Fa. M. B. N. Oosterveen RAADSVERSLAG VOOR ONZE HUISVROUWEN Openbars vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Vrijdag 31 Mei des avonds 7 uur. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heer Boas. Na de opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering vastge steld zooals ze ter visie hebben gelegen. 1. Ingekomen zijn *t>.ade volgende stuk ken en mededeelingen. Verschillende besluiten van Ged. Staten tot goedkeuring van Raadsbesluiten. Besluiten d.d. 14 Mei 1929, afd. 3 Nos. 866/949, 864/947 en 865/948. waarbij onge grond verklaard wordt hei beroep van het Bestuur der Ver. tot bevordering van Chr. Nat. Schoolonderwijs tegen het Raadsbesluit van 31 October 1928, waarbij de vergoeding, bedoeld bij artikel 101 der Lager-On der wijs- wet 1920 over 1925 is bepaald voor de scho len aan de Rozenstraat, Leusderweg en Miereveldstraat. Kennisgeving. Schreven d.d. 29 Mei 1929 van de N.V. Wascholinefabriek waarbij verzocht wordt het voorstel van Burgemeester en Wethou ders van Amersfoort om een gedeelte van do Sluisstraat aan den publieken dienst te onttrekken, niet aan te nemen. Te behandelen bij punt 17 van de agenda. Schrijven van Burgemeester en Wethou ders van Amersfoort d.d. 2 Mei 1929 afd. I No. 1806 betreffende rioleering van de H. v. Viandenstraat, Vermeerstraat en Bisschops weg. De heer de Mots wijst er op, dat het B. cn W. wel niet aangenaam zal zijn ge weest met deze nieuwe cijfers te moeten komen. Maar er is altijd nog een voordeel van ƒ5000. De heer Spiekermann heeft gehoord, dat ook deze cijfers nog geflatteerd zijn. Wethouder Ruitenberg ontkent dit. Reclame d.d. 9 Mei 1929 van H. Relch- raann tegen zijn aanslag in het vergun ningsrecht. Aangezien niet tijdig is gereclameerd stellen Burgemeester en Wethouders voor adressant niet ontvankelijk te verklaren. Aldus besloten. Adhaesie-betuiging d.d. 25 April 1929 van de Oudercommissie van school 7 aan het voorstel tot het- aanstellen van een school- tandarts. Te voegen bij de desbetreffende stukken. Verzoek d.d. 23 Mei 1929 van S. van Es veld—Busscher om ontheffing van de ver ordening, houdende eischen voor drank lokaliteiten. Advies Burgemeester cn Wethouders. Schrijven van Burgemeester en Wethou ders van Amersfoort d.d. 17 Mei 1929 afd. III No. 1962 betreffende subsidie aan de Speeltuinverecniging „het Soesterkwartier". Aangezien een gezegeld stuk is ingeko men, stellen Burgemeester cn Wethouders voor, op liet verzoek afwijzend te beschik ken Lnplaats van het voor kennisgeving aan te nemen. Zal aan 't eind van de agenda worden behandeld. Schrijven d.d. 21 Mei 1929 van het Be stuur der Schoolvereeniging Pallas Athene waarhij wordt ingetrokken het verzoek van 9 April 1929 betreffende aanleg van een schooltuin. Kennisgeving. Verslag omtrent den toestand van het Middelbaar Onderwijs over 1928. Kennisgeving. Verslag omtrent den toestand van het Lager Onderwijs over 1928. Wordt op verzoek van den heer Noorde wier aangehouden. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 28 Mei 1929, afd. I No. 1008 tot verdaging van hun beslissing op het Raadsbesluit van 26 Maart 1929 strekkende tot vaststelling van een instructie voor den ambtenaar, belast met de in artikel 13 der Vleeschkeuringswet bedoelde herkeuring. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 23 Mei 1929 afd. 3 No. 1054/1027 tot verdaging van hun beslissing op het Raadsbesluit van 23 April 1929 tot verkoop van 4 strooken grond bij de Pi eter Both- laan. Kennisgeving. Verzoek van Mevr. J. II. W. Nieboer- Feringa, leerares Handelsscholen d.d. 28 Mei •1929 om verlenging van haar ziekte-verlof tot de groote vacantic. Het verzoek in te willigen. 2. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs (vacature Jlir. D. de Brauw). Benoemd wordt Mevr. Liefrinck. 3. Benoeming van onderwijzers aan de scholen voor gewoon lager onderwijs Nos. 8, 1 en II. Daar wij geen voordrachten ontvingen en wij de namen slechts onduidelijk kon den verstaan, kunnen we niet meedeelen wie er benoemd zijn. -4. Benoeming van een onderwijzeres aan dc school voof* buitengewoon onderwijs. Benoemd wordt Mej. G. vail Ruyven te Doorn. 5. Benoeming leden stembureaux voor de verkiezing van leden van de Twetdo Kamer. De heer Rekké wijst er op dat het tot nog toe de gewoonte was bij de samenstel ling der bureaux dat daarbij ook de poli tieke verhouding in de gemeente tot uiting kwam. Nu zijn B. en W. daarvan afge weken en hebben zij in elk bureau een ambtenaar benoemd. Do soc. Dem. zijn in 11 bureaux niet vertegenwoordigd. Dat acht spr. niet goed en hij zou graag weten, waarom B. en W., van de oude gedragslijn zijn afgeweken. De heer Spiekermann merkt op dat personen die reeds jaren in de bureaux zitting hebben, nu gepasseerd zijn. Wat is daarvan de reden De Voorzitter merkt op, dat met de politieke verhouding wel rekening is ge houden. De opmerking van den heer Spie kermann beantwoordt de voorzitter met er op te wijzen dat we ook een opkomend ge slacht en dat nu jonge krachten zijn ge kozen. De heer Rekké merkt nog op dat in de 22 bureaux 22 leden uit de burgerij zitten en daarvan zijn maar 4 sociaal De mocraten. De Voorzitter wijst er op, dat onder de ambtenaren er toch ook wel zijn rnet een uitgesproken politieke richting. De heer Rekké heeft ook eens ge zeefd maar de soc. Dem. heeft hij niet kunnen vinden onder de ambtenaren. Do Voorzitter deelt mede dat de hee ren met algemeens stemmen zijn benoemd, Aan de Pers worden de namen niet ver strekt. 6. Voorstel van B. en W. om aan Dr. M. van der Hoeve en Ir. B. A. Verhey overeen komstig hun verzoek eervol ontslag te ver leenen als lid der Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs. De heer Spiekermann vraagt of het niet mogelijk is thans wijziging te brengen in het toezicht op de Handels school. Wethouder Thien zegt overweging toe. Het voorstel wordt aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van ziekteverlof aan onderwijzend personeel. Aangenomen. 8. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het Bestuur der Neder- landsche Montessorrischoolvereeniging om gelden beschikbaar te stellen voor aan schaffing van schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen. Aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot het bouwen van een openbare lagere school op een ter rein ten Noorden van den speeltuin aan de Zonnebloemstraat. Aangenomen. 10. Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het Bestuur der Ver- eeniging tot bevordering van het Christe lijk Nationaal schoolonderwijs om gelden beschikbaar te stellen tot het plaatsen van een hek vóór de school Miereveldstraat. Aangenomen. 11. Voorstel van B. cn W. tot aanvulling van de aanstelling van Ir. C. B. van der Tak tot directeur van Bouw- cn Woning toezicht enz. met den titel van stadsarchi tect. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een instructie voor den ambtenaar belast met de herkeuring aan het openbaar slachthuis. Aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot vaststellin van verordeningen voor de gesplitste dien sten van Bouw- en Woningtoezicht cn Openbare Werken. De Voorzitter deelt, mede dat er nog enkele kleine wijzigingen zijn. Het voorstel wordt aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. tot intrekking der Verordening naar aanleiding van 3 en 4 (oud) der Woningwet. Aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. iot wijziging der verordening betreffende bet gemeente lijk Grondbedrijf. Aangenomen. 