HEITJES Fl. Koffie Extract AMERSFJ0RTSC1 DAGBLAD 3 X voor f 1. EEN VOORSTEL VAN ADATSJI Chamberlain bij Stresemann DE ARBEID VAN DE DESKUNDIGEN Uitschakeling der politiek DE TROEBELEN IN AFGHANISTAN Het vervoer van de buitenlanders EEN MIJNRAMP VOOR ONZE HUIEVROUWEN UIT DEN OMTREK. Oxo Bouillon SVSarmlfe OOSTERVEEN STADSNIEUWS. vleine advertenties in het PLAATSING: DINSDAGS DONDERDAGS ZATERDAGS In verband met het traagst uk van de minderheden ENOELAND'S AFRIKAANSCHE GEBIEDEN. Nauwere aaneensluiting. Londen, 7 Maart. (H.N.). Het Engelsche kabinet heeft gisteren beraadslaagd over het rapport der Hilton Youngcommissie be treffende een nauwe aaneensluiting der En gelsche bezittingen cn mandaatgebieden in Oost- cn Centraal Afrika. Het rapport, waar in de benoeming van een hoogen commis saris voor Kenya, Oeganda cn Tanganyka wordt voorgesteld, is door het kabinet goed gekeurd. De regeering is thans voornemens als eerste stap voor de aaneensluiting een ambtenaar van het ministerie van kolo niën, die bizondere ervaring van bestuurs aangelegenheden in Oöst-Afrika heeft, tot hoogen commissaris le benoemen. BETOOGINGEN VAN WERKLOOZEN, Botsingen met do politie. B e r 1 ij n, 7 Maart. (H.N.) Gisteren hebben zoowel te Berlijn als te Hamburg en Kassei betoogingen van werkloozen plaats gohad, die tot botsingen met de politie leidden. De politie moest overal van haar gummistok ken gebruik maken. In alle drie str-den zijn verschillende personen gearresteerd. NOODWEER BOVEN DEN ATLANT1SGHEN OCEAAN. Ernstige vertraging in het zeeverkeer. De taak van het nieuwe instituut Genève, 7 Maart. (V.D.) De onderhan delingen achter de schermen over do vor ming van een commissie uit den Volken bondsraad ter behandeling van cle kwestie der minderheden zijn nog niet ten einde cn hebben ook nog niet tot eenig resultaat ge leid. Bij het begin van de Raadszitting he- denmorgen deelde de rapporteur, de Japan-1 bourg binnenvallen. sche graaf Adatsji, mede, dat zijn bemociin I gen tot nog toe geen succes hadden gehad. 11 ij stelde daarop voor de behandeling van de kwestie der minderheden lot de middag zitting uit te stellen. Dit voorstel werd zon der discussie aangenomen. Naar uit welingelichte bron vernomen wordt, zou Adatsji het volgende voorstel doen, dat door den Raad zeer waarschijnlijk wel aanvaard zal worden. De Raad stelt een commissie van drie in, onder voorzitter schap van Adatsji en waarvan waarschijn lijk ook Chamberlain deel zal uitmaken. Deze commissie bereidt het verdere onder zoek van het minderheden vraagstuk voor, waarna dan kort voor de gewone Juni-zit- ting vai» den Raad de gcbeele Raad als bij zon lc*e Raadscommissie bijeen komt en het minderheden-probleem in discussie brengt. Deze Raadscommissie brengt dan een ver slag aan de plenaire zitting van den Raad uit, welke het verslag onderzoekt Men ver wacht hedenmiddag discussies over dit voorstel van Adatsji. Van Duitsche zijde schijnt tnen van plan te zijn Briand uitvoerig op zijn rede van gisteren te antwoorden. De verschillende te Genève aanwezige vertegenwoordigers van minderheden zouden verder uitstel van de behandeling dezer voor "hen zoo gewichtige kwestie ten zeerste betreuren. Voor den aanvang van de. zitting van lie den zag men vele vertegenwoordigers der groote mogendheden in de hall van het Vol- kenbonds-secretanaat met elkaar in Lang durige gesprekken gewikkeld. Chamberlain had een vertrouwelijk onderhoud met Bri and cn daarna met den Spaanschen gezant Quinones de Leon en den juist hier aange komen Franschen minister van arbeid Lou- cheur. P a r ij s, 6 Maart. (V.D.). I-Iet noodweer, dat sinds ecnigc dagen aan de Fransche kusten van den Atlantischcn Oceaan woedt, is opnieuw toegenomen. Het scheepvaart- [CU. lici