26ste ALG. VERG. B. SchooSeman L.J. Luycx&Zoon Astrakan, Frotté Be] dan op Mo. 42 DE REGELING DER RECHTSPOSITIE Electriciteit op elk gebied Kamperman s Rijwielhandel, Hebt U een Taxi of Auto noodag? HET REGEERINGSBELEID GECRITISEERD ,VHirondelle' W. K. VAN ROSSUM Vraagt Demonstratie v t'ersevnstraar 19 Telet 423 Langestraat 49. Tel. 190 55 cent per knot. HAAKZIJDE 10 cent p. kfuw. K.MOTTEfM ZIJDE 60 cent Onze meer dan 25 jarige on- dervinding oo rijwielgebied waar borgt U vakkundige behandeling van Uw rijwiel. W verkoopen uitsluitend soliede merken. Ka -p 4. Tel. 132. UIT DEN OMTREK. BIJENTEELT. Dit jaar de Imkersdag te Amersfoort Soest. Vrijdagavond vergaderde in het Stationskofnchuis te Soest de afdeeling Soest van de Vereeniging tot bevordering van bijeenteelt in Nederland. Als punt 4 was op de agenda geplaatst: Voorstel van de afd. Utrecht om met de af deeling Amersfoort, Baarn, Soest en Zeist, dit jaar de Irnkersdog te organiseeren. Het bestuur deelde mede. dat reeds eon tweetal vergadering over dit punt rnet af gevaardigden van de besturen van boven genoemde afdeelingcn waren gehouden en men zoover gevorderd was, dat de Imkers- dag of te Amersfoort of te 'Jtrecbt zal wor den gehouden op 7 September van dit jaar. De afdeeling Utrecht, hoewel vaag, be loofde veel. indien de Imkersdag daar werd gehouden. Een bespreking van den voorzit ter dier afdeeling met den Burgemeester van Utrecht deed verwachten, dat ook het Gemeentebestuur zijn medewerking zai verleenen om voor dien dag iets goeds voor de imkers uit Nederland voor te bereiden Een excursie naar den bijenstand van den Heer Matthes te Breukelen, die dan mpt zijn bijen op de heide staat bij de Pyramid»» van Austerlitz staat op het programma Het Bestuur stelde nu voor deel te nemen in de garantie voor dekking van een even tueel tekort voor de organisatie van den Ten Ned. Imkersdag. Dit voorstel werd met algemecne stem men aangenomen Vervolgens werd bepaald, dat de leden van de afd. Soest gezamelijk een autotocht zullen maken naar Wageningen naar het Bijenhuis enz. Deze dag^werd voorloopjg vastgesteld op Zaterdag 22 Juni a.s. NATIONALE SCHIETWEDSTRIJDEN TE BAARN. Eerste stand. Baarn. De eerste stand van de Natio nale Schietwedstrijden, die de Schietveren iging Baarn en Omstreken ter gelegenheid \an haar 10-jarig bestaan organiseert, luidt als volgt: Korps geweer. Oranje Nassau, 's-Graven hage, 226 punten. Hoogste korpsschutter. A. Bakkenes, 's-Gravenhage, 50 punten. Eere-korps. Oranje Nassau, 's-Gravenha ge, 135 punten. Meesterscherpschutterwedstrijd. Buks. J. B. van Eist, Amersfoort, 44 cartons 444 punten. Geweer. A. Durang, 's-Gravenhage, 47 car tons 446 punten. Vrije baan. Buks. H. de Groot, Amerongen, 90 punten. Geweer. II. A. Smit, Utrecht, 88 punten*- Vaste ^aan. Buks. C. A. A. Servais, Rot terdam, 143 punten. Geweer. A. Bakkenes, 's-Gravenhage, 140 punten Geluksbaan. F. E. baron van Heerdt, Baarn, 1481 punten. Personeele baan. Buks. Jos. L. Overtoom, Baarn. 46 punten 42 steun. Geweer. G. Roelands, Utrecht, 47 punten, 47 steun. Dagprijzen. Buks. W. II. Baron Taets van 'Amerongen, Oudenrijn. J. W. van Eist, Amersfoort. II. de Groot, Amerongen. L van Tilburg, Woudenberg. Geweer. G. Roeland9. Utrecht. A. Takken, Amersfoort. P. Borghout, Rotterdam. H. A Smit,- Utrecht. De wedstrijden worden deze week voort gezet. Het bestuur besloot deze te verlegen tot des avonds 7 uur. Nieuw-Leusden. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen dr. J. E. Bos te Slochteren. ff ff De slachtoffers van het voorgevallene op Curasao herdacht Opwekking lot krachtiger houding der onder officieren Groote fandigheid en s'echte documentatie In de groote concertzaal van liet gebouw voor K. en W. te Utrecht is gistermorgen een aanvang gemaakt met de 26e algemeette vergadering van de vereeniging van on derofficieren. Met deze vergadering valt tevens het dertig-jarig bestaan van de af deeling Utrecht, die een kunstavond heeft belegd, samen. Op de vergadering waren vertegenwoordigers van de Algemeeno ver eeriiging van onderofficieren in het Belgi sche leger. De president der vereeniging, de heer \V Wijk, noetnde het ecu gelukkig verschijn sel dat men steeds in groote getale tot de algemecne vergadering opkomt. In Utrecht, stad van wetenschap en cultuur, waar de afdeeling groeit en bloeit, is hei ons aangenaam te vertoeven. Spr. bracht daarop dank aan «Ie orgatiiseerende werk zaamheden door de afdeeling Utrecht ver licht. Spr deed een beroep op allen, deze vergadering te maken tot een nuttige en aangename, en in hel vertrouwen dat het hoofdbestuur hierop niet tevergeefs reken de, opende de president de vergadering. Spr. heette daarop in het hijzonder wel kom de voorzitter en secretaris-penning meester van de Algemecne vereeniging van onderofficieren in het Belgische leger en rekende het zich tot groote eer, waai de Belgische vereeniging steeds door een groote gastvrijheid aan den dag legde, de ze vertegenwoordigers in het midden aan te treffen. Op verzoek van den president brachtten de aanwezigen een driewerf hoera uit op het welzijn van de BeJgischo vereeniging en haar vertegenwoordigers. De heer Maljers, voorzitter van de af deeling Utrecht, sprak vervolgens een en kel woord. De afdeeling. heeft gelden hij-' eengehracht. plannen beraamd, kortom men liet niets na om het feest van dezen avond het dertig-jarig bestaan van de afdeeling Utrecht te doen slagen. Spr. wist zich overtuigd dat allen zouden me dewerken dit feest waardig te vieren. Spr. heette vervolgens het hoofdbestuur welkom en bood een tuil bloemen aan in de kleuren der Utrechtsche afdeeling. De afgevaardigde van het bestuur van de Belgische vereeniging bracht de beste vven- schen over tot het welslagen dezer ver gadering, die, zoo zeide spr., mocht leiden orn de hindernissen die den weg nog steeds oneffenen, te overwinnen. Spr. me moreerde zijn bezoek aan de algemeene vergadering te Amersfoort en het was zijn ucnsch dat hetgeen daar bereikt werd, ook heden lot stand zou kunnen worden gebracht. Spr. noemde de uitgaven van 't gedenkboek een geschenk van onschatbare waarde, dat het verleden leert. Dat de toekomst moge zijn wat het prachtig verleden wettigt. Spr. noemde ook de actie der Belgische onderofficieren tegen toestanden die niet langer geduld mogen worden. De Belgi sche organisatie mist in de Hollandsche vereeniging een krachtige medestrijdster, dat zij elkander zouden steunen, dat de samenwerking steeds inniger zou worden en leiden tot vermeerdering van het resul taten. Hierna werd mededeeling gedaan van de stelregels waaraan men zich op deze vergadering te houden zal hebben terwijl, zooals te doen gebruikelijk is, aan H.M. de Koningin het volgende telegram werd gezonden: TELEGRAM. Aan I-Iare Majesteit de Koningin Amsterdam. De onderofficieren van de Neder- landsche Landmacht, leden der Ver- eeniging „Ons Belang", bijeen in alge meene vergadering in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht, brengen Uwe Majesteit. Zijn Konink lijke Hoogheid den Prins der Neder landen en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, eerbiedig hulde. WIJK, president. Hare Majeseit de Ko ningin Moeder. De onderofficieren van de Neder- laridsche Landmacht, leden der Ver eeniging „Ons Belang", bijeen in algo- meene vergadering in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht brengen Uwe Majesteit eerbiedig hulde WIJK, president. Rede van den president. De president, de heer W. Wijk, gaf hier na een overzicht over het afgeloopen ver- eenigingsjaar. Spr. noemde allereerst de bezoldigingen, die van dien aard zijn dal gezegd kan