16. Voorstel van B. en \V. tot het heffen van rechten voor woonwagens voor ver blijf binnen de gemeente. De heer He hen kamp vindt het beter, dat de prijs verhoogd wordt in overeen stemming met omliggende gemeenten. Be ter zou hij het vinden als 20 cent per dag werd genomen. De heer Fremouw vindt het een vrij omslachtige regeling. Men moet minstens 14 dagen in de gemeente zijn om onder het tarief te vallen. Beter zou het zijn een be drag per dag te heffen tot een maximum van 50 cent. Hel heeft Spr. verwonderd dat er op het oogenblik nog geen paal in den grond staat van het woonwagenkamp. Hij heeft gemerkt dat de mensehen thans weer verplaatst zijn en het geeft den indruk dat met die menschen wordt gesold. Waarom is nog niet aan het kamp begonnen. De heer van Koetsveld sluit zich hierbij aan. Wethouder Ruitenberg vindt dat het een vrij normaal verloop heeft gehad. Dade lijk na het besluit in den Raad is het bij openbare werken gekomen. De heer Fremouw, maar dat duurt te lang. De heer v. Nieuwenhuysen, dat is normaal. Wethouder Ruitenberg. Aan Open bare werken zijn de plannen gereed ge maakt en toen moesten de aannemers den tijd hebben het uit te rekenen. En nu is 14 dagen geleden het werk aanbesteed en spr. hoopt dat Maandag er aan zal worden be gonnen. AI was er nog zoo vlug gedaan dan had den toch het kamp moeten verplaatst wor den, daar de grond verkocht, is. En de kos ten zijn toch niet zoo hoog, er is f 100 voor uitgetrokken. De heeren He honk amp ca. stellen voor 20 cent per dag te heffen. Wethouder Thien gaat na welk bedrag in andore gemeente wordt geheven. B. en W. meenen dat een bedrag van 50 cent per week voldoende moet worden geacht. De heer van Koetsveld kan zich voorstellen dat voor sommigen 20 cent per dag te veel is cn daarom hoopt hij dat een deurtje zal worden opengehouden om der gelijke personen te gemoet te komen. De heer Stadig wijst er op. dat de woonwagenbewoners vragen waar sta ik het goedkoopste. In het belang van de ge meente is het niet den trek naar A'foort te bevorderen. In Baarn, Hilversum en Soest wordt een bedrag ongeveer als in het amendement genoemd geheven. Dat is een reden om het amendement te handhaven. De heer Fremouw meent dat nu de woonwagens verplaatst zijn er toch voor een steencn ondergrond moet worden ge zorgd. Bovendien heeft hij gehoord, dat de verplaatsing niet eens noodig was. De heer Noordewier wil niet mee werken aan een verkooping der tarieven. We moeten deze menschen helpen en naar ons toehalen. En dat doen we niet door de menschen af te stooten en ze het vel over de ooren te halen. Beter zou het zijn een dubbeltje per dag te nemen niet een maxi mum van 50 cent per week. Wehtouder Thien vreest dat dat laat ste practisch onmogelijk zal zijn. De Voorzitter wijst er op, dat het tarief alleen geheven wordt zoo ze langer dan 14 dagen hier blijven. Volgens de wet zijn die eerste 14 dagen gratis. Hot aenendemcnt-H.ehenkamp wordt aan genomen met 11 tegen 10 stemmen. Tegen de sociaal-democraten en de heeren Thien, Veis Heyn, Verhey en Rui tenberg. De heer Noorder wier roeptHebt Uw naasten lief De heer Stadig: Dat is dun. De heer Hekenkamp: Dat is alleen voor de verkiezingen. Het voorstel van B. en W. wordt verder aangenomen. 17. Voorstel van B. en W. tot het onttrek ken aan den publieken dienst van een ge deelte van de Sluisstraat. De Voorzitter deelt mede, dat alvo rens over te gaan tot behandeling van pnut 17 een vergadering met gesloten deuren zal worden gehouden. Na ongeveer \Vs uur wordt de openbare vergadering heropend en deelt de voorzit ter mede, dat punt 17 wordt aangehouden. 