AM ÊRSFOOEfS €H DAGBLAD Dinsdag 2 April 1929 ..DE EEM* ANDER' 27e Jaargang No. 230 BINNENLAND Dr. J. H. HOLWERDA Zijn archaeologische verdiensten ^"TÊUIL LETO N7~ De Plaatsvervanger SERA EN ENTSTOFFEN BIJ DIEREN De Rijksseruminrichting te Rotterdam of Utrecht? ERNSTIG ONGEVAL BIJ LEIDEN 3 personen verdronken 25 jaar verbonden aan het Rijks: museum voor Oudheden 1904 1 April 1929. Men meldt ons uit Leiden: Maandag 1 April was het 2a jaar geledeD dat dr. J. II. Holwerda, directeur van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, vooral bekend door zijn talrijke archeolo gische opgravingen hier te luf*de, aan dat museum werd verbonden, eerst, als conser vator, later als adjunct directeur en als di recteur, in welke laatste hoedanigheid hij toen zijn vader, prof. dr. A. E. J. Holwerda, opvolgde. Zooals reeds gemeld, heeft zich onder voorzitterschap van jhr. mr. W. A. Beelaerts van Blokland te 's-Gravenhago een uit on geveer 40 personen bestaande commissie gevormd, welke hem met het oog op den tweeden Paaschdag, kon dit niet op den dagvan zijn jubileum geschieden Dins dagmiddag in het museum zal huldigen voor het vele, dat hij in het belang der we tenschap, maar vooral in het belang van de kennis van de oudste geschiedenis en cul tuur van ons vaderland heeft verricht. Dr. Jan Hendrik Holwerda werd 3 Decem ber 1873 te Schiedam, waar zijn vader leeraar was, geboren. Hij bezocht het gym nasium te Leiden cn werd 26 September 1892 aan de Leidsche universiteit als stu dent in de klassieke letteren ingeschreven, waar hij studeerde onder de hoogleeraren Van Leeuwen, Hartman e.a. Hij promoveer de den 25sfcen September 1899 cum laude tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift, getiteld: „Quaestiones de re scpulcrali apud Aiticon" waarbij hem het praedicaat cum laude werd toegekend. In 1910 werd hij benoemd tot lector aan de Leidsche universiteit in.de praehistorische en Romensche archaeologie, welk ambt hij aanvaardde met een rede over de ont wikkeling der praehistorische cn Romein- sche archaeologie. Inmiddels was hij, namelijk den lSden Maart 1904 benoemd als conservator aan liet destijds onder het directoraat van zijn \ader staande museum. Den lödcn Maart 1910 werd hij onderdirecteur en na het af treden van zijn vader volgde hij dezen den lstcn Januari 1929 op als directeur. Onder zijn directoraat is niet alleen het museum, dat zich destijds op de Breeslraat bevond, overgeplaatst naar het gebouw aan het Rapenburg 28, dat voordien in gebruik v/as als Museurn van Natuurlijke Historie, doch zijn ook de verzamelingen van het museum, dank zij de resultaten van de door hem, deels met anderen, verrichte opgra vingen in zeer belangrijke rnate uitgebreid. Alles werd opnieuw geordend en gecatalo giseerd, zoodat bet museum thans met de voornaamste musea in andere landen kan wedijveren. Bijzonder groot is het aantal opgravin gen, door hem in ons land, deels in samen werking met anderen, verricht. Meermalen deed hij ook in opdracht van H.M. de Ko ningin opgravingen, o.a betreffende de graf heuvels in het Vanenbosch op het Kroon domein bij Hoog Soercn, waar reeds vroe ger verscheidene urnen waren gevonden. Do verschillende hier liggende heuvels had den de aandacht van de Koningin getrok ken en bij onderzoek bleek één, op onge veer 80 Meter van den grindweg gelegen, een urn en een kom rnet verbrande men- schenbeendercn te bevatten. Ook deed hij in opdracht van de Koningin opgravingen van de Hunneschans bij het Uddelermeer, welke prachtige resultaten opleverden. Van zijn andere opgravingen zijn vooral Grooto zielen lijden in stilte. door RICHARD MARSH. Vrij naar het Epgelscli door. C. M. G. de W. 10 HOOFDSTUK V. V/anneer vrienden elkaar ontmoeten. Goneel Messin* scheen naaz de kade gc- Ioopftn te zijn. Het was een zonderlinge, maar tragische \erzameling menschen. Mannen, vrouwen en kinderen van allerlei stand en zoo vreemd mogelijk uitgedost Sommigen haddon geen kleederen aan. an deren de zonderlingste kledingstukken Vrouwen in mannenkleeren, mannen in vrouwenrokken. Rijken waren niet gemak kelijk van armen te onderscheiden men had wel den indruk, dat de armen de motste drukte maakten. Hot was niet on waarschijnlijk, dat er negen van de tien alles verloren hadden wat zli bezaten, tot famil.