aV/llcqiiaaiv- \erkeer ondervindt ernstige belemmering;] zoo is de Republic uit New-York met twee- dagen vertraging binncngeloopen en kan de Leviathan eerst morgen de haven van Cher- De bemiddeling van Nadir Khan Een telegram uit Pesjawar behelst, dat Nadir Khan. oud-opperbevelhebber van het Afghaansche leger, wiens bemiddeling, naar men hoopt, de orde en vrede in Afghanistan zal herstellen, gisteren naar Khost is vertrokken ora zijn opdracht ver der te vervullen. In antwoord op een vraag in het Britsche Lagerhuis deelde de onder-secretaris van buitenlandscho zaken mede. dat de Brit sche vUegdienst tusschen 23 December 1928 en 2o Februari 1929 369 Britsche burgers, 36 Afghanen, 23 Franschen. 57 Duitschers, 19 Italianen. 25 Perzen. 49 Turken, 5 Ser viërs en één Roemen iër, een Zwitser en een Amerikaan, in totaal 586 personen, o.w. 300 vrouwen cn kinderen, uit Kaboel heeft weggehaald. Er bevinden zich thans te Kaboel nog maar enkele buitenlanders. Uit Parijs wordt d.d. 6 Maart bericht: In de hedenmorgen gehouderr plenaire zitting der deskundigencommissie, die slechts een uur duurde, is het in de Engel sche taal opgestelde groote rapport"inzake een samenvoeging der door de sub-comrais- 3Ï8s voorgestelde organisaties tot één onkel lichaam ingediend. Aan het nieuwe centrale orgaan zouden volgens het rapport worden opgedragen de commercialisatie, de mobilisatie, de aan vaarding der betalingen van Duitschland, de doorzending aan de crediteuren, de transferbescherming, het dlsponeercn over dat gedeelte der betalingen, hetwelk in Duitschland bij de Rijksbank wordt gede poneerd en de belegging daarvan, opdat ook dit gedeelte interest opbrengt, de ver dere contróle over de leveringen in natura, alsmede do verdeeling dezer laatste. De instelling, die nog slechts in ontwerp bestaat, zal in karakter met een bank over eenkomen. Deze noodzakelijkheid vloeit vol komen natuurlijk voort uit haar werkzaam heid door het overnemen van de uitgifte der bonds. Aan het nieuwe instituut moe ten dus meer bevoegdheden worden toege kend dan aan de commissie van herstel. Het zal tijdelijk natuurlijk ook over een groot aantal deviezen beschikken cn dien tengevolge niet alleen invloed hebben op de wisselkoersen, maar ook den geheelen internationalen handel krachtig kunnen stimuleercn, aangezien liet bedragen in handen krijgt, zooals tot dusver geen enkel centraal lichaam, ook niet tijdelijk, in de- zon omvang heeft gehad Deze organisatie maakt^ecn nog krach tiger samenwerking der circulatiebanken noodzakelijk, dan zich sedert het einde van den oorlog als gevolg van het herstelvraag- stuk en der intergealiieerde schulden reeds heeft ontwikkeld. Het nieuwe organisme kan natuurlijk noch op kosten der crediteuren-naties, noch op die der debiteuren werken, maar het moet volgens particuliere economische be ginselen zichzelf bedruipen. Het zal er toe bijdragen de politiek uil de herstelkwestie uit te schakelen en het geheele probleem der internationale écono mie op een zakelijken grondslag plaatsen Omtrent de' Juridische positie van het voorgestelde instituut is noe niets bekend Deze zal zich richten naar de wetten van het land. waar de instelling wordt geves tigd. vermoedelijk een land. dat bij de her stelbetalingen niet betrokken is. Negen slachioffers SPORT KWEEKT VRIENDSCHAP. Een internationale club. In het voorjaar zal te Londen worden op gericht de „International sportmanclub'*, welke oprichting een gevolg is van de op- tropole aan de Grand Quai. Het bezoek merking. die de prins van Wales onlangs duurde tot half twaalf. Men vermoedt, dat in het openbaar heeft gemaakt: „De besto in dit onderhoud dr. Stresemann uitdruk- vriendschap, individueel of internationaal, king heeft gegeven aan zijn verwondering wordt