A. H 1 NIEUWKERK eoiv IPLETE WONINGINRICHTING WIJNHANDEL J.A. SCHOTERMAN Zn. Gewas 1924 St. Emilion f 1.40 f 56.- Bezoekt onze toonkamers Beekstraat, en onze Meubelwinkel Aldegondestraat 105 I. R.N. Oosierveen De Plaatsvervanger B ALDEGONDESTRAAT 103-105-107 KORTF RFFKSTRAAT fi STADSNIEUWS EEN TOL GEPASSEERD ZONDER TE BETALEN f 100.— boete geëischt UIT DEN OMTREK VOOR ONZE HUISVROUWEN Firma Een heerlijke Kruidkoek UTR.SÏRAAT 17 - Gevestigd 1873 TELEFOON 145 FEUILLETON. .•£- Wegens uitbreiding en verplaatsing van onze meubelfabriek met meubelwinkel naar de KORTE BEEKSTRAAT( hoek Beekensteinschelaan) zijn wij genoodzaakt een zeer grooten voorraad meubelen, CLUBFAUTEUILS, COIV.PLETE GARMTUREN, CRAPAUDS in diverse uit voeringen, AXV.INSTER TAPIJTEN, TAPIS BELGE KLEEDEN. KAPOKMATRASSEN enz. tegen ZEER LAGE PRIJZEN af te geven. Aangezien alle meubelen eiren fabrikaat zijn, blijft onze garantie voor prima afwerking bestaan. MODERN LAWAAI. O Radioneezen sluit Uw ruit. Zendt de muziek niet verder uit. De ramen dicht bij 't draadloos spel. Geen „zender" zij 't ontvangtoestel. Want wat gij zeer apprecieert. Wordt door uw buurt vaak niet begeerd. Dit „geven", het bekomt U slecht, Ge vraagt dan om 't kantongerecht 't Is zaliger 't ontvangen dan Te geven. Neem daar nota van. 't Is een gemeentelijke wet, Die hier voor U de strikken zet. En Radio, al is ze snel. Politie achterhaalt haar wel. Hou dicht Uw raam als ge ontvangt, En' „draadloos" dan wat ge verlangt. Dus houdt 't genoegen wat ge vond Ter plaatse waar men 't U verkond. Deel niet van dat genot wat mee, Aan hen die 't stoort een rust'gcn vree, Verstoor geen burcn-harraonie, Door Hilversum of Daventry. Want „zendt" ge dóór deez' aether-taal, Dan zendt men U proces-verbaal Uit t accurate „zendstation" Waar men nooit storing speuren kon. Hou bij muziek Uw ramen dicht En offer dus Uw lucht en licht Trakteer U in Uw eigen „tent" Wat men U draadloos derwaarts zendt. U' bent dus door 't modern gedruisch Geen baas meer in Uw eigen huis. Ge zingt op Uw bedompte grond: „We leven vrij op Nêcrlandsch' grond'. Een juffie dat piano leert En daardoor pansch de buurt trakteert, Jammert vrijuit voor 't open raam, Al loopt de gansche Stad te. zaam. "k Heb ndoif naar Radio gevraagd, Doch ben er wel eens door geplaagd, 'k Heb liever dan zoo'n herrie-buis, Een tiental schoonmama's in huis. J}0Qh 'k vraag me af is -hier terecht Nfaar billijkheid het pleit beslecht? Wil men dat niets de rust verstoort, In 't kalm en vredig Amersfoort, (Waar men de stem van „Lange Jan" Des nachts zelfs niet meer hooren kan) Op al 't lawaai dan 't oog gericht En daarvoor dan de ramen dicht En smoort zoo'n sfeer ons allemaal. Dan is de rust pas ideaal. Treft hier als 't kan een regeling, En schenk ons een verordening, Die al 't lawaai bestrijden moet Hetzelfde hoe en wie het doet GROEGROE. LICHT OP: 7 uur 4i min. SPORT IN BEELD. Het nummer vao deze week. Op de voorpagina ditmaal den bekenden „Routier" L. Buis. Bij het doorbladeren van de volgende pagina's trekt een grap pig plaatje de aandacht Het is een foto van het „pushball" in verband gebracht met de hippische 6pork dat in ons land ge ïmporteerd is door de landelijke rijverceni-* ging „De Amstelru Iters". De slipjacht van de Kon. Ned. Jachtvereeniging bij Soest gaf aanleiding tot het maken van een drie tal welgeslaagde opnamen van dit jacht- festijn. Verder zien we de wedstrijden van de Kon. Officiers Schermbond te 's-Graven- hage, het ruiterfeest van de