AMERSFQMffSCH D4GB1AD De Plaatsvervanger Donderdag 4 April 1829 ..DE EEMIAN.DEP.' 27e jaargang Ko. 232 DE VLIEGBOOTEN NAAR INDIE Veie toespraken EEN NI EU WE LIJN VAN DE K.L.M. Hare internationale beteeken is FEU8LLETOM. HOE DE STATENDAM VERTROK Gejuich langs de oevers Een hartelijk afscheid van de bemanning Dinsdagmiddag, daags voor* het vertrek van de drie Dornier Wal vliegbooten naar hunne be&:enniiing in Ned.-Indië, is officieel van de opvarenden afscheid genomen. Half twee vertrok hiertoe het motorbootje van het \liegkamp met de genoodigden aan boord. Onder dezen zagen wij zoo wordt uit den Helder gemeld generaal Snijders, voorzitter van het Comité „Holland Indie vluchtden heer Zuiderhout. voorzitter der Ver. Oost en West, de burgemeesters van Den Helder. Anna Paulowna en Papen drecht (de burgemeester van Texel was op het vliegterrein aanwezig;, kolonel Harden berg. commandant van de luchtvaartnfd Soest er berg. met kapt. Versteegh en eenige vliegers van Soesterberg. den garnizoens commandant van Den Helder, ridder Van Rappard. met zijn adjudant, de Heldersche leden der Kamer van Koophandel en Pa- brieken te Alkmaar met den secretaris, den heer Schoffel, het departement Den Helder der Mij van Nijverheid, het bestuur der Vereeniging Ambachtsschool voor Den Hel der en omstreken, een deputatie onderoffi eieren van het vliegkamp De Kooy, enz. Op het vliegveld zelf, waar een groote be drijvigheid heerschte en waar men aller wegen bezig was de laatste hand te leggen aan de gereedmaking der vliegtuigen voor de lange vlucht, bevonden zich voorts vele fotografen cn filmoperateurs. Generaal Snijders nam het eerst het woord. Het comité, waarvan spreker voor zitter is. verheugt zich over dezen tocht, omdat we er krachtig opgewekt leven van de marine in zien, maar tevens om het vlag vertoon en omdat elke bijdrage, die den band tusschen Indic en het moederland nauwer aanhaalt, ons lot blijdschap stemt Met een driewerf „hoera voor do beman ning" eindigt spreker. Kolonel Hardenberg brengt namens de vliegers van Soesterberg de beste wenschen over. De burgemeester van Den Helder spreekt namens het gemeentebestuur, waarna een vertegenwoordiger van de Aviolanda-fabriek het woord neemt. Deze dankte 'de Neder- landsche regeering, dat zij haar in staat heeft gesteld tot deze prestatie Als het U gelukt, zegt spreker, deze toestellen veilig naar Indië over te brengen, hebt gij niet allen Indië, maar ook onze Nederlandsche industrie een dienst bewezen De heer Grumvald, namens het bestuur der ambachtsschool, overhandigt drie vlag gen voor de booten. De burgemeester van Papendrecht voert het woord namens zijn gemeente en jle heer M. Grumvald namens de Mij. voor Nijver heid. Deze laatste overhandigt een medaille voorzien van een Mercurius-figuur. ter be vestiging aan de vliegboot van de esca drillc-commandnnt. Naméns de onderofficieren van De Kooy spreekt vervolgens sergeant Mozes, namens die der landmacht adjudant Sander. Ten slotte betuigt de eskadercommandant, luitenant ter zee 2de klasse Tetenburg, zijn dank voor de goede wenschen en de be langstelling. Wij zullen alles doen wat in ons vermogen ligt om onze taak goed te volbrengen, omdat wij weten dat do goede naam van Nederland op het spel staat, zon zegt hij. 's Morgens had de commandant van het vliegkamp De Mok, luitenant ter zee 1ste klasse I. C. .lager, de bemanning der vlieg booten toegesproken Daarbij wees de com mandant erop, dat deze belangrijke vlucht in het brandpunt zal staan van de belang stelling van velen. Dit zijn de eerste Nedei landsche militairen, die in dienst van Hair Majesteit een belangrijke vlagvertoon;lucht in groepsverband naar Ned.