DELFTSCH AARDEWERK BINNENLAND NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN Incident met de afdeeling den Haag VAN DE KON. DELFTSCH- AARDEWERK FABRIEK „DEPORCELEYNE FLES" Alleenvertegenwoordiging voor Amersfoort Fa. J. W. van ACHTERBERGH MEUBILEERINGEN - WESTSINGEL 12-13 HANDELSVERDRAG MET OOSTENRIJK De meest- begunstigings clausule DENKT OM ONZE BOSSCHENI Vermijdt brandgevaar! De voortgezette vergadering te Deventer Te Deventer is Donderdag onder voorz.- schap van mevr. Brauns, de algemeene vergadering der Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen voortgezet Een voorstel van het hoofdbestuur be treffende het door de afdeelingen uit te brengen stemmenaantal werd verworpen. Deze zaak zal in een volgende vergade ring opnieuw in behandeling komen. Ook de voorgestelde wijziging van het reglement van het Jacobafonds zal het vol gende jaar weder worden ingediend. De voorzitter verklaarde, dat zij voor standster i9 van wisseling in het bestuur, maar de mogelijkheid dient te blijven, na zekeren tijd een daardoor verloren, ge waardeerde kracht in het bestuur terug te krijgen. De afdeelingen Nijmegen en Leeuwarden stelden voor, dat de afdeelingsbesturen mei toestemming van het hoofdbestuur een lid dat zich misdraagt, kunnen schorsen en dat een geschorst lid geen toegang tot de ver gaderingen heeft. Het hoofdbestuur was daar tegen; het stelde voor, dat na indiening van een ver zoek om royement tot aan de uitspraak door het hoofdbestuur in de afdeelingen het royement niet mag worden besproken De presidente verklaarde, dat de aftieelfngen soms aankomen niet met ernstige grieven tegen een lid, maar met „vrouwelijke kib belarijen". Men mag daarom het afdee lingsbestuur niet geheel vrij laten in de schorsing. Tilburg wilde in zulke gevallen een „eereraad Andere afdeelingen vreesden bij niet on middellijke schorsing, dat een lid dat ge schorst is en toch op de vergadering komt, daar gaat „stoken". Een afgevaardigde uit Nijmegen, wilde gaan vertollen, welke quaestie aanleiding heeft gegeven tot het voorstel. De presi denle verbood dat. Het voorstel Nijmegen - Leeuwarden, lei donde tot mogelijkheid van directe schor sin"- werd aangenomen. Het voorstel tot verbod van toegang tof vergaderingen iegens een geschorst lid. werd aangenomen Besloten werd. de volgende algemeene vergadering (e Haarlem te houden. Verworpen werd het voorstel 's Hfjrto genbosch. den wensch uit te snreken. daf het hoofdbesfuur met zorgvuldige vermij ding van propaganda van epnigerlei poli tieke strekking, en onder eenige aanslul ting hij eenige op dit gebied werkzame vereeniging. in eigen kring, d. w. z bin nen het kader der eigen vereeniging. de nlgpmeene vredesgedachte zooveel moge lijk door woord en geschrift bij de Neder landsche huisvrouwen ca bevorderen en de afdeelingen machtige, hetzelfde te doen Het hoofdbestuur stelde de vraag wel ke houding de afdeelingsbesturen aanne men iegens hef geven van korting don» winkeliers aan de leden. Xa oenigp discussie zpgde het hoofdbe stuur toe. deze zaak te onderzoeken Besproken werd het instituut van voor lich'ing hij huishnudpliiken arbeid Aangedrongen werd op meer passende tarieven van het instituut voor verschil lende fabrikaten. Nog werd besproken het winst maken door afdeelingen, door verkoop van arti kelen aan andere afdeelingen. Een afdee ling had een „doos" uitgegeven met een map te leveren, met winst, aan afdeolin gen Het hoofdbestuur keurde dat niet goed De presidente meende, dat de afdoelin gen wel toevallige baten mogen genieten doch niets mogen ondernemen met het vooropgezet doel, winst te maken. De af deelingen moeten niet optreden als com mercieele instellingen De afdeeling Den Haag werkt altijd in een andere richting dan het hoofdbestuur en de geheele ver