••leden too. Verscheidene van die bi ciliaix**, die een leven maakten als een oord*el, waren misschien naar bed gegaan, rijk niet alleen In familieleden, maar som migen misschien ook in aardsche goede ren. En nu De nacht had in dat alles ver andering gebracht. Het was niet te ver wonderen dat zij. een beetje te luid mis gchien, hun lot bejammerden. Het was een tooneel van verwarring, met de ineengestorte gebouwen op den achter grond, de w-eg haast onbegaanbaar door Jünderpalen van allerlei aard. de zee. die bekend die op Arentsburg bij Voorburg, waar kon worden vastgesteld, dat in den Romeinschen tijd twee voorname steden, Lugdunum Batavorum en Praotorium Agrippinae moeten bebben gelegen. De spo ren van muren en grachten, zich uitstrek kende over een oppervlakte van 80,000 M2, konden nog duidelijk worden aangetoond. Bekend is ook de opgraving van het fun dament van de kerk van Egroond; voorts de opgraving van de Batavenstad en die, be trekking hebbende op het 10de Romeinsche legioen, bij Nijmegen, welke opgravingen •een aanvang namen met het vinden van den auden hollen weg in de berghelling achter het hotel „De Valk" onder Ubbergen. Voorts het onderzoek naar het in de 9de eeuw door de Noordzee verzwolgen kasteel Britten burg bij Katwijk. Verder dient genoemd de Romeinsche hoeve bij den Heihof bij Val kenburg. Uit deze en tal van andere opgraviugen, die alle uitvoerig zijn beschreven in de van talrijke mooie afbeeldingen voorziene peri odiek verschijnende Mededeelingen van het Museum, kan blijken, hoezeer de kennis van de oudste geschiedenis cn cultuur van ons vaderland daardoor zijn verholderd en verrijkt. Ook tal van andere publicaties en ge schriften zijn van zijn hand verschenen, o.a. aen boek over Nederlands vroegste bescha ving en een boek over Nederlands vroegste geschiedenis. INBREKERS GEPAKT. Zij sliepen op hun operatie- terrein. Vrijdagnacht werd de politie te Laren door een bewaker gewaarschuwd, dat hij in de onbewoonde villa de Dennen van den heer De Vries Robbé onraad meende te bespeu ren. Drie politie agenten togen er op uit en stuurden den politiehond naar boven, waar zij gestommel hoorden. De inbreker, die te bed had gelegen, gaf zich over. Hij bekende sinds half 8 met een kameraad in de villa vertoefd te hebben. Nadat vijf pakken met voorwerpen van hun gading waren gereed gemaakt hadden zij zich tc gen 2 uur te ruste begeven. De kameraad was bij het gerucht der politie verdwenen. Men vond hem drie kwartier later iri een lastig te bereiken zolderkast. Beiden, J. V. uit Hilversum en II. V. uit Amsterdam bekenden zich nan de vier in braken, die den laatsten lijd te Laren en Blarlcum zijn gepleegd, te hebben schuldig gemaakt Verleden week hadden zij zich ook te* ruste begeven in een onbewoonde villa en waren met de eerste tram naar Amsterdam vertrokken. BOOT OMGESLAGEN. Een man verdronken. Donderdagavond voer een boot van de firma Hoest en Co te Schiedam van Delft naar Schiedam. Even buiten Delft sloeg de boot tengevolge van de zuiging van epn passeerend schip om, zoodat de beide knechten, die zich aan boord bevonden te water raakten. Een hunner kon zich zwam mende redden, doch de ander, de 19 jarige A. Kraag uit Schiedam verdronk. DOOR EEN AUTOBUS GEGREPEN EN GEDOOD. Vrijdagaxond 7 uur wilde het 10-jarig zoontje van den heer v Ree de Thomas a Kempisstraat te Zwolle overstekeu, teen het werd gegrepen door een autobus \ao de Dc-dcmsvnartsche Stoomtram. Ernst iir ge wond werd het kind overgebracht naar het Sophiaziekenhuis aldaar, waar het spoe dig na aankomst overleed. TEGEN EEN BOOM GEREDEN Vrijdagmiddag is op den Amsteldijk te Nieuwer Amstel een moterrijder, doordat hij omkeek naar een hem passeerendo auto tegen een boom gereden, met het gevolg, dat hij een ernstige hersenschudding he kwam. Het motorrijwiel werd zwaar be schadigd. 