1EE5SFOOHT5CH DAGBIAB Maandag 18 Maart 1929 .DE EEMLANDEft" 27e Jtzrrzng Ko. 219 BINNENLAND Het Vrijz.-Democratisch verkiezingsprogram DE WERKLOOSHEID Een telegram aan den minister INBRAKEN IN DE MAASSTAD Brandkasten geforceerd FEUILLETON. De Wettige Erfgenaam Opgenomen in een negeniiental punten. Do Vrljz. Democraat bevat thans het vrijzinnig-democratisch verkiezingyprogram waarop al In een rede van mr. Marchant is vooruit geloopen 1. Kabinetsvorming volgens het parle mentaire stelsel. 2. Handhaving van. proyinciale en ge meentelijke zelfstandigheid. 3. Handhaving van het recht voor'alle maatschappelijke groepen. 4. Verbetering van de rechtspositie der vrouw in en buiten huwelijk. 5. Bevordering van de georganiseerde sa menwerking van werkgevers en werkne mers, om de gestadige, en ongestoorde ont wikkeling van bet bedrijfsleven te verze keren en de organnen te scheppen voor de uitvoering der sociale wetgeving door de organisaties zelve. 6. Vereenvoudiging van.de organisatie der staatsdiensten. 7. Nationale ontwapening. De gewapende macht worde gereorganiseerd voor het uit sluitend doel van militaire bewakings- en politiediensten. 8. Invoering van een premievrij staats pensioen van tenminste ƒ3 per week voor een ongehuwde en ƒ5 per week voor een echtpaar voor 65-jarigen en ouderen, wier inkomen minder dan 1200 per jaar be draagt.' Afschaffing van fondsvorming bij dé sociale verzekering. 9. Verbetering van de bestaansvoorwaar den voor de middenstandsbedrijven. 10. Bestrijding van de misbruiken van trusts-en kartels 11. Verbetering van de rechtspositie van hoofdarbeiders. 12. Bevordering van het landbouwbedrijf. Bevordering van-het grondbezit van den grondgebruiker. Herziening van de wette lijke regelihg dor pachtsovereenkomst. Maatregelen tegen onredelijke opdrijving der pachtprijzen^ •13. Regeling, van denrechtstoestand der ambtenaren. Zorg voor een behoorlijk le venspeil. 14. Handhaving van het beginsel %-an den vrijen handel. 15. Handhaving der openbare school. Her ziening van de onderwijswetgeving, tenein de de misbruiken, waartoe' de financieel© gelijkstelling tusschen openbaar en bijzon der onder.wijs aanleiding- geeft weg te no men, onder handhaving echter van het beginsel- dier gelijkstelling. 16. .Belasting naar 'draagkracht. Verlich ting van ,dendruk der indirecte belastin gen. zonder verhooging van den totalen be lastingdruk. 17. Wettelijke regeling van de verzeke ring tegen werkloosheid. 18. Krachtige steun aan het streven naar Internationale ontwapening en aan het op bouwen der internationale rechtsorde. Uit zending naar de Völkenbondsorganisaties van vertegenwoordigers, die niet den oor log als onvermijdelijk beschouwen en die de overtuiging zijn toegedaan, dat zonder ontwapening het hoofddoel van den Volken bond niét. is te bereiken 19. Bevordering van de deelneming der Inheerasche bevolking in Nederlandsch- ïndjë aan wetgeving en bestuur daar te lande. Verzet tegen elk streven om het belang der Indische gemeenschap aan dat der ondernemers ondergeschikt te maken. DE RAMP TE VARIK. Begrafenis van drie der slachtoffers. Zaterdagmiddag vond onder overgroot© belangstelling te Hoeselt de teraardebestel ling plaats der drie slachtoffers van de ijs- ramp. De lijkstoet, bestaande uit drie lijk wagens, gevolgd door famlie en leden eener plaatselijke zangvereeniging, arriveerde omstreeks twee uur op de begraafplaats Aan de groeven werd allereerst het woord gevoerd door den heer Brouwers, burge meester van Varik, die de moeder herdacht als een steeds opgewekte en zorgzame vrouw en hulde bracht aan de kinderen die getracht hadden hun moeder te red den. Verder werd nog gesproken door ds. Van Leeuwen en den heer Jonkers, burgemees ter der naburige gemeente Ophemert. waar mej. van