f BINNENLAND. Complets, Mantelcosiumas en Mantels. De Plaatsvervanger WILLEM GROENHUIZEN JUWELIER Woensdag 10 April 1929 .DE EEMlAINDEft- 27e Jaargang No. 237 TWEEDE BLAD. DE MOORD TE GIES- SEN NIEUW KERK Vier jaren onschuldig in de gevangenis HET VERGAAN VAN DE PRINS DER NEDERLANDEN REDDINGSBOOT GOED IN ORDE Nog geen zekerheid omtrent de oorzaak hMV. COMPAGNIE LYONNAISE^ FEUILLETON. Gedipl. Horlogemaker. Tel. 852. Langestraat 43 Gevestigd 1885 Twee hoofdgetuigen hebben valsche verklaringen afgelegd „Het Volk" meldt uit Rotterdam d.d. 8 April: In een onderhoud, dat hedenavond heeft plaats gehad tusschen de twee hoofdgetui gen in de moordzaak van Giesen-Nieuwkerk (Augustus 1923) de echtelieden K. alhier, den advocaat mr. 11. H. Roobol en onzen re dacteur C. H. Geudeker, hebben de twee eerstgenoemden verklaard: 1e. dat zij beiden gelogen hebben ter te rechtzitting, waarin deze zaak behandeld werd, 2e. dat zij beiden hun verklaringen heb ben afgelegd onder pressie van politie en justitie, die hun. hetgeen zij hpbben getuigd, hebben voorgezegd en hun bedreigd met ge vangenisstraf, indien zij anders (de waar heid) zouden verklaren. 3e. dat de beide veroordeelden. Klunder en Teunissen, onmogelijk den moord op den seinhuiswachter Jacob de Jong kunnen hebben gepleegd, daar zij slechts 10 minu ten zijn weg geweest van het „gezellige avondje", dat op den bewusten dag ten huize van de K.'s te Sliedrecht was georganiseerd, 4e. dat.de hamer, waarmede de moord is gepleegd, hun eigendom niet was en dat de beide veroordeelden dit voorwerp dus niet kunnen hebben geleend. 5e. dat zij. nadat zij eerst tien dagen en daarna nog gedurende 40 dagen met nog een zekeren Vermeer, die 70 dagen werd opgesloten, in hechtenis waren gehouden (wederrechtelijk Redactie) bezweken zijn voor den aandrang, die op hen door den rijksrechercheur De Jong, den gevangenis directeur te Dordrecht, den substituut-offi cier mr. Kronenberg en den rechtercommis saris mr. Benlford \an Valkenburg werd uitgeoefend, en de bezwarende getuigenis sen, welke hun door genoemde heeren waren voorgeschreven, hebben afgelegd, op welke verklaringen Teunissen en Klunder zijn veroordeeld. Getuige Vermeer, die, zooals gezegd, 70 dagen opgesloten was, heeft steeds de on schuld der veroordeelden volgehouden en werd deswege bijna vervolgd voor meineed. Het blad voegt hieraan toe* Deze opzien bare bekentenis, welke geheel aansluit op het revisie-onderzoek, dat voor enkele da gen door mr. H. H. Roobol bij den Hoogen Raad is ingediend, zal tot gevolg hebben, dat de beide veroordeelden Teunissen en Klunder, die indertijd dogr de rechtbank te Dordrecht zijn veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf, welk vonnis werd beves tigd door het Hof te 's-Gravenhage, terwijl cassatie werd afgewezen, in vrijheid zullen moeten worden gesteld Zij hebben reeds vier jaren onschuldig in do gevangenis te Leeuwarden doorgebracht, terwijl zij altijd hun onschuld hebben volgehouden Thans is echter hun invrijheidstelling binnen enkele uren te verwachten. "Het Volk" van gisteravond bevat nadere mededeelingen omtrent de veroordeeling tot vijftien jaar gevangensstraf van twee per sonen, beschuldigd van den moord te Gies- sen-Nieuwkerk in den nacht van 3 op Augustus 1923, die thans onschuldig zouden blijken te zijn. „Het Volk" publiceert een zeer uitvoerige verklaring van vrouw K., een der hoofdgetuigen in deze zaak, in welke zij mededeelt op welke wijze zij dwongen is tot het afleggen van valsche verklaringen. Vrouw K. had deze verkla ring reeds eerder in een schoolschrift opge schreven. Verder bevat het blad een foto grafische afdruk van een