Fa. UI. R. N. Oosterveen Dr. A. C. POLAK HULDIGING Li PESIE Verschillende demonstratie's SOC. DEM. ARBEIDERS PARTIJ „lm Westen nichts Neues' VOOR ONZE HUISVROUWEN Reddingius Puddingsausen AGENDA Adverfentiën „TEDE" L. STOLBERG, AFWEZIG Ter gelegenheid van zijn 25'jarig ambtsjubileum is de heer Pesie gisteravond op grootsche wijze in de zweminrich' ting gehuldigd i De officieele huldiging. De Zweminrichting verkeerde gister avond in feest-tooi. Vele vlaggen en wimpel guirlandele die vroolijk in den avondwind wapperden wezen er op, dat er feest werd gevierd. En ook de pitige marschmuziek van de Aniersfojortsche muziekvereeniging onder leiding van den heer Ferd. de Goey, die den voorbijganger reeds van verre te gemoet klonk kondigde aan dat er iets bij zonders te doen was in onze zwemschool. Inderdaad was dat ook zoo. Het feest dot georganiseerd was, betrof den heer L, Pesie, die den dag herdacht, waarop hij 25 jaren lang als badmeester en zweni- leeraar in Amersfoort werkzaam Ter ge legenheid van dit 25-parig ambtsjubileum is de heer Pesie gisteravond in tegenwoor digheid van een zeergroot aantal aanwezi gen op grootsche wijze gehuldigd. Nadat de familieleden van den jubilaris op de voor hen bestemde zetels hadden plaats genomen werden onder luid hoera geroep van de aanwezigen cn een „Lang zal hij leven" van de muziek de heer Pesie met zijn vader cn moeder, die per rijtuig van hun woning waren afgehaald, de Zweminrichting binnengeleid, waarbij een twee'a 1 meisjes bloemen offreerden en den lieer Pesie een groote lauwerkrans werd omgehangen. Nadat ook dezen hunne plaatsen hadden ingenomen trad als eerste spreker naar vo ren de Burgemeester onzer Gemeente, Mr. J. C. G r a a f v a n R a n d w ij c k. De Burgemeester sprak den jubilaris met énkele hartelijke woorden namens het Ge meentebestuur toe cn was verheugd dat hij, hoewel hij door ambtsbezigheden slechts beperkten tijd kon blijven, toch nog het woord mocht voeren, namens de geheele gemeente. In geestige bewoordingen herin nerde spreker er aan, dat een jubilaris op den dag zijner huldiging niets te zeggen heeft. Zoo werd den heer Pesie duidelijk gemaakt, dat hij, die toch zeker in de zweminrichting thuis behoort, te midden van het water, nu maar eens op de hei moest gaan wandelen. Een merkwaardige tegenstelling! Vervolgens wees de burgemeester er op, dat Pesie in Amersfoort een populair „num mer" is. Toen spreker in deze gemeente kwam, vond hij dadelijk, dat de zwemschool een bijzonder aardige, inrichting was. .Ta- ren lang zijn wij hier geweest, hebben we bier gezwommen en laten wij ook ons na geslacht hier zwemmen. Veel hebben we darbij te danken aan den badmeester. Niet alleen dat hij zwemmen leerde, doch Pesie zorgde voor alles. We wisten dat we goed les kregen en zijn daar nog dankbaar voor Spreker herinnert voorts aan de dagen, dat Pesie zwom met Piet Ooms. ,.25-jaren ben je nu hier in Amersfoort, Pesie," zoo ver volgde de burgemeester, „en met heel veel genoegen hebben we gezien, dat je de lei ding hebt genomen van het zwemmen hier ter stede. Het is jammer dat de Luntersche Beek je bij je streven om de inrichting steeds te verbeteren je de laatste tijden par ten speelde, doch gelukkig zal hieraan nu ook spoedig een einde komen. Pesie, offi cieel namens de geheele gemeente wensch ik je van harte geluk met dit 25-jarig jubi leum cn hoop dat je nog langen tijd de lei ding van heel zwemmend Amersfoort op je mag nernen,aldus besloot de burgemees ter zijn gel uk wensch. Het woord