'niet alleen over den havenrnuur was ge slagen en tot nu toe geen plan scheen te hebben het terrein te verlaten waarop zij beslag had gelegd en heen en weer bruiste, als 't ware toornig en aangevuurd door een onbekende macht, dreigde met schrik en verwoesting. Do menigte riep heen en weer, gillend en gebaren makende. Amb tenaren en politie-agenten. verre van tot kalmte en rust aan te manen, vermeerder den eerder de verwarring door hun ver keerde maatregelen. Op eenigen afstand van het land lagen de schepen, die het doelwit vormden van al deze menschen. Mier en daar werden booten afgezet. Kwa inen zij aan land. dan holden zij er naar toe. Wanneer ze hun zin hadden gekregen zouden de sloepen veel te vol zijn geladen en zonder twijfel zijn omgeslagen Dit tooneel ven verwarring scheen Tal bot te amuseeren, maar zijn gezellin geens zins. Zij scheen er alleen dc droevige zijde van op te merken het dwaze en ongerijm de maakte indruk op hem. „Een mooie, practische troep menschen lijken zij mij toe! Ik heb zulk volk wel eens meer bij een paniek gezien ze zijn da delijk bun hoofd kwijt. Ik zou wel eens willen welen of er iemand onder die me nigte is met een greintje gezond verstand We moeten hem wel met een lantaarntje zoeken laten we hopen, dat we hem spoo- dig vinden." Het jonge meisje keek hem aan met een blik dien men lang niet vleiend kon noe men. „Waarom zegt o dat U begrijpt die menschen zeker niet. Ze hebben honger en '-•ebben geen brood. En dan die kinderen, die arme kleine kinderen, kijk dan eens hoe ze schreien. Denkt u niet, dat het vol doende, is een moeder krankzinnig tc ma- Rapport der commissie van onder: zoek inzake de toepassing Bij de Algemeene Landsdrukkerij lo den Haag is het verslag verschenen van de commissie inzake de toepassing van sera en entstoffen ten gebruike bij dieren. Zij komt daarin tot de volgende conclu sies: Het is wenschelijk, dat maatregelen wor den genomen, waardoor, beter dan tot dus verre, het verbod van de aanwending van sera cn entstoffen door anderen, dan vee artsen wordt gehandhaafd cn dat, ten ein de belanghebbenden to beschermen tegen eventueel misbruik van bovenbedoelde uit sluitende bevoegdheid der veeartsen, de Overheid regelend optrede ten aanzien der betreffende tarieven, hierbij voorgelicht door ecne deskundige Commissie van Ad vies. De noodige regelingen daartoe kunnen worden getroffen cloor wijziging en aan vulling der wet van 8 Juli 1874 Staatsblad 98 tot regeling van de uitoefening der Vee artsenij kunst. 1-Iet is wenschelijk den Invoer uit hot buitenland van sera cn entstoffen te ver bieden, behoudens dispensatie van dit ver bod door den betrokken Minister onder be paalde voorwaarden. Een ontwerp-regeling omtrent boven staande conclusie kan worden getroffen door wijziging cn aanvulling der Veewet. De commissie acht het noodig cene na dere definitie vast te stellen omtrent de begrippen „inenten", „sera" cn „entstof fen". De commissie acht het, ter uitvoering van de verschillende noodzakelijk ge/ichte regelingen noodig, de bestaande voorschrif ten van en krachtens de Veewet te wijzi gen en aan te vu liep. Bovendien is wijzi ging en aanvulling der wet van'8 Juli 1874. Staatsblad 98, tot regeling van de uitoefe ning der Veeartsen-kunst, noodzakelijk. Het is niet