TUINBOUWPRAATJE Prof. SNAPSMEL Kweekerij „Horse Weide", BINNENLAND MEVR. NOORDEVVIER Feestgeschenken BELGIE'S GOEDE GEZINDHEID EENIGE TWIJFEL NIET MOGELIJK Belangrijke redevoeringen VEILIGHEID VAN HET VERKEER Een rapport VREDESBEWEGING ALLE TIJDEN IN Propaganda voor den Volkenbond VOOR ONZE HUISVROUWEN Weer ontvangen „Mille Feuilles", f 1.25 per blik. .WILLE FEUILLES OOSTERVEEN DE SCHOOLKWESTIE TE GEMERT Reeds naar bevrediging opgelost UIT DEN OMTREK. ba 3ESCEUTTING. 9I'29. Een groentcntuin in den vollen grond ge legen verlangt een beschutting tegen koude wii)den. Vele soorten van groenten kunnen geen sterken wind verdragen, met name verschillende boomensoorlen worden door wind vaak totaal verwoest. Door aan den Noordkant en ook aan den W estkant een schutting te plaatsen voor komt men beschadiging aan zijn gewassen. Een onder groot oordeel is, dat de tem peratuur voor de schutting aanmerkelijk hooger is, zoodat de gewassen vroeger zijn dan op onbeschutte terreinen. Als materiaal wordt heel veel rietmatten gebruikt. Ook kan men met het eene gewas het an- t dere beschutten, door aan den kant een ge was te kweeken, dat veel wind kan verdra gen. Zoo zet men langs een hoek spercie- boonen of snijboonen vaak een rij pronk- boonen, omdat deze laatste sterker zijn. Of ook langs een hoek boonen, een rij hoog opgaande erwten. Vooral in stadstuinen kan men ook vaak een dankbaar gebruik rna ken van bestaande muren en zoo ziet men vaak bij een liefhebber op zoo'n beschut plekje een \eel mooier gewas dan bij kwee kers. is VERHUISD, zijn nieuwe tuin ziet er verwaai loost uit. Professor gaat nu pein zen over het beste adres om zijn tuin in orde te brengen. Zijn keus zou spoedig ge daan zijn als hij hoorde van Kruiskamp, Amersfoort. Een hartelijke huldiging te 's Hertogenbosch Bijeenkomst van den R. IC. Vredcsbond in de residentie In de grootc zaal van het Concertgebouw Ie den Bosch is, naar de Mndgin. meldt Za terdagavond Mevrouw A. Noordewier-Red- dingius, ter gelegenheid van haar zestigsten verjaardag door het Koninklijk 's-Herlogen- bosch Mannenkoor en Bosch' gemengd Koor, op zeer bijzondere wijze gehuldigd. Het feit, dat deze groote Nederlandsche zangeres Brabantsche is, ze werd op 1 September 1868 geboren, gaf aan dit con cert een heel eigen karakter. Het eere-comité, waarin o.a. zitting had den genomen de Coramisaris der Koningin, de oud-burgemeester en burgemeester van 's Ilertogenbosch, de burgemeester van Deurne, de voorzitter van 's-IIertogenbosch' Belang en de leiders der verschillende kunstvereenigingen, was te harer eere sa mengesteld. Het Noord-Brabantsch Dagblad „Het Huisgezin" had bij deze gelegenheid een huldigingsnummer uitgegeven, waarvoor de burgemeester van 's-Hertogenboscli mr. F. J. van Lanschot, Willem Mengelberg, Evert Cornelis en anderen bijdragen hadden afge staan. Van de groote bewondering, die men ook in de hoofdstad van de Provincie Noord- Brabant voor haar heeft, gaf een stampvolle zaal op enthousiaste wijze uiting. Namens de gemeente 's-Hertogenbosch, Bosch' Gemengd Koor, Koninklijk 's-Herto genbosch Mannenkoor, Bosch Belang en 's-Hertogenbossche Kunstkring, lieeft mr. F. J. van Lanschot haar na afloop van het concert op de hem eigen, persoonlijke wijze, gehuldigd. Hij gewaagde van den trots der Braban ders haar een der hunnen te kunnen noe men en sprak de verwachting uit, dat wel dra in de Ned. Ilerv. Pastorie te Deurne een gevelsteen zou worden onthuld, vermeldend dat daar de Brabantsche Aaltje Reddingius op 1 September 1808 werd geboren. Verschillende bloemstukken werden aan geboden, waaronder een fraai bloemstuk der gemeente Deurne daarnaast een oorkonde van het Bossche stadsbestuur, een boekwerk „Brabant in beeld" van Bosch' Belangen een Bossche koek van de bekende firma J Suijs. Het