briefje, geschre ven door een rijksrecheicheur, waarop ver meld staat wat vrouw K. voor de rechtbank te verklaren had. Deze verklaring luidt. „In mijn schuur was een hamer met een houten steel, één schoenmakershamer en de ijzeren hamer met ijzeren steel Dien steel heb ik er zelf opgemaakt op de Klop. van een stukje ijzer, waarop een kroontje was. Die hamer is van mij, ik ken mijn eigen werk wel." Deze verklaring vormde een der ernstige aanwijzingen tegen de verdachten. Bovendien reproduceert het blad een bladzijde uit het cahier van vrouw K. Gistermiddag hadden mr. Roobol uit Arnhem, mr. Van Meerten uit Den Haag, 'Je heer Stuij uit Baarn, en de heer Geude ker, redacteur van Met Vofk, een onder houd met den procureur-generaal van den Hoogen Raad mr. A. Tak naar aanleiding van de herroepen getuigenis van het echt paar K. in de strafzaak tegen Teunissen en Klunder, die wegens moord op den spoor- wogwachter J. de Jong te Giessen Nieuw kerk tot 15 jaar gevangenisstraf zijn ver oordeeld. Ook de advocaat-generaal bij den Hoogen Road mr. Van Lier en de officier van jus titie uit Dordrecht waren bij het onder houd tegenwoordig. POGING TOT BEROOVING. Slechts een grap! Een winkelier van de Bilderdijkkade te Amsterdam is Zaterdagavond op dio kade aangevallen door een drietal jonge man nen. Zij poogden hem een city-bag te ont rukken, waarin een bedrag van circa f 500. Een van deze drie, een gewezen bediende, gaf hem een stomp in de maagstreek. Toen hij zich verzette namen zij de vlucht. De bediende, die op de hoogte was dat de win keiier in de tasch zijn geld meenam, had deze beroovlng op tousv gezet. Hij en zijn twee vrienden zijn later gearresteerd. Bij de politie hebben zij het doen voorkomen, alsof het geen ernst was, doch slechts een grap. ARBEIDERS AAN ÖE ZUIDERZEE WERKEN. Bevordering van geestelijk levon. Te Den Oever op Wieringen zal op het Sluispulterrein der Zuiderzewerken een R.K. hulpkerk worden gebouwd voor de ar beiders aan de Zuiderzeewerken. Thans ne men die arbeiders hun kerkelijke plichten waar in de R.K. Kerk te Hippolytushoef. waar zij met zes autobussen heen vervoerd werden. Daar de kosten hiervan te groot werden en tevens omdat de kerk te Hippo lytushoef niet groot genoeg was, is men tot bovengenoemden maatregel overgegaan. Vanwege de Ned. Herv. kerken op gere formeerden grondslag in Nederland is men te den Oever begonnen met den bouw van een gebouw, bestemd voor Kerkdiensten, bntspanningslokaal enz. voor de Christelij ke arbeiders aan de Zuiderzeewerken al daar. Het onderzoek in°es'eld door de Raad voor de scheepvaart UTRSCHTSCHIWEG 10 - TEL. 179 - AMERSFOORT fWX Do Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft gisteren een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het stranden op de Maasvlakte van het I.etlandsche stoom schip „Valka" op 16 Januari 1929 en tevens naar de ramp op dien dag overkomen aan de stoomreddingboot „Prins der Nederlan den". Bij een poging tot redding van de op varenden van de „Valka" is da stoomred dingboot omgeslagen. Hierbij is de geheels bemanning van acht personen omgekomen. De president van den Raad voor de Scheepvaart, de heer prof. mr. Taverne, zeide, alvorens het onderzoek aan te van gen, eerbiedig hulde te willen brengen aan de slachtoffers, die bij de redding van de opvarenden der „Valka" hun leven hebben gelaten. Verder spreekt hij woorden van deelne ming met het lot der nagelaten betrekkin gen. Spr. herinnert eraan, dat de stoomred dingboot is uitgevaren naar de Maasvlakte om de bemanning van de ..Valka" te red den, hetgeen hun echter niet gelukte. Dezo ramp doet ons denken aan die. in den nacht van 23 op 24 