AMER5F0ÖÏÏÏSGH DAGBIAÖ Maakt Uw Limonades zelf RESERVEPERSONEEL DER LANDMACHT De Plaatsvervanger Zaterdag 1 Juni 1929 -DE EEMLANDER" 27e Jaargang No. 280 DERDE BLAD. RUPSENPLAAG Kaalgevreten boomen Essences voor Limonades a 35 ct. per flacon. A. v. d. WEG. LANGESTRAAT 23 FEUILLETON. Bij Kon. besluit van 27 dezer is aan re serve-majoor F. W. Santman, van het regi ment jagers, krachtens de artikelen 36, punt ■i0, en 37 der Wet voor liet reserve-personeel der landmacht 1905, een eervol ontslag ver leend uit den militairen dienst. Bij Kon. besluit van 27 dezer zijn benoemd bij het reserve-personeel der landmacht: A. bij het dienstvak van den generalen staf, met ingang van 17 Juni tot reserve- kapiteiu voor speciale diensten, reserve-eer- str-1 ui tenant voor speciale diensten mr. P. T. Posthumus Meijjes, van dat dienstvak; B. bij liet wapen der infanterie: Jo. niet ingang van 17 Juni, tot reserve- kapitein, bij het 13de regiment infanterie, reserve-eerste-luitenant mr. J. A. van der Stok. van het regiment grenadiers; bij zijn tegenwoordig korps, reserve-eerste-luitenant Al C J. van Dijck. van het 22ste regiment infanterie; bij het 17de regiment infanterie, reserve-eerste-lui tenant J. F. Boekholt, van het regiment jagers; bij zijn tegenwoordig korps, reserve-eerstc-luitenant C. E. M. De- schrevel, van het 11de regiment infanterie: bij het 17de regiment infanterie, reserve- eerste-luitenant W. E. II. Janssen, van het regiment grenadiers bij hun tegenwoordig korps, reservc-cerstc-luitenants A. F. H. Jan sen, van het 22ste, A. H. Sluijtcr, van het 8ste regiment infanterie; hij het 21ste regi ment infanterie, reserve-eerste-lui tenant E. Brinkman, van liet regiment grenadiers; bij liun tegenwoordig korps, rescrve-eerste-luite- nants J. Appels, van het 7de, en J. A. A. M. Gerritse, van het 17de regiment infanterie; In; het 13de regiment infanterie, rcservc- a. te rekenen van 21 November, reserve- tweede-luitenant J. B. Kollewijn, van liet le regiment onbereden artillerie; b. met ingang van 29 Juni reserve-tweede luitenants II. A. Burgerhout, van het 7de regiment veld-artillerie; F. W. H. Twiss, van het 4de regiment veld-artillerie; A. D. zur iWuhlen, van het Sste regiment veld-artillerie; II. J. Goorhuis en J. N. Alblas, beiden van liet 5de regiment veld-artillerie; M. de Meijer, van het korps pontonniers en toi pe disten; N. A. C. Pruis, van het 3de regiment veld artillerie: C. C. Pouleyn, J. A. van den Heuvel en F. Verhage, alle drie van het re giment kust-artillcrie; jhr. D. G. de Graeff, van het 2de regiment veld-artillerie; N. J. den Tex, van het 5de regiment veld-artille rie: C. C. van Brero. van het 3de regiment vcld-artilleric; T. H. L. Boersma en P. Boers-, ma, beiden van liet 1ste regiment onbere den artillerie; F. Scholten van het 4de regi ment veld-artillerie; H. J. Vaags, van het lste regiment onbereden artillerie; W. K. van Oppen, van het 2de regiment veld-artillerie; C. van Altena en E. A. E. W. van der Meu- len. beiden a an het 3de regiment veld-artille rie; J. W. Keemink, var het Sste regiment veld-artillerie; en H. G. Fokker, van het 2de regiment veld-artillerie; 4o. bij den staf van het wapen, tot reser- vc-eerste-luitenant voor speciale diensten: a. met ingang van 13 Juni reservc-tweede- Iuitenant voor speciale diensten N. D. Haas broek, van dien staf: b. met ingang van 1 Juli reserve tweede- luitenants voor speciale diensten A. Tiche laar en F. Schuurman, beiden van