concert bevestigde haar groote ver maardheid als Nederlandsche zangeres. Bij- gestaan door den zeer kundigen leider Ant van der Horst, zong zij 't bekende recitatief en Aria „Ah! Perfido" van Beethoven en ontroerde zij speciaal met Mahler's „leb ging mit Lust" en „Ik ben in eenzaamheid rLv meer alleen" van Alphons Diepenbrock De dirigent van Bosch' Gemend Koor, Frans van Ameisvoort, wist op zeer bijzon dere wijze de a.??.dacht op zich te vestigen door de uitvoering van een Kyrie Eleison, Sa.ictus en Bcnedictus van den Franschen, in 1925 gestorven componist André Caplet, werk, dat eerst zeer kort te voren voor het eerst in Nederland door den Utrechtschen dirigent Evert Cornelis met zijn Kralingsch Vrouwenkoor was ten doop gehouden. Peter Kallenbach, leider van 's-Hertogen bosch' Mannenkoor, verraste het auditorium niet een eerste uilvoering van oen „Trink- lied" van den Hongaar Zoltan Kodaly, dat een welkome aanwinst voor de mannenkoor literatuur beteekenl. T Was een avond, die nog lang in de her innering van muzikaal s-Hertogenbosch zal blijven voortleven. Gisteravond is in de groote zaal van De Twee Steden te 's-Gravenhage een verga dering gehouden, uitgaande van den R.K Vredesbond in Nederland, ter bevordering van de goede verstandhouding tusschcn België en Nederland Onder de aanwezigen waren de ministers Waszink en Lambooy, de Belgische gezant, mgr. Nolens cn eenige andere leden der Tweede Kamer, en andere autoriteiten. Pater G. C. R u 11 e n, senator te Brussel, trad als eerste spreker op. Spreker ging na de geschiedenis van de besprekingen lus- sclien België cn Frankrijk in 1920. erop wijzend, dat technische overeenkomsten nooit aan het klokzeel worden gehangen, daar ze dan nutteloos worden. Wat or ech ter zeker niet in staat moet genoeg zijn om alle argwanen te doen verdwijnen. De Belg. regeering verklaarde dat slechts één geval in oogenschouw was genomen, n.l een met- uitgeloklen aanval van Duitschland en' dat beide landen hun volle zelfstandigheid be houden Het gevaar dat België door het groote Frankrijk zou worden meegesleurd, wordt wel veronderdsteld, doch er is geen verwijt, waardoor de Belgen gevoeliger zijn voor dot der Belgische knechtschap jegens Frankrijk. Spr. wees o.a. op het verzet te gen een tolunie met Frankrijk, waarvan België afhankelijkheid vreesde. De soc. dem. Minister van Builcnlandsche Zaken Vandervelde heeft uitdrukkelijk verklaard, dat het verdrag van Locarno voorziet in een overeenkomst gericht legen een niet uitgelokte», aanval van Duitschland. In 1920 voelde België nog de vernedering der Duitsche bezetting en van de duizenden fa milievaders, dio in beestenwagens werden bijeengestopt cn weggevoerd. België was het meer dan moede cn wat het in 1920 deed vond het dan ook meer dan logisch cn niemand heeft er aan gedacht, dat Ne derland zich daardoor gekwetst kon ge voelen. Do waterwegen. Komende tot de kwestie der waterwegen herinnerde spr. aan de woorden van den heer Colijn in de Eerste Kamer, dat men het eerst eens moet worden over de rechten en verplichtingen, die uit het tractaat van 18:39 voortvloeien. Hij zeide naar aanleidinc daarvan dat de tractaten van 1839 aan Bel gië zijn opgedrongen cn dat het er nooit vrede mee heeft gehad, zoodat het na den oorlog het oogenblik voor wijziging geko men achtte. Het spreekt vanzelf, dat het het verdrag niet verbreken wilde en bet stelde voor dat Belgie voortaan van zijn neutraliteit afstand zou doen ook ten aan zien van Nederland. De heer Van Karnc- beek verzocht de commissie der vijf groo te mogendheden geen beslissing op te drin gen voordat de beide landen het eens wa ren geworden. De voorzitter dier commissie antwoordde toestemmend, met behoud van het recht om een eindbeslissing te némen, waarmee de mogelijkheid van een interna tionale