op het sportveld gekweekt". Ver over het optreden van Chamberlain gister- wacht wordt, dat de club ook zal trachten Genève, 7 Maart (V.D.) De Engelsche minister van buitenlondsche zaken, sir Austin Chamberlain, heeft hedenmorgen te tien uur een bezoek gebracht aan zijn Duit- schen collega dr. Stresemann in Hotel Mé- Uit Salisbury (Rhodesia) wordt gemeld Bij een ongeluk met een liftkooi in een naburige mijn werden negen mijnwerkers gedood. middag in den Raad en over de wijze, waar op Sngeland binnen het ka^er van den Vol- kennond tegenover het vraagstuk der min derheden stelling neemt. EEN VERKLARING VAN P0INCAR5. Hij zal bij oen nederlaag aftreden. P a r ij s, 7 Maart. (V D.) Naar aanleiding ..«er vele bladen overgenomen me- deripoime van don Kamer-afgevaardigde Cazals, dat Poincaré hem gezegd zou heb ben, dat hij hoopte, dat bij de behandeling de internationale vriendschap te bevorde ren, afgescheiden van de sportieve zijde. Het lidmaatschap zal worden beperkt tot hen, die reeds lid zijn van leidende clubs in bun eigen land Een adviseerende com missie is benoemd, waarin vertegenwoor- digd zijn Groot Britannië, Frankrijk, Ver- eenigde Staten, Spanje, Italië. Argentinië, België, Chili en de Britsche dominions» CEURURGIE EN SCHOONHEID. Het oordeel van een Pazijsch geneesheer. Men heeft dezer dagen kunnen lezen, dat van de congregatie-artikelen in de Kamer de rechtbank te Parijs een doktor tot scha zijn voorstellen zouden worden verworpen, de vergoeding van 200.000 francs heeft ver- teneinde dan tot een wijziging van het ka- oordeeld, te betalen aan een jonge vrouw, binet te kunnen overgaan, heeft minister- OP wier aandringen hij een wat al te raolli- president Poincaré een verklaring afgelegd, Se kuit door chirurgisch ingrijpen slanker had willen maken: het gevolg was, dat tot amputatie moest worden overgegaan. De rechtbank had overwogen, dat iedere opera tie verboden moet worden geacht, waarbij geen therapeutische noodzakelijkheid aan wezig is of die ge-enerlei nut oplevert voor de gezondheid van den geopereerde. „In de „Figaro" komt thans dr. Dufour- mentel tegen dit standpunt op, waar bij hij erop wijst dat er naast de ge bruikelijke genezende en reddende chi- W ar sch au, 7 Maart. (H.N.). In verband rurgie de herstellende en vebeterende met den overval op een posibode te Lem- chirurgie is, die misvormingen van al- berg heeft de politie zestien leden van een lerlei aard behandelt. Hij beroept zich Oekrainische organisatie gearresteerd. De er op, dat wonden, met name in het gelaat, tweede deelnemer aan den overval is gear- ook na algeheele genezing, dus wanneer er resteerd Het bleek een Oekrainische slu- geen therapeutische noodzakelijkheid meer waarin hij mededeelt, dat hij. zoodra hij door een uitspraak van de Kamer in de minderheid komt, zijn functie zal neerleg gen en niet meer bereid zal zijn tot het vor men van een nieuw kabinet met andere rni e. asters DE OVERVAL TE LEMBERG. Zestien Oskrainiërs aangehouden. dem te zijn. EEN DRAMA. B e r 1 ij n, 7 Maart. (H N.) Te Guben in hel is, misvormingen achterlaten, die ware rampen kunnen zijn. Na den oorlog heeft de chirurgie tal van gelaatswonden behan deld met het eenige doel het leelljke der wonden weg te nemen. Hetzelfde elscht dr. Pruisische regeerlngsdistrict Frankfort Dufourmntel op voor misvormingen, die heeft vannacht de vrouw van den machinist niet het gevolg van wonden zijn. een Ieelij- Bayer, die reeds sedert langen tijd lijden- ke neus bijvoorbeeld. Sommige operaties de was, in een aanval van vervolgingswaan- hebben geen ander.doel dan de oorzaak weg zin haar slapenden man met een bijl aan- te nemen van een voortdurend verdriet, dat gevallen en levensgevaarlijk gewond. Daar- vaak zelfs aan de omgeving van