eeniging. De afd Den Haag noemt haar rnodelkeuken, zonder daarop recVt te heb ben, do keuken der Neder}. Vereen. Mevr. Van Braam Houckgeest interrum peerde protesteerend „Wij zijn trotsch op _.nze keuken". Er ontstond een heftige woordenwisse ling tusschen de Haagsche afgevaardigde en de presidente, die Den Haag meer eigen machtig werk verweet, o.a. in samenwer king met de Ned. Heisverecniging. Mevr. Van Braam Houckgeest vroeg de presidente, niet persoonlijk te worden. Verschillende leden betreurden, dat el ke jaarvergadering moet eindigen ir.et verschil van meening tusschen de afd. Den Haag en het hoofdbestuur Er ontstond een met moeite onderdrukt rumoer De presidente noemde de afd Den Haag een compleet magazijn, dat ten doel heeft winst te maken Aan het tumult kwam schier geen einde Mevr. Van Braam Houckgeest verklaar de, het niet te kunnen helpen niet „zacht" maar „scheop" te zijn geboren cn ze'de, dat de afd Den Haag behalve de wmst- ook de verlieskanscn heeft. Men moet. de dingen „een beetje zakelijk" bekijken Men werd het gedurende geruimen tijd niet eens en de discussies namen nog in warmte toe Tevergeefs poogde mevr mi'. Oppenheimer tot opheldering te geraken Mevr. Marcus- Niilnnd, hoofdbestuurs lid 'Apeldoorn), wilde "en eindconclusie doen nemen en zeide, dat de dames uit Den Haag al weer de degens kruisten met het hoofdbestuur, door concurrentie met ka lenders en nu o.a weer met een mndel keuken, met al de gevolgen daarvan Spr ergerde zich aan het applaus, dat mevr Van Braam Houckgeest kreeg. Spr. beval «menwerking aan. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw bij bevordering de luitenant-generaal P. J. H. v. d. Palm, chef van den generalen staf toegekend de gouden eere-medaille der Oranje-Nassau-orde aan A. v. d. Hoek, con cierge bij het departement van waterstaat; bevorderd tot officier in de Oranje-Nas sau-orde F. T. Everard, directeur der N.V. Effectenkantoor F. T. Everard te Am sterdam benoemd tot officier in de Oranje-Nassau- orde J. D. G. baron van Heemstra, lid van de firma Gleichman en van Heemstra en van de firma Crameris en Vorstius te Am sterdam bevorderd bij het departement van flnan ciën tot referendaris W. Wagenaar en T. J. v. d. Doell, beiden thans hoofdcommies, D. D. Heijmans, H. A. de Jong, D. Brude ker, allen thans commies; tot commiesA. A. Laurer, C. G Kool. G. H. van Heck, A. J. Faessens, J. v. d. Burg, W. R. Staal, allen thans adjunct commies bevorderd bij het kabinet der Koningin tot adj. commies T. J. C. Boogaard en II. J. Jerphenion op verzoek eervol ontslagen met dank voor de belangrijke diensten in den functie door hem bewezen mr. H. Krabbe te Lei den. als voorzitter van den Raad van Be roep voor de directe belastingen te Leiden; bij beschikking van den minister van fi nanciën is de inspecteur der registratie en domeinen J. Huenter verplaatst van de inspectie Utrecht le afdeeling naar de in spectie 2e afdeeling Benoemd tot Rechter in de Rechtbank te Roermond: Mr. F. A. .1. Marres, advocaat en procureur, wonende Heerlen, tevens kan tonrechter plaatsvervanger cn secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zuid T.imburgscho Mijnstreek. Wegens vereeniging der gemeenten Zype en Pelten met ingang van 1 Mei eervol ont slagen J. de Moor als burgemeester van 7ijpe en H. S. Eriks als burgemeester van Petten en is met Ingang van den zelfden datum benoemd tot burgemeester van Zij pp J. de Moor Met ingang van 1 Mei op verzoek eervol ontslagen de Majoor titulair H. C. van der T.elv van het 12e Regiment Infanterie. Op verzoek eervol ontslagen de gepensi onneerden kapitein van het Nedc'l^ni-i^ch Indische leger C. F. H. Dumont, aan wien sedprt de titi',":'*e rang van luitenant kolo nel is verleend. Bepaald dat gerekend van 1 Januari 1920 de