October 1921 over komen aan de .President van Heel", die toen op 'het Zuiderhoöfd is omgeslagen en waarbij zes van de uit zeven personen be staande bemanning zijn omgekomen Na ook hulde te hebben gebracht aan dr. Knip uit Hoek van Holland, die nog een reddingspoging heeft gedaan en ver volgens aan kapt. IIis van de „President van Heel", die ook echter zonder suc ces gepoogd heeft de bemanning op te sporen, wees mr. Taverne erop, dat het on derzoek naar de plaats gehad hebbende ramp thans hoofdzakelijk wordt ingesteld, om uit een en ander leering te trekken voor de toekomst. Do hoofdinspecteur voor da Scheepvaart, de heer C. Fock. sloot zich aan bij de door den heer Taverne gebrachte hulde aan de omgekomen bemanning. Het eerst werd nu de loods gehoord, die met de ..Valka" was uitgevaren. Uit de verklaringen, die werden afge leerd. teekonon wij het volgende aan: „Do Valka". bemand rnet 25 personen, is on 16 Januari des morgens om 7 uur onder ioodsaanwijzing tiit de Waalhaven te Rot terdam vertrokken met bestemming voor Helsingfors. De loods werd op zijn verzoek bij de Bérghaven omstreeks 9 uur afgezet. Het weer was slecht: men werd overval len door sneeuwbuien; de wind was N.N.O. liet Noorderhoofd werd gepasseerd; er stond een hooge zee. Na het passéeren van de gasboei brak plotseling de stuurketting. Het gelukte niet dadelijk het handstuur gerei in te krijgen: het roer lag te stijf aan boord. Het schip dreef door wind en stroom naar lager wal. Ondanks het laten vallen van beide ankers, die niet hielen, strand de het schip op pl.m. 10 uur op de Maas vlakte. Het S.O.S.-sein werd gegeven. Even na 12 uur kwam de „Prins der Nederlanden" langszij aan bakboord. Een ölduims ma ni llatros werd overgegeven. Door een zware grondzee werd de reddingboot tegen de „Valka" gesmeten, waardoor berghout en reeling werden beschadigd en de ma nillatros brak. Zij stoomde naar dieper water, keerde buiten de brekers en kwam weer bij de „Valka". Deze manoeuvre werd De kunst zit in de natuur; die haar er uit kan halen bezit kunst. DURER door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W. ,U weet niets van mij af, behalve wat ik u verteld heb, en dat kunnen ook allemaal leugens zijn." „Ja, dat is zoo." „Dan staan wij op hetzelfde standpunt. Maar heeft u zich ooit afgevraagd, waarom mr. Die of Die met mevrouw Die of Die ge trouwd is? Ik niet en ik zou er ook nooit achter komen. Ik twijfel of hij het u zelf zou kunnen vertellen. Het huwelijk is een loterij. Al denkt men er tevoren nog zoo lang over. zeker van den prijs dien uien tiekt kan men nooit wezen. Ik voor mij ge loof, dat wij evenveel kans hebben op een mooien prijs uit de loterij als iemand an ders. Ik voor mij wil cle kans wagen ik doe het zelfs graag. Ik heb pas een mooi fortuin gekregen, dat is mijn eerste geluk, en als ik u tot vrouw krijgnu. daar zou ik het graag op wagen. En als u mij tot echtgenoot wilt nemen, dan verzeker ik u. dat u het goed zult hebben Laten wij het •ens probeeren. Het i6 een waagstuk." i ttJ& juist* dat is h6t Maar u trouwt voor altijd; het eens probeeren kan niet. Ver onderstel dat ik u tegenval, dat is heel waarschijnlijk* het zou een schrale troost voor u zijn als ik zei dat het uw eigen schuld was, omdat ik u van het begin af aan gewaarschuwd had." „Alles wat u zegt is heel waar en ver standig, maar toch doet het voor mij niets af. Ik zou heel graag willen dat u mijn vrouw werd, maar ik wil er volstrekt niet te veel op aandringen. U zegt, dat u graag hier uit Napels vandaan wilt. Goed! Heeft u er iets tegen naar Londen te gaan?" „Neen, niet in 't minst." „Dus dat is afgesproken. Ik zal even met den