Groote sorteering FAUTEUILS. L. J. Luycx Zn. G. J. van Harten BINNENLAND. STADSNIEUWS. S. H. MASSA Grêse geor-ette Crêpe satin Veloutine Electro Technisch Bureau Licht- en Kracht Installaties RABIOPROGflAM Fa. J. W. VAN ACHTERBERGH, West-Singel 12-13. Telefoon 238. UIT DEN OMTREK. KANTONGERECHT Een gevaarlijk spelletje HEDEN is de verlaagde prijs van het Gedistilleerd ingegaan in. de SLIJTERIJ van HAVI t 41 Telefoon 292 Handel in Gedistilleerd, Wijnen en Likeuren. LANGESTR. 49 - TEL. 190 Mooie keuze: Zwarte Mantelzijde Zijden Mantelvoering Lange Beèkstr. 37 39 - Tel. 31/ Een goed en vertrouwd adres voor Uw Onze jarenlange ervaring staat U borg voor een scliede uitvoering. UIT DE BOUWBEDRIJVEN. De nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst, In de pers is een bericht verschenen af komstig van werknemerszijde, naar aan leiding van het verslag der bijeenkomst, op 22 Maart j.l. gehouden tusschen de ver tegenwoordigers van den Patroonsbond voor Bouwbedrijven in Nederland (de Al gemeen© Bond) en de bestuurders der werknemersorganisaties. In dat bericht wordt bedoeld verslag ,in wezen niet onjuist" genoemd, doch het zou een verkeerd licht op het verkregen com promis werpen, omdat de daarin vastge stelde voorwaarden gunstiger worden ge noemd dan die, welke in de overeenkomst rnet don r. k. bond van bouwpatroons zijn vastgesteld. Het verschil ten gunste van den algemeenen bond wordt evenwel in de „tegenspraak" erkend, al tracht men dit te verkleinen! Juist is, dat tusschen de be trokken werkgeversbonden een breuk is ontstaan tijdens de onderhandelingen, welke zij gemeenschappelijk met de ar beidersbonden voerden. Deze ontstond echter niet wegens het feit, dat de Room- sche bond wel „fondsvorming' wilde toe staan voor de financiering der vacantie, benevens loonsverhooging, en de algemee- ne bond niet. De uitsluitende oorzaak van den breuk was, dat do vertegenwoordigers der beide werkgeversorganisaties een, uit- teraard aan de werknemers niet bekend, onderlinge afspraak hadden gemaakt be treffende de tegenover de arbeidsbesturen aan te nemen houding Toen deze afspraak door de onderhandelaren van den R K. pa troonsbond geschonden werd, doordat deze buiten voorkennis van hunne mede-onder handelaren plotseling tijdens een conferen tie met de arbeidersbest uren aan de werk- nemerswenschen toegaven, deelden de ver tegenwoordigers van den algemeenen bond mede, dat zij onder die omstandigheden geen prijs stelden op verdere deelneming aan de gezamenlijk belegde onderhande lingen. De besprekingen tusschen den algemee nen patroonsbond en de arbeidersbonden zijn later hervat met het gevolg, dat als nog een landelijk collectief contract tus schen partijen tot stand gekomen is. OUD-GEPENSIONNEERDEN EN DE KOUDE Antwoord aan X. ter Laan. den beer Op een vraag van het Tweede Kamerlid, den heer K. ter Laan, luidende: Zijn de heeren ministers bereid, nu door de langdurige en felle koude de nood in de gezinnen van de oud-gepensionneerden van land- en zeemacht en koloniën en van de weduwen en weezen van dergelijke oud-g^- pensionneerden zeer sterk gestegen is, een buitengewone uitkeering te verlecnen, of te bevorderen, dat die uit de „Stichting" ver leend wordt? heeft de minister van financiën, mede na mens de ministers van defensie en van ko loniën geantwoord: De vraag, in hoever do langdurige winter koude tot een buitengewone uitkeering aan de uit de Stichting begiftigde oud-gepen sionneerden behoorde te leiden, heeft het bestuur der stichting reeds sinds ecnigen tijd onder de oogen gezien tiet resulta^c is, dat tot verleening van een extra uitkeering in bepaalde met het oog op de behoefte daarvoor in aanmerking komende gevallen ls besloten. DE MOORD TE GIESSEN-NIEUWKERK. Mr. H. II. Roobol heeft een verzoekschrift tot den Iloogen Raad gericht, waarin hij vraagt, herziening te bevelen van het von nis tegen J. C. K. en J. T.