AMEPSFÖÖCISCH DAOTJffl RIPOLINE VERVEN Zaterdag 18 Mei 1929 h -DE eemiander: 27e Jaargang No. 269 DERDE BLAD; BINNENLAND. DE DADERS BEKENNEN FEUILLETON. De Plaatsvervanger Voor huishoudelijk gebruik in alle maten verkrijgbaar bij A. v. d. WEG. LANGESTRAAT 23 EEN ROOFMOORD TE BREDA DE VISSCHERSSTAKING 1Iet geld hebben ze samen gedeeld De moord te Amstelveen Aangaande den moord op de 66-jarige vrouw G., die met een strop geworgd is gevonden in het boerderijtje van den heer II. aan den Nieuwen Veerweg tc Amstel veen, waar zij huishoudster was, verne men wij nog het volgende Van de beide in verband met het misdrijf aangehouden personen, bevindt zich nog één in verzekerde bewaring. Gisteren is hij van Amsterdam, waarheen hij vervoerd was, weer naar Amstelveen overgebracht, om daar verder verhoord te worden. Deze man is een vroegere knecht van den heer II. Aan de mogelijkheid, dat hij aan de wandaad niet vreemd zou zijn, is onmid dellijk gedacht. Toen Donderdag eenige arbeiders in den polder, welke den nieuwen Meerweg door snijdt, waren konten mededeelen aan de politie, dat zij omstreeks het tijdstip waar op de moord gepleegd moet zijn, twee man nen zeer snel naar den Amstelveenscheweg hebben zien fietsen, heeft de politie onmid dellijk pogingen gedaan, dezen op te spo ren. Een van hen, die bovenstaande mede- deeling had gedaan, wist te zeggen, dat het rijwiel van een der beide fietsers geen reflector op het achterspatbord had ert dat een spatbord van zijn fiets beschadigd was. De gewezen knecht, die onder Amster dam woont, is daarna aangehouden, en de arbeider, die de twee mannen door den polder met grootcn spoed had zien wegfiet sen en hen goed opgenomen had, weet zoo goed als zeker in den aangehoudene een dezer twee te herkennen. Daarna is ook een tweede persoon ge arresteerd, doch of hij de andere van de twee fietsrijders is geweest, zeide boven bedoelde arbeider niet te kunnen verkla ren, zoodat deze man weder op vrije voeten is gesteld. Bij verder onderzoek blijkt, dat de aangehoudene in den loop van den mid dag bij een rij wiel hei-steller onder Amstel veen zijn fiets van een nieuwen reflector en een nieuw spatbord had laten voorzien en eenige andere reparaties er aan had la ten verrichten, waarvoor hij gezamenlijk 8.77 had moeten betalen. Dit bedrag heeft hij laten afhouden van een biljet van 25, daar hij! zooals bij zeide, geen kleingeld bij zich hart. Daar deze rnan „steuntrekkende" is, gaf het op zichzelf eenigszins te denken, dat hij een bedrag van bijna f 9 voor reparatie van zijn rijwiel kon missen, en deze betaal de met een briefje van f 25. Verdacht lijkt het ook, toen later zijn vrouw verklaarde, dat hij betaald had met een briefje van 10, en dat dit al het geld was, dat zij in huis hadden. Ken en ander vormt slechts een aantal betrekkelijk vage aanwijzingen, welke ech ter als van genoeg beteekenis worden be schouwd om het onderzoek in deze rich ting voort tc zetten. Het onderzoek is be moeilijkt door het feit, dat onmiddellijk na de ontdekking van het misdrijf de ver slagene niet in dcnzelfden toestand is ge laten, waarin zij gevonden is. De strop was haar van den hals genomen en men had het lijk zelfs, al gewasschen, toen de burge meester met den wachtmeester der mare chaussee ter plaatse kwam. Ook waren er In dien korten tijd heel wat menschen in hot vertrek geweest, zoodat een onderzoek Het 'pijnlijkst gevolg des drinkgewoonten as bet lijden der kleinen. door niCIIARD MARSH. (Vrij naar hel Engelsch door C. M. G. de W. 4j ..Ik heb jullie dingen boven eens nage zien; ge begrijpt dat ik niets nalaat om uit te vinden wie u is en hij neen zoo dom ben ik niet. Waar ge met u tweecn vandaan naoogt komen, uit de lucht gevallen hen je