V5\MPYR STADSNIEUWS. HOMOEOPATHIE Een tweetal sprekers B. SCHOOLEMAN INGEZONDEN STUKKEN wordt een autotocht door Berlijn onderno men. Om 8.25 n.m. vertrekt 't gezelschap Tiaar Malmo. Vrijdag om 5.09 aankomst te Stockholm, waar iu Hotel Atlantic gelo geerd wordt. De spelers hebben dus den geheelen Zaterdag om van de vermoeienis sen der reis bij te komen. Zondag 9 Juni om 2 uur vangt tc Stock holm do wedstrijd togen Zweden aan. Scheidsrechter is de Deen Otto Remke, die o.m. den laatstcn wedstrijd HollandZwit serland geleid heeft. Op Maandagavond 9.54 is het vertrek naar Oslo gesteld; aankomst aldaar Dins dagmorgen om 10.20. Tot Woensdagavond hebben de spelers dan weer rust; dien dag 12 Juli. om half acht begint n.l. do wed strijd NoorwegenNederland. Het gezel schap, dat in het Grand Hotel te Oslo lo geert. keert Vrijdagmorgen om 7.40 terug. Aankomst te Hamburg Zaterdagmorgen om 10.26, Zaterdagavond om 8.26 te Amsterdam C.S., 9.13 te Den Ilaag S.S., 9.12 te Rotter dam (Maas). h.v.c. n—'t gooi nt Zondag a.s. speelt I-I.V.C. 2 'haar derde promotiewedstrijd tegen het derde elftal van 't Gooi. De wedstrijd wordt gehouden op het sportterrein „Birkhoven". DE COMPETITIESTANDEN DER AMERSFOORTSCHE N.V.B.-CLUBS. Nu hel voetbalseizoen langzaam ten ein de loopt, het programma uordt steeds „ma gerder", lijkt het ons niet onverdienstelijk de standen te publiceeren waarbij Amers- foortsche clubs betrokken zijn. De-standen zijn: 2e klasse B. Beslissingswedstrijd Haarlem —D.E.C. 5—2 gesp gew •gel. verl. pnt. v.-t. pnt. Haarlem 18 11 1 3 26 59—38 D.E.C. 18 12 2 4 26 56—23 De Spartaan 18 9 3 6 21 41—35 Zandvoort 18 8 5 5 21 42-41 H.V.C. 18 8 4 6 20 43-50 Velox 18 6 1 8 16 43—42 Bloemcndaal 18 7 2 9 16 41 47 Baarn 18 6 O 10 14 32—52 B.F.C. IS 6 1 11 13 34-41 V. V. A. 18 O 3 13 7 28-50 3e klasse B. Beslissingswedstrijd Donar— Quick 32. Rapiditas 16 11 3 O 25 52-18 T.O.G. 16 10 O 4 22 51—28 Hortus 16 9 4 3 22 31—23 D.J.K. 16 9 O 5 20 56-35 Allen Woerb. 16 6 3 7 15 33—35 D.S.V. 16 4 •i 8 12 20—39 Z.N.C. 16 3 4 9 10 20-34 D.O.N.A.R. 16 4 1 11 9 29—00 Quick 10 4 1 11 9 3156 D.O.S. 18 16 1 1 33 7611 Amsvorde 18 15 1 2 31 61-21 Laren 18 11 4 3 26 39-20 Ahrends V.C. 17 9 1 S.L.T.O. 17 Rivalen 18 Wilh. Vooruit 18 Sloterdijk IS A.P.W.C. 18 19 47—45 0 8 18 13—29 2 9 16 2741 1 10 15 3961 13 31—53 1 14 7 28-74 Victoria 18 2 1 15 29—65 Victoria: 2 punten in mindering we gens het door schuld niet spelen van den wedstrijd Amsvorde—Victoria op 3 Maart 1029. Reserve 3e klasse D. H.V.C. 2 14 11 2 1 24 50—13 Zeist 2 14 10 1 3 21 48—31 Baarn 2 14 0 2 3 20 65—18 Kampong 2 14 6 2 6 14 3237 U.V.Y. 4 13 5 1 7 '11 30—32 D.O.S. 2 14 2 4 8 S 21—37 Voorwaarts 2 14 2 3 9 51* 2049 Hercules 3 13 2 1 10 5 16—61 Voorwaarts 2: 2 punten in mindering wegens het door schuld niet spelen van •Jen wedstrijd Zeist 2—Voorwaarts 2 op 17 Maart 1929. Korfbal. AMERSFOORT nOLTMPIA n. Morgen speelt Amersfoort II haar 2den promotiewedstrijd tegen Olympia II uit Bussum op het terrein van „Baerne" te Baarn. Dit zal vermoedelijk de zwaarste wedstrijd norden. Indien Olympia verleden week van ..De Gooiers" gewonnen heeft, wat wij het meest waarschijnlijkst achten, dan brengt een overwinning haar de pro motie. Aan het tweede twaalftal van