portier, of met iemand die er lets van weet, spreken, hij kan mij zeggen wat de eerste gelegenheid is om te vertrekken." Toen zij alleen was op haar eigen slaap kamer, gedroeg juffrouw 11 a 1 lam zich weer precies eender als den avond tevoren. Het was duidelijk dat haar iets hinderde. Zij liep de kamer op en neer, dan weer ging ze op een stoel zitten; ze bedekte het ge zicht met de handen of zij knielde op den grond voor haar bed met het gezicht op de lakens, en dan sprong zij weer op met ge vouwen handen en schitterende oogen; zij keek in den spiegel en gaf zich zelf allerlei leelijke namen. „Je bent een slecht mensch! Jij, die zoo huog tegen je zelf opzag. Wat hij dan ook wezen mag. hij is duizend maal beter dan lij! Maar dit beloof ik plechtig, als als als ik het doe, dan zal ik alles doen wat ik kan om hem gelukkig te maken." En zij sloeg de handen voor het gezicht. Mr. Talbot daarentegen was volkomen tevreden over den loop van zaken Hij glim lachte toen hij een sigaar op6tak. „Dat gaat goed dat gaat uitstekend nog eens herhaald, doch thans in de bre kers. Plotseling sloeg zij om. De bemanning van de „Valka" is later door de reddingsboot „Koningin Wilhel mina" te Stellendam geland. De secretaris van de Maatschappij tot redding van schipbreukelingen te Rotter dam, die als deskundige werd gehoord, noemde drie mogelijkheden, welke de ramp veroorzaakt kunnen hebben: 1. het keeren in de stranding, 2. het opnemen van de boot door een buitengewoon hooge zee, en 3. het defect raken van de machine. Een expert bij de Scheepvaart-inspectie te Rotterdam, die als deskundige werd ge hoord, verklaarde, dat de reddingsboot, die hij onderzocht had, perfect in orde was. De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, de heer C. Fock, zeide van oordeel te zijn, dat de stranding van de „Valka" het ge wone verloop had, vermoedelijk doordat de stuurinrichting zich had begeven. De commissaris van de Reddingmaat- schappij in Hoek van Holland heeft zich volkomen terecht laten overtuigen, dat er voor do „Prins der Nederlanden" aanlei ding bestond zich naar het gestrande schip te begeven. Er bestond inderdaad groote kans, dat de opvarenden in levensgevaar waren, temeer omdat het een vreemd schip betrof, waarvan de gezagvoerder niet be sefte hoe gevaarlijk de positie van het schip was. Het gebeurde met de „Prins der Nederlanden" zal we! nooit opgehelderd worden. De bekwaamheid van den schipper De Klooster was een waarborg, dat het aan goede leiding niet ontbroken heeft Bij de gevonden boot zijn geen aanwijzingen ge vonden omtrent de oorzaak van de ramp, die wellicht aan overmacht is toe te schrijven. Mogelijk was de reddingboot te Stellen dam eerder aangewezen om hulp te ver lecnen, maar de „Prins de Nederlanden in Hoek van Holland was dichterbij. Met het uitvaren van de boot te Stellendam waren uren gemoeid geweest. De Raad zal naderhand uitspraak doen. HET DOODELIJK ONGEVAL BIJ DE HOOGE SLUIS. Mr. S. tot 200 boete veroor deeld. Het gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in de zaak tegen den 33 jar. mr. S., advocaat en procureur te dier slpde, welke zaak betrekking heeft op het gecompliceerd verkeersongeval met doodelijken afloop, dat op 20 Februari van het vjrig jaar bij de Hooge Sluis heeft plaats gehad. Mr. S. is op 1 November 1.1. te dier zake door de vierde kamer der Amsterdamsche rechtbank tot 1 week hechtenis veroordeeld, van welk vannis hij in hooger beroep ging. Het Hof heeft het vonnis van de rechtbank vernietigd en op nieuw rechtdoende mr. S. schuldig ver klaard nnn het toebrengen van zwaar licha melijk letsel door schuld, en hem deswege ("200 boete subs. 