was hierna aan den voorzitter van het Huldigingscomité, den heer S. van II ase 1 en, die het een aangename taak noemde om namens zwemmend Amersfoort hier den jubilaris te mogen toespreken. Van alle zijden is gebleken dat de sympa thie voor den heer Pesie buitengewoon groot is. De kranten hebben de laatste da gen den naam Pesie niet meer uit hun ko lommen kunnen wegkrijgen. Meende het huldigingscomité aanvankelijk een zeer zware taak op zich te hebben genomen, die groote sympathie van alle zijden heeft die taak juist licht gemaakt. Het behoeft thans niet nogmaals gezegd te worden wat Pesie gedaan heeft voor zwemmend Amersfoort. Dat weet iedereen. Spreker wil dan ook slechts den jubilaris hartelijk gelukwen schen met dezen voor hern zoo ged^kwaar- digen dag cn bied hem een enveloppe met inhoud aan, naar eigen goeddunken te be steden voor- het aanbrengen van verbete ringen aan zijn inrichting, waarbij de tech nische commissie, bestaande uit de heeren Dr. van Hasselt, Klaarhamer cn Janssen gaarne van advies zullen dienen. Tevens werd den heer Pesie een fraaie staande electrische schemerlamp aangeboden. Naméns de Zwemvereeniging „Neptunus" wenschte de heer Van Doorn den heer Pesie van harte geluk met diens 25-jarig Ambtsjubileum, waarbij hij in het licht stelde wat door den heer Pesie is gedaan voor alle zwemmers, maar ook in het bij zonder voor de zwcmverecnigingcn. Steeds was Pesie in den vroegen ochtend klaar voor de training op lange afstanden. Spre ker wenschte den jubilaris toe dat het hem gegeven mag zijn nog lange jaren te arbei den voor zijn inrichting. De heer mr. E. H. Bergs ma, spreken de als voorzitter van de Amersfoortsche IJsvereeniging, waarvan de heer Pesie zoo rnen weet eveneens directeur is, uitlë enkele woorden van gel uk wensch tot den jubilaris en memoreerde dat het bestuur der IJsvereeniging deelt in het lief en leed van den heer Pesie, evenals deze immers deelt in het lief en al het leed van de IJs vereeniging. Spreker deed zijn woorden vergezeld gaan van een fraaie bloemen hulde. Mej. Marie Vie r d a g, die hoewel niet meer in Amersfoort woonachtig, ge voelt zich tob nog steeds aangetrokken tot de zweminrichting van den heer Pesie, waar ze zoo heel veel geleerd maar ook zoo heerlijk geravot heeft. Daarom stelde zij er prijs op den jubilaris op dezen dag die voor hem ongetwijfeld een zeer ge- donkwaardige zal zijn, persoonlijk te ko men gelukwenschen. De heer Krol wenschte den heer Pesie geluk namens directie, personeel en de jongens van het Rijks-opvoedingsgesticht on wees daarbij op het sociaal-maatschap pelijke deel van Pesie's hart, die steeds met liefde de jongens van het R.O.G. in zijn inrichting ontving. Spreker voegde bij zijn woorden een hartelijken geluk wensch en bood den jubilaris een enveloppe aan. Namens de U.Z.C. en de U.P.Z.B. sprak de heer C. Minnes Jr. uit Utrecht woor den van gelukwensch tot den jubilaris. Spreker herinnerde aan de tijden van de groote wedstrijden U.Z.C. en A.Z. cn P.C., waarbij de heer Pesie immer een groote sportiviteit aan den dag legde. Altijd heeft Pesie zich een goed en all-round sports man getoond en steeds hebben we met hem een prettige samenwerking gehad. Spreker hoopte dat die prettige samen- en medewerking nog tot in lengte van da gen mag blijven voortbestaan en biedt de heer Pesie een paar zilveren manchet- knoopen en een zilveren potlood aan. Voorts werd nog het woord gevoerd door mevr. van den Bergh namens het Meisjesgilde, door den hoer Boer namens de Ned. Padvinders