Ba11©crni«en werd geboren die na mens de inwoners dier gemeente 2ijn deel neming betuigde. Ook het Daeeliiksch Bestuur der gemeen te Varik was vertegenwoordigd. De uitkeeringstermijn voor de uitgetrokken leden van het N.V.V. Het Nederl. Verbond van Vakvereenigin gen heeft, naar het Volk meldt, het volgen de telegram aan den minister van binnen- landsche zaken gezonden: Ondanks den dooi vermindert de werk loosheid in de verschillende bedrijven nog maar zeer langzaam. De bij het N.V.V. aan gesloten Bomvvakarbeideresbond heert 7000 werkloozen, waarvan 5000 zijn uitgetrokken, de Schildergezellenbond 17.000 werkloozen, waarvan 1350 zijn uitgetrokken, de Fabrieks- arbeidersbond 4000 werkloozen, waarvan 2700 zijn uitgetrokken, de Landarbeiders bond 1062 uitgetrokkenen, waarvan de mees ten niet vallen onder de ui tv ri es-regeling van Binnenlandsche Zaken, de straatmakers 300 uitgetrokkenen, de Transportarbeiders 5000 werkloozen, waarvan 3500 uitgetrokke nen. In verband met deze cijfers dringen wij er bij Uwe Excellentie op aan, den uitkee ringstermijn voor de uitgetrokken leden op nieuw te verlengen. OVERWEG-ONGEVAL. Door een afsluitboom gereden. Vrijdagavond is de heer A. Broos, te Roo sendaal,. toen hij op den Gastelschen weg de spoorbaan wilde -passeeren, door een af sluitboom geraden. Hij stopte onmiddellijk De auto bevond zich echter reeds op de .spoorbaan. Juist naderde een sneltrein uit Rotterdam. Pogingen orn den auto npg tij dig van de baan te verwijderen, mislukten Ook de pogingen van den baanwachter om den machinist een teeken tot 6toppen te ge ven, werden door den mist verijdeld. De heer Bi was fluks van zijn auto gespron gen, die direct daarna door de locomotief werd gegrepen en een eindweegs meege sleurd. De trein stopte, doch kon na een kort oponthoud de reis voortzetten. De auto werd erg beschadigd. HET IJS IN DE GOUWZEE IS GAAN WERKEN. Men meldt ons uit Marken, 16 Maart: Hedenmorgen is het ijs in de Gouwzee gaan werken. De beurtschipper Simons is In den tijd van 1 uur van Monnikendam door het ijs naar Marken gevaren. Dit is de eërste verbin'ding per schip na den langen winter. De post wordt nog per ijsvlet aangevoerd. De motors van de Noord Holiandsche Trammaatschappij liggen nog in de haven van aMrken en heben den dienst nog niet hervat Aan den noordkant van Marken schuift het ijs tot- bergenhoogte. Het inbrekersgilde vertoont weer activiteit. Na een periode van enkele maanden waar in het Rotterdamsche inbrekersgilde weinig van zich liet hooren hetgeen mede ver oorzaakt werd door het feit dat verscheid© no der bekende inbrekers in den loop vari het vorige jaar zijn ingerekend en opgeslo ten zijn in do laatste weken weer een reeks van inbraken gepleegd die doen ver moeden dat daarbij telkens dezelfde men achen aan het werk geweest zijn, ook al om dat de „techniek" van dezo inbraken overal dezelfde is geweest Het is begonnen op den linker Maasoever, waar een brandkast in een kantoor van een limonadefabriek volgens de regelen der kunst werd opengepeld. De kast bevatte evenwel niets dan boeken. Daarna is in het Noorden een slag gesla gen, in een van de vele Unie-winkels die herhaaldelijk door inbrekers worden uitge kozen voor hun operaties. In dezen winkel werden eenige honderden guldens buit ge maakt. Vrijdag- en Zaterdagnacht zijn in de bin nenstad twee inbraken gepleegd. In beide gevallen verschaften de daders zich toegang door valsche sleutels en werden de brand kasten, die van oud model waren, k la sar dine opengescheurd. In het filiaal van de Bierbrouwerij „de Meiboom" aan den Groenendaal werd f 1000 weggehaald, in een garage aan het Achter klooster werd in de brandkast ook weer niets dan boeken aangetroffen. De politie heeft in alle gevallen een ijverig onderzoek ingesteld