleze cijfers resp. 42 64 en 14). POLITIENIEUWS. Korte berichten. Tegen een zwerver heeft da politie twee maal proces-verbaal opgemeskt, omdat de man zonder vergunning op den openbaren weg als liedjeszanger opfrad. Eenige wielrijders zijn bekeurd wegens het rijden links van den weg, het berijden van een fiets zonder rem en zonder lichl en reflector na den daarvoor vastgestelden tijd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2