worden dat ze den Nederland schen staat onwaardig zijn. Men heeft rege lingen getroffen die ten ecne male een on billijkheid zijp. De grootsto tegenstrijdige belangen hébben zich voor gedaan. De on derofficieren hebben, dank zij politiek ge scharrel, veel te lijden gehad onder hel be wind van den tegen woord igen minister. De wachtgelders dwalen rond in een woestijn, de meesten bidden nog om een vaste bo trekking door het rijks bemiddel ingsbu reau. De regeering is doof Van ecnig mede gevoel is geen sprake. Men kan vernemen dat wachtgelders zich aanmelden bij arm besturen, politiebureaux en zelfs bij het Le ger des Heils. Een wachtgelder is een man zonder eenige toekomst. Zij zijn aangewe zen op de inrichtingen voor mildadigheid De regeering geeft betrekkingen aan haar vriendjes, niet aan dienaren van den Slaat. Minister Lambooy kan in de kamer wel ver klaren dat er veel gedaan is voor. de onder officieren, doch deze weten wel beter. Toe lage en vergoeding behoeven verbetering, veel onbillijks blijft gehandhaafd. Dat zijn de feiten die zich naar het.inzicht van het hoofdbestuur voordoen. Wat zal bovendien do toekomst brengen. Zal de beztiinigings- manie blijven woeden, zooveel mogelijk oo bet leger? De toekomst zal de beantwoor ding leeren. Maar <1 ie toekomst is nog. verre van vast. „Wees voorzichtig, houdt uw ogen open naar alle zijdenwil spr. de on derofficieren waarschuwen. De afwijzende stemming kan ons volk ten opzichte van ons leger, de financieel e gestie van deze re geering on de onvoldoende strijdbaarheid van belanghebbenden zijn oorzaken. Zoo lang ook do pers er op uit. is alle fouten breed uit to meten, alles in een belachelijk daglicht te stellen, zal het officierscorps worden afgebroken on bereikt men niet dut ons volk er zich van overtuigd ziet, dat een goede weermacht noodzakelijk is. Spr, gaat dan uitvoerig na de handelwijze van de regeering, die verre van geslaagd is. Er heerscht op het departement van défen sie 'een geest van laat maar waaien". De hoop is gevestigd op een -ander beleid, een andere minister. Wat /.uilen de verkiezin gen ons brengen? De ambentaren van de vakbonden zijn regeeringspoppen geworden, cn waf we in de amMériaarsvakblaÖcn le zen. wijst op een voordurend dieper, zinken Hiermede is het ook al diep treurig gestéld Moe zijn wij er af gekomen bij de wetén schappelijke distribueering van de salaris regeling? Vast staat dat is gepoogd deze salarissen te drukken door vertegenwoordi gors van die vakbonden. Een te betreuren verschijnsel. Wat doet het onderofficiërs- óorps óm te verkrijgen wat zij verdiénen. Gaat van hen kracht uit, voor welk belang ook? Weineen, we klagen en we wachten af. Wij doen niets meer dan onze dagélijk- sche plicht. Maar .niets meer. Deze' houding is de dood in de pot.'Wij moeten trotschzijn op ons leger, maar ook op onze positie en onze gemeenschap. Wij moeten eensgezind daarvoor werken. Maar wij staan, nog voor het leger, nog voor het eigenbelang, schou der aan schouder. Er is onderling een afbre ken cn opbouwen. liet is een schande voor ons corps, waartegen krachtig' moet wor den opgetreden. Men zal bij het naslaan der boeken zien dat elke \erbetering is verkre gen door strijd. Zoo is het nog. Ieder moet tot dat doel medewerken. Zijn de onderof ficieren zich wel bewust van de noodzake lijkheid van een sterke organisatie. Wij zullen ons rekenschap moeten geven van den geest die er bij ons heerschl, en wat do anderen van de jongeren scheidt. Gij wilt meer aanzien, hetere salarieering, betere rechtspositie, welnu, dit alles wordt niet in den schoot geworpen. Wij wachten af, alles is in afwachting. Er zal in het komende üjdperk hard ge werkt moeten worden. Er moet een nieuwe geest in onze vereeniging komen, wij moe ten ons eenparig achter het vaandel scha ren. Zelf