Schelderegeling was open gehou den. Toen kwam het ongelukkige Wielin gen-incident cn t'oen dat wat bedaard was, de behandeling van het verdrag in de Sta ten Generaal niet het bekende gevolg ld en had in België den indruk, dat de grooie Rotterdamsche kooplieden, die tegen het yerdrag ageerden ook Duitsche belangen hadden en zag bovendien de behandeling in Nederland van de veroordeelde activis ten. liet moet niet verwonderen, dat het oogenblik der herval ting van de onderhan delingen niet gunstig was. Omlijnde vocfstellcn zijn er nog niet ge daan, Belgii- wacht nog steeds op de voor stellen van Nederland. Vez'iinding mei den Rijn. liet vraagstuk der verbinding met den Rijn is onafscheidenlijk verbonden aan het Scheldevraagstuk. Een verbinding met den Rijn over de Oosterschelde, of als dat mo gelijk is. rechtsticeks met Moerdijk cn daar naast een verbinding met de Maas cn den Rijn is noodig. De waterweg over dc Oester schelde heeft België nooit bevredigd die waterweg is niet in een staat gehouden zoo als de gesloten overeenkomst verlangde cn deze overeenkomst hield bovendien >n, dat Nederland voor een nieuwen waterweg moest zorgen, als door natuurlijke oorza ken de bestaande ongeschikt zöu worden. De nieuwe weg over Hansweert was geen verbetering, daar hij 45 K.M. langer was, sluizen en bruggen had cn niet veilig is. Het vervoer van Ruhrort naar Antwerpen kost 70 meer dan dat van Ruhrort naar Rotterdam en ieder jaar wordt het aantal Rijnschepen te Antwerpen geringer. Van een weder in gebruik nemen van den weg langs Bath kan geen sprake zijn. Wat dan wel? Verondersteld, dat men een nieuw ka naal groef van Antwerpen naar Dordrecht, don zou men loch nog 1 Vi dag noodig heb ben voort de vaart over dien afstand en hel vervoer zou toch nog veel duurder blijven dan naar Rotterdam. De verbetering van den waterweg over de Maas door Neder land brengt het vervoer van Luik naar Antwerpen over op Rotterdam cn in België ziet men geen andere oplossing dan het graven van een kanaal rechtstreeks van Antwerpen naar Luik. ten; zij wil onder alle omstandigheden de oede verstandhouding behouden tusschen de volken cn vooral met do buren: Neder land, Frankrijk, Engeland, Luxemburg cn Duitschland. België wil echter een onaf- hankelijken Staat blijven, die een zelfstan dige politiek wil voeren. Daaraaan is België in het verleden steeds trouw gebleven. De neutraliteit is thans opgeheven, rnaar zoo lang zij bestond heeft België er zich trouw aan gehouden. In 1886 beschuldigde Frank rijk België zijn neutraliteit te hebben prijs gegeven ten gunste van Duitschland, in 1914 beschuldigde Duitschland Belgie de neutraliteit te hebben prijsgegeven ten unste van Frankrijk. Beide beschuldigin gen waren onjuist. Onlangs ontving spr. een vlugschrift van den heer v. Weideren baron Rengers, waarin deze alle documen ten heeft onderzocht en tot de conclusie komt, dat de Duitschers in de Belgische archieven niets hebben kunnen vinden, dat hun beschuldiging steunde. Thans is er beweerd, dat er geheime ver dragen tusschen België en Frankrijk be staan, die België en de Fransche politiek binden. Die beschuldiging is even valsch als de Fransche van 1886 en de Duitsche van 1914. België heeft geen andere verdragen dan die voortvloeien uit het pact van den Volkenbond en de verdragen van Locarno. In de te Genève geregistreerde brieven wordt gezegd, dat het militaire accoord be doelt de waarborgen, voortvloeiende uit die Verdragen, te verschaffen. Daarbij wordt ezegd, dal beide landen hun zelfstandigheid behouden. Min. Van de Veg.te heeft hetzelfde verklaard, en op zijn beurt verklaarde spre ker het ook. Verdragen van Locarno, staan de onder de garantie van Engeland cn Italië, behandelen Duitschland cn Frankrijk op gelijken voet. Deze verdragen zijn onder sprekers