toch zeker niet. Ik heb dit portret bij je goed gevonden ik ben openhartig zooals je ziet Hoe kwam je daaraan?" Zij keek haar man aan, die nog met zijn rug tegen de deur aan stond. „Wat zal ik zeggen tegen dezen merk- waardtgen man, die openhartig vertelt dat hu onze bezittingen doorgesnuffeld heeft en doet wat hij wil met wat hij gevonden heeft Hij schijnt het portret van mijn broer gesto len te hebben' „Uw .wat zegt u? uw wat? Ik weet Aan wien dit portret is, tracht dus niet mij op die manier af te- schepen, ik vraag hoe kom je aan dat. portret „Moet ik u permissie vragen of is het noodig u te verklaren hoe ik aan het por tret van mijn broer kom?" „Schei maar uit met te praten van je broer; ben je al even brutaal als hij was? Ik Eeg je, dat ik weet wien dit portret is". «Van wien dan met politiehonden cn het zoeken naar vingerafdrukken geen feitelijk resultaat kon opleveren. De daders bekennen. In den moord op mej. G. te Amstelveen is heden licht gekomen. De marechaussee heeft Donderdagavond een goede greep ge daan toen ze den vroegeren knecht van den heer H. en diens vriend aanhield. Aan vankelijk zijn beide weer losgelaten, om gistermiddag ongeveer 2 uur opnieuw in verhoor te worden genomen. Door den offi cier van justitie, rar, de Blécours, was toen de hulp ingeroepen van de mobile-brigade van de centrale recherche te Amsterdam. De inspecteur cn twee manschappen zijn toen naar Amstelveen getrokken, waar den beiden mannen door den substituut-officier van justitie en den opperwachtmeester een langdurig kruisverhoor werd afgenomen. Ten slotte hebben zij bekend de vreeselijke daad gepleegd te hebben. Omstreeks 11 uur zijn zij aan de boerderij van den lieer II. aan de Nieuwe Meerlaan aangekomen. De 66-jarige vrouw heeft toen heftige tegen stand geboden. De strop, waarmede zij de vrouw hadden geworgd, hadden zij bij zich. Na hun misdaad hebben zij alle kasten omver gehaald en 60, benevens een gou den horloge van den heer H. meegenomen. Het geld hebben de beide daders, Peter son, boerenknecht, oud 3i jaar, en Douma, los werkman, 32 jaar, samen gedeeld. Het gouden horloge is beteend. Peterson heeft voor het meerendeel van het geld zijn fiets laten repareeren. De beide daders zijn gis teravond naar het hoofdbureau van politie te Amsterdam overgebracht. TEL. 217. Een geldkist meegenomen De vrouw kon zich niet verweren Men meldt ons uit Breda In de Nieuwe Boschstraat woont sedert een week de groentenhandelaar v. d E. Een paar dagen na zijn huwelijk werd er bij de familie ingebroken en ook gistermorgen werd er een ongewenscht bezoek gebracht, dat echter noodlottiger gevolgen had. Ter wijl de man met groenten bij de klanten rond ging. Toen de man thuiskwam wacht te hem een vreeselijk schouwspel. Hij vond zijn vrouw vermoord in een kamer achter den winkel. De moord schijnt te ongeveer elf uur bedreven te zijn en werd door iemand, die in den winkel kwam om groen ten te koopen ontdekt. Direct werd toen v. d. E. gewaarschuwd, die begrijpelijker wijze geheel overstuur was. liet Parket was spoedig ter plaatse. De politic heeft de zaak in onderzoek. Naar wij vernemen schijnt de moord op de vrouw van den groentenhandelaar v. d E. gistermorgen door den zwager van de vermoorde vrouw ontdekt te zijn. Als naar gewoonte kwam deze om half twaalf vra gen of zij vleesch noodig had, maar hij vond de winkeldeur gesloten. Hij ging toen de deur van het pakhuis binnen en vond in de huiskamer zijn schoonzuster in een hoek voorover op den grond met ingesla gen hersens liggen. Het hoofd was met een doek bedekt. De man is naar buiten ge hold en heeft dadelijk de politie gealar meerd. Spoedig was ook dr. Karlhaus ter plaatse, die slechts den dood kon consta- teeren. liet