10 dagen hechtenis opge legd, overeenkomstig den eisch van den procureur-generaal. PIANO-VERDUISTERING TE ROTTERDAM. Door een toeval ontdekt. Dezer dagen werd door een Rotterdam- schen muziekhandelaar bemerkt dat uit een woning een piano uitgedragen werd. die blijkbaar verkocht was. Aan de bewoonster van het huis was een half jaar geleden een piano in huurkoop verkocht Bij onderzoek door de politie werd inderdaad de piano' van de firma teruggevonden, doch d»ze stond daar al vanfif Januari Daardoor ont dekte men, dat de bewoonster bij een an dere firma een tweede piano had gekocht ook weer in huurkoop en die inderdaad ook weer had verkocht. De piano, die mm gezien had was «leze tweede piano Tegen de juffrouw is proces-verbaal opgemaakt wegens verduistering. TER NAVOLGING. Juist. Elk middel blijft hot onze. Doe zoo firma Kramer de*, Als ze meldt per circulair# 't Splinternieuwe procédé. Daardoor maakt ze reproducties, Op heel doodgewoon papier, En als voorbeeld drukt ze foto's 'Van ons mooie stadsschoon hier, De St. Joris en 't Latijruj- Waren hier het „proefkonijn", Eerlijk moet ik zeggen dat ze Dat in alle eere zijn. 't Is een aard'ge combinatie, Van een handig zakenman. Die reclame voor ons Stadje Door z'n zaken maken kan. Want die mooie reproducties Reizen nou de wereld rond En vertellen van het mooie Wat reeds jaren hier bestond Deze foto-reproducties Stellen niet alleen ten toon, 't Typographtsch nieuwigheldje, Doch ook 't kostbaar stedenschoon, i Deze combinatie opent. Perspectieven mooi en groot, Door de zaken stndsreclamo Door de Stad de zaken groot Zakenmenschen, toe probeer eens, Och, bemoei U er eens mee. Kunt g'Uw waren niet offreeren Zoo de firma Kramer 't dee? Uw relaties intresseeren Voor Uw waren is Uw plicht, Doch daarbij de aandacht even Op uw eigen Stad gericht. Moog'lijk wordt dan Uw reclame Opgevoerd tot 't grootst effect En daarboven is het zeker. Dat ge olie beurzen spekt Als Uw waren zijn als 't Stadje Van een prima kwaliteit Raakt ge zeker al Uw goed'ren Spoedig en winstgevend kwijt. Firma Kramer die vertelde In een zakelijkcn brief: „Dit is Amersfoortsch' La tij ntje!" En ze maakte productief, Haar reclame aan dét mooie Dat ons allen zoo bekoort Want ze schreef: „Hier zijn waren, En dit is: „Mooi Amersfoort!!" GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden).. GROOT-NOORDHOLLANDSCHB VAN 1845. Benoeming van bestuours* algemeone loden. In do gistermiddag gehouden algeineene ledenvergadering zijn tot bestuursleden van de Groot-Noordhollandsche van 1Q15 herkozen de heeren K Cz de Boer nud- lld der Eerste Kamer te AssendeltIr. F. C. Du four, te Haarlem. Als nieuwe algemeeene leden h®hhen zitting genomen de heeren Mr. P. Droog- leever Fortuin. Burgemeester van Rotter dam D Goedkoop Dz Directeur N-nlerL Scheepsbouw Mij. te Amsterdam A. van de Sande Bakhuijzen, Burgem-estor van Leiden en Dr. J. P. Fockema Andreae, Burgemeester van Utrecht. y' wij gaan vooruit, mooi zoo! Ze is een ma deliefje, een snoes van een madeliefje! Ach, ze is eigenlijk gelijk aan alle veldbloemen en aan alle kasbloemen ook, vereenigd tot een prachtig bouquet In dat nieuwe toilet o, precies een plaatje, een schilderij, de mooiste omgeving waard. En wij maken vorderingen." Hij nam zijn sigaar uit den mond, daar kwam een kellner binnen, die Engelsch sprak. „Daar is een dame, mijnheer, die o wcnscht te spreken u alleen te spre ken." „Een dame? Had ik niet gezegd, dat ik geen bezoek ontvang? Wie is het?" De man was zoo uiterst beleeid en onder danig, dat Talbot dadelijk begreep hoe de zaken stonden. Zij had hem zeker een goe de fooi gegeven om haar binnen te laten. „Zij