„ die veroordeeld zijn wegens den in 1923 te Giessen-Nieuw- kerk gepleegden moord. Beiden zijn hun onschuld blijven volhouden en hadden on langs mr. Roobol verzocht de zaak ter feand te nemen. VOET AFGEREDEN. Rangeerder het slachtoffer. Dinsdagmiddag te ruim 12 uur reed een locomotief met &7nige wagons over den '8-Gravcndeelschendijk te Dordrecht, als naar gewoonte begeleid door twee rangeer ders. Juist op de plaats waar do rails den weg kruisen liep de 88-jarige J. G. B., woonachtig in de Glazenstraat aldaar. Hoe wel een der rangeerders den man nog op het naderen van den trein opmerkzaam maakte, liep B. door en niettegenstaande op het laatste moment de rangeerder den man nog voor den trein wilde weghalen, kon hij niet verhinderen, dat B. twee wie len vau een der wagons over den rechter voet kreeg, die daardoor werd verbrijzeld. Na voorloopig te zijn verbonden, is B. naar het ziekenhuis overgebracht Uit een onderzoek is nog gebleken, dat B., die slecht van gezicht en hardhoorend ia, het teeken van den rangeerder niet heeft op gemerkt. AANVARING. Twee schepen ernstig beschadigd. Op den IJssel te Deventer heeft een vrij ernstige aanvaring plaats gehad. Terwijl de motorboot „Energie", schipper Otlo Bühne- mann, boven de Schipbrug wilde opdraai en weigerde plotseling de motor Tijdens het onderzoek van den motor zette deze zich onverwachts in beweging, waardoor de „Energie" met volle kracht op de tjalk schepen de „Dankbaarheid" en de „Navi gable" uit Groningen liep, die duar aan de Welle gemeerd lagen. Van het eene schip word de boegplaat boven de waterlinie ingedrukt terwijl van het andere de reeling ernstig werd bescha digd. Beide schepen zijn door de „Energie" naar een werf te Kampen gesleept, om hersteld te worden. Schipper Buhnemann heeft de schade vergoed. VERDUISTERING DOOR NEDER- LANDERS TE BRUSSEL. Een verdwenen schilderij. Uit Brussel wordt gemeld Naar een paar bladen weten mede te deelen, heeft de gerechtelijke politie te Antwerpen een Kaakje in het reine ge bracht waarbij 3 Nederlanders betrokken waren. De oudheidkundige K.. wonende in den Hang. had aan den Nederlander T. B zonder bekend vast verblijf, een schilderij overhandigd dat hij aan den man moest brengen voor de som van 10 000 of ruim HO duizend francs Dit paneel sielde voor Als men oud wordt" en verbeeldt een oud vrouwtje bij een open haard gezeten. De verkoop moest in bepaalden tijd geschie den. K. hoorde na verstreken tijd niets meer van het schilderij en zag ook gcon geld verschijnen. K dacht dnt B. te Brus sel vertoefde en daarom diende hij een klacht hij het Brusselsche gerecht in De persoonsbeschrijving van B werd in alle richtingen verzonden alsook de be schrijving van het schilderij. Sooedig kwnm de verblijfplaats van B nan het licht De man werd ontdekt in een hotel non het Stationsplein te Antwerpen, waar hii aan gehouden werd Rij ondervraging verklaar- B dat hij het schilderij overhandigd had aan zekeren D wonende van Geertstraat in de Antwerpsche voorstad Borgerhout, dien hij geld schuldig was. Hij had D ge machtigd het schilderij te verknopen cn de verschuldigde som moest van den verkoop prijs afgehouden worden. Tn dp woning van D. werd een bezoek gebracht. D. be weerde dat hij het paneel in den Haag te koop had aangeboden voor 3000. Niet tegenstaande deze verklaring werd het schilderij in de woning van D. aangetrof fen cn in beslag genomen. Tegen allen werd proces-verbaal opge maakt, doch B. werd opgesloten. ONDER EEN VRACHTAUTO. Dinsdagmiddag om ongeveer 3 uur is te Houthem de landbouw W. Latten door een vrachtauto overreden. Hij is 's avonds in het Roode Kruis-gebouw te Valkenburg overleden. Do bestuurder W. uit. Hulsberg is aangehouden. Hein treft waarschijnlijk geen schuld. Vrijdag 5 April. H i l v er s u m. A.V.R.O. 10.00 Tijdsein. Morgenwijding. 