-Indie onderne men, terwijl dit tevens de eerste ls, die de verbinding Holland Indië met watervlieg tuigen lot stand brengt. De commandant van het vliegkamp De Mok en mevrouw Jager hebben aan de offi eieren, die aan den tocht deelnemen, en hun dames een lunch aangeboden. Tijdens de toespraken cirkelde een esca drille vliegtuigen van De Kooy boven het vliegkamp De Mok. Uit den Helder werd ons gister gemeld Hedenmorgen tegen het aanbreken van den dag zijn de Dornier Wal-vliegbooten van de marine van het vliegveld „De Mok naar Indio vertrokken. Bij het vertrek waren ook aanwezig de Minister van Defensie, de heer I.ambooy en een klein aantal belangstellenden, voornamelijk familieleden van de beman ning. Voor het vertrek hield Minister I.ambooy een korte toesprank hij zeide, dat, nu de land vliegers den weg naar Indië gevonden hadden, ook de marine den luchtweg naar Indië wil banen. Namens de regeering. den Minister van Koloniën en de Nederlandsche marine wenscht spr. de bemanningen veel succes. Zij zijn de eerste van Nederland die Neerlandsch vlag op deze wijze hoog moe ten houden. Dit geld echter niet alleen voor de marine maar ook voor de vlag der Nederlandsche Industrie, die voor deze vliegbooten het beste heeft geleverd wat geleverd kon worden Daarna drukte Mi nister Lamboov alle negen leden der be manning der drie vliegbooten de hand. Te 5.50 uur startte de eerste vliegboot di rect door beide anderen gevolgd. De Aviolanda-vliegtuigenfabriek te Pa pendrecht deelt het Persbureau Vaz Dias mede, dat de drie aldaar gebouwde Dornier Walh iiegvlooten, die gisterenmorgen te 6 uur van den Helder naar Indië zijn ver trokken, gistermiddag om half drie (Fran- sche tijd) te Bordeaux zijn gearriveerd. Al les was wel aan boord. RotterdamBerlijn vice versa Uit Berlijn wordt aan de NïR.C. gemeld: De Koninklijke Luchtvaart-Maatschappij voor Nederland en Koloniën opent, zooals reeds is gemeld, half Mei een directe lijn van Rotterdam naar Berlijn v.v. Deze ver binding is van veel belang voor het inter nationale luchtverkeer en zal het mogelijk maken in één dag van Boedapest, W'cenen Breslau cn Koningsbergen uit, Londen te bereiken. Men vertrekt uit die steden resp. om 0.15, 8.1">, 7.00. cn 0.10 naar Berlijn, van waar om li uur het vliegtuig van de K.L.M naar Rotterdam vertrekt, waar het om 18.20 (Nederlandsche zomertijd) aankomt. Van Rotterdam neemt om 18.45 de K.L.M. de passagiers voor Londen mee. Aankomst te Londen 21 uur. In omgekeerde richting zijn de verbindin gen van Londen uit per vliegtuig niet zóó schitterend. Maar reizigers, die een voor oordeel tegen het vliegen over water heb ben en de nachtboot van de Batavier of van de Nortb-Eastern prefereeren. hebben een uitstekende aansluiting te Rotterdam van waar het vliegtuig der K.L.M om 9.30 naar Berlijn vertrekt. (De machine, die des ochtends 6 uur van Londen vertrekt, en om 8.35 te Rotterdam aankomt. vis uitsluitend voor het vrachtvervoer hestemd). Intus- sclien kunnen de passagiers van Amster dam \s ochtends het vliegtuig naar Londen nemen en te Rotterdam overstappen voor Rerlijn. waar men om 12.55 aankomt. Om 15.25 kan men. gebruik makende van den dienst der Deutsche Lufthansa Oester- reichische Luftverkehrs Gesellschaft. door vliegen naar Weenen. Het uur van aan komst aldaar Is 18.55. Door den nieuwpn dienst van de K.L.M op Berlijn zal men hier om 1 uur s namid dags de Londensrhe ochtendbladen kunnen lezen, waar hier tamelijk veel vraag naar ls. Ook de Nederlandsche ochtendbladen natuurlijk, indien ook de Nederlnndsch»- pers van hpt luchtvervoer gebruik wil ma ken. Als ik dp inlichtingen, mij van de zijd* der K.L.M. verschaft goed begrepen heb staat dat nog niet vast. Het is trouwens een kwestie van minder gewicht. De machine van de K.L.M. die op Berlijn vliegt, is een Fokker F VII met drie moto ren (Titan), elk 230 P K., biedt plaats voor acht passagiers, heeft dubbele stuurinrich ting en is voorzien van een inrichting voor draadlooze telefonie Zij kan met twee