wenschelijk, dat de bereiding van sera cn entstoffen in ons eigen land. uitsluitend aan een Staatsinstituut ge schiedt. Contróle door een Staatsinstituut op de sera en entstoffen der particuliere inrich tingen wordt voorloopig niet wenschelijk geacht. De mógelijkheid tot contróle dient evenwel te worden opgchgelaten in afwach ting van eene betere consolideering der methoden van waardebepaling der betref fende stoffen. Over de toekomstige huisvesting der Rijksseruminrichting wordt'hef volgende geconcludeerd De commissie is unaniem van gevoelen, dat zoo spoedig mogelijk moet worden overgegaan tot het stichten van een Rijks gebouw, dat volkomen beantwoordt aan de eischen, welke ten aanzien van eene mo derne seruminricliling behooren te worden gesteld, met de noodige aangrenzende lan derijen. De meerderheid der commissie is voorts van meening, dat, hoewel de wenschelijk beid van vestiging te Utrecht niet kan worden ontkend, voor vestiging te Rotter darn zooveel factoren pleiten, dat deze den doorslag moeten geven voor advies in laatstgenoemden zin. De minderheid der. commissie is intescn deel van gevoelen, dat gevolg dient te wor den gegeven aan het devies van het Col lege van Curatoren en dat derhalve de Rijksseruminrichting te Utrecht behoort te worden gevestigd. AANRIJDING TE VOORBURG Prof. van KTourik Broekman gekwetst Vrijdagavond heeft te Voorburg aan den Parkweg nabij de remise van de electriscbe ken wanneer ze baar kind hoort schreien van honger en ze kan hem niets te eten geven." 1 Op zijn beurt zag hij haar aan alsof hij haar hard oordeel afkeurde. „Het spijt mij, dat ik het uitgesproken heb ik meende er geen kwaad mee. Ik* heb hardop mijn gedachten uitgesproken. Het kwam in mij op, dat iemand, die kalm blijft, er zeker het beste afkomt. Als ik hun taal kon spreken zou ik eens met hun praten. U moet mij niet zoo scherp beoor- deelen, ik ben niet onvatbaar voor mede lijden rnet de menschen, maar mij dunkt dat dit een geval is waarop een persoon met tact en goede worrden en dm het heel coed met hen meende heel veel invloed op zulk een volksmenigte zou kunnen hebben. Mé, wat is dat Ik geloof, dat ik daar En gelsch hoorde praten, lleidaar mijnheer! Zou ik, die alleen Engelscb en geen enkele andere taal kan spreken, u even iets mo gen vragen Op mijn woord, ik geloof wer kelijk dat u zeeofficier is. Dat is het geluk kigste en mooiste wat ik nog gezien heb se dert ik weet niet hoe lang." De persoon, tot wien hij zich wendde, was een jongmesch in de uniform van een Engelsch zeeofficier. Hij had een jong ge zicht en blond haar en was de eenige kalme persoonlijkheid, voorzoover zij kon den beoordeelen. Hij wendde zich met een glimlachje tot hen toen hij een dame op merkte groette hij beleefd. „Neem mij niet kwalijk, ik lieb haast. Ik geloof, dat iedereen op het oogenblik haast heeft. Maar is er iets waarmee ik u van lienst kan zijn „Ja zeker, geef ons eenige inlichtingen waar wij een schip of een bootje'of iets van dien aard kurihën vinden, om van hier tram con ernstige aanrijding plaats gehad De chauffeur Z. wilde daar ter plaatse een stilstaanden auto passeeren juist toen uit de richting Den Haag een blauwe tram aankwam. Bij den stilstaanden aiuo stond prof. ir. G. H. van Mourik Broekman, wo nende aan de Prins Albertlaan te Voor burg, die als gevolg van de aanrijding tus- schen de twee auto's bekneld raakte en daardoor ernstig aan do beide beenen is gekneusd. Onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis St. Antoniushove werd noo dig geoordeeld, vanwaar Prof. v. M B., evenwel weer. naar huis kon worden ver voerd. De beide auto's werden belangrijk bescha digd. De politic stelt een onderzoek in.