Amersfoort dus de taak minstens 1 punt mee naar huis te nemen. Good luck! MOTORRIJDEN. HET 25-JARIG BESTAAN DER K. N. M. V. De Koninklijke Nederlandsche Motorwiel- rijders Vereeniging zal op 26 Juni a.s. haar zilveren jubileum vieren. Het spreekt vanzelf, dat dit feit door deze bloeiende Vereeniging op grootsche wijze herdacht zal worden. Op het programma slaan o.a. Sterritten Alkmaar—Utrecht, een één-daagsche Motor- tentoonstelling te Utrecht, grasbaanraces te Alkmaar, een receptie. Een fraai jubileumboek zal worden uit gegeven, terwijl een Eere-Comilé is ge vormd, waarin onder voorzitterschap van den Minister van Waterstaat zullen zitting nemen de Burgemeester van Den Haag, Utrecht—Alkmaar, de eereleden der K. N. M. V. en de voorzitter van de Vereeniging Alcmaria V. V. V. Het volledig programma der feestelijk heden wordt binnenkort gemaakt. OFFICIEELE KENNISGEVINGEN. B. en W. van Amersfoort ma£en bekend, dat door hon is besloten, dat met ingang van 1 Juli 1929 vervoer en len verkoop in voorraad houden van melk en/of melkpro ducten en van als zoodanig aangeduide waar door of vanwege hem die het bedrijf van mclkverkooper uitoefent, niet mag plaats vinden zonder een door den Bur gemeester (of vanwege den Burgemeester door den Directeur van den Keuringsdienst voor Waren te Utrecht) te verioencn ver gunning. Amersfoort, 28 Mei 1929. B. en W. voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWYCK. Hierbij wordt er er aan herinnerd, dat ie tot dusver verleende vergunningsbewij zen oorspronkelijk vervoerbewijzen) hunne geldigheid hebben verloren. B. en W. van Amersfoort maken bekend dat door hen is besloten, dat melk en/of melkproducten en als zoodanig aangeduide waren bij een melkverkooper niet ten ver koop in voorraad aanwezig mogen zijn in ruimten, waar tevens op melk of melk producten gelijkende stoffen, aanwezig zijn. Amersfoort, 29 Mei 1929. B. cn W. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, K. KAAN Jzn. v. RANDWYCK EXAMENS. Voor het actc-examen nijverheidsonder wijs N I slaagde o.m. de heer S. de Vries alhier. GARNIZOEN. De luitenant-kolonel W. H. E. Vrijdag zal 4 Juni a.s. het commando over het le reg. veld-artillerie weder aanvaarden. EEN GEMEENSCHAPPELIJKE GOLF VOOR DE A. V. R. O. BESCHIKBAAR. Op een golliengte van 218 meter Naar de Radio-Bode meldt, heeft de tech nische commissie van de internationale Ra dio-Unie te Brussel aan de A.V.R.O. de be schikking verleend over een gemeenschap pelijke golf van 218 meter lengte. De ener gie, waarmede de A.V.R.O. eventueel op deze golflengte zal mogen zenden, zal ge middeld per station veel grooter zijn dan y, k.w. Onder gemeenschappelijke golflengte (on- de commune) wordt verstaan een bepaalde golflengte, die door verschillende landen gemeenschappelijk gebruikt wordt, in te genstelling met de z.g. exclusieve golfleng te, waarvan er slechts één voor één bepaald land in Europa bezet mag worden. De ge meenschappelijke golflengte wordt, om on derlinge storing te voorkomen, aan landen toegewezen, die geografisch ver van elkaar liggen. De te gebruiken antenne-energie mag dan ook een bepaald maximum niet overschrijden. POLITIENIEUWS. Korte berichten. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een slager, die vleesch op den schouder en tegen het hoofd droeg, terwijl dit vleesch niet in doeken was verpakt. Twee wielrijders zijn bekeurd, die zooveel aan Bacchus hadden geofferd, dat zij al fietsende het verkeer ernstig in gevaar brachten. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Morgen hebben dienst de doktoren Eg- gink, van Enst cn Kamerling. ZONDAGSDIENST EN NACHTDIENST APOTHEKERS. Morgen en do géheele week 's nachts heeft dienst de apotheker Cramer (Utreclit- sche weg, hoek Paulus Buyslaan). MARKTBERICHT. Amersfoort, 31 Mei 1928. Hoendereieren 5.603.90; eendeneieren 5.055.55 per 100 stuks grasboier 2 2.10 per K.G.: kippen 11.60 hanen 1 1.60; hennen 2.503.50 jonge hanen 1—1.75 tamme konijnen 12 per stuk; tamme duiven 0.40—0.60 per paar ma gere varkens 3048 zeugen drachtige 1-01.80 biggen 1728 zeugen guste 1.001.60 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer1.420.000 sluks hoendereieren 8000 stuks eenden eieren 60 K.G. grasboter 35 magere var kens 15 zeugen drachtige 410' biggen 14 zeugen guste 2 geiten. FRUIT- EN GROENTEN VEILING. Prljsnotoeriog veiling 31 Mei '29. Aardbeien 70—111 ct., tomaten 3640 ct. per pond. Spinazie 814 ct., postelein S—10 ct.. snij- boonen 120—140 ct. per K.G. Bloemkool 20—36 ct., Komkommers 21— 24 ct. per stuk. Rabarber 47 ct„ peen 2529 ct. per bos. Look 2023 ct., selderij 565S ct.. peter selie 40—50 ct. radijs 15—30 cl., raapsteel 10 16 ct. per 10 bos. Kropsla 30—43 cl. per 10 stuks. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in de zweminrichting bedroeg hedenochtend 62 graden. Het diploma geoefend zwemmer werd uit gereikt aan Irene Keuneke. RAAD VAN ARBEID. 16 Jaren sociale verzekering. Hedenmiddag \ond na de vergadering van den Raad van Arbeid, eene bijeen komst met het personeel van dien Raad plaats, zulks in verband met het feit, dat 10 jaar geleden met do werkzaamheden ten dienste der Sociale verzekering werd aangevangen. Na een herdenkingsrede van den Voor zitter voorden verschillende sprekers na mens Bestuur, Raad en Ambtenaren het woord. Namens het personeel werden den Voor zitter een tweetal boekwerken op sociaal terrein aangeboden en Yond verder nog cenigen tijd een gezellig samenzijn plaats. BEMIDDELING SLECHTHOORENDEN. Een comité voor arbeidsbemid deling. Onder de Keitjes in dit nummer is op genomen de samenstelling van het Comité voor Arbeidsbemiddeling voor Slechthoo- renden te A'mersfoor t. Slechlhoorcnda werkzoekenden, die van de bemiddeling van dit Comité gebruik wenschcn te maken, moeten staan inge schreven bii liet Plaatselijk Arbeidsbureau en een verklaring kunnen overleggen van slechthoorcndheid afgegeven door een ge neeskundige. De bemiddeling geschiedt kosteloos. PERSONALIA. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot tijdelijk leerares aan de R. H. B. S. te De venter Mej. M. J. Frima alhier. Aan de Openbare Lagere School te Veen (N.B.) werd tot onderwijzeres benoemd Mej. B. Harmsen. van bier. DE LUNTERSCHE BEEK. Hst water wederom in beden- kelijken toestand. Het water van de Luntersche Beek. dat door onze singels stroomt, heeft zoo lang zamerhand weer een inktzwarte kleur ge kregen. terwijl de reuk die het water ver spreidt. verre van aangenaam is. Het Comité van Actie tegen de vervui ling van de Luntersche Beek zal in alge- meene vergadering bijeenkomen op Woens dag 5 Juni a.s. 