mo toren onder volle belasting doorvliegen zonder aan hoogte te verliezen en ook met slechts twee motoren opstijgen. De gemid delde snelheid bedraagt 175 K.M. per uur Met haar nieuwen dienst treedt de KLM. niet in concurrentie met de Lufthansa Zij heeft met de Duitsche onderneming een overeenkomst van financieelen aard getrof fen. die mededinging uitsluit. De dienst Berlijn—Amsterdam—Londen der Luft hansa blijft bestaan. Volledigheidshalve volgen hier-de uren ook van dezen dienst- Berlijn vertrek 11.15; Amsterdam aan komst 16.25Amsterdam vertrek 16.50 Londen aankomst 19.45. Londen vertrek 12.45; Amsterdam aan komst 16.10; Amsterdam vertrek 16.35; Berlijn aankomst 21 uur. Wie zijn recht eischt, doe zijn plicht. POTGIETER. door RICHAIU) MARSIL Vrij naar het Kngelsch door C. M. G. de \V U De spreker was een kolossale zware man met rood haar. een rood gezicht en roode bakkebaarden, alle drie verschillend van kieur. Hii had een pak aan van geruite wol len stof. hetgeen hem er zeer opvallend deed uitzien. Een zoogenaamd diamanten SDeld versierde zijn roode das. weer een an der nuance rood. terwijl een bosie met u! lerlei kleinigheden aan een gouden ketting hing van den eenen vestzak naar den an dere. Talbot s houding tegenover den man «af den indruk, dat de vreemdeling veel meer verrukt was hein te ontmoeten dan hij Zijn toon was zeer gereserveerd, in te «enstelling met de uitbundigheid van den ander: hij zei zoo weinig mogelijk. „Ik wist niet. mijnheer Tnrrrll, dat u zoo veel belang stelde in mijn lot. Hoe is u hier gekomen „In een motorboot, geen notendopje, maar een echten snelstoomer. Toen het bericht te Palermo aankwam, kon niets mij weerhou den. Ik ben met de eerste gelegenheid ge komen en zp hebhen mij er door laten Uo men Ik had nooit gedacht, dat ik zoovp^ toenincr stelde in uw lot Ach. u weet we' d«er er is ninor één persoon op de wereld Ui wieu ik nog meer belang stel, eu «Jat is de Jongen. 1-Iet schijnt, vriend, dat ie er best bent afgekomen. Gaat het hem ook goed?" Er ws een uitdrukking in Tarrell s roode oogen, toen hij den ander aankeek, die niet getuigden van zijn warme gevoelens, waar van hij zooeven gesproken had. En de oogen van den ander waren ook al niet h«el. vriendschappelijk, neen, absoluut nipt. De kleur van Talbot s oogen was van een blauw, dat als een sluier de gevoelens ver bergt, maar op dat óogenblik was de blik. waarmee hij Tarrell aanzag, verre van vriendschappelijk „Ilij maakt het best." „Zoo?" Tarrell stak de vette vingers van zijn twee groote handen in zijn vestjeszak ken wijdbeens en met zijn hoofd een wpI- nlg opzij begunstigde hij den ander met wat misschien een welwillend glimlachje moest beduiden. .Vriend, wat meen je eigenlijk met hij maakt het best „ik meen precies wat ik zeg. Wat zou ik anders meenen „Nu, als je vraagt wat je anders zou mee- neri. dan had ik je kunnen antwoorden, want ais het den Jongen betreft, dan zou je kunnen meenen dat hij dood was Ik zou niet weten of het niet best voor je zou we zen nis hij dood was." „Dat is hij nu eenmaal niet hij is even levend als jij en ik." „O ia?" Is het werkelijk waar? Je bent altijd een gelukkig man geweest, maar het heeft er den schijn van of het geluk nu wat verstoord wordt voor je." „Tk bedrijn niet. wat ge meent." „Nu is het mijn beurt om te zeggen wet ik meen Tp begrijpt mif trouwens best ITIj leeft dus 9 Dp dit b.