naar tot dusverre nog zonder re sultaat, evenals in het onderzoek naar den brandstichter, die in Rotterdam moet rond- loopen, en aan wie een reeks van kleinere branden die daar den laatsten tijd zijn voor gekomen, wordt toegeschreven. DR. IR. H. WORTMAN. Eervol ontslag wegens 70-jarigen leeftijd. Naar „de Ingenieur" meldt zal dr. ir. H Wortman, directeur-generaal van de Zuider zeewerken, in verband met het binnenkort (25 Maart) bereiken van den 70-jarigen leeftijd met 1 Mei 1929 ontslag vragen uit zijn betrekking. MASSA ONTSLAG BIJ DE ARTILLERIE-INRICHTINGEN. Onzekerheid voor contract arbeiders? Het lid der Tweede Kamer, de heer L. L. H. de Visser heeft aan den minister van Defensie de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat aan de Artillerie-Inrichtingen ongeveer 250 con tractarbeiders zijn ontslagen, waarbij er zijn met 6 dienstjaren en langer? 2. Zoo ja. acht de minister het dan juist, dat, hoewel in het georganiseerd overleg daaromtrent meermalen maatregelen zijn getroffen, bij dit massa-ontslag met anciën niteit, het gehuwd of kostwinner zijn gee nerlei rekening is gehouden? 3. Is de minister niet van oordeel, dat aan de bestaansonzekerheid der contract arbeiders zoo spoedig mogelijk een einde moet worden gemaakt: a. door het treffen van maatregelen, waardoor na een bepaalden tijd van dienst vaste aanstelling plaats heeft; b. door het invoeren van een Rijksar beidsreserve? MISHANDELING VAN EEN DWANGARBEIDER. Vragen von den beer L. de Visser. Het Tweede-Kamerlid, de heer L. L. H. de Visser heeft aan den minister van Koloniën de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van do courantenberichten, volgens welko t« Tarakan wederom een goval van mishan deling zou zijn voorgekomen? 2. Is het Juist, dat de eerste-luitenant v. d. B. een van de dwangarbeiders, dio uit. zijn veldflesch zou hebben gedronken, een touw aan de voeten heeft laten binden en daarna door militairen door het bosch heeft laten sleepen? 3. Is het juist, dat bedoelde dwangarbei der. zoolang de -patrouille duurde, eiken middag aan zijn groote tecnen werd opge hangen, totdat de man ten gevolge daarvan is overleden? 4. Is het juist, dat het legerbestuur van genoemde mishandeling uit Tarakan beves tiging heeft ontvangen en ten gevolge daar van luitenant v. d. B. slechts heeft overge plaatst naar het garnizoen te Malang? 5. Is het waar. dat nog niet is uitge maakt, of luitenant v. d. B. voor deze han deling voor den krijgsraad zal terecht staan? 6. Indien het bovenstaande juist Is. is de Minister dan bereid, maatregelen to treffen, waardoor aan dergelijke mishandelingen een einde wordt gemaakt? DE VASTGEVROREN FUIKEN. De minister van Binnenlandsche Zaken en Lahdbouw heeft bepaald, dat met af wijking van de verschillende voorschrif ten zal zijn toegestaan, vischfuiken. welke ten gevolge van do langdurige vorst in het ijs waren vastgevroren en niet vóór den aanvang van den gesloten tijd konden worden gelicht, gedurende den gesloten tijd uit het water op te halen en te ver voeren. met dien verstande, dat de daarin aanwezige visch. met uitzondering van de aal of paling, onmiddellijk nadat zij is op gehaald. weder in hetzelfde water wordt vrijgelaten. AMSTERDAM—BOVENRIJN. Het Hbld. verneemt, dat de waarnemende burgemeester van Amsterdam heeft be paald, dat de gemeenteraad zal worden bij eengeroepen voor een vergadering, te hou den op Woensdag 27 Maart a.s., des middags en des avonds, ter behandeling van de door B. en W. aan den raad over to leggen nota inzake de vrbeterde vaarverbinding Am sterdam—Bovenrijn. De riota zal, zooals wij hebben medege deeld, de voorwaarden bevatten van den minister van Waterstaat voor den aanleg van het kanaal door de Geldorsche Vallei. DE GEÏSOLEERDE EILANDEN. Urk