blijkt, dat de dader een geldkist heeft medegenomen, inhoudende f200, zoodat deze misdaad op roofmoord uitwijst. Bij de vorige inbraken, die twee a drie weken geleden plaats vonoden, is er 20 gestolen. Men vermeldde toen, dat de vroegere ver loofde van de vermoorde daar debat aan was. Ook de bruidsbouquet was toen me degenomen Uit den aard der zaak is het natuurlijk moeilijk deze geruchten te con troleeren, te meer daar de politie ons geen enkele positieve inlichting kon verschaf fen. Zoo vermelden wij ook onder voorbe houd, dat de vermoedelijke dader in de Spoorstraat, alhier zou zijn aangehouden cn reeds naar het politiebureau zou zijn over gebracht. De verslagen vrouw was 26 a 27 jaar oud Zoowel Van der E. als zijn vrouw stonden in de buurt, goed hekend. Van politioneele zijde vernamen wij later, dat men hier zeer waarschijnlijk te doen heeft met een roofmoord. De moordenaar moet door de zijpoort binnen zijn geslopen. Door die poort heeft hij binnendoor den winkel bereikt, daar de knip op de voor deur geschoven cn vervolgens is hij naar de keuken gegaan, waar hij de vrouw met een hard voorwerp heeft neergeslagen. Het voorwerp, waarmede de moord gebeurd is, is niet gevonden. Na eenige heftige slagen moet de vrouw dood zijn geweest. Naar den toestand van haar kleeren cn dien van de keuken te oordeelen, moet de vrouw onverwachts zijn aangevallen, zoodat zij zich niet heeft kunnen verweren tegen haar belager. GEFINGEERDE ROOFOVERVAL De zaak voor de rechtbank te Zutphen ALGEMEENS VEREENIGING VOOR WOLHANDEL. Een wolindustrie in Nederland. Naar wij vernemen is Woensdag te Am sterdam, ten kantore der Wolbank N.V., een vergadering gehouden van afgevaardigden van verschillende instellingen en organisa ties op het gebied van wolhandel en wolin dustrie, waar besloten werd tot de oprich ting der „Algemeene Vereeniging voor Wol- handel en Wolindustrie in Nederland". Tot de vereeniging traden reeds toe: De vereeniging van Nederlandsche Wolimpor teurs te Amsterdam, de vereeniging van Tilburgsche fabrikanten van wollen stof fen te Tilburg, de Kamer van Koophandel voor Tilburg e. o. en de Wolbank N.V. Ie Amsterdam. Verwacht mag worden, dat nog andere toetredingen zullen volgen. De oprichting dezer vereeniging houdt verhand met de in ternationale organisatie op het gebied van wolhandel en wolindustrie. De Internatio nale Wol-federatie, tot welker oprichting op het Internationale Wolcongres te Parijs in November 1928 besloten werd. zal name lijk uilsluitend als leden toelaten nationale organisaties, die de belangrijkste takken van handel en industrie van het land verte genwoordigen. TON VAN TAST. Een Jubileum. De bekende teekenaar A. v. d. Valk, meer bekend onder den naam Ton van Tast, zal den 21 en dezer den dag herdenken, waarop vóór 25 jaar zijn eerste politieke teekening in de Ware Jacob werd geplaatst. Het was de toenmalige hoofdredacteur van dat blad, die zijn schuilnaam Ton van Tast voor hem bedacht. Voor de Zulphensche rechtbank stonden gister terecht G. J. D. cn li. F. von S beiden wegens het uitlokken van het mis drijf. waarbij G. J. J. S. te Deventer zich zoogenaamd liad laten berooven van 15,000, toebehoorende aan de firma Stegeman en Co., te Deventer, welk geld hij van de Ned. Bank had gehaald. Tegen D. werd twee jaar gevangenisstraf ge- eischt. Tegen van zes maanden, boven dien tegen van S. wegens heling subs, ver duistering twee jaar en tegen G. J. S. we gens het zich tocéigcnen van de gelden een jaar voorwaardelijk met drie jaar proef tijd en bijzondere voorwaarden. EEN ONEERLIJK KANTOORBEDIENDE. Een vervalsching die duur tc staan komt. Op 28 Februari had de 23-jarige kantoor bediende J. M. S. te Rotterdam in opdracht van zijn patroon, den