ÓgenWik Hij is er goed 'f^e komen met die aardbeving. Waar is hij?" UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot lid van den Voogdijraad te sGravenhage I, mr. W. G. J. Scholtens, ad vocaat en procureur, wonende te 'sGraven hage: op verzoek eervol ontslagen met dank P. Sikkes, als lid van den Voogdijraad te Leeuwarden, en S. Polak, als idem te Alk maar; benoemd tot lid van het college van regenten over de Rijkswerkinrichting te Hoorn jhr. rnr. dr. B. van den Brandeler, kantonrechter te Hoorn op verzoek eervol ontslagen met dank mr. W. H. Hoyer als lid van het college van regenten over de gevangenissen te Haarlem; idem T. J. B. van der Meyden als kan- tonrechter-plaatsverv anger te Onderden- dam. HET VLIEGONGEVAL TE HEERLEN. Een demonstratie zonder vergunning. De Kantonrechter te Heerlen heeft lie den uitspraak gedaan in de zaak tegen het comité dat in Augustus van het vorig jaar te Heerlen een vliegdemonstratie heeft go houden, waarbij een ongeluk gebeurde dat vier slachtoffers eischte. De Kantonrechter sprak de drie verdachten. P, M. en K., vrij omdat niets is bewezen dit zij de houders van den vl'egdag waren, doch dal de mo gelijkheid bestaat dat de Limburgsche Luchtvaortvereeriging te Vaals den vlieg dag heeft georganiseerd. Een imposant schouwspel Het vertrek van de Statendam gisteren middag heeft in Rotterdam duizenden naai de boorden van de Maas gelokt, om het sta tige schouwspel, ongekend welhaast zelfs \oor een groote has en als dt Rotterdam- sche. gade te slaan. Op de Wilhelminakade waar de gasten die de reis mee zouden maken, zich scheepten, was het een gezellige drukte. Van heinde en ver kwamen de auto's met de reizigers, men zag er vele bekende ge zichten, en voor velen was de ontmoeting daar in de breede zalen van het grooto schip een opnieuw aanknoopon van oude relaties. Nadat de ministers zich hadden inge scheept. de auto van Prins Hendrik haastig was komen aanrijden, oponthoud op de beruchte hulpbrug over de Koningshaven vertraagde zelfs de komst van de konink lijke auto en de vlag was geheschen, werd het vertreksein gegeven en begonnen de sleepbooten die het gevaarte van den kant zouden halen, hun werk. Midden in de rivier duurde het niet lang of de machtige schroeven begonnen te draaien, de Staten dam voer op eigen kracht den Waterweg af, waar de Rotterdammers het schip wel heel vaak zullen zien in de toekomst. Het was een zeer imposant schouwspel, de Statendam daar te zien voortglijden door het water. Dichte rijen stonden er langs de heide oevers en aan het gejuich en erewuif naar de kleine figuurtjes op het schip kwam haast geen eind. Het weer was lang zoo mooi niet als de vorige maal, toen een stralende zon de geheele reis tot een genot heeft gemaakt Maar tegen dat de Statendam de stad verliet, brak de zon toch even dóór als een afscheidsgroet ann het schip, dnt aan do genoodigden zijn deug delijkheid zou gaan bewijzen. De reis door den Waterweg is zeer voor spoedig verloopen en buitengaats, daar waar vroeger de Berlin is vergaan, is het schip overgedragen aan de H. A L. Daar heeft ook Prins Hendrik in een korte speech herinnerd aan dat droef gebeuren zoovele jaren geleden. Maar al gauw was die herinnering vervaagd door de blijde zekerheid dat er gisteren een schoon, groot schip aan de Rotterdamsche en Ne derlandsche vloot is toegevoegd, dat in ons land zijn weerga nog niet kent. Al duiken reeds weer geruchten op, dat de directie \an de H. A. L. overweegt een nieuw schip te laten bouwen bij Wilton, dat veel grooter zal zijn dan de Statendam en dat „Post dam" zal heeten. En ofschoon de directie officieel voorloopig zich nog nergens over wil uitlaten, zijn ingewijden in Rotterdam wel overtuigd dat het met die bestelling wel rtiet zoo heel lang meer zal duren! Draadloos werd van het s.s. „Statendam", dat gistermorgen voor den officieefen proef tocht naar de Noordzee is vertrokken, ge seind: Gistermiddag te half één is het s.s. „Sta tendam", dat door de werf Wilton te Schiedam was afgebouwd, aan de directie van de Holland—Amerika-Lijri overgedra gen. Op dat tijdstip verzamelden alle ge noodigden zich op het sloependek, waar de heer J. Rijpperda Wierdsma, president-di recteur der maatschappij, het schip aan vaardde. Daarna werd door Z. K. H. Prins Hen