De Adelaar, L.J. Luycx&Zoon f^atsonaaS STADSNIEUWS. UST DEN OMTREK, Maison de Nouveauté, DE A. V. R. TE AMERSFOORT INTREKKING BANKBILJETTEN WHI^COSD - GABARDINE TYROLER LODEN JASSEN TRENCH COAT voop Heeren en Jongens - Ondoordringbaar (Geëtaleerd) LAN 3ESTRAAT 40. TELEFOON 22<. Langestraat 49. Tel. 190 Wij ontvingen de nieuwste Zijden Stoffen in petit- fleurs patroontjes. OTREGETSCEE GEMEENTERAAD. De bewouwing van het terrein „Nieuw Berosleyn" aan d3 Emznalaon. !n de gistermiddag gehouden gemeente raadszitting van Utrecht is z.h.s. goedge- keur het voorstel van B. en W. om, nu de Vereeniging tot kostcloozé heilgymnasti- sche behandeling van kinderen van onver- mogenden, aan welke S00 subsidie ver leend was. ontbonden is. en de Vsr^ettiginu Maatschappelijk werk voor Zieken, de werkzaamheden der on lb mien veiceuiging op zich heeft genomen, de subsi dia aan Maatschappelijk werk voor Zmkon nut 600 te verhoogen en dus ie bréngen oj> 3100, en verder op de begiootlng van den gemeentelijken geneesk •iiHl:g..n d er.st f200 uit te trekken v.kjï de hsiVvniPöStische bt- handeling van kinderen van onvermogen de u. Aan de afdeehrg Utrecht der Vereeniging van Nederlandsche Gom ïenton werd voor het ontwerpen van een gewestelijk uitbrei dingsplan voor het oostelijk gedeelte der provincie Utrecht een subsidie van f500 verleend. Aangenomen werd mede het voorstel van B. en VV. om te besluiten tot het plaatsen van een buffet in de overdekte veehal op het marktterrein aan de Croeselaan en dit tot uiterlijk 3 October 1933 te verpachten aan den heer W Maatman alhier teccn een jaarltiksche pachtsom van ƒ250.—. De door B eri W. voorgestelde nieuwe rooilijnen voor het Stationsplein zuidoost zijde werden goedgekeurd. Bij de gedachten wisseling over het voor stel van B. en W. inzake de bebouwing van het terrein „Niéuw Beresteyn" aan do Em- malaan werd met 22 tegen 13 stemmen aan genomen een voorstel van den heer Bre- dero om het voorstel aan te houden en B en W. uit te noodigen alsnog met de Ver eeniging tot bevordering van de Inwendige zending overleg te plegen. Goedgekeurd werden de door B. en W. voorgestelde rooilijnen voor de Croeselaan. het veemarktterrein en de omliggende stra ten. Voor den aanleg der hier bedoelde straten werd aan B. en W. een crediet van 43,500 verleend. Een voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan den .^msterdamschestraat- weg werd z.h.s. goedgekeurd, nadat beslo ten was een voorstel van den heer Swane, strekkend dat dé raad besluit aan straten, welke len minste 18 meter breed zijn den bouw van perceelen bevattende drie woon lagen toe te staan, mits aan nader door B. en W. te stellen voorwaarden ten opzichte van het uiterlijk aanzien en de indeeline der gebouwen wordt voldaan te stellen in handen van B. on VV. om bericht en raad. In de avondvergadering is na uitvoerige gedachtenwisseling zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd het voorstel van B. en W. om te besluiten, tot demping van het gedeelte van de Vleutensche Wetering tus- schen de vVeteringbrug en de Bleekersbrug te doen overgaan, en hun voor de uitvoering van dit werk een crediet te verleenen van 10000 en verder hen te machtigen het dempingswerk onderhands aan de gebroe ders Hcllendoorn te Zwolle voor 7845 op te dragen, nadat met 25 tegen 9 stemmen verworpen was bet voorstel van den heer de Weerd, strekkende om over te gaan tot demping van de Vleutensche Wetering tus- schen de Weteringbrug cn de Oude Rijn en B. en W. op te dragen ter zake zoo spoe dig mogelijk een voorstel bij den raad in te dienen. De heer van Dijk had tijdens de behan deling een voorstel ingediend waarin de raad, van oordeel, dat een nader onder dek f-'t het verkrijgen van een voetgan gerstunnel onder de spoorbaan in de bed ding van de Vleutensche wetering ge- wenscht is, B. en W. uitnoodigt dit onder zoek In te stellen en, zoo de mogelijkheid hiertoe bestaat, tijdens de gedeeltelijke demping van de Vleutensche wetering mei de uitvoering hiervan rekening te houden Dit voorstel werd verworpen met 26 tegen 8 stemmen. Het voorstel van B. en W. tot aanschaf fing van nieuwe gaskachels voor het be volkingsbureau werd op voorstel van den heer de Weerd, nadat B. en W. zich erme de hadden vereenigd, aangehouden. B. en W. zullen de zaak nader onder de oogen zien en daarbij een onderzoek instellen naar de mogelijkheid van het inrichten van een centrale verwarming in dat gebouw cn de kosten daarvan. B a r n e v e 1 d. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken bij den horloge maker Tl. v. d. Hengel, te Achterveld. Uit de etalage enz. zijn een aantal horloges en gouden voorwerpen gestolen, terwijl ver der een aanzienlijk bedrag aan geld is ont vreemd. Dader(s) onbekend DIEFSTAL MET INBRAAK TE ACHTERVELD. Voor een waarde van ruim 1000 gestolen. Barneveld. Omtrent den diefstal met inbraak bij den horlogemaker H. v. d. Hengel, te Achterveld, kan nog het vol gende gemeld De dieven zijn door een kelderraampje binnengekomen, waarna zij zich naar de winkelkasten hebben begeven, die zij blijk baar op hun gemak hebben leeggeplun derd. Hieruit zijn ongeveer alle artikelen naar de achterzijde van het woonhuis ge sleept. waar het echte uit het minderwaar dige is gesorteerd. Zoo heeft tnen alle ar tikelen in doublé achtergelaten, terwijl worden vermist40 gouden ringen, een aantal dames cn heeren horloges en een viertal gouden kappen, zooais door op leeftijd zijnde boerenvrouwen in die stre ken nog veel worden gedragen. Bovendien is een flink bedrag aan geld gestolen, zoa dat voor een waarde van circa 1000 is ontvreemd. Den zelfden nacht heeft men ook ge poogd in te breken ten huize van den di recteur der stoomzulvelfabriek ..Juliana" aldaar. Tengevolge van het indrukken van een glasruit werden echter de bewoners ge wekt. waarna de nachtelijke bezoekers den aftocht bliezen. Blijkbaar zijn hier vaklui aan het werk geweest Tot nu toe heeft de politie, die aan stonds een streng onderzoek heeft inge steld, nog geen spoor van de daders ont dekt. Barneveld. De werkzaamheden voor de vergrooting der Ned. Herv. Kerk alhier hebben reeds een aanvang genomen. Aan de zuidzijde van het eeuwenoude gebouw is men bezig het voor het aanbrengen der fondamenten noodige graafwerk te verrich ten, waarbij telkens blijkt, dat dit terrein, zooals trouwens wel bekend is, voor ons voorgeslacht als doodenakker heeft ge diend. Karren vol merischenbeenderen en een groot aantal, vaak nog geheel gave schedels worden opgedolven, welke over blijfselen alle zorgvuldig naar bet tegen woordige oude kerkhof worden aange bracht, waar zij opnieuw worden begra ven. !n verband met deze korkuitbreiding is de doorgang langs de zuidzijde der kerk tijdolijk voor het publiek afgesloten. Scherpenzeel Vanwege den bond van harmonie- en fanfarecorpsen „De prp vincie Utrecht en Omstreken' zal alhier op Hemelvaartsdag in het bosch van het landgoed Lambolgen, daartoe welwillend afgestaan «loor den ^igenaar Jhr. Van Ot ters te Brummen, een muziekconcours worden gehouden. Hiervoor is te dezer plaatse een eere comité gevormd, bestaande uit Burgemeester en Wethouders «Ijr ge meonte Scherpenzeel. den Gemeentesecre taris en ecnige Raadsleden Voorts hebben bestuursleden van diverse verecnigTngen. benevens enkele vooraanstaande personen zitting in dit comité. Uil deze gemeente zijn prijzen beschikbaar gesteld door Mr. A. Roijaards van Scherpenzeel (Burgemees ter^, de gemeente Scherpenzeel, de vereeni ging Burgerwacht en vele andere vereeni gingen cn particuliere personen, o.a. be staande in verguld zilveren en zilveren me dailies en zilveren kransen. De jury zal bestaan uit de vglgende heeren W. van de Blij te Utrecht. P J. Kiveron te Amster dam en Herm E ureman te Amersfoort. Wat het programma betreft, zij vermeld, dat des namiddags om twaalf