Veluvvsche Jachtvereeniging te zamen met de K.N.J.V. te Arnhem, terwijl ook de den Haag-Brus sel-rit op de gevoelige plaat is vastgelegd. De dubbele midden-pagina is geheel gewijd aan den hockey-wedstrijd Duitschland—Ne derland, die j.l. Zondag te Berlijn gespeeld is en die onbeslist is gebleven. Behalve beide elftallen eenige zeer goede spelkie- ken. Bij de beroemde sportsmen is 't Babe Ruth met zijn dochtertje, de populaire Ba- se-ball-speler, die we deze week zien afge beeld. Tenslotte noemen wo nog een mooie overzichtsfoto van de voorjaarsreunie dei- Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging te Arnhem. Voorts nog de meest actueele sport-evenementcn cn de gewone rubrie ken. AANBESTEDING Door de Nederlandsche Spoorwegen is gisteren aan het hoofdadministratiegebouw te Utrecht aanbesteed bestek No. 1369 H.S.: het maken van een overbrugging voor den Joh. Geradjsweg(r.te JHilversum bjj.Jv, M. 27.103 van den 'spoorweg Amsterdam— Amersfoort. Er waren 25 inschrijvingen, waaronder van E. de Bruin te Hoogland /91S30; J. Stu-.j te Apeldoorn en A. v. d. Leur te Baarn f91200; C. P. Stuij te Baarn en P. C. Stuij te Bilthoven f69628; H. Groen te Amersfoort 89494.— de N. V. Aanne mersbedrijf, voorheen F. van Hoogevest te Amersfoort 89300.—; en A. W. Klos te Baarn 88129.—. De hoogste inschrijving was van de N.V. Beton- en Woningbouw-Maatschappij te Gouda f 9S000.de laagste van G. Schreurs te de Bilt 86400.—. Het werk was geraamd op f 76800.—. POLITIENIEUWS Schoorsteenbrand. Vanochtend brak een schoorsteenbrand uit in het perceel 19 aan de St. Annastraat. De politie wist het vuur met de „minimax" te blusschen. Bekeurd. Verschillende personen zijn bekeurd we gens overtredingen van de ijkwet, de wa renwet, do motor- en rijwielwet en het rnelkbcsluit. De chaffeur in appel van hef vonnis van den kantonrechter hier ier stede bi] den Utrecht' schen Rechtbank. Eenigen tijd geleden stond voor den Kan tonrechter alhier terecht een chauffeur, die met zijn auto door een tol was gereden, zonder het verschuldigde tolgeld te betalen Verdachte was voor dit feit door den Kan tonrechter veroordeeld tot een geldboete \an honderd gulden. De chauffeur heeft zich echter bij ditvon nis niet neergelegd en was in appel gegaan bij do Arrondissementsrechtbank te Utrecht Zoodat de2e zaak gisteren wederom voor dit rechtscollege werd behandeld. Verdachte was bij de lol te Baarn ge komen, had groot wisselgeld aangeboden en toen het meisje in huis was gegaan, had de chauffeur de tolboom opengeduwd, en zonder te betalen was de auto doorgesnord. De rijksveldwachter die in de buurt wa«v j maande den chauffeur te stoppen, maar j deze gaf hieraan geen gevolg. Terzake daar j van had de chauffeur terecht gestaan. President: U schijnt er een soort sport j van te maken. Dat was dien middag al de zesde tol En uw patroon zet u daartoe aan. Een fraaie manier. Verdachte zegt dat de veldwachter in een gabardine jas gekleed was. Bovendien men ontmoette allerlei menschcn, die soms mee wilden rijden. Als getuige h decharge getuigde de ver loofde van den patroon van den chauffeur. Deze verklaarde, zooals reeds door den chauffeur was gezegd, dat de man, die lat^r de veldwachter bleek te zijn, het stuur ge grepen had, zoodat de auto bijna tegen een boom was gereden. Dat men niet stopte ivan heel logisch, men kon den man, die tot stoppen maande, niet aanzien dat het een veldwachter was. Wat deze man beweerde, dat hij in een uniform gekleed was, was een permanente