Inspecteur der Roclaseering S. L. Veen stra den rang zal innemen van Administra teur; Benoemd tot Hoofdcommies aan het de Dartement van Justitie, met ingang van 1 Januari 1929 J. A. A. Blankwaardt, thans hoofdcommies-titulair bij voormeld depar tement. Bepaald dat de adjunct-inspecteur van het gevangeniswezen (voor den arbeid* H F. Grondijs, gerekend van l Januari 1929 den rang zal innemen van hoofdcommies. Benoemd bij het departement van Justi tie. tot Hoofdcommies met ingang van 1 Jan uari 1929 E. W. Visser thans commies; tot commies- met ingang van- 1 Maart 1929 H. M. J. Tysmans, thans adjunct-com mies; met ingang van 1 April H. J. de Boer, thans adjunct-commies belast met de con trole van de financieele gestie der compta beien) met ingang van 1 Mei L. A. van den Berg. thans adjunct-commies; met ingang van 1 Juli Ch. G. Hoffman, thans adjunct commies; RESERVE-PERSONEEL DER LANDMACHT. Bij K. B. is met ingang van 1 April eer vol ontslagen de reserve-majoor H. van Wely, van het 9de regiment infanterie; op verzoek eervol ontslagen de reserve- eerste-luitenant der militaire administratie W. L Heijboer van het 14de regiment in fanterie; benoemd bij het reserve-personeel der landmacht bij het personeel van den Ge neeskundigen Dienst tot reserve-officier van gezondheid 2de klasse G. Stoel en J. P. Petersma, artsen; op verzoek eervol ontslagen met ingang van 1 April de reserve-kapitein A. van Sluiters, van het regiment genietroepen, en de reserve-eerste-luitenants D. W. Stork, van het 6de regiment veld-artillerie; L. W. H. van Oyen, van het 7de regiment veld artillerie; C. J. de Regt, van het 14de regi ment infanterie en A. T. T. Kapinga, van het 12de regiment infanterie: met ingang van 12 April de reserve-eer ste-luitenants S. J. van den Bergh, van het regiment jagers, R. I. Leopold van het le regiment infanterie, A. van der Laan, van het 6e regiment infanterie, J. Caderius van Veen, van het 8ste regiment infanterie. H. Honhof, van het 19e regiment infanterie. T. A. M. Gast. van het 17e regiment infan terie, C. van den Abeele, van het 10de regi ment infanterie en P. A. Voüte, van het 7de regiment infanterie. PRINS HENDRIK NAAR HET BUITENLAND. Z.K.H. de Prins zal Vrijdagochtend 5 April e.k. uit Den Haag voor eenigen tijd naar het buitenland vertrekken. NA DEN MOORD TE GROOTE- GAST. Voor do nagelaten betrekkin gen der slachtoffers. Woensdag heelt het Grootegast-comité voor de laatste maal te Groningen verga derd, om te besluiten, op welke wijze de in gekomen gelden, in totaal 36.757. zul 1 en worden verdeeld over de nagelaten betrek kingen der vier vermoorde veldwachters Met algmeen goedvinden is het door het dagelijksch bestuur voorgestelde verdoe lingsplan aanvaard, waardoor aan de we duwen en aan de dochter van veldwachter Van der Molen een zeker bedrag in c.ontan ten zal worden uitgekeerd, en voor negeo kinderen een polis wordt afgesloten voor uitkeering op 21-jarigen leeftijd. NAAR ENGELAND 1929. Goedkoops reisgelegenheid. Nu de lente overal doorbreekt en de na tuur haar tocht naar de schoonheid is be gonnen, is het te begrijpen, dat ook de mensch gaat verlangen naar buiten. HU snuffelt in zijn agenda, welke dagen voor een uitstapje het meest geschikt zijn en snuffelt in zijn geldtromme! of er in een verloren hoekje nog wat is blijven liggen, dat hem van dienst kan zijn. In dezen tijd komt het prospectus, dat ons is toegezonden door de drie maat schappijen Ned. Spoorwegen, Stoomvaart- Mij. „Zeeland" en London and North Eastern Railway, psychologisch precies op het juiste oogenblik. Men weet dat deze ■Jrie maatschappijen samenwerken om ook voor bescheiden beurzen een trip naar Engeland mogelijk te maken. Nu de An gelsaksische cultuur meer en meer haar suprematie in West-Europa toont, Is het te