commissionair J. v. d. Kooy, bij de Ned. Handel-Mij. enkele cou pons (er waarde van 2000 moeten verzil veren. Hij kwam echter niet met het geld terug en weldra bleek, dat hij nog meer op zijn geweten had. Hij had n.l. een chèque ingevuld ten bedrage van 22.000. valsche- lijk met de handteekening van den patroon voorzien, en deze ook ter verzilvering aan geboden. Het geld zou ook uitgekeerd zijn wanneer S. niet op een vraag van den be ambte geantwoord had, eerst met den pa troon te willen spreken. Toen S. echter niet terugkwam, belde men het kantoor op cn zoo kwam de zaak uit. S. was intusschen de stad uitgegaan, maar werd op het sta tion te Utrecht gearresteerd. Voor de recht bank bekende hij het liem ten laste gelegde Het O.M. eischte TA jaar gevangenisstraf. De verdediger, rnr. Budde, pleitte voor te werkstelling bij landarbeid. Uitspraak 30 Mei. Het tegenvoorstel der rceders niet aanvaard Men meldt ons uit Den Haag: Naar aanleiding van het tegenvoorstel van de reeders op het bemiddelingsvoorstel van den Rijksmiddelaar ir. van IJsselsteyn, heeft gisteren in het gebouw Keizerstraat 32 het bestuur van den Chr. Zeeliedenbond een vergadering gehouden, waarin deze voorstellen nog eens in bespreking kwamen. Daarbij werd het tegenvoorstel absoluut on aannemelijk verklaard. Ons werd nog medegedeeld, dat de sta kende visschers het voorstel van den Rijks- bemiddelaar hebben aanvaard onder de voorwaarde, dat de reeders zich daarmede echter zoo tijdig eveneens zouden vereeni gen, dat de staking nog deze week zou kunnen worden beëindigd. Nu de reeders echter met het gemelde tegenvoorstel zijn gekomen, cn dit door do zeelledenorganisatie onaannemelijk is ver klaard, heeft de gisterochtend gehouden be stuursvergadering besloten voor deze week zich nog te vereenigen met het voorstel van den Rijksbemiddelaar. Wanneer ook dan nog niet de reeders zich mede met dat voorstel hebben vereenigd, zal ook voor de trawlv.isscherij do trawlers komen .van daag binnen do slaking worden afge kondigd, zoodat dan do volgonde week het geheelc Schcveningschc visscherijbedrijf zal zijn stilgelegd. Tevens zouden dan de oude eischen weer var kracht worden. Nog werd ons medegedeeld, dat de mo derne bond zich geheel met deze besluiten vereenigt. KASVOORSCHOTTEN HOLL. LLOYD. Een adres van Mercurius. Het bondsbestuur van den Nalionalen Bond van Handels- cn Kantoorbedienden „Mercurius' heeft aan de Tweede Kamer een telegram gezonden naar aanleiding van de zinsnede in de memorie van ant woord over het wetsontwerp tot toekenning van kasvoorschotten aan de N.V. Kon. Hollandsche Lloyd, volgens welke zinsnede ten aanzien van de verhouding der directie tot de vakbonden do Minister niet overleg heeft gepleegd en „van haar een bevredi gend antwoord (heeft) ontvangen'. Het telegram luidt als volgt: „Minister constateert bevredigend antwoord. Meenen te mogen opmerken, dat in omstandighe den, omschreven in adres 11 April, geener lei wijziging is ingetreden In bedoeld adres, door genoemde organi satie in samenwerking met den Ned. R.K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbe dienden ,,St. Franciscus van Assisië" en de Ned. Ver. van Chr Kantoor- en Han delsbedienden aan den Minister van Ar beid. Mandel cn Nijverheid verzonden, wordt verzocht aan het verstrekken van de gevraagde kasvoorschotten op eenigerlei wijze de volgende voorwaarden alsnog te verbinden: a. erkenning der vakorganisaties bij 't vaststellen der arbeidsvoorwaarden van het administratief personeel; b. het tot stand komen van, ook in "ver gelijk met gelijksoortige ondernemingen, billijke arbeidsvoorwaarden, in overleg met de organisaties, in welke het perso nae1 is georganiseerd. PRINS HENDRIK TE BERN. Prins Hendrik heeft gisteravond te Bern de fabriek van de Batschari Cigaretten be zocht en daarna in gezelschap van den Zwitserschen kolonel, vojl Bonstetten, een bezoek gebracht aan het Zwitsersche Pad vindershuis van welker inrichting de Prins met groote belangstelling heeft kennis ge nomen. In den loop van den namiddag heeft hij zijn terugreis naar Nederland voortgezet. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Weer een doodelijk ongeluk. Men meldt uit Deventer, dat de trein, die middag 12 uur 10 uit Deventer is ver- lïokken, op den onbewaakten overweg bij Ileixen (gem. Wijhe) een vrachtauto van de firma Hulsbergen te Meppel heeft ge grepen, waarbij de chauffeur is gedood Over de aanrijding op den onbewaakten overweg onder Wijhe wordt nader gemeld, dat de gedoode bestuurder van de vracht auto was de 38-jarige J. v. d. Meer, uit Meppel, een der directeuren van de N. V. G. Ilulsbergen's grondboringen en water voorzieningen, gevestigd te Deventer. Van der Meer heeft blijkbaar den trein,'die om 12.37 uit Wijhe was vertrokken te laat ge zien, hoewel het uitzicht zeer goed was, en toen in zijn verwarring den auto mid den op de rails tot staan gebracht. De auto werd gegrepen en zij geduwd. Van der Meer werd 13 meter door de lucht geslin gerd cn was onmiddellijk dood, eveneens een hond. die ook in den auto zat. Hel treinverkeer ondervond geen stag natie. „Niet lang geleden was hij Lord George Fotheringham, nu is hij Markies van Pol- hurston. Denk je dat ik het niet weet?" „Ja, het is precies zooals ge zegt; cn de Markies van Polhurston is mijn broeder. „Meent u dat „Ja zeker; voor mijn huwelijk was ik lady Betty Fotheringham." „Als als dat waarheid is, dan heeft hij u ook beetgenomen". Hij beduidde dat haar echtgenoot de „hij" was waarvoor hij sprak door hem met den vinger aan te wij zen. •„Of hebben ze u beetgenomen? Betee- kent het dat?" Nu wendde hij zich tot den heer Talbol, die nog voor de deur stond. „Wie is u en welke rol speelt ge hier? Ik zie dat het niet veel helpt of ik het vraag". „Ik weet niet wie hij is cn misschien weet u het ook niet, maar ik zal u iets zeggen mevrouw die uw broer naar de gevangenis zond. Het was alles zijn schuld. Hij,bracht uw broeder in het nauw als de Markies van Polhurston uw broeder is en hij liet hem daar zitten de lummel en dief die hij was voor wat hij gedaan had ni09St uw broer het gelag betalen". Zij wendde zich tot haar echtgenoot „Je hebt mij verteld dat je niets te ma ken had gehad met wat er met mijn broer gebeurde Het was Eva die antwoordde „En hij vertelde u de waarheid hij had er ook niets mee te maken. Welke andei*6 leugens hij u nog verteld heeft, dit was geen leugen.'Ik kam wel zeggen dat hij nooit den naam van uw broer gehoord had, tot gisteren misschien". „Dat heeft hij ook gezegd' „Niet waar, niet waar Het zou mij niet verbazen als dat ook de waarheid was. Hij is een meesterstuk van de schepping Zeg eens hij vertelt dat u zijn vrouw bent lioe lang is u al getrouwd „1-Ioe lang Sedert eergisteren". „Hoe lang heeft u hem gekend „Niet niet heel lang". „Daar staat hij u ziet hem daar staan Vraag hem in mijn tegenwoordigheid, of hij de Percival Talbot is. de neef van den ouden heer Reginald Talbot van Monniks- land van dit huis". John Eva was onnatuurlijk opgewonden. Het was duidelijk dat die opgewondenheid niet alleen echt was, maar ook dat het haar onaangenaam aandeed. Zij scheen niet best te weten wat zij doen moest. Zij keek nu eens naar Eva dan naar haar man, die Steeds in de zelfde houding zich niets van de zaak scheen aan te trekken. Eva drong er weder op aan. „Vraag het hem 'in mijn tegenwoordig heid Vraag het hem nu". Zij zag haar man aan met iets dat op een glimlachje moest gelijken. „Ik weet