leugen. President; Alles het gevolg van het niet lolbelalcn. Hödt u geen klein geld? Getuige; Nee, ik heb alleen bankpapier Prsident: Dat kennen we, om de men schcn naar binnen te sturen en er dan doorheen te glippen! De chauffeur las daarna de rede van zijn advocaat voor, die hli blijkbaar meegekre gen had Hij had veel ervaring. Twee jaar geleden had iemand hero eens aangehou den en om geld gevraagd. Hij had denman een klap in zijn gezicht gegeven en toen doorgereden. De president merkt nog op dat de auto mobilist tegenwoordig alles mag doen wat hij wil. De officier meent dat de door het kanton gerecht te Amersfoort opgelegde straf 100 subs. 1 maand hechtenis niet te hoog is en eischte een gelijke boete. Uitspraak over twee weken. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Catharina Johanna, d. v. Arie Verduyn en Annechien Pietertje Wal stra Kees Pieter, z. v. Pieter Hendrik Oudt en Seitje Elisabeth Vervloet. Overleden: Aart Nugteren. oud 70 jaar, echtg. van Johanna Wilhelmina Uil- legonda LabbertonGrietje Kamer, oud 75 jaar, wed. van Reyer Zwanenburg Gerrit Jan Koeslag, oud 4 mnd. Retntjo Ekkel, oud 23 Jaar, echtg. van Johannes Wels, David Josinus van de Garde, oud 43 jaar, echtg. van Elisabeth Wilhelmina Gerarda Costerus. GARNIZOEN. Mutaties. Do Majoor J. J. Quadkeekr, Hoofdinstruc teur van hot 5e R. J. alhier Is aangewezen als Commandant van de 12de serio schiet oefeningen in de Legerplaats bij Harskamp. De eerste-luitenant C. F. A. Milder*, van het 21e R. I. alhier, die op 1 Mei o.s wordt geplaatst bij de Schoolcompagnie van den Motordienst, krijgt Haarlem als stand plaats. NIEUWE UITBREIDING DER N. S. F. Hilversum. Dezen zomer zal de Ne derlandsche Seintoestellen Fabriek (Radio N. S. F.) te Hilversum weer een nieuwe groote uitbreiding ondergaan: de werkop pervlakte, welke thans ongeveer 12.000 M2 bedraagt, zal op ongeveer 20.000 M2 worden gebracht. Vooreerst zal een nieuwe fabrieksruimte worden gebouwd, welke ongev. 3200 M2 zal beslaan, en rondom gaanderijen voor kan toorlokalen enz. zal bevalton. Aan de overzijde van de J. v. d. Heijdcn- straat, achter het kantinegebouw, zal een modern ingericht en stijlvol ontworpen la boratorium verrijzen, 55 M. lang en met twee verdiepingen. Voor de afdeeling hout bewerking zal ook een nieuwe werkruimte, waarbij tevens een groote houtloods, be schikbaar worden gesteld. Verder zullen worden gebouwd een z.g. hoogspanningsruimte, een werkplaats voot het onderhoudspersoneel, een opslagberg plaats voor materiaal, emballage enz. en een nieuwe garage. Kolüetalel: Leverworst. Middagtafel: Kerry soep. Spinazie met har gekookte eieren Rijst met krenten. Langestraat 42. - Tel. 77. De roem van Harderwijk Geregeld versch voorhanden. OMREKENINGSKOERSEN. Oft Not. Niet OH. Not. 23 April 24 April !2uur I-onden|2.n8 12.08'/e Serlim59.01 y, 59.02 Yt Parijs973 9.73'/, Brusselv. 34.56',i 34.57V, Zwitserland 47.93 47 93 '.Veenen34 97 34 97 Kopenhagen66/6 66.36 Oslo66.30 66.37 "tockholm66-51'i 66.5! New-York2.48.S0 2.43,9» BIJZOIVDER AANBEVOLEN per ftesch per anker Die paarlcn zoekt, moet in de diepte da len. door RICHARD MARSH. VrU naar het Kngelsch door C M. G. de W '29 „Binnen twaalf maanden, denkt u? Dat maakt de zaak nog ingewikkelder. Er is bepaald geen portret van mij gemaakt bin nen dit jaar. De naam van den fotograaf 6taat er niet op. Hoe zou hij dat gekregen hebben? Ik heb bet hem niet gezonden". „Wie het gezonden mag hebben heeft u een dienst bewezen, ofschoon, om