18. Rapport Raadscommissie stadsauto busdienst. De heer Stadig vindt dat de zaak door de commissie op uitmuntende wijze is ge schouwd. Nu de vraag is of bij particulie ren lust bestaat om er geld in te steken, is de oplossing door de commissie gevonden, aantrekkelijk. We moeten eerst vragen of we het geld er voor over hebben, dat het zal zijn een bedrijf voor gemeentelijke re kening. Als de gemeente ecnigst aandeel houdster is zal de stem van het publiek weerklank vinden in den Raad De Commis sarissen van de Vennootschap zullen een sterke ruggegraat moeten hebben willen zij zich tegen inmenging verzetten. Het is geen ambt dat men ambieert op financieele gronden en dan rijst de vraag of daarvoor wel geschikte personen zijn te vinden Men wil de gemeente nu laten bijdragen voor 10.000, maar het is de vraag of dat bedrag als maximum zal zijn te handha ven. F.n dan is de vraag, of we met deze voorstellen mogen meegaan. De autobus dienst is nuttig, maar is de gemeente ver antwoord daarin groote sommen te steken? Die vraag moet volgens spr. ontkennend worden beantwoord. Hij ontkent niet de be- teekenis van den dienst, maar meent dat niet die offers er voor gevraagd mogen worden. Doen we dan niet beter met te houden wat we hebben. Er zijn klachten, maar er is ook wel iets goeds over te zeg- En het voornaamste is dat we weten waaraan we toe zijn, financieel dan. Als dat niet gaat, dan is de gemeente niet rijp voor zoo'n dienst en moeten we de voor deden die we nu hebben maar prijsgeven. We houden ons dan vrij van het vastleggen van gemeentelijk kapitaal en we houden ons vrij van de gedachte dat als de dients er eenmaal is we er t ook wat voor over moeten hebben. De heer Van Koetsveld brengt even eens een woord van hulde aan de Commis sie voor den verrichten arbeid. Met de conclusie der Commissie kan spr. zich niet vereenigen. Het rapport herinnert er aan, dat de Raad zich reeds heeft uitgesproken tegen de gemeentelijke exploitatie. Daar door werd de keuze beperkt. Maar dan be vreemdt het dat de Commissie toch nog de gemeentelijke exploitatie heeft besproken. Het doet ons genoegen, dat de meerderheid der Commissie dien vorm van exploitatie heeft verworpen. Maar spr. vraagt zich toch met bezorgdheid af of we die verwer ping zoo maar kunnen aanvaarden. Het maakt den indruk dat die afwijzing slecht9 aarzelend geschiedt. Waar moeten we het anders aan toeschrijven, dat de Commissie adviseert tot een verkapte gemeentelijke exploitatie. Het verschil is niet groot. De emeente kan de meeste aandeelen nemen. Er blijft nog slechts een klein element van particuliere exploitatie over. Het kapitaal zal 10.000 bedragen, en daarnaast zal de gemeente met 10.000 per jaar subsidi eeren. Aanvaarden we dit voorstel dan zet ten we een eerste schrede op den weg naar gemeentelijke exploitatie. Wie dat niet be- goert zal zich tegen de eerste schrede moe ten verzetten. Art. 9 van het ontwerp statuten spreekt van de benoeming van den directeur cn art. 10 zegt- dat deze met alle zaken zal zijn belast. Wegens het rapport van Emme rik moet de directeur ook technisch ont wikkeld zijn. maar dan kan de technisch adviseur worden gemist. De arbeiders zul len niet meer dan S1/: uur per dag mogen werken. Komen we dan niet in conflict met den 8-urigen werkdag. En moet er voor het Standplaats nemen op het Stationsplein huur worden betaald De route Leusder weg zal door de Bankastraat moeten gaan. Spr. is en blijft voorstander van parti culiere exploitatie