Vereeniging en door den heer mr. J. F. Hamers, burgemeester van Jutfaas, eere-lid van A.Z. en P.C. cn lid van het eere-coraité, die allen getuig den van een warme sympathie en groote dankbaarheid jegens den jubilaris voor al les wat deze gedaan heeft voor de Amers foortsche zwemmers. De oudste zoon van den jubilaris, De oudste zoon van den jubilaris, de heer II. Pesie dankte tenslotte namens zijn va der voor de vele blijken van sympathie en de groote belangstelling, die zijn vader tei gelegenheid van dezen voor hém zoo ge- dènkwaardigen dag heeft mogen ondervin den Het officieele gedeelte van den avond was hiermede geëindigd. We vermelden nog, dat de jubilaris tal rijke bloemstukken mocht ontvangen, o.a van de groep politietrocpen, van de vereeni- gingen Neptunus en A.Z. cn P.C., van „Quick", van inej M. Vierdag en van, zoo als we reeds mededeelden, van de Amers foortsche IJsvereeniging. Dat het aantal schriftelijke en telegrafische gelukwenschen zeer talrijk was, behoeft geen betoog. Het sportieve gedeelte Hierna ving het sportieve gedeelte van het programma aan; dat bestond uit ver schillende demonstraties en een tweetal pó- lowedstrijden tusschen A.Z. cn P.C. I— U.Z.C. I en een „Pesie 'zëvental tegen een Amersfoortsch zevental. De zwemdemon- stratïes werden gegeven door mej. M. Vier-, dag, Euröpecsch kampioen cn den heer II P. van Hasolen, oud-kampioen van Neder land 400 Meter. Beiden demonstreerden o.a de start, schoolslag, dubbele overarmslog- rug, Spaansche slag, zijslag, rug- en horst- crawl en tot slot beenslag v. d. borstcrawl Een krachtig applaus bewees, dat het ge- bodene ten zeerste werd gewaardeerd. Zoo als vanzelf sprekend werd het nummci schoonspringcn eveneens aandachtig ge volgd. De verschillende sprongen werden uitgevoerd door do dames Aleyri, de Groot, de Zwart en den heer Tetehburg (prou kampioen schoon springer, allen van U.Z.C. uit Ui recht; Vooral de sprongen vanaf de 10 Meter plank stelde groote oischen aan do pringers (sters), doch zoowel Tetenburg uls de drie dames werkte de aangekondigde sprongen correct af. Een dankbaar applaus na de „saluutsprong" was wel verdiend. De "reddïngsclemonstratie gaf den kijkers eenigSzins een beeld hoe men een drenke ling behoort te redden. Deze démonstratie werd uitgevoerd door leden van „Neptu nus" onder leiding van de heeren Gooshuis cn Zoethout. Polowcdstrijd A.Z. en P.C. 1 —U.Z.C. I De polowedstrijd bracht 2 zeventallen in het water, die geen onbekenden voor elkaar waren. Hoeveel malen heide elftallen in het water tegen elkaar hebben gestreden, zul len wij hier ditmaal niet over uitwijdden Deze match droeg een bijzonder tintje, daa» deze onder leiding stoiul van niemand min der dan den jubilaris. Na eerst een driewerf hoera op den heer Pesie uitgebracht te heb ben vonden de zeventallen den strijd aan U.Z.C. met 2 invallers en de thuisclub rnel 1 invaller A.Z. en P.C. verdedigt het diepo doel. Bij den uitgooi bemachtigt de U.Z.C het eerst het leder. Door snelheid en beter te plaatsen dan de thuisclub zijn de U.Z.C.