's avonds to 8 uur in de Princess-room. De agenda vermeldt o.a. het verslag van de bespreking van het sub-comité met de ingenieurs van Rijks- cn Provincialen Waterstaat. HANDEL EN INDUSTRIE. Van de firma W. Sluiter, Julianaplein alhier, ontvingen wij ter aankondiging een nieuwe prijscourant van de Union-rijwielen Het is een goed verzorgd drukwerkje met een aardig plaatje op het voorblad. AANBESTEDINGSNIEUWS. Schoolverbouw. Vrijdag werd door den Directeur vau Openbare Werken aanbesteed het verbete ren cn uitbreiden van het tweede gedeelte van de openbare school Puntenburgerlaan. H. Barten 16.371 J. A. van Keulen 16.745 P. de Jong cn J. van Gent 16.987 N. de Wit 16.990 G. de Jong, Woudenberg 17.570 Van Dorth's Aann. Mij. 18.040 X. H. de Itoos, Jubbega 18.548 W. van Genderen, Soest 18.380 S. J. van Seventer,' Zeist 19.809. De anderen alhier. Medgcnsbleek. Vrijdagavond werd door den bouwk. Joh. H. Blom onderhands aanbesteed het ver bouwen van het woonhuis perceel Medgens- bleek. T. van Wyland j 7750 J. Hendriksen - 7790 W. Hcere - 7942 M. de Hoog - 8050 G. I-Iienekamp - 8050 G. Lagenvey - 9071 Allen alhier. WEDSTRIJD IN MELKWINNING. Door het Melkconfrole-station te Utrecht. In den afgeloopen winter werd door het Melkcontrólestation Utrecht een wedstrijd in melk winning georganiseerd, waaraan door 188 veehouders werd deelgenomen. De wedstrijd \ond plaats in de maanden De cember t/m April. Deelnemers uit tal van plaatsen, over de geheele provincie ver spreid. hadden zich daarvoor aangemeld. Gedurende den wedstrijd werd geregeld de melk der deelnemers bemonsterd cn on derzocht. terwijl tevens 3 commission van. deskundigen de boerenbedrijven bezochten, ten einde na te gaan onder welke omstan digheden de melk gewonnen werd (onder houd van den stal, verpleging van het vee. behandeling van dc melk, toestand nieik- gereedschap, watervoorziening etc.). Ieder bedrijf werd 2 maal bezocht. Zoowel bij de beoordeeling van de melk als bij het slalbezoek werd het oordeel vastgelegd 'in een puntenschaal. Dezer dagen heeft de uitreiking der prij zen plaats gehad jn Utrecht, waarbij tal van autoriteiten tegenwoordig waren, cn waarbij door den directeur van het'Con trolestation. den heer S. Stuurman, een uit voerige toelichting werd gegeven pmtrent doel van den wedstrijd, opzet etc. Onder de 31 prijs winners komen o.a. voor: H. Meiling te Leusdcn 1ste prijs en P. san Hofslot, Soest 2de prijs. Verder verwierven enkele een eervolle vermelding, omdat zij tijdens den wedstrijd tot verbetering van de nielkwinning waren overgegaan, o.a. L. van Berkhof te Stoutenburg, P. v. d. Bremer te Soest. J. Mastenbroek te Amers foort en P. Stalenhoef te Soest. Zij nog vermeld dat een dergelijke wed strijd nog nimmer in Nederland werd ge houden. Het ontstaan, de geschiedenis cn de beteekenis van de Ilomocopa= tische geneeswijze \'an Samuel Hahnemann Gisteravond had het Hoofdbestuur van de Ilomoeopatische Vereeniging in d<? groote bovenzaal van „Concordia" in de Langestraat een openbare bijeenkomst ge organiseerd. Als sprekers in deze druk be zochte vergadering traden op de heeren F. J. A r n