uit zijn Isolement verlost De postboot „Von Geusau" vertrok gister morgen orn 10 uur van Urk en is na een zeer moeitevollcn tocht door het zware Ijs er in geslaagd "s avonds om 6 uur te Kam pen aan te komen. Morgenochtend vertrekt hij weer naar Urk. Urk was S dagen zonder verbinding met den vasten wal geweest. Ameland nog steeds geïsoleerd. Ameland is than3 acht dagen geïsoleerd Sedert Donderdag 7 Maart, toen een vlieg tuig de post bracht, heeft de mist het lan den van vliegtuigen verhinderd. De post boot „Waddenzee" heeft reeds drie achter eenvolgende dagen getracht den vasten wal te bereiken, maar is gistermiddag in de nabijheid van het Hoofd van Holland in liet ijs vastgeraakt. Getracht zal worden mor gen Holwerd te bereiken en dan naar Ame land terug te keeren. Bij Ameland zijn de Wadden Ijsvrij, maar onder de Friesche kust zit nog veel ijs. Mr. J. P. HOFSTEDE. Mr. .T. P. Hofstede, officier van justitie bij de rechtbank te Groningen, heeft togen 1 Mei eervol ontslag gevraagd. DE WINTER VAN „NEGENTIG" IN MEMORIAM. De winter van 't jaar negentig, Heeft eind-Iljk afgedaan, Do winter die nou is ontdooid, Ging hem afdoende slaan. F.n voortaan heeft een elk de strop, Die hier of daar vertelt. Hoe of 't in negentig alhier In Holland was gesteld. 't Record van negentig is af. Het hedendaagsch geslacht, Heeft met d'ervaring van dit jaar De toekomst in haar macht Het werd ook haast vervelend want Het duurdo al zoon tild. En elke winterpraat was steeds Aan negentig gewijd. We luisterden met open mond, Wanneer er werd verhaald, Wat men in 't oxtra koude jaar Op 't ijs had uitgehaald. Maar nou vertellen we hot zelf En velen maakten mee Een tochtje in een Ford-product Naar Marken, over zee. Zoo leeft ook deze winter voort. Misschien wel honderd jaar En zelfs van 't zomer aan het strand Vertellen we 't elkaar. We praten van deez' bangen tijd Van dezen kou-tiran. En onze kind ren huiveron Of smullen er weer van. Deez' winter wintert door totdat. Zijn glorie weer vergaat Tot komt er één die kouder is En hem in lengte slaat Het einde dezer winter komt Dan ook niet straks in Mei. Doch dan wanneer een „Vorst" opdaagt, Die strenger is dan hij GROEGROE. ERNSTIGE BRAND TE ZOETERWOUDE. Pottenfabrfek in da asch ga* legcL Gisterenmiddag is te Zoeterwoude brand uitgebroken in de pottenfabriek „De Hoop" aan den lloogen Rijndijk. De brnad is ver moedelijk door een ontstekingslamp van een der machines tijdens hot schaftuur ont staan. Het vuur creep snel om zich hepn, zoodat de assistentie van do Leidsche brandweer werd ingeroepen. Deze ver scheen met een motorspuit, doch behoefde geen dienst te doen, daar de brandweer van Zoeterwoude inmiddels den brand meester was geworden. De fabriek is nagenoeg ge heel uitgebrand. Verzekering dekt de scha de. DE ROOVERS TE LISSE. De „bolt" gevonden, In November 1.1. is in Lisse een overval gepleegd op een 58-jarig^ weduwe. Bij haar werden ontvreemd een spaarbankboekje van de Haarlemschc Bank en van den Staat. De beide onverlaten, die den overval pleeg den sloegen de vrouw vier gaten in het hoofd. Onlangs moesten de beide verdach ten voor dezen overval voor de Haarlem schc rechtbank terechtstaan, doch de zaak werd uitgesteld. Thans is, door de Haarlem- sch« gemeentepolitie, in een sloot nabij den Lisserdijk de tasch gevonden, waarin het ontvreemde medegenomen was. Oe tasch bevatte «og eenige gouden tientjes en de spaarbankboekjes. LUIT. KOL. A. A. VEENHUTZEN t Op 76-arigen leeftijd is te 's-Gravcnhage overleden de gepens. luitenant-kolonel van het O. 1. leger A A. Veenhuyzen. De teraardebestelling heeft plaats a.s. Maandag om 11% uur op Rijnhof te Oegst- geest Studeert op het oude, opdat gij 't onthou- de, en krachten meugt winnen, om "t nieu we te ontzinnen. DR. CUYPERS. Door B PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B. 61 HOOFDSTUK XXXII. Op den morgen van haar tweemaal uitgesteld vertrek naar Mentone gaf Monica pio^seiing toe aan een onberekenbare opwelling. Zij kleedde zidh voor de. reis, een paar uur voor dat het noodig was, en wandelde snel naar het groote leege huis aan den hoek van Gro«ve- rtOT Square. Daar werd bijna onmiddellijk opengedaan. Johnson zelf kwam van de ac.i- terregionen aansnellen om haar te begroeten. „Is er eenig' bericht van His Grace, freule vroeg hij verlengend. Monica schudde het hoofd. „We hebben niets géhoord", zeide zij. Een oogénblik vond zij hear plan moeilijk uitvoerbaar. Johnson stond voor haar in een houding van eerbiedige belangstelling. „Ik wensoh", verklaarde zij, „voordat ik En geland verlaat, even te kijken naar de gobelins in de particuliere vertrekken van His Grace „Zal ik dan maar voorgaan, freule ant woordde Jonhson, zich omkeereod. Zij volgde hem naar de suite, die van het ©verige htris was afgesneden, langs de duiste re gangen en corridors, door stille kümers. De suite zelf scheen echter gereed te zijn voor onmiddellijk gebruik. Het was bijna ontroe rend voor haar, hoe alles precies zoo was ge bleven als zij hét zich herinnerde. Daar was de kleine eetkamer met haar eenvoudige roomkleurige wanden en mooie eiken meube len de studeerkamer er naastr die zij betrad met kloppend hart, waar de gobelins hingen en waar nog enkele teekenen waren, dat hier kortge'eden e^n rr.?n was geweest. Zij keek orr zich heen. De kamer droeg buitengewoon sterk het karakter van den eigenaar, br warer. een paarniet te betalen gobelins, enkele ver rukkelijke bronsjes, een paar aquarellen, een eigenaardige „Oude Meester". Daar was de stoel, waar zij had gezeten, het gordijn, da: Peggy Layton bij haar binnentrvd°n 'had O-ge licht. Idioot I Er hing hier nog een atmosfeer, die van den aanvang af al haar wrok hed moe ten versterken een atmosfeer bijna van ernst, van eenvoudige kieskeurige elegance, die zich uitte in de aankleeding van de kamer, haar zorgvuldig gekozen en onschatbare versierin gen „Ik zou gaarne de Slaapkamer van His Grace willen zien", merkte Monica op. „Zij komt hierin uit, niet Johnson boog zwijgend en wierp een an- andere deur open Een lichte uitroep var» verrassing kwam van Monica's lippen, toen zij over den drempel-trad. Er was een eenvoudig ledikant, een zeer mooi reliquieënkastje, ver sierd met prachtig snijwerk, tegen den muur twee schi'deTijen, verrukkelijke meesterwerken, de Madonna voorstellende, waarvan één een echte Perugino was, niets anders. Aan den wand niets dan hangkasten De vloer was on bedekt, de muren eenvoud:g gewit. Het was de slaapkamer van een kluizenaar, met uit zondering van de zeldzame schoonheid ven de beide schilderijen en het prachtige snijwerk van het kastje, waarop zij met eenige verba zing een vaasje met versch geplukte bloemen opmerkte. Zij wees er op. Johnson kuchte een beetje verlegen. „H's Grace was gewend ze zelf te schik ken, freuic", verklaarde hij. „Nu heb ik, se- deTt hij weg is, in de gedochte, dat hij elk oogénblik ken terugkomen, de vrijheid geno men, het te doen". Monica ging terug in de studeerkamer. Zij zonk in den stoel, waar'n zij zoo kort geleden had gezeten, en had een gevoel of de hemel zelf op haar neerstortte. Bijna, kon zij zich weer voorsteilen, dat de atmosfeer van de ka mer vervuld was van de heerlijke muziek, die haar deed trillen, waarnaar zij die weinige minuten voor het eerst van haar leven had gelu'sterd. „Je mist je meester, Johnson?" vroeg zij plotseling. .Ieder, die het voorrecht had His Giace meer van nabij te kennen, freule", antwoordde de man, „zou hem missen". Zij keek hem aan met oogen, die plotseling vochtig waren. „Er zifn zeer