12.00 Politieberichten. 12.1a Lunchmuziek. 2.00. Gramofoonplaten. 3.00 Declamatie. 3.43 Gramofoonplaten. 4.00 Mi crofoondebutanten. a.30 Radiodoktor. 6.00 A.V.R.O. klok, Dinermuziek. 7.13. Schippers- les. 7.43 Politieberichten. 8.00 A.V.R.O. klok 8.01 Concert (stafmuziek v. h. 6e rcg. Inf. te Breda). 10.00 Vaz Dias. 10.15 Stedenavond (Herhaling Leeuwarden). Huizen. N.C.R.V. 11.00 Korte Zieken dienst K.R.O. 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.15. Lunchmuziek. 1.13. Gramofoonplaten 3.00. Vrouwenuurtje N.C.R.V. 4.00 Gramo foonplaten. 5.00 Concert K.R.O. 6.40 Tuin- bouwpraatje. 7.00 Spreekbeurt V.P.R.O. 7.40 Lezing. 8.15 Concert. 8.50. V.P.R.O. cursus. 9.30 Concert. 10.00 Voordracht. 10.20 Concert Zaterdag 6 ApriL Hilversum. A.V.R.O. 10.00 Tijdsein, Morgenwijding. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchmuziek. 2.00 Illustratieve filmmuziek 4.00 Italiaansche les. 5.00 Fratische les. 6.00 Dinermuziek. 6.45 Duitsche Les. 7.45 Politie berichten V.A.R.A. S.00 Concert U. S. O. 10.30 Vaz Dias. 30.45 Zang. Huizen. K.R.O. 11.30 Godsdienstig half uurtje. 12.15 Lunchnluziek. 1.15. Gramo foonplaten. 3.00 Kinderuurtje. 5.30 Dinermu ziek. 6.20 Spreekbeurt. 6.30 Gramofoonmu ziek. 7.00 Instituut Schoevers. 7.30 Spreek beurt. 8.00 Concert. 9.30 Vaz Dias. Huizen. Op den eersten Paaschdag is het nieuwe gebouw van de Vrije Katholie ke kerk te Huizen (N. H.) met groote plechtigheid geconsacreerd door dr. J. F. Wedgwood, bisschop-commissaris van Europa. Zooals men weet, schrijft de N. Rott. Courant, is in het najaar 1928 do kerk te Huizen door den bliksem getroffen en afgebrand. Thans i9 een nieuw gebouw op korten afstand van de oude kerk op het landgoed „De Duinen" nabij Valkeveen ge legen, in gebruik genomen. De kerk welke in 1924 bestond uit een klein kapelletje voor 18 mensclien, is in de, laatste jaren driemaal vergroot en biedt thans plaats voor een 300-tal menschen, terwijl zij door het aanbrengen van een tusschenschot geschikt is om tevens voor bijeenkomsten van andere geestelijke be wegingen dienst tc doen. Zij is gebouwd onder architectuur van den heer L. Streef kerk door den aannemer Jurriens, beiden uit Kaarden. De laatste uitbreiding was noodzakelijk, aangezien het op bepaalde kerkelijke feestdagen bleek, dat de ruimte te klein was. Zoo waren er in 1928: 38.831 kerkgangers en werden er ©en 2000-tal diensten gehouden. Bisschop Wedgwood, die het wijdings-co- remonieel verrichtte, weFd bijgestaan door de weleerwaarde heeron Hugh Noall en R. Vreedo als diaken en subdiaken, terwijl ook mgrs. Bonjer, wij-bisschop \oor Neder land, bij de consecratie assisteerde. Voorts waren aanwezig de vicaris-generaal, de heer Cochius en vele priesters uit andore gemeenten. Na den dienst hadden wij gelegenheid bisschop Wedgwood Ie vragen in hoeverre de geruchten omtrent zijn vertrek uit Ne derland en de opheffing van het centrum juist waren. De bisschop deelde mede, dat hoe wei zijn vertrek nog niet definitief vast stond, hij vermoedelijk in het najaar naar Engeland zou gaan om er een nieuw cen trum te slichten. Dit beteekende echter geenszins de opheffing van het centrum te Muizen waar het werk onder leiding van bisschop Bonjer zal worden voortgezet, terwijl dr. Wedgwood geregeld het cen trum zal blijven bezoeken. Ik ben elf jaren voortdurend op reis, al dus de bisschop: zoo juist ben ik terugge keerd van een tournee via Genève, Wee- nen, Boedapest en ïfalen. zoodat het meer cn moer noodzakelijk zal zijn, telkens een gedeelte van het werk, (lot zich thnns over 20 lnnden van Europa verspreid heeft cn zich meer en meer uitbreidt, over te dra gen. Daarbij komt, dat ik in Engeland in nauwer contact, zal komen