u de waarheid te zeggen, ik ben nog niet zeker of het was om u een dienst te bewijzen, ja of. neen. Zoover ik het kan beoordeelen Is het door dat portret alleen, dat uw oom u zich herinnerde". „Kn op grond van dat portret, zal ik het maar noemen, heeft hij mij alles nagela ten „Tk vrees niet met de vriendelijkste be doeling. Hij zei „Er is geen grooter scha vuit op de wereld dan de zoon van mijn broeder: hij verdient voor zijn leventje te boeten. Als ik hem nalaat al wat ik bezit dan za! hij de straf ontvangen die hij ver dient". En hij voegde er bij „Wilson, als je hem ooit mocht ontmoeten, hij zal zich op „Monnikslnnd" nooit durven vertoonen en !k betwijfel of hij ooit een voet in En geland durft zetten, maar mocht je hem ooit ontmoeten, zeg hem dan wat mijn laat ste boodschap aan hem geweest is". „U hebt zijn bevel ten uitvoer gebracht mijnheer Wilson". „En toen maakto ik het testament op, dat hij oiij dicteerde. JohD Eva en zijn vrouw waren de getuigen. Niet lang daarna, een half uur misschien, ging uw oom naar bei. Hij dronk een glas whisky met water voer dat hij de kamer uitging. Hij bleef non even op den drempel staan en zei „Ik wou wel eens weten, waar Jij en ik elkaar weer zullon ontmoeten". Dat was het laatste woord, dat Ik van hern hoorde. iW was nog donker toen Eva in mijn kamer kwam en mij wakker, maakte. „Mijnheer Wilson", zei hij, „mijnheer i« dood". Ik heb altijd gedacht, dat er een zekere verstandhouding bestond tusschcn uw oom en John Eva, waar ik geen begrip van haJ Er schijnt een electrische scbel te zijn tus schen de kamer van uw oom on die van John Eva. Door die schel was John wakker geworden. IIij was haastig naar de andere kamer toegeloopen en vond uw oom daco in bed liggen, met de hand nog opgeheven naar het knopje van de scnei; dis ij scheen gestorven te zijn terwijl de bel ai ging. Eva voegde er geheel tut zich zelf iets bij, dat rnij trof. „Ik zag op dc pen luie op den schoorsteen, die altijd precies gelijk was, dat het tien minuten voor twaalven »vas en hij was reeds dood. Hij wees p" op, dat uw oom voorspeld ha I vóOr twaal ven te sterven. Eva deed alsof ill ren «roo te toevalligheid was. Ik ben gumdet<> denken, mijnheer Talbot, dat er meer ach ter zit dan men vermoeden zou. En toch het kan toeval geweest zlin" „Ja, het kan best eon toeval wezen voor toon, die dif verkiezen aan te nemen**. „Ik zal de zaak nader onderzoeken wan neer ik mij op „Monniksland" heb gevos tigd. Die John Eva Is er immers nop-.'" „O ja, hij is er nog en hij zil er ook wel blijven waarschijnlijk". „Wat mij betreft, mijnheer Wilson, neem een raad van mij aan en waag u niet aan voorspellingen. Ij heeft mij don indruk ge geven, dat het huis van mijn oom iets zon derlings heeft. Nu ik er bezit van ga ne men wou ik in dat zoogenaamd zonderlinge wel graag verandering brengen. Ik ben van plan de baas te zijn in mijn eigen huis. En nu, mijnheer, moet ik heengaan. Ik zal u later wel eens een lijst komen vragen van al wat tot de erfenis behoort Maar heeft u misschien nog iets te vragen?" „Noen. dank u". HOOFDSTUK XIV. Mevrouw besluit mee te gaan. Zoodra de nieuwe cliënt vertrokken was, had de heer Wilson een onderhoud met zijn compagnon, die haastig kwam aanloo- pen door de eene deur, zoodra Talbot door de andere de kamer verlaten had. Het dik ke mannetje was opgewonden van nieuws gierigheid. De oudste der twee partners stond voor den schoorsteen met de handen in do zak ken en een uitdrukking op zijn gelaat die Skaines