verklaren dat de trek naar Engeland van uit ons land steeds toeneemt. Vroeger brachten de meeste naar 't buitenland rei zende Hollanders het niet verder dan Brussel, do grot van Han, den Drachen fels of den Harz; na den inflatietijd Is de radius van ons reisvermogen sterk uitge zet: bij velen staan Parijs, Berlijn, Miin- chen als zeer nuchtere mogelijkheden op t programma. Maar Londen vereischt nog propaganda. Welnu die propaganda wordt op de meest effectieve wijze gevoerd door het populariseeren der overtochtsprij- zen, en de drie genoemde maatschappijen zijn in deze richting sterk bezig. Zij hebben thans een aardige brochure uitgegeven, die op aanvraag gratis wordt toegezonden, en waarin men alle gewensch- te gegevens betreffende de zee- en land reis kan aantreffen. Het boekje wordt aantrekkelijk gemaakt door een kleurigen, fraaien omslag, naar ontwerp van den bekenden Mouron-Cas- sandre, van wien we dezer dagen de re clameplaat-Statendam met zooveel lof mochten bespreken. In deze teekening zijn soortgelijke motieven gebruikt: schoor steenpijpen, als symbool van de reis per boot, een schematisch vooraanzicht van een locomotief als zinnebeeld van de reis over land. Lijnen en kleuren werken ook hier verrassend samen. De kleur is kern achtiger dan die op het Statendam affiche.. maar het geheel is niet tot zulk een monumentale éénheid versmolten. Toch moet men waardeering hebben voor de wijze waarop Cassandre dit nete lige probleem: vereeniging van twee zeer heterogene motieven heeft opgelost. AUDIëNTIE. De eerstvolgende audiëntie van den Mi nister van Defensie zal plaats hebben op Maandag 8 April. BEGRAFENIS J. H. DEIBEL. Een drietal sprekers herdacht hem aan de groeve. Gistermiddag is te Middelburg het stoffe lijk overschot van den heer J. H. Deibei, directeur-hoofd-redacteur van de Middel- burgsche Courant, teraardebesteld. De stoet ging van de woning langs het gebouw der courant naar de Algemeene Be graafplaats. Bij het kantoor, waar het ge heele personeel der Firma Den Boer, druk kers van do courant, een laalsten groet aan den overledene bracht, werd door een der redactieleden namens de hoofdcommissa rissen on raad van commissarissen eeD krans, namens de redactie en administratie een palmtak met bloemen op de kist ge legd. Achter den lijkwagen reed een rijtuig met tal van bloemstukken, waaronder van de Nederlandsche Dagbladpers, van deNeu trale Pers en van de Nieuwe Rotterdam sche Courant. Op de begraafplaats waren zeer veel he langstellenden aanwezig. Behalve personen die in een of andere functie met do courant te maken hebben, waren er de burgemeester ..van Vlissingen, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken en verschei dene andere autoriteiten. Nadat de kist in het graf was neergela ten, sprak dr. II. v. d. Kamr, secretaris van hoofdcommissarissen, namens dezen en na mens den raad van commissarissen en na mens de redactie en administratie. Verder spraken namens den Nederland schen Journalisten Kring J. P. Pb. Dooren bos en de beer H. J. G. Hartman als vriend De heer H. T. Lijsen uit den Haag, zwa ger van den overledene, dankte voor de groots belangstelling en voor de gesproken woorden. DE KAMERVERKIEZINGEN. De liberale lijst. Het referendum der afdeeling Den Haag der Liberale Staatspartij heeft tot uitslag gehad, dat de lijst der candidaten voor de Kamerverkiezingen aldus is samengesteld 1. prof. ir. C. L. v. d. Bilt; 2. generaal-ma joor W. J. C. Schuurman; 3. jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn; 4. mevrouw E. W. Wy naendts Francken—Dyserinck; 5. jhr. mr. dr. W. D. de Jonge; 6. D. Hans; 7. prof. dr. B. D. Eerdmans; 8. mevr. A. van Braam HouckgeestSchroot: 9 mej. mr. E. van Dorp; 10. mej. Joh. Westerman. De samenwerkende kieskringen Arnhem en Nijmegen