den be- na maakte zij door ophanging een einde trokkene onbekend is. Het recht daartoe oen haar leven. j eischt de schrijver voor den chirurg op. FRANSCH SPECULANT AANGEHOUDEN. Verduistering van een groot bedrag. Te Parijs is gisteren wegens verduiste ring van hem toevertrouwde gelden, ten bedrage van ongeveer 800.000 francs, een speculant, Chéron geheeten, met zijn vrien din in hechtenis genomen. Volgens een der bladen zou het hier den zoon van een po litieke persoonlijkheid betreffen. F.cn pers bureau meldt echter, dat dit niet het geval is. Volgens de Midi had Chéron gelden op genomen van kleine spaarders, om daar mede te speculeeren Hij beeft echter alles met zijn vriendin opgemaakt. EEN KASTEEL AFGEBRAND. Gistermiddag is brand uitgebroken in het slot Hamborn hij Paderborn. Door gebrek aan water kon het vuur zich zeer snel uit breiden. Spoedig stond het heele kasteel in lichte laaie. Men heeft slechts weinig kun nen redden, zoodat de schade zeer groot is Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. VERBODEN VLIEGTOCHTEN. P a r ij s, 6 Maart (H.N.). In Frankrijk zal het ondernemen van lange afstandsvluch- ten en vluchten tot verbetering van be staande records worden verboden. Een des betreffende verordening van den lucht vaartminister was vandaag nog verwacht. Dit verbod zal ook van toepassing zijn op oe vluchten over den Oceaan, die men dit jaar wilde ondernemen. Het verbod ia waar schijnlijk een gevolg van de mislukking der jongste vluchten naar Achler-Indië. DE CRISIS TE BERLIJN. Trekt de B.V.P. haar minis ter terug? Müncben, 7 Maart (H.N.) Uit Berlijn wordt aan de Bayrischer Kurier gemeld, dat de Beiersche volkspartij, naar verluidt, besloten heeft rijkspostminister Schatzl voorloopig nog niet uit het kabinet terug te trekkeji. Echter zal de partij daartoe onge twijfeid overgaan, indien ook de rijksdag een vermindering van de uitkeering aan de landen en een verhooging van de bierbelas ting goedkeurt. Op het oogenblik wordt ech ter'in. kringen van de Beiersche volkspartij aangenomen, (jat de onderhandelingen tus schen do regeeringspnrtijen in den rijksdag toch nog tot een anderen vorm van de be: grooting en de voorstellen tot dekking van het tekort zullen leiden. I NOODLOTTIGE ONTPLOFFING. P a r ij s, 6 Maart. (H.N.) Bij een ontplof fing in een fabriek te Bonneville in het de partment Savoy e zijn twee arbeiders ge dood en zes ernstig gèwond. DE IJSMOEILIJKHEDEN. Russische IJsbreker in nood. Kiel, 7 Maart, (V.D.). De Russische ijs- breker Troewor seinde draadloos uit de Mecklenburger Bocht, dat hij zich, evenals het stoomschip Sayn uit Bremen, dat zijn roer verloren heeft, in nood bevindt. Beide 6chepen drijven met het ijs mee met een snelheid van twee zeemijlen per uur naar het Oosten. Nadat de tweede Russische ijs- breker Yermak in de binnenhaven van Hol- tcnau zijn kolenvoorraad had aangevuld, verliet hij hedenmiddag te 1 uur Kiel om de de Troewor en de Sayn assistentie te saan verlecnen. Gestaakt vervoer van postpakettcn. Berlijn, 7 Maart. (H.N.). Het postpaket- tenvervoer tusschen Duitschland en Finland is wegens do ijstoestanden in de Oostzee gestaakt. Postpaketten voor Finland worden voorloopig niet meer aangenomen. Getracht zal worden de postpaketten, die te Stettin verzameld zijn, over Zweden naar Finland te verzenden. DE ONTPLOPFING IN HET ARSENAAL VAN WOOLWICH. Bevroren water in de hydronthen. Uit nadere berichten omtrent de ontplof fing in het arsenaal van Woolwich, waar bij een twintig personen werden gewond, blijkt, volgens het Hbld., dat ongeveer ora drie uur 's middags een vuurpijl, dien een arbeider bezig was uit elkaar te nenïen, door onbekende oorzaak ontplofte. Bijna onmiddellijk vloog de loods, waarin vier arbeiders werkzaam