- ers het meest aanvallend, doch keeper van Ommeren blijkt het vak uitstekend te ver staan. Ettelijke schoten maakt hij onscha delijk. De achterhoede der thuisclub houdt stond. H. van Haselén probeert het met een ver schot, dat over gaat. De voorhoede der groemvitten vinden in den uitstekend spe lenden Minnes een geweldig struikelblok. Zelf waagt genoemde speler ook een kans, zijn schot gaat over. De rust komt met blan ken stand. De tweede helft krijgt A.Z. en P.C. direct een mooie kans om te scoren. Door een mis verstand komt II. van Hasolen vrij te liggen zwemt op, doch zijn schot komt tegen den staander. U.Z.C. doelpunt hierna onhoud baar voor van Ommeren Door een misverstand komt H. \an ïla- selen vrij te liggen, zwemt op, doch zijn schot komt tegen den staander. U.Z.C. doelpunt hierna onhoudbaar voor van Om meren. De jongste van Ommeren weert zich ge ducht in de achterhoede en onderbreekt menige rush van de U.Z.C.-ers. De van Ha- selens zijn echter niet gelukkig met schie ten, zoowel Sam als Herman schieten steeds over of rakelings naast, terwijl de weinige juist gerichte schoten een prooi van den doelman worden. Nog voor het einde aanbreekt weet Daatselaar uit een 1 voorzet van rechts de score op 2—0 te brengen. Met dezen stand komt het einde, op keurige wijze geleid door den jubilee- rende badmeester. De zeventallen bestonden uit de volgende spelers (U.Z.C.) v. Leeuwen, Bergers, Te tenburg, Schut, Wolters, v. Daatselaar, v. Dijk yA.Z. en P. C.)v. Ommeren Jr., G. \V. v. Ommeren, Th. v. Haselen, H. P. v. Maselen, S. v. Haselen, J. KI eb er en C. Bar- lelsman. Tér opluistering speelde een „Pesie'-po- loteam legen een Amersfoortsch team. De jongere generaties der Pesie's toonden op duidelijke wijze hun meerderheid door -i maal te scoren, terwijl de jonge doelwach- teres slechts éénmaal werd gepasseerd. En tot slot, dat voor velen een verras sing was, stonden op het dak eenige zwem mers opgesteld, die de letters „Leve Pesie omhoog hielden, terwijl eenige potten ben- gaalsch vuur werden ontstoken en het mu ziek een fanfare inzette. Een slotapotheose die ongetwijfeld nog ang bij dé familie Pesie en herinnering zal blijven. In de Valk spreekt de heer Ir. Dr. Ph. van der Waerden. lijst' aanvoerder der S.D.A.P. over de stembus van 3 Juli a.s. Gisterenavond had de a.fdeeling Amers foort van do Sociaal Democratische Arbei derspartij een openbare vergadering in „de Valk" belegd, waarbij de spreker van den avond, de heer Ir. Dr. Th. van der Waerden uit Amsterdam, lijstaanvoer der der S.D.A.P., zou spreken over: „De slembus van 3 Juli." De voorzitter der afdeeling Amersfoort, de heer A. van Wijngaarden, opende de bij eenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den heer van der Waerden. Waar de tijd na dert, aldus spreker, dat ook de Amersfoort sche burgerij zich zal hebben uit te spro ken op welke wijze onze Regeering straks zal worden samengesteld, heeft de afdee ling Amersfoort gemeend dezen avond te moeten beleggen, waarbij de lijstaanvoerder zal spreken. De voorzitter is verheugd, dat de zaal vrij goed bezet is, ol was een geheel bezette zaal aangenamer geweest, en geeft het woord, thans aan den spreker. De heer Van der W a e r d e n wil be- innèn met de vraag: ,;Im Westen nichts Neues?!'- en hot antWQord=zal dan zijn: ja. Het nieuws is ditmaal van het Westen, van Engeland gekomen. Er is goed nieuws, al dus 'spreker, want er is een socialistische regeeriïfg gekomen. En onwillekeurig denken we dan weer aan öns land, waar we nog altijd zien, dat er medegewerkt wordt aan bewapening, het landje, dat nog steeds 177Ó van alle rijks inkomsten besteedt aan leger on vloot. Daar enboven zal de moderne giftgassenoorlog niet alleen de manschappen troffen, doch de geheele bevolking van het land, die in een □ogenblik lijds doormiddel van vlieg machines verdelgd zal worden. Dorpen en steden zou dei v in een korte spanne tij a» len ondergaan.' Spieker toont aan de hand \an enkele cijfers