dien staf. Bij Kon. besluit van 2S dezer is, met in- eei.ste-luitenant C. J. J. Vintges, van het ro-j piment grenadiers: I gang van 21 Augustus de paardenarts lste ?o. met ingang van 29 Juni, tot reserve-klasse op non-activiteit dr. W. K. Picard, eerste-luitenant bij hun tegenwoordig korps, rcserve-twcedc-luitenants P. F. Goossens, v.ui het 14de regiment infanterie; J. II Steegmans, van liet 13de regiment infan terie; P. L. J. M. A. Muller, van 't 2de regi ment infanterie; B. J. M. v. Spaendonck, van het '6de regiment infanterie; H. F. Smith van liet 13de regiment infanterie; D. J. W. J. Kluiver, van het 20ste regiment infanterie; F. T. M. A. Houben. van het regiment jagers; F M. II. Rutten, van het 20ste regiment in fanterie; E. Mehler, van het 14de regiment infanterie; J. Rcinders. van liet 19de regi ment infanterie: W. J. Smits, van het regi ment wielrijders; H. P. Schuürmans. van het 12de regiment infanterie; O. Verdoorn, van het 15de regiment infanterie; R. F. van Lier, van het 18de regiment infanterie; A. van den Heuvel, van het lste regiment in fanterie: J. A. Pieterse. van het lide régi ment infanterie; H. L. Segaar, van het 4de regiment infanterie; II. C. J. Ruempol, van de school compagnie van den motordienst; A. van Wecnen, van het 11de regiment in fanterie; jhr. W. J. J. von Muralt, K. Inhul- sen, J. T. Jansma, J. W. van Borselen, H. J. Otto en J. E. dc Vries, allen van de scliool- coinpagnie van den motordienst; W. H. Mou wen, van het regiment jagers, en J. J. M. Mesters, van de schoolcompagnie van den jmotordienst; 3o. bij den vrijvvilligen landstorm, tot re serve-eerste-luitenant voor speciale diensten hij hun tegenwoordig korps a. met ingang van 1 Juli, reserve-tweede- luitenants voor speciale diensten H. R. Dal- linga, W. J. C. M. Johanknegt en J. I-I. |Bpelen, alle drie van het vrijwillig land- slormkorps motordienst; 1». met ingang van 16 Juni, reserve-tweedc- luitenant voor speciale diensten J. Maas dam, van het vrijwillig landstormkorps [luchtwachtdienst; C. bij het wapen der artillerie: 'o. met ingang van 17 Juni. tot reserve kapitein bij zijn tegenwoordig korps, reserve- eer.ste-1 ui tenant J. Roodenburg, van het 7de regiment veld-artillerie; met ingang van 17 .Tuni, bij den staf Van het wapen, tot reserve-kapitein voor speciale diensten, reserve-eerste-luitenant voor speciale diensten W'. den Boer, van dien staf; 'o. tot reserve-eerste-luitenant bij hun te genwoordig korps: op het daartoe door liern gedane verzoe.k. een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Bij Kon. besluit van 28 dezer zijn, op den voet van het bepaalde bij art 1 sub 2o., van het sedert gewijzigde Kon. besluit van 12 September 1905 (St.bl. no. 268), benoemd, bij het reserve-personeel der landmacht, bij het personeel van den geneeskundigen dienst, tot reserve-officier van gezondheid 2de klas se de heeren J. H. Pannekoek en A. C. de Vet. artsen. Bij Kon. besluit van 2S dezer is aan reserve- eersté-luitenants D. C. van der Meer, van het 9de regiment infanterie en J. Appelo, van het 11de regiment infanterie, op het daartoe door hen gedane verzoek, een eer vol ontslag 'als zoodanig verleend uit den militairen dienst. Bij Kon. besluit van 23 dezer is aan reserv luitenant-kolonel J. Stroband en reserve majoor G. Buis, heiden van het dienstvak der militaire administratie, onderscheiden lijk met ingang van 16 Juli en 20 Juni en voorts aan reserve-eerste-luitenants H. van Melsen