waren, in de lucht. De ontplofte vuurpijl deed ook andere vuur pijlen ontbranden, zoodat de loods naar alle kanten werd uiteengeslagen en stukken er van tot op meer dan een mijl afstands wer den weggeslingerd. De ontploffing veroor zaakte brand, die zich aan drie andere ge bouwen mededeelde. De arbeiders verlieten de gebouwen in hun vverkkleeren en had den geen tijd hun gewone kleercn aan te trekken. Toen de brandweer het vuur wil de blussehen, bleek het water in de hy- dranthen bevroren, zoodat zij brandslangen over een afstand van een mijl moest uit rollen naar de Theems, voordat mpt het blussehen van de snel om zich heen grij pende en hoog opschietende vlammen kon worden begonnen. Men koesterde groote vrees voor de afdeelingcn, waar cle sterk ontplofbare stoffen liggen opgestald, maar (lie bleef wonder boven wonder gespaard. BERGSTORTING IN ARMENIë. Dertien dooden. Uit Sangesoer in Armonië wordt gemeld- dat een dorp in dè nabijheid tengevolge van een bergstortlng geheel is bedolven. Er werden 13 boeren gedood en li gewond. PROEFECHTSCHEIDINGEN Een nieuwigheid in Engeland. Voor den eersten keer is Zaterdag j.l in Engeland een proefecbtscheiding uitgespro ken. Het betrof een jong echtpaar, dat niet goed met elkaar overweg kon en zijn zaak aan don politierechter te Tottenham voor legde. De rechter verklaarde, dat hij den 'ndruk had, dat beide personen sterk over spannen waren cn het mogelijk achtte, dat, indien zijn elk drie maanden afzonderlijk leefden, zij de beheersching over hun zenu wen zouden terugkrijgen. De rechter sprak dienovereenkomstig een proefechtschei ding voor den tijd van drie maanden uit Man en vrouw aanvaardden deze beslissing zonder aarzolen. liet Hbl. vindt in de Engelsche pers bij deze uitspraak aangeteekend, dat ze in toonaangevende vrouwenkringen niet wordt gewaardeerd en om begrijpelijke re denen, „een gevaarlijk precedent" wordt genoemd zoowel voor man als vrouw. VLIEGTUIG NEERGESTORT. De twee inzittenden gedood. B e r 1 ij n 6 Maart. (H. N.) Op het do mein Kotzow bij Mirow in Mecklenburg is een uit de richting van Ellerholz komend oefcningsvliegtuig neergestort en geheel ver nield. De twee inzittenden, wier namen nog onbekend zijn, werden op slag gedood. Hun lijken waren verschrikkelijk verminkt. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. EoitletaleL Monnikendammer. Middagtafel. Gebakken bot, worteltjes en bo tersaus. Rijstkoekjes met frambozen GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. In de gistermiddag gehouden gemeente raadszitting van Utrecht is aan prof. dr. G W. Kernkamp op verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie van toe zicht op het onderwijs voor volwassenen onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Een voorstel van B. en W. tot wijziging van den huurprijs van een aantal bij 1e week verhuurde geraeentewoningon, (niet gebouwd in verband met de volkshuisves ting, doch toevaligerwijze in het bezit der gemeente gekomen) ontmoette tegenstand bij den raad. Een voorstel van den heer Ploeg om den huurprijs in het geheel niet te ver- hoogen en het voorstel te doen terugnemen werd na eenige gedachtewisseling aange nomen met 17 tegen 16 6temmen. Aan B. en W. werd een crediet van 1900 verleend voor aankoop van. een auto voor den,keuringsdienst voorwaren voor het ge bied lilrecht. Aan- de orde was vervolgens het voorstel inzake de nieuwe Viehrug. Naar aanleiding van een indertijd genomen raadsbesluit leggen B. eri W. hierbij den raad voor, een (Plantaardige Bouillon) Beleefd aanbevelend, Langestraat 42. Telefoon 77 plan voor den bouw van ech nieuwe Vie- brug, bestaando uit een segmentboog met één overspanning (kosten 110.600). De brug krijgt een breedte van 24 meter (rijweg 13 meter, trottoir 