regeering gesloten en hij verzekert dat België niet anders wil dan die verdra gen naleven. Van zijn vredelievende bedoelingen heeft België o.a. ook blijk gegeven door de teekening van het Kellogg-pact. België is zuiver zelfstandig en vredelievend. Laat men in Holland geen gehobr geven aan hen, die slecht ingelicht zijnde meenen hun vaderland te dienen, maar dit op verkeerde wijze doen, doch toenadering zoeken tot België. (Applaus). Het tweede hoofdstuk bespreekt de stuur inrichting. Hieromtrent zou het volgens de commissie wenschelijk zijn, als kan worden bepaald: 1. dat de stuurinrichting geen noemens waardige slijtage mag vertoonon; 2. dat de stuurverbindingsstangen verbon den moeten zijn met behoorlijk passende bouten: 3. dat de stuurinrichting zoodanig gecon strueerd moet zijn, dat de banden of wielen nooit eenig chassisdeel kunnen aanraken; 4. dat het aanbeveling zou verdienen, in dien de stuurinrichting zoodanig is samen gesteld, dat do schokken van den weg, die de wielen ontvangen, zoo min mogelijk op het stuurrad worden overgebracht. Voor de verkeersveiligheid is het raad zaam, (lat elke onnoodige speling in de stuurinrichting wordt voorkomen. Een doode gang van meer dan 60° is nim mer toelaatbaar. Met betrekking tot brandblusch-apparaten zegt het rapport, dat het wel wenschelijk is dat in eiken auto een dergelijk toestel aan wezig is. Voor autobussen wil zij dit als een gebiedende eiseh stellen. Ook dienen in iederen autobus behoorlijke vèrbandtrom- mels aanwezig te zijn. liet is gewenscht, dat elke auto is voor zien van een bandenpomp, crick, dc noodige sleutels en een banden reparatiedoos. Voor autobus wordt nog meer materiaal genoemd Uniformiteit in de voorschriften voor remmen, stuurinrichting, overige uilrusting van de voertuigen en gereedschappen is in hooge male gewenscht cn het is daarom vanzelfsprekend, dat do voorschriften van rijkswege gegeven worden, zoo vervolgt het rapport. Zoo min mogelijk moeten lagere bestuursorganen in de gelegenheid worden gesteld afwijkende voorschriften te geven. Het rapport somt vervolgens nog tal van wenschelijklieden op ten aanzien van de keuring der autobussen en de wijze van con- tróle op de naleving der voorschriften. Ten slotte voerde Ir. L. J. M. F eb er, te 'sGravenhage het woord. De controle op auto's en autobussen. Op het in Maart 1926 gehouden tweede nationaal veiligheidscongres is op voorstel van den heer Ed Bergsma besloten een con ferentie te beleggen van afgevaardigden van vooraanstaande instellingen op verkeers gebied, welke een deskundig advies zal heb ben uit te brengen van wat tot verbetering van de verkeersveiligheid in de stad en op het land dient te worden gedaan. De confe rentie heeft zich in 2 commissies gesplitst. Een van deze twee heeft reeds een uitvoerig rapport uitgebracht. De andere commissie heeft zich opnieuw gesplitst en wel in vier sub-commissies. Een van deze sub-commis sies heeft reeds een rapport uitgebracht, dat van twee andere zal binnenkort verschij nen. Van de sub-commissie voor de con trolemaatregelen is thans het verslag ver schenen. In deze sub-commisies hadden zit ting de heeren: ir. J. J. Stieltjes, ingenieur van het rijkstoezicht op de spoorwegen, voorzitter, ir. L. Swaab, van den hond van bedrijfsaulohouders, secretaris; C. Bakker van het bureau verkeerswezen te Amster dam; ir. G. J. van den Broek, van het minis terie van waterstaat; J. Geerkcns, van den bond van particuliere chauffeurs; mr. J. H. Mulock Houwer, van de Koninkl. Nederl. motorwielrijdersvereéhiging; mr A. Th. Pfeiffer, voor de verecniging \an Neder landsche gemeenten; A. H. Sirks, hoofdcom missaris van politie te Rotterdam; J. H. Slicher, voor den A.NW.B, Toeristenbond voor Nederland; C. J. van Wijngaarden van Rees, voor den bond van vrijwillige