aap, dat in vergelijking met andere landen ons land feitelijk geen behoorlijke bewapening bezit en al het geld dus weg gegooid is, dat aan leger en vloot besteed wordt. In dit verband zou de redenaar sterk willen adviseeréiï het boek-: „lm Westen nichts Neues" te lezen: ieder die het kent, zal dan voorgoed een afschuw hebben van den vreeselijkcn oorlog met al zijn gru welen. Door valsche leuzen heeft de arbeiders klasse van vele landen zich ten strijde laten oproepen. Men deed de arbeidersklasse schoone beloften daartegenover. Doch daar is later weinig van overgebleven. De zoo zeer gewenschte sociale wetgeving moge ge deeltelijk tot stand gekomen zijn, toen men nadien weer wat minder bevreesd was is men weer teruggekrabbeld en heetf gezegd, dat de arbeiders weer op dezelfde wijze, in het gareel moest loopen. Hieruit is slechts deze les te trekken, dat de arbei ders gezamenlijk hun macht moeten too- nen, waartoe thans het „verzamelen" ge blazen wordt. De eerste arbeidswet van 1S89 gaf slechts geringe bescherming. Dat is de eerste vrucht van de opmarsch der arbeidersklassen. Ook andere wetten waren er het gevolg van cn steeds is de aanhang der S.D.A.P. grooter geworden, doch nimmer nog groot genoeg om de kapitalisten te dwingen de sociale wetgeving uit te voeren. Vele Kamerleden spraken zich kort na den oorlog uit voor de bevordering van die zaken, die de S. D. A. P. voorstaat. Doch het heeft niet lang geduurd; al spoedig draaide men om cn er volgden zware tijden onder het ministe- rie-Colijn. De successie- en inkomsten-be lasting worden verlaagd en tegelijkertijd werden de loonen der arbeiders steeds meer gedrukt, waardoor liet bestaan der arbei dersklasse steeds moeilijker werd. Toen kwam van 1925 of het ministerie-de Geer, dat evenmin oor had voor sociale maat regelen. De leuze van dit extra-parlemen taire kabinet was ook al weer: „Spaar de rijken en heft van de smalle beurzen", al dus spreker. Het kabinet heet wel kleur loos te zijn. doch .het heeft de kleur van het conservatisme, van het kapitalisme. Want voor de arbeiders werd maar zeer weinig gedaan; het staatspensioen van 2 voor een 'man en 1 voor een vrouw was het eenige resultaat. Later zijn deze bedra gen verhoogd, waarbij de premie thans ook geheel door den werkgever wordt betaald. Dat is, zegt de heer van der Waerlm, het begin van de macht der arbeiders. Een be gin, dat zeer zeker een volledige uitwer king verdient, want het is een minachting voor den arbeid, dat de bourgeoisie nim-» mer dien arbeid naar behooren heeft wil len waardeeren, aldus spreker; er zijn in Nederland nog steeds 120.000 gezinnen, die bedeeld worden om niet van honger om te komen. Daartegenover zijn er ruim 9000 gezinshoofden, die tezamen 45% van het totale Nederlandsche vermogen in bezit hebben. Er is bij die laatste categorie van •menschen een groote financieele aanzwel ling geweest en spreker zou willen zeggen, dat ons land geen arbeiders-, doch wel een rijkenzorg kent. Daarom moeten de arbei ders op 3 Juli zelf zorgen, 'dai hierin een radicale verandering komt. Men mag den arbeiders niet aanwrijven den huidigen klassestrijd; integendeel, deze bestaat er reeds en hij moet juist uit den weg geruimd worden. De grondslag van onze maatschappij moet daartoe verande ren. Er moet een hetere en meer rechtvaar dige economische grondslag voor het volk verkregen worden. Want dat het in de laatste jaren nog inet rooskleurig is geweest, worde ook al-be wezen door het feit, dat in 1917 nog een staking noodig