en H. Funnekotter, onderscheidenlijk van het regiment kust-artillerie en het lste regiment infanterie, op het daartoe door hen gedane verzoek, een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst. In Oostelijk N. Brabant en Limburg Men meldt, ons In Ooostelijlc Noord-Brabant en Limburg heerscht op het oogenblik een geweldige rupsenplaag. Vooral de eiken moeten het ontgelden; aan den Aarle-Rixteschen weg te Helmond staan velen dezer boomen van hun bladeren ontroofd. De stadsparken heb ben er zeer veel van te lijdon. ALs alle boomen zijn kaal gevreten, trek ken de dieren in groote processies op de huizen af; 's morgens zijn de deurpaneelen dan bruin van deze rupsen. Naar men ons verzekert heeft men hier te doen met de bastaard-satijnrups. De plaag beeft zich reeds verschillende jaren laten gelden, maar dit jaar is het aantal enorm toegenomen. Als er geen speciale maatrege len worden genomen is het leed niet te overzien. UIT DE STAATSCOURANT. Met ingang \un 1 Oct. op verzoek eervol uiislagen uit 's rijks dienst wegens bereikey» 65-jarigen leeftijd C. J. Poortman, admini strateur bij de rijkswerf te Willemsoord efn benoemd als zoodanig L. P. Kottman. gri^ fier der rijkswerf te Willemsoord Benoemd tot. griffier der rijkswerf tc Wrl lemsoord M. W. N. De Barbanson, admini strateur der rijkswerf Ileilevoetsluis. Tot hoofdcommies ter standplaats llelje- voetsluis J. Stocker; commies rijkswerf te Willemsoord, tot commies R. De Kok, ad junct commies der rijkswerf te Willems oord. Benoemd tot ridder der Oranje Nassau orde B. H Bakker, wethouder van Hilver sum. Met ingang van 15 Juni op verzoek eeijvol ontslagen F. A. J. van Lierapt als bu*ge meester van Oud-IIeusden. Benoemd tot lid van den Voogdijraad te Leeuwarden J. Schaafsmo, kassier-boek houder van het olcctrici t ei tsbedrijf van Wijmbritseradeel, wonende te Sneekte Rotterdam I J. C. II. Schol ten, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Rot terdam te Zwolle J. E. Vogt, boekdrukker, lid van Ged. Staten van Overijssel, wonende te Zwolle Op verzoek eervol ontslagen met 1 Juni J. Cornelissen, als kanlonrecht.er-plaatsver- vanger, in bet. kanton Schagen. Benoemd tot lid van bet college van cu ratoren der Technische Hoogeschool te Delft Mr. G. van Baren. Bekrachtigd het besluit van den raad van de gemeente Amsterdam van 8 Mei j.l. houdende benoeming van Dr. J. Clay, Hoogleeraai' aan de Technische Hooge school te Bandoeng tol gewoon hoogleeraar in de experimcnteele natuurkunde aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam. Benoemd tot tijdelijk leeraar aan de R. H. B. S. te Deventer Mej. M. J. Frima te Amersfoort. Eervol ontslagen G. A. den Decker als tijdelijk leeraar aan de R. II. B. S. te Neu zen. Benoemd tot leeraar aan de R. II. B S. te Brielle, K. Vlaskamp thans tijdelijk. Benoemd bij het hoofdbestuur der P. T. T. tot referendaris J. M. Lamers, D. Pasman J. A. Tuyll Schuitemaker. J. G. Paters, F. A. v. Breen, thans hoofdcommies tot hoofdcommies J. Hartman, D. N. J. Visscher, C. A. de Wilde, H. de Beurs. P. II. Smit, M. J. L. Smout, H. Icke, mr. Th A. Bertrand, A. Ruymgaardt, thans com mies tot commies A. A. C. v. d. Zoo de Jong. mejuffr. M. L. Beck, II. J. v. Ernst, D. E. de Rapper, Th J. Addens, thans adj. commies. TEL. 217. gesteld uit de navolgende personen: J. Dudok van Heel. voorzitter; Dr. Paul Cronhein en Mr. W. Cnoop Koopmans A. Jznsecretarissen; Mr. H. H. v.d. Ber cn G II. de Marez