uur door het Gemeentebestuur de officieele ontvangst zal plaats vinden van het eêre comité, het Bondsbestuur, de jury cn de directeuren en voorzitters der deelnemende vereenigin gen. Daarna zal voor het hotel ..Boschzicht" de optocht der vereenigingen worden ge formeerd. welke om half één vertrekt naar het ntuziekterrein. Daar zal eerst een ope- ningsmarsch worden gespeeld, waarna de concertwedstrijd een aanvang neemt. Om streeks half zes kan dan de raarschwed strijd en om 8 uur de eerewedstrijd begin nen De toegangsprijzen vindt men vermeld in de officieele gidsen, welke voor 25 cent verkrijgbaar worden gesteld. Aan den vooravond van den Hemel vaartsdag zal op hel concoursterrein een avondconcert worden gegeven door de mu ziekvereniging „Caecilia" alhier, waartoe men raison van 1U cents toegelaten wordt. Scherpenzeel Dondeidagmicldag om vier uur kwam de Raad dezer gemeente in spoedeischende vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer mr. A. Royaards van Schornenzeel. Aanwezig waren alle leden. Na opening der vergadering werd op voorstel van den voorzitter besloten tot het aanhouden der notulen van de vorige ver gadering, waarna de Raad met gesloten deuren ging vergaderen ter behandeling van het eenige punt der agenda Behande ling omtrent gunning bouw Gemeentehuis. Na heropening der openbare vergadering deelde de voorzitter mede, dat bij de dien middag om twee uur onder inwoners der gemeente gehouden aanbesteding inzake het bouwen van een genieentehuis met veld wachterswoning en twee arrestantencellen op het terrein achter het bestaande ge meentehuis. was ingeschreven als volgt: G. van Bist 3110"», P. de Jong 31900, F. Os- nabrugge 32600, G Broekhuizen 33600 cn E. A. Ku Ij pers f 33982 Aangezien de inschrijvingssommen verre de raming overschrijden, werd zonder hoof delijke stemming besloten het werk niet te gunnen cn opnieuw een openbare aanbeste ding te doen plaats hebben. Voorts werd de begrootiug voor het dienstjaar 1929 in ontvangst en uitgaaf aan gevuld met een bedrag van 13000. Niet? meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter do vergadering. TRAMONGEVAL BIJ LEERSUM. Leersum. Op de kruising rijks- Straatweg en nieuwe weg naar Maarsber- gen even vóór het dorp Leersum is een vrachtauto met hout beladen tegen een tram van de Ned Buurt Spoorweg Maat schappij gereden doordat de chauffeur van Utr. weg 38. Tol. 302. Te koop een 3% a jj B fl 5 zoo goed als nieuw de auto zijn bocht naar den rijks-straat weg véél te groot nam. De trom werd door twee motorwagens getrokken do eerste motorwagen werd door den schok over don weg geslingerd en kantelde geheel om, de tweede moto, wagen ontspoorde en werd tegen de bÖomerï, terzijde van den weg ge drukt. Het daarop volgende personenrij tuig bleef op de rails staan. Do trambe stuurder van den eersten motorwagen móest uit z'n machine klimmen Wonder boven wonder is niemand verwond, nóch personeel van de tram. nóch de chauffeur van de vrachtauto De materieele schade was natuurlijk groot. De tramdienst is onderhouden door overstappen op de plaats des ongevals. De tram reed langzaam, daar zich aan de halte, nabij de Kruisweg, personen be vonden, die wenschten in te stappen. HST FEEST DER FIRMA G. f. GALLEN- BACH. N ij k e r k Dc dag van 1 Mei J.T. ts \oor de uitgeversfirma G. F. Callenbach te Nijkerk een gloriedag geworden. De door het personeel aangebrachte versiering aan den ingang van het terrein en de op het dak wapperende driekleur gaven den in druk dat er dien dag niet gewerkt zou wor den, doch dat er feest gevierd zou worden. Om 10 uur waren patroons en personeel present. Door den heer A. Fossen. procuratiehou der der firma, werd in aller bijzijn m groote trekken een overzicht gegeven van don groei en den bloei dar zaak, hij legde er den nadruk op dat er steeds intensief ge werkt is on dat men het juiste oogenblil; had weten aan te grijpen. Maar