zorgen voor een krachtige orga nisatie, het ledental moet zich uitbreiden, de geestdrift moet groeien, wij moeten wer ken voor een betere toekomst. Wij moeten voorwaarts, dat zal hand aan hand gaan. Dat deze vergadering het begin van dit alles moge zijn! Daarop zongen de aanwezigen het ver- eenigingslied. De voorzitter bracht daarop liet voorge vallcne te Curacao in herinnering cn brengt een stille hulde aan de mannen die daar bij de uitoefening van hun plicht het leven hebben verloren, bij welke hulde zich de aanwezigen aansloten door zich van hun zetels te verheffen en gedurende enkele oogenblikkcn hun gedachten zwijgend deden uitgaan in eerbiedige hulde-gedachlenhulde aan de gevallenen. Naar aanleiding van het jaarverslag April 1928'29 wordt door Utrecht hulde gebracht aan den samensteller, den heer V»'. J. Vaatstra. De vergadering kan zich er mede vereenigen. Na uitbrenging van het verslag van de Controle-Commissie uit de afdeeling *s Hertogenbosch werd het ver slag van den algernecncn penningmeester, den lieer W. van Olst, over het financieel beheer goedgekeurd. Ook het verslag be treffende het weekblad draagt onomwon den de goedkeuring dér vergadering weg. Evenzoo het verslag van dc ondersteunings kas. De president dankte de samenstellers de zer veslagen en memoreerde hoe het van daag de dag was, waarop 't voor twintig jaar tot stand kwam. Met trotsch kan worden teruggezien op dat gene, wat met deze On dersteuningskas bereikt mocht worden Grooten dank brengt spr. aan de heeron Uding en Krol, die vanaf de totstandkoming steeds daarvoor geijverd hebben. Spr be treurt het dat de vereeniging geen middelen 16'18 LANGESTRAAT. Uitgebreide sortteririg HOEDEN MANTELS DEUX PIECES REGENMAN1 ELS bezit deze werken te beloonen, maar dit maal moet iets in dien geest gedaan vvor den. Spr. huldigde in den voorzitter, den heer Uding, de commissie en bood hem een bloemenmand aan. De heer Uding zegde hiervoor dank. Naar aanleiding van het verslag van het Plaatsingbureel, wordt door de afdeeling Harskamp woorden van hulde gebracht aan den heer Spaans. Ten aanzien van het wetsontwerp tot regeling van de rechtspositie van de amb tenaren, wordt door den heer Brandwijk opgemerkt, dat het formeele recht niet voor onderofficieren geldend is. Met beteekent dus een verslechtering. Juist titel 2. rege lende het formeele recht, geeft waarde aan het wetsontwerp. Hoe zal de nieuwe regee ling over dit ontwerp denken? Zal zij de voetsporen volgen van de tegenwoordige regeering: veel praten, weinig doen? Van elke positieregeeling worden de onderofficieren uitgesloten. De handig heid van do regeering om ons buiten de wet te houden is geslaagder dan de moti veering van het ontwerp. Spr. gaat uitvoe rig in op de nadeelen-en onrechtvaardigheid van het ontwerp, waarbij hij door applaus herhaaldelijk word! onderbroken. Het mili tair gezag is schade toegebracht. F.r worden voorbereidingen betroffen om de administratieve rechtspraak, vari de mili tairen in een wet te belichamen. Het depar tement van defensie vreest inmejiging van ambtenaren-rechters, en het tracht zich achter militair gezag te verschuilen. Als liet nu hangende wetsontwerp wórdt aangeno men, dan zullen de onderofficieren de slechts bedeelde werknemers zijn. Deze wijze van doen van dc overheid geeft ons een sterk gevoel van afkeuring. Intus- schen zal de komende kamer hierover heb ben te beslissen. Ons belang moet echter waakzaam cn werkzaam blijven. Wij moe ten de erkenning krijgen, zoo eindigde spr., waarop wij recht hebben. De vergadering neemt de volgende motie aan: Motie rechtspositie. Dc XXVI algemeene vergadering van de Vereeniging van Onderofficieren enz. „Ons Belang". Spreekt haar sterke teleurstelling uit ove1 het feit, dat de Regeering afwijzend staat tegenover opneming van de