van den Vrijheidsbond hebben de volgende candidatenlijst naar volgorde van voorkeur voor de Tweede Kamerver kiezingen opgemaakt1. rar. A. G. A. rid der van Rappard te Tiel 2. jhr. ir. R. R. L. do Muralt te Borculo; 3. ir. C. Wol ter beek te Zutphen; 4. mevrouw H. A. van Riel—Smeenge te Assen; 5. mr. J. Huges te Arnhem; 6. W. J. Klein Lankhorst te Apel doorn; 7. Ed G. Schürmann te Rotterdam; 8. J. A. R. Bosma té Winterswijk. Voornoemde candidaten hebben de can- iidatuur aangenomen. De algemeene vergadering van de partij op 6 en 7 April te Arnhem te houden, zal definitief over de candidaatstelling beslis- op hel Ministerie van Buitenlandsche Zaken onderteekend Gisterochtend heeft aan hot ministerie van buitenlandsche zaken de onderteeke- ning plaats gehad van een handels en scheepvaantverdrag tusschen Nederland en Oostenrijk. Het verdrag, dat voor Neder land werd onderteekend door den minis ter van buitenlandsche zaken, jhr. Bee laerts van Blokland en voor Oostenrijk door den Oostenrljkschen gezant te 's-Gra- venhage, dr. A. Duffek, houdt in de defini tieve regeling der handels en scheepvaart betrekkingen op den voet van do weder zijdsche behandeling als meest begunstig de natie. Waar dit mogelijk was, is tevens de gelijkstelling der wederzijdsche onder danen voor de uitoefening van handel, nij verbeid en scheepvaart vastgelegd. Het ver drag. dat in werking zal treden drie maan den na de uitwisseling der ratificatie-oor konden. heeft een geldigheidsduur van een jaar, met stilzwijgende verlenging telkens voor een jaar, zoolang het niet drie maan den to voren is opgezegd DE MOORD TE HORST. De daderes heeft bekend. Omtrent den moord te Horst verneemt de Limburger Koerier nog het volgende Dinsdagmorgen kregen de woonwagenbe woonsters de 25-jarige Maria Weber (de ver slagene* en de 21-jarige E, het op eenigen afstand van bet woonwagenkamp op den rijksweg Horst—Vcnlo het met elkaar aan den stok. Deze twist werd zóó bovig. dat beide vrouwen elkaar vastpakten. Op een gegeven oogenblfk stak vrouw E. de andere met een aardappelmesje in den slaap, waar door de getroffene eenige passen achteruit waggelde en daarna neerviel. Daarna wilde de daderes de vlucht naar do richting van het kamp nemen, maar de gemeente-veldwachter Bovens, die zeer toe vallig uit de verte de vechtpartij had ge zien en inmiddels nader was gekomen, hield haar staande en arresteerde haar, terwijl ze het mes, waarmee ze den moord had gepleegd, nog in de hand hield. De getroffene, vrouw Weber, lag intus schen zieltogend ter aarde en had een klei ne wonde aan den slaap cn een achter het oor. Met behulp van een paar automobi listen werd ze het vlakbij gelegen huis bin nengedragen. waar haar wonden oenigszins ultgewasschen werden. Zij gaf echter spoe dig den geest De daderes bekende terstond de daad ge pleegd te hebben. Het slachtoffer werd per auto naar het St. Antoniusgesticht vervoerd. Een oproep tan het etaatshoschbeheer De Directie van het Staataboschbeheer verzoekt ons met het oog op de komende feestdagen te willen wijzen op bet brand gevaar op heidevelden en in bosschen. Op droge dagen in het voorjaar bestaat op heidevelden en in bosschen groot brandge- vair. Een achteloos weggeworpen eindje sigaar of sigaret of wel een vonk oit een pijp kan in korten tijd een grooten brand veroorzaken, waardoor de gemeenschap niet alleen in economischen zin schade Iffdt door het verbranden van bosschen, doch ook in ideelen zin. doordat daarbtj dik wijls natuurschoon wordt vernield Uit de statistieken blijkt, dat de oorzaken van bet ontstaan van boscb en heidebranden fn verreweg de meeste gevallen bij het alt- gaande publiek moeten worden gezocht. Het groot aantal branden op Zon an Feestdagen bevestigt zulke Vooral het rooken is gevaarlijk om van