nieuwsgierig maakte. De uitdruk king van Wilsons gezicht was eenigszins raadselachtig. „Je vraagt mij, Skaines, wat ik van hem vind. en dat is Juist lets dat ik je niet zeg gen kan; ik wou dat ik het kon. Ik kan je alleen zeggen dat hij absoluut niet Is wal ik verwacht had. Ik ben niet zoo heel ge makkelijk verrast maar deze man heefl mij bepaald verrast". Skaines scheen te popelen van verlangen om de mccnine van ziin vriend te verne men. „Hoe zoo? In welk opzicht heeft hij je verrast? Is hij erger slechter dan je ver wacht had? Maar mij dunkt dat kon haasi niet". „Neen, dat is het niet Skaines; heelemaal niet. Hij is niet een man zooals ik ver wachtte; ik heb een gevoel of iemand mtj een poets gebakken heeft ,en ik ben nog zoo zeker niet dat dit niel de verklaring is" „Waarin bestaat het verschil dan eigen lijk?" „Ja; in ieder opzicht. Bijvoorbeeld ik had altijd begrepen, dat hij een lafaard was, een lummel; een man die allerlei ga meene streken in staat was te doen en zich later stilletjes uit de voeten maakte en we' zorgde aan de gevolgen te ontkomen. Skai nes, hij is een veel dapperder vent dan zijn oom". „Ach kom! nonsens, je hebt je in dier» man vergist. Je hebt je laten beetnemen alles wat wij van hem weten is in tegen spraak met je indruk". „Het zou mij niet verbazen als er op de een of andere manier bedrog in het spel was, maar zoo is het toch niet. Vertel mij maar niet dat ik niet weet wat een dap per man is. De man die daar net de ka mer is uitgegaan, zou voor den duivel in eigen persoon niet wegloopen: hij is niet voor een kleintje vervaard, hij weet niet wat vrees is, daar zou ik mijn goeden naam voor willen verwedden". De verbazing van den jongeren compag non was bepaald grappig om aan te zien. „Maar wat moet dat nu alles Je bad rail vertrouwelijk meegedeeld, dat je hem geheel naar je hand zou kunnen zetten matr nu begin ik te donken dat dit met dezen man niet gaan zou. Je bedoelt toch niet dat bij ons de baas zou willen wezen? Wilson, iedereen schijnt het er over eens te zijn dat hij voor de acteur in de wieg gelegd is nu heeft hij de rol van een moedig man gespeeld. Maar als je hem een volgenden keer eens flink aanpakt, dan zal hij wel bij draaien. Dat moet hij wel, wat zou er an ders van ons terecht komen Wilson zag de anderen peinzend aan. „Skaines", zei hij, „Ik ben op het oogen- blik uit het veld geslagen. Ik heb als tegen partij iemand dien lk moet ontzien. Maar geloof niet dat ik mij vergist heb in dien man, dat heb ik niet, anderen hebben zich misschien vergist. Hij is eon man die de Bank van Engeland alleen zou kunnen be sturen en indien hij ooit tot de ontdekking kwam dat hij zich vergist had, zou hij zich zelf liever een kogel door het hoofd jagen dan dit te erkennen". „Maar nog iets, Skaines, en dat blijft na tuurlijk onder ons; het zou mij niet verba zen of hij joeg een kogel door het hoofd van onzen vriend John Eva". De schrik van den jongeren compagnon werd er niet minder op. „Maar vergeet je niet, Wilson, dat het beteekenen zou voor ons als hij ons door de vingers slipt „Ik vergeet niets. Ik zeg nog eens ik moet tijd hebben orn over de zaak na te denken. Wij hebben een harder noot te kraken gekregen dan ik verwacht had. Maar één ding wil lk wel wedden, als hij zich op Monniksland Installeert en ziet hoe de zaken daar staan, dan zal er iets zoo vreeselijks gebeuren als men op die afge legen plaats nooit beleefd heeft". fWordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2