drik, die den officieelen proeftocht mede- maakt. de vlag der maatschappij op de „Statendam" ontploo'd. Hierbij hield Prins Hendrik eon korte toesprank, waarbij hij er aan herinnerde, dat de overdracht van dit stoomschip geschiedde op een historische plek, n.l. buitengaats, op de plek waar de .Berlin" is vergaan. Do HoaderSMo. „Amersfoortsch Mannenkoor" schreef haar honderdste wer kend lid in. Er is een heel groot „huisgezin". In onze goede stad, Waarin de brave ooievaar Naar 't scheen genoegen had. Want gister bracht zij in dnt „huis", En 't wiegje stond er klaar) Een nieuwe „spruit" bij 't talrijk „kroost", Nu honderd bij elkaar! En aardig .was te zien hoe of liet gnnsche „huisgezin" Verblijd was met deez' jongen „spruit": Men haald' hem feest'lijk in. Pa „Directeur" en Mn „Bestuur", Ze weten in deez' tijd; Een groot gezin voert voor 't bestaan Een harden levensstrijd, Maar 't „ouderpaar" doqt,braaf z'n plicht, liet arbeidt voor zijn kroost: Want een voorbeeldig „huisgezin" Dat blijft zijn grootste troost! De „kind'rcn" kozen één beroep. Ook dat gebeurt niet vaak. En geven zich met lust en moed Geheel aan hunne taak. Ze kozen als hun vak de zang, En in het naast verschiet. Zingen ze in hun eigen Stad, Het allerhoogste lied. Z ij zingen en „Po" dirigeert Hun gansche leven lang, Papa die heeft als hoofd van 't „huis', „Veel-noten-op-zijn-zang!" Di\t maakt dat 't ..zangershuisgezin," In rijken voorspoed bloeit, In aantal en in kwaliteit Nog alle dagen groeit! 't Is een gelukkig ..huisgezin" Waar ord' en regel woont En door een prachtig kunstgevoel Een groote liefde troont, Voor eed'len zang en noesten vlijt, Der studie grootsten schat. 't Gezin wordt door z'n kranig werk Een sieraad onzer Stad! Gelukgewenscht, o, zangersbent. Juist honderd leden' Fijn'! ..Breng, „Amersfoortsche Mannenkoor", Ons zangers-zonneschijn! Zing J lib'lend 't zoete zangershell Voor U en onze Stad, Zing! Wordt een „Amersfoortsche „Staar".* Voorwaarts! Proficiat!! GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). De plechtigheid werd o. a. bijgewoond door alle ministers met uitzondering van de heeren Lambooy en Kan. Verder waren nog aanwezig de heeren Drooglever For- tuyn, burgemeester van Rotterdam, gene raal Snijders, mr. A. R. Zirnmermann, oud burgemeester van Rotterdam, baron Van Geen cn E. Heldring, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Amsterdam. Onderscheidingen. Tijdens het schitterende feestmaal, dat aan het i!lustre gezelschap, hetwelk zich aan boord bevindt van de Statendam, was aangeboden, werden speeches gehouden door Prins Hendrik, den heer Westerman, president-commissaris van de Holland— Amerikalijn, den heer Rypperda Wierdsma, president-directeur en minister De Geer. Prof. Slotemaker de Bruine deelde mede, dat het Hare Ma.esteit behaagd had (e be noemen tot officier in de orde van den Nederlandschen Leeuw, den heer A. Gips, directeur van de Holland—Amerika lijn en tot officier in de Oranje-Nassau-orde den ingenieur Meijer. 51? De ander aarzelde geen seconde met ant woorden, het antwoord volgde onmiddellijk op de vraag. „Op de stoomboot in de haven, die zoo aanstonds naar Napels vertrekt. Zijn ze nuwgestel is niet in een heel besten toe stand zooals je weet cn hij heeft rijkelijk genoeg van Messina." „Dat zou mij niet verwonderen, neen ze ker niet, na alles was hij ondervonden heeft Zooals je zei, ik weet dat zijn zenu wen altijd wat zwak waren.' I-lij knipte met een van zijn met bloed beloope» oogen Mijnheer Tarrell keerde zich om en wees op een dik boek op een plank, die eenmaal een stuk van den vloeiygeweest was. „Hier is de hotelliist. Ik keek hem juist door toen u binnenkwam. Daar staan uw beide na men, de zijne eerst, dan de uwe; beide door hem geschreven. Kijk hoe vreemd uw naam daar staat, door den jongen geschreven. Ik denk altijd dat