met het groote publiek Dat zijn o a. de redenen van mijn vertrek. In den loop van het gesprek deelde de bisschop mede, dat ook in Indie het werk zich belangrijk uitbreidde. Bisschop Lead- bater zal eind April uit Australië een be zoek brengen aan Java, waar in de groote steden reeds kerken zijn, teneinde aldaar 1e Bandoerig eveneens een nieuw centrum te vestigen. Er is geen sprake van een con flict tusschen deze kerk en do Orde van de Ster. Beide bewegingen staan volko men naast elkander. RIJWIELPADEN ROND ZEIST. Nu de Amersfoórtsche straatweg voor wie.lrijders haast onberijdbaar is dooi de herstellingen, wordt zeer veel gebruik gemaakt van het rijwielpad langs den ouden Kampweg (Verlengde ölotlaan) naar het kamp van Zeist en Amersfoort, waarop uitkomt het pad van den Utrechtschen straatweg bij „Erica" naar de Gerofabriek cn verder. Bedoelde paden waren in de vorstperiode zwaar beschadigd, docb zijn thans weer in orde gemaakt. Ook de daarop aansluitende paden naar Huis ter Heide en Soesterberg zijn hersteld. Van die paden wordt Ihans een zeer druk gebruik gemaakt, doch in vele gevallen door personen, die nog geen iid van U. M. O. zijn. Begonnen is mot den aanleg van een pad door den bosehrand tusschen Ja gerssingel en Tusschen de Dennen in het verlengde van het pad van de begraafplaats langs de Zwitsersche Kade. Plannen zijn ontworpen van een pad langs den Woudenbergschen weg, vanaf het kruispunt bij den grintweg naar Drieber gen, naar het hotel „De Pyrainide" en ver volgens langs de Pyrnmide naar de Leus der heide in aansluiting mei de paden op die heide. Pogingen worden in het werk gesteld om een pad te krijgen, dat niet valt in de on veilige strook der schietbanen Die onvei lige strook is dit jaar helaas weer uitge breid tot de g&heele heid^. In ontwerp jrLs een pad vanaf Soest Iang3 de z.g. Zevenspar door de Soester- duinen naar het pad langs de Centraal- spoor in het verlengde van het pad over den Stompert naar „Kampoord". Volledige medewerking van do gemeente Soest is daarbij verkregen. Op het werkprograma staan thans r.og paden door het nieuwe Driebersgche bosch naar het pad Austerlitz— Doorn en van Doorn naai' Maarn. Die nieuwe paden kunnen gereed komen, als alle wielrijders en wielrijdsters lid wor den van U. M O. Op de rijwielpaden kan men rustig rij den zonder last te hebben van motorrijwie len en auto's. _J. WEER IN MAART 1929. Mededeellng van het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. De Bilt. Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtcndtemperatuur 1,7 graad Celcius te laag. In de. 3 dekaden waren de afwijkingen respectievelijk 4 en 2.5 graad beneden en 1,5 graad boven normaal. De grootste afwijkin gen kwamen voor op den 2den met 8,5 graad beneden, cn den 22cn met 5 graden boven normaal. De gemiddelde maximum-tempe ratuur was 1 graad boven, de gemiddelde minimum-temperatuur 1 graad berteden normaal. To Do Bilt kwam geen enkele ijs dag, met een maximum-temperatuur be neden het vriespunt voor, maar niet min der dan 2C vorstdagen, met een minimum- temperatur beneden het vriespunt. De neerslag was ook in Maart belangrijk beneden normaal. In het noordwesten van het land viel 30 tot 45 procent van de normale hoeveelheid in het mid den 15 tot 20 procent. Te De Bilt bedroeg de neerslag 7 milimeters, een droogterecord der 80 jarige reeks, de geringste maandsom in Maart was tot nu toe 13 milimeters, in 185L Te De Bilt werden 153 uren zonneschijn waargenomen, tegen 109 normaal. DE NIEUWE VERKEERSWEG AMSTER DAMARNHEM. Nog gean zekerheid aangaande den loop. Eenigen tijd geleden schreven wij uitvoe rig over den nieuwen verkeersweg van Am sterdam naar Arnhem. Wij vermeldden daarbij, dat deze weg door onze gemeente zou gaan en wel langs Ernmalaan, over den Berg naar het Borneoplein. Dat het