11 meter. De schoonheids- en monumentencommissies zagen; liever een plan aanvaard tot bouw vgn een brug met vlakke overspanning op kolommen (kosten ƒ124.000). Over dit voorstel vond een uitvoerige ge- dachtenwisseling plaats. Weihouder Smul ders zette uiteen, dat het aan B en W. voorgestelde plan voldoet aan den eisch van het indertijd genomen raadsbesluit. De lieer van Dijk diende een voorstel in, om over te gaan tot den bouw \an een rondo boogbrug rnet één overspanning. De heeren Meyer en Nahuizen stelden voor, te bouwen een platte brug als bedoeld door de schoon heidscommissie. In de avondvergadering is bij de voort gezette behandeling van het voorstel van B. on W. tot den bouw \an een nieuwe Vie hrug, met 314 stemmen verworpen een voorstel van de hëeren Meyer en Nahuyzen om te bouwen een brug met vlakke over spanning op kolommen, het plan, dat «ie schoonheidscommissie voorstond. Met 19—17 stemmen verleende do raad evenwel zijn goedkeuring aan een voorstel van den heer van Dijk om te bouwen een nieuwe Viebrug volgens het plan rondo boog met een overspanning, ongeveer van vorm als de dichtbijgelegen Jansbrug. De kosten zullen evenals bij het plan van B en W. tsp-rm ent boog met een oVerspan- ning> 11Ö.G00 bedragen. De gemeenteraad heeft op voorstel van B. en W.» ingewilligd de aanvraag van het bestuur van de vereeniging tot oprichting en instandhouding van gereformeerde scholen te Utrecht, om gelden uit de ge meente voor aanschaffing van banken voor de school aan de Plompetorengracht no. 25, en die van de vereeniging van vrouwen tot bevordering van huiselijk geluk van de congregatie van Heythuvzen. om gelden uit de gemeentekas voor aanschaffing van banken voor de school aan de J. P. Coen- straat no. CO. UTRECHTSCH STEDELIJK ORCHEST. Utrecht. Programma van het drie cn twintigste abonnementsconcert op Maan dag 11 Maart 1929, 's avonds 8 uur in Ti- voli. onder leiding van Evert Cornells, met medeweerking van Hans Kindier, violoncel. 1. Symphonie II in a, Op. 55. Camille Saint-Saëne. 2. Concert voor Violoncel en Orkest, in a, Op 33. Camille Saint-Saëns. 3. Symphoni in d César Franck. PH. KORTES. 40 jaren in dienst bij de firma J. W. van Achterbergh. Gisteren heeft de heer Ph. Kortes den dag herdacht, waarop hij 40 jaren geleden in dienst trad bij de firma J. W. Achterbergh alhier. Voor den jubilaris is deze dag na tuurlijk niet onopgemerkt voorbij .gegaan. In de ochtenduren werd de heer Kortes in het bijzijn van zijn echtgcnoote.cn patroon met enkele hartelijke woorden toegesproken door den Burgemeester, die hem ook de bronzen eere-medaille der Orde van Oranje Nassau overhai'-ligde. Gistermiddag werd ten huize van de fir ma een druk bezochte receptie gehouden, waarbij de jubilaris vele blijken van be langstelling mocht ondervihdon, o.a. van de cliënten, waar hij jaren lang' aan. huis werkzaamheden verricht. Ook gewerden hem vele telegrafische en schriftelijke ge- lukwenschen, terwijl verschillende bloem stukken een feeststemming brachten. De heer C. van Achterbergh sprak den jubila ris toe, wenschte hem geluk met dezen be langrijken herinneringsdag cn brach? hem namens de firma dank voor de 40-jarige trouwe dienst, daarbij wijzende op de groo te toewijding en ijver, die de heer Kortes immer aan den dag legt. Hij overhandigde den jubilaris een enveloppe met inhoud, terwijl zijn echtgenoote een fraai bloemstuk werd aangeboden. Namens het personeel werd den heer Kortes toégesproken door den heer W.'Abel man,- al» oudste collega, waarbij de^e hem een moöi Tafelkleed aanbood 1 De heer Kortes uitte Zijn dankbaarheid voor de hartelijke woorden en dé fraaie ge schenken, waarna den 'dag in familiekring werd verder gevierd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2