hij net schrijft als een dron ken vlieg over het popier ioopt. Waarcm teekende hij voor u „Dat begrijp ik ook niet. Dank u, Tarrell, voor uw vriendelijke belangstelling, maar nu moet ik gaan. Ik kwam even kijken toe».' ik hier passeerde, of' er nog wat van het hotel over was. Maar ik moet de straat op cn een bezoek brengen aan wat het pension Bianchi geweest is." „O ja? Dan ga ik met u mee; dan loop ik later mee naar die boot waar u van sprak, dat schip in de haven. Hoe noemde je dat schip ook weer, het schip waar „hij" aan boord is." ,.Tk heb den mam niet genoemd" ..Neen? Nu. in icd r geval ga ik met u mep en misschien kunt ge mij ook een plaatsje danr aan boord bezorgen Ik wou wel eens praten met den jongen, daar heb ik meer dan één reden voor. Het is ech heele tijd geleden, dat ik hem voor het laatste gezien heb en in dien tijd is er vrij wat voor hem veranderd. We hebben nog een kleinigheid samen, een zaakje dat hij misschien wil afdoen." „Het is nu geen geschikte tijd om over zaken te praten En ik ben bang. dat ik u toch geen plaats daar aan boord kan De zorgen. Als u het niet kwalijk, neemt, ik had liever dat u niet meeging. Ik heb haast; ik moet zelf een zaak afdoen. Ik heb u dat al gezegd, geloof ik. Ik zal hem vertellen, dat ik u gezien heb." Toen Talbot zich omkeerde om heen te gaan, legde de man met het roode haar een hand op zijn schouder. „Neen vriend, dat gaat zoo niet. U weet. dat ik een afstand van zes of zevenduizend mijlen heb afgelegd om die zaak met dien jongen man te bespreken, een zaak, die al heel veel jaren op afdoening wacht Ik wil mij niet opdringen of onbescheiden wezen Zoo u mij den naam van de boot maar wilt noemen, dan zal ik den jongen man wel vinden. Ik zal u mijn gezelschap niet op dringen cn er dadelijk op afgaan." Het antwoord kwam weder onmiddellijk „Het schip heet „de Amstel" en is uifge zonden door Amsterdam; ze schijnen het aan boord nog niet zeker te weten, maar ik geloof dat zij naar Genua gaan." Talbot, met zijn vluggen blik, had de woorden Amstel en Amsterdam on een boot. lie in de haven lag. zien staan. Tarrell zag hem nauwlettend aan. zooals hij een stuk geld zou aankijken, aan welks echtheid hij twijfelde „Er is één ding. dat ik altijd i i u ge waardeend heh: u is geen leugenaar zooals zoovelen, over 't algemeen gesproken. Ara- stel. Amsterdam? Toevallig heb ik dat op een schip zien staan cn het leek mij een oude. versleten bak. Weet u wel zeker dat hij daar aan boord is?" „Ik kan alleen zeggen, dat hij daar aan boord was toen ik hem voor het laatst ge zien heb: ze waren op het punt uit te zeilen. !k zou denken, dat hij al weg was. In dat geval zult gij uw man missen cn zult gij die zaak tot later moeten uitstellen En nu ga ik weg. als ge. 't mij niet kwalijk neemt." Nogmaals keerde hij zich om om heen te gaan nogmaals hield de andere hem terug. „Nog een oogenblik, als je blieft De ma nier van doen van den man met het ronde haar veranderde heel plotseling. De welwil lende glimlach werd vervangen door bijzonder onaangename grijns, die op on rustbarende wijze deed denken ann dien vsn een wild flier in een booze bui. Zijn stem ging over in een heesch fluisteren, iedere toon had iets dreigends. ..Zeg, hou je mij niet voor den gek? Haal je niet één van je aardige granoen met mij uit? Je bent een dwaas als je dat doet Hij stak zijn rechterhand uit met den palm naar boven. ..Tk hel» die maar dicht te doen om je te verpletteren. Leeft de jonge man nog?" „Dat heb ik je n! verteld". „Ik weet dat je het mij verteld hebt. maar ik weet ook hee! goed al te goed wat je woorden soms waard zijn. Doe je er een eed op. dat hij leeft Wil je er een duren erd on doen waaraan je je wel mort hou den9" •Br 7' voor de d^rde of m rde maal dat hij leeft". •Wordt vervolgiL)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5