Ovens, penningmeesters; G. van Beever; Mevr. J. Beukers van Ogtrop:-S. Bottcnheim; Dr. Rudolf -Men gelberg; cn Mej. II. Rahusscn. GEFINGEERDE BER00VING Vonnis in de Deventer atfaire Üe rechtbank te Zutphen wees gisteren vonnis in de zaak van de gefingeerde be rooving te Deventer, gepleegd op 19 Januari j.l., waarbij een kantoorbediende der firma Stegeman voor een bedrag van 15,000 werd beroofd. Wegens hel door beloften en door be dreigingen uitlokken van het. misdrijf van verduistering veroordeelde de rechtbank den 28-jarigen betonwerker G. J. D. te De venter tot twee jaar gevangenisstraf en den 27-jarigen betonwerker II. F. van S. even eens te Deventer, tot een jaar en zes maan den gevangenisstraf, voor beiden met af trek der preventieve hechtenis II. F. .van S. werd bovendien wegens he ling veroordeeld tol zes maanden gevange nisstraf. De 20-jarige kantoorbediende G. J. J. S. werd wegens verduistering in dienstbetrek king veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf. HET JUBILEUM VAN „TOONKUNST". Een eere-comité gevormd. Voor de herdenking van het 100-jarig be staan der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst is een eere-comité gevormd, dat Z.K.H. de Prins der Nederlanden tot be schermheer heeft. Van het uitgebreide eere comité zijn de eere-voozitters de heeren: Mr. M. A. M. Waszink, minister van onder wijs, kunst en wetenschappen; Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Holland; W. de Vlugt, bur gemeester van Amsterdam; Gh. E. II. Bois- sevain, en Mr. D. Fock, oud-alg. voorzitters der Maatschappij. Het feest-comité is samengesteld uit een aantal personen, w.o. de voorzitters, de dirigenten en de muziekschool-directeuren der verschillende afdeeüngen. De leiding van het feest berust in handen van een uitvoerend comité, dat is samen- LEIDENS VUILVER WIJDE RING. Een adres der M.Y.V.O. De Maatschappij M.Y.V.O. gevestigd te Amsterdam heeft een request aan den raad der gemeente Leiden gezonden, waarin zij er op aandringt, in verband met de concept voordracht van B. cn W. der gemeente Leiden, waarin deze voorstellen met de ge rneente Nieuwkoop een overeenkomst te sluiten betreffende de vuilverwijdering uit Leiden, deze voordracht niet aan te nemen, daar de aanbieding van de N.V. Maat schappij M.Y.V.O. en wat bedrijfsverzeke ring betreft èn wat garantie betreft inzake continue afvoer in verband met stremming van het vaarwater, meer voordeelcn biedt dan die der gemeente Nieuwkoop. BRAND TE WOENSEL. Boerderij en twee arbeiders woningen vernield. Te Woensel bij Eindhoven ontstond Don derdag brand in de arbeiderswoning be woond door M. v. d. Berg. De bewoners waren afwezig, zoodat bet vuur spoedig een grooten omvang had aangenomen. Voor de gemeentelijke brandweer ter plaatse was, was ook de aangrenzende boerderij van den landbouwer J. Schelpers en de arbeiders woning van Van Aspert door het vuur aan getast. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het slechts met groote moeite ge lukte het in het brandende perceel aanwe zige geld alsmede geldswaardige papieren in veiligheid te brengen. Bij den landbouwer Scheepers lag een dochter ziek te bed. Deze kon gelukkig op tijd worden gered. Inmiddels brandden de boerderij en twee arbeiderswoningen totaal af. Van de inboedels kon slechts een klein deel in veiligheid worden gebracht. Ook de aangrenzende woning van Kolen bekwam aanzienlijke schade, doch kon evenals de schuur, staande langs genoemde boerderij, intact