zij het dan met over heidssteun. Maar, zal men zeggen, dat heb ben wij geprobeerd en het heeft niet vol daan. Waar is dat aan toe te schrijven Toen de steun werd verhoogd, werd de dienst beter. Ook is de ongeschiktheid van den directeur slechts gedeeltelijk, hetgeen in het rapport erkent wordt. Blijkt slechts dat de algemeene leiding niet in geschikte handen is, dan zou misschien gecischt kun nen worden dat de ondernemers den dienst in handen geeft aan een wel geschikt per soon. Dan is er van den dienst wel iets goeds te maken cn dan heeft dat dit voor, dat we weten met welk bedrag we er per jaar af zijn. En dat weten we bij gemeente lijke exploitatie niet. Spr. wil de subsidie hooger stellen, daar het verlies te waar borgen is tot een zeker ma.ximum, wat hem aangaat tot een vrij hoog bedrag. De heer Spiekermann meent dat de Commissie heel gelukkig is geweest met haar conclusies. De voor- on tegenstanders zijn tot elkaar gebracht. Vastgelegd wordt voor welk bedrag we er in de eerste vijf jaar af zijn. Meenen B. en W. dat twee lij nen voldoende zullen zijn De heer v. Nieuw en huysen gelooft dat het voorstel te veel gaat naar den kant van een gemeentelijk bedrijf. De gemeente geeft de meeste aandeelen en practisch komt het er op aan dat B. en W. de com missarissen aanwijzen. Zou het nret gaan het particulier initiatief er in te halen door bijv. te bepalen dat een der drie com missarissen een particulier moet zijn. Als de gemeente een dividend garandeert van 5 pet. zullen we de belangstelling van particulieren trekken en zullen we niet zoo regelrecht hollen naar gemeentelijke exploi tatie. De heer V e rh e ij wijst er op dat de hee ren van Koetsveld en van Nieuwenhuijsen net doen of de Commissie opdracht heeft gekregen dat het geen gemeentelijke exploi tatie mocht zijn. De Commissie was volko men vrij en is haar eigen weg gegaan bij het bekijken van het vraagstuk. De heer Noordewier is ten slotte met het rapport meegegaan, zoodat tenslotte een eenparig rapport is verkregen. Spr. heeft oorspronkelijk een voorstel ingediend voor gemeentelijke exploitatie. Zijn cijfers zijn toen wel zeer safe geweest hetgeen hier uit blijkt dat wij nog 6000 meer had op genomen onder de lasten. Spr. is ten slotte meegegaan, omdat hij wel inziet dat de be moeienis met de bedrijven den weg van deze exploitatie in vennootschapsvorm zal opgaan. Bij de vele andere bedrijven had dit er wel bij gekund maar principi- eele bezwaren heeft hij niet tegen deze con clusie. Zooals nu wordt voorgesteld geeft het de zekerheid dat we den busdienst krij gen, die de meeste resultaten afwerpt voor de gemeente, zonder dat we op te hooge kosten komen. Wethouder Thien zegt dat de Commis sie zich op het standpunt heeft gesteld dat alle vormen van exploitatie moesten wor den bekeken. De voorstanders van het par ticulier initiatief hebben zich maar niet Koffietafel: Kreeftensla- of Uitgesneden makreel. J1 Middagtafel: Poul et-soep. Kalfs-fricandeau met aspepges. Koude wentelteefjes met ananas. LANGESTRAAT 42 TEL. 77 Vruchten Limonade Siropen in de volgende smaken Ananas - Aardbeien (met heele vrucht) zoo zonder meer voor den vennootschaps- Kersen (met heele vrucht) - Sinaasappel vorm verklaard. Zo hebben eerst ter dege Frambozen - Citroen - Grenadine nagegaan, of het particulier initiatief hier in voldoende kon werken. Ten slotte zijn ook zij gekomen tot den vennootschapsvorm: Uit den aard der zaak zal hier een groote mate van zeggingsschap moeten bestaan. Als de gemeente een hooge subsidie geeft, zal deze ook in veel punten bemoeienis met de zaak hebben, 's Is wel eigenaardig dat de Raad vaak bang ge maakt