STADSNIEUWS. Zaterdag 30 Maart 1929 27e Jaargang No. 229 UIT DEN OMTREK. GEMEENTLRAAD VAN BAARN De Duitsche Paasch-motor toer door Nederland Ir. C. B. VAN DER TAK Js. Demonstraties op de Koninginneiaau UTRECHTSCB STEDELIJK ORKEST. Negentiend» xolks-coocert, Dinsdag 2 April 1922, onder leiding ran Exert Cornells. Utrecht Programma 1. Ouverture (Suite) No. 3 in D. Joh. Seb. Bach (16851750). voor 3 trompetten, pauken, 2 hobo's, 2 vio len, alt-viool en continuo. 2. Symohonie No. 31 in D. Jos. Haydn (1732-1809). „Mit detn Hornsignal". „Auf dem Aristand". Obligaat-partijen. Viool, J. Oellers; Violon cel, L. Werner; Fluit, C. Kwant; Hoorn, H. Kógler, G. Scholte; J. v. Schaik en H. ReüUng. 3. Symphonie VII in A, Op. 92. Ludv/ig van Beethoven. (17701727). Zes en twintigste abonnementsconcert op Woensdag 3 April 's avonds acht uur in Tivoli. Derde (laatste) concert te geven door het Amsterdamsche concertgebouw orkest onder leiding van Dr. Willem Men gelberg. 1. Ouverture „Anacreon". L. Cherubini. 2. Symphonie III „Eroica" L. van Beethoven. Pauze. 3. Voorspel „Lohengrin". R. Wagner. •1. Les Préludes. Fr. Liszt- D a a r n. Do Burgemeester heeft eea openbare vergadering van den Gemeente raad belegd tegen Vrijdag den 5en April 1929, des voormiddags te 10 uur in het Ge meentehuis. In deze vergadering zal het volgende aan de orde komen Onderzoek van den geloofsbrief van het bij besluit van den voorzitter van het Cen traal Stembureau benoemd verklaarde Raadslid, mevr. G. J. Hekers—Lodder, na uitgebracht rapport van een daartoe te be noemen commissie. Gedeputeerde Staten hebben blijkens de mededeelingen goedgekeurd da Raadsbe sluiten tot aankoop van de Ned. Spoorwe gen van twee perceelen grond voor het station der H. IJ. S. M. en tot aanvaarding van een schenking van de sociëteit „De Vereeniging". Benoeming van een lid der Commissie voor Publieke Werken, der Schoolklee- dingscommiaaie en een plaatsvervangend lid der Commissie voor Georganiseerd Overleg, ter voorziening in- de vacatures, ontstaan door het ontslag van het Raads lid J. C. Poathuma. Dit punt komt in be handeling, indien bovengenoemde geloofs brief wordt goedgekeurd en mevr. Rekers haar functie aanvaardt. Benoeming van een hoofd der O. L. school de Westerschoöl. Op de voordracht zijn geplaatst1. G. J. A. Heino, hoofd te Wormer; 2. G. van der Mark, fcoofd te Oud- Over3. J. C. Volmer, hoofd te Buurmal- sen 4. J. van den Brink, onderwijzer „De Oorsprong"' te Baarn. Verzoek van het bestuur der Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van een School met den Bijbel te Lage Vuureche, om medewerking krachtens artikel 72 der Lager Onderwijswet tot uitbreiding der speelplaats en aanvulling der legermiddelen Daar deze aanvrage aan de bij de wet ge stelde eischen voldoet en de normale eischen aan het geven van lager onder wijs te stellen geacht wordt niet te over schrijden, stellen Burgemeester en Wet houders voor gunstig op dit verzoek te be schikken. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders krachtens artikel 100 der Lager On derwijswet 1920 over het jaar 1927 te ver goeden ten behoeve van de Sint-Aloysiusschool de wedde van A. F. Geriles, ten bedrage van ƒ2616; de Sint-Bonifaciusschool de wedde van H. C. van der Krabben, ten bedrage van ƒ2570.60 de Hervormde School de wedden van M. F. de NooiJ. W. Rijnders en T. W. Koop- mans, respectievelijk ten bedrage van ƒ1716, 96 en ƒ1144. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot toekenning van voorschot op de vergoeding krachtens artikel 101 1ste lid der Lager Onderwijswet 1920 aan de Koningin-Wilhelminasehool G.L.O. ten bedrage van 431.72; de Koningin-Wilhelminasehool U.L.O. ten bedrage van 333.72; en krachtens artikel 101, 9de lid, dier wet aan: de Koningin-Wilhelminasehool G.L.O. ten bedrage van 320.80; de Koningin-Wilhelminasehool U.L.O. ten bedrage van 1112.76. Voorstel tot herbenoeming van den perio diek aftredenden schoolarts R. Heijbroek. Voorstel om aan den heer B. de Die op zijn verzoek ontslag te verleenen als lid van stembureau 1 en in zijn plaats te be noemen D. Eggink, thans lid van stem bureau 3, en ter voorziening in deze laat- ote vacature te benoemen P. J- de Die. Verzoek van J. H. B. Bakker en G. J. Groen te Baarn om vergunning tot den aanleg van een radiodistributienet Daar de beslissing op dit verzoek krachtens de Algemeene Politieverordening tot de taak van Burgemeester en Wethouders behoort stellen zij voor, dat verzoek ln hun han den te steïlon ter afdoening. Voorstel tot verhooging met ingang van 1 Februari 1929 van het weekloon der werk ster van de scholen de Oorsprong van 15 8»t 16, Eulks»in verband met de uitbrei ding van het aantal leslokalen dier scho len. Voorstel de periodiek aftredende leden der Commissie van advies voor de werk loosheidsverzekering, Jhr. Dr. G. C. J. van Reenen en H. L. Peter9, tQ herbenoemen. Verzoek van de bewoners van aan de Acacialaan gelegen middenstandswoningen om den huurprijs te brengen van ƒ500 op 400 per jaar en een reductie op den huur prijs te verleenen van ƒ25 per jaar, in geval de woningen voor drie achtereenvol gende jaren worden verhuurd. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit adres in hun handen te stellen om prae-advies. Voorstel #de rekening der Gezondheids commissie voor Baarn c.a. over 1928 goed te keuren. Voorstel tot verhuring van het -Wherry- huis aan de Baarnscbe watersportvereni ging „De Eem" voor den tijd van 1 jaar, tegen een huurpijs van ƒ385. Voorstel tot goedkeuring der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, door deze is gewijzigd. Verzoek van de afdeeling Utrecht van de Vereeniging van Nederlandscho Gemeenten tot het ontvangen van 177 voor de sa menstelling van een uitbreidingsplan voor het oostelijk deel der Provincie. Burgemeester en Wethouders stellen voor op dat verzoek gunstig te beschik ken. Voorstel aan P. Jongeleen te Baarn op zijn verzoek te verkoopen een stukje grond aan de Sparrenlaan, groot 75 M'., voor de som van 1.30 per M3. Behandeling van het Rapport der Raads commissie inzake het Waterleiding-vraag stuk in de Gemeente Baarn. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders aan H. S. F. de Moraaz Iraans te ver koopen een deel van het nabij de Heuvel- oordstraat gelegen perceel grond met den zich daarop bevindenden opstal, alsmede de weg, die vanaf die straat tot dat per ceel toegang verschaft, ter grootte van on geveer 1785 M3., voor de som van 6000. DIEFSTALLEN MET INBRAAK TE BARNEVELD. Barneveld, 29 Maart. Den aigeloopen nacht hebben hier een paar zeer brutale in braken met diefstal plaats gehad, namelijk bij de heeren N. J. Willemars, manufactu- rier-kleermaker, en M. Klomp, winkelier, beiden wonende in de Langstraat. Bij eerst genoemde vooral is op zeldzaam brutale wijze hulsgehouden. Vermoedelijk door een zich in de Jan van Schaffelaarstraat be vindende gang tusschen een paar wonin gen is, na een afscheiding te zijn overge- klommen, de tuin van den heer Willemars bereikt. Vervolgens heeft men, met behulp van een breekijzer, de serredeuren, waar van een plank is afgebroken, geforceerd. In serre en tuinkamer zijn de aanwezige kasten opengebroken, waarna men de deur, die tot de gang toegang geeft, alweer door middel van een breekijzer heeft gefor ceerd. Daarna heeft men het kantoor be reikt, waar een schandelijke verwoesting is aangericht. Alle laden van een daar staand bureau zijn uitgetrokken