- Bocrcnsjccs tc water Gistermiddag om kwart over één heeft aan den Haarlemmerweg te Leiden een ernstig ongeluk plaats gehad. Een boeren- sjees, waarin gezeten waren C. van der Vam, die den wagen bestuurde, vier broertjes en zusjes, zijn moeder en een voor geestelijke opgeleid wordende student van het R.-K. Seminarium te Heemstede, ge naamd van Leeuwen, geraakte, doordat het paard voor een boom die door den élorm dwars over den weg was gevallen schrikte, in de Haarlemmervaart. Onmiddellijk schoot van allo kanten hulp toe; voorbij gangers sprongen te water, terwijl men ook met behulp van roeibootjes redding tracht te te brengen. Men slaagde erin den koet sier en twee broertjes, die op den bok zaten te redden, en ook den student Het redden van de moeder en de twee andere kinderen mocht echter niet zoo vlot slagen. Eerst moest de kap worden opengesneden, voor dat men ze uit den wagen ken bevrijden. Zij werden bewusteloos binnengedragen in de kweekerij van de firma Van dor Loo, waar spoedig twee doktoren van den geneeskun digen dienst aanwezig waren. Zij trachten met behulp van zuurstofapparaten de le vensgeesten op to wekken van de 53-jarige moeder Cornelia van Berkel, echtgenoot van J. C. van der Ham en do 11-jarige Adriana Maria en de 8-jarige Gerardus Leonardus, echter zonder resultaat. Zij zijn gisteravond nog, na de lijkschouwing, in lijkwagens naar hun woningen vervoerd. De slachtoffers woonden te Warmond cn waren op familiebezoek te Zoelermeer ge weest. HOOIBERG-BRAND TE OEGSTGEEST. Vijfduizend gulden schade. Gisternacht omstreeks 1 uur is er brand uitgebroken in een hooiberg van den land bouwer P. van der Mcij aan den Reins- burgerweg te Oegstgeest. De hooiberg als mede een schuur met landbouwgereed schappen zijn geheel in asch gelegd. De boerenwoning en de stal waarin 22 koeien waren, konden worden behouden. Om half vijf kon de brandweer inrukken. De schade bedraagt vijf duizend gulden. De brand is vermoedelijk ontstaan door het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret. ergens anders naar toe te kunnen gaan. Ik spreek daar liever niet over, maar of het wat geld kost komt er niet op aan, en als liet wel helpt om over geld te praten, doe het dan zooveel als u wilt." De zeeman begon te lachen. „Ik zie wek mijnheer, dat u een Amerikaan is." „Neen daarin vergist u zich toch. Ik ben wel een heel en tijd in Amerika geweest en in buien van opgewondenheid komt dat misschien voor den dag. Maar ik ben een Engelschrnan evengoed als u en daar ben ik even trotsch op als u. Maar om op dal vaartuig terug te komen „Ik vrees, dat ik persoonlijk niets voor u doen kan, rnaar misschien ben ik in staat »j naar iemand toe te brengen die ï:et wel kan „Indien u dat doet zal ik u zeer dank baar zijn." Weder glimlachte de jonge man en bo- gon zich een weg te banen door de luid ruchtige menigte, en op hen duidend zeide hij tot het jonge meisje „Arme drommels! 7e maken er veel lawaai bij, dat is hun ge woonte. Maar ditmaal zijn ze wel wat te verontschuldigen de meeston hebben al les wat ze hadden verloren, tot h::n laat sten cent toe en hun vrienden eveneens." ..Denkt u dat ik het begrijp Ik ken ze en begrijp ze misschien beter dan u. Alles wat ik voor hen doen kan is hen aanhoo- ren. Hoe kan men ze helpen Wat kan men er aan doen Het is ora krankzinnig te worden." Haar woorden schenen den jongen man 'e verbazen. „Ik had geen idéé clat u ze begreep. Ik dacht, dat uwuw vriend rei. dat u alleen Eneelsch verstaat." ..Ik geloof, dat hij alleen Engelsch preektik wou dat ik pok nier anders vcvstortd." SLACHTOFFERS. Ik rijm in den rogel mijn liedjes, Uit zuiver rijmlustigen „gijn". Nou moet ik een rijmscltje lijmen Uit eerlijk hartgrong sagrijn. Dit Paaschfeest heeft mij voor m'n lOYCtk Tot oer-dommo Paasch-os gemaakt, lk ben op het feest van het Paaschof, Den goeden weg bister geraakt! Ik had in het „Dagblad" po ezen, 't Bericht van het Motor-gedoe, En