was om den 10-urigen ar beidsdag in bepaalde bedrijven te verkrij gen. Ook de houding van de Katholieke arbei ders wordt door den redenaar sterk afge keurd. Alleen daar, waar het Socialisme aanwezig is, beginnen deze arbeiders hun belang te begrijpen. Zij beginnen te voelen in die streken, dat zij aan de kant van het kapitalisme staan. En daarnaast stem men de R.K. Kamerleden, die altijd de soli dariteit voorstaan, en dus ook hun arbei ders moeten beschermen, de amendementen van Socialistische zijde af. Spreker eischt daarom eén andere regec- ring, die een program zal, hebben, dat de arbeiders zal geven, wat hun eerlijk toe komt. Ilot algemeen kiesrecht moet nu den volksinvloed straks tot zijn recht doen ko men. Er moet een samenwerking komen van de sociaal-, vrijzinnig- en katholieke democraten met een geheel democratisch program. Een democratische Regeering is een eisch ook voor ons land, waarbij de valsche leuzen rler coalitie weggewerkt moeten worden. En wanneer wij de ont wikkeling der maatschappij waarnemen, dan kunnen wij constateercn, aldus de heer van der Waerden, dat wij een moeilijken doch heerlijken tijd tegemoet gaan, want de S.D.A.P. gaat steeds verder met de be moeiingen in onze maatschappij. Daartoe is echter aller medewerking noodig cn moet vertrouwd worden op de arbeiders, die als één man den 3en Juli hun stem op de Sociaal Democratische Arbeiderspartij moeten uitbrengen. Alleen dan zal het mo gelijk worden, eindigt spreker, te leven in een maatschappij, die voor ieder mcnsch een genot zal zijn. Van de gelegenheid tot gedachtenwisse- ling werd geen gebruik gemaakt. De voorzitter sluit daarna, met een woord van dank tot den heer van rler Waerden voor zijn gloedvolle rede, de vergadering. Tenslotte dient nog vermeld te worden, dat het Klein Orkest van de „H. T. Hege- raat", onder leiding van den heer H. Gerth, op dezen avond zijn muzikale medewerking verleende, waarvoor de voorzitter eveneens hartelijk dank bracht. EEN NIEUWE BABY-WEEGSCHAAL Een Toledo-schaal in het Con- sultatie-bureau Lange Beekstr. in werking gesteld. Gistermorgen waren wij uitgenoodigd kennis te nemen van de nieuwe baby weegschaal. die in het Consultatie-bureau van den Bond van Zuigelingen Bescher ming (Kring Amersfoort), tezamen met het Nederlandsche Roode Kruis (afd. Amers foort), in de Lange Beekstraat (Militair Tehuis), in gebruik genomen zou worden Dr. G. A. Prins was daarbij zoo welwil lend ons eenige inlichtingen te verschaf fen omtrent de werking dezer Toledo weegschaal, die vele voordeelen biedt in vergelijking met de voorheen gebruikte schaal. Door écn belangrijke gift van bet hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis was de aanschaffing van het toestel, dat nog slechts in weinig andere steden in den lande aanwezig is, mogelijk geworden. De nieuwe schaal kan veel vlugger en gemakkelijker bediend worden dan de vroegere toestellen, waarbij de vaststelling van het gewicht der zuigelingen veel meer omslachtig plaats vond. De Toledo-schaal, die geen veeren kent, gaat tot een maxium gewicht van 15 K.G., waarbij door middel van een hefboom een afstelling per 5 K.G. mogelijk gemaakt wordt. Bovendien kan het gewicht met nog grootere accuratesse aangegeven worden dan voorheen treeds het geval was. Boven aan de schaal is,een groote spie gel bevestigd, die het mogelijk maakt ook 's avonds te wegen zonder eenigen nadeeli- ge invloed van het kunstlicht daarbij te ondervinden. Door middel dezer spiegel worden de lichtstralen op het