inder daad ook het plan is geweest, deze -route te kiezen blijkt uit de palen met de houten driehoeken, die men. thans nog langs de hierboven genoemde wegen aantreft, o.a. aan de Barchman Wuytierslaan, Prins Fre- deriklaan, Utrechtscheweg cn Borneoplein. Dit ontwerp van de Rijkswaterstaat is voor gelegd aan een commissie voor advies, waarin o.m. vertegenwoordigd zijn de Ver- eeniging Wegencongres, de A. N. W. B., de K. N A. C„ de B. B. A. N. cn andere or ganisaties. In verband niet de geruchten, die in den laatsten tijd de ronde doen, dat de commis sie zou afwijken van het ontwerp van Wa terstaat hebben wij ons om nadere inlichtin gen gewend Ier bevoegder plaatse. Daar vernamen wij, dat het in het geheel nog niet vast staat, dat het door de Rijks Wa terstaat ontworpen plan gevolgd zal wor den, zooals het is uitgezet. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er nog ecnige wijzi gingen zullen worden aangebracht in het ontwerp. Aangezien het onderzoek van de commissie nog niet is beëindigd, staat er ten opzichte van den loop van den nieuwen weg nog niets vast. Men kon ons dienaan gaande nog geen definitieve mededeelingen doen. GARNIZOEN. Promotie. Op 1 Mei a.s. zijn weder bevorderingen bij het Leger te verwachten. VREEMD BEZOEK. In verband met de paarden markt van heden. Gisteren heeft onze stad bezoek gekregen van een honderdtal zigeuners, die met hun wagens naar hier waren gekomen in ver band met de paardenmarkt van heden. Men heeft hen gisteren en vandaag door de stad kunnen zien wandelen in hun kleurrijke, ietwat opzichtige costumes, waar zij lieel wat bekijks hadden. Vooral van de zijde van de jeugd was de belangstelling niet gering. VREEMDELINGENVERKEER. De opening van het verkeors- huis te Utrecht. Gisteren heeft te Utrecht de opening plaats gehad van het nieuwe verkeershuis van V. V. V. aan de Rijnkade. Er werden tal van hartelijke toespraken gehouden, waarin V. V. V. gelukgewcnscht werd rnet de opening van dat nieuwe gebouw. Do Amer$foortsche zustervereeniging was vertegenwoordigd door de heeren Ant. Hof kamp en van Beurden. De heer Hofkamp sprak enkele woorden, waarbij hij mededeelde, hoe hij uit eigen er varing weet, dat een verkeershuis het werk belangrijk veel vergemakkelijkt, omdat het •*>m centrum schept, vaar iedereen terecht kan. die informaties noodig heeft. Deze spreker hoopte op een prettige samenwer king met Utrecht, en deed mededeeling van een cadeau dat de IJtrechtsche verecniging binnenkort zal bereiken namens Amers foort, n.l. een geëncadreerde ets. ONS FOTOBORD. Nienwo foto's Tn Ons fotobord aan de Utrechtschestraat. komen o.a, foto's voor van: Het vertrek van de vliegboten naar Indië. De nieuwe standplaats van den Utrecht schen verkeers-agent. H.M. de Koningin Moeder in de federatie- vergadering van Diaconiën der Ned. Herv. kerk. Verschillende aanrijdingen, keersovertredingen en ongevallen Autobotsing bij 't Zand. Eonigcn tijd geleden heeft er op den hoek Bloemendalscheslraat en 't Zand een bot sing plaats gehad tusschen twee auto's, een vrachtauto en een luxe-wagen. Naar aan leiding van deze aanrijding was de be stuurder van de luxe auto gisteren als ver dachte voor het kantongerecht gedagvaard. Verdachte was echter niet zelf verschenen cn liet verstek gaan. Als getuigo werd eerst gehoord do be stuurder van de vrachtwagen, die was aangereden. Getuige deeldo uitvoerig mede, hoe de botsing had plaats gehad. Bij het naderen van het kruispunt had getuige meerdere malen duidelijk, signalen gegeven. Van de andere auto had hij geen enkel signaal gehoord. Toen hij met zijn wagen op de kruising was, verscheen plotseling do luxe auto, die geheel links van den weg reed. Getuige werd door deze auto gegre pen en op zij geduwd. Als verdachte be hoorlijk rechts had gehouden en signaal ge geven