verkeersinspecties cn ir. A. R Gorter van het Veiligheidsmuseum, algemeen-secreta ris. Dit rapport is verdeeld in vijf hoofdstuk ken. Uit een oogpunt van veiligheid moet een maximum remafstand vor automobielen worden voorgeschreven, 't Komt echter niet noodig voor deze afstanden afzonderlijk voor de verschillende categoriën van auto mobielen vast te stellen. Evenmin is het noodig of gewenscht voor auto's met vier- wielrennnen afzonderlijke eischen voor te schrij ven. Het komt de c- 'missie voor,, dat het ge wenscht is zoodanige eischen te stellen.dat daaraan door alle. in behoorlijken staat ge houden automobielen kan worden voldaan. De remafstanden worden (afgerond in halve meters): Burggraaf P. Poullet, minister van staat, te Brussel, kreeg vervolgens het woord. Spr. verzekerde, dat de buitenland- sche politiek in België naar geen ander doel streeft dan is uiteengezet door pater Rut Snelheid in- K.M./uur: 10 15 20 25 30 35 40 45 50 Remafstanden in meters* 0.5 1.5 3.5 9.— 13.— 18.— 23.— 29.50 36. Eén Volkenbonds- tentoonstelling De „Verecniging voor Volkenbond en Vrede" organiseert in het najaar, van on geveer 25 September tot 25 October d a v., te 's Gravcnhoge een Vredes- en Volken bondstentoonstelling in het complex der Grafelijke zalen, daartoe door de Regeerin? (er beschikking gesteld.. De tentoonstelling staat onder bescher ming van een eerecomité, waarin de minis ter-president, dc minister van Buitenland- sche Zaken, Onderwijs, K. cn W, Justitie, Arbeid, H. en N. cn Koloniën, benevens hoog* dignitarissen, vooraanstaande inter nationale persoonlijkheden cn vertegen woordigers van verschillende godsdienstige cn politieke richting en voorts de dc.kcn van het corps diplomatique zitting hebben genomen. De uitvoering is in handen van een uit voerend comité, dat terzijde wordt gestaan door een comité van organisatie, bestaande uit personen, deskundige ieder op een on derdeel van het gebied der tentoonstelling ln wording is daarnevens een nationaal comité van aanbeveling, dat ten doel heeft om in de verschillende kringen der samen leving belangstelling voor deze tentoon stelling aan te kweeken. In de daartoe gehouden vergaderiug van het Comité van Organisatie is het definl tief programma voor de tentoonstelling vastgesteld. Deze zal bestaan uit vijf afdec lingen, waarvan de eerste de vredesbewe ging van de oudste tijden tot 1815 zal om vatten de tweede de vredesbeweging en al wat daarmede verband houdt van 1815 tot op heden de derde de geestelijke, so ciale, economische en intellectueel© stroo mingen die in den loop der eeuwen het internationaal karakter der wereld hebben geïntensiveerd en daardoor van invloed ziin geweest op de vredesgedachte de vierde den oorlog in het algemeen cn den griotcn oorlog en zijn sociale, economische cn nm- reele ellenden in het bijzonder de viifde den Volkenbond en zijn arbeid, waarom heen gegroepeerd de inzendingen der Vol kenbondsvereenigingen uit de verschillen de landen teneinde te doen zien hoe de propaganda voor den Volkenbond in de on derscheidene landen plaats heeft. Van den Volkenbond is de toezegging ont vangen, dat de inzending, die op de Fressa te Keulen te zien was, als kern voor de Volkenbondsafdeeling van deze tentoon stelling zal worden afgestaan. Deze eerste poging om door middel van een tentoonstelling de propaganda voor flcn arbeid van den Volkenbond te dienen, zal zeker in ruimen kring belangstelling wekken. GENEESHEER-DIRECTEUR WILHELMI NA-GASTHUIS TE AMSTERDAM. Voorgedragen wordt voor geneesheer-di recteur aan het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam, dr. A. A. Hulshoff, directeur der Centrale Burgerlijke Ziekcninrichling te Batavia. ST. BERNULPHUSGILDE. De Spaansche reis aangevangen Gistervoormiddag vertrok ecu twintigtri leden van het Sint