ELIZABETH ARDEN j VAN 25-27 APRIL RA ADS VERSLAG Openbare vergadering van. den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 23 April '29 des avonds 7 uur. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer Noordewier. De Voorzitter opent de vergadering waai- na de notulen der vorige vergadering wor den vastgesteld, zooals ze ter visie hebben gelegen. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van mevr. de wed. v. d. Gar- es houdende mededeeling van het overlij den van haar echtgenoot. De Voorzitter wijst er op, dat Van der Garde behoorde tot de rustig vertrouw de gemeente-ambtenaren, die bij een ge trouwe plichtsvervulling weinig aandacht schonk aan eigen gezondheid. Hij was een goed ontvanger, die zorgde voor de belangen der gemeente, maar daar naast de humaniteit betrachtte. Wij betreuren zijn heengaan in -diepe mate en hopen, dat het tot troost mag zijn der weduwe, dat zijn moeilijk werk door de Raadsleden werd gewaardeerd. De nagedachtenis van v. d. Garde zal langen tijd in uw herinnering blijven leven. De Raad hoorde staande deze woorden aan. 1. Ingekomen zijn o.a. de volgende stuk ken cn mededeelingen Schrijven d.d. 22 April 1929 van Mevr. de Wed. W. v. d. GardeCosterus, houden de mededeeling van het overlijden van haar echtgenoot, den heer D. J. v. d. Garde, in leven gemeente-ontvanger van Amers foort Burgemeester en Wethouders deelen me de, dat deze brief reeds beantwoord is met een brief van rouwbeklag. Brief d.d. 19 ADril 1929 afd. I No. 1541 van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, met verzoek, om machtiging te verleenen tot het sluiten van een con tract met de A.O.G. betreffende levering en onderhoud van ovens voor de Gasfabriek. Schrijven d.d. 4 April 1929 van Ir. C. B. v. d. Tak, waarbij hij zijn benoeming tot Directeur van Bouw- en Woningtoezicht enz. aanvaardt Kennisgeving. Adhaesie-betuigingen d.d. 16 en 17 April 1929 van de oudercommissies 7e en 8ste leerjaar en van school I aan het voorstel tot het aanstellen van een schooltandarts. Advies Burgemeester en Wethouders. Voorstel d.d. 16 April 1929 van het Be stuur der Amersfoortsche Schoolvereni ging betreffende verrekening van de waar borgsom in verband met de omzetting van de lagere school in ULO. school. Advies Burgemeester en Wethouders. Adres d.d. 28 Maart 1929 van het Bestuur der Ned. Montessorischoolvereenlging, om gelden beschikbaar te stellen voor aan schaffing van schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen. Advies Burgemeester en Wethouders. Brieven d.d. 3 April 1929 van de Wed. M. Ramselaar,waarbij zij zich beklaagt over hot weigeren van muziekvergunning door den Burgemeester en over het te laat ontvangen van de laatste weigering. Kennisgeving. Schrijven dd. 2 April 1929 van Dr. M. van der Hoeven, waarbij hij ontslag vraagt als lid der Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Advies Burgemeester en Wethouders. 2. Benoeming van twee leden der com missie tot wering von schoolverzuim (va cature H. Graansmn en H. Kroon). Benoemd worden de heeren Thannhau- 6er en du Pree. 3l Benoeming van een tijdelijk ïeeraat in de plant- en dierkunde aan het Gym nasium. Benoemd wordt de heer Segaar. 4. Voorstel van B. en W. tot het verlee nen van ziekteverlof aan onderwijzend per soneel. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot aanwijzing van een deskundige in verband met recla mes vergunningsrecht Drankwet Aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. om machtiging te verleenen ingevolge het Werklieden reglement tot aanstelling van twee terrein werkers aan de gasfabriek. De heer Hofkamp herhaalt zijn ver zoek bij het indienstnemen van los perso neel rekening te houden met het wrklieden- reglement. Het voorstel wordt aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot toekenning van gemeentelijke vergoeding aan eenige bijzondere schoolbesturen krachtens artikel 100 der L.O. wet over 1927. Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot toekenning eervol ontslag aan P. C. Sonius, chef «JectriciteitsbedrijJ wegens opheffing der betrekking. De'heer Spiekermann vraagt of de Raad dit ontslag kan verleenen, daar de heer Sonius nooit door den Raad is be noemd. De Voorzitter merkt op, dat de beer Sonius behoort tot die gemeente-ambtena ren, die door den Raad ontslagen worden. Het voorstel wordt aangenomen. S. Advies va'> 13. en W. naar aanleiding van het adres van het Hoofdbestuur van isn Algemecnen Bond van Politieperso neel in Nederland om de akte van be kwaamheid als politie-agcnt, uitgereikt »«aor hun organisatie, te erkennen en om subsidio te verleenen. De heer Polder zegt zich te kunnen vcreenigen met het standpunt van B. en W. inzake subsidie, maar vraagt het di ploma te erkennen, daar hem verzekerd is, da* dit diploma gelijk staat met het d:plo- nu met aanteekening der Hilversunische Politieschool. Het is billijk dat dit wordt gedaan, omdat het veel meer studie en voorbereiding vereisch-t De heer Hofkamp kan zich ook zeer wel met het advies van B. en W. vereeni gen. inzonderheid met het afwijzend advies Inzake de subsidie voor cursussen Ten op zichte der erkenning van het Politie-dlplo- ma wil hit echter een opmerking plaatsen waarschijnlijk in overeenstemming met de bedoeling van het College. D.e huidige examen-eischen *jeft hij vergeleken mei die voor het po*.tie-diploma met en zon der aanteekening en dan blijkt zeer duiden lijk, dat de tegenwoordige eischen ver uit gaan boven die van het vroegere examen. Het wil hom dus ovorkomen, dat het di ploma minstens gelijk gesteld moet worden met het politie-dïploma met aanteekening. Niet allëen uit een financieel oogpunt fa dat billijk, maar ook omdat de acte van bekwaamheid nu veel hooger staat en dus ook bij sollicitatie een betere aanbeveling is. Spreker vertrouwt dat de voorzitter stelr lig deze opmerking zal overnemen en toe passen De heer Spiekermann meent dat de heer Polder niet consequent redeneert Als hij wil dat nu dit diploma wordt erkend, dan moet hij dat ook vragen voor de andere diploma's. De Voorzitter: Dat geschiedt thans ook en daarom stellen B. en W. dan ook voor de erkenning van het diploma afhan kelijk te stellen van de eischen, welk stand punt ook bij andere diploma's is ingeno men. Als de Raad dat goedvindt wil hij wel verklaren, dat hem vorig jaar gebleken is, dat de eischen voor de akte van bekwaam heid vooral niet minder zijn en dat hij dan ook het standpunt der heeren Poldsr en Hofkamp zal Innemen. Het voorstel wordt goedgekeurd. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op do heffing van rechten voor het gebruik van openbaren grond enz. Aangenomen. 11. Voorstel van de Commissie van Wet geving tot wijziging der Verordening op de tapperijen (invoering zwarte lijst). De heer Spiekermann wijst er op, dat dit voorstel wel van de commissie van Wetgeving afkomstig is, maar deze is In meerderheid er tegen en zal wel hopen, dat het voorstel verworpen wordt. De heer Nieuwenhuy sen kan in principe wel niet met het voorstel meegaan, maar hij heeft gehoord, dat de Commissa ris van Politie en de Commissie van Wet geving is geweest en daar heeft gezegd, dat hij het praktisch onuitvoerbaar acht. De Voorzitter zegt. dat dit inderdaad zoo is. De Commissaris beeft in de Com missie verklaard, dat de aanvulling der verordening z.i. praktisch onuitvoerbaar is. De heer Rekké meent, dat dit een per soonlijke meening is van den commissaris. Is dan niet eens geïnformeerd In die plaat sen. waar de zwarte lijst is ingevoerd. Dan had de commissie ernstig werk gedaan. Spr. meent, dat