vele menschen in de wereld, Johnson", zuchtte zij, „die kwaad spreken van His Grace". „Dat zijn de menschen, die hem niet ken den. freule", luidde het vertrouwelijke ant woord. Zij wuifde met de hand. „Je kunt gaan", zeide zij. .Jk kom binnen enkele minuten beneden. Ik heb een uur de tijd en ik verlangde deze gobelins nog eens te zien". Johnson aarzelde op den drempel. „Kan de freule ons niet zeggen,of er eenig bericht is van His Grace, eenige kart», dat hij terugkeert vroeg hij bedroefd. „Wij hebben niets gehoord", antwoordde Momca. „Het schijnt niet heel waarschijnlijk". Zij bleef eenigen tijd alleen. Haar oogen wa ren gericht op de gobelins, die inderdaad zeer kostbaar en zeer zeldzaam waren, maar zij zag er niets van. Zij zag daarentegen den om trek van een donkere gestalte aan den lesse naar daartegenover. Zij hoorde het krassen van een pen. Nog eens voelde zij die heer lijke, sterke overtuiging, dat de overw'nning bijna in haar hand was. De glans van de we reld was zoo nabij geweest en werd wegge vaagd door een enkel oogénblik van banali teit een oogénblik, waarover zij dot wist zij innerlijk zou hebben gezegevierd. In zijn afwezigheid scheen de woarheid zoo veel gemakkelijker te begrijpen. Zij was zich nu zoo volkomen bewust, hoe ver hij verheven was boven de zwakheden, waarvan hij geb'uik had gemaakt Zijn vijandigheid, zijn wreed heid, zijn gewetenloosheid schenen alle plot seling beklagenswaardig; door louter wils kracht had hij ze tot een climax opgevoerd, slechts om ze als pestilentiën van zich af te weroen, teen het uur gekomen was. Wat had ze gemist I rk verzoek de freule mij te excuseeren" Zij keek op, teruggeroepen in de wereld, die zij voor een oogénblik had vergeten. Mijnheer Moss, slordig, knipoogend, zenuwachtig ach ter zijn briFleglazen, stond in smeekende hou ding op den drempel. „Ik verzoek de freule mij te excuseeren", herhaalde hij „Ik waagde het binnen te dringen, om te vragen of er eenig bericht was van His Grace". „Niet, dat ik weet", luidde Monica's spijtig antwoord. De teleurstelling van mijnheer Moss bleek duidelijk. Zij keek hem vriendelijk aan. „U is toch niet bezorgd voor uw positie, hoop ik, mijnheer Moss?" vroeg zij. „Neen, dot n-iet, freule", verzekerde hij haar. „His Grace heeft voor mij zoo geregeld, dat ik mijn geheele leven kan blijven en pen sioen krijg, wanneer ik wcnsch te rusten. Johnson is op dezelfde manier behandeld. Het is niet om ons zelf, dat we denkenwe verlangen His Grace terug te zien. Plotseling zag Monica den kleinen man met andere oogen aan. Hij was een menschelijk we zen geworden „Vond u mijn neef een vriendelijke patroon?" De stem van mijnheer Moss beefde. „His Grace was de sympathiekste patroon en de knapste geleerde, met wien ik ooit het voorrecht had te spreken, freule", verk!aa<do hij „Hij was de vriendelijkheid zelf. Eri ik durf wel zeggen", ging hij, terwijl zijn stem krachtiger werd, bijna onstuimig voort, „dat er tegenwoordig niemand in Londen is. wiens kennis van het moderne Latijn die van His Grace overtreft" Monica stond plotseling op. „Ik wenschte, dat hij weer terug was, mijn heer Moss", bekende zij. „Ik vrees, dat hij hier niet heel gelukkig was. Ik geloof, dat geen van ons hem begreep". Zij ging wc-g, zonder te weten hoe. Zij hed dit bezoek met zekere zelfverachting be schouwd als een toegeven aan sentimentali teit, aan een zwakheid, waarvoor zy zich half schaamde. Zij ging weg met een vreemd ver anderden kijk. Haar blik in Francis" kamer, met de uitgezochte atmosfeer van plechtig© schoonheid, dc v/aardeering van mijnheer Mess en van den bediende hadden haar ont roerd. Zij Veerde terug naar het parV, ver* langend naar ©en paar minuten TcnzaamhekL fSlot volgt)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5