blijven, dank zij het krachtig optre den van de brandweer. De aangerichte schade is in haar geheel nogal aanzienlijk. Deze wordt door verze kering gedekt. Omtrent do oorzaak van den brand tast men in het duister. In de wo ning van Van Aspert is een groote kooi met kanarievogels verbrand. De gemeentelijke brandweer kon het vuur slechts inet een straal bestrijden, doordat het brandende perceel op zeer grooten afstand van de wa terleiding was gelegen. EEN VLIEGVELD TE EGMOND AAN ZEE. Vertegenwoordigers van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij cn do Lufthansa hebben in samenwerking met «le vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer te Eg- mond aan Zee besloten, aldaar een vliegveld ii< ie richten op een terrein tusschen Rijnc- gom en Egmond aan den Hoef. Het ligt in dc bedoeling, dit vliegveld te gebruiken als uitgangspunt voor rondvluchten en plei- ziertöchten over het Kennemerland cn het Noord-Hollandsche polderland. Een hoog spanningskabel in de buurt van de P.E.N. zal verplaatst dienen te worden. De P.E.N. heeft zich daartoe reeds bereid verklaard. GENERAAL-MAJOOR JHR. W. RÖELL. Goneraal-Majoor Jhr. W. Röell, Comman dant der lste Divisie, vertoeft sedert een tweetal weken in het Diaconesscnhuis tc 's-Gravenhage, tot herstel van de zich la ter geopenbaard hebbende gevolgen van een val bij het paardrijden, hem in April j.l. te Amersfoort! overkomen. Generaal Röell hoopt binnen een paar weken zijn dienst te kunnen hervatten. H. M. DE KRUYF f Wethouder van Buren. Te Buren (Geld) is overleden, in den ou derdom van 68 jaren, de heer 'H. M. de Kruyf, wethouder en loco-burgemeester dier gemeente. De overledene had tientallen jaren zitting in den raad der gemeente Buren. Niet al leen op politiek gebied bewoog zich deze in de Betuwe alom bekende, hooggeachte en geziene persoonlijkheid; hij bekleedde ook voorname functies in 't maatschappelijke cn geestelijke leven. Jarenlang was hij voor zitter aan de Nutsspaarbank, voorzitter van het polderbestuur en van de zuivelfabriek. Voorts had hij zitting in diverse corporaties. De heer De Kruyf F, begaafd met een helder verstand en altijd vol fijnen humor, kon kalm en bezadigd zijn meening zeggen cn draagzaam anderen overtuigen (II bid.) HUID- EN GESLACHTSZIEKTEN. De Leidsche leerstoel. Prof. dr. H. W. Siemens uit Miinchen, benoemd tot hoogleeraar in de huid- en geslachtsziekten aan de Leidsche Univer siteit, heeft zijn benoeming aangenomen. De hoogleeraar bevindt zich reeds eenige dagen te Leiden en heeft met zijn colleges reeds een aanvang gemaakt. ONZE GEZANT TE PARIJS. Naar men aan de N.R.Ct. meldt, is de Nederlandsche gezant te Parijs, jhr. dr. Loudon, die, zooals reeds is gemeld, dezer dagen dejeiding van het gezantschap, na zijn herstel, weer had aanvaard, wederom door ongesteldheid verhinderd zijn functie uit te oefenen. De gezantschapssecretaris, dr. L. Carstcn, beheert nu tijdelijk het gezantschap. Wie gezag wil uitoefenen moet beschei den zijn. door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door G M. G. de W. 60 Uij maakte absoluut geen haast; voordat hij van zijn stoel opstond, legde hij de pa pieren, waarmee hij bezig geweest was, in oen lade van de tafel, het album in een merkwaardige bergplaats die hij ontdekt scheen te hebben bij den schoorsteen, an dere dingen stak hij in den borstzak van zijn jas. Onvriendelijke geluiden aan de an dere zijde van de deur drongen voortdu rend tot hem