de voorgestelde artikelen wel uitvoerbaar zijn en vindt de bezwaren gezocht. De heer Stadig wil een goed woordje doen voor de voorstellen. Er is een besluit van den Raad en nu moet men daaraan niet willen ontkomen door dit af te wijzen. De Commissaris twijfelde inderdaad aan de mogelijkheid tot handhaving der verorde ning. Maar in andere plaatsen gaat het wel. Het hoofdbezwaar van den Commissaris was. da*. Amersfoort er eigenlijk al te groot voor was. Maar de categorie van menschen, waarover het hier gaat zijn vrijwel be kend, ook bij de politie. Blijkt het dat de bezwaren inderdaad bestaan, dan kunnon we de verordening later intrekken. Laten we het ermee probeeren. Lukt het niet, dan hebben we toch de overtuiging, dat we heb ben gedaan, wat we konden doen. Dan vvas- schen we onze handen verder in onschuld. De heer Hehenkamp meent, dat na de zwakke verdediging van den Stadig wel blijkt, dat we een papieren verordening hebben. De heer Graaff vindt het den meest praktischen weg eerst bij andere gemeenten een onderzoek in te stellen. De Voorzitter ziet geen reden tot aanhouding. Het bezwaar van den Commis saris geldt meer deze gemeente speciaal, daar deze begroot zou zijn. De commissie heeft op royale wijze ge tracht uitvoering te geven aan het geno men raadsbesluit. De heer Kraan vindt de uitbreiding tot de verlofszaken de grootste moeilijkheid. Hoe zal men het voor die zaken achter halen. De heer Graaff: In kleinere gemoenten is de praktische uitvoerbaarheid gebleken. Nu bestaat de mogelijkheid dat daar een redaktie is, die wel uitvoerbaar is. De Voorzitter: De redaktie is overal hetzelfde. Het voorstel wordt aangenomen met 12 tegen 10 stemmen. Tegen de heeren: Spiekermann, Thien. van Beurden, Boa3, Hehenkamp, Hofkamp, van Koetsveld, Kraan, van Lonkhuyzen, Noord man. 12. Voorstel van de Commissie van Wet geving tot vaststelling van een verbod orn met een woonwagen elders dan in het woonwagenkamp standplaats in te nemen. Aangenomen. 13. Voorstel van de Commissie van Wet geving tot wijziging van de verordening betreffende de straatpolitie. Aangenomen. 14. Advies van B. en W. naar aanlei ding van het verzoek van de Wed. W. Heo- re om den termijn van ontruiming van het onbewoonbaar verklaarde perceel Hel lestraat 311 te verlengen. De beer De Mots wijst er op, dat in het desbetreffende stuk staat, dat er geen be zwaar is de termijn te verlengen en dat de bewoonster geen woning kon krijgen. Hoe moet het dan als deze termijn ls verstreken en dit gezin nog geen woning heeft kunnen krijgen. Zullen die menschen dan naar den Dieventoren moeten. Wethouder Ruitenberg deelt mede, dat de Dieventoren niet meer bewoond wordt. De mogelijkheid bestaat dat door op schuiving een woning vrij komt en anders zullen we weer moeten verlengen. Het voorstel wordt aangenomen. 15. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het Bestuur der Oranje vereniging betreffende nationale vierda gen. De heer Polder zegt, dat zijn fractie het niet juist acht, dat B. en W. den namld" dag van 30 April vrij geven, daar dan veel kinderen de straat op worden gezonden, wiwer ouders het niet goed vinden. Wij zou" den willen zien, dat de ouders, die dit won- schen, hun kinderen van school thuis kun nen houden. Zoo gaat het ook met oe ouders die hun kinderen op 1 Mei thuis wwillen houden. De heer Stadig heeft bezwaar tegen de wijze waarop de heer Polder argumenteert. De heer Polder zegt, dat er een aantal Ynen- schen zijn, die van de viering niet gediend zijn. Maar dan zouden we voor den Ko ninginnedag hetzelfde standpunt moeten in nemen. Historisch is nu, dat wij door de Oranjes worden geregeerd en wij kunnen de historie maar niet op zij zetten. De heer Van Koetsveld heeft met ver wondering gezien dat op 19 April op de