vuurtjes oto- ken niet te spreken. Het publiek heeft vaak de neiging om bij het begin van een brand te vluctiten dit is zeer noodlottig. Juist in het begin kan een brand soms door enkele personen worden gebluscht. Wacht men te lang, dan is de brand dusdanig In omvang toegeno men, dat voor het blussrhen veel krach ten noodig zijn Naast het verzoek op hei develden en in bosschen voorzichtig te *l)e met vuur, herinneren wij aan de bekdtadg spreuk „Laat niet als dank voor het aangenaam verpoozen Den eigenaar van het bosch de schillen en de doozen". Het behoud van ons natuurschoon is een algemeen belang en de Directie van het Staatsboschbeheer doet een beroep op het publiek bet natuurschoon te ont2ien door geen houtgewas of struiken te ver nlelen, banken, afrasteringen, enz. niet te beschadigen cn zich algemeen te houden aan de zoo juist genoemde spreuk. DE BURGEMEESTER VAN ONSTWEDDE. Tot aftreding genoopt. De Veenbode meldt, dat de gemeente raadsleden te Onstwedde in verband met de daar door den gemeente-architect gepleeg de corrupties den burgemeester hebben ge noodzaakt af te treden. Na een bespreking hebben alle raadsleden en de burgemeester een stuk geteekend, waarin deze zich ver plicht om. als hij 7 Mei aanstaande wpder voor zes jaar mocht worden benoemd, de benoeming niet langer te aanvaarden dan tot 1 September. BROUWERIJEN IN NEDERL. INDIE. Een vennootschap te 's-Grtven* hage opgericht. Wij vernemen, dat Woensdag ten over staan van Notaris F. H. van den Helm, to Amsterdam, is opgericht do N.V. Koloniale Brouwerijen „Cobra", gevestigd te 's-Gra- venhage, met een maatschappelijk kapitaal van 2.000.000.—, hetwelk geheel is ge plaatst. Het doel van de maatschappij ia do op richting van twee brouwerijen, elk met een capaciteit van 50.000 H.L. per jaar, resp één te Soerabaja en één te Medan, waar voor de terreinen reeds beschikbaar zijn en de machines besteld, zoodat die brouwerijen zoo spoedig mogelijk in bedrijf zullen wor den gesteld. De maatschappij heeft het monopolie voor Nederl. ndiö van het „Nathan" procédé voor de fabricatie van bier geschikt voor de Tro nen, hetwelk tot nu toe als hot eenige goedo bekend is en bereids met succes werd toegepast in Afrika, de Engelsche koloniën andere tropische gebieden. Als oprichters worden genoemd de Mi- ohaël groep te Berlijn en de heer H. van do Wetering te Amsterdam, terwijl als Direc teuren zijn benoemd de heeren P. Fleisch- raann, J. C. de Man, II. Toman, L. Wiele- mans en V. Segard. MEVR. DOUAIR. CLIFFORD KOCQ VAN BREUGHEL, f Bekend ingezetene van Bredo. Te Breda overleed in den ouderdom van 72 jaar mevrouw douairière Clifford Kocq van Breugel—Roelofs. De thans overlede ne was een der eerste tjveraarsters voor het vrouwenkiesrecht in Noord-Brabant. Voorts was zij gedurende langen tijd pre sidente der afd Breda van „Oost en West" en lid van hot bestuur van den Vrijheids bond voor Breda en Omstreken. DS. A. DE JOODE. t Iu den ouderdom van 82 jaar Is to Nieuw-Helvoet overledeD de. A. do Joode, wien 1 October 1915 emeritaat was ver leend. De overledene stond achtereenvolgens te Bakkeveen (1S72), Callantsoog (1876), Oos- tcrdljk (1878), Eikerzee (1881), Oostzaan (18S5) Nieuwenhoorn (1894). INBREKER GEARRESTEERD. Woensdagnacht werd door 2 surveilleerendo rechercheurs der C. R. te Amsterdam een man waargenomen, die uit een tuin "an een perceel in de Museumbuurt kwam, heb- geen hun verdacht voorkwam. Bij aan houding bleek hij het bezit te zijn van eenig inbrekersgereedscbap en bleek btl nader onderzoek, dat lp bet bewuste per ceel een poging tot inbraak gepleegd was. De aangehoudene, een 44-jarlge vreemde ling, is vermoedelijk degene, die in de^ laatsten tijd dit stadsgedeelte onveili# maakte.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 14