door ora hem te waarschu wen voor de onaangename feiten die voor kem het gevolg zouden wezen wanneer hij nog Linger draalde. Toen hij op zijn gemak de brieven en papieren had weggeborgen, draaide hij den sleutel om en deed de deur open. Er stonden vier mannen te wachten; John Eva, de man die had dienst gedaan als chauffeur, Ben Richard genaamd, Joe Say era en de vierde, een dikke, zware man met een kaal hoofd, die er uitzag als een kampvechter of een bokser. Talbot kreeg hem in het oog zoodra de deur open ging; dc twee mannen zagen elkander aan alsof beiden zich bewust waren dat de ander van een zuiver lichamelijk standpunt be schouwd eenig ontzag waard was. ..Goeden avond, heeren. Zeg Eva, hoe komt het dat die heeren niet in bed liggen en mijn slaap komen verstoren op dit uur van den nacht Hij scheen volkomen op zijn gemak te zijn alsof hun tegenwoordigheid hem amuseer de. Eva's knorrigheid vormde een opvallend contrast met zijn minzaamheid. „Mij dunkt, wij hebben je niet gestoord in je nachtrustje ben nog niet naar bed geweest." „Dat komt misschien omdat ik graag bij de lamp zit te werken. Waaraan heb ik bet genoegen van uw bezoek te danken „Dat zullen we je vertellen als we bene den zijn, we hebben iets tegen je te zeggen dat we bier niet goed doen kunnen. Als ik je een goeden raad mag geven, ga dan dadelijk mee zonder ons moeite te geven." „Heeft niemand je ooit gezegd Eva, dat je heel slechte manieren hebt Als je dat bijtijds onder het oog was gebracht, dan kadt je misschien nog kunnen veranderen. Ik wil iemand altijd graag een genoegen doen wanneer het mij beleefd gevraagd wordt maar niet als ik zoo toegesproken wordt." Tot antwoord wierp Eva een blik op zijn metgezellen. Met een vlugge beweging stond de zware man achter Talbotde slaap kamerdeur werd diclit gedaan om hem den terugtocht af te snijden de andere drie stonden vlak bij hem en schenen geen vreedzame bedoelingen te hebben. „En nu gauw wat Ga je uit je zeil' mee of moeten wij je opnemen? Die verduivelde beleefdheid zal je van ons niet ondervinden en we verdragen ze van jou ook niet. Ga je mee, of hoe is het Talbot gaf nog geen onkel bewijs van boosheid. Zijn manier van doen kon niet beleefder geweest zijn, al hadden zc hem met den grootsten eerbied behandeld. „Zulk een dringende uitnoodiging kan ik niet afslaan het is zeer vleiend voor mij, dat ge zoo zeer op mijn gezelschap gesteld schijnt te wezen. Ja zeker ga ik mee, zoo dadelijk." „Gauw dan dezen kant uit." Als bij afspraak liep Eva een paar passen vooruit, de chauffeur en Sayers rechts en links cn de dikke man vormde de achter hoede. Deze optocht scheen mr. Talbots smaak voor humor op te wekken. „Heeren, u zijt werkelijk al te vriendelijk; u vereert mij met een koninklijk geleide. Deze grap scheen onopgemerkt voorbij te gaan. De vier mannen bewogen zich stil zwijgend voort met dien eene tot middel punt, zoo zachtjes dat men al heel licht moest slapen om zich bewust te worden dat zich in den stillen nacht iemand voortbe woog. De trap af, de hall door en zoo naar de kamer met de verborgen telefoon. Eén oogenblik bleef Eva voor de deur staan Talbot had opgemerkt dat de andere drie dichter' bij hem kwamen de deur giug open met, een flinken duw van den man achter zijn rug werd hij de kamer inge duwd. Een plechtige intocht was het niet. Ilij moest oppassen dal hij niet viel. De meeste menschen zouden boos geworden zijn toen bij zijn evenwicht had terugbe- komen