en de inhoud daarvan is op den grond geworpen. Uit een eveneens zich aldaar bevindend kasregis ter heeft men, na forceering daarvan, ruim 208, grootendeels aan bankbiljetten, ge stolen. De brandkast heeft men blijkbaar niet kunnen open krijgen. Hoewel de inbraak met groot geraas ge paard moet zijn gegaan, hebben de bewo ners, die boven sliepen en die zich tegen middernacht ter ruste hebben begeven, om vanmorgen tegen half zeven reeds weer be neden te zijn, niets bemerkt. Aanstonds is onder leiding van den bur gemeester, den heer J. Westrik, een streng onderzoek ingesteld, waarbij gebleken is, dat de diefstallen door twee persone'n zijn gepleegd. Althans voetstappen van ver schillende grootte zijn opgenomen. Bij den heer Klomp heeft men zich door het closetraampje naar binnen gewerkt. Hier is circa 5 uit de winkellade gesto len, terwijl uit een in de kamer staande kast ongeveer 6 is ont-vreemd. Vermoedelijk zijn de daders ecnigszins met de situatie der perceelen bekend ge weest. AANBESTEDXNGSNIEUWS, Barneveld. Het gemeentebestuur alhier heeft Donderdag opnieuw aanbesteed het bouwen ecner R.K. school alhier. Thans werd ingeschreven als volgt Massa P. W. Beijer, Amersfoort 23000, R. Groencnberg. Amersfoort 27590 N.V. Mulder's Handels Mij., Soesterberg 27980; G. v. d. Pol, Hooglanderveen 27830 en D. H. Nieuwstad, alhier 28330. Timmer- en metselwerk: Gebr. Kuyt, al hier 22890; J. W. Top, alhier 24150: Aeg. Kap en A. v. d. Fliert, alhier 24047; G. v. d Pol, Hooglanderveen 21210. TimmerwerkVV. Brouwer, Lunteren 7650H. J. Burgerhart, alhier 6890 Wed. N. v. d. Fliert, alhier 8075; Scheper en Vonhof, Voorthuizen 8275; P. v. d. Fliert, alhier 7060; D. B. Nieuwstad, al hier 8680 G. v. d. Berg, Putten 7496. Metselwerk: C. v. Niekerken, Voorthui zen 14930 Gebr. Kuijt, alhier 16200; H. J. Leeawis, alhier 15900. Schilderwerk: W. ten Ham, alhier 1795, W. Kuijt, alhier 1710Gebr. Cozijnsen, alhier 1740 C. Guldie, alhier 1949; Gebr. ten Ham, alhier 1970. Loodgieterswerk: A. v. d. Kamp, alhier 16S2; J. H. Hartkamp, alhier 1615; W. A. Westerveld. alhier 1749; J ter Rahé, alhier 1610B. de Bruin, Voorthuizen 1600. De begrooting der massa bedroeg 24000. Naar aanleiding van een Ingekomen ver zoek der Aannemersbonden, betreffende borgstelling, arbitrage, enz„ deelde de ge meente-architect vooraf mede, dat het ge meentebestuur het standpunt inneemt van den Minister van Waterstaat, welk stand punt ook door de Aannemersbonden is aan vaard, zoodat geen enkele aannemer be zwaar tegen inschrijving kan iebben. De nieuw benoemde directeur van Bouwj en Woningtoezicht, Woningbedrijf enz. In de laatste vergadering van den ge meenteraad werd tot directeur van Bouw en Woningtoezicht, Woningbedrijf enz. be noemd de heer Ir. C. B. van der Tak Jr., bouwkundig ingenieur te Rotterdam. Ir. C. B. van der Tak Jr., bouwkundig in genieur en architect B. N. A., werd 17 Aug. 1900 te Rotterdam geboren. Na gewoon openbaar lager onderwijs te hebben geno ten, volgdo hij twee jaren de Gemeentelijke H. B. S met 3-jarigen cursus. Daarna ging de, heer van der Tak naar de Middelbaar Technische School, afdeeling Bouwkunde te Rotterdam, waar hij het einddiploma be haalde. Vervolgens was hij werkzaam ton kontore van de architecten-firma J Muller cn Zn. en van der Tak te Rotterdam. Voorts deed hij het examen, bedoeld in ar tikel 123 van de wet op het Hooger On derwijs cn verwierf het einddiploma van de 5-jarige H. B. S. Aan de Technische Hoogeschool wist de heer van der Tak ten .slotte het ingenieurs-diploma to behalen. Nadat hij zijn studie üad beëindigd, werd de heer van der Tak te werk gesteld als as sistent van do architecten Luthman en Wind bij de uitwerking van hun bekroond project