gemeentegebouwen niet gevlagd is. De Voorzitter deelt mede, dat op ver zoek van den Prins diens verjaardag gelijk zal worden gevierd met dien van de Prin ses. De heer Polder verdedigt zijn stand punt. De heer Van Lonkhuyzen zal als Th- pet. der inwoners den 1-Meidag willen vie ren, daaraan zeker meewerken. Dat is de zaak nuchter bekijken. En als nu 75 pet der menschen den Julianadag willen vieren, moeten we praktisch geen ander standpunt innemen. De heer Graaff vindt dat de heer Pol der niet zoo n medelijden behoeft te hebben met de kinderen. Als er vrij wordt gegeven voor het ijs, heeft de heer Polder daarover ook nooit gesproken. De Voorzitter: Wat de kwestie van het vrijgeven betreft, deze is al door B. en W. afgedaan en valt dus buiten de bevoegd heid van den Raad. Het voorstel wordt aangenomen. 16. Voorstel van B» en W. betreffende reservefondsen. De Voorzitter deelt mede, van ver schillende zijden vernomen te hebben dat het op prijs zou worden gesteld, dit voorstel aan te houden. De beer V e r h e ij vraagt dan ook inlich tingen over de reserve van 67.000 voor het slachthuis. De Voorzitter zegt deze inlichtingen toe. 17. Voorstel van B. en W. tot bestem ming der geldleeningen van het Electrici- teitsbedrijf. De heer Boas vindt het verkeerd de lee ning nu reeds af te lossen met 1 pet. pro visie. Zoo gunstig is thans de stand van de geldmarkt niet. Spr. vindt het belrf dit nog eens aan te houden. Wethouder Thien gelooft dat het zeei zeker in het belang der gemeente is, dat dit voorstel wordt gaccepteerd. Het voorstel wordt aangenomen. 18. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van den vermenigvuldigingsfactor der inkomstenbelasting 1929-1930. Aangenomen. De heer Boas wijst er op, dat het voor stel zoo sober is, dat er niets inslaat. Vorig jaar Maart waren dë kohieren al bekend Kunnen B. en W. er nu niets over mee 1 deelen. Wethouder Thien: Met het oog op de bestaande gegevens moest het voorstel zoo luiden. 19. Voorstel van B. en W. om te bepalen, dat aan het bestuur der Amersfoortsche School vereen igingen voor 1929 ten behoeve van school B geen voorschot op de ver goeding in artikel 101 der Lager Onderwijs wet zal worden uitgekeerd. Aangenomen. 20. Advies van B. cn W. naar aanleiding van bet verzoek van L. Pczie bm do subsi die ten behoeve der zweminrichting te ver- hoogen. Dit punt wordt aangehouden. 21. Voorstel van B. cn W. tot het wijzi gen van het besluit tot het aangaan van kasgeldlecningen. Aangenomen. 22. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting 1929. Aangenomen. 23. Voorstel van B. cn W. tot inbreng van huizen aan de Breestraat in het Wo ningbedrijf. Aangenomen. 24. Voorstel van B. en W. tot overneming van een strookje grond aan de Lieve Vrou westraat hoek Zwanenhals8teeg van H. H. E. Morren. Aangenomen. 25. Voorstel van B. en W. tot onder- ha ndsche verhuring van perceel Groen markt aan de P.U.E.M. Aangenomen. 26. Voorstel van B. on W. tot onder- handsche verhuring van een perceel grond gelegen achter de gebouwen der gemeente reiniging aan J. Lagerwey. Aangenomen. 27. Voorstel van B. cn W. tot verhuring aan M. Klijnstra van een perceel grasland tusschen de Anne Paulownalaan en Prins Frederiklaan. Aangenomen. 28. Voorstel van B. en W. tot onder- handsche verhuring van de boerderijen „de Pannekoek" en „het Nieuwe Land". Aangenomen. 29. Voorstel van B. on W. tot verkoop van een nabij den Utrechtschen weg gele gen perceel bouwterrein groot 7750 M'. voor 23.840.