o.l d t en J. J. Bate Boerop, beiden uit L'trecht. De vergadering werd gepresideerd door den heer J. G. Plette, secretaris van het Hoofdbestuur dér Ho- moepatische Vereeniging en voorzitter der afdeeling Utrecht. De voorzitter opende de vergadering mot een woord van welkom tot de aanwezigen cn herinnerde eraan dat de Vereeniging tot 'Bevordering der Homoeopathic reeds eer der in Amersfoort mocht zijn, n.l. verleden jaar, toen zij haar algomeerïe vergadering hield in hotel Monopole. Deze vergaderim •mocht zich helaas niet in een overgroote belangstelling verheugen. Daarom steunt het tot vreugde dat thans zeer vele aan den oproep om deze bijeenkomst bij te wonen, hebben gehoor gegeven cn deze bijeen komst zoo talrijk is bezocht. Na een korte inleiding gaf de voorzitter het woord aan den eersten spreker, de heer J. J. Bate Boerop uit Utrecht. Voordracht van den hoer J. J. Bate Boerop. De heer Bate Boerop uit Utrecht hield hierna een korte causerie over het wezen en het streven der Ilomoeopathische ver eeniging cn over de beteekenis der Horaoeo patliie. Spreker zegt, dat het woord Ho moeopath ie het beste vertaald zou kunnen worden door „gelijksoortigheids-geneeswij ze". De Ilomoeopathie is in liet leven ge roepen door Dr. Samuel Hahnemann. Na geruimen tijd als praktizeerend genees heer te hebben gearbeid, legde hij na eeni- gen tijd zijn praktijk neer, omdat hij zelf zeide, de menschen niet langer wilde kwaad doen. En aangezien hij toch in liet levensonderhoud van zich zelf en zijn ge zin moest voorzien, ging hij weer terug naar zijn oude handwerk het vertalen van boeken. Bij dit vertaalwerk stuitte hij op een hoofdstuk over kinine. Dit gaf hem aanleiding allerlei proefnemingen to ne men met kinine. Het bleek hem, dat kinine, dat door koortspatienten ingenomen wordt als koortswerejid middel, juist koorts ver wekte, wanneer het werd ingenomen door gezonde menschen. Bij zijn voortgezette proeven bleek het, dat een geneesmiddel dat gebruikt werd om.ècn of andere ziek te tegen te gaan, juist die ziekte veroor zaakte als het door gezonde menschen werd gebruikt. Aan deze proefnemingen van Hahnemann heeft de Ilomoeopathie haar ontstaan te danken. Teneinde de ge neeskundige werking zijner middelen te verhoógen, werden deze door Hahnemann vele malen verdund. Breedvoerig wijdde spreker over deze kwestie nader uit, waar artsen aan de universiteiten-nagenoeg niets gezegd wordt betreffende de Ilomoeopa thie. Spreker gaf hiervan enkele spreken de voorbeelden en deelde mede dat een eerste assistent van een bekende professor de Honioeopathische geneeswijze gelijk stelde met de geneesmethode Coué. Hierin moet verandering komen en ge lukkig is le dien opzichte reeds veel ver anderd cn het is to wenschcn dat deze verandering nog ten goede rnag voortdu ren. Lezing van den hoer F. J. Arnoldt Hierna hield de lieer Arnoldt een lezing over „De opkomst van de Ilomoe opathie in ons land in do vorige eeuw". De heer Arnoldt ving zijn rede aan met een historisch overzicht te geven van het ont staan cn de ontwikkeling der Homoeopathic cn verdeelde dit tijdperk in drie gedeelten, n.l. 1. liet tijdvak voor 1857; 2. het tijdvak 1857—1886 en 3. de jaren van het einde der 19de eeuw. Spreker doelde