heeft haar naam niet genoemd, dat was niet noodig, zei ze. Zij verlangt u ge heel alleen te spreken. Ze zegt, dat ze een oude vriendin van u is; u kent haar heel goed." „Zij weigert haar naam op te geven en zegt dat ze mij heel goed kent?" Hij zou zeker gewezen hebben op de on waarschijnlijkheid van zulk een bewering, maar hij had er geen tijd voor. Een vrien delijke, Engelsche stem riep van builen de kamer: „Ik denk dat er niemand op de wereld bestaat die je beter kent dan ik Percy, oude vriend!" Daar stond op den drempel van de open staande deur een graote kolossale vrouw, met een knap uiterlijk en blond haar, dat er wat verdacht uitzag. Zij stak hem de banden toe en had niet gewacht tot de kellner haar zou binnenlaten. HOOFDSTUK VIII. Sam. De dame stond in de open deur; de kehner stond in de kamer. Talbot, met zijn sigaar in de hand, midden in h*»l vertrek. Zij keken elkaar een oogenblik stilzwijgend aan; toen wenkte de kellner de dame op beleefde wijze de kamer binnen te komen, hij passeerde haar zijdelings en deed de deur dicht De bezoekster en Talbot waren alleen Het was een vreemde scène, die nu plaats had. De dame had tot nu toe een houding aan genomen die men wat overdreven beleefd had kunnen noemen. Men zou niet ver baasd geweest zijn als zij naar den heer Talbot was toegevlogen en zijn beide han den gevat had. rnet of zonder zijn toe stemming Men -zou meenen. dat dit be paald haar plan was geweest maar dat iets, dat ze niet verwacht had. haar weer hield. Zij was hem zelfs een pmr schreden genaderd, maar bleef plotseling staan en keek hem aan met groote oogen. De uit drukking van haar gezicht, haar heele houding veranderde. De voorkomendheid van zooeven was niet alleen overgegaan in verbazing, maar in verwarring. „Waaraan heb ik het genoegen te dan ken vroeg Talbot beleefd maar een wei nig koel Deze woorden en zijn geheele manier van doen schenen de verbazing der bezoekster te doen toenemen „Ik ik moet u mijn excuses maken, roaar het is zeker een vergissing van mijn kant." ..Een vergissing Hoezoo T% „Ik hoorde, dat er hier een mijnbeer Per- ei vaj Talbot logeerde, dien beer wilde ik een bezoek brengen. De kellner heeft mij hier binnengelaten, maar het was zeker een verkeerde kamer." Talbot verplaatste de sigaar in zijn mond. Hij keek de dame aan alsof hij haar ge heel doorzien of doorgronden wou. „Wenschte u Percival Talbot te spra ken?" „Ja, ik hoorde dat hij hier in dit hotel logeerde, dat hij de vreesebjke aardbeving in Mussina bijgewoond had en daar hij een heel goede, oude vriend van mij is, wou ik hem felicitceren ik wist wel zeker dat hij mij gaan e ontvangen zou „Ik vr°es dat het een andere Percival Tal bot is dien u bedoelt." Ken andere? Heet u dan ook Talbot i Percival Talbot ?n „Ja. ofschoon ik niet de eer heb die heel oude vriend van u te zijn." Hij liep naar de deur en draaide aan den knop. Het spijt mij zeer voor u het moet heel onaange naam zijn een vreemdeling voor u te zien, terwijl u verwacht had een oud vriend te ontmoeten." Hij deed de deur open. „Het spijt mij. dat u zich moeite gegeven heeft." „Neern mij niet. kwalijk, mijnheer TalMt, maar één oogenblikje, la -• soms far^.te van mijn min Percival Talbot Hij woont in Corn wallis. Hij heeft onlangs een aan zienlijk vermogen geerfd van zijn oom en hij was in Messina. Dat u precies denzelf den naam draagt Is zulk een groote toeval ligheid, dat u misschien iets van den an der weet." „Alweder een teleurstelling. Ik ben de eenige perioon die mijn naam draagt dien ik ken. Ik kan slechts herhalen hoe het mij voor u spijt" (Wordt vorroïgAf

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5