had, was de botsing niet gebeurd en had hij met gemak achter getuige's wagen om kunnen gaan. Getuige verklaarde voorts nog, dat liet uitzicht aan genoemde hoek geheel belemmerd is door de huizen daar ter plaatse, zoodat hij van te voren niets kon zién aankomen. Uit de verklaringen der andere getuigen kwam eveneens vast te staan, dat verdachte zeer onvoorzichtig gereden had. Ilij had geen signalen ge geven, links gehouden, het verkeer van rechts niet voor laten gaan, allemaal oor zaken van de botsing. De Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie, Mr. Zijlstra achtte het ten laste gelegde dan ook bewezen en eischte een boete van 20, subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter, Mr. van Son veroordeel de overeenkomstig dezen eisch. Auto-ongeval op den Vlasakker- weg. Eon andere aanrijding had plaats gehad op den Vlasakkerweg. Een met hout beladen auto reed daar in de richting Stationsstraat doch was, zonder te voren eenig teeken gegeven te hebben, links de Wilhelrnina- straat ingedraaid, juist toen een luxe auto wilde passeeren. Door hét trottoir op te rijden wist de bestuurder van laatstge noemd voertuig een ernstig ongeval te voorkomen, doch de banden van de auto waren het slachtoffer geworden van deze noodzakelijke manoeuvre. De getuige in deze zaak, de bestuurder van de luxe auto, lichtte het gebeurde na der toe en wees er daarbij op, dat de vracht auto geen teeken kon geven, omdat de rich tingwijzer achter het opgeladen hout vast zat. Getuige had eerst zijn eigen verzeke ring aangesproken voor de schade, doch deze kon niet betaald worden omdat ge tuige niet voor banden verzekerd was. Do verzekering-maatschappij van verdachte wilde evenmin een vergoeding geven, om dat die beweerde, dat getuige de schul dige was van deze botsing. Getuige bad daarom proces-verbaal Inten opmaken om uitgemaakt te zien. dat hij zelf niet schuldig was. De Ambtenaar van het Oponbaar Mi nisterie was van oordeel dat de oorzaak van dpze aanrijding geheel lag aan den be stuurder van de vrachtauto, aangezien deze bij veranderen van richting een teeken had moeten geven, hetgeen niet geschied was. De eisoh luidde 20 boete of 10 dagen hech tenis, conform welken eisch cle kanton rechter ook vonniste. Een botsing op het Kleine Spui, Nog een auto-aanrijding kwam vo~r do groene tafel. Een zeswielige vrachtauto was van den Westsingel de Kleine Spui op;?* draaid cn was daarbij in botsing gekomen niet een hondenkar. Verdachte erkende het Hij kon met de lange wagen de bocht niet goed nemen en had moeien stoppen toen hij de hondenkar zag. Hij had dat niet ge daan. Waarom? dat wist hij eigenlijk zelf niet. De bestuurder van de hondenkar werd als getuige gehoord en deze verklaarde, flM* de wagen tengevolge van de aanrijding er.. stig beschadigd was geworden. Het herstel had 34.20 gekost terwijl hij een week lang voor 2 een ar»,'ere wagen had "loeten hu ren. Hij vroeg daarom een scl adevergoe- ding van 36.20. De Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie achtte uit de erkmnlng van vei- dacnte het ten laste gelegcie volkome" be- we'n en requ»"eerde een geldboete va - 10 of 5 dagen hechtenis rnet toewijzing van de gevraagde schadevergoeding. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 6 boete of 3 dagen met betaling van een schadevergoeding tot een bedrag van 36.20. Auto-ongeval op het Smalle pad, Op het Smalle pad had een defecte auto, die door een andere gesleept werd, een aan rijding veroorzaakt. Het was srëblekcn dat de remmen niet in orde waren. F.en getulge-dpskundise verklaarde, dat van de gesleeote auto de motor defect was. De voetrem werkte in het geheel niet, ter wijl de handrem slechts op één wiel werkto. Volgens getuige had dit laatste niets mot

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2