— (vrij op naam) aan Prof. Dr. Ir. F. A. Vcning Meinesz. De heer V e r h e y vindt dat de grond den laatsten tijd te goedkoop wordt verkocht. Bij de berekening van den kostprijs in 1927 is vergeten rekening te houden met de parken en wegen, er Ss vergeten reke ning te houden met de rïoleering en met het onderhoud. Wegen cn perken komen in de gemeente huishouding maar de kosten worden toch omgeslagen over deu grond. En in andere gemeenten houdt men wel degelijk reke ning met de rïoleering en het onderhoud. Spreker vertrouwt de cijfers niet en wil den grondverkoop liever stopzetten, tot eerst de berekening eens ls nagegaan. Nu lijkt het of we een uitverkoop houden van den grond. Gaat U eens na of het niet goed is rekening te houden met de aangevoerde dingen, opdat we niet later voor de lasten komen. Wethouder Thien zegt, dat de prijzen grondig on nauwgezet zijn bekeken cn dat ze als billijk zijn aan te nemen. Het zou Jx-ter zijfn hoogere pri^ya te bedingen maar R De perooonlykc oertegenwoordigjter van Elizabeth Arden, welke een oer Harige waring beeft opgedaan in Arden Salon te Londen, komt onze afdeeling toilet artikelen bezoeken ran JP y raden U aan gebiuik te maken van deee gel genheid, om de perooonlyke raadgevingen, van onze Peokmdige in te ivinn-n belreffe ide de juiste ve zorgin j en behandeling van Uw huid AL 'ui lichtingen worden koele loot veretrekL G. H. v. d. SAiMDT Co. UTRECHT - OUDECRACHT 145-147 het grondbedrijf is een bedrijf en als m§n tot verkoop van grond wil overgaan rqoet men al die dingen niet te veel in rekening brengen, wil de grond goed geexploiteerd worden. Wij zijn nog bezig met een reorga nisatie van het grondbedrijf maar momen teel zijn deze verkoopen zeer goed te ac cepteeren. De heer Ver he ij: Wanneer ik zie dal men voor dezen grond f 3 vraagt, terwijl de kostprijs f 2.50 is en ik dan zie dat men geen rekening houdt met de wegen, de rio leering en de parken, hoe kan men dan beweren dat deze prijzen' goed zijn. Wethouder Thien: De parken zijn uit het grondbedrijf genomen en die zijn aan. het hedrijf vergoed. Voor de rïoleering betalen de menschen straks rioolbelasting. En de aandeg der wegen is ook overgesla gen over de terreinen. Wethouder Ruitenberg zegt, dat In den prijs van f 2.50 wel degelijk de rïolee ring is begrepen. Het voorstel wordt aangenomen. S0. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een aan den Leusderweg gelegen per ceel bouwterrein groot 1210 M2. voor 4700.— aan P. M K. van Er kelenburg. Aangenomen, ha een opmerking van den heer van Galen Last. 31. Voorstel van B. cnW. tot verkoop van een aan den Hoogexveg gelegen perceel bouwterrein groot 2095 M2. voor ƒ5000.— aan Jac. van Gent. Aangenomen. 32. Voorstel van B. on W. tot verkoop van een aan den Randenbroekenveg gele gen perceel bouwterrein groot 1018 M2. voor 2150.— aan J. v. d Berg. Aangenomen. 33. Voorstel van B. on W. tot overdracht aan de gemeente van grond van het grond bedrijf voor het woonwagenkamp enz. Aangenomen. 34. Kohier straat- en rioolbelasting dienst 1929. 5e kohier straat- en rioolbelasting dienst 1928. 35. Aanvullingskohferen schoolgelden Handelsdagschool en Handelsavondschool. 36. Reclames schoolgeld Gymnasium. Handelsscholen en Voorbereidende school dienst 1928-1929. De punten 3436 worden goedgekeurd 37. Advies van B. en W. naar aanlei ding van een verzoek van W. Muys orr» ontheffing van de verordening houdende eischen voor dranklokaliteiten vour pet ceel Hof 14. De heer Rekké: De soc. dem. fractie verzoekt aanteekening hiertegen te zijn. De heer van Galen Last eveneens Het voorstel wordt aangenomen. 38. Voorstel van B. en W om een core- diet te ver>eenen voor het nemen van eenige maatregelen tegen brandgevaar. De heer Hehenkamp vraagt oc7' eens de aandacht te vestigen op de liggir;c van de leeskamer. Het voorstel wordt aangenomen. 