militairen in Titel II van het wetsontwerp-rechtstoestand- ambtenaren; is van meening, dat de bedoeling der re geering om voor het militair personeel andere cn dus afwijkende regelen betref fende het formeele recht in het leven, te roepen sterk moet worden veroordeeld, als zijnde in strijd met het beginsel van gelijk recht; stelt vast, dat de rechtstoestandèwet voor het militair personeel waardeloos is, indien Titel II niet op de militairen van toepas sing wordt verklaard, doet daarom een beroep op de Regeering cn Volksvertegenwoordiging, opdat het militair personeel alsnog voor toepassing van Titel II in aanmerking zal worden ge bracht; verlangt van het II.B. krachtige actie voor g e 1 ij k e rechten voor alle overheids ambtenaren; en verklaart bij deze actie het H. B. to zullen steunen met alle ten dienste staande middelen. Betreffende het weekblad worden door verschillende afdeelingcn opmerkingen ge maakt, omtrent een al te pessimistische toon en een artikel dat voor sergeanten krenkend zou moeten zijn geweest. In ver band hiermede brengt de voorzitter den lieer W. Klooster hulde voor het werk door hem verricht in de uitgave van het gedenk boek. Algemeene Eeveraad. Tiet verslag wordt goedgekeurd. De volgende voorstellen zijn ingediend: Aan een commissie uit het hoofdbestuur en den Algeineenen Eereraad wordt het om vormen van het instituut Eereraad opge dragen, naar de volgende beginselen 1. Voor de „Plaatselijke Eereraden" in de afdeelingcn komen „Raden van Ouderen" in de plaats. 2. De „Algemeene Eereraad" wordt „Eere raad" 3. Het contact tusschen den Eereraad en de „Raad van Ouderen" wordt onder houden c'oor het in 't leven roepen van Rayon-commissarissen. De leden van den Eereraad zijn ieder, naar vast te stellen regelen, Rayon-commis saris bij een aantal „Raden van Ouderen" 4. De „Algemeene Eereraad" en de „Plaatselijke Eereraden" worden geacht te zijn ontbonden op het oogenblik dat het nieuwe reglement in werking treedt. Na ampele toelichting worden de voor stellen aangenomen. Tevens wordt een com missie benoemd, bestaande uit drie leden, tot bestudeering der uilvoering van deze besluiten cn het samenstellen van het nieuwe reglement. Moreele verheffing cn ontwikkeling. Hei verslag betreffende den arbeid wordt goed gekeurd. b. Voorstellen. De A. V. dringe met kracht aan op uit voering van het op de XXIVe A. V. (1927) aangenomen voorstel van het II.B., betref fende invoering der eischen van ontwik kcling voor de thans dienende onderoffi eieren, omschreven in art. 89 en 90 van hel Ontwerp Rechtstoestandvvet onderofficie ren, hel doen van examen en achter de namen van hen, die slagen, een desbetref fende aanteekening te willen stellen. Na de indiening van dit voorstel heeft een ander bestuur zitting genomen en van zijn inzichten aan de afdeelingen kennis gegeven. In verband hiermede zal Amers foort nu tegen het eigen voorstel stemmen. De afdeelingen den ITaag, den Helder en Vcnlo zullen tegen stemmen en motivee- ren dit. Groningen is er voor. Assen is te gen. Middelburg steunt het voorstel, gelijk Harderwijk en Amsterdam. De heer Schuurmans licht toe waarom aan het twee jaar geleden aangenomen voorstel nog geen uitvoering is gegeven. Het spijt Spi' dat men deze ernstige din gen op zoo luchtige wijze afdoet. Is een voorstel aangenomen op een algemeene vergadering, Jan is het een wapen in han den van het hoofdbestuur, wanneer de be slissende slag voor de rechtspositie wordt 'eleverd. Men acht de eischen te gering. Wanneer men wordt gezet voor de uitvoe ring van ter algemeene vergadering geno men besluiten, kan men dit nu toch niet te niet doen Welke waarde moet men dan aan een met algemeene, stemmen (en applaus) aangenomen besluit toekennen Spreker zou over het voorstel geen stemming wil len houden en vraagt of rnen er zich