en weer flink op zijn voeten stond, toonde li ij geen zweem van boosheid. Glim lachend wendde hij zich tot den gwaren man. „Het spijt, mij wel, dat ik misschien iets gedaan heb waardoor u het noodig oor deelde zooveel inspanning te gebruiken ik maak er mijn excuses over." Hij keek om zich heen en zag dat er een twaalftal man nen in de kamer was. Hij herkende er twee- of drie van en groette ze en sprak hun be leefd en vriendelijk toe „U is zeker de heer die mij een bezoek bracht in het hotel te Napels ik geloof, dat u Elkins heet, niet waar ik heb u ge holpen tot midden op straat, om u verdere moeilijkheden te besparen, niet waar De bewuste heer toonde zeer weinig lust in grappen. Integendeel, met een spotlach antwoordde hij „Ik zal het je wel eens gauw betaald zet ten, vriendje ik beloof je. dat je je pret wel op zult kunnen „Dat bewijst, dat ge uw belofte getrouw wilt blijven. Mooi zoo Kijk, en dat is mijn oude vriend Farrell. Billy Farrell. Ik heb u niet weer gezien na dien ochtend in het hotel te Messina na de aardbeving." De roodharige man lachte hem toe. een glimlach, die hem op een boeman deed ge lijken toen hij zijn grooten mond open deed en zijn breede gele tanden liet zien. ,.Ik heb u ook niet meer gezien, maar wel van u gehoord het lijkt wel of ik van niets anders gehoord heb. Ik heb altijd gedacht, dat er wat in u zat, generaal, maar je hebt mijn stoutste verwachtingen overtroffen in aanmerking genomen, dat je de wind tegen hebt, verbaast het mij. dat je dit spel durft voortzetten." „Je moei niet vergeten, dat ik alles aan durfde al kreeg ik slechte kaarten. Je her innert je misschien nog wel, dat er een spel gespeeld werd waar een mes bij te pas kwam, dat door de hand van een man werd gedreven. Hij had de kaart waarmee hij winnen moest, in zijn hand, maar heeft hem nooit kunnen uitspelen Zou je ooit zoo behandeld willen worden, al had je de geluksltaart onder je hand verborgen Deze vraag 6cheen den heer Farrell niet aangenaam aan te doen. Hij keek den spreker aan met een woedenden blik. Plot seling stak hij zijn rechter hand uit, met de palm naar beneden. „Daar heb je het litteeken waar je mes doorheen ging. Ik heb er je toen niet voor gedood". ..Neen, je hebt er mij toen niet voor ge dood". „Dat heb ik niet gedaan maar nu zal ik er je voor dooden en ik zal je m'eer dan één litteeken bezorgen, waar mijn mes doorheen is gegaan". Nu wendde Talhot zich tot een der an deren „Wij hebben elkaar nooit ontmoet mijn heer, en toch ken ik u door en door. bil reputatie zal ik het maar noemen. Of schoon dat woord eigenlijk op u niet is toe te passen". Dit werd gezegd tot een man, dien men verbaasd was in zulk gezelschap aan te treffen; hij zag er welvarend en rijk uit. Kort van gestalte, nogal dik, met dik zwart haar, keurig gekapt, enz., het type van een rijken jood, dien het goed was gegaan in de wereld. Hij was keurig gekleed, het eenige in zijn toilet, waarop men aanmer king zou kunnen maken, was een prach tige diamanten spéld die schitterde op een groene das. Er was iets in zijn houding waaruit men zou opmaken dat hij zich niet geheel op zijn gemak voelde in het wes pennest. waarin hij zijn hand had gesto ken. En toen de heer Talbot hem aan sprak, hetgeen lui niet verwacht had, werd zijn humeur er niet beter op; hij werd woedend en gedroeg zich lang zoo behoor lijk niet als men van zulk een net heertje zou verwachten. /Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 9