voor een Volkenbondspaleis te Ge- nève. In 1928 werd hij directeur van het Bouwbureau der Nederland-Nijverheidstcn- toonstelling, de internationale expositie, die ln 1928 te Rotterdam gehouden is. Als ar chitect van de Ne-nij-to 1928 was hij de ont werper der gebouwen dier tentoonstelling en verzorgde hij eveneens den nnnleg. In het Bouwbedrijf van 25 Mei 1928 schreef prof. Ir. J. G. Wattjes hierover: „Ir. v. d. Tak heeft getracht het bijzonder karakter van tentoonstellingsgebouwen tot uitdrukking te brengen met bun zeer kort stondige duur, hun functie van slechts de omlijsting der tentoongestelde wareri te zijn, inet het vereischte om toch aan het geheele aspect van het tentoonstellingter rein iets feestelijks, iets vroolijks te geven. Daartoe zijn de eenvoudige uit praktische eischen en uit de constructie logisch voort vloeiende, doch tevens roet gevoel voor ver houdingen verzorgde hoofdvormen, door zorgvuldig overwogen vroolijke kleurge- ving, decoratief aangekleed. De ontwerper is daarin uitnemend geslaagd. Vergelijkt ipen deze tentoonstollingsarchitectuur met de laatste specimen van dergelijke archi tectuur in het buitenland, bv. met de ten toonstelling van kunstnijverheid te Parijs, doch ook met de aesthetisch zooveel hoo ger staande architectuur vaD de laatste tentoonstelling in Düsseldorf, dan slaat hier onze NederLandsche architectuur een uit stekend figuur. We hebben hier rationeels architectuur zonder dweepzieke overdrij- viong van het rationeel© element, een juist gevoel van de waaide van het decoratieve element, zonder ook dit te overdrijven en tot hoofdmotief te maken." Dit groote succes had de heer van der Tak in hoofdzaak te danken aan het feit, dat hij ook voor dien tijd reeds van nabij kennis had gemaakt met tallooz© archi tectonische vraagstukken. Spruitende uit een geslacht van ingenieurs en architecten zijn overgrootvader was te Rotterdam directeur van Gemeentewerken (Maasbrug, van der Takstraat) zat hem het bouwen cn het ontwerpen misschien al in het bloed, doch tijdens zijn studie reed9 stelde de werkkring ten kantore der firma Muller cn Zn. en van der Tak hen? tp.de gelegen-, held de groote cn veelvuldige* opdrachten dezer firma van nabij te volgen en aan de uitvoering ten deele actief deel te nemen. Wij noemen in dit verband de bouwwerken Voor de HollandAmerika-lijn, Rotterdam- sche Lloyd, Seheepvaartvereeniging, Blauw hoedenveem, Vriesseveem, enz. De heer van der Tak is nog jong, maar zoowel zijn opleiding als zijn practische werkzaamheid geeft ons alle hoop dat de Raad deze week den rechten man benoem de. Er wacht hem in Amersfoort veel en groot werk. onze mooie oude stad vraagt orn een kunstzinnig man, die de groote lij nen van de architectuur sedert Berlage cn do Bazel en van de heele Hollandsche ar- chiteclonschool na deze twee voorvechters, in zich draagt cn op eigen manier tot uiting brengt. Wij hopen, dat men hier in Amers foort den heer van der Tak alle gelegenheid zal geven zich geheel te ontplooien en te verdiepen en dat hij mettertijd door onze stad mag worden wat een Dudok is gewor den voor het naburige Hilversum. EEN MODERN HOTEL-CAFE-RESTAU- RANT OP DE LEUSDERHEIDE. Hotel-Café-Restaurant „Wa terloo" heden geopend. Amersfoort en omgeving komen de laat ste jaren meer en meer in trek bij onze rei zende landgcnootcn. Wanneer men Zondags de Leusderheide passeert, valt het op, dat honderden auto's, kris cn kras aan den weg en op de heide zijn opgesteld, terwijl de be zoekers, meest kornendo uit de groote ste den van ons land, genieten van zon, heide en bosch. Het is dan ook een goede gedachte ge weest van het echtpaar Verrijp om het pu bliek ter plaatse een aangenaam verblijf te scheppen