mee kan vereenigingen, dat de bepaling van het tijdstip van uitvoering in handen blij It van bet hoofdbestuur Amersfoort kan zich hiermede vereeni- gen. De heer Schuurmans hield hierop een kernachtige rede over .de Ons Belang- geest*schetste in korte trekken de mo reele verplichtingen van den onderofficier, erop wijzend hoe een maatschappelijke sa menleving beoordeeld wordt naar huar slechtste vertegenwoordigers, niet naar de beste. Met levenswil moet de toekomst te gemoet worden gegaan. Een enthousiast en daverend, applaus was den dank voor het vurig en gloedrijk gehouden betoog van den heer Schuur- ma ns. Na breedvoerige bespreking betreffende het vraagstuk der bevordering, wordt ten slotte aangenomen het voorstel van de af deeling Gorkum, het volgende telegram te zonden Aan den minister van defensie. „De algemeene vergadering van Ons Belang, Vereeniging van Onderofficie ren. gehouden op 11 Juni 1929 te Utrecht gehoord de vele en schrille onbillijk heden welke van de tegenwoordige be vorderingsregeling het gevolg zijn overwegende dat deze onbillijkheden kunnen1' worden opgeheven en voor komen 5 dringt met klem bij Uwe Excellentie aan op le. voortzetting bevordering onderof ficieren mogelijk te maken, door wijzi ging of afwijking van de vredesorga nisatie 2e. gelijkmiitige bevorderingskansen voor alle wapens, zoowel in instructie ve als administratieve rangen, zoodat de anciënniteit onveranderd blijft. 3e. herstel van reeds ontstane onbil lijkheden. Met groote instemming wordt hiertoe besloten. Algemeen beleid hoofdbestuur. Dc afdeelingen Ede en Vlissingen spre ken hun vertrouwen uit in het gevoerde beleid. Amsterdam dankt voor de onver zwakte actie voor de salarisverbetering. Amersfoort laat enkele grieven hooren. Dordrecht en Deventer kunnen zich aan sluiten bij ae hulde het hoofdbestuur ge bracht. Gorkum en Maastricht spreken ook zeer waardeerende woorden ten op zichte van het hoofdbestuur. De president, de sprekers beantwoorden de, dankt voor de het hoofdbestuur ge brachte hulde, in 't bijzonder de afdeeling Deventer, die haar dank in den vorm van Deventer koeK overbracht. De grieven door Amersfoort kenbaar gemaakt, worden van de zijde van het hoofdbestuur belicht. Hierna wordt de vergadering geschorst tot hedenmorgen 9 uur. De kunstavond. Des avonds heeft de afdeeling Utrecht, ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan der vereeniging, een kunstavond aangebo den aan de 26sle algemeene vergadering. De heer C. J. van Rijswijk, voorzitter van de regelingscommissie, heeft met enkele woorden dezen avond geopend, een wel kom toeroepend aan de vertegenwoordi gers van den Belgischen Onderofficiers- bond en den heer A. Alt en mevr. Tuyten de Ruvter, die dezen avond optraden Spr. noemde dezen avond een familie-avond, uitermate geschikt om de banden meer nauwer aan te halen, het gevoel van saam- hoorigheid te verlevendigen cn het een heidsbesef te versterken. Want terecht heeft wijlen Prof. Ritter eens gezegd, dat niets de menschen zoo nauw le samen brengt, dan gezamenlijk beleefde kunstuit voering. De heer A. Alt gaf thans zijn lezing, men zou bet een aanschouwelijk onderricht kun nen noemen van den verguisden Wagner en hoe diens „die Meislersinger van Nürn- berg" tot stand kwam. Deze liumoristisch- paródistische opera werd geheel en op on derhoudende wijze verteld. Een groot aan tal lichtbeelden werden tegelijkertijd ver toond. Bovendien illustreerde de heer Alt zijn lezing met het spelen van enkele frag menten op de piano, mevrouw Tuyten de Ruyter zong enkele liederen uit deze opera en de Farrand-luidspreker uit de kunstzaal Edison deed o.m. de ouverture door de zaal weerklinken. Een merkwaardige Wagner-a\ond, door de aanwezigen op lioogeu prijs gesteld

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2