moet .worden voor den Raad Volgens het rapport is de bestaande dienst vrij goed wat het materiaal betreft. Maar wat ontbreekt is organisatie en deze is voor zoo'n bedrijf een eerste vereischte. Een bedrag van 10.000 is niet te hoog voor een goed functioneerenden dienst. De commissie was van oordeel dat geen hoo ger bedrag mocht worden gevraagd, om dat er anders geen geld zou zijn voor an dere wenschen. Aan de vennootschap wordt a.h.w. een proeftijd van 5 jaren gegeven om te zorgen in dien tijd dien dienst zoo goed mogelijk te doen functionneeren. Men meende dat er eindelijk een oplossing moest komen cn een voor de gemeente zoo belangrijke zaak en daarom is men tot een eenstemmig advies gekomen. Het grootste beginsel is dat de Raad aanvaardt wat hier is voorgesteld en de Raad kon dat veilig doen, zonder dat men hang behoeft te zijn voor de finan cien. De heer van Lonk hu ij zen zou lie ver particuliere exploitatie willen maar deze ls onmogelijk gebleken. Daarom is de Com missie tot dit compromis gekomen en wordt voorgesteld vijf jaar lang voor f 10.000 per jaar. Daarmee is de zaak gelimiteerd voor dien tijd en kunnen wc niet telkens aan drang krijgen voor uitbreiding enz. Gaat het niet voor die 10.000 dan moet de dienst worden ingekrompen, meer is het ons niet waard. De heer Stadig kan zich niet voorstel len, dat, als na 5 jaar blijkt dat de dienst niet uitkomt of als de dienst moet uitge breid worden dat men dan in den Raad de vrijheid zal vinden te remmen. En dat zal men niet hebben bij een particulier bedrijf met subsidie. Wethouder Thien bestrijdt nogmaals Mr. Stadig. Do heer Noorderwier meent dat er geen goede autobusdienst kan komen als de gemeente niet het geld geeft. Het voorstel der Commissie tot oprichting eener Naarnl. Vennootschap wordt aange nomen met 20 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren: van Koetsveld en Sta dig. Bij de bespreking der Statuten maakt Mr. Stadig er bezwaar tegen, dat gesproken wordt van aanstelling van een technisch ad viseur. Dergelijke details moeten aan den Raad van Commissarissen worden overge laten. De Voorzitter vraagt machtiging zoo noodig redactiewijzigingen aan te brengen. Het voorstel wordt verder aangenomen. 19. Voorste! van B. en W. tot toekenning der vergoeding ex artikel 100 der L.O. wet over het jaar 1927 aan eigen schoolbestu ren. Aangenomen. 20. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van pensioensgrondslagen van onderwijzers bij het openbaar lager onderwijs. Aangenomen. 21 Voorstel van B. en W. betreffende reservefondsen. Aangehouden. 22. Voorstel van B. en W. tot belegging van gelden in verband met de overdracht van het electriciteitsbedrijf. Aangenomen. 23. Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het schoolbestuur der politievakschool te 's Hertogenbosch om subsidie. Aangenomen. 24. Voorstel van B. en W. terzake van extra-afschrijvingen op de gasfabriek over het dienstjaar 1928. De heer Stadig herinnert er aan dat vorig keer een voorstel tot extra afschrij ving is gedaan cn nu is achteraf gebleken dat het voor de toengenoemde objecten niet noodig was. Dat maakt een eigenaardigen indruk. Het voorstel wordt aangenomen. 25. Voorstel van B. cn W. tot wijziging der gemeente-begrootingen dienstjaren 1928 en 1929. Aangenomen. 26. Voorstel van B. en W.tot onderhand- sche verhuring van een boerderij, gelegen nabij den Ouden Soesterweg, aan A. Kuyer 27. Voorstel van B. en W. tot onderhand- 6che verhuring van een perceel weiland ge legen aan de Eem onder Soest aan M. G Wijntjes. 28. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein geregen aan de Prins Hendriklaan groot 1175 M9 aan D. E. Schuitema voor 5300. 29. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan den Leus derweg, groot 1200 M' aan H. Hertzin- ger cn K. Schimmel, voor f 4800.—. 30. Aanvullingskohier schoolgeld buiten gewoon onderwijs dienst 1928/1929. 31. Reclames schoolgeld Voorbereidende school, dienst 1928/1929. 32. Reclames straat- en rioolbelasting, dienst 1927, 1928 en 1929. 33. Reclames vergunningsrecht Drank wet. De punten 26 en 33 worden aangenomen. 34. Advies van B. cn W. naar aanleiding van het adres van het Bestuur der Chr. Nat. Scholen om een terrein aan het ver lengde van de Tulpstraat voor schoolbouw beschikbaar te stellen. De heer R ek k merkt op dat de school wordt gebouwd bij bestaande sportterreinen en de vrees bestaat dat deze terreinen zullen verdwijnen. Schenkt uw aandacht daaraan want voor de sport zijn meerdere terreinen noodig. De heer De Mo 1 s vraagt of deze school past in het gewijzigde uitbreidingsplan. Weihouder Ruitenberg zegt, dat aan de sportterreinen is gedacht, het is juist omgelegd om niet op dat terrein te komen De heer v. d. Tak heeft het plan bekeken en zich er mee vereenigd. Het voorstel wordt aangenomen. on35. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening voor de inrichtingen voor Handelsonderwijs. Aangenomen. 36. Advies van B. en \V. naar aanleiding van het adres van het Bestuur der Indu strie- en Huishoudschool, waarbij mede werking wordt gevraagd aan uitbreiding van het leerplan der schooi met één vak. Aangenomen. 37. Voorstel van B. cn W. tot vaststel ling van rooilijnen voor een terrein aan de Kruiskamp. Aangenomen 38. Voorstel van B. en W. tot verhooging der uitkeering van het Reservefonds Pen sioenen in verband met de vastgestelde we tenschappelijke balans op 31 December 1928 Aangenomen 39. Advies van B. en W. naar aunlei- ding van het verzoek van L. Pezie om de subsidie ten behoeve der zweminrichting te verhoogen. Aangehouden. 40. Voorstel van B. en W. tof. aankoop van woningen aan de Hellestraat van d© wed. Heere. Aangenomen. De heeren Stadig, Spiekermann, van Ga len Last, v. Nieuw enhuysen en v. Koetsveld zijn tegen. 41 Voorstel van B. en W. tot verhuring van den grond benoodigd voor de inrich ting van kinderwerktuigen Aangenomen. 42. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan den Leus derweg groot 2420 M2 voor f 9400.—, aan P. M. K. van Eykelenburg. 43. Voorstel van B. cn W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Prins Frederiklaan groot ±1777 M2 voor 8215.— aan mej. S. Twijnstra. 44. Voorstel van B. en W. tot verkoop van 7274 M2 bouwterrein aan de woning- bouwvereeniging „Goed Wonen" voor 32.800.ten behoeve van den bouw van 50 woningen. 45 Aanvullingskohipren schoolgeld Gym nasium en Voorbereidende school, dienst 1928/1929. De punten 4245 worden aangenomen. De voorzitter deelt rnede, dat B. en W. een crediet vragen van 700, naar aanlei ding van een keer gehouden demonstratie van een leeraar in lichamelijke oefening voor agenten van politie waarbij gebleken is dat met zeer eenvoudige handgrepen de veiligheid voor den politieagent aanmerke lijk grooter kan worden. Aangenomen. De voorzitter zegt verder, dat B. en W. een crediet vragen voor verversching van water. Aangenomen. Te elf uur beginnen de heeren aan de rondvraag. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not Niet Off. Not. 31 Mei 1 Juni 12 mxr Londen.I2.''6% 12.0 Berlijn.,59.31 /2 59.34% Parijs 9.73 9.73% Brussel34.57% 34.57% Zwitserland 47.90 4794 ffwnen34 96% 34.96% Kopenhagen. 6628 66.27 Oslo6630 66.28 Stockholm 6631 6631 New-York2.4835 2.48.91

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 11