ook, en wel in de eerste plaats, is bewaarheid de be kende spreuk „God laat groélen", al was niet verzuimd te handelen naar de niet minder bekende spreuk „Grijpt als 't rijpt". Hierna verzocht de heer Fossen allen hem te \olgen naar de hal, ter aanbieding van het geschenk van het personeel. Dit ge schenk bestond uit pen gedenkraam van ge brandschilderd glas, vervaardigd door de firma Valstar te De Bilt. Dit raam bestaat uit twee gedeelten; het onderste gedeelte geeft weer de verschillende gebouwen, waarin in den loop der jaren de zaak ge vestigd was, en brengt duidelijk in beeld den voortdurenden vooruitgang der zaak. Het bovenlicht laat zien het alom bekende vtJflTét der firma" rdftt de 'évrmeens beken'Ie kernachtige zinspreuk Goet Frisch CJaar. Diep bewogen dankte de heer G. F. Gallen bach Sr. het personeel voor dit kostelijke en blijvende geschenk. Ook zijn compagnon de heer G. Hana dankte voor het magnifiek mooie raam, zooals hij het noemde. Hierna werden verversingen aangeboden; onder het genot daarvan bleef men nog geruimen tijd bijeen. Het grootste kantoorlokaal, dat prachtig versierd was, waartoe in de eerste plaats medewerkten de talrijke bloemstukken, die van nabij en verre gezonden waren, behoef de voor het meest geschikte ontvangsalon niet onder te doen. In dat lokaal werden in de middaguren allen ontvangen, die hun gelukwcnschen kwamen aanbieden, en dat waren er zeer velen. Wij vermelden met name het Dagelijksch'Bestuur der gemeente Nijkerk; voorts zagen wij verschillende auteurs en illustrators, bevriende collega's en zakenvrienden, beuevens vele belang stellenden uit Nijkerk. De telegrammen werden bij tieutallen tegelijk bezorgd de ontvangen brieven en kaartjes uit binnen- cn buitenland vormen samen honderdtallen. Het was voor de firma een dag om niet te vergeten. BOND VAN HOOGERE MEISJESSCHOLEN IN NEDERLAND. Te Utrecht is opgericht de Bond van Hcogere Meisjesscholen lil Nederland. Naast de behartiging der gemeenschappe lijke belangen stelt de Bond zich ten doel gezamenlijk een eindexamen in te stellen ter verkrijging van een diploma, dat ver schillende voorrechten zal geven. De con- stitueerende vergadering word gevormd door vertegenwoordigers van Neutrale en Christelijke meisjesscholen roei vijfjarigen cursus uit alle deelon van het land. Het voorloopig bestuur bestaat uit: den heer B. IIofman.(meisiessehool cler Rotierdamsrhe schoolverceniging) voorzitter: den heer H. J. Veldhoen 'meisjesschool der Amers- foortsche school vereenigiug), secretaris; Méj. Ad. van Apeldoorn (Christelijke meis jesschool te Arnhem), penningmeesteresse en den heer C. Klijn (meisjesschool der As ser schoolvereeniging). OFFICIEELE KENNISGEVINGEN. Hinderwet. B. en W van Amersfoort. bFengon ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 30 April 1929, aan A. H. van Nieuwkerk en zij ne rechtverkrijgenden voorwaardelijk ver gunning is verleend tot het oprichten van een meubelfabriek en het daarin plaatsen van 14 electromotorcn in totaal 42 Pk. tot het aandrijven van verschillende machines in het perceel alhier gelegen aan de Bee- kensteinschelaan no. 10. Amersfoort, 1 Mei 1929. B. en W. voornoemd, De secretaris, De Burgemeester, K KAAN Jzn. v. RANDWIJCIv B. en W. van Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 30 April 1929, aan G. Zwart en zijne recht verkrijgenden voorwaardelijk vergunning is verleend tot het oprichten van een sme derij en het daarin plaatsen van 2 electro- motoren in totaal van 2Pk. tot het aan drijven van een boor- en een slijpmachine en een smidsz en tot het oprichten van een autogeenlaschapparaat in het perceel alhier gelegen aan den Soesterweg No. 60. Amersfoort, 1 Mei 1929. B. en W. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn v RANDWIJCK B. en W. van Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 30 April 1929 aan de N. V. Weverijen van D. van Leyden en Zoon en hare rechtysrkrij- genden voorwaardelijk vergunning ver leend tot het uitbreiden van hare fabriek en het daarin plaatsen van 5 electromoto- run in totaal van 4 Pk. tot het aandrijven van verschillende machines In het perceel alhier gelegen aan den Isseltechenweg No. 3a en 3b. Amersfoort, 1 Mei 1929. B. en W. voornoemd, De Secretarie De Burgemeester, K. KAAN Jzn v. RANDWIJCK. B. en W. van Amersfoort maken bekend dat aan het stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een verzoek van F. H. Voogt om drankverlof in het perceel Soes terweg 51. DRESSUURPROEVEN KON. MILITAIRE SPORTVEREENIGINCJ. Ozize stadgenoot, luitenant Pahud de Montangos wint de finitief de Dressuurbeker. Gisteren werd te 's-Gravonhage den eind strijd gevoerd der Dressuurproeven van de K. M. S. V Het was een middag van goedo sport, waarbij luit Pahud dc Mortanges, met Marcroix. ondanks do zware, concurren tie zijner mededinges, winnaar werd en voor den tweeden maal den Dressuurbeker in beslag nam. die thans cièfiniticf mee naar Amersfoort gaat. VEREENIGING VAN PLUIMVEEHOUDERS TE AMERSFOORT EN OMSTREKEN. Jaarvergadering. De jaarvergadering dezer vereeniging, voortzetting van het oude V.P.N., werd in Amsvorde gehouden onder leiding van den voorzitter den heer Ant. Hofkamp. Het middel (zie aan het eind van dit ver slag) dat twee jaar geledon een volle verga- king bracht, bleef thans zonder uitwerking In het openingswoord wees de voorzitter de slechts half geslaagde poging om tc komen tot een enkele vereeniging op het gebied' van pluimveeteelt, van wie kracht kan uitgaan. Ze is noodig in deze omgeving met haar groote hoenderfokkerij. De hoop werd uitgesproken, dat op de afwijzing van thans, later zal worden teruggekomen. Een schrijven van deelneming is gezonden >an mevr. de weduwe Mateman bij het over lijden van haar echtgenoot, bestuurslid der Vereeniging. Voorlezing werd gedaan van schrijven en daarop ontvangen dankend ant woord. Het Jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester, den heer G. J. Wichman, spreekt van een kalm jaar. Tegen de hoen deroest. die in 1927 veel pluimveestapels uitroeide, werd in 1928 geen hulp ingeroepen Het ledental stond op 11G. Contributie een gulden plus 15 cent incasso. De pogingen om van de drie vereenigingen hier ter stede te geraken tot een enkele,, stuitten bij de Amersf. Kleinveo-fokkersver- ceniging op afwijzing der ledenvergadering. In de Eerste Pluimvee- en Konijnenfok- kersvereen i ging zullen de bestuursleden Weber en Schrcudcr aandringen op samen-' smelting. Het kapitaal bezit der Vereeniging klom van .f3361 op ƒ3502. Hiervan is een kleine ƒ2000 stamkapitaal, belegd bij de Middcn- standsbank iYi P-Ct en 1500 belegd tegen 5 n.Ct. in de V.P.N. bedrijven. De rekening 1927 is nagezien. De commis sie brengt haar dank voor de buitengewoon ove.rzichtc'ijkhcid dezer rekening. De heeren van Dijk, Rens en Tuithof zul Ier de rekening 1928 verifieeren en in vol gend voorjaar ook dio van 1929, zoodat hij de jaarvergadering voortaan de rekening van het afgeloopen jaar kan worden afge sloten. Do aftredende bestuursleden Ant Hofkamp en E. J. Ruitenberg werden her kozen. In de bestuursuitbreiding met één lid en in de vaeature-Mateman werden gekozen de heeren J. F. B. Weber en P. Schreuder, voorzitter en penningmeester der E. P. K. V. Dc hoer Winter bracht, onder groote. in stemming der vergadering, dank aan den voorzitter voor wat hij gedaan heeft voor het tot stand komen der Eierhal. In zijn dankwoord prijst de voorzitter de komende hal, die zeker haar groote nut zal toonen. Het bestuur werkt een plan uit, dat de vereeniging in volle licht zal stellen bij do opening van de Eierhal. De Begrooting 1929 wordt vastgesteld op 2S3 met een post Onvorozien, groot 103. Bij de rondvraag wijst de heer Winter op het nut en den onderlingen band, die leden avonden zouden geven met inleiding en be spreking over onderwerpen van de pluim