voorts verschil lende bijzonderheden mede over de werk zaamheden en de proefnemingen van Dr. Samuel Hahnemann, die leefde van 1795— 1843 en die men zou kunnen beschouwen als de grondlegger van de Homoeopathische Geneeswijze, wiens zinspreuk was „Similia similibus curantur". Vervolgens geeft de heer Arnoldt een opsomming van verschil lende boekwerken, die verschenen zijn, waarin de «stof der Homoeopathische Ge neeswijze is verwerkt, terwijl hij tevens de namen noemt van verschillende artsen in binnen- en buitenland, die zich hebben bezig gehouden met de Homoeopathie en die ook eertijds reeds deze geneeswijze in toepassing brachten bij hun patiénten, waaruit hij concludeerde, dat ook reeds in de vorige eeuw veel belangstelling bestond voor de Homoeopathie. Na een stilstand van ongeveer 12 jaren herleefde de belang stelling opnieuw. Do verbreiding van do nieuwe leer vorderde echter niet snel, maar toch 'wist men liet zoover te krijgen, dat in 3857 een homoeopathischcii arts te Rotter dam werd „beroepen". Om zeker te zijn, dat men een „echte" homoeopatische dokter kreeg, wendde men zich tot Dr. von Buninghausen in Dort mund. De onderhandelingen sprongen ech ter af cn het resultaat was, dat zekere Dr. Kallenbach zich als homoeopatisch arts te Rotterdam vestigde. Later kwamen daar nog bij de doktoren van Royon en Grub er, die zich daar eveneens als honioeopathisch arts vestigden. In 1861 verscheen vervoK gens een Honioeopathisch handboek bij de uilgevers Nijgh te Rotterdam, geschreven door Dr. van Royen. In het vervolg van zijn rede deelde do heer Arnoldt verschillende bijzonderheden mede over do homoeopathische geneeswijze, die uit den aard der zaak hier en daar wel ecnige tegenstand ondervond. Doch on- VAN PERSEIJNSTRAAT 19 TEL. 423 danks deze tegenstand vond de .nieuwe leer in alle kringen van do maatschappij een zeer groote belangstelling en wist zij zich een groote kring van vrienden en voor standers te verwerven, die niets ongebruikt lieten om de homoeopathische geneeswijze te propageeren en te verbreiden. Spreker merkt daarbij op, dat de Ilomoeopathisclio geneesmiddelen ook door leeken kan wor den gebruikt, mits de noodige voorzichtig heid in acht wordt genomen. Spreker is van oordeel, dat de homoeopa thische geneesheeren zeer goed het volk kunnen blijven leiden, totdat minstens 50 van de artsen lionioeopaath is. Dan zal er een tijd komen, dat de homoeopathische leekenpraktijk niet meer noodlg is. De heer Arnoldt merkt \oorts op, dat do jonge artsen bij hun opleiding niets hoo- ren over de leer van Hahnemann en als zij er 'iets van hooren, dan is het meestal een kwinkslag of er wordt over de ho- moepathie gesproken als een voorbijgaand verschijnsel Na het drie van Royen. Gruber cn Kal lenbach, groeide het aantal honioeopathi sche artsen voortdurend, met het gevolg, dat er thans 40 homoeopathische genees heeren zijn. In 1886 werd de Vereeniging tot Bevorderiug der Ilomoeopathie opge richt door Dr. Voorhoeve te Amsterdam. Deze vereeniging werd tc Utrecht opgericht, waarvan Dr. Voorhoeve voorzitter is ge weest tot zijn dood toe in 1922. Deze ver eeniging steunt jongelui bij hun studie oni na hun artsexamen met een studiereis naar het buitenland een onderzoek in te