gewichts bord teruggekaatst, waardoor het aflezen even gemakkelijk wordt als overdag. Van de 878 zuigeliugen, die sinds de op richting in 1922 bij het Consultatie-bureau ingeschreven werden, zijn er in totaal 7 ge storven, hetgeen dus nog geen 1% bedraagt. Voor de geheele stad Amersfoort was dit cijfer in 1922 10%, thans 4%. Na afloop der weging wordt het gewicht der zuigelingen door Dr. Prins gecontro leerd met de vorige weging, waarna den moeders een medisch advies voor hun kin- der meegegeven wordt. EXAMENS. Aan de Rijkskweekschool alhier slaagden gisteren voor onderwijzeres de dames: G. van Yken (Eemnes), V. Zack (Zeist), Chr. ter Horst, G. Renes, A. E. J. Materman en H. de Bode, allen alhier. Afgewezen geen. TEMPERATUUR VAM HET WATER. De temperatuur van het water in de zweminrichting bedroeg vanochtend 63 graden. Koffietafel: Gestoomde makreel. Middagtafel: Gekookte bot Ccsmolten boter. Worteltjes. Pudding van citroenrijst. LANGESTRAAT 46 TEL. 77 gemaakt van zuiver vrucht en suiker, te gebruiken over Pudding-Rijst-pap en andere IV!eelspijzeni in 16 verschillende smaken voorradig, 33 cent per tl. BURGERLIJKE STAND. Geboren Gerardus Christiann. zoon van Gerardus Johannes Antonius Venveij Egbert, zoon van Theodorus Franciscus van Keulen cn Johanna Adriana van Kolf schoten. Ondertrouwd: G. J. Haeck cn M. E. Lemke Frails Johannes Zwan en Wille- rnijntje van Fs Bernardus Thomas de ITaas en Hendrika Christina Lensing Adriaan Johan Maria Verschuur en Bertha Cornelia Schrassër Hendrik Jacob Los en Mathilda Maria Magdulena Venveij Wil lem Reiman en Dirftje Voer Emiliüs Jo- sephus Asperslag en Jellje Adriane Pauli na Maria Jonker Cornells de Wolf en Jo hanna Voskuilen Aalt Lijnsveld en Caro lina Wilhelmina Kreijne Getrouwd: Wilhelmus Jozef Ilcllc- voort en Elisabeth van Ruitenbeek Petrus Voskuilen en Cornelia Aleida van Loeneu Hendrik van Keulen en Antonia Geertrui- da Pothoven. Overleden Wilhelmina Geijtenbeek, oud 71 jaar, echtgenoote van Joannes van Woerhorst. D a e 1 ij k s Cinema Royal. Langstraat. Theetuin „Amersfoortsche Berg". Dan cing 8.30--11 uur. Kunstzonl „Sierkunst", Utrechtscheweg hoek Steven van der Hagenlaan. Museum Flchitcr» Wcstsuigcl. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek. Gebouw Tbeos.- Ver. Regcntesselaan (Zaterdags van 1.30— 2.30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal en Bibliotheek), Muurhuizen 9. R -K Leeszaal. Nieuwstrnat 24 Vredesbibüolheek. Arnh. weg 50. Prlneess-room Zondag, middag- en avond concert Hotel Monopole, Zondagmiddag- en avondconcert. Danszaal Kïaassen Zondags Dancing. 17 Juni. Amicitia. Vrijheidsbond. Spre ker Mr. Knottenbelt. 8 uur. 23 Juni. Birkhovcn. Concours Hippique „Eemland11 uur. 2—3—i Juli. Vijfkamp onderofficieren. 9-10-11-12 Juli. Vijfkamp onderofficieren. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Oü. Not. 13 Juni 14 fun 12 nur Londen 12.07»" 12.07'h. Berlijn 59.37'/, 59.38". Parijs 9.73 V, 9.78 3', 34.58!'. 47.92 4793 35— 66.32 66.3-' Oslo 66.35 66.35 Stockholm 66.59 66.63 New-York 2.'9.10 2.49.15 Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: HENDRIK JACOB LOS en MATHILDA MARIA MAGDALENA VERWEIJ. Amersfoort, 13 Juni 1929. H uwel ij ksvol trekking, Donderdag, 27 Juni a.s. geconcentreerd SINAASAPPELSAP een zuivere vruchten limonade Siroop van Tieleman en Dros Leiden, per 1/1 fl. f 1.45. per y2 fl. f 0.85 ARNH. STRAAT 1, hoek Varkensmarkt. Tel. 941. Oogarts is van 16 Juni t/m 1 Juli

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 11