veeteelt. Evenals elders diende dan de vrou- wen te worden meegenomen. Deze zijn bij zonder betrokken bij die teelt. Ook zal overwogen worden het nut en de mogelijkheid van een eigen maandblaadje. Aan het einde der vergadering bracht de lieer Tuithof dank aan den Voorzitter voor diens pogingen sedert jaren om te komen tot samenstelling der drie vereenigingen. Vervolgens werden onder de aanwezige leden verloot tien toornen eensdaagskui- kens, elk van tien stuks uit liet bekende hoenderpark de Burgwal Keuze kon wor den gedaan uit Barnevelders en twee soor ten Leghorns. DE HELD VAN BAGDAD. Bij het verscheiden van den ofliciex-vlicger 2e klasse P. S Evers, piloot der D 22. Een angstige ontroering In 't kleine Nederland: Er viel op vreemden bodem Een kind van 't Vaderland. Eens riep zijn dierbaar landje Hem tot een taak *x» plicht En 't oog van h-jtfl de wereld Was op zijn werk gericht. Met moed, beleid en kennis, Streed bij z'n strijd getrouw. Totdat het grillig noodlot Hem ons ontrooven zou. Op 'fc veld van eer gesneuveld, In dienst van 't Vaderland, Als held in d' eeuw'ge ruste, In roem en eer gestrand. Daar in dat verre Oosten, In 't heerlijk zonnig land. Toeft bij z'n droeve doodsbed Ons treurend Nederland In 't verre, verre Oosten, Daar in die zonneschijn. Bewees hij door z'n daden. Een ware held te zijn. En in de naaste toekomst, In een nabij verschiet. Plukt Nederland de vruchten Waar hij het leven liet En nu het somher rouwkleed Om Hollands schouders gleed, Zegt z't hem in stillen eerbied: „Heb dank voor wat go deed." K GROEGROE. (Alle rechten voorbehouden). mm mm?- Op haar propagandafucht door deze provincie De Algemecne Vereeniging Radio Om roep, meer bekend onder den naam van de „A.V.R.O.", zal morgen, Zatotdag, met auto's een propaganda-tocht maken door deze provincie. De A.V.R.O. stoet, die voor afgegaan wordt door een muziekcorps lil een groote toer auto. vertrekt morgenmid dag om twee uur uit Utrecht. Gereden wordt over de Bilt. Bilthoven Huis ter Heide, Soesterberg naar hier, waar zij dus te ongeveer drie uur kan arriveeren Van hier gaat het verder naar Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude cn Veenendaal de Geldersche Vallei in. om daarna over Doorn en Driebergen weer naar Utrecht, terug te keeren. De oude bankbiljetten van 10 gulden zijn nog gangbaar tot 30 April 1930 Men deelt ons mede, dat de oude bauB- biljatten van 10 gulden, n.l. dio waar op de voorzijde zich ter linkerzijde van den tekst een mannen-figuur cn ter rechterzijde een vrouwen figuur bevindt, uit de circu latie genomen zullen worden. Men kan deze biljetten inwisselen bij de kantoren, agent schappen en correspondentschappen van dc Nederlandsche Bank tot 30 April 1930. Uit het bovenstaande blijkt, dat dus al leen nog in omloop zullen blijven de bank biljetten van 10 gulden, waarop het be kende beeld van de Zeeuwsche boerin voor komt. BOUW- EN WONINGTOEZICHT. Spreekuur van den direc teur. De directeur van het Bouw- en Woning toezicht en Woningbedrijf Ir. C. B. v. d- Tak Jr., maakt bekend dat het spreekuur iederen werkdag van 9—11 uur blijft ge- handhaaft. Voorts zal ie airoctcur bij wijze vaii proef voor bijzondere gevallen nog te spre ken zijn Vrijdagsavonds van 7 tot 8 uur In hotel pension Rustoord, Utrechtschèweg 127. NIEUWE TELEFOONKABELS. Amersfoort-Deventer-Bent- helm. Vermoedelijk als laatste van de nieuwe landelijke telefoonkabels over Amersfoort wordt binnenkort aanbesteed het leggeD van den kabel Ameisfoort-Deventer-Bent- heim. Gisteren was men bezig met grondbo ringen aan do Coninckspoort met het oog op een telefoonkelder aldaar. Op dezelfde olaats is er reeds één aangelegd In de lijn Utrecht-Amersfoort-Zwolle-Leeuwarden. EXAMEN. Donderdag j.l. slaagde onze stadgenoote mei. C. B. Boender voor het te Utrecht ge houden examen fröbel-akte, practisch ge deelte.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2