Tegenover de schietbanen, heeft de heer Verrijp, die zelf bouwkundige is, een modern hotel, onder leiding van den Leusdenschen gemeente-architect, gebouwd, dat in alle opzichten voldoet aan de eischen welke men aan een modern buitenverblijf mag stellen. Het pand is vrij hoog en biedt naar alle kanten fraaie vergezichten, voor en achter zijn overdekte balcons waar de logeergasten rustig van de omgeving kunnen genieten. Het hotel bevat 14 logeerkamers met stroomend water, voorts een ruime badka mer. De kamers zijn eenvoudig, smaakvol gemeubeld, overal is de hygiëne op den voorgrong geplaatst. Beneden is achter den ruimen ingang de ontspanningszaal, waar de leestafel en het biljart zijn, daarachter is een ruime eetzaal, waarvan de aankleeding medewerkt, om de stemming der bezoekers te verhoogen. De verlichting geschiedt door plafonniers. Aan de voorzijde i9 de conversatiezaal, waar de loge's hun familie en kennissen rustig kun nen ontvangen. Achter de hall zijn de W.C.'s met afzonderlijke toilet-afdeelingen, die na tuurlijk zeer modem zijn ingericht. Een keuken en bijkeuken aan de achter zijde hebben ruimte genoeg, orn ook bij tal rijke gasten vlug den inwendigen mensch te helpen versterken. Rondom het gebouw zijn aardige zitjes, achter een grooten speeltuin voor de kinde ren. Aan de voorzijde is een gezellig terras waar plaats is voor een honderdtal bezoe kers. De verlichting is electriscb en vindt plaats met eigen kracht waarvoor de motoren, op gesteld in den kelder, 70 lichtpunten kun nen bedienen. AMERSF. VEREENIGING TOT BE- STRIJDING DER TUBERCULOSE. De opbrengst van het lief dadigheidsconcert. De presidente van de Amersfoortsche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose Mevr. Holderman—Pigeaud schrijft „Naar aanleiding van het stukje in Uw blad van 27 dezer over het liefdadigheids- concert van de T. B. C.-verecniging, wenschle ik nog even te zeggen, dat ik in mijn toespraak het Scbiedges Comité heb aangehaald, omdat dit in zoovele gezinnen de tijdelijke ondervinding heeft helpeD be strijden. Ondervoeding is één der grootste vijanden van de tuberculose. Waar nu het Schiedges-comité de gaven zijn toege stroomd, heb ik een woord van propagan da gesproken voor ons permanente voedings fonds, dat dus niet tijdelijk, maar voort durend, ondervoeding tracht tfe bestrijden in de gezinnen die op het Consultatiebu reau zijn ingeschreven. Daarom maak ik van deze gelegenheid gebruik, velen op te wekken tot een vaste, kleine jaarlijksche bijdrage in ons voedingsfonds. V*Ie klein tjes maken één groote en waar de bestrij ding dezer volksziekte moet bRJven ter hand genomen, zou de vereeniging zoo gaar ne het ledental zien opgevoerd. Penningmeester is de heer Rant, Lange Bergstraat 39. Het is ons een groot genoegen U te kun nen melden, dat de opbrengst van het con cert bedraagt 168 88, voor welke gift wij het Baarnsch dameskoor niet genoeg dank baar kunnen zijn en de Amersfoortsche in gezetenen voor hun opkomst Op dezen rondrit door ons land zat ook Amersfoort worden aangedaan In ons nummer van Donderdag j.l. be richtten wij reeds, dat een 400-tal Duitschers met Paschcn onder de leiding van de K.N. M.V. en de bij deze vereeniging aangesloten Motorclubs een driedaagschen tocht doot Nederland zal maken. Op 31 Maart, eersten Paaschdag verzame len de Duitschers zich in Venlo, des mor gens om ongeveer 11 uur. Om half één wordt Nijmegen gepasseerd, waarna jn Arn hem geluncht wordt. Om drie uur wordt uit Arnhem vertrokken, waarna via Doorn en Zeist om 5 uur Utrecht bereikt wordt. Na een rondrit langs de singels arrivearen de toeristen om half zeven in Amsterdam. Op den 2en Paaschdag rfjdt men geza menlijk naar Zandvoort, waar om half