natuurlijk dat wat hij van mij verlangt bespottelijk is maar je hoort wat hij zegt. Het kan geen kwaad als je mij in zijn tegenwoordigheid verzekert dat je bent wie ik wist dat je bent. Zeg het hem dus maar." „Wat-verlang je eigenlijk dat ik aan hem vertellen zal Eva gaf de verklaring aan het jonge vrouwtje alsof er nog een verklaring noo dig was. Ge vraagt hem in mijn tegenwoor digheid te zeggen, dat hij Percival Talbot is, de neef van den ouden heer Reginald Talbot. Dat moet hij u zeggen." „Ik weet zeker dat je er niets tegen zult hebben die vraag te beantwoorden". „Indien ik rekenschap te geven heb aan John Eva, dan zal ik dat op mijn eigen houtje doen. Is het aan hem of aan jou Is dat een vraag van je zelf De toon van den jongen rnan was nog vrij opgewekt maar toch was zijn toon een wei nig koud. Dat scheen zijn vrouw op te mer ken. „Wat doet het er toe wie het vraagt In ieder geval is de vraag gemakkelijk te be antwoorden." „Een vraag die van hem komt behandel ik zoo als hij verdient; maar een vraag van jou is wat anders". Het was of John Eva haar wou aanzetten het vragen vooral vol te houden. „Hij begint er om heen te praten. Dat dacht ik wel. Hij durft niet en hij weet dat ik hem met dit portret" hij hield het portret om hoog „kan vast zetten. U doet de vraag alsof die uit u zelf komt. Laten wij eens zien hoe hij u behandelt. Laat rnij u nog wat anders vertellen. Indien hij de man is die hij u wil doen gelooven dat hij is, dan heeft hij gezondigd tegen de wet want Percival Talbot is al getrouwd. Zijn huwelijk is gesloten in de Manacean-kerk, precies hier buiten t landgoed. Er is een afschrift, van de acte hier in huis aanwezig; ik kan het u laten zien als u wilt en hem ook. En zijn vrouw is in leven cn hier alge meen bekend. Vraag hem maar eens wat hij hierop te zeggen heeft." Het. jonge vrouwtje toonde warmer be langstelling in de zaak dan zij tot nu toe gedaan had. Niet alleen dat haar houding wat stijver werd, ook haar toon werd min der levendig, meer bevelend dan tot nu toe. „Is dat waar?" „Is u het die mij zulk een vraag doet?" „Ja; dezen keer ben ik het". „Dan spijt het mij wel. Ik hoop dat ge toegevendheid zult toonen, maar ik vrees dat dit niet het geval zal wezen. Het spijl mij, dat ik zoo ruw moet wezen, maar het kan niet anders; ik weiger antwoord te ge ven op die vraag". „Wat weigert ge te beantwoorden? Gc hebt een bepaald feit hooren vermelden. Ge kunt niet wenschen zulk een beschuldiging niet tegen te spreken." „Ge zijt mijn vrouw, daar kunt ge zeker van zijn". Hij glimlachte; ditmaal scheen zijn glim lach haar niet aangenaam aan te doen. „Ik zie niet in dat ik je vrouw ben, wan neer liet waar is wat hij zegt". Ilij zweeg, ofschoon zij even wachtte om hein gelegenheid tc geven iets te zeggen. „Hebt ge niets te zeggen?" Zij sprak op strengen toon. Zijn glimlach werd meer geprononceerd en gaf den in druk, zooals zijn glimlach dikwijls deed, dat hij er inwendig om lachen moest, een in druk die niet in den smaak viel van de jonge mevrouw. „Ik ben in een moeilijke positie." „Dat begin ik te begrijpen." „Zoudt ge het onderwerp niet willen laten rusten, totdat die positie wat minder moei lijk is geworden? „Wat bedoelt ge daarmee? „Dat juist is zoo moeilijk te verklaren." John Eva begon er zich ook mee te be moeien. „Hij zoekt uitvluchten, dat heb ik u wel gezegd. Dring op een antwoord aan". Zij scheen niet dankbaar te wezen voor dien raad; tenminste zij antwoordde op bit sen toon: „Wilt u zoo goed zijn niet tegen rnij te spreken als ik u niets vraag. Ge hebt dingen gezegd waar ik geen woord van ge loof; nu wilt u de zaak misschien wel aan mij overlaten?" gy^ordt yervolgij i

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 9