Bérnulphus' gilde van uit Roosendaal om een kunstreis te onder nemen naar Spanje Alle uit kunsthistorisch oogpunt belang rijke steden zullen achtereenvolgens door het gezelschap bezocht worden. Onder des kundige leiding worden dc groote monu inenten der klassieke Spaansche kunst be zichtigd. Koffietafel: Vleesch in schelpen. Middagtafel: Rollade. Snijboonen. Griesmeel met rozijnen. de bekende ronde blikken per ons 35 cent. Beleefd aanbevelend. Langestraat 42 Telefoon 77 11 April zal de kardinaal-aartsbisschop van Toledo aan 'de leden van het St. Ber pulphusgilde audiëntie verleenen in zijn paleis te Toledo. Te Madrid hebben de graven Farnan Nu nez evenals enkele andere Spaansche aris tocraten de leden van St. Bérnulphus uit- genoodigd, om een bezoek te komen bren gen aan de particuliere kunstverzamelin gen te hunnen paleize. Dit aanbal zal dank baar aanvaard worden. 2 April hopen de deelnemers dezer reis weer terug te keeren naar Holland. Antwoord van min Waszink op dc vragen van den heer Vliegen Op de' vragen van den heer Vliegen in verband met de verwijdering van een aan tal kinderen wegens hun kleerling van eon Roomsch-Kalholieke bijzondere school te Gemert. heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschoppen geantwoord: Het is den ondergeteekende bij onderzoek gebleken, dat het hoofd der R.-K. bijzondere school voor meisjes te Gemert, (Biriderseind) 16 kinderen, wier ouders niet hadden vol daan aan de voor de school vastgestelde regelen in zake de kleeding van de leerlin gen, van de school heeft verwijderd. De bedoeling was niet deze kinderen als leerling af te schrijven, maar hen pas we der tot de school toe te laten, wanneer het bezwaar betreffende de kleeding zou zijn opgeheven. Inmiddels zijn reeds spoedig 13 kinderen op de school teruggekeerd, terwijl dit na dc Paaschvacantie ook met de ove rige, waaronder de beide in de vraag be doelde kinderen, liet geval zal zijn. In verband hiermede is een voorziening in het onderwijs voor deze kinderen over bodig geworden. De rnecning, dat in de ge meente Gemert, noch in den omtrek, een openbare school zou bestaan, is intusschen onjuist. Zoowel in het tol de gemeente Ge mert behoorend Fisendorp, als te Helmond, waarmede Gemert een geregelde tram ver binding heeft, zijn openbare scholen, zoo dat, indien noodig, een dergelijke voorzie ning niet onmogelijk zou zijn gewéést. Behoudens het geval, voorzien in art. 106 der Lagci onderwijswet 1920 hetwelk in casii niet van toepassing was is het be stuur eener bijzondere school volgens d© wet vrij in zijn beslissing omtrent de toe lating van kinderen tot de school. De ondergeteekende acht zich dan ook niet bevoegd omtrent de motieven voor niet-toelating van kinderen aan besturen van bijzondere scholen een bepaalde ge dragslijn voor te schrijven. Overigens is hem ebleken, dat gevallen, als in de eerste vraag besproken, moeilijkheden hebben op geleverd inet betrekking tot dc toepassing van de Leerplichtwet. DE TIVOLI-TUIN VERKOCHT In een gisteren gehouden vergadering van Aandeelhouders is de bekende Tivoli-luir verkocht aan den heer W. J. Godijn q.q. voor 342.500.—. Betrèffende de toekomst Van den Tivoli-tuin kunnen we thans reeds het volgende berichten: Het is zoo goed als zeker (er wordt ten minste krachtig in die richting gestuurd) dat op den hoek van Nachtegaalstraat en Wittevrouwcnsingel, waar thans de Tivoli- societeit slaat, een groot restaurant zal komen. Verder tusschen dezen hoek en Mulder straat een rij groote winkel-magazijnen met bovenwoningen. In het verlengde van den Wittevrouwcn singel, die langs de Broodfabriek loopt, is een breede straat over het Tivoli-terrein ge projecteerd. parallel loopende dus, met de waranda langs dc grooie Tivolizaal. Deze

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2