tien de tocht gesplitst wordt in twee groepen. De eerste groep rijdt naar Den Haag (aan komst 11 uur) luncht te Schoveningon van 11.45 tot 1.20, maakt vervolgens een rondrit door Den Haag en vertrekt om twee uur via Haarlem naar Amsterdam, waar men om half vijf terug is. De tweede groep keert via Amsterdam (11 uur), Amersfoort (lunch van 12 uur tot half twee) Apeldoorn, Arnhem, Nijmegen, Venlo naar Duitschland terug. Tijdens het oponthoud te dezer stedo zul len enkele bekende Duitsche motorrijders eenige demonstratie's geven. Dezo demon stratief zullen plaats hebben ln do Ko- ninginnelaan, omdat het verkeer daar ter plaatse door deze demonstratie vrijwel geen stagnatie ondervindt. Deze demonstratie's zullen ln hoofdzaak bestaan in betrouw baarheids- en behendigheldsproeven. In do laan zullen enkele hindernissen worden op gesteld, zooals dat ook het geval is geweest bij dergelijke wedstrijden, die eenigen tijd geleden door den Bond van Bedrijfsauto houders op het Borneoplein zijn gehouden. Het lijdt geen twijfol of zeer velen zullen deze demonstratie's. die zeer belangwek kend en interessant beloven te worden, bij- wonnen. Dat de Duitsche gasten juist onze ge meente voor deze demonstratie's heeft uit gekozen valt zeer zeker te waardeeren. Een waardeering, die men niet beter tot uiting kan doen komen, dan door in grooten ge tale van zijn belangstelling te doen blijken. Wij vernemen nog, dat het aanvangsuur is gepaald ..op half twee. Da vertrekuren van Apeldoorn, Arnheht. Nijmegen en Venlo zullen in verband hiermede worden ver laat. CINEMA ROYAL. Ben Hor, De Cinema Royal vertoont komende week als hoofdnummer wederom de bekende film „Ben Hur" met Ramon Novarro in de hoofdrol. Er zullen iederen avond twee voorstellingen worden gegeven. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers om werkkrachton boven da 18 Jaar. 1 chauffeur. 5 dagmeisjes, 4 dienstboden, 2 electriclens, 8 fabrieksmeisjes, 1 huie- knecht-kellner, 2 kelluers. 1 ketelmaker, 3 leidsters (fabriek), 1 kookster, 2 kamer meisjes, 1 huisjuffrouw (hotel), 1 agentes- se (lingerie), 1 filiaalhoudster, 1 stripster, 6 metselaars, 1 aank. meubelmaker, 2 auto monteurs, 1 smid-bankwerker. Beneden de 18 Jaar, 2 aank. barbiers, 1 leerl.-electricien, 2 magazijnjongens, 5 loopjongens, 1 leerl.- kellner, 10 fabrieksarbeidsters, 6 dagmeis jes, stripsters. Aanbiedingen van werkzoeken den boven de 18 Jaar. 1 banket- cn broodbakker, 2 boekbin ders. 1 boekdrukker, 4 broodbakkers, 4 chauffeurs, 1 electricien, 3 fabrieksarbei ders, 1 fabrieksmeisje, 2 huishoudster, 4 kantoorbedienden (1 mann. en 3 vrouw.), 3 kantoorwerksters, 1 kellner, 1 bedrijfs leider drukkerij. 1 straatm. handl., 1 beeld houwer, 1 blikslager. 4 verm. monteurs, 2 idem hulp, 1 zandblazer, 1 papierbewerker, 3 kleermakers, 1 kruideniersbediende, 10 letterzetters, 1 loopknecht, 106 losse arbei ders, 1 machinenale houtbewerker, 1 ma chinist, 3 magazijnknechts, 7 metselaars, 1 meubelbeitser. 4 meubelmakers, 1 naai ster, 15 opperlieden, 1 reiziger, 1 rijwiel hersteller, 10 huisschilders, 1 kerver. 1 colporteur, 4 pakhuisknechts, 2 venters. 1 autowasscher, 1 expeditieknecht, 1 schip per. 3 aank. bouwk. teekenaars, 8 schoen makers, 5 sigarenmakers, 1 sigarensorteer- der, 4 smeden, 1 slager, 3 stokers. 2 straat makers, 2 stukadoors, 1 suikerbewerker, 2 bouwk. teekenaars. 38 timmerlieden, '4 tuinlieden, 1 voeger, 4 voerlieden. 5 werk vrouwen, 3 zadelmakers, 1 plakster. 1 schilster, 3 filiaalhoudsters, 1 steno-typist. 29 grondwerkers. Beneden de 18 Jaar. I timmerman, s leerl.-electriciens, 1 leer!, mach. bankwerker, 1 mach. bankwerker, losse arbeider, 1 winkeljuffrouw.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5