39. Advies van B. en W. naar aanlei ding van het adres van F. Koenen betref fende de nieuwe brug over de beek aan de Bloermendalsche poort en de verplaat sing van het electriciteitsgebouw, waardoor de waarc?e van zijn bouwterrein gedrukt zou worden. De heea* de Mots kan met het advies volkomen accoord gaan. Maar hoe komt het dat daar bij die brug, waar de leunin gen zijn gemaakt van de oude stadsmuren, men eern zeer modern-el ectriclteitsgebouw- tje heeft geplaatst. Wethouder Ruitenberg; Wij hebben zeer n*uw gewaakt tegen alles wat daar dt omge\tfng kan ontsieren. Daarom is het ge bouwtje uitgevoerd in ouder steun, 't Is waar dat het In moderne lijn is uitgevoerd, maar het past zeer bij de leuningen, voorstel wordt aangenomen. 40. Voorstel van B. en W. tot het ver- leonen van een aanvulliugscrediet voor den bouw van 50 woningen door de bouw vereniging „Goed Wonen" De heer Boas zegt, dat het schllderswork wordt uitgevoerd in eigen beheer. Is dat goedkooper? Wethouder Ruitenenberg: Bij het schllderswerk gaat het niet in de eerste plaats om het goedkoope, maar om het de gelijke. Het voorstel wordt aangenomen. 41 Voorstel van B en W. tot verhuring van het perceel grond, galegen nabij den Ouden Soesterweg aan C. van Wegen. Aangenomen. 42 Voorstel van B. en W. tot verkoop aan E. J. Ruitenberg c.s. en anderen van strooken grond nabij de Picter Bothlaan. Aangenomen. 43. Voorstel van R en W tot verkoop aan Ir. E. J. Langclaan van een strook grond aan de Dr f. P. Heyelaan groot plm. 780 M2. voor 2700. Aangenomen. 44. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan J. G. Overeem van een perceel grono aan de Ban kastraat groot plm. 2896 M2. voor 13.500. Aangenomen. 45. Kohier hondenbelasting dienst 1929. 46. AanvuMingskohier schoolgeld Gym nasium dicnet 192S/29. 47. Reclames hondenbelasting dienst 1928. 48. Staten oninbare posten straat- en rioolbelasting, schoolgeld Handelsavond school en hondenbelasting. De puntf.-n 4518 worden goedgekeurd. Rondvraag. De heer Boas wijst er op, dat op 23 Oct een adre/s is ingekomen van den heer Kreu peling. .IQat ls steeds nog niet behandeld. De Voorzitter gelooft, dat het in be handeling is. De heer O v e r e em verheugt zich er over dat mei de rïoleering aan don Utr. weg ern stig gewerkt wordt. Hij betreurt het dat ech ter de weg eenigen tijd was afgesloten. Dat was te erger daar er vier doktoren wonen. Met dergelijke uitvoeringen van werken had een vooruitziende blik wel noodig ge weest. Het nood bruggetje had moeten blij ven Rtrgen. Wethouder Ruitenberg is blij er in 't openbaar over te kunnen 9preken. Toen het het werk was afgeloopen en als wij toen hadden kunnen voorzien dat het riolee- ringswerk zoo spoedig zou worden uitge voerd, dan hadden wij het bruggetje laten liggen. Toen de brug afgebroken werd was niet in 't zicht dat zoo spoedig aan het werk zou begonnen worden. Publieke werken mag dus geen gebrek aan vooruitzienden blik worden verweten. Als het mogelijke is gedaan om het publiek ter wille te zijn en het leed is nu al geleden. De heer Hofkamp heeft al een paar rnaal uitgezien Laar het rapport der Com missi»- voor den autobusdienst. Wethouder Thien deelt mede, dat mor gen do Commissie vergadert en het rapport welhcht zal worden vastgesteld. Pe heer Hofkamp: Dus mogen we het eertijds verwachten. Weihouder Thien. Misschien wel. D.. heer Boas. Zou het een groot gemak vinden als bij zijstraten die op d.e hoofdstra ten uitkomen ook naamborden worden ge plaatst. Wet nou der Ruitenberg wijst er op dat hij de begrooting dat punt onder de oogen kan worden gezien. De heer van Beurden vraagt hoe het staar met dat recht van uitgangen. Indertijd is gezegd, dat men er over zou procedeeren Hoe zit er nu mee. Wethouder Thien: De kwestie der uit gangen is tot volkomen bevred'ging der ge meente opgelost. De eigenaar die wilde nrr>- cedeeren is na het inwinnen van juriflHdh advies tot ander inzicht gekomen. Daarna wordt de vergadering gesloten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 7