trok er verlangend Paaschmaandag Naar de Koninginnelaan toe Als velen gebriukt' ik m'n koffie, Wat vroeger, 't Werd anders te laat. Als velen stond ik één uur dertig, Op d' plaats van den wedstrijd paraat. Als velen stond ik er te kleumen, In 't miezelige regentje daar, Als velen word ik er geen motor En geen demonstraties gewaar! Als volcn kreeg ik in de gaten, (Ik werd er van scaamte haast stil) Ik was mét die tientallen andTen De dupe van d' eersten April!! O, redactioneele verlakkers, Wat wis ie me eventjes raak! Wat steldet ge al die nieuwsgier'gen Door 't wedstrijdbericht aan den kaak! O, „Dagblad'-fabriekers, wat naamt £0 Mij fijn in de maling zoowaar. Wat wiiren wij, waclifondo kijkers, Geweldig de „Dagblad"sigaar!Ü Is uit met de liefde. Die kwam er Nog nooit van één enkelen kunt. Ik was er U trouw en m'n hartje Mad 'k 't „Liedje van heden" verpand! Maar nou, na 't April-mop-strop-drama, Nou schreit er m'n hart. Het doet zeer! En na 'f allerlaatste gedichtje, Rijn ik er geen liedeken meer! Een troost was: De Duitsclie tuffuffers, Van Hollandsche Paaschkou nog blauw, Verzamelden zich op 't Stationsplein, En dreven 't verkeer in het nauw. Wantrouwende geesten dio hadden, 1 Met gansch „Dagblad-motor-bericht". (Dat waren alleen de héél „slimmen") Van 1 April grappen beticht. Nu zwemt ge tweeledig in schande: Die gansch Uw bericht hebt geloofd, Die hebt ge. dat moet ik bekennen, Ken 1 April-kooltje gestoofd! Zij misten een aardig gebeuren... Die wèl er naar toe zijn gegaan, En hoopten op wedstrijd, zij kwamen Als ik „in-liun-heindje-te-staun"!! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). NED. HERV. GEM. TE SCHERMERHORN. Een belangrijk legaat uit Amerika. Uit de nalatenschap van mevr. Annie C. Kane te New-York, dochter van wijlen Wil liam C. Schormerhorn, is aan de Ned. Herv. Gemeente te Schermerhorn (N.-H.), de ge boorteplaats van den heer S., vanwaar hij indertijd naar Amerika vertrok, een groote som gelds ten deel gevallen, uit welker ren te kerk, armen cn pastorie jaarlijks kunnen worden gesubsidieerd. HET MAASHOTEL. Verbetering. Het bekende Rotterdamsche Maashotel aan de Boompjes, is niet aangekocht door de Nationale Levensverzekeringsbank, maar op verzoek van deze als grootste hypotheek houder, in veiling gebracht en aan derden verkocht. De jonge man keek verbaasd het was of hij zich afvroeg hoe de verhouding mocht wezen tusschcn die twee menschen. Hij bracht hen bij een man in de zonder linge kleedij, die sommige officieren der koopvaardij er op na houden. „Dit is de kapitein Briggs zijn schip de ..Bella Jonas" ligt daar ginds. Als ik het wel heb neemt hij passagiers voor Napels aan boord. Misschien lieeft hij nog plaats voor twee personen." De jonge man groette en vertrok. Kapitein Briggs, een kleine man met rossige bakkebaard cn waterige oogen, keek den man en de vrouw tegenover zich aan. Hij sprak rnet een s^erk Londe-scb accent „Wou u naar Napels U bent de eenigen niet. lk kon geen ton lading krijgen giste ren en geen passagiers ook. Nu wil de hee- le stad in eens aan boord, en vooral men schen, die geen cent op zak hebben. Vrije overtocht, kleeren en kost verlangen ze, maar daar moeten ze zich in vergissen. Ik ben bereid om de menschen te helpen zoo veel ik kan, maar de „Bella Jones" behoort "niet aan mij en ze is niet alleen voor de liefdadigheid bestemd. Heh: u een van. bei den wat geld, of, als ik u op crediet mee neem, kan ik er dan op rekenen later wat te ontvangen." „Crediet is niet noodig, kapitein Briggs en liefdadigheid evenmin. Ik kan u beta len geld bij de vischzooveel als u vraagt, redeTjkerwijze natuurlijk, als u deze dame en mij passage kunt geven naar Napels. Wanneer is u van plan te vertrek ken?" Wordt vervolgdj

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5