stelle^ naar do homoeopathie. In 1888 werd dooi*. Dr. Voorhoeve voorgesteld een fonds to stichten voor den bouw van een Honioeopa thisch ziekenhuis. Spreker wijdt vervolgons breedvoerig uit over het streven en het werk dezer vereeniging. waarbij hij me moreert de gelijkstelling in de Hoogeronder-t wijswet tusschen de honioeopathische- en andere geneeswijzen, cn do pogingen om to komen tot de stichting van een Homoeopa thische leerstoel aan do Universiteit. De in stelling van een homoeopathische leerstoel aan een universiteit wordt door spreker uitvoerig in het licht gesteld, waarbij hij opmerkt, dat de vereeniging voor Ilomoeo pathie alleen cn uitsluitend wil een 'ge woon hoogleeraar in de homoeopathie en geen privaat-docent, lector, buitengewoon hoogleeraar of iets dergelijks. Spreker be toogt met klem. dat de jongo"medische stu denten het volste recht hebben zicli le wen den tot de allopathie of tol de homoeopa thie, al naar ♦'hun eigen wil In het laatste gedeelte van zijn lezing gaat spreker de ontwikkeling ha van de Vereeniging tol, Bevordering der Homoeo pathie, waarna hij besluit met' een opwek king deze vereeniging en de homoeopa thische geneeswijze le steunen. Nadat de heer Arnoldt zijn rede had be ëindigd, vertoonde spreker een uitgebreide serie duidelijke lichtbeelden, die het ge sproken woord illustreerden en waarbij met velerlei beelden te zien kreeg van verschil lende homoeopa then van naam. van het Ilomoeopathisch ziekenhuis te Oudenrijn bij Utrecht, enz. Hierna dankte de voorzitter, de heer Plette beide sprekers voor hun duide lijke uiteenzettingen, die ongetwijfeld een duidelijk inzicht hebben gegeven in het we zen van de homoeopathie. Met een opwek kend woord om de vereeniging als lid of als begunstiger te steunen, sloot dc voor zitter hierna do vergadering. Mijnheer de Hoofdredacteur. Naar aanleiding van Mendelssohn's te genslag op het concours te Zand\oort zag ik vaarne een i ge regelen geplaatst, 't Spreekt vanzelf dat er na oen dergelijk ge beuren nagecritiseerd en bijgevolg ook wei eens verkeerd becritiseerd wordt, maar nu werd het m.i. toch wel wat erg, nu er in een liipr ter stede verschijnend, ik ver moed: advertentieblaadje (slechts een uit- knipseltjc bereikt mij) gesproken wordt van „verkeerde inzet" tot tweemaal toe en daar na: afmarcheeren. Mag ik even toelichten? „Mendelssohn" zong van zijn verplicht nummer tot 2 maal toe goed. maar struikelde daarna tel kens op de fatale plaats. Een kwestie van vier noten. Daarna zongen we het vrije nummer in z'n geheel. In de officieele be- oordeelingen der jury wordt overigens, vooral in het verslag van den heer Roeske, componist van het verplichte nummer, zeer vleiend over mij persoonlijk en niet afkeu rend over „Mondelssohn" gesproken, behal ve dat men het bepaald jammer vond. De beste zangvereeniging kan dit gebeuren en de beste (het koor uit Bakkum) overkwam hetzelfde; ook hier moest de dirigent af tikken en hem ontging de prijs, alhoewel hij bij herhaling (buiten mededinging) zich er doorsloeg en moreel zelfs als winnaar van het geheele concours werd verklaard. Met vriendelijke dank voor plaatsing Uw dw. dr. it - J. R. VAN DER GLAS». J

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3